Tri Goddess Tri

Sun June 23, 2019 Grass Lake, MI US 49240 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Year 2019 2018 2017 2016 2015
Result Set --- Select Results --- Sprint
Sprint Triathlon
Athena
Sprint Triathlon — Athena
Duathlon
Sprint Duathlon
Aquabike
Sprint Aquabike
Team Relay
Sprint Triathlon Relay
Mini Sprint
Mini-Sprint Triathlon
Participant Lookup & Tracking --- Select Results --- Olympic
Olympic Triathlon (Saturday)
Athena
Olympic Triathlon — Athena (Saturday)
Duathlon
Olympic Duathlon (Saturday)
Team Relay
Olympic Aquabike (Saturday)
Aquabike
Olympic Aquabike (Saturday)
Team Relay
Olympic Triathlon Relay (Saturday)
Sprint
Sprint Triathlon (Sunday)
Athena
Sprint Triathlon — Athena (Sunday)
Duathlon
Sprint Duathlon (Sunday)
Aquabike
Sprint Aquabike (Sunday)
Team Relay
Sprint Triathlon Relay (Sunday)
Sprint Duathlon Relay
Sprint Duathlon Relay (Sunday)
Mini Sprint
Mini-Sprint Triathlon — (Saturday)
Mini Sprint
Mini-Sprint Triathlon — (Sunday)
Participant Lookup & Tracking Sprint & Duathlon Relay --- Select Results --- Sprint
Sprint Triathlon
Mini Sprint
Mini-Sprint Triathlon
Duathlon
Duathlon
Aquabike
Aquabike
Athena
Sprint — Athena
Team Relay
Sprint Relay
Participant Lookup & Tracking Sprint - Three Generation Detail Team Results Sprint - Mother - Daughter Detail Team Results Sprint - Social Detail Team Results --- Select Results --- Duathlon
Duathlon
Aquabike
Aquabike
Mini Sprint
Mini Sprint Triathlon
Sprint
Sprint Triathlon
Athena
Sprint — Athena
Team Relay
Sprint Relay
Participant Lookup & Tracking Team Report - Sprint Mother - Daughter Team Report - Sprint Social Team Report - Mini Sprint Mother - Daughter Team Report - Mini Sprint Social --- Select Results --- Duathlon
Duathlon
Aquabike
Aquabike
Mini Sprint
Mini Sprint Triathlon
Sprint
Sprint Triathlon
Team Relay
Sprint Relay
Participant Lookup & Tracking
Age Group/Division All Results
Interactive Version
Place Bib  Name             Gender City              State Country Swim  Swim T1    T1   Bike    Bike     T2   T2   Run   Run   Clock   Chip    Pace Age Age        Division Division  Team Name 
                                                                         Pace       Pace         Pace          Pace       Pace  Time    Time             Percentage Place                        
===== ==== ================ ====== ================= ===== ======= ===== ==== ===== ==== ======= ======== ==== ==== ===== ===== ======= ======= ==== === ========== ======== ========= ========= 
1     1173 Jo Plate         F      Jackson           MI    US      20:34 2:30 2:32       38:54   16.5 mph 1:36      28:04 9:21  1:35:21 1:31:43      49             1        F 40 & Up           
2     1170 Madeline Smith   F      Ann Arbor         MI    US      23:02 2:49 1:57       41:03   15.7 mph 1:48      30:04 10:01 1:38:46 1:37:56      28             1        F 39 & Un           
3     1102 Brecken Enright  F      Parma             MI    US      23:22 2:51 1:24       43:08   14.9 mph 1:18      32:10 10:43 1:49:00 1:41:25      42             1        F 40-99             
4     1166 Jen Gorski       F      Highland          MI    US      20:38 2:31 2:38       39:46   16.1 mph 1:15      39:57 13:19 1:52:15 1:44:17      44             2        F 40-99             
5     1177 Debbie Black     F      Redford           MI    US      26:44 3:16 2:59       49:55   12.9 mph 2:17      33:12 11:04 2:04:16 1:55:09      63             3        F 40-99             
6     1232 Michelle Lanesky F      Bloomfield Hills  MI    US      21:19 2:36 2:04       1:02:43 10.2 mph 0:45      32:22 10:47 2:06:22 1:59:15      47             4        F 40-99             
7     1178 Susan Wayrynen   F      Ypsilanti         MI    US      26:41 3:15 4:27       53:36   12 mph   2:42      37:41 12:34 2:14:14 2:05:09      59             5        F 40-99             
8     1060 Amanda Conway    F      Latrobe           PA    US      23:17 2:50 2:31       48:49   13.1 mph 0:55      52:36 17:32 2:10:22 2:08:10      30             1        F 0-39              
      1205 Robin Brinks     F      Commerce Township MI    US                 28:35      46:52   13.7 mph                                            54                                          


Top Female Finisher - 39 & Under
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location        Time    
===== ============== ==== === ======= ====== =============== ======= 
1     Madeline Smith 1170 28  2       F      Ann Arbor MI US 1:37:56 


Top Female Finisher - 40 & Up
Place Name     Bib  Age Overall Gender Location      Time    
===== ======== ==== === ======= ====== ============= ======= 
1     Jo Plate 1173 49  1       F      Jackson MI US 1:31:43 

Embed Code