Results For
Unity Ultra 3

Virtual, 1609
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib  Name                           Gender Clock   Distance in KM Pace  Age Division Division 
                                                 Time                             Place             
===== ==== ============================== ====== ======= ============== ===== === ======== ======== 
1     1111 Philippa (known as Pippa) Wood F      1:10:11 10             7:01  17  9        F0019    
2     1161 Lorien Tolstrup                F      1:08:10 8.92           7:39  39  7        F2039    
3     1010 Hans H.L Joythe                M      1:18:28 10.06          7:48  59  9        M5059    
4     1157 Marina Constas                 F      1:07:20 7.8            8:38  51  7        F5059    
5     1158 Nicky Nicolaou                 M      1:07:31 7.78           8:41  61  4        M6099    
6     1049 Martie Spangenberg             F      1:07:00 7.72           8:41  59  1        F5059    
7     1013 Wylde Ryder                    M      1:07:12 7.72           8:43  37  1        M2039    
8     1024 Maxwell Khosa                  M      1:08:00 7.58           8:58  74  5        M6099    
9     1089 Neville Nicolau                M      1:07:00 7.41           9:02  61  1        M6099    
10    1088 Helen Nicolau                  F      1:07:00 7.14           9:23  58  2        F5059    
11    1084 Grant Panter                   M      1:07:30 7.19           9:24  52  3        M5059    
12    1028 Keobakile Mpolokeng            F      2:26:10 15.39          9:30  47  16       F4049    
13    1079 Sally James                    F      1:07:18 7.07           9:31  42  7        F4049    
14    1000 Gail Mathewson                 F      1:07:00 7              9:34  52  3        F5059    
15    1085 Simona Panter                  F      1:08:20 7.1            9:37  55  13       F5059    
16    1072 Thomas Wilkie                  M      1:11:41 7.36           9:44  15  5        M0019    
17    1071 Lena Wilkie                    F      1:11:41 7.36           9:44  56  16       F5059    
18    1093 Christine Kruger               F      1:08:54 7.01           9:50  53  14       F5059    
19    1152 Enrico Catinella               M      1:17:00 7.7            10:00 56  8        M5059    
20    1092 Bennie Kruger                  M      1:09:05 6.89           10:01 53  6        M5059    
21    1074 Fiona Rollason                 F      1:15:12 7.5            10:01 48  9        F4049    
22    1027 Christelle Du Plooy            F      1:07:07 6.67           10:04 30  3        F2039    
23    1168 Dave Lincoln                   M      1:09:03 6.83           10:06 50  5        M5059    
24    1086 Alessio Panter                 M      1:09:13 6.8            10:11 17  4        M0019    
25    1087 Matteo Panter                  M      1:09:13 6.8            10:11 21  2        M2039    
26    1131 Liam Clarke                    M      1:07:09 6.48           10:22 66  2        M6099    
27    1129 Pamela van der Merwe           F      1:11:50 6.84           10:30 61  3        F6099    
28    1106 Brenda Casey                   F      1:16:15 7.17           10:38 39  10       F2039    
29    1025 Tugela Xaba                    M      1:11:20 6.68           10:41 55  7        M5059    
30    1130 Linda Larkan                   F      1:13:18 6.8            10:47 65  4        F6099    
31    1064 Kevin Rodgers                  M      1:12:33 6.61           10:59 68  7        M6099    
32    1119 Richard Hood                   M      1:07:07 6.11           10:59 50  2        M5059    
33    1065 Diane Rodgers                  F      1:07:33 6.05           11:10 64  1        F6099    
34    1124 Anita Magor                    F      1:19:09 7.05           11:14 57  17       F5059    
35    1147 Ricki-ll Friedman              F      1:07:05 5.95           11:17 17  2        F0019    
36    1020 Karen Bullivant                F      1:07:00 5.94           11:17 45  1        F4049    
37    1150 Ridwaan Fakir                  M      1:17:03 6.83           11:17 29  4        M2039    
38    1123 Verity Dodds                   F      1:19:10 7.01           11:17 57  18       F5059    
39    1019 Tracy Bullivant                F      1:07:05 5.91           11:21 50  4        F5059    
40    1066 Celeste Wright                 F      1:07:18 5.89           11:25 54  5        F5059    
41    1002 Rudie Van Olst                 M      1:10:11 6.13           11:27 63  6        M6099    
42    1015 Mariana Jansen van Vuuren      F      1:23:38 7.16           11:41 39  11       F2039    
43    1070 Chris Kelway                   M      1:21:15 6.93           11:43 63  8        M6099    
44    1006 Mary Bergh                     F      1:07:56 5.78           11:45 54  11       F5059    
45    1069 Di Kelway                      F      1:21:00 6.84           11:50 49  12       F4049    
46    1073 John Rollason                  M      1:32:14 7.63           12:05 72  9        M6099    
47    1036 Jani-Kay Oberholzer            F      2:14:38 10.98          12:16 33  14       F2039    
48    1098 Cortney Hall                   F      1:07:15 5.4            12:28 14  5        F0019    
49    1097 Leanne Hall                    F      1:07:15 5.4            12:28 46  6        F4049    
50    1127 Jade Celgow                    F      1:07:00 5.33           12:34 17  1        F0019    
51    1017 Fatima Ruiters                 F      1:07:06 5.32           12:37 33  2        F2039    
52    1048 Debbie Gurney                  F      1:15:51 5.87           12:55 33  9        F2039    
53    1047 Leon Janneke                   M      1:15:51 5.87           12:55 39  3        M2039    
54    1126 Leon Celgow                    M      1:07:30 5.22           12:56 63  3        M6099    
55    1134 Kerry Meyer                    F      1:37:25 7.5            12:59 48  14       F4049    
56    1095 Yolanda Swart                  F      1:11:13 5.48           13:00 51  15       F5059    
57    1046 Jenny de Kock                  F      1:08:11 5.24           13:00 60  2        F6099    
58    1035 Veronica Oberholzer            F      1:03:12 4.78           13:13 32  1        F2039    
59    1132 Yolande Oelsen                 F      1:07:11 5.04           13:20 46  4        F4049    
60    1018 Charlene Barnes                F      1:07:08 5              13:25 42  2        F4049    
61    1039 Rebecca Aitken                 F      1:07:24 4.95           13:37 22  6        F2039    
62    1038 Claudia Aitken                 F      1:07:46 4.96           13:40 58  10       F5059    
63    1149 natasha moodley                F      1:16:15 5.55           13:45 41  11       F4049    
64    1008 Marion Klennert                F      2:18:16 10.01          13:49 59  22       F5059    
65    1102 Ianthee Chetty                 F      1:16:02 5.5            13:50 41  10       F4049    
66    1143 Tabisa Mtati                   F      1:07:08 4.8            13:59 40  3        F4049    
67    1145 I. Mtati                       M      1:07:08 4.8            13:59 11  1        M0019    
68    1146 Ambesiwe Mrasi                 F      1:07:08 4.8            13:59 24  4        F2039    
69    1144 S. Mtati                       F      1:07:12 4.8            14:00 9   3        F0019    
70    1009 Achim Klennert                 M      2:15:34 9.67           14:01 59  13       M5059    
71    1057 Emma Dippenaar                 F      1:07:15 4.78           14:04 14  6        F0019    
72    1056 Alison Dippenaar               F      1:07:19 4.64           14:31 53  6        F5059    
73    1034 Lefa Tsotetsi                  M      4:34:56 18.87          14:34 34  5        M2039    
74    1051 Julian Holleran                M      1:26:42 5.95           14:34 58  11       M5059    
75    1052 Margareta Holleran             F      1:26:42 5.95           14:34 55  19       F5059    
76    1044 Trevor Day                     M      1:25:36 5.8            14:45 50  10       M5059    
77    1043 Julie Day                      F      1:25:36 5.8            14:45 48  13       F4049    
78    1121 Jan van Niekerk                M      1:10:05 4.67           15:00 40  2        M4049    
79    1139 Shena De Beer                  F      1:07:16 4.41           15:15 27  5        F2039    
80    1138 Trezinha De Beer               F      1:07:25 4.4            15:19 53  8        F5059    
81    1113 Caron Whitfield                F      1:07:12 4.36           15:25 49  5        F4049    
82    1114 Grant Whitfield                M      1:03:25 4.06           15:37 54  1        M5059    
83    1091 Helen Cockeran                 F      1:07:30 4.31           15:40 15  7        F0019    
84    1125 Patricia Nementzik             M      1:07:17 4.25           15:50 44  1        M4049    
85    1090 Isabella Cockeran              F      1:07:13 4.21           15:58 16  4        F0019    
86    1153 Dominic Wrigley                M      1:07:57 4.16           16:20 15  2        M0019    
87    1155 Alexandra Wrigley              F      1:07:58 4.14           16:25 18  8        F0019    
88    1148 Ursula Woollett                F      1:44:59 6.37           16:29 44  15       F4049    
89    1156 Belinda Wrigley                F      1:08:01 4.11           16:33 51  12       F5059    
90    1154 Dorian Wrigley                 M      1:07:56 4.1            16:34 52  4        M5059    
91    1053 Tiffany Markman                F      1:07:34 3.98           16:58 40  8        F4049    
92    1062 K. Carolin                     F      2:28:00 8.09           18:17 11  10       F0019    
93    1063 J. Carolin                     M      2:28:00 8.09           18:17 7   6        M0019    
94    1094 Tarryn Phillips                F      1:09:44 3.68           18:57 36  8        F2039    
95    1060 Jessica Carolin                F      2:30:45 7.58           19:53 45  17       F4049    
96    1081 Jennifer Law                   F      2:04:03 5.88           21:06 52  21       F5059    
97    1080 Gerald Bernard Lau             M      2:03:22 5.49           22:28 53  12       M5059    
98    1137 Caroline Impey                 F      1:49:52 4.27           25:43 36  12       F2039    
99    1021 Vindana Lala                   F      1:07:45 2.58           26:16 52  9        F5059    
100   1099 C. Hall                        M      1:08:20 2.5            27:20 12  3        M0019    
101   1162 Bronwen Noble                  F      1:41:36 3.14           32:21 50  20       F5059    
102   1030 Johanna Ngoepe                 F      2:05:52 3.47           36:17 31  13       F2039    
103   1037 Elaine Oberholzer              F      2:04:48 3.26           38:17 62  5        F6099    


Overall Winners
Place Name                           Bib  Age Gender Location Time    
===== ============================== ==== === ====== ======== ======= 
1     Philippa (known as Pippa) Wood 1111 17  F        ZA     1:10:11 
2     Lorien Tolstrup                1161 39  F        ZA     1:08:10 
3     Hans H.L Joythe                1010 59  M        ZA     1:18:28 
4     Marina Constas                 1157 51  F        ZA     1:07:20 
5     Nicky Nicolaou                 1158 61  M        ZA     1:07:31 


Male Junior
Place Name            Bib  Age Overall Location Time    
===== =============== ==== === ======= ======== ======= 
1     I. Mtati        1145 11  67        ZA     1:07:08 
2     Dominic Wrigley 1153 15  86        ZA     1:07:57 
3     C. Hall         1099 12  100       ZA     1:08:20 
4     Alessio Panter  1086 17  24        ZA     1:09:13 
5     Thomas Wilkie   1072 15  16        ZA     1:11:41 


Female Junior
Place Name              Bib  Age Overall Location Time    
===== ================= ==== === ======= ======== ======= 
1     Jade Celgow       1127 17  50        ZA     1:07:00 
2     Ricki-ll Friedman 1147 17  35        ZA     1:07:05 
3     S. Mtati          1144 9   69        ZA     1:07:12 
4     Isabella Cockeran 1090 16  85        ZA     1:07:13 
5     Cortney Hall      1098 14  48        ZA     1:07:15 


Male 20-39
Place Name          Bib  Age Overall Location Time    
===== ============= ==== === ======= ======== ======= 
1     Wylde Ryder   1013 37  7         ZA     1:07:12 
2     Matteo Panter 1087 21  25        ZA     1:09:13 
3     Leon Janneke  1047 39  53        ZA     1:15:51 
4     Ridwaan Fakir 1150 29  37        ZA     1:17:03 
5     Lefa Tsotetsi 1034 34  73        ZA     4:34:56 


Female 20-39
Place Name                Bib  Age Overall Location Time    
===== =================== ==== === ======= ======== ======= 
1     Veronica Oberholzer 1035 32  58        ZA     1:03:12 
2     Fatima Ruiters      1017 33  51        ZA     1:07:06 
3     Christelle Du Plooy 1027 30  22        ZA     1:07:07 
4     Ambesiwe Mrasi      1146 24  68        ZA     1:07:08 
5     Shena De Beer       1139 27  79        ZA     1:07:16 


Male 40-49
Place Name               Bib  Age Overall Location Time    
===== ================== ==== === ======= ======== ======= 
1     Patricia Nementzik 1125 44  84        ZA     1:07:17 
2     Jan van Niekerk    1121 40  78        ZA     1:10:05 


Female 40-49
Place Name            Bib  Age Overall Location Time    
===== =============== ==== === ======= ======== ======= 
1     Karen Bullivant 1020 45  36        ZA     1:07:00 
2     Charlene Barnes 1018 42  60        ZA     1:07:08 
3     Tabisa Mtati    1143 40  66        ZA     1:07:08 
4     Yolande Oelsen  1132 46  59        ZA     1:07:11 
5     Caron Whitfield 1113 49  81        ZA     1:07:12 


Male 50-59
Place Name            Bib  Age Overall Location Time    
===== =============== ==== === ======= ======== ======= 
1     Grant Whitfield 1114 54  82        ZA     1:03:25 
2     Richard Hood    1119 50  32        ZA     1:07:07 
3     Grant Panter    1084 52  11        ZA     1:07:30 
4     Dorian Wrigley  1154 52  90        ZA     1:07:56 
5     Dave Lincoln    1168 50  23        ZA     1:09:03 


Female 50-59
Place Name               Bib  Age Overall Location Time    
===== ================== ==== === ======= ======== ======= 
1     Martie Spangenberg 1049 59  6         ZA     1:07:00 
2     Helen Nicolau      1088 58  10        ZA     1:07:00 
3     Gail Mathewson     1000 52  14        ZA     1:07:00 
4     Tracy Bullivant    1019 50  39        ZA     1:07:05 
5     Celeste Wright     1066 54  40        ZA     1:07:18 


Male 60-99
Place Name            Bib  Age Overall Location Time    
===== =============== ==== === ======= ======== ======= 
1     Neville Nicolau 1089 61  9         ZA     1:07:00 
2     Liam Clarke     1131 66  26        ZA     1:07:09 
3     Leon Celgow     1126 63  54        ZA     1:07:30 
4     Nicky Nicolaou  1158 61  5         ZA     1:07:31 
5     Maxwell Khosa   1024 74  8         ZA     1:08:00 


Female 60-99
Place Name                 Bib  Age Overall Location Time    
===== ==================== ==== === ======= ======== ======= 
1     Diane Rodgers        1065 64  33        ZA     1:07:33 
2     Jenny de Kock        1046 60  57        ZA     1:08:11 
3     Pamela van der Merwe 1129 61  27        ZA     1:11:50 
4     Linda Larkan         1130 65  30        ZA     1:13:18 
5     Elaine Oberholzer    1037 62  103       ZA     2:04:48 

If you continue to use this site, you consent to use all cookies. We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies.