Donate
Location: Grand Rapids, MI US 49503 Directions
Type: Run Only, Wheelchair Race, Walk Only, Run or Run/Walk

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!
2017 2016 --- Select Results --- 25K
25K Run
25K Relay Co-ed
25K Relay
25K Relay Female
25K Relay
25K Relay Male
25K Relay
25K Wheelchair
25K Wheelchair Racing
25K Handcycle
25K Handcycle
10K
10K Run presented by Amway, 10K Elite Athletes
5K
5K Run presented by Dematic, 5K Elite Athletes
5K Walk
5K Community Walk
Junior
Fifth Third Junior presented by Blue Care Network
Participant Lookup & Tracking 25K 2 Hour Club - 25k Corporate Division 1 Detail Team Results 25K - 25k Corporate Division 2 Detail Team Results 25K - 25k Corporate Division 3 Detail Team Results 10K - 10k Corporate Division 1 Detail Team Results 10K - 10k Corporate Division 2 Detail Team Results 10K - 10k Corporate Division 3 Detail Team Results 5K - 5k Corporate Division 1 Detail Team Results 5K - 5k Corporate Division 2 Detail Team Results 5K - 5k Corporate Division 3 Detail Team Results 25K 2 Hour Club - 25k Speed Detail Team Results 25K 2 Hour Club - 25k Military Detail Team Results 25K - 25k USATF Men Detail Team Results 25K - 25k Public Safety Detail Team Results 5K - 5k Speed Detail Team Results 5K - 5k Military Detail Team Results 5K - 5k Public Safety Detail Team Results 10K - 10k Speed Detail Team Results 10K - 10k Military Detail Team Results 10K - 10k Public Safety Detail Team Results --- Select Results --- 25K
25K Run
25K Relay Co-ed
25K Relay
25K Relay Female
25K Relay
25K Relay Male
25K Relay
25K Wheelchair
25K Wheelchair Racing
25K Handcycle
25K Handcycle
10K
10K Run, 10K Elite Athletes
5K
5K Run, 5K Elite Athletes
5K Walk
5K Community Walk
Junior
Junior Events
25K Clydesdale
25K Clydesdale Division
10K Clydesdale
10K Clydesdale Division
Participant Lookup & Tracking Team Report - 25k Corporate Division 1 Team Report - 25k Corporate Division 2 Team Report - 25k Corporate Division 3 Team Report - 5k Corporate Division 1 Team Report - 5k Corporate Division 2 Team Report - 5k Corporate Division 3 Team Report - 10k Corporate Division 2 Team Report - 10k Corporate Division 3 Team Report - 25k Speed Team Report - 25k Military Team Report - 25k USATF Women Team Report - 25k Public Safety Team Report - 5k Speed Team Report - 5k Military Team Report - 5k Public Safety Team Report - 10k Speed Team Report - 10k Military Team Report - 10k Public Safety Team Report - 10k Corporate Division 1 Team Report - 10K 10k Corporate Division 1 Team Report - 25k USATF Men
All Results
Interactive Version
Edit Columns

The results table is now in edit mode. You can edit column names, reorder columns using drag and drop, and hide columns from public display. Hidden columns can always be turned back on later.

These are Preliminary Results
Not all results are shown. To include all results, please purchase result credits here.
Page of 1150
per page
Place Participant Name   City           Bib Number Chip Time  Gun Time   Split-6.77 Time Relay 12m Time 1/2 Mar Time Finish Time Team Name AG Place Age Group 
===== ================== ============== ========== ========== ========== =============== ============== ============ =========== ========= ======== ========= 
1     Bob Swanson        Round Lake     10113      45:37.84   45:39.36   18:49           35:02          38:17        45:39                 1        M         
                                                                                                                                           1        M 1-99    
2     Kenneth Bestine    Clymer         10130      45:39.62   45:41.32   18:50           35:01          38:16        45:41                 2        M         
                                                                                                                                           2        M 1-99    
3     Travis Peruski     Linden         10109      46:36      46:37.96   18:49           35:01          38:16        46:38                 3        M         
                                                                                                                                           3        M 1-99    
4     Oksana Masters     Savoy          10134      47:47.84   47:49.68   20:27           36:43          40:13        47:50                 1        F         
                                                                                                                                           1        F 1-99    
5     Roger Koert        Stratford      10117      48:09.4    48:11.91   19:20           36:49          40:16        48:12                 4        M         
                                                                                                                                           4        M 1-99    
6     Dan Stietz         Dover          10129      48:54.46   48:55.9    20:28           37:30          41:03        48:56                 5        M         
                                                                                                                                           5        M 1-99    
7     Brad Baumann       Zeeland        10103      50:45.49   50:47.44   20:36           38:38          42:11        50:47                 7        M         
                                                                                                                                           7        M 1-99    
8     Eric Fife          Milwaukee      10139      50:43.47   50:47.54   21:22           39:07          42:37        50:48                 6        M         
                                                                                                                                           6        M 1-99    
9     Steve Chapman      Traverse City  10124      53:10.99   53:13.75   21:00           40:32          44:15        53:14                 8        M         
                                                                                                                                           8        M 1-99    
10    Stan Boyer         Dallas Center  10120      55:55.81   56:00.65   23:24           43:09          47:00        56:01                 9        M         
                                                                                                                                           9        M 1-99    
11    Theodore Moss      Lake Forest    10114      56:23.25   56:27.8    23:23           43:19          47:14        56:28                 10       M         
                                                                                                                                           10       M 1-99    
12    Derek Daniels      Chicago        10127      58:28.81   58:33.13   23:25           44:35          48:59        58:33                 11       M         
                                                                                                                                           11       M 1-99    
13    Bryan Wilkinson    Howell         10116      58:58.32   59:01.89   23:23           45:30          49:31        59:02                 12       M         
                                                                                                                                           12       M 1-99    
14    Richard Biggins    sylvania       10102      1:00:01.1  1:00:04.19 24:52           46:33          50:34        1:00:04               13       M         
                                                                                                                                           13       M 1-99    
15    John Enrietto      Columbia City  10101      1:00:12.35 1:00:15.01 24:34           46:31          50:33        1:00:15               14       M         
                                                                                                                                           14       M 1-99    
16    Ramon Valdez       Chicago        10112      1:01:37.04 1:01:40.71 25:27           47:13          51:38        1:01:41               15       M         
                                                                                                                                           15       M 1-99    
17    Tom Weaver         Grand Rapids   10106      1:03:05.15 1:03:11.7  26:15           48:35          52:47        1:03:12               16       M         
                                                                                                                                           16       M 1-99    
18    Roy Zook           Chicago        10118      1:03:57.54 1:04:00.69 24:48           48:59          53:21        1:04:01               17       M         
                                                                                                                                           17       M 1-99    
19    Randall M. Abbott  Deckerville    10126      1:08:13.8  1:08:19.45 28:17           53:00          57:38        1:08:19               18       M         
                                                                                                                                           18       M 1-99    
20    Kevin Siebarth     Monroe         10121      1:08:24.19 1:08:30.83 27:31           52:30          57:01        1:08:31               19       M         
                                                                                                                                           19       M 1-99    
21    Rob Seng           Muskegon       10125      1:08:56.53 1:09:01.07 28:17           53:27          58:03        1:09:01               20       M         
                                                                                                                                           20       M 1-99    
22    Jared Hart         Zeeland        10138      1:09:11.61 1:09:15.07 27:05           53:23          58:00        1:09:12               21       M 1-99    
23    Michael Knapp      Chicago        10110      1:14:19.02 1:14:23.05 29:57           57:40          1:02:40      1:14:19               22       M 1-99    
24    Scott Cole         Grand Rapids   10133      1:15:31.35 1:15:36.83 29:59           58:06          1:02:55      1:15:31               23       M 1-99    
25    Daniel Baird       Lowell         10135      1:16:12.75 1:16:14.63 32:45           1:00:42        1:05:08      1:16:13               24       M 1-99    
26    Ted Droski         Allendale      10128      1:16:14.26 1:16:22.19 31:26           59:37          1:04:35      1:16:14               25       M 1-99    
27    McKayla Hanson     Farmington     10107      1:16:13.14 1:16:17.7  31:35           59:24          1:04:39      1:16:18               2        F         
                                                                                                                                           2        F 1-99    
28    Erik Props         West Lafayette 10131      1:16:48.87 1:16:57.17 31:39           59:23          1:04:38      1:16:49               26       M 1-99    
29    Eric Westover      Grand Rapids   10137      1:17:22.35 1:17:27.02 31:37           59:30          1:04:40      1:17:22               27       M 1-99    
30    Douglas Finkbeiner Saginawsaginaw 10119      1:18:06.87 1:18:15.57 32:57           1:00:40        1:06:01      1:18:07               28       M 1-99    
31    Marilyn Brunk      Hebron         10105      1:24:04.28 1:24:12.01 33:53           1:04:50        1:10:32      1:24:12               3        F         
                                                                                                                                           3        F 1-99    
32    Michael Neibert    Owosso         10140      1:25:07.52 1:25:12.65 30:14           1:02:58        1:10:40      1:25:08               29       M 1-99    
33    Garrett Bazany     Grand Haven    10136      1:27:46.53 1:27:50.83 36:10           1:07:20        1:13:19      1:27:47               30       M 1-99    
34    James Lewis        Battle Creek   10132      1:47:00.45 1:47:09.31 41:37           1:21:37        1:28:12      1:47:00               31       M 1-99    
35    Tim Grzankowski    Warren         10115      1:49:19.85 1:49:30.08 43:29           1:24:15        1:31:06      1:49:20               32       M 1-99    
36    Vickie Nunn        Chicago        10123      1:54:49.23 1:54:56.3  42:17           1:28:31        1:35:33      1:54:56               4        F         
                                                                                                                                           4        F 1-99    
37    Kevin Mills        Newmarket      10122      1:58:01.6  1:58:12.3  48:19           1:32:13        1:39:00      1:58:02               33       M 1-99    


