Results For
Big Little Run

Guelph, ON N1E4P9
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                      Gender City        Chip      Pace    Division Division Team Name 
                                                       Time              Place                       
===== === ========================= ====== =========== ========= ======= ======== ======== ========= 
1     33  Ruslan Kramariuk          M      Chernivtsi  1:13:10.5 34:41   1        M Open             
                                                                         1        M 30-39            
2     61  Chris Tenyenhuis          M      Guelph      1:26:34.5 41:02   2        M Open             
                                                                         2        M 30-39            
3     40  Zhongxue (john) Lu        M      Waterloo    1:30:47.1 43:02   3        M Open             
                                                                         3        M 30-39            
4     15  Connor Downes             M      Guelph      1:35:54.2 45:27   1        M 0-19             
                                                                         4        M 30-39            
5     11  Panna Das                 M      Toronto     1:39:28.2 47:08   2        M 0-19             
                                                                         5        M 30-39            
6     60  Alex Skillings            M      Caledon     1:40:28.2 47:37   3        M 0-19             
                                                                         6        M 30-39            
7     7   Gareth Brown-Jowett       M      Toronto     1:42:37.4 48:38   4        M 0-19             
                                                                         7        M 30-39            
8     43  Josh Marshall             M      Toronto     1:43:19.5 48:58   5        M 0-19             
                                                                         8        M 30-39            
9     18  Mohammad Enaloei          M      Toronto     1:43:59.9 49:17   6        M 0-19             
                                                                         9        M 30-39            
10    19  Rob Ennema                M      Brantford   1:44:06.7 49:20   7        M 0-19             
                                                                         10       M 30-39            
11    16  Jocelyn Dunsmoor          F      Bracebridge 1:46:35.8 50:31   1        F Open             
                                                                         1        M 40-49            
12    56  Jennifer Lynn Schneider   F      Guelph      1:47:27.5 50:56   2        F Open             
                                                                         2        M 40-49            
13    1   Mike Antonowicz           M      Brantford   1:48:12.9 51:17   8        M 0-19             
                                                                         11       M 30-39            
14    6   David Brandt              M      Milton      1:48:15.8 51:18   9        M 0-19             
                                                                         12       M 30-39            
15    57  Benjamin Scott            M      Stratford   1:48:26.4 51:24   10       M 0-19             
                                                                         13       M 30-39            
16    62  Joshua Turner             M      Cambridge   1:50:01.4 52:09   11       M 0-19             
                                                                         14       M 30-39            
17    23  Othniel Gordon            M      Mississauga 1:50:20.2 52:17   12       M 0-19             
                                                                         15       M 30-39            
18    20  Ryan Felix                M      Orangeville 1:50:28.8 52:22   13       M 0-19             
                                                                         16       M 30-39            
19    28  Jerrad Hennessy           M      Guelph      1:52:22.0 53:15   14       M 0-19             
                                                                         17       M 30-39            
20    24  Karen Green               F      Brantford   1:53:01.6 53:34   3        F Open             
                                                                         3        M 40-49            
21    13  James Delodder            M      Ingersoll   1:53:02.0 53:34   15       M 0-19             
                                                                         18       M 30-39            
22    49  Phillip Nielsen           M      Bracebridge 1:53:22.2 53:44   16       M 0-19             
                                                                         19       M 30-39            
23    65  Cooper Willoughby         M      Bowmanville 1:53:54.4 53:59   17       M 0-19             
                                                                         20       M 30-39            
24    14  James Dowling             M      Burlington  1:53:54.4 53:59   18       M 0-19             
                                                                         21       M 30-39            
25    36  Andrea Lindsey            F      Fergus      1:55:30.6 54:45   1        M 20-29            
                                                                         4        M 40-49            
26    31  Arthur Khayat             M      Toronto     1:55:52.9 54:55   19       M 0-19             
                                                                         22       M 30-39            
27    66  Martha Wilson             F      London      1:55:59.7 54:58   2        M 20-29            
                                                                         5        M 40-49            
28    30  Dustin Hope               M      Palmerston  1:56:12.8 55:04   20       M 0-19             
                                                                         23       M 30-39            
29    35  John Leavers              M      Milton      1:56:50.1 55:22   21       M 0-19             
                                                                         24       M 30-39            
30    59  Ivan Sequeira             M      Burlington  1:59:22.1 56:35   22       M 0-19             
                                                                         25       M 30-39            
31    34  Melissa Leach-Trudeau     F      Guelph      1:59:38.3 56:42   3        M 20-29            
                                                                         6        M 40-49            
32    17  Matthew Dunsmoor          M      Bracebridge 1:59:52.1 56:49   23       M 0-19             
                                                                         26       M 30-39            
33    48  Dan Narula                M      Brantford   2:00:35.9 57:09   24       M 0-19             
                                                                         27       M 30-39            
34    45  Stephen Millman           M      Guelph      2:01:33.7 57:37   25       M 0-19             
                                                                         28       M 30-39            
35    41  Michael Maderazo          M      Brampton    2:03:00.4 58:18   26       M 0-19             
                                                                         29       M 30-39            
36    26  Daniel Hebeisen           M      Milton      2:03:23.0 58:28   27       M 0-19             
                                                                         30       M 30-39            
37    55  Frederick Sato            M      Vaughan     2:03:32.9 58:33   28       M 0-19             
                                                                         31       M 30-39            
38    25  Daniel Harris             M      Bowmanville 2:06:20.9 59:53   29       M 0-19             
                                                                         32       M 30-39            
39    8   Ximena Cervantes Richards F      Burlington  2:06:20.9 59:53   4        M 20-29            
                                                                         7        M 40-49            
40    39  Brent Lough               M      Bowmanville 2:07:50.0 1:00:35 30       M 0-19             
                                                                         33       M 30-39            
41    32  Bradley Koperdraad        M      Rockwood    2:08:40.8 1:00:59 31       M 0-19             
                                                                         34       M 30-39            
42    38  Matt Locke                M      Georgetown  2:08:52.7 1:01:05 32       M 0-19             
                                                                         35       M 30-39            
43    37  Kelly Locke               F      Georgetown  2:08:53.2 1:01:05 5        M 20-29            
                                                                         8        M 40-49            
44    47  Kate Moore                F      Toronto     2:08:53.4 1:01:05 6        M 20-29            
                                                                         9        M 40-49            
45    4   Megan Bedell              F      Wellesley   2:09:18.8 1:01:17 7        M 20-29            
                                                                         10       M 40-49            
46    5   Pamela Bottos             F      Millgrove   2:10:44.6 1:01:58 8        M 20-29            
                                                                         11       M 40-49            
47    2   Nathan Antonowicz         M      Brantford   2:11:41.3 1:02:24 33       M 0-19             
                                                                         36       M 30-39            
48    29  Mindi Henry               F      Woodstock   2:13:20.0 1:03:12 9        M 20-29            
                                                                         12       M 40-49            
49    63  Amy Weaver                F      Elora       2:14:04.7 1:03:33 10       M 20-29            
                                                                         13       M 40-49            
50    53  Xinran Quan               F      Mississauga 2:14:26.9 1:03:43 11       M 20-29            
                                                                         14       M 40-49            
51    54  Ivan Ricketts             M      Guelph      2:16:20.2 1:04:37 34       M 0-19             
                                                                         37       M 30-39            
52    64  Sara Whitsitt             F      Wellesley   2:16:37.9 1:04:45 12       M 20-29            
                                                                         15       M 40-49            
53    27  Robin Helbig              M      Kitchener   2:19:29.0 1:06:06 35       M 0-19             
                                                                         38       M 30-39            
54    10  Laura Curtis              F      Palgrave    2:19:59.8 1:06:21 13       M 20-29            
                                                                         16       M 40-49            
55    44  Beth McMullen             F      Acton       2:22:34.1 1:07:34 14       M 20-29            
                                                                         17       M 40-49            
56    51  Steven Noonan             M      Toronto     2:28:50.9 1:10:33 36       M 0-19             
                                                                         39       M 30-39            
57    9   Paul Chan                 M      Toronto     2:46:05.2 1:18:43 37       M 0-19             
                                                                         40       M 30-39            
58    12  Andrew Davis              M      Oshawa      2:46:21.9 1:18:51 38       M 0-19             
                                                                         41       M 30-39            
59    58  Joe Sellors               M      North York  2:46:22.5 1:18:51 39       M 0-19             
                                                                         42       M 30-39            


Top Male Finisher - Open
Place Name               Bib Age Overall Gender Location       Time      
===== ================== === === ======= ====== ============== ========= 
1     Ruslan Kramariuk   33  32  1       M      Chernivtsi  US 1:13:10.5 
2     Chris Tenyenhuis   61  18  2       M      Guelph  US     1:26:34.5 
3     Zhongxue (john) Lu 40  51  3       M      Waterloo  US   1:30:47.1 


Top Female Finisher - Open
Place Name                    Bib Age Overall Gender Location        Time      
===== ======================= === === ======= ====== =============== ========= 
1     Jocelyn Dunsmoor        16  23  11      F      Bracebridge  US 1:46:35.8 
2     Jennifer Lynn Schneider 56      12      F      Guelph  US      1:47:27.5 
3     Karen Green             24  46  20      F      Brantford  US   1:53:01.6 


Male 19 and Under
Place Name           Bib Age Overall Gender Location    Time      
===== ============== === === ======= ====== =========== ========= 
1     Connor Downes  15  32  4       M      Guelph  US  1:35:54.2 
2     Panna Das      11  27  5       M      Toronto  US 1:39:28.2 
3     Alex Skillings 60  36  6       M      Caledon  US 1:40:28.2 


Male 20 to 29
Place Name                  Bib Age Overall Gender Location     Time      
===== ===================== === === ======= ====== ============ ========= 
1     Andrea Lindsey        36  35  25      F      Fergus ON CA 1:55:30.6 
2     Martha Wilson         66  60  27      F      London  US   1:55:59.7 
3     Melissa Leach-Trudeau 34  45  31      F      Guelph ON CA 1:59:38.3 


Male 30 to 39
Place Name               Bib Age Overall Gender Location       Time      
===== ================== === === ======= ====== ============== ========= 
1     Ruslan Kramariuk   33  32  1       M      Chernivtsi  US 1:13:10.5 
2     Chris Tenyenhuis   61  18  2       M      Guelph  US     1:26:34.5 
3     Zhongxue (john) Lu 40  51  3       M      Waterloo  US   1:30:47.1 


Male 40 to 49
Place Name                    Bib Age Overall Gender Location        Time      
===== ======================= === === ======= ====== =============== ========= 
1     Jocelyn Dunsmoor        16  23  11      F      Bracebridge  US 1:46:35.8 
2     Jennifer Lynn Schneider 56      12      F      Guelph  US      1:47:27.5 
3     Karen Green             24  46  20      F      Brantford  US   1:53:01.6 

If you continue to use this site, you consent to use all cookies. We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies.