Screaming Banshee 5k /10k /Half Marathon /Kids Race

Sun October 27, 2019 Potterville, MI US 48876 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib  Name                     Gender City             State Clock     Chip      Pace  Age Division Division  
                                                                  Time      Time                Place              
===== ==== ======================== ====== ================ ===== ========= ========= ===== === ======== ========= 
1     1209 John Pauley              M      Grand Rapids     MI    1:26:05.0 1:26:04.9 6:34  31  1        M Overall 
                                                                                                1        M 30-34   
2     1245 Brad Anderson            M      Lansing          MI    1:33:23.2 1:33:23.1 7:08  26  1        M 25-29   
3     1296 Laurie Merian            F      Milford          MI    1:33:53.4 1:33:53.0 7:10  27  1        F Overall 
4     1283 Daniel Cook              M      Lansing          MI    1:34:19.9 1:34:12.0 7:11  25  1        M Overall 
                                                                                                2        M 25-29   
5     1267 Jason Duncan             M      Lansing          MI    1:35:42.0 1:35:41.6 7:18  38  1        M 35-39   
6     1260 Joseph Schmit            M      Grand Ledge      MI    1:36:23.8 1:36:17.2 7:21  39  2        M 35-39   
7     1259 Jeremy Christiansen      M      Williamston      MI    1:36:54.1 1:36:52.3 7:24  41  1        M Master  
8     1237 Charles Fritz            M      Dewitt           MI    1:37:44.8 1:37:44.2 7:28  41  1        M 40-44   
9     1230 Audrey Fisher            F      Milford          MI    1:38:04.8 1:37:55.7 7:29  21  1        F 20-24   
10    1223 Karl Alexander           M      Holland          MI    1:38:28.3 1:38:08.5 7:30  37  3        M 35-39   
11    1347 Bob Davidge              M                             1:39:03.6 1:39:02.9 7:34  51  1        M 50-54   
12    1256 John DeMarco             M      Brighton         MI    1:44:36.0 1:44:33.0 7:59  54  2        M 50-54   
13    1262 Tony Stevens             M      Grand Ledge      MI    1:45:12.8 1:45:10.6 8:02  39  4        M 35-39   
14    1231 Ann DiPastina            F      Contoocook       NH    1:46:02.9 1:45:58.4 8:05  24  2        F 20-24   
15    1348 David Crary              M                             1:46:30.2 1:46:28.8 8:08  65  1        M 65-69   
16    1265 Matthew Katz             M      Ada              MI    1:47:14.2 1:47:04.3 8:10  17  1        M 15-19   
17    1297 Thomas Claflin           M      Brighton         MI    1:47:30.8 1:47:27.9 8:12  68  2        M 65-69   
18    1340 Mike Toma                M                             1:47:45.0 1:47:40.5 8:13  51  3        M 50-54   
19    1310 Kelly Moffatt            M      East Lansing     MI    1:48:05.3 1:47:49.1 8:14  52  4        M 50-54   
20    1263 Zoe Reep                 F      Ada              MI    1:48:17.5 1:48:07.6 8:15  16  1        F 15-19   
21    1264 Darren Warner            M      Potterville      MI    1:48:52.9 1:48:51.0 8:19  46  1        M 45-49   
22    1303 Jenna Droste             F      Westphalia       MI    1:50:10.1 1:49:33.8 8:22  17  2        F 15-19   
23    1208 Andrew Gallihugh         M      Lansing          MI    1:52:12.9 1:51:46.8 8:32  28  3        M 25-29   
24    1210 Sara Holliday            F      Ypsilanti        MI    1:52:21.0 1:52:12.2 8:34  29  1        F 25-29   
25    1205 David Valasek            M      Saginaw          MI    1:57:19.0 1:57:13.6 8:57  53  5        M 50-54   
26    1293 Joshua O'Laughlin        M      Bay City         MI    1:57:40.0 1:57:25.9 8:58  16  2        M 15-19   
27    1294 Lynne O'Laughlin         F      Bay City         MI    1:57:40.6 1:57:26.9 8:58  38  1        F 35-39   
28    1298 Terry Steller            M      Brighton         MI    1:57:46.2 1:57:27.5 8:58  34  1        M 30-34   
29    1278 Shannon Underwood        F      Allendale        MI    1:57:28.7 1:57:28.0 8:58  32  1        F 30-34   
30    1304 Margaret Spees           F      Byron Center     MI    1:57:29.5 1:57:28.1 8:58  33  2        F 30-34   
31    1227 Fritz Loewe              M      Chelsea          MI    1:57:49.8 1:57:44.8 8:59  56  1        M 55-59   
32    1249 Michelle Spiegla         F      Battle Creek     MI    1:57:47.0 1:57:29.0 8:58  41  1        F Master  
33    1312 Heather Gardner          F      Rochester        MI    1:57:57.3 1:57:49.3 9:00  28  2        F 25-29   
34    1305 Dennis Ley               M      Coldwater        OH    1:58:07.1 1:57:49.4 9:00  50  6        M 50-54   
35    1211 Matt Holliday            M      Ypsilanti        MI    1:58:03.7 1:57:55.3 9:00  31  2        M 30-34   
36    1236 Christa Rozin            F      Saginaw          MI    1:58:20.4 1:58:14.2 9:02  50  1        F 50-54   
37    1322 Kathleen Spillane        F      Chelsea                1:58:43.3 1:58:33.8 9:03  59  1        F 55-59   
38    1272 Jacob Palmreuter         M      Birch Run        MI    1:59:24.4 1:59:06.6 9:06  17  3        M 15-19   
39    1277 Devin Neumann            M      Munger           MI    1:59:20.3 1:59:06.7 9:06  15  4        M 15-19   
40    1266 Matt Wesorick            M      Lansing          MI    1:59:21.6 1:59:10.5 9:06  43  2        M 40-44   
41    1276 Brady Hagenow            M      Hemlock          MI    1:59:34.3 1:59:14.6 9:06  15  5        M 15-19   
42    1336 Willliam Bouwman         M                             1:59:14.8 1:59:14.7 9:06  53  7        M 50-54   
43    1339 Renee Toma               F                             1:59:25.7 1:59:22.1 9:07  51  2        F 50-54   
44    1275 Eric Hagenow             M      Hemlock          MI    1:59:58.5 1:59:51.1 9:09  42  3        M 40-44   
45    1244 Joshua Fenner            M      Grand Ledge      MI    2:00:07.0 1:59:54.9 9:09  39  5        M 35-39   
46    1198 Alec Jolman              M      Hudsonville      MI    2:00:09.4 1:59:59.2 9:10  20  1        M 20-24   
47    1229 Pam Fisher               F      Milford          MI    2:00:25.4 2:00:17.1 9:11  51  3        F 50-54   
48    1248 Tatiana Rypinski         F      Portage          MI    2:00:25.1 2:00:21.0 9:11  23  3        F 20-24   
49    1222 Scott McMahon            M      Plymouth         MI    2:00:50.1 2:00:35.8 9:12  26  4        M 25-29   
50    1220 Doug Krukowski           M      Muskegon         MI    2:02:37.5 2:00:38.4 9:13  49  2        M 45-49   
51    1197 Amy Jolman               F      Hudsonville      MI    2:01:03.2 2:00:54.2 9:14  47  1        F 45-49   
52    1261 Rob DeShane              M      Grand Rapids     MI    2:01:17.4 2:01:11.7 9:15  43  4        M 40-44   
53    1257 Angelia Potter           F      Marshall         MI    2:02:02.3 2:01:45.6 9:18  30  3        F 30-34   
54    1202 Claire Kaczanowski       F      Alto             MI    2:02:48.0 2:02:39.0 9:22  17  3        F 15-19   
55    1241 Teresa Martin            F      Freeland         MI    2:03:31.1 2:03:27.7 9:25  57  2        F 55-59   
56    1306 Stacey Schneider         F      Pewamo           MI    2:04:22.4 2:03:56.2 9:28  39  2        F 35-39   
57    1242 Aaron Cleveland          M      Lansing          MI    2:05:05.6 2:04:27.6 9:30  47  3        M 45-49   
58    1243 Gabrielle Cleveland      F      Lansing          MI    2:05:05.8 2:04:28.1 9:30  18  4        F 15-19   
59    1328 Frank C. Johnson         M      Saginaw                2:04:32.1 2:04:28.1 9:30  64  1        M 60-64   
60    1190 Gabrielle Graves         F      Marshall         MI    2:05:22.4 2:05:06.3 9:33  21  4        F 20-24   
61    1191 Rico Angell              M      Marshall         MI    2:05:22.9 2:05:06.7 9:33  21  2        M 20-24   
62    1268 Brandy Shumaker          F      East Lansing     MI    2:06:43.0 2:06:16.3 9:38  37  3        F 35-39   
63    1212 Sean Freedberg           M      East Lansing     MI    2:06:37.0 2:06:28.9 9:39  33  3        M 30-34   
64    1289 Mackenzie Town           F      Freeland         MI    2:06:49.6 2:06:30.8 9:39  17  5        F 15-19   
65    1288 Madison Town             F      Freeland         MI    2:06:51.6 2:06:33.3 9:40  17  6        F 15-19   
66    1192 Phil "Puma" Mata         M      Mt Pleasant      MI    2:07:27.0 2:07:23.1 9:43  45  4        M 45-49   
67    1246 Lynette Heinlein         F      Vassar           MI    2:08:22.9 2:08:18.4 9:48  60  1        F 60-64   
68    1280 Matt Lemanski            M      Linwood          MI    2:10:00.3 2:09:43.4 9:54  14  1        M 0-14    
69    1292 Sarah Rezler             F      Saginaw          MI    2:11:40.7 2:11:22.0 10:02 17  7        F 15-19   
70    1286 Elyse Greenwood          F      Bay City         MI    2:11:40.6 2:11:22.2 10:02 18  8        F 15-19   
71    1247 Travis Benzin            M      Grand Rapids     MI    2:13:29.7 2:13:14.3 10:10 33  4        M 30-34   
72    1189 SHIRLEY Bozer            F      Midland          MI    2:14:12.1 2:13:46.0 10:13 58  3        F 55-59   
73    1232 Laura Bunn               F      Dearborn Heights MI    2:14:06.8 2:14:01.3 10:14 22  5        F 20-24   
74    1274 Lindsay Hagenow          F      Hemlock          MI    2:15:16.7 2:14:58.7 10:18 16  9        F 15-19   
75    1271 Robin Rodriguez          F      Kawkawlin        MI    2:15:24.5 2:15:07.1 10:19 16  10       F 15-19   
76    1273 Renee Brennner           F      Saginaw          MI    2:15:30.7 2:15:11.6 10:19 42  1        F 40-44   
77    1291 Jacob Streeter           M      Essexville       MI    2:15:27.3 2:15:14.1 10:19 16  6        M 15-19   
78    1252 Carrie Nichols           F      Jerome           MI    2:16:20.2 2:16:16.6 10:24 38  4        F 35-39   
79    1290 Kayla Peacock            F      Hope             MI    2:16:52.6 2:16:35.1 10:26 33  4        F 30-34   
80    1335 Andrew VanKuiken         M                             2:16:50.8 2:16:40.3 10:26 29  5        M 25-29   
81    1228 Nicole Trouten           F      La Salle         MI    2:17:22.3 2:17:14.7 10:29 27  3        F 25-29   
82    1200 Kathy Hardcastle         F      Mishawaka        IN    2:18:09.6 2:17:48.0 10:31 38  5        F 35-39   
83    1287 Lyle Gurd                M      Kalamazoo        MI    2:19:51.7 2:19:06.2 10:37 58  2        M 55-59   
84    1279 Brandy Schmidt           F      Standish         MI    2:20:36.2 2:20:09.1 10:42 37  6        F 35-39   
85    1251 Nathan De Winkle         M      Lansing          MI    2:22:08.9 2:21:58.4 10:50 29  6        M 25-29   
86    1308 Nichole Beard            F      Mason            MI    2:22:12.9 2:22:06.4 10:51 32  5        F 30-34   
87    1309 Rachel Winslow           F      Mason            MI    2:22:12.7 2:22:07.0 10:51 17  11       F 15-19   
88    1301 Susan Cornish            F      Paw Paw          MI    2:22:52.2 2:22:08.2 10:51 39  7        F 35-39   
89    1221 Kristin Bellino          F      Scranton         PA    2:23:04.5 2:22:44.0 10:54 33  6        F 30-34   
90    1218 Eileen Duchane           F      Grand Rapids     MI    2:26:12.8 2:25:38.1 11:07 57  4        F 55-59   
91    1307 Shelley Miller           F      Bellevue         MI    2:26:58.1 2:26:38.2 11:12 41  2        F 40-44   
92    1238 Vickie Mingus            F      Bellevue         MI    2:28:02.7 2:27:43.3 11:17 52  4        F 50-54   
93    1300 Elizabeth Maxwell        F      Lawton           MI    2:28:44.8 2:28:00.6 11:18 42  3        F 40-44   
94    1255 Jenni Patterson          F      Grand Rapids     MI    2:29:06.9 2:28:51.7 11:22 28  4        F 25-29   
95    1250 Kelly Gluszewski         F      Lansing          MI    2:30:04.5 2:29:41.6 11:26 42  4        F 40-44   
96    1295 Jackie Nakfoor           F      Lansing          MI    2:31:00.5 2:30:32.1 11:29 44  5        F 40-44   
97    1206 Maren Tillman            F      Kalamazoo        MI    2:32:20.9 2:32:08.7 11:37 33  7        F 30-34   
98    1215 Raechel Scholz           F      Kalamazoo        MI    2:32:20.8 2:32:09.7 11:37 32  8        F 30-34   
99    1224 Alicia Parkhill          F      Portage          MI    2:32:32.2 2:32:32.1 11:39 20  6        F 20-24   
100   1240 William Rogers-snodgrass M      Mason            MI    2:33:28.8 2:33:03.7 11:41 29  7        M 25-29   
101   1311 Susan Masten             F      Okemos           MI    2:34:38.8 2:34:08.2 11:46 59  5        F 55-59   
102   1302 Harmandeep Singh         M      Saginaw          MI    2:34:26.2 2:34:11.8 11:46 15  7        M 15-19   
103   1254 Donny Patterson          M      GRAND RAPIDS     MI    2:35:29.9 2:35:14.4 11:51 58  3        M 55-59   
104   1253 Patty Patterson          F      GRAND RAPIDS     MI    2:35:29.3 2:35:15.2 11:51 57  6        F 55-59   
105   1269 Dayna Gesinski           F      Bay City         MI    2:37:35.8 2:37:20.6 12:01 15  12       F 15-19   
106   1225 Kerri Langdon            F      Kalamazoo        MI    2:43:06.4 2:42:34.1 12:25 32  9        F 30-34   
107   1213 Carilyn Booker           F      Ada              MI    2:43:53.4 2:43:42.9 12:30 56  7        F 55-59   
108   1214 Dren Asselmeier          F      Grand Rapids     MI    2:43:53.7 2:43:43.0 12:30 31  10       F 30-34   
109   1284 Julie Woodhams           F      Ann Arbor        MI    2:46:15.8 2:45:38.1 12:39 60  2        F 60-64   
110   1281 Sara Freels              F      Plymouth         MI    2:46:15.8 2:45:38.4 12:39 35  8        F 35-39   
111   1285 Kathleen Clark           F      Plymouth         MI    2:46:15.4 2:45:38.8 12:39 61  3        F 60-64   
112   1326 Alexandra Clark          F      Plymouth               2:46:16.7 2:45:39.0 12:39 28  5        F 25-29   
113   1195 Faith Striler            F      Swartz Creek     MI    2:46:05.1 2:45:43.2 12:39 35  9        F 35-39   
114   1317 Kathleen Swanberg        F      Canton                 2:47:59.2 2:47:38.6 12:48 60  4        F 60-64   
115   1226 Holly VanDam             F      Scotts           MI    2:50:01.9 2:49:29.3 12:56 31  11       F 30-34   
116   1239 Melissa Charbonneau      F      Grand Ledge      MI    2:53:29.6 2:52:49.7 13:12 39  10       F 35-39   
117   1216 Clare Wade               F      Grand Rapids     MI    3:14:10.3 3:13:35.6 14:47 57  8        F 55-59   


Top Male Finisher - Overall
Place Name        Bib  Age Overall Gender Location      Time      
===== =========== ==== === ======= ====== ============= ========= 
1     Daniel Cook 1283 25  4       M      Lansing MI US 1:34:19.9 


Top Female Finisher - Overall
Place Name          Bib  Age Overall Gender Location      Time      
===== ============= ==== === ======= ====== ============= ========= 
1     Laurie Merian 1296 27  3       F      Milford MI US 1:33:53.4 


Top Male Finisher - Master
Place Name                Bib  Age Overall Gender Location          Time      
===== =================== ==== === ======= ====== ================= ========= 
1     Jeremy Christiansen 1259 41  7       M      Williamston MI US 1:36:54.1 


Top Female Finisher - Master
Place Name             Bib  Age Overall Gender Location           Time    
===== ================ ==== === ======= ====== ================== ======= 
1     Michelle Spiegla 1249 41  32      F      Battle Creek MI US 1:57:47 


Male 14 and Under
Place Name          Bib  Age Overall Gender Location      Time      
===== ============= ==== === ======= ====== ============= ========= 
1     Matt Lemanski 1280 14  68      M      Linwood MI US 2:09:43.4 


Male 15 to 19
Place Name              Bib  Age Overall Gender Location         Time      
===== ================= ==== === ======= ====== ================ ========= 
1     Matthew Katz      1265 17  16      M      Ada MI US        1:47:04.3 
2     Joshua O'Laughlin 1293 16  26      M      Bay City MI US   1:57:25.9 
3     Jacob Palmreuter  1272 17  38      M      Birch Run MI US  1:59:06.6 
4     Devin Neumann     1277 15  39      M      Munger MI US     1:59:06.7 
5     Brady Hagenow     1276 15  41      M      Hemlock MI US    1:59:14.6 
6     Jacob Streeter    1291 16  77      M      Essexville MI US 2:15:14.1 
7     Harmandeep Singh  1302 15  102     M      Saginaw MI US    2:34:11.8 


Male 20 to 24
Place Name        Bib  Age Overall Gender Location          Time      
===== =========== ==== === ======= ====== ================= ========= 
1     Alec Jolman 1198 20  46      M      Hudsonville MI US 1:59:59.2 
2     Rico Angell 1191 21  61      M      Marshall MI US    2:05:06.7 


Male 25 to 29
Place Name                     Bib  Age Overall Gender Location       Time      
===== ======================== ==== === ======= ====== ============== ========= 
1     Brad Anderson            1245 26  2       M      Lansing MI US  1:33:23.1 
2     Daniel Cook              1283 25  4       M      Lansing MI US  1:34:12.0 
3     Andrew Gallihugh         1208 28  23      M      Lansing MI US  1:51:46.8 
4     Scott McMahon            1222 26  49      M      Plymouth MI US 2:00:35.8 
5     Andrew VanKuiken         1335 29  80      M                     2:16:40.3 
6     Nathan De Winkle         1251 29  85      M      Lansing MI US  2:21:58.4 
7     William Rogers-snodgrass 1240 29  100     M      Mason MI US    2:33:03.7 


Male 30 to 34
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location           Time      
===== ============== ==== === ======= ====== ================== ========= 
1     John Pauley    1209 31  1       M      Grand Rapids MI US 1:26:04.9 
1     Terry Steller  1298 34  28      M      Brighton MI US     1:57:27.5 
2     Matt Holliday  1211 31  35      M      Ypsilanti MI US    1:57:55.3 
3     Sean Freedberg 1212 33  63      M      East Lansing MI US 2:06:28.9 
4     Travis Benzin  1247 33  71      M      Grand Rapids MI US 2:13:14.3 


Male 35 to 39
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location          Time      
===== ============== ==== === ======= ====== ================= ========= 
1     Jason Duncan   1267 38  5       M      Lansing MI US     1:35:41.6 
2     Joseph Schmit  1260 39  6       M      Grand Ledge MI US 1:36:17.2 
3     Karl Alexander 1223 37  10      M      Holland MI US     1:38:08.5 
4     Tony Stevens   1262 39  13      M      Grand Ledge MI US 1:45:10.6 
5     Joshua Fenner  1244 39  45      M      Grand Ledge MI US 1:59:54.9 


Male 40 to 44
Place Name          Bib  Age Overall Gender Location           Time      
===== ============= ==== === ======= ====== ================== ========= 
1     Charles Fritz 1237 41  8       M      Dewitt MI US       1:37:44.2 
2     Matt Wesorick 1266 43  40      M      Lansing MI US      1:59:10.5 
3     Eric Hagenow  1275 42  44      M      Hemlock MI US      1:59:51.1 
4     Rob DeShane   1261 43  52      M      Grand Rapids MI US 2:01:11.7 


Male 45 to 49
Place Name             Bib  Age Overall Gender Location          Time      
===== ================ ==== === ======= ====== ================= ========= 
1     Darren Warner    1264 46  21      M      Potterville MI US 1:48:51.0 
2     Doug Krukowski   1220 49  50      M      Muskegon MI US    2:00:38.4 
3     Aaron Cleveland  1242 47  57      M      Lansing MI US     2:04:27.6 
4     Phil "Puma" Mata 1192 45  66      M      Mt Pleasant MI US 2:07:23.1 


Male 50 to 54
Place Name             Bib  Age Overall Gender Location           Time      
===== ================ ==== === ======= ====== ================== ========= 
1     Bob Davidge      1347 51  11      M                         1:39:02.9 
2     John DeMarco     1256 54  12      M      Brighton MI US     1:44:33.0 
3     Mike Toma        1340 51  18      M                         1:47:40.5 
4     Kelly Moffatt    1310 52  19      M      East Lansing MI US 1:47:49.1 
5     David Valasek    1205 53  25      M      Saginaw MI US      1:57:13.6 
6     Dennis Ley       1305 50  34      M      Coldwater OH US    1:57:49.4 
7     Willliam Bouwman 1336 53  42      M                         1:59:14.7 


Male 55 to 59
Place Name            Bib  Age Overall Gender Location           Time      
===== =============== ==== === ======= ====== ================== ========= 
1     Fritz Loewe     1227 56  31      M      Chelsea MI US      1:57:44.8 
2     Lyle Gurd       1287 58  83      M      Kalamazoo MI US    2:19:06.2 
3     Donny Patterson 1254 58  103     M      GRAND RAPIDS MI US 2:35:14.4 


Male 60 to 64
Place Name             Bib  Age Overall Gender Location  Time      
===== ================ ==== === ======= ====== ========= ========= 
1     Frank C. Johnson 1328 64  59      M      Saginaw   2:04:28.1 


Male 65 to 69
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location       Time      
===== ============== ==== === ======= ====== ============== ========= 
1     David Crary    1348 65  15      M                     1:46:28.8 
2     Thomas Claflin 1297 68  17      M      Brighton MI US 1:47:27.9 


Female 15 to 19
Place Name                Bib  Age Overall Gender Location         Time      
===== =================== ==== === ======= ====== ================ ========= 
1     Zoe Reep            1263 16  20      F      Ada MI US        1:48:07.6 
2     Jenna Droste        1303 17  22      F      Westphalia MI US 1:49:33.8 
3     Claire Kaczanowski  1202 17  54      F      Alto MI US       2:02:39.0 
4     Gabrielle Cleveland 1243 18  58      F      Lansing MI US    2:04:28.1 
5     Mackenzie Town      1289 17  64      F      Freeland MI US   2:06:30.8 
6     Madison Town        1288 17  65      F      Freeland MI US   2:06:33.3 
7     Sarah Rezler        1292 17  69      F      Saginaw MI US    2:11:22.0 
8     Elyse Greenwood     1286 18  70      F      Bay City MI US   2:11:22.2 
9     Lindsay Hagenow     1274 16  74      F      Hemlock MI US    2:14:58.7 
10    Robin Rodriguez     1271 16  75      F      Kawkawlin MI US  2:15:07.1 
11    Rachel Winslow      1309 17  87      F      Mason MI US      2:22:07.0 
12    Dayna Gesinski      1269 15  105     F      Bay City MI US   2:37:20.6 


Female 20 to 24
Place Name             Bib  Age Overall Gender Location               Time      
===== ================ ==== === ======= ====== ====================== ========= 
1     Audrey Fisher    1230 21  9       F      Milford MI US          1:37:55.7 
2     Ann DiPastina    1231 24  14      F      Contoocook NH US       1:45:58.4 
3     Tatiana Rypinski 1248 23  48      F      Portage MI US          2:00:21.0 
4     Gabrielle Graves 1190 21  60      F      Marshall MI US         2:05:06.3 
5     Laura Bunn       1232 22  73      F      Dearborn Heights MI US 2:14:01.3 
6     Alicia Parkhill  1224 20  99      F      Portage MI US          2:32:32.1 


Female 25 to 29
Place Name            Bib  Age Overall Gender Location           Time      
===== =============== ==== === ======= ====== ================== ========= 
1     Sara Holliday   1210 29  24      F      Ypsilanti MI US    1:52:12.2 
2     Heather Gardner 1312 28  33      F      Rochester MI US    1:57:49.3 
3     Nicole Trouten  1228 27  81      F      La Salle MI US     2:17:14.7 
4     Jenni Patterson 1255 28  94      F      Grand Rapids MI US 2:28:51.7 
5     Alexandra Clark 1326 28  112     F      Plymouth           2:45:39.0 


Female 30 to 34
Place Name              Bib  Age Overall Gender Location           Time      
===== ================= ==== === ======= ====== ================== ========= 
1     Shannon Underwood 1278 32  29      F      Allendale MI US    1:57:28.0 
2     Margaret Spees    1304 33  30      F      Byron Center MI US 1:57:28.1 
3     Angelia Potter    1257 30  53      F      Marshall MI US     2:01:45.6 
4     Kayla Peacock     1290 33  79      F      Hope MI US         2:16:35.1 
5     Nichole Beard     1308 32  86      F      Mason MI US        2:22:06.4 
6     Kristin Bellino   1221 33  89      F      Scranton PA US     2:22:44.0 
7     Maren Tillman     1206 33  97      F      Kalamazoo MI US    2:32:08.7 
8     Raechel Scholz    1215 32  98      F      Kalamazoo MI US    2:32:09.7 
9     Kerri Langdon     1225 32  106     F      Kalamazoo MI US    2:42:34.1 
10    Dren Asselmeier   1214 31  108     F      Grand Rapids MI US 2:43:43.0 
11    Holly VanDam      1226 31  115     F      Scotts MI US       2:49:29.3 


Female 35 to 39
Place Name                Bib  Age Overall Gender Location           Time      
===== =================== ==== === ======= ====== ================== ========= 
1     Lynne O'Laughlin    1294 38  27      F      Bay City MI US     1:57:26.9 
2     Stacey Schneider    1306 39  56      F      Pewamo MI US       2:03:56.2 
3     Brandy Shumaker     1268 37  62      F      East Lansing MI US 2:06:16.3 
4     Carrie Nichols      1252 38  78      F      Jerome MI US       2:16:16.6 
5     Kathy Hardcastle    1200 38  82      F      Mishawaka IN US    2:17:48.0 
6     Brandy Schmidt      1279 37  84      F      Standish MI US     2:20:09.1 
7     Susan Cornish       1301 39  88      F      Paw Paw MI US      2:22:08.2 
8     Sara Freels         1281 35  110     F      Plymouth MI US     2:45:38.4 
9     Faith Striler       1195 35  113     F      Swartz Creek MI US 2:45:43.2 
10    Melissa Charbonneau 1239 39  116     F      Grand Ledge MI US  2:52:49.7 


Female 40 to 44
Place Name              Bib  Age Overall Gender Location       Time      
===== ================= ==== === ======= ====== ============== ========= 
1     Renee Brennner    1273 42  76      F      Saginaw MI US  2:15:11.6 
2     Shelley Miller    1307 41  91      F      Bellevue MI US 2:26:38.2 
3     Elizabeth Maxwell 1300 42  93      F      Lawton MI US   2:28:00.6 
4     Kelly Gluszewski  1250 42  95      F      Lansing MI US  2:29:41.6 
5     Jackie Nakfoor    1295 44  96      F      Lansing MI US  2:30:32.1 


Female 45 to 49
Place Name       Bib  Age Overall Gender Location          Time      
===== ========== ==== === ======= ====== ================= ========= 
1     Amy Jolman 1197 47  51      F      Hudsonville MI US 2:00:54.2 


Female 50 to 54
Place Name          Bib  Age Overall Gender Location       Time      
===== ============= ==== === ======= ====== ============== ========= 
1     Christa Rozin 1236 50  36      F      Saginaw MI US  1:58:14.2 
2     Renee Toma    1339 51  43      F                     1:59:22.1 
3     Pam Fisher    1229 51  47      F      Milford MI US  2:00:17.1 
4     Vickie Mingus 1238 52  92      F      Bellevue MI US 2:27:43.3 


Female 55 to 59
Place Name              Bib  Age Overall Gender Location           Time      
===== ================= ==== === ======= ====== ================== ========= 
1     Kathleen Spillane 1322 59  37      F      Chelsea            1:58:33.8 
2     Teresa Martin     1241 57  55      F      Freeland MI US     2:03:27.7 
3     SHIRLEY Bozer     1189 58  72      F      Midland MI US      2:13:46.0 
4     Eileen Duchane    1218 57  90      F      Grand Rapids MI US 2:25:38.1 
5     Susan Masten      1311 59  101     F      Okemos MI US       2:34:08.2 
6     Patty Patterson   1253 57  104     F      GRAND RAPIDS MI US 2:35:15.2 
7     Carilyn Booker    1213 56  107     F      Ada MI US          2:43:42.9 
8     Clare Wade        1216 57  117     F      Grand Rapids MI US 3:13:35.6 


Female 60 to 64
Place Name              Bib  Age Overall Gender Location        Time      
===== ================= ==== === ======= ====== =============== ========= 
1     Lynette Heinlein  1246 60  67      F      Vassar MI US    2:08:18.4 
2     Julie Woodhams    1284 60  109     F      Ann Arbor MI US 2:45:38.1 
3     Kathleen Clark    1285 61  111     F      Plymouth MI US  2:45:38.8 
4     Kathleen Swanberg 1317 60  114     F      Canton          2:47:38.6 

Additional results can be found at http://www.cometraceseries.com/banshee-results.html.

Embed Code