Results For
Upstate Running Club Youth Track Series

Greenville, SC 29607
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Name            Gender Clock      Age Division Division           
                             Time           Place                       
===== =============== ====== ========== === ======== ================== 
1     M. Kent         F      0:01:09.87 12  1        F1113              
2     B. Warmoth      M      0:01:10.72 12  1        M1113              
3     C. King         F      0:01:15.15 11  2        F1113              
4     Christian Snell M      0:01:16.82 13  2        M1113              
5     N. Webb         M      0:01:17.54 10  1        M0910              
6     M. Delfino      M      0:01:18.46 10  2        M0910              
7     R. Kent         M      0:01:19.36 10  3        M0910              
8     M. Avant        M      0:01:20.15 10  4        M0910              
9     S. Woodard      M      0:01:21.90 10  5        M0910              
10    O. Leifheit     M      0:01:22.52 9   6        M0910              
11    Z. Wells        M      0:01:24.24 9   7        M0910              
12    L. Osborne      M      0:01:24.26 12  3        M1113              
13    M. Zacher       M      0:01:26.99 8   1        Male 8 and Under   
14    J. Howard       M      0:01:29.87 9   8        M0910              
15    C. Kent         M      0:01:30.70 8   2        Male 8 and Under   
16    L. Baulain      F      0:01:32.32 9   1        F0910              
17    P. Klein        M      0:01:32.40 7   3        Male 8 and Under   
18    A. Purdy        F      0:01:32.75 12  3        F1113              
19    O. Winjobi      F      0:01:34.38 8   1        Female 8 and Under 
20    E. Leifheit     F      0:01:35.12 7   2        Female 8 and Under 
21    A. Ammerman     F      0:01:37.08 9   2        F0910              
22    R. Early        F      0:01:39.08 9   3        F0910              
23    J. Shafer       M      0:01:40.13 9   9        M0910              
24    E. Medford      F      0:01:40.98 9   4        F0910              
25    N. Novak        F      0:01:42.43 8   3        Female 8 and Under 
26    E. Young        F      0:01:42.46 10  5        F0910              
27    E. Klein        M      0:01:46.62 6   4        Male 8 and Under   
28    N. Renaud       F      0:01:46.87 7   4        Female 8 and Under 
29    H. Early        F      0:01:48.26 7   5        Female 8 and Under 
30    M. Shartzer     M      0:01:50.14 7   5        Male 8 and Under   
31    J. Garnett      F      0:01:50.72 9   6        F0910              
32    P. Lowry        F      0:01:51.08 5   6        Female 8 and Under 
33    L. Guerrant     F      0:01:52.06 8   7        Female 8 and Under 
34    H. Peebles      F      0:01:55.52 7   8        Female 8 and Under 
35    H. Hoptry       M      0:01:56.26 8   6        Male 8 and Under   
36    A. Marlin       M      0:01:57.55 6   7        Male 8 and Under   
37    M. Schuette     M      0:01:59.05 4   8        Male 8 and Under   
38    S. Lowry        M      0:02:03.56 8   9        Male 8 and Under   
39    J. Hunt         F      0:02:03.82 6   9        Female 8 and Under 
40    P. Russell      F      0:02:05.14 7   10       Female 8 and Under 
41    S. Cowan        F      0:02:12.06 9   7        F0910              
42    L. Vidal        F      0:02:13.11 5   11       Female 8 and Under 
43    N. Early        M      0:02:16.70 5   10       Male 8 and Under   
44    H. Lyko         M      0:02:39.46 6   11       Male 8 and Under   


Male 8 and Under
Place Name      Bib Age Overall Location Time    
===== ========= === === ======= ======== ======= 
1     M. Zacher     8   13               1:26.99 
2     C. Kent       8   15               1:30.70 
3     P. Klein      7   17               1:32.40 


Female 8 and Under
Place Name        Bib Age Overall Location Time    
===== =========== === === ======= ======== ======= 
1     O. Winjobi      8   19               1:34.38 
2     E. Leifheit     7   20               1:35.12 
3     N. Novak        8   25               1:42.43 


Male 9-10
Place Name       Bib Age Overall Location Time    
===== ========== === === ======= ======== ======= 
1     N. Webb        10  5                1:17.54 
2     M. Delfino     10  6                1:18.46 
3     R. Kent        10  7                1:19.36 


Female 9-10
Place Name        Bib Age Overall Location Time    
===== =========== === === ======= ======== ======= 
1     L. Baulain      9   16               1:32.32 
2     A. Ammerman     9   21               1:37.08 
3     R. Early        9   22               1:39.08 


Male 11-13
Place Name            Bib Age Overall Location Time    
===== =============== === === ======= ======== ======= 
1     B. Warmoth          12  2                1:10.72 
2     Christian Snell     13  4                1:16.82 
3     L. Osborne          12  12               1:24.26 


Female 11-13
Place Name     Bib Age Overall Location Time    
===== ======== === === ======= ======== ======= 
1     M. Kent      12  1                1:09.87 
2     C. King      11  3                1:15.15 
3     A. Purdy     12  18               1:32.75 

Additional results can be found at https://go-greenevents.com/.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies. We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies.