Results For
Randy Miner Memorial Country Run

Etna Green, IN 46524
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib  Name               Gender City           State Country Clock      Chip       Pace  Age Age        Division Division 
                                                                  Time       Time                 Percentage Place             
===== ==== ================== ====== ============== ===== ======= ========== ========== ===== === ========== ======== ======== 
1     1029 Davis Stutzman     M      Shipshewana    IN    US      0:23:41.70 0:23:41.70 5:55  19  71.3       1        M        
2     1048 BRUCE FALTYNSKY    M      South Bend     IN    US      0:24:07.93 0:24:07.93 6:02  33  70.6       2        M        
3     1010 Tim Morton         M      warsaw         IN    US      0:25:12.06 0:25:12.06 6:18  53  77.8       3        M        
4     1036 Jerry Williams Jr. M      Fort Wayne     IN    US      0:25:45.72 0:25:45.72 6:26  56  78.0       1        M 56-60  
5     115  Clinton Dickens    M      Mishawaka      IN    US      0:26:33.64 0:26:33.64 6:38  45  69.3       1        M 41-45  
6     1001 Branden Kolvoord   M      Churubusco     IN    US      0:27:31.89 0:27:31.89 6:53  14  64.8       1        M 1-14   
7     1050 DAVID DARR         M      Warsaw         IN    US      0:27:59.91 0:27:59.91 7:00  46  66.3       1        M 46-50  
8     96   Mark Davidhizar    M      Elkhart        IN    US      0:28:04.94 0:28:04.94 7:01  34  60.9       1        M 31-35  
9     1013 Chris Perry        M      Claypool       IN    US      0:28:10.19 0:28:10.19 7:03  15  62.1       1        M 15-20  
10    1005 Brian Lenyo        M      South Bend     IN    US      0:28:41.76 0:28:41.76 7:10  18  59.0       2        M 15-20  
11    119  Joas Eash          M      new paris      IN    US      0:28:43.60 0:28:43.60 7:11  27  58.8       1        M 26-30  
12    1006 Peter Lenyo        M      South Bend     IN    US      0:29:03.52 0:29:03.52 7:16  18  58.2       3        M 15-20  
13    1037 Dorcas Wingard     F      Topeka         IN    US      0:29:10.19 0:29:10.19 7:18  16  68.6       1        F        
14    1002 Bryce Kolvoord     M      Churubusco     IN    US      0:29:20.44 0:29:20.44 7:20  13  62.3       2        M 1-14   
15    1023 Johnny Smith       M      West Lafayette IN    US      0:29:22.19 0:29:22.19 7:21  49  64.6       2        M 46-50  
16    1017 Russell Reichard   M      Bourbon        IN    US      0:29:37.67 0:29:37.67 7:24  13  61.7       3        M 1-14   
17    1000 BRAD KOLVOORD      M      Churubusco     IN    US      0:29:44.84 0:29:44.84 7:26  15  58.8       4        M 15-20  
18    1043 JERRY CHUPP        M      Goshen         IN    US      0:30:53.72 0:30:53.72 7:43  39  57.0       1        M 36-40  
19    1011 Brent Munro        M      Huntington     IN    US      0:31:32.53 0:31:32.53 7:53  55  63.2       1        M 51-55  
20    1031 Bailey Watkins     M      Bourbon.       IN    US      0:31:33.69 0:31:33.69 7:53  18  53.6       5        M 15-20  
21    1051 BILL LEHMAN        M      Winona Lake    IN    US      0:32:20.09 0:32:20.09 8:05  50  59.2       3        M 46-50  
22    44   Jody Brown         F      Plymouth       IN    US      0:32:20.90 0:32:20.90 8:05  40  61.0       2        F        
23    1007 Whytnie Miller     F      Bourbon        IN    US      0:32:28.43 0:32:28.43 8:07  14  63.8       3        F        
24    1039 JAMIE ZEIGLER      F      Churubusco     IN    US      0:32:54.19 0:32:54.19 8:14  15  61.8       1        F 15-20  
25    1018 Kirk Robinson      M      Akron          IN    US      0:32:58.89 0:32:58.89 8:15  57  61.4       2        M 56-60  
26    1042 BRIAN BOND         M      Elkhart        IN    US      0:33:05.18 0:33:05.18 8:16  40  53.6       2        M 36-40  
27    1044 ASHLEY ANGLIN      F      Fort Wayne     IN    US      0:33:31.43 0:33:31.43 8:23  32  57.3       1        F 31-35  
28    1053 ADAM POLHEMUS      M      Nappanee       IN    US      0:33:38.43 0:33:38.43 8:25  36  51.3       3        M 36-40  
29    1027 Skip Stinson       M      Roanoke        IN    US      0:33:52.68 0:33:52.68 8:28  51  57.0       2        M 51-55  
30    921  Tom Johnson        M      Kewanna        IN    US      0:34:36.57 0:34:36.57 8:39  64  62.2       1        M 61-65  
31    954  Stan Kauffman      M      Goshen         IN    US      0:34:54.43 0:34:54.43 8:44  49  54.4       4        M 46-50  
32    5    Brent Beery        M      Etna Green     IN    US      0:35:17.68 0:35:17.68 8:49  45  52.2       2        M 41-45  
33    1049 SHELBY FALTYNSKI   F      South Bend     IN    US      0:35:55.65 0:35:55.65 8:59  29  53.4       1        F 26-30  
34    1034 Jake Wilde         M      Nappanee       IN    US      0:35:57.62 0:35:57.62 8:59  46  51.6       5        M 46-50  
35    1047 DAVID BAER         M      Goshen         IN    US      0:36:41.18 0:36:41.18 9:10  60  56.7       3        M 56-60  
36    1015 Alta Radelich      F      Bristol        IN    US      0:36:50.12 0:36:50.12 9:13  47  56.6       1        F 46-50  
37    1022 Amanda Stack       F      Goshen         IN    US      0:37:03.79 0:37:03.79 9:16  39  53.0       1        F 36-40  
38    1032 Bruce Wells        M      Nappanee       IN    US      0:37:07.93 0:37:07.93 9:17  60  56.0       4        M 56-60  
39    69   Doug Brown         M      goshen         IN    US      0:37:46.93 0:37:46.93 9:27  47  49.5       6        M 46-50  
40    1020 Dean Schmidlapp    M      Plymouth       IN    US      0:38:17.24 0:38:17.24 9:34  56  52.5       5        M 56-60  
41    1012 Mike Newell        M      Warsaw         IN    US      0:38:38.25 0:38:38.25 9:40  59  53.4       6        M 56-60  
42    1003 Dave Koontz        M      Winona lake    IN    US      0:38:56.89 0:38:56.89 9:44  58  52.5       7        M 56-60  
43    1009 Kim Mishler        F      New Paris      IN    US      0:39:12.93 0:39:12.93 9:48  43  51.3       1        F 41-45  
44    1019 Diana Rockey       F      Leesburg       IN    US      0:39:38.49 0:39:38.49 9:55  50  54.4       2        F 46-50  
45    1028 Kent Stucky        M      Goshen         IN    US      0:39:43.18 0:39:43.18 9:56  64  54.2       2        M 61-65  
46    999  Paul Kern          M      Elkhart        IN    US      0:41:08.43 0:41:08.43 10:17 48  45.8       7        M 46-50  
47    1016 Pete Rans          M      Carmel         IN    US      0:41:32.43 0:41:32.43 10:23 58  49.2       8        M 56-60  
48    103  Jenn Davis         F      Elkhart        IN    US      0:42:03.17 0:42:03.17 10:31 39  46.7       2        F 36-40  
49    1024 Mike Steffen       M      Warsaw         IN    US      0:42:35.05 0:42:35.05 10:39 40  41.6       4        M 36-40  
50    926  Brent Jones        M      Plymouth       IN    US      0:43:37.15 0:43:37.15 10:54 21  38.7       1        M 21-25  
51    1045 ABEL ORUE          M      Elkhart        IN    US      0:43:44.24 0:43:44.24 10:56 48  43.1       8        M 46-50  
52    1046 KENT LONG          M      NEW PARIS                    0:45:14.93 0:45:14.93 11:19 58  45.2       9        M 56-60  
53    1041 SUSAN IACCO        F      Elkhart        IN    US      0:45:57.01 0:45:57.01 11:29 39  42.7       3        F 36-40  
54    1030 Douglas Walter     M      Goshen         IN    US      0:46:22.61 0:46:22.61 11:36 53  42.3       3        M 51-55  
55    1004 Nicki Kucala       F      Bristol        IN    US      0:46:37.43 0:46:37.43 11:39 39  42.1       4        F 36-40  
56    898  Anita Hernandez    F      Warsaw         IN    US      0:49:45.17 0:49:45.17 12:26 43  40.5       2        F 41-45  
57    1033 George White       M      Etna Green     IN    US      0:50:28.42 0:50:28.42 12:37 67  43.8       1        M 66-70  
58    892  Mark Grabill       M      Elkhart        IN    US      0:52:22.54 0:52:22.54 13:06 43  34.6       3        M 41-45  
59    723  Andrew Grabill     M      Elkhart        IN    US      0:52:22.86 0:52:22.86 13:06 14  34.0       4        M 1-14   
60    1040 JOE WHITE          M      Bourbon        IN    US      0:52:42.42 0:52:42.42 13:11 65  41.2       3        M 61-65  
61    2    Jennifer Allen     F      Elkhart        IN    US      0:52:43.05 0:52:43.05 13:11 42  37.9       3        F 41-45  
62    920  Amy Hyndman        F      Macy           IN    US      0:57:37.02 0:57:37.02 14:24 30  33.3       2        F 26-30  
63    716  Tim Ganshorn       M      Etna Green     IN    US      0:59:36.79 0:59:36.79 14:54 55  33.4       4        M 51-55  
64    1026 Steve Stichter     M      Etna Green     IN    US      1:00:12.48 1:00:12.48 15:03 57  33.7       10       M 56-60  
65    1025 Cindy Stichter     F      Etna Green     IN    US      1:00:15.54 1:00:15.54 15:04 55  37.9       1        F 51-55  
66    715  Jayne Ganshorn     F      Etna Green     IN    US      1:00:15.66 1:00:15.66 15:04 55  37.9       2        F 51-55  
67    955  Morning Sun Kelly  F      burr oak       IN    US      1:10:48.90 1:10:48.90 17:42 62  35.2       1        F 61-65  


Top Male Finisher - Open
Place Name            Bib  Age Overall Gender Location          Time     
===== =============== ==== === ======= ====== ================= ======== 
1     Davis Stutzman  1029 19  1       M      Shipshewana IN US 23:41.70 
2     BRUCE FALTYNSKY 1048 33  2       M      South Bend IN US  24:07.93 
3     Tim Morton      1010 53  3       M      warsaw IN US      25:12.06 


Top Female Finisher - Open
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location       Time     
===== ============== ==== === ======= ====== ============== ======== 
1     Dorcas Wingard 1037 16  13      F      Topeka IN US   29:10.19 
2     Jody Brown     44   40  22      F      Plymouth IN US 32:20.90 
3     Whytnie Miller 1007 14  23      F      Bourbon IN US  32:28.43 

We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy. If you continue to use this site, you consent to use all cookies.