Top Male Finisher - Open
Place Name              Bib   Age Overall Gender Location          Time       
===== ================= ===== === ======= ====== ================= ========== 
1     Bob Swanson       10113 40  1       M      Round Lake IL     45:39.36   
2     Kenneth Bestine   10130 49  2       M      Clymer NY         45:41.32   
3     Travis Peruski    10109 37  3       M      Linden MI         46:37.96   
4     Roger Koert       10117 30  5       M      Stratford ON      48:11.91   
5     Dan Stietz        10129 51  6       M      Dover MN          48:55.9    
6     Eric Fife         10139 41  8       M      Milwaukee WI      50:47.54   
7     Brad Baumann      10103 42  7       M      Zeeland MI        50:47.44   
8     Steve Chapman     10124 51  9       M      Traverse City MI  53:13.75   
9     Stan Boyer        10120 60  10      M      Dallas Center IA  56:00.65   
10    Theodore Moss     10114 67  11      M      Lake Forest IL    56:27.8    
11    Derek Daniels     10127 32  12      M      Chicago IL        58:33.13   
12    Bryan Wilkinson   10116 34  13      M      Howell MI         59:01.89   
13    Richard Biggins   10102 48  14      M      sylvania OH       1:00:04.19 
14    John Enrietto     10101 54  15      M      Columbia City IN  1:00:15.01 
15    Ramon Valdez      10112 35  16      M      Chicago IL        1:01:40.71 
16    Tom Weaver        10106 66  17      M      Grand Rapids MI   1:03:11.7  
17    Roy Zook          10118 46  18      M      Chicago IL        1:04:00.69 
18    Randall M. Abbott 10126 36  19      M      Deckerville MI    1:08:19.45 
19    Kevin Siebarth    10121 50  20      M      Monroe MI         1:08:30.83 
20    Rob Seng          10125 54  21      M      Muskegon MI       1:09:01.07 


Top Female Finisher - Open
Place Name           Bib   Age Overall Gender Location       Time       
===== ============== ===== === ======= ====== ============== ========== 
1     Oksana Masters 10134 26  4       F      Savoy IL       47:49.68   
2     McKayla Hanson 10107 28  27      F      Farmington MI  1:16:17.7  
3     Marilyn Brunk  10105 52  31      F      Hebron IN      1:24:12.01 
4     Vickie Nunn    10123 43  36      F      Chicago IL     1:54:56.3  

Embed Code