Results For
Upstate Running Club Youth Track Series

Greenville, SC 29607
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Name         Gender Clock      Age Division Division           
                          Time           Place                       
===== ============ ====== ========== === ======== ================== 
1     N. Webb      M      0:02:53.38 10  1        M0910              
2     M. Delfino   M      0:02:55.44 10  2        M0910              
3     E. Horton    M      0:03:07.69 12  1        M1113              
4     E. Tetor     F      0:03:10.96 11  1        F1113              
5     R. Mooney    F      0:03:13.37 8   1        Female 8 and Under 
6     C. Buff      F      0:03:16.99 11  2        F1113              
7     J. Shafer    M      0:03:25.37 9   3        M0910              
8     L. Baulain   F      0:03:29.48 9   1        F0910              
9     J. Howard    M      0:03:34.06 9   4        M0910              
10    W. Tetor     M      0:03:35.24 9   5        M0910              
11    J. Cecil     M      0:03:36.73 12  2        M1113              
12    A. Ammerman  F      0:03:38.76 10  2        F0910              
13    R. Baulain   M      0:03:44.19 8   1        Male 8 and Under   
14    E. Klein     M      0:03:47.09 6   2        Male 8 and Under   
15    M. Shartzer  M      0:03:57.85 7   3        Male 8 and Under   
16    S. Rodriguez F      0:04:09.39 6   2        Female 8 and Under 
17    N. Renaud    F      0:04:14.84 7   3        Female 8 and Under 
18    M. Schuette  M      0:04:32.48 4   4        Male 8 and Under   
19    H. Early     F      0:04:44.54 7   4        Female 8 and Under 
20    L. Morris    F      0:04:45.34 10  3        F0910              
21    L. Vidal     F      0:04:50.53 5   5        Female 8 and Under 
22    A. Magnuski  M      0:05:04.16 6   5        Male 8 and Under   
23    H. Lyko      M      0:05:07.11 6   6        Male 8 and Under   


Male 8 and Under
Place Name        Bib Age Overall Location Time    
===== =========== === === ======= ======== ======= 
1     R. Baulain      8   13               3:44.19 
2     E. Klein        6   14               3:47.09 
3     M. Shartzer     7   15               3:57.85 


Female 8 and Under
Place Name         Bib Age Overall Location Time    
===== ============ === === ======= ======== ======= 
1     R. Mooney        8   5                3:13.37 
2     S. Rodriguez     6   16               4:09.39 
3     N. Renaud        7   17               4:14.84 


Male 9-10
Place Name       Bib Age Overall Location Time    
===== ========== === === ======= ======== ======= 
1     N. Webb        10  1                2:53.38 
2     M. Delfino     10  2                2:55.44 
3     J. Shafer      9   7                3:25.37 


Female 9-10
Place Name        Bib Age Overall Location Time    
===== =========== === === ======= ======== ======= 
1     L. Baulain      9   8                3:29.48 
2     A. Ammerman     10  12               3:38.76 
3     L. Morris       10  20               4:45.34 


Male 11-13
Place Name      Bib Age Overall Location Time    
===== ========= === === ======= ======== ======= 
1     E. Horton     12  3                3:07.69 
2     J. Cecil      12  11               3:36.73 


Female 11-13
Place Name     Bib Age Overall Location Time    
===== ======== === === ======= ======== ======= 
1     E. Tetor     11  4                3:10.96 
2     C. Buff      11  6                3:16.99 

Additional results can be found at https://go-greenevents.com/.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies. We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies.