Five at the Fort

Thu July 4, 2019 Fort Loramie, OH US 45845 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Name                Gender City         Chip    Pace  Age Age        Division Division     Bib State Country Clock   
                                              Time              Percentage Place                                   Time    
===== =================== ====== ============ ======= ===== === ========== ======== ============ === ===== ======= ======= 
1     Tyler Roeth         M      Piqua        15:40.2 5:03  25  82.9       1        M Open       194 OH    US      15:40.2 
2     Kyle Bowman         M                   16:06.4 5:11  33  81.5       1        M 30-34      181               16:06.4 
3     Joseph Ballas       M      Ft. Loramie  16:23.7 5:17  16  80.8       1        M 15-19      5   OH    US      16:23.7 
4     Tom Ballas          M      Ft. Loramie  16:37.4 5:21  18  78.2       2        M 15-19      8   OH    US      16:37.4 
5     Aaron Bauer         M                   16:49.0 5:25  26  77.2       1        M 25-29      147               16:49.0 
6     Collin Luthman      M                   18:29.6 5:57  16  71.6       3        M 15-19      222               18:29.6 
7     Fred Schmiedebasch  M                   18:44.9 6:02  41  73.6       1        M 40-44      144               18:44.9 
8     Riley Holland       M                   18:51.7 6:04  20  68.8       1        M 20-24      146               18:51.7 
9     Bill McKinney       M      Sidney       18:55.9 6:06  43  74.0       2        M 40-44      145 OH    US      18:55.9 
10    Zach Tucker         M                   19:02.3 6:08  24  68.2       2        M 20-24      187               19:05.4 
11    Mike Ballas         M      Ft. Loramie  19:02.9 6:08  51  78.0       1        M 50-54      7   OH    US      19:02.9 
12    Mitchell Berning    M                   19:07.6 6:09  17  68.5       4        M 15-19      191               19:07.6 
13    Mike Thomas         M      Anna         19:13.6 6:11  48  75.6       1        M 45-49      143 OH    US      19:13.6 
14    Jon Holland         M                   19:47.5 6:22  26  65.6       2        M 25-29      162               19:47.5 
15    Mark Mescher        M      West Newton  20:03.7 6:27  46  71.4       2        M 45-49      62  MA    US      20:03.7 
16    Adam Ballas         M      Ft. Loramie  20:43.2 6:40  13  67.7       1        M 11-14      4   OH    US      20:43.2 
17    Aaron Boyer         M      Sidney       20:45.9 6:41  36  64.2       1        M 35-39      19  OH    US      20:45.9 
18    M. Boerger          M                   21:09.5 6:49  4              1        M 1-10       15                21:09.5 
19    Brandon Simon       M      Sidney       21:30.6 6:55  36  62.0       2        M 35-39      94  OH    US      21:30.6 
20    Colten Gasson       M      Ft. Loramie  21:31.8 6:56  13  65.2       2        M 11-14      38  OH    US      21:31.8 
21    Colin Gasson        M      Ft. Loramie  21:32.6 6:56  13  65.1       3        M 11-14      37  OH    US      21:32.6 
22    Jeff Pleiman        M                   21:37.9 6:58  35  61.3       3        M 35-39      221               21:37.9 
23    Trad Egleston       M      Fort Loramie 21:38.2 6:58  13  64.9       4        M 11-14      29  OH    US      21:38.2 
24    Kurt Hilgefort      M                   21:39.5 6:58  47  66.6       3        M 45-49      150               21:39.5 
25    J. Kipp             M                   21:55.9 7:04  9   74.2       2        M 1-10       141               21:55.9 
26    TJ Godwin           M      Sidney       22:00.0 7:05  44  64.1       3        M 40-44      43  OH    US      22:00.0 
27    Luke Stager         M                   22:01.3 7:05  19  59.0       5        M 15-19      163               22:01.3 
28    Austin Meyer        M      Anna         22:12.5 7:09  17  59.0       6        M 15-19      64  OH    US      22:12.5 
29    Tiffany McBride     F                   22:16.7 7:10  48  72.6       1        F Open       168               22:16.7 
30    Charles Wray        M      Ft. Loramie  22:19.8 7:11  16  59.3       7        M 15-19      106 OH    US      22:19.8 
31    Neil Borchers       M                   22:21.3 7:12  36  59.6       4        M 35-39      208               22:21.3 
32    Sam Young           M                   22:38.0 7:17  33  58.0       2        M 30-34      209               22:38.0 
33    Tony Poeppelman     M                   22:40.5 7:18  39  60.1       5        M 35-39      220               22:40.5 
34    Madeline Magoto     F                   22:47.4 7:20  16  66.9       1        F 15-19      151               22:47.4 
35    Chad Schulze        M      Ft. Loramie  22:47.4 7:20  33  57.6       3        M 30-34      87  OH    US      22:47.4 
36    Noah Siegel         M                   22:47.7 7:20  17  57.5       8        M 15-19      129               22:47.7 
37    Mike Hoying         M                   23:09.6 7:27  38  58.4       6        M 35-39      211               23:09.6 
38    Renae Borchers      F                   23:12.1 7:28  36  64.2       1        F 35-39      180               23:12.1 
39    Corynn Heitkamp     F                   23:15.8 7:29  14  67.8       1        F 11-14      155               23:15.8 
40    Caitlyn Gasson      F                   23:15.9 7:29  14  67.8       2        F 11-14      36                23:15.9 
41    Colin Boyer         M      Sidney       23:20.8 7:31  13  60.1       5        M 11-14      21  OH    US      23:20.8 
42    Alan REthman        M                   23:30.3 7:34  29  55.3       3        M 25-29      212               23:30.3 
43    K. Kipp             F                   23:48.5 7:40  12  69.2       3        F 11-14      140               23:48.5 
44    Olivia Enneking     F                   23:49.0 7:40  21  62.0       1        F 20-24      186               23:52.6 
45    A. Egleston         F                   23:52.4 7:41  10  72.8       1        F 1-10       139               23:52.4 
46    Olivia Borchers     F      Fort Loramie 24:03.3 7:45  13  67.0       4        F 11-14      18  OH    US      24:03.3 
47    Clara Gephart       F      Ft. Loramie  24:06.2 7:45  14  65.5       5        F 11-14      39  OH    US      24:06.2 
48    Paige Eilerman      F      Fort Loramie 24:09.1 7:46  14  65.4       6        F 11-14      30  OH    US      24:09.1 
49    Jeff SAnders        M                   24:19.8 7:50  46  58.8       4        M 45-49      216               24:19.8 
50    Rick Bail           M                   24:23.1 7:51  54  62.4       2        M 50-54      177               24:23.1 
51    Mackenzie Courter   F                   24:36.5 7:55  17  61.0       2        F 15-19      176               24:36.5 
52    Claire Rethman      F      Ft. Loramie  24:39.4 7:56  14  64.0       7        F 11-14      80  OH    US      24:39.4 
53    Becky Puthoff       F      Ft. Loramie  24:55.2 8:01  43  62.1       1        F 40-44      75  OH    US      24:55.2 
54    Maddie Simon        F      Fort Loramie 25:09.8 8:06  15  61.7       3        F 15-19      95  OH    US      25:09.8 
55    T. Schmitmeyer      F                   25:21.5 8:10  10  68.6       2        F 1-10       133               25:21.5 
56    Katrina Schiarman   F                   25:26.3 8:11  25  58.0       1        F 25-29      138               25:27.5 
57    William Gold        M      Sidney       25:30.2 8:13  52  58.8       3        M 50-54      44  OH    US      25:30.2 
58    Kaitlyn Grillot     F      Fort Loramie 25:43.9 8:17  13  62.6       8        F 11-14      47  OH    US      25:43.9 
59    F. Rethman          M      Ft. Loramie  25:45.5 8:17  12  56.0       6        M 11-14      81  OH    US      25:45.5 
60    Stacie Enneking     F                   25:49.8 8:19  46  61.4       1        F 45-49      188               25:54.2 
61    Peter STarbuck      M                   25:52.9 8:20  60  61.7       1        M 60-69      174               25:52.9 
62    Jackie Hoying       F      Fort Loramie 25:54.7 8:20  31  57.0       1        F 30-34      50  OH    US      25:54.7 
63    Angela Timmerman    F      Fort Loramie 25:57.0 8:21  38  57.9       2        F 35-39      99  OH    US      25:57.0 
64    Wendy Uhlenhake     F      Anna         26:03.0 8:23  42  58.9       2        F 40-44      101 OH    US      26:03.0 
65    Brad Rethman        M      Ft. Loramie  26:03.5 8:23  46  54.9       5        M 45-49      79  OH    US      26:16.5 
66    Ella Raterman       F      Minster      26:08.1 8:25  14  60.4       9        F 11-14      76  OH    US      26:08.1 
67    K. McClurg          F      Minster      26:10.4 8:25  12  63.0       10       F 11-14      59  OH    US      26:13.1 
68    R. Hoelscher        M      Fort Loramie 26:10.9 8:26  12  55.1       7        M 11-14      48  OH    US      26:13.6 
69    Michelle Koverman   F      Sidney       26:13.0 8:26  41  58.2       3        F 40-44      57  OH    US      26:13.0 
70    Jill Hamaker        F                   26:13.7 8:27  37  57.1       3        F 35-39      179               26:13.7 
71    Michele Stoltz      F                   26:14.7 8:27  53  65.1       1        F 50-54      166               26:14.7 
72    Jenny Wagner        F      Piqua        26:15.2 8:27  43  58.9       4        F 40-44      104 OH    US      26:15.2 
73    S. Hoying           F      Russia       26:20.9 8:29  10  66.0       3        F 1-10       51  OH    US      26:20.9 
74    Mary Siegrist       F      Sidney       26:22.1 8:29  63  73.0       1        F 60-69      93  OH    US      26:22.1 
75    Hannah Raterman     F      Minster      26:30.5 8:32  14  59.5       11       F 11-14      77  OH    US      26:30.5 
76    Melanie KRemer      F                   26:38.2 8:34  19  55.4       4        F 15-19      218               26:38.2 
77    Josh Wagner         M      Piqua        26:41.1 8:35  19  48.7       9        M 15-19      105 OH    US      26:41.1 
78    Ava Grudich         F                   26:44.9 8:37  14  59.0       12       F 11-14      219               26:44.9 
79    Taylor Ambos        F      Sidney       26:47.7 8:37  28  55.1       2        F 25-29      3   OH    US      26:49.0 
80    Andrea Rodeheffer   F      Minster      26:51.5 8:39  16  56.8       5        F 15-19      84  OH    US      26:51.5 
81    Cole Pence          M      Sidney       26:54.2 8:40  15  50.0       10       M 15-19      69  OH    US      26:54.2 
82    Hannah Siegel       F                   26:58.5 8:41  15  57.5       6        F 15-19      130               26:58.5 
83    Chloe Stang         F                   26:58.7 8:41  17  55.6       7        F 15-19      192               26:58.7 
84    Alyssa Wrasman      F                   27:00.0 8:41  15  57.5       8        F 15-19      175               27:00.0 
85    Paige Rethman       F      Ft. Loramie  27:00.3 8:42  15  57.5       9        F 15-19      83  OH    US      27:00.3 
86    Erin Chaney         F                   27:00.7 8:42  17  55.5       10       F 15-19      25                27:00.7 
87    Kennedi Gephart     F      Ft. Loramie  27:00.9 8:42  15  57.4       11       F 15-19      40  OH    US      27:00.9 
88    Hannah Meyer        F      Ft. Loramie  27:07.3 8:44  21  54.4       2        F 20-24      65  OH    US      27:07.3 
89    Melissa Godwin      F      Sidney       27:10.9 8:45  45  57.8       2        F 45-49      42  OH    US      27:10.9 
90    C. Pence            M      Sidney       27:18.5 8:47  12  52.9       8        M 11-14      70  OH    US      27:18.5 
91    J. Wagner           F      Piqua        27:24.4 8:49  12  60.1       13       F 11-14      103 OH    US      27:24.4 
92    Abby Bergman        F      Fort Loramie 27:30.9 8:51  33  53.8       2        F 30-34      11  OH    US      27:31.3 
93    D. Pitts            F                   27:40.9 8:55  10  62.8       4        F 1-10       170               27:40.9 
94    I. Canan            F      Anna         27:57.3 9:00  10  62.2       5        F 1-10       24  OH    US      27:57.3 
95    Angie Ross          F                   28:03.0 9:02  30  52.6       3        F 30-34      203               28:06.9 
96    Colleen Brandewie   F      Fort Loramie 28:05.4 9:02  14  56.2       14       F 11-14      23  OH    US      28:05.4 
97    Riley Heitkamp      F                   28:05.5 9:03  13  57.4       15       F 11-14      154               28:05.5 
98    Kelly Borchers      F      Fort Loramie 28:06.0 9:03  39  53.7       4        F 35-39      17  OH    US      28:06.0 
99    Kelsi Holthaus      F                   28:07.9 9:03  15  55.2       12       F 15-19      164               28:07.9 
100   E. Mescher          F      West Newton  28:07.9 9:03  11  60.1       16       F 11-14      61  MA    US      28:07.9 
101   Craig Bergman       M      Fort Loramie 28:08.5 9:03  37  47.7       7        M 35-39      12  OH    US      28:09.2 
102   Leanne Meyer        F      Ft. Loramie  28:08.7 9:04  33  52.6       4        F 30-34      67  OH    US      28:09.4 
103   M. Ballas           F      Ft. Loramie  28:12.0 9:05  10  61.6       6        F 1-10       6   OH    US      28:12.0 
104   Diane Poli          F                   28:33.1 9:11  46  55.5       3        F 45-49      225               28:33.1 
105   Kaia Uhlenhake      F      Anna         28:37.4 9:13  14  55.1       17       F 11-14      100 OH    US      28:37.4 
106   Melissa hoying      F                   28:40.3 9:14  31  51.5       5        F 30-34      157               28:40.3 
107   Ashley Luebke       F                   28:42.7 9:14  28  51.4       3        F 25-29      153               28:44.5 
108   Dan Hoying          M      Russia       28:55.6 9:19  37  46.4       8        M 35-39      49  OH    US      28:55.6 
109   Bryan Boyer         M      Sidney       29:05.7 9:22  34  45.4       4        M 30-34      20  OH    US      29:20.1 
110   Sara Holthaus       F                   29:16.6 9:25  22  50.4       3        F 20-24      152               29:18.6 
111   Jarica Deloye       F                   29:19.8 9:26  27  50.3       4        F 25-29      185               29:19.8 
112   L. Phlipot          F      Russia       29:27.9 9:29  11  57.4       18       F 11-14      71  OH    US      29:27.9 
113   Kristi Schulze      F      Fort Loramie 29:28.1 9:29  28  50.1       5        F 25-29      89  OH    US      29:30.1 
114   Rachel Barhorst     F                   29:30.7 9:30  32  50.1       6        F 30-34      210               29:30.7 
115   Sarah REthman       F                   29:30.8 9:30  35  50.4       5        F 35-39      161               29:30.8 
116   Unknown Partic. 207 M                   29:30.8 9:30                 1        No Age Given 207               29:30.8 
117   Kayla Rosengarten   F                   29:33.3 9:31  18  50.2       13       F 15-19      199               29:33.3 
118   Rachel Stager       F                   29:37.7 9:32  20  49.8       4        F 20-24      136               29:37.7 
119   Kris Soliday        F                   29:41.8 9:34  44  52.5       5        F 40-44      223               29:41.8 
120   M. McClurg          F      Minster      29:44.2 9:34  11  56.8       19       F 11-14      60  OH    US      29:48.5 
121   Jo Raterman         F      Minster      29:44.3 9:34  46  53.3       4        F 45-49      78  OH    US      29:44.3 
122   Heather McClurg     F      Minster      29:46.4 9:35  39  50.7       6        F 35-39      58  OH    US      29:50.7 
123   Gordon Lawrence     M                   29:53.6 9:37  48  48.6       6        M 45-49      142               29:53.6 
124   Lauren Siegel       F      Fort Loramie 30:00.1 9:39  19  49.2       14       F 15-19      92  OH    US      30:00.1 
125   Rick Krogman        M                   30:03.3 9:40  57  51.8       1        M 55-59      169               30:03.3 
126   Eldon Johnson       M                   30:10.2 9:43  54  50.4       4        M 50-54      213               30:10.9 
127   Cecil Jackson       M                   30:32.0 9:50  74  60.4       1        M 70-99      167               30:32.0 
128   Mindy Schmitmeyer   F                   30:42.6 9:53  19  48.1       15       F 15-19      165               30:42.6 
129   Lauren Grillot      F                   30:44.4 9:54  32  48.1       7        F 30-34      196               30:44.4 
130   Janelle Meyer       F      Ft. Loramie  30:46.2 9:54  24  48.0       5        F 20-24      66  OH    US      30:48.1 
131   Renee Gephart       F      Ft. Loramie  30:51.8 9:56  43  50.1       6        F 40-44      41  OH    US      30:53.6 
132   Chad Koester        M      Sidney       30:53.7 9:57  38  43.8       9        M 35-39      55  OH    US      30:53.7 
133   D. Barhorst         M                   30:55.7 9:57  9   52.6       3        M 1-10       158               30:55.7 
134   Julie Fuller        F      De Graff     31:15.4 10:04 42  49.1       7        F 40-44      35  OH    US      31:29.1 
135   Joe Weigel          M                   31:33.0 10:09 62  51.5       2        M 60-69      214               31:34.7 
136   Ann Hubler          F                   31:45.9 10:13 56  55.7       1        F 55-59      178               31:45.9 
137   Carol Berning       F                   32:09.0 10:21 51  51.9       2        F 50-54      132               32:17.8 
138   Lisa Pence          F      Piqua        32:11.8 10:22 32  45.9       8        F 30-34      195 OH    US      32:12.2 
139   Rhonda Farley       F      Sidney       32:14.6 10:23 49  50.7       5        F 45-49      31  OH    US      32:14.6 
140   Jody Schulze        F      Ft. Loramie  32:19.0 10:24 29  45.7       6        F 25-29      88  OH    US      32:20.9 
141   Janelle Jones       F      Maria Stein  32:43.7 10:32 26  45.1       7        F 25-29      52  OH    US      32:44.6 
142   Morgan Castle       F                   32:53.5 10:35 23  44.9       6        F 20-24      193               32:54.2 
143   Todd Abels          M                   33:05.1 10:39 52  45.3       5        M 50-54      156               33:07.7 
144   K. BArhorst         M                   33:31.2 10:47 12  43.1       9        M 11-14      204               33:31.2 
145   Sarah Graves        F      Sidney       33:33.9 10:48 29  44.0       8        F 25-29      46  OH    US      33:38.2 
146   Colby Graves        M      Sidney       33:35.1 10:49 29  38.7       4        M 25-29      45  OH    US      33:38.6 
147   K. Bergman          M      Fort Loramie 33:35.1 10:49 9   48.5       4        M 1-10       14  OH    US      33:35.7 
148   Joni Siegrist       F                   33:44.8 10:52 34  44.0       9        F 30-34      148               33:52.0 
149   Jean Weigel         F                   33:50.0 10:53 61  55.5       2        F 60-69      215               33:52.0 
150   Lisa Hoewischer     F                   34:05.2 10:58 60  54.4       3        F 60-69      183               34:05.2 
151   James Fuller        M      De Graff     34:08.9 10:59 38  39.6       10       M 35-39      34  OH    US      34:24.0 
152   Reece Boerger       F      Ft. Loramie  34:14.4 11:01 14  46.1       20       F 11-14      16  OH    US      34:14.4 
153   Claire Chaney       F                   34:15.0 11:01 14  46.1       21       F 11-14      160               34:15.0 
154   Annette Schulze     F      Sidney       34:25.2 11:05 64  56.6       4        F 60-69      137 OH    US      34:26.1 
155   A. Pleiman          M      Ft. Loramie  34:46.3 11:12 12  41.5       10       M 11-14      72  OH    US      34:48.4 
156   Jordyn Koverman     F      Sidney       34:54.3 11:14 14  45.2       22       F 11-14      56  OH    US      35:01.9 
157   Lisa Overholser     F                   35:07.9 11:18 49  46.5       6        F 45-49      134               35:16.1 
158   Lisa Gehret         F                   35:22.2 11:23 50  46.7       3        F 50-54      184               35:22.3 
159   Joyce KRemer        F                   35:39.9 11:29 51  46.8       4        F 50-54      217               35:41.3 
160   Nicole Pleiman      F      Ft. Loramie  35:46.9 11:31 37  41.8       7        F 35-39      74  OH    US      35:49.6 
161   Sari Coumer         F      West Newton  36:50.5 11:51 46  43.0       7        F 45-49      26  MA    US      36:55.7 
162   Linda Bauer         F                   36:55.3 11:53 63  52.1       5        F 60-69      200               36:55.3 
163   K. Steward          F                   36:55.9 11:53 9   48.6       7        F 1-10       202               36:55.9 
164   Sheila Flaute       F                   37:18.7 12:01 46  42.5       8        F 45-49      205               37:24.4 
165   M. Mescher          F      West Newton  37:34.5 12:06 8   49.4       8        F 1-10       63  MA    US      37:39.9 
166   Greg STang          M                   37:47.4 12:10 50  39.0       6        M 50-54      189               37:56.3 
167   Renee Rosengarten   F                   37:48.1 12:10 46  41.9       9        F 45-49      198               37:55.4 
168   Karen Fortman       F                   38:09.4 12:17 48  42.4       10       F 45-49      135               38:12.4 
169   Charlie Rosengarten M                   38:25.6 12:22 49  38.1       7        M 45-49      197               38:34.8 
170   Kris STang          F                   38:52.6 12:31 46  40.8       11       F 45-49      190               39:00.4 
171   D. Bergman          M      Fort Loramie 38:53.6 12:31 7   47.1       5        M 1-10       13  OH    US      38:54.2 
172   Julia Fogt          F      Sidney       38:56.1 12:32 59  47.0       2        F 55-59      33  OH    US      38:59.7 
173   Starli Bartlett     F      Celina       38:56.7 12:32 38  38.6       8        F 35-39      10  OH    US      39:04.3 
174   Betsey Barhorst     F                   39:29.6 12:43 36  37.7       9        F 35-39      159               39:36.7 
175   Abby Wagner         F      Sidney       42:09.0 13:34 32  35.1       10       F 30-34      102 OH    US      42:14.2 
176   Mike Snider         M      Sidney       42:11.7 13:35 65  39.5       3        M 60-69      96  OH    US      42:17.2 
177   Rich Berning        M                   42:56.6 13:49 51  34.6       7        M 50-54      131               43:09.5 
178   Karen Pleiman       F      Sidney       43:01.5 13:51 60  43.1       6        F 60-69      73  OH    US      43:16.6 
179   Leslie Boyer        F      Sidney       43:02.1 13:51 31  34.3       11       F 30-34      22  OH    US      43:16.4 
180   Dorothy Fergus      F      Sidney       43:31.2 14:00 55  40.1       3        F 55-59      32  OH    US      43:43.4 
181   Michael Kitzmiller  M      Ft. Loramie  46:00.3 14:48 70  38.0       2        M 70-99      54  OH    US      46:12.8 
182   Marjorie Kitzmiller F      Ft. Loramie  46:00.6 14:49 68  44.6       7        F 60-69      53  OH    US      46:12.9 
183   Ashley Obringer     F      Saint Marys  46:11.0 14:52 26  32.0       9        F 25-29      68  OH    US      46:19.2 
184   Lisa Zimmerman      F                   46:37.4 15:00 36  32.0       10       F 35-39      171               46:49.2 
185   Tracy Dapore        F                   46:40.1 15:01 38  32.2       11       F 35-39      172               46:52.3 


Top Male Finisher - Open
Place Name        Bib Age Overall Gender Location    Time    
===== =========== === === ======= ====== =========== ======= 
1     Tyler Roeth 194 25  1       M      Piqua OH US 15:40.2 


Top Female Finisher - Open
Place Name            Bib Age Overall Gender Location Time    
===== =============== === === ======= ====== ======== ======= 
1     Tiffany McBride 168 48  29      F               22:16.7 


Male 10 and Under
Place Name        Bib Age Overall Gender Location Time    
===== =========== === === ======= ====== ======== ======= 
1     M. Boerger  15  4   18      M               21:09.5 
2     J. Kipp     141 9   25      M               21:55.9 
3     D. Barhorst 158 9   133     M               30:55.7 


Male 11 to 14
Place Name          Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ============= === === ======= ====== ================= ======= 
1     Adam Ballas   4   13  16      M      Ft. Loramie OH US 20:43.2 
2     Colten Gasson 38  13  20      M      Ft. Loramie OH US 21:31.8 
3     Colin Gasson  37  13  21      M      Ft. Loramie OH US 21:32.6 


Male 15 to 19
Place Name           Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ============== === === ======= ====== ================= ======= 
1     Joseph Ballas  5   16  3       M      Ft. Loramie OH US 16:23.7 
2     Tom Ballas     8   18  4       M      Ft. Loramie OH US 16:37.4 
3     Collin Luthman 222 16  6       M                        18:29.6 


Male 20 to 24
Place Name          Bib Age Overall Gender Location Time    
===== ============= === === ======= ====== ======== ======= 
1     Riley Holland 146 20  8       M               18:51.7 
2     Zach Tucker   187 24  10      M               19:02.3 


Male 25 to 29
Place Name         Bib Age Overall Gender Location Time    
===== ============ === === ======= ====== ======== ======= 
1     Aaron Bauer  147 26  5       M               16:49.0 
2     Jon Holland  162 26  14      M               19:47.5 
3     Alan REthman 212 29  42      M               23:30.3 


Male 30 to 34
Place Name         Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ============ === === ======= ====== ================= ======= 
1     Kyle Bowman  181 33  2       M                        16:06.4 
2     Sam Young    209 33  32      M                        22:38.0 
3     Chad Schulze 87  33  35      M      Ft. Loramie OH US 22:47.4 


Male 35 to 39
Place Name          Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ============= === === ======= ====== ============ ======= 
1     Aaron Boyer   19  36  17      M      Sidney OH US 20:45.9 
2     Brandon Simon 94  36  19      M      Sidney OH US 21:30.6 
3     Jeff Pleiman  221 35  22      M                   21:37.9 


Male 40 to 44
Place Name               Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ================== === === ======= ====== ============ ======= 
1     Fred Schmiedebasch 144 41  7       M                   18:44.9 
2     Bill McKinney      145 43  9       M      Sidney OH US 18:55.9 
3     TJ Godwin          43  44  26      M      Sidney OH US 22:00.0 


Male 45 to 49
Place Name           Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ============== === === ======= ====== ================= ======= 
1     Mike Thomas    143 48  13      M      Anna OH US        19:13.6 
2     Mark Mescher   62  46  15      M      West Newton MA US 20:03.7 
3     Kurt Hilgefort 150 47  24      M                        21:39.5 


Male 50 to 54
Place Name         Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ============ === === ======= ====== ================= ======= 
1     Mike Ballas  7   51  11      M      Ft. Loramie OH US 19:02.9 
2     Rick Bail    177 54  50      M                        24:23.1 
3     William Gold 44  52  57      M      Sidney OH US      25:30.2 


Male 55 to 59
Place Name         Bib Age Overall Gender Location Time    
===== ============ === === ======= ====== ======== ======= 
1     Rick Krogman 169 57  125     M               30:03.3 


Male 60 to 69
Place Name           Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ============== === === ======= ====== ============ ======= 
1     Peter STarbuck 174 60  61      M                   25:52.9 
2     Joe Weigel     214 62  135     M                   31:33.0 
3     Mike Snider    96  65  176     M      Sidney OH US 42:11.7 


Male 70 and Over
Place Name               Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ================== === === ======= ====== ================= ======= 
1     Cecil Jackson      167 74  127     M                        30:32.0 
2     Michael Kitzmiller 54  70  181     M      Ft. Loramie OH US 46:00.3 


Female 10 and Under
Place Name           Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ============== === === ======= ====== ============ ======= 
1     A. Egleston    139 10  45      F                   23:52.4 
2     T. Schmitmeyer 133 10  55      F                   25:21.5 
3     S. Hoying      51  10  73      F      Russia OH US 26:20.9 


Female 11 to 14
Place Name            Bib Age Overall Gender Location Time    
===== =============== === === ======= ====== ======== ======= 
1     Corynn Heitkamp 155 14  39      F               23:15.8 
2     Caitlyn Gasson  36  14  40      F               23:15.9 
3     K. Kipp         140 12  43      F               23:48.5 


Female 15 to 19
Place Name              Bib Age Overall Gender Location           Time    
===== ================= === === ======= ====== ================== ======= 
1     Madeline Magoto   151 16  34      F                         22:47.4 
2     Mackenzie Courter 176 17  51      F                         24:36.5 
3     Maddie Simon      95  15  54      F      Fort Loramie OH US 25:09.8 


Female 20 to 24
Place Name            Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== =============== === === ======= ====== ================= ======= 
1     Olivia Enneking 186 21  44      F                        23:49.0 
2     Hannah Meyer    65  21  88      F      Ft. Loramie OH US 27:07.3 
3     Sara Holthaus   152 22  110     F                        29:16.6 


Female 25 to 29
Place Name              Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ================= === === ======= ====== ============ ======= 
1     Katrina Schiarman 138 25  56      F                   25:26.3 
2     Taylor Ambos      3   28  79      F      Sidney OH US 26:47.7 
3     Ashley Luebke     153 28  107     F                   28:42.7 


Female 30 to 34
Place Name          Bib Age Overall Gender Location           Time    
===== ============= === === ======= ====== ================== ======= 
1     Jackie Hoying 50  31  62      F      Fort Loramie OH US 25:54.7 
2     Abby Bergman  11  33  92      F      Fort Loramie OH US 27:30.9 
3     Angie Ross    203 30  95      F                         28:03.0 


Female 35 to 39
Place Name             Bib Age Overall Gender Location           Time    
===== ================ === === ======= ====== ================== ======= 
1     Renae Borchers   180 36  38      F                         23:12.1 
2     Angela Timmerman 99  38  63      F      Fort Loramie OH US 25:57.0 
3     Jill Hamaker     179 37  70      F                         26:13.7 


Female 40 to 44
Place Name              Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ================= === === ======= ====== ================= ======= 
1     Becky Puthoff     75  43  53      F      Ft. Loramie OH US 24:55.2 
2     Wendy Uhlenhake   101 42  64      F      Anna OH US        26:03.0 
3     Michelle Koverman 57  41  69      F      Sidney OH US      26:13.0 


Female 45 to 49
Place Name            Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== =============== === === ======= ====== ============ ======= 
1     Stacie Enneking 188 46  60      F                   25:49.8 
2     Melissa Godwin  42  45  89      F      Sidney OH US 27:10.9 
3     Diane Poli      225 46  104     F                   28:33.1 


Female 50 to 54
Place Name           Bib Age Overall Gender Location Time    
===== ============== === === ======= ====== ======== ======= 
1     Michele Stoltz 166 53  71      F               26:14.7 
2     Carol Berning  132 51  137     F               32:09.0 
3     Lisa Gehret    184 50  158     F               35:22.2 


Female 55 to 59
Place Name           Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ============== === === ======= ====== ============ ======= 
1     Ann Hubler     178 56  136     F                   31:45.9 
2     Julia Fogt     33  59  172     F      Sidney OH US 38:56.1 
3     Dorothy Fergus 32  55  180     F      Sidney OH US 43:31.2 


Female 60 to 69
Place Name            Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== =============== === === ======= ====== ============ ======= 
1     Mary Siegrist   93  63  74      F      Sidney OH US 26:22.1 
2     Jean Weigel     215 61  149     F                   33:50.0 
3     Lisa Hoewischer 183 60  150     F                   34:05.2 

Embed Code