Results For
CGA 10Km and 21Km Champs

Johannesburg, 1401
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                  Club                          Division Division Clock Time Min / km 
                                                                       Place                        
===== === ===================== ============================= ======== ======== ========== ======== 
1     197 Cacisile Sosibo       Entsika AC                    F2039    1        0:36:57    3:42     
2     114 Nicole Van Der Merwe  UJ Athletics Club             F2039    2        0:37:10    3:43     
3     184 Ntombenhle Seabi      UJ Athletics Club             F2039    3        0:40:31    4:03     
4     188 Rene Kalmer           Murray & Roberts Running Club F4049    1        0:41:25    4:09     
5     183 Khutso Moketla        UJ Athletics Club             F2039    4        0:41:54    4:11     
6     124 Taryn Snyman          Murray & Roberts Running Club F4049    2        0:43:15    4:20     
7     122 Maphuthi Phaka        Born to Run CG                F4049    3        0:43:27    4:20     
8     153 Annelise Bunce        Linden Runner                 F4049    4        0:43:29    4:21     
9     129 Christine Kalmer      Murray & Roberts Running Club F2039    5        0:43:38    4:22     
10    100 Zoe Brentano-Murphy   Randburg Harriers             F2039    6        0:43:53    4:23     
11    178 Hloniphile Msezane    Shalom Marathon Club          F2039    7        0:45:11    4:31     
12    144 Michelle Redelinghuys Boxer AC                      F2039    8        0:45:46    4:35     
13    120 Amy Janse Van Vuuren  Krugersdorp Road Runners      F1019    1        0:46:25    4:38     
13    133 Michelle Macfie       Rand AC                                         0:47:36    4:46     
14    140 Kirsten Lloyd         Greenstone Hill Running Club  F2039    9        0:47:50    4:47     
15    117 Suzanne King          32Gi                          F4049    5        0:47:51    4:47     
16    134 Kim Meyer             Rand AC                       F5059    1        0:48:47    4:53     
17    211 Amely Chauke          Nedbank Running Club          F2039    10       0:49:02    4:54     
18    116 Regina Ramawela       Nedbank Running Club          F4049    6        0:49:20    4:56     
19    147 Janelle Strydom       32GI                          F1019    2        0:50:02    5:00     
20    127 Syann Long            Alberton Athletics Club       F4049    7        0:50:26    5:03     
21    146 Kayla Oosthuizen      32Gi                          F1019    3        0:51:32    5:09     
22    164 Callista Prinsloo     Alberton Athletics Club       F1019    4        0:51:57    5:12     
23    227 Assalina Nyathi       Rocky Road Runners            F5059    2        0:52:45    5:16     
24    200 Estie Van Heerden     Linden Runner                 F4049    8        0:53:53    5:23     
25    118 Caroline Wynne        Wanderers AC                  F1019    5        0:54:42    5:28     
26    137 Ashley Minnie         32GI                          F1019    6        0:54:51    5:29     
27    136 Kayla Minnie          32GI                          F1019    7        0:55:27    5:32     
28    186 Mariet Geyer          Maxed Elite                   F6099    1        0:56:11    5:37     
29    212 Thembikile Mabunda    Nedbank Running Club          F1019    8        0:57:38    5:45     
30    130 Bridget Mampsika      Randburg Harriers             F2039    11       0:59:11    5:55     
31    108 Laura Venter          Nedbank Running Club          F5059    3        1:01:31    6:09     
32    119 Nolwazi Magula        Miway Warriors                F2039    12       1:32:30    9:15     


Overall Winners
Place Name                 Bib Age Gender Location Time  
===== ==================== === === ====== ======== ===== 
1     Cacisile Sosibo      197 23  F               36:57 
2     Nicole Van Der Merwe 114 22  F               37:10 
3     Ntombenhle Seabi     184 20  F               40:31 


Female Junior
Place Name                 Bib Age Overall Location Time  
===== ==================== === === ======= ======== ===== 
1     Amy Janse Van Vuuren 120 17  13               46:25 
2     Janelle Strydom      147 16  19               50:02 
3     Kayla Oosthuizen     146 15  21               51:32 


Female Senior
Place Name                 Bib Age Overall Location Time  
===== ==================== === === ======= ======== ===== 
1     Cacisile Sosibo      197 23  1                36:57 
2     Nicole Van Der Merwe 114 22  2                37:10 
3     Ntombenhle Seabi     184 20  3                40:31 


Female  40 - 49
Place Name           Bib Age Overall Location Time  
===== ============== === === ======= ======== ===== 
1     Rene Kalmer    188 40  4                41:25 
2     Taryn Snyman   124 42  6                43:15 
3     Maphuthi Phaka 122 42  7                43:27 


Female 50 - 59
Place Name            Bib Age Overall Location Time    
===== =============== === === ======= ======== ======= 
1     Kim Meyer       134 53  16               48:47   
2     Assalina Nyathi 227 51  23               52:45   
3     Laura Venter    108 55  31               1:01:31 

We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy. If you continue to use this site, you consent to use all cookies.