Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Clock      Bib Name                     Gender Age City             State Country Pace  Division Division SEXPLACE 
      Time                                                                                    Place                      
===== ========== === ======================== ====== === ================ ===== ======= ===== ======== ======== ======== 
1     16:43.25   143 Shlomo Schneiber         M      26  Far Rockaway     NY    US      5:23  1        M2529    1        
2     17:58.60   46  Jonathan Greenberg       M      21  Cedarhurst       NY    US      5:48  1        M2024    2        
3     18:01.67   77  Eitan Libin              M      16  Woodmere         NY    US      5:49  1        M1519    3        
4     18:26.24   182 Dmitriy Krasny           M      35  New York         NY    US      5:57  1        M3539    4        
5     18:33.94   227 Are Blum                 M      32  Woodmere         NY    US      5:59  1        M3034    5        
6     18:34.47   88  Jonathan Pfeffer         M      21  West Hempstead   NY    US      5:59  2        M2024    6        
7     18:36.95   84  Avi Orlow                M      20  Jamaica          NY    US      6:00  3        M2024    7        
8     20:28.39   59  Zoli Honig               M      30  Far Rockaway     NY    US      6:36  2        M3034    8        
9     20:36.53   167 Leiba Rimler             F      34  Brooklyn         NY    US      6:38  1        F3034    1        
10    21:08.01   140 Matthew Seinuk           M      24  Woodmere         NY    US      6:49  4        M2024    9        
11    21:12.98   203 Jeffrey Misher           M      40  North Woodmere   NY    US      6:50  1        M4044    10       
12    21:16.68   41  Gabriel Glass            M      40  Valley Stream    NY    US      6:51  2        M4044    11       
13    21:37.30   232 Sarah Mizrachi           F      24  New York         NY    US      6:58  1        F2024    2        
14    21:43.67   136 Adam Zlotnick            M      32  Woodmere         NY    US      7:00  3        M3034    12       
15    21:50.15   50  Nate Haboura             M      27  Woodmere         NY    US      7:02  2        M2529    13       
16    22:09.23   129 Mario Wilkowski          M      59  Merrick          NY    US      7:08  1        M5559    14       
17    22:24.73   17  Eli Chaiken              M      54  Woodmere         NY    US      7:13  1        M5054    15       
18    22:28.13   40  Selim Geron              M      43  North Woodmere   NY    US      7:14  3        M4044    16       
19    22:40.92   244 Fred Wilkowski           M      56  Woodmere         NY    US      7:19  2        M5559    17       
20    22:46.22   478 Alexander Libkind        M      47  Valley Stream    NY    US      7:20  1        M4549    18       
21    23:03.88   180 Nathan Cohen             M      42  Valley Stream    NY    US      7:26  4        M4044    19       
22    23:40.25   213 Daniel Zar               M      15  Woodmere         NY    US      7:38  2        M1519    20       
23    23:46.92   101 Joseph Sheinman          M      43  Cedarhurst       NY    US      7:40  5        M4044    21       
24    23:51.38   118 Michael Taubenfeld       M      38  West Hempstead   NY    US      7:41  2        M3539    22       
25    23:59.38   43  Ari Goodstein            M      22  Hewlett          NY    US      7:44  5        M2024    23       
26    24:06.05   177 Philip Halpert           M      39  Valley Stream    NY    US      7:46  3        M3539    24       
27    24:06.55   242 Judah Charnoff           M      60  Woodmere         NY    US      7:46  1        M6064    25       
28    24:08.75   62  Dara Karac               F      29  Long Island City NY    US      7:47  1        F2529    3        
29    24:14.84   123 Ellen Vaknine            F      51  Valley Stream    NY    US      7:49  1        F5054    4        
30    24:25.93   494 Chaya Schneiderman       F      30  Far Rockaway     NY    US      7:52  2        F3034    5        
31    24:30.24   91  Rivka Rabi               F      29  Far Rockaway     NY    US      7:54  2        F2529    6        
32    24:33.01   63  Jason Katz               M      25  New York         NY    US      7:55  3        M2529    26       
33    24:58.69   28  Geoffrey Dancziger       M      35  Cedarhurst       NY    US      8:03  4        M3539    27       
34    25:07.93   104 Yehuda Silverman         M      18  West Hempstead   NY    US      8:06  3        M1519    28       
35    25:21.09   229 Joshua Lieberman         M      17  Woodmere         NY    US      8:10  4        M1519    29       
36    25:28.89   196 Leo Herskovich           M      39  Valley Stream    NY    US      8:13  5        M3539    30       
37    25:30.59   157 Alexander Velez          M      19  Bayside          NY    US      8:13  5        M1519    31       
38    25:33.88   56  Natan Hecht              M      45  West Hempstead   NY    US      8:14  2        M4549    32       
39    25:37.72   468 Paloma Gefen             F      30  Lawrence         NY    US      8:15  3        F3034    7        
40    25:44.34   161 Yoni Kilschner           M      35  North Woodmere   NY    US      8:18  6        M3539    33       
41    25:47.23   95  Ethan Saks               M      15  Woodmere         NY    US      8:18  6        M1519    34       
42    25:47.51   96  Simcha Schachter         M      14  Woodmere         NY    US      8:19  1        M1014    35       
43    25:48.07   117 Daniel Sturm             M      51  Woodmere         NY    US      8:19  2        M5054    36       
44    25:55.97   154 Jason Frankel            M      16  Valley Stream    NY    US      8:21  7        M1519    37       
45    26:05.59   49  S. Gross                 F      12  Woodmere         NY    US      8:24  1        F1014    8        
46    26:05.64   48  Ben Gross                M      40  Woodmere         NY    US      8:24  6        M4044    38       
47    26:11.23   212 Bar Raz                  M      39  Valley Stream    NY    US      8:26  7        M3539    39       
48    26:12.45   458 Jeffrey Cohen            M      38  Valley Stream    NY    US      8:27  8        M3539    40       
49    26:30.14   166 Jo-Anne Samuelson-Miller F      61  North Woodmere   NY    US      8:32  1        F6064    9        
50    26:45.13   115 David Sternman           M      59  Woodmere         NY    US      8:37  3        M5559    41       
51    26:47.18   171 Alan Glass               M      53  Woodmere         NY    US      8:38  3        M5054    42       
52    26:51.81   135 Justin Zion              M      20  Woodmere         NY    US      8:39  6        M2024    43       
53    27:00.32   94  Shira Rosenzweig         F      18  Woodmere         NY    US      8:42  1        F1519    10       
54    27:06.00   112 Menachem Soffer          M      38  Woodmere         NY    US      8:44  9        M3539    44       
55    27:09.28   127 Jessy Warner-Cohen       F      36  Lawrence         NY    US      8:45  1        F3539    11       
56    27:15.96   60  Dionyssios Kan           M      41  New York         NY    US      8:47  7        M4044    45       
57    27:40.05   228 Allan Lieberman          M      52  Woodmere         NY    US      8:55  4        M5054    46       
58    27:44.05   42  Oren Goldhaber           M      37  New York         NY    US      8:56  10       M3539    47       
59    27:45.54   155 A. Frankel               F      10  West Hempstead   NY    US      8:57  2        F1014    12       
60    27:47.28   245 Lauren Wilkowski         F      25  Valley Stream    NY    US      8:57  3        F2529    13       
61    27:48.40   214 Dror Zar                 M      47  Woodmere         NY    US      8:57  3        M4549    48       
62    27:52.70   137 Daniel Ross              M      37  Great Neck       NY    US      8:59  11       M3539    49       
63    28:11.31   156 J. Weitzman              M      9   West Hempstead   NY    US      9:05  1        M0109    50       
64    28:13.20   75  Erica Lewis              F      32  Far Rockaway     NY    US      9:05  4        F3034    14       
65    28:25.11   18  Shani Chill              F      42  Hewlett          NY    US      9:09  1        F4044    15       
66    28:29.71   4   Deena Bari               F      49  Lawrence         NY    US      9:11  1        F4549    16       
67    28:32.28   223 Y. Englard               M      11  North Woodmere   NY    US      9:12  2        M1014    51       
68    28:33.91   204 J. Misher                M      12  North Woodmere   NY    US      9:12  3        M1014    52       
69    28:35.72   221 Joseph Mazan             M      31  Brooklyn         NY    US      9:13  4        M3034    53       
70    28:36.53   19  Akiva Cohen              M      17  Hewlett          NY    US      9:13  8        M1519    54       
71    28:44.20   467 Chaia Frishman           F      46  Far Rockaway     NY    US      9:15  2        F4549    17       
72    29:06.23   163 Joseph Panzarella        M      50  North Woodmere   NY    US      9:23  5        M5054    55       
73    29:06.98   89  Ian Pine                 M      50  Woodmere         NY    US      9:23  6        M5054    56       
74    29:09.63   165 Devorah Schreier         F      18  Woodmere         NY    US      9:24  2        F1519    18       
75    29:17.81   172 Steven Alexander         M      48  Woodmere         NY    US      9:26  4        M4549    57       
76    29:22.88   485 Madison Pollack          F      13  Woodmere         NY    US      9:28  3        F1014    19       
77    29:32.32   47  Sami Groff               F      46  Cedarhurst       NY    US      9:31  3        F4549    20       
78    29:43.35   216 Rachel Blady             F      27  North Woodmere   NY    US      9:34  4        F2529    21       
79    29:45.77   477 Elana Lederman           F      40  Hewlett          NY    US      9:35  2        F4044    22       
80    29:58.17   39  Robert Frenkel           M      30  New York         NY    US      9:39  5        M3034    58       
81    30:11.76   35  Jesus Estaba             M      64  Brooklyn         NY    US      9:44  2        M6064    59       
82    30:20.60   130 Mia Wilkowski            F      27  Woodmere         NY    US      9:46  5        F2529    23       
83    30:29.74   152 E. Frogel                M      11  North Woodmere   NY    US      9:49  4        M1014    60       
84    30:31.87   139 Jared Seinuk             M      29  Woodmere         NY    US      9:50  4        M2529    61       
85    30:46.31   74  Aharon Levy              M      27  Far Rockaway     NY    US      9:55  5        M2529    62       
86    30:51.26   138 W. Ross                  M      7   Great Neck       NY    US      9:56  2        M0109    63       
87    30:59.20   65  Sharyn Kopel             F      38  Cedarhurst       NY    US      9:59  2        F3539    24       
88    31:11.97   79  Octavio Lopez            M      78  Brooklyn         NY    US      10:03 1        M7579    64       
89    31:13.52   457 G. Cohen                 F      8   Woodmere         NY    US      10:04 1        F0109    25       
90    31:17.45   210 Noals Watman             M      18  Woodmere         NY    US      10:05 9        M1519    65       
91    31:23.89   231 Malka Goldfeder          F      40  Cedarhurst       NY    US      10:07 3        F4044    26       
92    31:33.29   3   Jack Arfa                M      57  N. Woodmere      NY    US      10:10 4        M5559    66       
93    31:33.38   164 Sergio Sokol             M      57  Hewlett          NY    US      10:10 5        M5559    67       
94    31:49.46   87  Isaac Ovits              M      37  Cedarhurst       NY    US      10:15 12       M3539    68       
95    31:50.98   15  Jenny Buchbinder         F      25  Woodmere         NY    US      10:16 6        F2529    27       
96    31:51.58   16  Yochanan Buchbinder      M      25  Woodmere         NY    US      10:16 6        M2529    69       
97    31:54.21   122 Jessica Tsur             F      40  Far Rockaway     NY    US      10:17 4        F4044    28       
98    31:56.84   20  Ayala Cohen              F      43  Far Rockaway     NY    US      10:17 5        F4044    29       
99    32:00.40   220 Moshe Mazon              M      28  Brooklyn         NY    US      10:19 7        M2529    70       
100   32:03.96   83  Joseph Orbach            M      36  Cedarhurst       NY    US      10:20 13       M3539    71       
101   32:21.24   109 Jacob Skolnick           M      23  N. Woodmere      NY    US      10:25 7        M2024    72       
102   32:22.78   51  Jonathan Haimoff         M      31  Atlantic Beach   NY    US      10:26 6        M3034    73       
103   32:23.99   491 Kaitlyn Russo            F      27  Rockville Centre NY    US      10:26 7        F2529    30       
104   32:24.45   463 E. Glass                 M      12  Valley Stream    NY    US      10:26 5        M1014    74       
105   32:31.47   451 Rubin Bendelstein        M      34  Cedarhurst       NY    US      10:29 7        M3034    75       
106   32:32.59   452 Nechama Berkovits        F      40  Cedarhurst       NY    US      10:29 6        F4044    31       
107   32:38.09   226 Zacharts Sraiovich       M      16  Woodmere         NY    US      10:31 10       M1519    76       
108   32:43.09   1   Dalia Abott              F      46  Woodmere         NY    US      10:32 4        F4549    32       
109   33:25.42   21  Rafi Cohen               M      14  Hewlett          NY    US      10:46 6        M1014    77       
110   33:43.02   131 Barry Zimmerman          M      59  Plainview        NY    US      10:52 6        M5559    78       
111   33:44.13   496 J. Stricker              M      8   Woodmere         NY    US      10:52 3        M0109    79       
112   33:44.39   497 Teddy Stricker           M      44  Woodmere         NY    US      10:52 8        M4044    80       
113   33:59.29   218 Algiva Roffe             M      14  Hewlett          NY    US      10:57 7        M1014    81       
114   34:01.01   217 Hilda Roffe              F      18  Hewlett          NY    US      10:57 3        F1519    33       
115   34:01.22   211 Etti Roffe               F      46  Hewlett          NY    US      10:57 5        F4549    34       
116   34:08.05   215 Edy Blady                F      58  North Woodmere   NY    US      11:00 1        F5559    35       
117   34:08.93   78  Arielle Lieberman        F      20  Woodmere         NY    US      11:00 2        F2024    36       
118   34:25.99   247 E. Kovan                 F      12  Valley Stream    NY    US      11:05 4        F1014    37       
119   34:28.48   86  Channa Ovits             F      30  New Rochelle     NY    US      11:06 5        F3034    38       
120   34:58.48   92  Yigal Rosengarten        M      28  Cedarhurst       NY    US      11:16 8        M2529    82       
121   35:10.15   126 Ana Villagran            F      46  Lynbrook         NY    US      11:20 6        F4549    39       
122   35:11.30   85  Veronica Orrego          F      45  Oceanside        NY    US      11:20 7        F4549    40       
123   35:20.66   2   Brandon Arfa             M      17  N. Woodmere      NY    US      11:23 11       M1519    83       
124   35:21.83   81  Carlos Morales           M      84  Corona           NY    US      11:23 1        M8099    84       
125   35:30.97   500 Sharon Zisholtz          F      56  Cedarhurst       NY    US      11:26 2        F5559    41       
126   35:32.91   248 M. Kovan                 F      10  Valley Stream    NY    US      11:27 5        F1014    42       
127   35:41.96   36  Arthur Finkel            M      59  Great Neck       NY    US      11:30 7        M5559    85       
128   35:45.99   11  Ira Blumstein            M      67  Valley Stream    NY    US      11:31 1        M6569    86       
129   36:03.21   465 Avi Fodiman              M      46  Woodmere         NY    US      11:37 5        M4549    87       
130   36:03.40   466 Zippy Fodiman            F      43  Woodmere         NY    US      11:37 7        F4044    43       
131   36:13.28   105 Jacqueline Simons        F      53  Valley Stream    NY    US      11:40 2        F5054    44       
132   36:42.53   181 Sara Lifshitz            F      17  Lawrence         NY    US      11:49 4        F1519    45       
133   36:44.90   162 T. Glass                 M      10  Valley Stream    NY    US      11:50 8        M1014    88       
134   36:51.83   469 Sarah Ginsburg           F      40  Lawrence         NY    US      11:52 8        F4044    46       
135   37:03.52   76  K. Lewis                 F      10  Far Rockaway     NY    US      11:56 6        F1014    47       
136   37:11.95   70  Gabrielle Lang           F      28  New York         NY    US      11:59 8        F2529    48       
137   37:28.60   233 N. Mann                  M      7   Woodmere         NY    US      12:04 4        M0109    89       
138   37:46.71   82  Steven Neuman            M      66  Fresh Meadows    NY    US      12:10 2        M6569    90       
139   37:53.75   116 Jared Stroh              M      27  Cedarhurst       NY    US      12:12 9        M2529    91       
140   38:01.95   488 Ally Rahmani             F      32  Woodmere         NY    US      12:15 6        F3034    49       
141   38:02.98   230 Unknown ! Runner         M                                         12:15                   92       
142   38:10.19   447 Renee Bach               F      45  Cedarhurst       NY    US      12:18 8        F4549    50       
143   38:37.35   153 B. Rabe                  M      11  North Woodmere   NY    US      12:26 9        M1014    93       
144   38:47.08   113 Michal Soffer            F      36  Cedarhurst       NY    US      12:29 3        F3539    51       
145   38:55.82   459 L. Cohen                 F      10  Woodmere         NY    US      12:32 7        F1014    52       
146   39:02.27   14  Joel Bryk                M      60  Woodmere         NY    US      12:34 3        M6064    94       
147   39:02.82   13  Estie Bryk               F      57  Woodmere         NY    US      12:35 3        F5559    53       
148   39:16.96   44  L. Goodstein             F      11  Woodmere         NY    US      12:39 8        F1014    54       
149   39:33.24   222 D. Englard               M      8   North Woodmere   NY    US      12:44 5        M0109    95       
150   39:33.31   235 Jay Nathanson            M      38  Woodmere         NY    US      12:44 14       M3539    96       
151   39:48.79   159 Lisa Kirschner           F      53  North Woodmere   NY    US      12:49 3        F5054    55       
152   39:48.89   160 R. Kilschner             F      11  North Woodmere   NY    US      12:49 9        F1014    56       
153   39:55.37   26  R. Dagan                 F      8   Woodmere         NY    US      12:51 2        F0109    57       
154   39:55.69   24  Amitai Dagan             M      35  Woodmere         NY    US      12:52 15       M3539    97       
155   39:55.77   25  D. Dagan                 F      10  Woodmere         NY    US      12:52 10       F1014    58       
156   39:55.91   27  Tanya Dagan              F      32  Woodmere         NY    US      12:52 7        F3034    59       
157   39:57.90   178 Nicole Yastras           F      17  Woodmere         NY    US      12:52 5        F1519    60       
158   40:03.68   6   Liora Ben-Sorek          F      51  Mineola          NY    US      12:54 4        F5054    61       
159   40:05.24   146 S. Schachter             M      12  Valley Stream    NY    US      12:55 10       M1014    98       
160   40:05.47   456 I. Butler                M      12  Woodmere         NY    US      12:55 11       M1014    99       
161   40:08.83   7   David Berenthal          M      47  Forest Hills     NY    US      12:56 6        M4549    100      
162   40:13.62   58  Chani Hirschel           F      40  Forest Hills     NY    US      12:57 9        F4044    62       
163   40:21.99   169 D. Naumberg              M      11  Lawrence         NY    US      13:00 12       M1014    101      
164   40:22.79   170 Rebecca Naumberg         F      43  Lawrence         NY    US      13:00 10       F4044    63       
165   40:28.90   128 Maxine Wiesenfeld        F      22  Great Neck       NY    US      13:02 3        F2024    64       
166   40:51.85   207 Ruth Rogers              F      44  Cedarhurst       NY    US      13:10 11       F4044    65       
167   40:59.68   241 Alan Stern               M      84  Woodmere         NY    US      13:12 2        M8099    102      
168   41:05.84   201 Y. Gherman               M      11  Flushing         NY    US      13:14 13       M1014    103      
169   41:40.94   198 Isaac Herskovich         M      13  Valley Stream    NY    US      13:25 14       M1014    104      
170   41:42.95   202 Y. Gherman               M      8   Flushing         NY    US      13:26 6        M0109    105      
171   41:43.96   188 M. Rabin                 F      12  Woodmere         NY    US      13:26 11       F1014    66       
172   42:02.09   142 Unknown ! Runner         M                                         13:32                   106      
173   42:03.10   197 Diana Herskovich         F      39  Valley Stream    NY    US      13:33 4        F3539    67       
174   42:08.12   225 Josh England             M      45  North Woodmere   NY    US      13:34 7        M4549    107      
175   42:49.24   455 Chana Braverman          F      47  Cedarhurst       NY    US      13:47 9        F4549    68       
176   42:54.83   481 Sandra Merkin            F      21  Woodmere         NY    US      13:49 4        F2024    69       
177   43:04.51   9   Libbie Binkiewicz        F      15  Oceanside        NY    US      13:52 6        F1519    70       
178   43:05.62   103 Bailey Sigman            F      40  Woodmere         NY    US      13:53 12       F4044    71       
179   43:07.29   124 Frieda Vegh              F      16  Woodmere         NY    US      13:53 7        F1519    72       
180   44:08.34   200 Sara Gherman             F      35  Flushing         NY    US      14:13 5        F3539    73       
181   44:08.40   37  Jody Finkel              F      58  Great Neck       NY    US      14:13 4        F5559    74       
182   44:08.40   199 Beatriz Ackerman         F      63  North Woodmere   NY    US      14:13 2        F6064    75       
183   44:09.91   224 A. Englard               F      10  North Woodmere   NY    US      14:13 12       F1014    76       
184   44:16.91   141 Unknown ! Runner         M                                         14:16                   108      
185   44:25.85   22  Lloyd Cyprys             M      79  Cedarhurst       NY    US      14:19 2        M7579    109      
186   44:28.59   168 Michelle Stulberger      F      31  Woodmere         NY    US      14:19 8        F3034    77       
187   44:30.11   185 Areil Hilsenrath         F      27  North Woodmere   NY    US      14:20 9        F2529    78       
188   44:31.64   208 Isaac Horowitz           M      42  North Woodmere   NY    US      14:20 9        M4044    110      
189   45:00.60   45  Raymond Goren            M      71  West Hempstead   NY    US      14:30 1        M7074    111      
190   45:04.09   183 Scott Tamb               M      37  Valley Stream    NY    US      14:31 16       M3539    112      
191   45:04.13   184 K. Taub                  F      10  Valley Stream    NY    US      14:31 13       F1014    79       
192   45:44.66   486 Rachelle Pollack         F      15  Woodmere         NY    US      14:44 8        F1519    80       
193   45:46.91   475 Hannah Katz              F      16  Woodmere         NY    US      14:45 9        F1519    81       
194   46:42.56   464 Arielle Fisher           F      25  Lawrence         NY    US      15:03 10       F2529    82       
195   48:11.16   158 Gail Weinstein           F      68  Lawrence         NY    US      15:31 1        F6569    83       
196   48:38.86   189 E. Gomberg               F      11  Flushing         NY    US      15:40 14       F1014    84       
197   49:22.61   190 K. Gomberg               M      8   Flushing         NY    US      15:54 7        M0109    113      
198   49:29.01   191 Kora Gomberg             F      33  Flushing         NY    US      15:56 9        F3034    85       
199   49:46.61   147 Sara Schachter           F      38  Valley Stream    NY    US      16:02 6        F3539    86       
200   49:46.61   205 Rebecca Misher           F      40  Valley Stream    NY    US      16:02 13       F4044    87       
201   50:15.01   121 Nashi Teller             M      35  Woodmere         NY    US      16:11 17       M3539    114      
202   50:25.68   57  Norman Hershkowitz       M      80  N.Massapequa     NY    US      16:14 3        M8099    115      
203   50:35.98   243 Amy Wilkowski            F      58  North Woodmere   NY    US      16:18 5        F5559    88       
204   50:38.60   102 Rivka Shuter             F      23  Far Rockaway     NY    US      16:19 5        F2024    89       
205   50:38.91   61  Mimi Kaplan              F      23  Lawrence         NY    US      16:19 6        F2024    90       
206   50:39.90   454 Gabrielle Berlyne        F      46  Lawrence         NY    US      16:19 10       F4549    91       
207   50:39.95   495 E. Stricker              F      7   Woodmere         NY    US      16:19 3        F0109    92       
208   50:42.79   119 Gabi Teller              F      30  Woodmere         NY    US      16:20 10       F3034    93       
209   50:44.64   151 T. Frogel                F      8   North Woodmere   NY    US      16:20 4        F0109    94       
210   50:53.09   98  Gabby Schoenberg         F      18  Merrick          NY    US      16:23 10       F1519    95       
211   50:54.76   99  Ilissa Schoenberg        F      55  Merrick          NY    US      16:24 6        F5559    96       
212   51:05.88   238 E. Mann                  F      11  Woodmere         NY    US      16:27 15       F1014    97       
213   51:07.31   179 R. Kanan                 F      12  Lawrence         NY    US      16:28 16       F1014    98       
214   51:20.53   187 Amy Rabin                F      44  Woodmere         NY    US      16:32 14       F4044    99       
215   51:20.72   186 Kyle Rabin               M      48  Woodmere         NY    US      16:32 8        M4549    116      
216   51:37.45   93  Ellen Rosenzweig         F      55  Woodmere         NY    US      16:37 7        F5559    100      
217   51:44.38   493 Heshie Schertz           M      59  Woodmere         NY    US      16:40 8        M5559    117      
218   53:10.48   148 Bella Frogel             F      13  North Woodmere   NY    US      17:07 17       F1014    101      
219   53:11.37   150 Rachel Frogel            F      39  North Woodmere   NY    US      17:08 7        F3539    102      
220   53:12.25   149 Daniel Frogel            M      43  North Woodmere   NY    US      17:08 10       M4044    118      
221   53:16.58   108 Glenn Skolnick           M      51  N. Woodmere      NY    US      17:09 7        M5054    119      
222   53:16.68   110 Malka Rena Skolnick      F      17  N. Woodmere      NY    US      17:09 11       F1519    103      
223   53:25.34   250 Sandra Assouline         F      51                                 17:12 5        F5054    104      
224   53:27.75   106 Aliza Skolnick           F      20  N. Woodmere      NY    US      17:13 7        F2024    105      
225   54:13.48   194 P. Mushell               F      10  Cedarhurst       NY    US      17:28 18       F1014    106      
226   54:13.55   193 A. Kamin                 F      11  Cedarhurst       NY    US      17:28 19       F1014    107      
227   54:28.75   68  Lauren Korman            F      61  Merrick          NY    US      17:33 3        F6064    108      
228   55:20.29   240 D. Kovan                 M      8   Valley Stream    NY    US      17:49 8        M0109    120      
229   55:33.39   192 Rachel Mushell           F      41  Cedarhurst       NY    US      17:53 15       F4044    109      
230   55:33.44   195 Yaeli Mushell            F      17  Cedarhurst       NY    US      17:53 12       F1519    110      
231   55:33.83   71  Mitchel Lang             M      57  Woodmere         NY    US      17:54 9        M5559    121      
232   55:34.39   72  Susan Lang               F      58  Woodmere         NY    US      17:54 8        F5559    111      
233   55:41.90   73  Betty Lerman             F      69  Woodmere         NY    US      17:56 2        F6569    112      
234   55:42.00   173 Eileen Weinstock         F      63  Cedarhurst       NY    US      17:56 4        F6064    113      
235   55:45.77   97  Matthew Schiller         M      20  Woodmere         NY    US      17:57 8        M2024    122      
236   55:59.11   252 L. Snyder-Feintuck       F      10  Valley Stream    NY    US      18:02 20       F1014    114      
237   56:01.96   251 A. Snyder-Feintuck       F      10  Valley Stream    NY    US      18:03 21       F1014    115      
238   56:02.15   175 L. Gross                 F      7   West Hempstead   NY    US      18:03 5        F0109    116      
239   56:03.51   249 Samalie Snyder-Feintuck  F      16  North Woodmere   NY    US      18:03 13       F1519    117      
240   56:04.34   174 D. Gross                 F      11  West Hempstead   NY    US      18:03 22       F1014    118      
241   56:47.37   239 Natalie Dovan            F      37  Valley Stream    NY    US      18:17 8        F3539    119      
242   57:24.15   499 Chana Wertheimer         F      33  Valley Stream    NY    US      18:29 11       F3034    120      
243   57:24.47   176 S. Wertheimer            F      9   Valley Stream    NY    US      18:29 6        F0109    121      
244   57:24.57   480 Robin Merkin             F      49  Woodmere         NY    US      18:29 11       F4549    122      
245   57:26.29   23  Sherry Cyprys            F      75  Cedarhurst       NY    US      18:30 1        F7579    123      
246   57:56.09   473 Yoni Gross               M      36  Woodmere         NY    US      18:39 18       M3539    123      
247   58:02.09   472 Andrea Gross             F      36  Woodmere         NY    US      18:41 9        F3539    124      
248   58:07.62   487 Shana Pollack            F      40  Woodmere         NY    US      18:43 16       F4044    125      
249   58:41.80   69  Shira Korman             F      22  Woodmere         NY    US      18:54 8        F2024    126      
250   58:54.72   8   Yitzy Biderman           M      21  Woodmere         NY    US      18:58 9        M2024    124      
251   58:55.26   67  Larry Korman             M      63  Woodmere         NY    US      18:58 4        M6064    125      
252   59:44.07   206 Marlene Davis            F      74  Cedarhurst       NY    US      19:14 1        F7074    127      
253   59:59.91   236 Shayna Mann              F      14  Woodmere         NY    US      19:19 23       F1014    128      
254   1:00:00.04 237 Ellana Feldman           F      14  Woodmere         NY    US      19:19 24       F1014    129      
255   1:00:02.11 145 Shmuly Allman            M      26  Lawrence         NY    US      19:20 10       M2529    126      
256   1:00:02.46 144 Yehuda Gelman            M      34  Far Rockaway     NY    US      19:20 8        M3034    127      
257   1:00:05.42 460 T. Cohen                 F      7   Cedarhurst       NY    US      19:21 7        F0109    130      
258   1:00:07.47 461 Avi Dagan                M      41  Valley Stream    NY    US      19:22 11       M4044    128      
259   1:00:07.85 474 Isaac Kalish             M      43  Woodmere         NY    US      19:22 12       M4044    129      


F0109
Place Name        Bib Age Overall Gender Location             Time     
===== =========== === === ======= ====== ==================== ======== 
1     G. Cohen    457 8   89      F      Woodmere NY US       31:13.52 
2     R. Dagan    26  8   153     F      Woodmere NY US       39:55.37 
3     E. Stricker 495 7   207     F      Woodmere NY US       50:39.95 
4     T. Frogel   151 8   209     F      North Woodmere NY US 50:44.64 
5     L. Gross    175 7   238     F      West Hempstead NY US 56:02.15 


F1014
Place Name            Bib Age Overall Gender Location             Time     
===== =============== === === ======= ====== ==================== ======== 
1     S. Gross        49  12  45      F      Woodmere NY US       26:05.59 
2     A. Frankel      155 10  59      F      West Hempstead NY US 27:45.54 
3     Madison Pollack 485 13  76      F      Woodmere NY US       29:22.88 
4     E. Kovan        247 12  118     F      Valley Stream NY US  34:25.99 
5     M. Kovan        248 10  126     F      Valley Stream NY US  35:32.91 


F1519
Place Name             Bib Age Overall Gender Location       Time     
===== ================ === === ======= ====== ============== ======== 
1     Shira Rosenzweig 94  18  53      F      Woodmere NY US 27:00.32 
2     Devorah Schreier 165 18  74      F      Woodmere NY US 29:09.63 
3     Hilda Roffe      217 18  114     F      Hewlett NY US  34:01.01 
4     Sara Lifshitz    181 17  132     F      Lawrence NY US 36:42.53 
5     Nicole Yastras   178 17  157     F      Woodmere NY US 39:57.90 


F2024
Place Name              Bib Age Overall Gender Location           Time     
===== ================= === === ======= ====== ================== ======== 
1     Sarah Mizrachi    232 24  13      F      New York NY US     21:37.30 
2     Arielle Lieberman 78  20  117     F      Woodmere NY US     34:08.93 
3     Maxine Wiesenfeld 128 22  165     F      Great Neck NY US   40:28.90 
4     Sandra Merkin     481 21  176     F      Woodmere NY US     42:54.83 
5     Rivka Shuter      102 23  204     F      Far Rockaway NY US 50:38.60 


F2529
Place Name             Bib Age Overall Gender Location               Time     
===== ================ === === ======= ====== ====================== ======== 
1     Dara Karac       62  29  28      F      Long Island City NY US 24:08.75 
2     Rivka Rabi       91  29  31      F      Far Rockaway NY US     24:30.24 
3     Lauren Wilkowski 245 25  60      F      Valley Stream NY US    27:47.28 
4     Rachel Blady     216 27  78      F      North Woodmere NY US   29:43.35 
5     Mia Wilkowski    130 27  82      F      Woodmere NY US         30:20.60 


F3034
Place Name               Bib Age Overall Gender Location           Time     
===== ================== === === ======= ====== ================== ======== 
1     Leiba Rimler       167 34  9       F      Brooklyn NY US     20:36.53 
2     Chaya Schneiderman 494 30  30      F      Far Rockaway NY US 24:25.93 
3     Paloma Gefen       468 30  39      F      Lawrence NY US     25:37.72 
4     Erica Lewis        75  32  64      F      Far Rockaway NY US 28:13.20 
5     Channa Ovits       86  30  119     F      New Rochelle NY US 34:28.48 


F3539
Place Name               Bib Age Overall Gender Location            Time     
===== ================== === === ======= ====== =================== ======== 
1     Jessy Warner-Cohen 127 36  55      F      Lawrence NY US      27:09.28 
2     Sharyn Kopel       65  38  87      F      Cedarhurst NY US    30:59.20 
3     Michal Soffer      113 36  144     F      Cedarhurst NY US    38:47.08 
4     Diana Herskovich   197 39  173     F      Valley Stream NY US 42:03.10 
5     Sara Gherman       200 35  180     F      Flushing NY US      44:08.34 


F4044
Place Name            Bib Age Overall Gender Location           Time     
===== =============== === === ======= ====== ================== ======== 
1     Shani Chill     18  42  65      F      Hewlett NY US      28:25.11 
2     Elana Lederman  477 40  79      F      Hewlett NY US      29:45.77 
3     Malka Goldfeder 231 40  91      F      Cedarhurst NY US   31:23.89 
4     Jessica Tsur    122 40  97      F      Far Rockaway NY US 31:54.21 
5     Ayala Cohen     20  43  98      F      Far Rockaway NY US 31:56.84 


F4549
Place Name           Bib Age Overall Gender Location           Time     
===== ============== === === ======= ====== ================== ======== 
1     Deena Bari     4   49  66      F      Lawrence NY US     28:29.71 
2     Chaia Frishman 467 46  71      F      Far Rockaway NY US 28:44.20 
3     Sami Groff     47  46  77      F      Cedarhurst NY US   29:32.32 
4     Dalia Abott    1   46  108     F      Woodmere NY US     32:43.09 
5     Etti Roffe     211 46  115     F      Hewlett NY US      34:01.22 


F5054
Place Name              Bib Age Overall Gender Location             Time     
===== ================= === === ======= ====== ==================== ======== 
1     Ellen Vaknine     123 51  29      F      Valley Stream NY US  24:14.84 
2     Jacqueline Simons 105 53  131     F      Valley Stream NY US  36:13.28 
3     Lisa Kirschner    159 53  151     F      North Woodmere NY US 39:48.79 
4     Liora Ben-Sorek   6   51  158     F      Mineola NY US        40:03.68 
5     Sandra Assouline  250 51  223     F                           53:25.34 


F5559
Place Name            Bib Age Overall Gender Location             Time     
===== =============== === === ======= ====== ==================== ======== 
1     Edy Blady       215 58  116     F      North Woodmere NY US 34:08.05 
2     Sharon Zisholtz 500 56  125     F      Cedarhurst NY US     35:30.97 
3     Estie Bryk      13  57  147     F      Woodmere NY US       39:02.82 
4     Jody Finkel     37  58  181     F      Great Neck NY US     44:08.40 
5     Amy Wilkowski   243 58  203     F      North Woodmere NY US 50:35.98 


F6064
Place Name                     Bib Age Overall Gender Location             Time     
===== ======================== === === ======= ====== ==================== ======== 
1     Jo-Anne Samuelson-Miller 166 61  49      F      North Woodmere NY US 26:30.14 
2     Beatriz Ackerman         199 63  182     F      North Woodmere NY US 44:08.40 
3     Lauren Korman            68  61  227     F      Merrick NY US        54:28.75 
4     Eileen Weinstock         173 63  234     F      Cedarhurst NY US     55:42.00 


F6569
Place Name           Bib Age Overall Gender Location       Time     
===== ============== === === ======= ====== ============== ======== 
1     Gail Weinstein 158 68  195     F      Lawrence NY US 48:11.16 
2     Betty Lerman   73  69  233     F      Woodmere NY US 55:41.90 


F7074
Place Name          Bib Age Overall Gender Location         Time     
===== ============= === === ======= ====== ================ ======== 
1     Marlene Davis 206 74  252     F      Cedarhurst NY US 59:44.07 


F7579
Place Name          Bib Age Overall Gender Location         Time     
===== ============= === === ======= ====== ================ ======== 
1     Sherry Cyprys 23  75  245     F      Cedarhurst NY US 57:26.29 


M0109
Place Name        Bib Age Overall Gender Location             Time     
===== =========== === === ======= ====== ==================== ======== 
1     J. Weitzman 156 9   63      M      West Hempstead NY US 28:11.31 
2     W. Ross     138 7   86      M      Great Neck NY US     30:51.26 
3     J. Stricker 496 8   111     M      Woodmere NY US       33:44.13 
4     N. Mann     233 7   137     M      Woodmere NY US       37:28.60 
5     D. Englard  222 8   149     M      North Woodmere NY US 39:33.24 


M1014
Place Name             Bib Age Overall Gender Location             Time     
===== ================ === === ======= ====== ==================== ======== 
1     Simcha Schachter 96  14  42      M      Woodmere NY US       25:47.51 
2     Y. Englard       223 11  67      M      North Woodmere NY US 28:32.28 
3     J. Misher        204 12  68      M      North Woodmere NY US 28:33.91 
4     E. Frogel        152 11  83      M      North Woodmere NY US 30:29.74 
5     E. Glass         463 12  104     M      Valley Stream NY US  32:24.45 


M1519
Place Name             Bib Age Overall Gender Location             Time     
===== ================ === === ======= ====== ==================== ======== 
1     Eitan Libin      77  16  3       M      Woodmere NY US       18:01.67 
2     Daniel Zar       213 15  22      M      Woodmere NY US       23:40.25 
3     Yehuda Silverman 104 18  34      M      West Hempstead NY US 25:07.93 
4     Joshua Lieberman 229 17  35      M      Woodmere NY US       25:21.09 
5     Alexander Velez  157 19  37      M      Bayside NY US        25:30.59 


M2024
Place Name               Bib Age Overall Gender Location             Time     
===== ================== === === ======= ====== ==================== ======== 
1     Jonathan Greenberg 46  21  2       M      Cedarhurst NY US     17:58.60 
2     Jonathan Pfeffer   88  21  6       M      West Hempstead NY US 18:34.47 
3     Avi Orlow          84  20  7       M      Jamaica NY US        18:36.95 
4     Matthew Seinuk     140 24  10      M      Woodmere NY US       21:08.01 
5     Ari Goodstein      43  22  25      M      Hewlett NY US        23:59.38 


M2529
Place Name             Bib Age Overall Gender Location           Time     
===== ================ === === ======= ====== ================== ======== 
1     Shlomo Schneiber 143 26  1       M      Far Rockaway NY US 16:43.25 
2     Nate Haboura     50  27  15      M      Woodmere NY US     21:50.15 
3     Jason Katz       63  25  32      M      New York NY US     24:33.01 
4     Jared Seinuk     139 29  84      M      Woodmere NY US     30:31.87 
5     Aharon Levy      74  27  85      M      Far Rockaway NY US 30:46.31 


M3034
Place Name           Bib Age Overall Gender Location           Time     
===== ============== === === ======= ====== ================== ======== 
1     Are Blum       227 32  5       M      Woodmere NY US     18:33.94 
2     Zoli Honig     59  30  8       M      Far Rockaway NY US 20:28.39 
3     Adam Zlotnick  136 32  14      M      Woodmere NY US     21:43.67 
4     Joseph Mazan   221 31  69      M      Brooklyn NY US     28:35.72 
5     Robert Frenkel 39  30  80      M      New York NY US     29:58.17 


M3539
Place Name               Bib Age Overall Gender Location             Time     
===== ================== === === ======= ====== ==================== ======== 
1     Dmitriy Krasny     182 35  4       M      New York NY US       18:26.24 
2     Michael Taubenfeld 118 38  24      M      West Hempstead NY US 23:51.38 
3     Philip Halpert     177 39  26      M      Valley Stream NY US  24:06.05 
4     Geoffrey Dancziger 28  35  33      M      Cedarhurst NY US     24:58.69 
5     Leo Herskovich     196 39  36      M      Valley Stream NY US  25:28.89 


M4044
Place Name            Bib Age Overall Gender Location             Time     
===== =============== === === ======= ====== ==================== ======== 
1     Jeffrey Misher  203 40  11      M      North Woodmere NY US 21:12.98 
2     Gabriel Glass   41  40  12      M      Valley Stream NY US  21:16.68 
3     Selim Geron     40  43  18      M      North Woodmere NY US 22:28.13 
4     Nathan Cohen    180 42  21      M      Valley Stream NY US  23:03.88 
5     Joseph Sheinman 101 43  23      M      Cedarhurst NY US     23:46.92 


M4549
Place Name              Bib Age Overall Gender Location             Time     
===== ================= === === ======= ====== ==================== ======== 
1     Alexander Libkind 478 47  20      M      Valley Stream NY US  22:46.22 
2     Natan Hecht       56  45  38      M      West Hempstead NY US 25:33.88 
3     Dror Zar          214 47  61      M      Woodmere NY US       27:48.40 
4     Steven Alexander  172 48  75      M      Woodmere NY US       29:17.81 
5     Avi Fodiman       465 46  129     M      Woodmere NY US       36:03.21 


M5054
Place Name              Bib Age Overall Gender Location             Time     
===== ================= === === ======= ====== ==================== ======== 
1     Eli Chaiken       17  54  17      M      Woodmere NY US       22:24.73 
2     Daniel Sturm      117 51  43      M      Woodmere NY US       25:48.07 
3     Alan Glass        171 53  51      M      Woodmere NY US       26:47.18 
4     Allan Lieberman   228 52  57      M      Woodmere NY US       27:40.05 
5     Joseph Panzarella 163 50  72      M      North Woodmere NY US 29:06.23 


M5559
Place Name            Bib Age Overall Gender Location          Time     
===== =============== === === ======= ====== ================= ======== 
1     Mario Wilkowski 129 59  16      M      Merrick NY US     22:09.23 
2     Fred Wilkowski  244 56  19      M      Woodmere NY US    22:40.92 
3     David Sternman  115 59  50      M      Woodmere NY US    26:45.13 
4     Jack Arfa       3   57  92      M      N. Woodmere NY US 31:33.29 
5     Sergio Sokol    164 57  93      M      Hewlett NY US     31:33.38 


M6064
Place Name           Bib Age Overall Gender Location       Time     
===== ============== === === ======= ====== ============== ======== 
1     Judah Charnoff 242 60  27      M      Woodmere NY US 24:06.55 
2     Jesus Estaba   35  64  81      M      Brooklyn NY US 30:11.76 
3     Joel Bryk      14  60  146     M      Woodmere NY US 39:02.27 
4     Larry Korman   67  63  251     M      Woodmere NY US 58:55.26 


M6569
Place Name          Bib Age Overall Gender Location            Time     
===== ============= === === ======= ====== =================== ======== 
1     Ira Blumstein 11  67  128     M      Valley Stream NY US 35:45.99 
2     Steven Neuman 82  66  138     M      Fresh Meadows NY US 37:46.71 


M7074
Place Name          Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ============= === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Raymond Goren 45  71  189     M      West Hempstead NY US 45:00.6 


M7579
Place Name          Bib Age Overall Gender Location         Time     
===== ============= === === ======= ====== ================ ======== 
1     Octavio Lopez 79  78  88      M      Brooklyn NY US   31:11.97 
2     Lloyd Cyprys  22  79  185     M      Cedarhurst NY US 44:25.85 


M8099
Place Name               Bib Age Overall Gender Location           Time     
===== ================== === === ======= ====== ================== ======== 
1     Carlos Morales     81  84  124     M      Corona NY US       35:21.83 
2     Alan Stern         241 84  167     M      Woodmere NY US     40:59.68 
3     Norman Hershkowitz 57  80  202     M      N.Massapequa NY US 50:25.68 

Embed Code

We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy. If you continue to use this site, you consent to use all cookies.