Results For
Upstate Running Club Youth Track Series

Greenville, SC 29607
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Name         Gender Clock      Age Division Division           
                          Time           Place                       
===== ============ ====== ========== === ======== ================== 
1     M. Kent      F      0:00:30.22 12  1        F1113              
2     H. Reynolds  F      0:00:32.69 12  2        F1113              
3     N. Webb      M      0:00:32.78 10  1        M0910              
4     M. Avant     M      0:00:33.52 10  2        M0910              
5     M. Delfino   M      0:00:33.81 10  3        M0910              
6     E. Tetor     F      0:00:34.15 11  3        F1113              
7     K. Fowler    M      0:00:34.24 10  4        M0910              
8     A. Caldwell  F      0:00:34.93 9   1        F0910              
9     P. Klein     M      0:00:35.22 7   1        Male 8 and Under   
10    C. Buff      F      0:00:35.71 11  4        F1113              
11    O. Winjobi   F      0:00:37.87 9   2        F0910              
12    L. Baulain   F      0:00:37.96 9   3        F0910              
13    S. Woodard   M      0:00:38.18 11  1        M1113              
14    W. Tetor     M      0:00:38.52 9   5        M0910              
15    J. Caldwell  M      0:00:38.53 7   2        Male 8 and Under   
16    C. Floyd     F      0:00:38.90 9   4        F0910              
17    A. Ammerman  F      0:00:39.80 10  5        F0910              
18    J. Cecil     M      0:00:39.96 12  2        M1113              
19    K. Fowler    F      0:00:40.11 7   1        Female 8 and Under 
20    J. Jordan    M      0:00:41.30 8   3        Male 8 and Under   
21    E. Horton    M      0:00:41.51 12  3        M1113              
22    J. Ussery    M      0:00:42.24 7   4        Male 8 and Under   
23    C. Woodard   M      0:00:42.33 7   5        Male 8 and Under   
24    J. Howard    M      0:00:42.86 9   6        M0910              
25    A. Tetor     F      0:00:43.13 8   2        Female 8 and Under 
26    E. Klein     M      0:00:43.43 6   6        Male 8 and Under   
27    S. Rodriguez F      0:00:44.50 6   3        Female 8 and Under 
28    O. Winjobi   F      0:00:44.82 7   4        Female 8 and Under 
29    H. Hoptry    M      0:00:45.29 8   7        Male 8 and Under   
30    J. Shafer    M      0:00:46.08 9   7        M0910              
31    R. Early     F      0:00:47.16 9   6        F0910              
32    A. Marlin    M      0:00:47.81 6   8        Male 8 and Under   
33    S. Mitchell  F      0:00:48.21 8   5        Female 8 and Under 
34    M. Reynolds  F      0:00:48.26 9   7        F0910              
35    L. Sims      F      0:00:48.66 9   8        F0910              
36    N. Renaud    F      0:00:49.20 7   6        Female 8 and Under 
37    E. Magnuski  M      0:00:51.16 9   8        M0910              
38    I. Cheek     M      0:00:52.56 6   9        Male 8 and Under   
39    M. Schuette  M      0:00:56.32 4   10       Male 8 and Under   
40    C. Wentzell  M      0:00:58.56 9   9        M0910              
41    B. Tetor     M      0:00:58.72 4   11       Male 8 and Under   
42    C. Anderson  M      0:01:05.19 6   12       Male 8 and Under   
43    A. Woodard   M      0:01:07.10 5   13       Male 8 and Under   
44    H. Lyko      M      0:01:07.12 6   14       Male 8 and Under   
45    K. Woodard   M      0:01:50.78 2   15       Male 8 and Under   


Male 8 and Under
Place Name        Bib Age Overall Location Time    
===== =========== === === ======= ======== ======= 
1     P. Klein        7   9                0:35.22 
2     J. Caldwell     7   15               0:38.53 
3     J. Jordan       8   20               0:41.30 


Female 8 and Under
Place Name         Bib Age Overall Location Time    
===== ============ === === ======= ======== ======= 
1     K. Fowler        7   19               0:40.11 
2     A. Tetor         8   25               0:43.13 
3     S. Rodriguez     6   27               0:44.50 


Male 9-10
Place Name       Bib Age Overall Location Time    
===== ========== === === ======= ======== ======= 
1     N. Webb        10  3                0:32.78 
2     M. Avant       10  4                0:33.52 
3     M. Delfino     10  5                0:33.81 


Female 9-10
Place Name        Bib Age Overall Location Time    
===== =========== === === ======= ======== ======= 
1     A. Caldwell     9   8                0:34.93 
2     O. Winjobi      9   11               0:37.87 
3     L. Baulain      9   12               0:37.96 


Male 11-13
Place Name       Bib Age Overall Location Time    
===== ========== === === ======= ======== ======= 
1     S. Woodard     11  13               0:38.18 
2     J. Cecil       12  18               0:39.96 
3     E. Horton      12  21               0:41.51 


Female 11-13
Place Name        Bib Age Overall Location Time    
===== =========== === === ======= ======== ======= 
1     M. Kent         12  1                0:30.22 
2     H. Reynolds     12  2                0:32.69 
3     E. Tetor        11  6                0:34.15 

Additional results can be found at https://go-greenevents.com/.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies. We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies.