Results For
Upstate Running Club Youth Track Series

Greenville, SC 29607
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Name            Gender Clock      Age Division Division           
                             Time           Place                       
===== =============== ====== ========== === ======== ================== 
1     M. Kent         F      0:00:31.80 12  1        F1113              
2     C. King         F      0:00:32.69 11  2        F1113              
3     B. Warmoth      M      0:00:33.16 12  1        M1113              
4     R. Kent         M      0:00:33.66 10  1        M0910              
5     M. Avant        M      0:00:34.39 10  2        M0910              
6     L. Osborne      M      0:00:34.91 12  2        M1113              
7     M. Delfino      M      0:00:34.94 10  3        M0910              
8     N. Webb         M      0:00:35.61 10  4        M0910              
9     C. Buff         F      0:00:36.22 11  3        F1113              
10    Z. Wells        M      0:00:36.83 9   5        M0910              
11    O. Winjobi      F      0:00:36.97 8   1        Female 8 and Under 
12    Christian Snell M      0:00:37.25 13  3        M1113              
13    J. Garnett      F      0:00:37.55 9   1        F0910              
14    P. Klein        M      0:00:37.55 7   1        Male 8 and Under   
15    A. Purdy        F      0:00:37.87 12  4        F1113              
16    E. Horton       M      0:00:38.39 12  4        M1113              
17    L. Baulain      F      0:00:38.71 9   2        F0910              
18    M. Zacher       M      0:00:38.89 8   2        Male 8 and Under   
19    Alisia Black    F      0:00:39.06 13  5        F1113              
20    O. Leifheit     M      0:00:39.36 9   6        M0910              
21    J. Garnett      F      0:00:40.50 9   3        F0910              
22    A. Ammerman     F      0:00:41.08 9   4        F0910              
23    E. Leifheit     F      0:00:41.27 7   2        Female 8 and Under 
24    E. Young        F      0:00:41.76 10  5        F0910              
25    J. Howard       M      0:00:43.27 9   7        M0910              
26    P. Lowry        F      0:00:43.77 5   3        Female 8 and Under 
27    N. Novak        F      0:00:44.74 8   4        Female 8 and Under 
28    J. Shafer       M      0:00:44.82 9   8        M0910              
29    C. Woodard      M      0:00:45.25 7   3        Male 8 and Under   
30    R. Baulain      M      0:00:46.30 8   4        Male 8 and Under   
31    E. Medford      F      0:00:46.70 9   6        F0910              
32    B. Barton       M      0:00:46.98 5   5        Male 8 and Under   
33    E. Klein        M      0:00:47.10 6   6        Male 8 and Under   
34    N. Renaud       F      0:00:47.40 7   5        Female 8 and Under 
35    M. Shartzer     M      0:00:48.19 7   7        Male 8 and Under   
36    H. Peebles      F      0:00:48.30 7   6        Female 8 and Under 
37    E. Magnuski     M      0:00:48.69 9   9        M0910              
38    H. Hoptry       M      0:00:49.00 8   8        Male 8 and Under   
39    L. Guerrant     F      0:00:50.01 8   7        Female 8 and Under 
40    S. Mitchell     F      0:00:50.52 8   8        Female 8 and Under 
41    J. Hunt         F      0:00:51.64 6   9        Female 8 and Under 
42    S. Cowan        F      0:00:53.45 9   7        F0910              
43    P. Russell      F      0:00:54.43 7   10       Female 8 and Under 
44    M. Schuette     M      0:00:55.59 4   9        Male 8 and Under   
45    A. Magnuski     M      0:00:59.53 6   10       Male 8 and Under   
46    L. Vidal        F      0:00:59.62 5   11       Female 8 and Under 
47    H. Lyko         M      0:01:00.50 6   11       Male 8 and Under   


Male 8 and Under
Place Name       Bib Age Overall Location Time    
===== ========== === === ======= ======== ======= 
1     P. Klein       7   14               0:37.55 
2     M. Zacher      8   18               0:38.89 
3     C. Woodard     7   29               0:45.25 


Female 8 and Under
Place Name        Bib Age Overall Location Time    
===== =========== === === ======= ======== ======= 
1     O. Winjobi      8   11               0:36.97 
2     E. Leifheit     7   23               0:41.27 
3     P. Lowry        5   26               0:43.77 


Male 9-10
Place Name       Bib Age Overall Location Time    
===== ========== === === ======= ======== ======= 
1     R. Kent        10  4                0:33.66 
2     M. Avant       10  5                0:34.39 
3     M. Delfino     10  7                0:34.94 


Female 9-10
Place Name       Bib Age Overall Location Time    
===== ========== === === ======= ======== ======= 
1     J. Garnett     9   13               0:37.55 
2     L. Baulain     9   17               0:38.71 
3     J. Garnett     9   21               0:40.50 


Male 11-13
Place Name            Bib Age Overall Location Time    
===== =============== === === ======= ======== ======= 
1     B. Warmoth          12  3                0:33.16 
2     L. Osborne          12  6                0:34.91 
3     Christian Snell     13  12               0:37.25 


Female 11-13
Place Name    Bib Age Overall Location Time    
===== ======= === === ======= ======== ======= 
1     M. Kent     12  1                0:31.80 
2     C. King     11  2                0:32.69 
3     C. Buff     11  9                0:36.22 

Additional results can be found at https://go-greenevents.com/.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies. We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies.