Location: Grand Rapids, MI US 49503 Directions
Type: Run Only, Wheelchair Race, Walk Only, Run or Run/Walk

2017 2016 --- Select Results --- 25K
25K Run
25K Relay Co-ed
25K Relay
25K Relay Female
25K Relay
25K Relay Male
25K Relay
25K Wheelchair
25K Wheelchair Racing
25K Handcycle
25K Handcycle
10K
10K Run presented by Amway, 10K Elite Athletes
5K
5K Run presented by Dematic, 5K Elite Athletes
5K Walk
5K Community Walk
Junior
Fifth Third Junior presented by Blue Care Network
Participant Lookup & Tracking 25k Speed - 25k Speed Detail Team Results 25K Military - 25k Military Detail Team Results 25K USATF - 25k USATF Men Detail Team Results 25K Public Safety - 25k Public Safety Detail Team Results 25K Div 1 - 25k Corporate Division 1 Detail Team Results 25K Div 2 - 25k Corporate Division 2 Detail Team Results 25K Div 3 - 25k Corporate Division 3 Detail Team Results 10K - 10k Speed Detail Team Results 10K - 10k Military Detail Team Results 10K Div 1 - 10k Corporate Division 1 Detail Team Results 10K Div 2 - 10k Corporate Division 2 Detail Team Results 10K Div 3 - 10k Corporate Division 3 Detail Team Results 5K - 5k Speed Detail Team Results 5K - 5k Military Detail Team Results 5K - 5k Public Safety Detail Team Results 5K - 5k Corporate Division 1 Detail Team Results 5K - 5k Corporate Division 2 Detail Team Results 5K - 5k Corporate Division 3 Detail Team Results 10K - 10k Public Safety Detail Team Results --- Select Results --- 25K
25K Run
25K Relay Co-ed
25K Relay
25K Relay Female
25K Relay
25K Relay Male
25K Relay
25K Wheelchair
25K Wheelchair Racing
25K Handcycle
25K Handcycle
10K
10K Run, 10K Elite Athletes
5K
5K Run, 5K Elite Athletes
5K Walk
5K Community Walk
Junior
Junior Events
25K Clydesdale
25K Clydesdale Division
10K Clydesdale
10K Clydesdale Division
Participant Lookup & Tracking Team Report - 25k Corporate Division 1 Team Report - 25k Corporate Division 2 Team Report - 25k Corporate Division 3 Team Report - 5k Corporate Division 1 Team Report - 5k Corporate Division 2 Team Report - 5k Corporate Division 3 Team Report - 10k Corporate Division 2 Team Report - 10k Corporate Division 3 Team Report - 25k Speed Team Report - 25k Military Team Report - 25k USATF Women Team Report - 25k Public Safety Team Report - 5k Speed Team Report - 5k Military Team Report - 5k Public Safety Team Report - 10k Speed Team Report - 10k Military Team Report - 10k Public Safety Team Report - 10k Corporate Division 1 Team Report - 10K 10k Corporate Division 1 Team Report - 25k USATF Men
All Results Advanced
Interactive Version
These are Preliminary Results
Not all results are shown. To include all results, please purchase result credits here.

Showing Page

of 1150

ShowHide Division Results
Place Participant Name    City       Bib Number Chip Time  Gun Time   Split-6.77 Time Relay 12m Time 1/2 Mar Time Finish Time Team Name AG Place Age Group 
===== =================== ========== ========== ========== ========== =============== ============== ============ =========== ========= ======== ========= 
1     Aaron PIKE          Savoy      10002      54:02.01   54:05.25   23:17           41:47          45:31        54:05                 1        M         
                                                                                                                                        1        M 1-99    
2     James Senbeta       Savoy      10014      54:02.44   54:05.27   23:18           41:46          45:30        54:05                 2        M         
                                                                                                                                        2        M 1-99    
3     Gyudae Kim          Champaign  10016      55:10.49   55:13.8    23:18           41:55          45:56        55:14                 3        M         
                                                                                                                                        3        M 1-99    
4     Robert Kozarek      Champaign  10013      56:43.26   56:47.75   23:19           43:22          47:28        56:48                 4        M         
                                                                                                                                        4        M 1-99    
5     Daniel Romanchuk    Urbana     10012      1:01:36.77 1:01:41.14 25:43           46:53          51:28        1:01:41               5        M         
                                                                                                                                        5        M 1-99    
6     Chad Johnson        Corydon    10009      1:07:21.32 1:07:25.16 28:50           51:46          56:32        1:07:25               6        M         
                                                                                                                                        6        M 1-99    
7     Tyler Byers         Denver     10008      1:07:55.91 1:07:58.74 28:48           52:21          57:05        1:07:59               7        M         
                                                                                                                                        7        M 1-99    
8     MATTHEW PORTERFIELD Knoxville  10007      1:07:58.51 1:08:02.13 28:47           52:22          57:06        1:08:02               8        M         
                                                                                                                                        8        M 1-99    
9     Santiago Sanz       Snellville 10006      1:09:32.5  1:09:35.95 28:49           53:13          58:09        1:09:36               9        M         
                                                                                                                                        9        M 1-99    
10    Adam Finney         Chicago    10004      1:10:51.59 1:10:54.69 28:55           53:50          59:00        1:10:55               10       M         
                                                                                                                                        10       M 1-99    
11    Kendall Gretsch     Madison    10001      1:17:33.07 1:17:37.76 31:44           59:53          1:05:31      1:17:38               1        F         
                                                                                                                                        1        F 1-99    
12    Ulysses Elijah      Decatur    10010      1:20:34.88 1:20:39.84 33:02           1:01:37        1:07:29      1:20:40               11       M         
                                                                                                                                        11       M 1-99    


Top Male Finisher - Open
Place Overall Bib   Name                Age Gender Location       Time       
===== ======= ===== =================== === ====== ============== ========== 
1     1       10002 Aaron PIKE          30  M      Savoy IL       54:05.25   
2     2       10014 James Senbeta       29  M      Savoy IL       54:05.27   
3     3       10016 Gyudae Kim          32  M      Champaign IL   55:13.8    
4     4       10013 Robert Kozarek      27  M      Champaign IL   56:47.75   
5     5       10012 Daniel Romanchuk    17  M      Urbana IL      1:01:41.14 
6     6       10009 Chad Johnson        40  M      Corydon IN     1:07:25.16 
7     7       10008 Tyler Byers         34  M      Denver CO      1:07:58.74 
8     8       10007 MATTHEW PORTERFIELD 35  M      Knoxville TN   1:08:02.13 
9     9       10006 Santiago Sanz       35  M      Snellville GA  1:09:35.95 
10    10      10004 Adam Finney         33  M      Chicago IL     1:10:54.69 
11    12      10010 Ulysses Elijah      59  M      Decatur GA     1:20:39.84 


Top Female Finisher - Open
Place Overall Bib   Name            Age Gender Location    Time       
===== ======= ===== =============== === ====== =========== ========== 
1     11      10001 Kendall Gretsch 24  F      Madison WI  1:17:37.76 
Embed