Results For
Upstate Running Club Youth Track Series

Greenville, SC 29607
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Name         Gender Clock      Age Division Division           
                          Time           Place                       
===== ============ ====== ========== === ======== ================== 
1     M. Kent      F      0:01:09.15 12  1        F1113              
2     H. Reynolds  F      0:01:15.43 12  2        F1113              
3     N. Webb      M      0:01:15.53 10  1        M0910              
4     L. Marlin    M      0:01:15.92 12  1        M1113              
5     E. Horton    M      0:01:20.52 12  2        M1113              
6     A. Caldwell  F      0:01:21.21 9   1        F0910              
7     P. Klein     M      0:01:23.44 7   1        Male 8 and Under   
8     O. Winjobi   F      0:01:24.20 9   2        F0910              
9     M. Avant     M      0:01:24.37 10  2        M0910              
10    J. Caldwell  M      0:01:26.05 7   2        Male 8 and Under   
11    L. Baulain   F      0:01:26.33 9   3        F0910              
12    S. Woodard   M      0:01:27.45 11  3        M1113              
13    J. Cecil     M      0:01:28.05 12  4        M1113              
14    R. Mooney    F      0:01:32.21 8   1        Female 8 and Under 
15    J. Howard    M      0:01:33.81 9   3        M0910              
16    A. Ammerman  F      0:01:34.59 10  4        F0910              
17    J. Ussery    M      0:01:35.82 7   3        Male 8 and Under   
18    E. Klein     M      0:01:41.55 6   4        Male 8 and Under   
19    R. Early     F      0:01:42.70 9   5        F0910              
20    N. Renaud    F      0:01:43.42 7   2        Female 8 and Under 
21    R. Baulain   M      0:01:43.95 8   5        Male 8 and Under   
22    M. Shartzer  M      0:01:45.13 7   6        Male 8 and Under   
23    A. Tetor     F      0:01:47.10 8   3        Female 8 and Under 
24    S. Rodriguez F      0:01:51.03 6   4        Female 8 and Under 
25    C. Woodard   M      0:01:51.99 7   7        Male 8 and Under   
26    L. Sims      F      0:01:52.81 9   6        F0910              
27    H. Early     F      0:01:53.18 7   5        Female 8 and Under 
28    A. Marlin    M      0:01:54.55 6   8        Male 8 and Under   
29    S. Mitchell  F      0:01:56.22 8   6        Female 8 and Under 
30    J. Jordan    M      0:01:57.38 8   9        Male 8 and Under   
31    L. Morris    F      0:02:00.96 10  7        F0910              
32    H. Hoptry    M      0:02:01.69 8   10       Male 8 and Under   
33    E. Magnuski  M      0:02:05.41 9   4        M0910              
34    I. Cheek     M      0:02:07.47 6   11       Male 8 and Under   
35    C. Wentzell  M      0:02:09.12 9   5        M0910              
36    N. Early     M      0:02:09.74 5   12       Male 8 and Under   
37    M. Schuette  M      0:02:12.02 4   13       Male 8 and Under   
38    H. Lyko      M      0:02:23.85 6   14       Male 8 and Under   
39    L. Vidal     F      0:02:26.71 5   7        Female 8 and Under 
40    C. Anderson  M      0:02:46.89 6   15       Male 8 and Under   
41    A. Woodard   M      0:03:14.52 5   16       Male 8 and Under   


Male 8 and Under
Place Name        Bib Age Overall Location Time    
===== =========== === === ======= ======== ======= 
1     P. Klein        7   7                1:23.44 
2     J. Caldwell     7   10               1:26.05 
3     J. Ussery       7   17               1:35.82 


Female 8 and Under
Place Name      Bib Age Overall Location Time    
===== ========= === === ======= ======== ======= 
1     R. Mooney     8   14               1:32.21 
2     N. Renaud     7   20               1:43.42 
3     A. Tetor      8   23               1:47.10 


Male 9-10
Place Name      Bib Age Overall Location Time    
===== ========= === === ======= ======== ======= 
1     N. Webb       10  3                1:15.53 
2     M. Avant      10  9                1:24.37 
3     J. Howard     9   15               1:33.81 


Female 9-10
Place Name        Bib Age Overall Location Time    
===== =========== === === ======= ======== ======= 
1     A. Caldwell     9   6                1:21.21 
2     O. Winjobi      9   8                1:24.20 
3     L. Baulain      9   11               1:26.33 


Male 11-13
Place Name       Bib Age Overall Location Time    
===== ========== === === ======= ======== ======= 
1     L. Marlin      12  4                1:15.92 
2     E. Horton      12  5                1:20.52 
3     S. Woodard     11  12               1:27.45 


Female 11-13
Place Name        Bib Age Overall Location Time    
===== =========== === === ======= ======== ======= 
1     M. Kent         12  1                1:09.15 
2     H. Reynolds     12  2                1:15.43 

Additional results can be found at https://go-greenevents.com/.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies. We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies.