Results For
Upstate Running Club Youth Track Series

Greenville, SC 29607
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Name         Gender Clock      Age Division Division 
                          Time           Place             
===== ============ ====== ========== === ======== ======== 
1     K. Walker    M      0:01:04.22 11  1        M1113    
2     L. Marlin    M      0:01:11.47 12  2        M1113    
3     Nate Bagwell M      0:01:12.24 13  3        M1113    
4     C. King      F      0:01:12.90 11  1        F1113    
5     N. Webb      M      0:01:16.15 10  1        M0910    
6     M. Avant     M      0:01:17.01 10  2        M0910    
7     L. James     F      0:01:19.22 12  2        F1113    
8     P. Klein     M      0:01:20.01 7   1        M0008    
9     E. Tetor     F      0:01:20.22 11  3        F1113    
10    S. Woodard   M      0:01:21.35 10  3        M0910    
11    J. Caldwell  M      0:01:22.27 7   2        M0008    
12    A. Caldwell  F      0:01:26.37 7   1        F0008    
13    O. Leifheit  M      0:01:27.02 9   4        M0910    
14    C. Buff      F      0:01:27.29 11  4        F1113    
15    L. Baulain   F      0:01:27.76 9   1        F0910    
16    A. Ammerman  F      0:01:31.34 10  2        F0910    
17    W. Tetor     M      0:01:32.15 9   5        M0910    
18    J. Ussery    M      0:01:32.75 7   3        M0008    
19    C. Woodard   M      0:01:33.57 7   4        M0008    
20    R. Mooney    F      0:01:34.19 8   2        F0008    
21    R. Baulain   M      0:01:36.97 8   5        M0008    
22    E. Leifheit  F      0:01:37.04 7   3        F0008    
23    O. Winjobi   F      0:01:39.51 9   3        F0910    
24    E. Klein     M      0:01:40.12 6   6        M0008    
25    N. Novak     F      0:01:40.36 8   4        F0008    
26    M. Shartzer  M      0:01:44.21 7   7        M0008    
27    E. Young     F      0:01:44.99 10  4        F0910    
28    J. Shafer    M      0:01:45.02 9   6        M0910    
29    H. Hoptry    M      0:01:46.35 8   8        M0008    
30    I. Hollar    M      0:01:46.69 5   9        M0008    
31    S. Rodriguez F      0:01:48.52 6   5        F0008    
32    N. Renaud    F      0:01:49.14 7   6        F0008    
33    A. Marlin    M      0:01:55.35 6   10       M0008    
34    E. Magnuski  M      0:01:56.13 9   7        M0910    
35    L. Morris    F      0:01:58.19 10  5        F0910    
36    L. Sims      F      0:01:58.85 9   6        F0910    
37    M. Schuette  M      0:02:00.06 4   11       M0008    
38    A. Magnuski  M      0:02:07.43 6   12       M0008    
39    H. Lyko      M      0:02:07.99 6   13       M0008    
40    C. Anderson  M      0:02:08.49 6   14       M0008    
41    S. Mitchell  F      0:02:12.63 8   7        F0008    
42    A. Woodard   M      0:02:27.61 5   15       M0008    
43    S. Taylor    F      0:02:30.60 7   8        F0008    
44    K. Woodard   M      0:03:45.91 2   16       M0008    


Male 0-8
Place Name        Bib Age Overall Location Time    
===== =========== === === ======= ======== ======= 
1     P. Klein        7   8                1:20.01 
2     J. Caldwell     7   11               1:22.27 
3     J. Ussery       7   18               1:32.75 
4     C. Woodard      7   19               1:33.57 
5     R. Baulain      8   21               1:36.97 


Female 0-8
Place Name         Bib Age Overall Location Time    
===== ============ === === ======= ======== ======= 
1     A. Caldwell      7   12               1:26.37 
2     R. Mooney        8   20               1:34.19 
3     E. Leifheit      7   22               1:37.04 
4     N. Novak         8   25               1:40.36 
5     S. Rodriguez     6   31               1:48.52 


Male 9-10
Place Name        Bib Age Overall Location Time    
===== =========== === === ======= ======== ======= 
1     N. Webb         10  5                1:16.15 
2     M. Avant        10  6                1:17.01 
3     S. Woodard      10  10               1:21.35 
4     O. Leifheit     9   13               1:27.02 
5     W. Tetor        9   17               1:32.15 


Female 9-10
Place Name        Bib Age Overall Location Time    
===== =========== === === ======= ======== ======= 
1     L. Baulain      9   15               1:27.76 
2     A. Ammerman     10  16               1:31.34 
3     O. Winjobi      9   23               1:39.51 
4     E. Young        10  27               1:44.99 
5     L. Morris       10  35               1:58.19 


Male 11-13
Place Name         Bib Age Overall Location Time    
===== ============ === === ======= ======== ======= 
1     K. Walker        11  1                1:04.22 
2     L. Marlin        12  2                1:11.47 
3     Nate Bagwell     13  3                1:12.24 


Female 11-13
Place Name     Bib Age Overall Location Time    
===== ======== === === ======= ======== ======= 
1     C. King      11  4                1:12.90 
2     L. James     12  7                1:19.22 
3     E. Tetor     11  9                1:20.22 
4     C. Buff      11  14               1:27.29 

Additional results can be found at https://go-greenevents.com/.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies. We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies.