Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                  Gender City           State Country Clock   Chip    Pace  Age Age        Division Division Team Name   
                                                                    Time    Time              Percentage Place                         
===== === ===================== ====== ============== ===== ======= ======= ======= ===== === ========== ======== ======== =========== 
1     231 Joseph Smith          M      North Port     FL    US      17:17.4 17:17.4 5:34  16  76.6       1        M OVA                
2     221 Nick Renaud           M      North Port     FL    US      17:23.1 17:23.1 5:36  17  75.4       1        M 17-18              
3     244 Brian Ward            M      Venice         FL    US      17:36.7 17:36.7 5:40  46  81.3       1        M M                  
4     252 Alvaro Amaya          M      North Port     FL    US      17:54.8 17:54.8 5:46  16  74.0       1        M 15-16              
5     261 Caleb Melton          M      Venice         FL    US      17:57.8 17:57.8 5:47  17  72.9       2        M 17-18              
6     330 Trevor Osborne        M                                   18:18.9 18:18.9 5:54  16  72.3       2        M 15-16              
7     217 David Pursley         M      Punta Gorda    FL    US      20:34.5 20:34.5 6:37  30  63.3       1        M 30-34              
8     331 Zach Rathburn         M                                   20:51.2 20:51.2 6:43  15  64.5       3        M 15-16              
9     191 L. Maher              M      Port Huron     MI    US      21:08.1 21:08.1 6:48  12  68.3       1        M 10-12              
10    274 J. Roberts            M      Venice         FL    US      21:08.4 21:08.4 6:48  10  73.5       2        M 10-12              
11    240 Cameron Turnberger    M      North Port     FL    US      21:29.1 21:29.1 6:55  15  62.6       4        M 15-16              
12    239 Isaiah Thompson       M      North Port     FL    US      21:38.6 21:38.6 6:58  15  62.1       5        M 15-16              
13    327 Richard Robinson      M                                   21:45.6 21:45.6 7:00  16  60.9       6        M 15-16              
14    226 Kamer Simão          M      Port Charlotte FL    US      21:46.3 21:46.3 7:00  37  61.6       1        M 35-39              
15    248 Nicole Williams       F      Cocoa Beach    FL    US      21:49.9 21:49.9 7:02  34  67.9       1        F OVA                
16    260 Oscar Meza            M      North Port     FL    US      21:53.8 21:53.8 7:03  16  60.5       7        M 15-16              
17    257 Isaac Ballentine      M      North Port     FL    US      22:10.5 22:10.5 7:08  16  59.8       8        M 15-16              
18    241 Travis Ugarte         M      North Port     FL    US      22:38.0 22:38.0 7:17  32  57.8       2        M 30-34              
19    243 Ryan Vitiello         M      Port Charlotte FL    US      22:41.9 22:41.9 7:18  28  57.2       1        M 25-29              
20    314 Chad Belcher          M                                   22:52.2 22:52.2 7:22  47  63.0       1        M 45-49              
21    281 Aaron Harris          M      North Port     FL    US      23:04.2 23:04.2 7:26  17  56.8       3        M 17-18              
22    229 Alexis Smith          F      North Port     FL    US      23:06.1 23:06.1 7:26  16  66.0       1        F 15-16              
23    301 Hannah Lemke          F      Sarasota       FL    US      23:10.1 23:10.1 7:27  27  63.7       1        F 25-29              
24    165 Dustin Hawkins        M      Englewood      FL    US      23:14.9 23:14.9 7:29  37  57.7       2        M 35-39              
25    242 Anthony Vitiello      M      Port Charlotte FL    US      23:17.5 23:17.5 7:30  26  55.7       2        M 25-29              
26    193 R. Maher              M      Port Huron     MI    US      23:23.0 23:23.0 7:32  10  66.4       3        M 10-12              
27    167 Juan Hidalgo          M      North Port     FL    US      23:27.6 23:27.6 7:33  55  65.4       1        M GM                 
28    256 Pierre Bader          M      Beaumont             FR      23:27.8 23:27.8 7:33  36  56.8       3        M 35-39              
29    321 John Libonati         M                                   23:28.1 23:28.1 7:33  44  60.1       1        M 40-44              
30    101 K. Machado            F      Murdock        FL    US      23:39.1 23:39.1 7:37  12  69.7       1        F 10-12  Zoomer Kids 
31    131 Christina Coogan      F      Punta Gorda    FL    US      23:41.7 23:41.7 7:38  49  69.0       1        F M                  
32    169 Heidi Federici        F      Punta Gorda    FL    US      23:43.4 23:43.4 7:38  34  62.5       1        F 30-34              
33    179 Rebecca Krueger       F      Punta Gorda    FL    US      23:43.7 23:43.7 7:38  52  71.2       1        F GM                 
34    192 Mark Maher            M      Port Huron     MI    US      23:43.9 23:43.9 7:38  47  60.7       2        M 45-49              
35    286 Kirby Howard          M      North Port     FL    US      23:45.8 23:45.8 7:39  44  59.3       2        M 40-44              
36    207 Katelyn O'Brien       F      Port Charlotte FL    US      23:50.0 23:50.0 7:40  22  62.0       1        F 19-24              
37    302 Jamie McNeil          F      Venice         FL    US      23:57.4 23:57.4 7:43  40  63.3       1        F 40-44              
38    271 Greg Deese            M      Tampa          FL    US      24:04.7 24:04.7 7:45  37  55.7       4        M 35-39              
39    306 Philip Cruz           M                                   24:17.4 24:17.4 7:49  27  53.5       3        M 25-29              
40    297 Tatiana Wilburn       F      North Port     FL    US      24:21.6 24:21.6 7:50  16  62.6       2        F 15-16              
41    270 Megan Guarente        F      Englewood      FL    US      24:24.5 24:24.5 7:51  30  60.5       2        F 30-34              
42    150 J. France             F      Sarasota       FL    US      24:30.0 24:30.0 7:53  8   75.8       1        F 0- 9               
43    329 John Bates            M                                   24:31.1 24:31.1 7:54  62  66.2       1        M SGM                
44    266 Mackenzie Doyle       F      North Port     FL    US      24:33.5 24:33.5 7:54  17  61.1       1        F 17-18              
45    174 Riley Jones           M      Sarasota       FL    US      24:35.3 24:35.3 7:55  27  52.8       4        M 25-29              
46    212 Pamela Pedrero        F      Sarasota       FL    US      24:59.8 24:59.8 8:03  43  61.9       2        F 40-44              
47    140 Deb Dyer              F      Punta Gorda    FL    US      25:01.5 25:01.5 8:03  59  73.2       1        F 55-59              
48    210 S. Palmer             M      North Port     FL    US      25:03.0 25:03.0 8:04  12  57.6       4        M 10-12              
49    126 James Calvert         M      Venice         FL    US      25:04.6 25:04.6 8:04  27  51.8       5        M 25-29              
50    201 Sarah Mcwhirter       F      Punta Gorda    FL    US      25:07.9 25:07.9 8:05  28  58.8       2        F 25-29              
51    298 Katarina Wilburn      F      North Port     FL    US      25:13.3 25:13.3 8:07  15  61.5       3        F 15-16              
52    234 John Snyder           M      Punta Gorda    FL    US      25:14.2 25:14.2 8:07  58  62.3       1        M 55-59              
53    267 Hailey Doyle          F      North Port     FL    US      25:14.5 25:14.5 8:07  15  61.5       4        F 15-16              
54    262 Tom Treend            M      Nokomis        FL    US      25:22.3 25:22.3 8:10  68  67.4       1        M 65-99              
55    283 Jimmy Cupo            M      Port Charlotte FL    US      25:26.7 25:26.7 8:11  56  60.7       2        M 55-59              
56    232 Micah Smith           M      North Port     FL    US      25:33.9 25:33.9 8:14  43  54.8       3        M 40-44              
57    305 Brian Triola          M      North Port     FL    US      25:36.2 25:36.2 8:14  42  54.3       4        M 40-44              
58    269 Franklin Ramirez      M      North Port     FL    US      25:38.0 25:38.0 8:15  18  50.7       4        M 17-18              
59    125 Joy Burroughs         F      Venice         FL    US      25:42.2 25:42.2 8:16  48  62.9       5        F 15-16              
60    296 Briana Vidal          F      North Port     FL    US      25:48.2 25:48.2 8:18  17  58.1       2        F 17-18              
61    1   Marti Stetter         F      Durtirunners                 25:57.1 25:57.1 8:21                 1        F SGM                
62    162 Maryanna Hall         F      Cape Coral     FL    US      26:02.4 26:02.4 8:23  35  57.1       1        F 35-39              
63    153 James Gagliardo       M      North Port     FL    US      26:04.8 26:04.8 8:24  16  50.8       9        M 15-16              
64    112 B. Smith              F      North Port     FL    US      26:08.1 26:08.1 8:25  12  63.1       2        F 10-12  Zoomer Kids 
65    200 Michael McMillan      M      North Port     FL    US      26:14.5 26:14.5 8:27  49  55.8       3        M 45-49              
66    294 Kelsey Chavarria      F      Rotonda West   FL    US      26:24.0 26:24.0 8:30  24  55.9       2        F 19-24              
67    203 Mark Miller           M      North Port     FL    US      26:26.3 26:26.3 8:31  37  50.7       5        M 35-39              
68    309 Brendan Flavin        M                                   26:45.4 26:45.4 8:37  13  52.4       1        M 13-14              
69    111 B. Smith              M      North Port     FL    US      26:46.7 26:46.7 8:37  10  58.0       5        M 10-12  Zoomer Kids 
70    198 Charles Mayer         M      Rotonda West   FL    US      26:52.4 26:52.4 8:39  63  60.9       1        M 60-64              
71    136 D. Davidson           F      North Port     FL    US      26:53.4 26:53.4 8:39  12  61.3       3        F 10-12              
72    263 Barbie Treend         F      Nokomis        FL    US      26:57.0 26:57.0 8:40  62  70.5       1        F 60-64              
73    312 K. Mault              M                                   26:57.7 26:57.7 8:41  10  57.6       6        M 10-12              
74    133 Taylor Cooper         F      North Port     FL    US      27:09.1 27:09.1 8:44  17  55.2       3        F 17-18              
75    307 Terry Yarian          F                                   27:12.7 27:12.7 8:46  65  72.5       1        F 65-99              
76    122 Virginie Breuer       F      Punta Gorda    FL    US      27:19.4 27:19.4 8:48  43  56.6       3        F 40-44              
77    157 Jennifer Gibbons      F      North Port     FL    US      27:24.3 27:24.3 8:49  39  55.0       2        F 35-39              
78    182 Heather Lanning       F      Port Charlotte FL    US      27:28.1 27:28.1 8:50  35  54.1       3        F 35-39              
79    158 Faustina Gonzalez     F      Bradenton      FL    US      27:30.1 27:30.1 8:51  30  53.7       3        F 30-34              
80    218 ALEX RAFIDI           M      North Port     FL    US      27:30.1 27:30.1 8:51  23  47.2       1        M 19-24              
81    124 Jostin Burbidge       M      Port Charlotte FL    US      27:30.5 27:30.5 8:51  33  47.7       3        M 30-34              
82    315 T. Belcher            F                                   27:30.7 27:30.7 8:51  12  59.9       4        F 10-12              
83    299 Anson Kirsch          M      North Port     FL    US      27:31.1 27:31.1 8:51  14  49.8       2        M 13-14              
84    284 Marcus Pedrero        M      sarasota       FL    US      27:34.4 27:34.4 8:52  49  53.1       4        M 45-49              
85    247 Hazen Williams        M      Port Charlotte FL    US      27:39.8 27:39.8 8:54  19  46.9       2        M 19-24              
86    188 Kelsey Levering       F      North Port     FL    US      27:46.3 27:46.3 8:56  17  54.0       4        F 17-18              
87    287 Caleb Everett         M      Venice         FL    US      27:46.9 27:46.9 8:57  15  48.4       10       M 15-16              
88    219 L. Ramirez            M      North Port     FL    US      27:47.1 27:47.1 8:57  8   61.8       1        M 0- 9               
89    134 Benjamin Copeland     M      Boca Grande    FL    US      28:00.3 28:00.3 9:01  38  48.3       6        M 35-39              
90    228 Joseph Smigel         M      Punta Gorda    FL    US      28:01.0 28:01.0 9:01  59  56.5       3        M 55-59              
91    233 Sheila Smith          F      North Port     FL    US      28:06.9 28:06.9 9:03  42  54.6       4        F 40-44              
92    187 Chloe Lear            F      Venice         FL    US      28:12.9 28:12.9 9:05  16  54.0       6        F 15-16              
93    107 L. Howard             M      North port     FL    US      28:16.9 28:16.9 9:06  10  54.9       7        M 10-12  Zoomer Kids 
94    161 Katelynn Hall         F      North Port     FL    US      28:27.3 28:27.3 9:10  16  53.6       7        F 15-16              
95    230 Chris Smith           M      Port Charlotte FL    US      28:32.3 28:32.3 9:11  24  45.5       3        M 19-24              
96    129 Indira Casa           F      Punta Gorda    FL    US      28:35.9 28:35.9 9:12  46  55.4       1        F 45-49              
97    276 Lara Roberts          F      Venice         FL    US      28:38.4 28:38.4 9:13  32  51.6       4        F 30-34              
98    151 Roland Frank          M      Englewood      FL    US      28:38.5 28:38.5 9:13  69  60.3       2        M 65-99              
99    282 Annie Cupo            F      Port Charlotte FL    US      28:39.3 28:39.3 9:13  54  60.3       1        F 50-54              
100   224 Brittany Rutherford   F      North Port     FL    US      28:48.7 28:48.7 9:16  28  51.3       3        F 25-29              
101   324 Chloe Balus           F                                   29:02.5 29:02.5 9:21  14  54.3       1        F 13-14              
102   205 Ed Morgan             M      North Port     FL    US      29:09.3 29:09.3 9:23  74  63.3       1        M VGM                
103   113 Kaila Smith           F      North Port     FL    US      29:19.3 29:19.3 9:26  13  55.0       2        F 13-14  Zoomer Kids 
104   185 Tarrah Larson         F      North Port     FL    US      29:20.9 29:20.9 9:27  38  51.2       4        F 35-39              
105   184 R. Larson             M      North Port     FL    US      29:20.9 29:20.9 9:27  12  49.2       8        M 10-12              
106   237 Myrian Steinbaugh     F      Punta Gorda    FL    US      29:21.4 29:21.4 9:27  55  59.5       2        F 55-59              
107   108 M. Howard             M      North port     FL    US      29:35.6 29:35.6 9:32  8   58.1       2        M 0- 9   Zoomer Kids 
108   288 Cassidy Everett       F      Venice         FL    US      29:40.1 29:40.1 9:33  19  49.8       3        F 19-24              
109   293 Alvin Atallian        M      Punta Gorda    FL    US      29:48.2 29:48.2 9:36  50  49.5       1        M 50-54              
110   311 Gayle Mault           F                                   30:00.1 30:00.1 9:39  35  49.6       5        F 35-39              
111   310 Joshua Mault          M                                   30:00.4 30:00.4 9:39  38  45.0       7        M 35-39              
112   206 Billy Mullis          M      Rotonda West   FL    US      30:15.3 30:15.3 9:44  60  52.8       2        M 60-64              
113   213 Kayla Pope            F      North Port     FL    US      30:27.2 30:27.2 9:48  30  48.5       5        F 30-34              
114   295 Olivia Sharp          F      Port Charlotte FL    US      30:31.1 30:31.1 9:49  53  56.0       2        F 50-54              
115   178 Nicolette Krevas      F      Venice         FL    US      30:32.8 30:32.8 9:50  38  49.2       6        F 35-39              
116   291 Ann Palmer            F      North Port     FL    US      30:33.2 30:33.2 9:50  37  49.0       7        F 35-39              
117   109 C. Lilly              M      North port     FL    US      30:33.9 30:33.9 9:50  8   56.2       3        M 0- 9   Zoomer Kids 
118   176 Carolyn Kneller       F      Punta Gorda    FL    US      30:34.0 30:34.0 9:50  37  49.0       8        F 35-39              
119   253 Luiz Abib             M      Port Charlotte FL    US      30:48.2 30:48.2 9:55  32  42.5       4        M 30-34              
120   235 Marcela Soundara      F      Fort Myers     FL    US      30:55.0 30:55.0 9:57  33  47.9       6        F 30-34              
121   144 Christopher Everett   M      Venice         FL    US      31:01.3 31:01.3 9:59  52  48.3       2        M 50-54              
122   170 Edith Hull            F      Port Charlotte FL    US      31:01.9 31:01.9 9:59  60  59.7       2        F 60-64              
123   292 Stephanie Atallian    F      Punta Gorda    FL    US      31:04.6 31:04.6 10:00 46  51.0       2        F 45-49              
124   208 E. Palmer             M      North Port     FL    US      31:14.8 31:14.8 10:03 12  46.2       9        M 10-12              
125   197 P. Mathis             M      North Port     FL    US      31:16.8 31:16.8 10:04 11  47.7       10       M 10-12              
126   104 R. Hawkins            M      Englewood      FL    US      31:17.1 31:17.1 10:04 8   54.9       4        M 0- 9   Zoomer Kids 
127   316 Andy Richardson       M                                   31:21.8 31:21.8 10:06 45  45.3       5        M 45-49              
128   102 Enzo Federici         M      Punta Gorda    FL    US      31:29.7 31:29.7 10:08 13  44.6       3        M 13-14  Zoomer Kids 
129   149 Edward France         M      Sarasota       FL    US      31:29.7 31:29.7 10:08 55  48.7       4        M 55-59              
130   285 Nick Litherland       M      North Port     FL    US      31:38.2 31:38.2 10:11 30  41.1       5        M 30-34              
131   332 Yamilet Reyes         F                                   31:38.9 31:38.9 10:11 39  47.7       9        F 35-39              
132   160 Julee Hagerson        F      Venice         FL    US      31:40.3 31:40.3 10:12 48  51.0       3        F 45-49              
133   265 Eli Lear              M      North Port     FL    US      31:44.0 31:44.0 10:13 15  42.4       11       M 15-16              
134   194 Elizabeth Marshall    F      Port Charlotte FL    US      31:45.2 31:45.2 10:13 53  53.8       3        F 50-54              
135   190 Robert (James) Lilly  M      North Port     FL    US      31:53.0 31:53.0 10:16 40  43.0       5        M 40-44              
136   177 Jill Knowles          F      Englewood      FL    US      32:02.0 32:02.0 10:19 50  51.6       4        F 50-54              
137   142 Guy Emerich           M      Punta Gorda    FL    US      32:18.2 32:18.2 10:24 73  56.2       3        M 65-99              
138   300 Aubrey Kirsch         F      North Port     FL    US      32:19.9 32:19.9 10:24 19  45.7       4        F 19-24              
139   135 Linda Cunningham      F      Port Charlotte FL    US      32:41.3 32:41.3 10:31 57  54.7       3        F 55-59              
140   166 Katie Heck            F      Punta Gorda    FL    US      32:45.6 32:45.6 10:33 36  45.5       10       F 35-39              
141   130 Lan Castle            F      Venice         FL    US      32:48.6 32:48.6 10:34 70  64.4       1        F VGM                
142   138 Kodi Dovidio          M      North Port     FL    US      32:51.6 32:51.6 10:35 15  40.9       12       M 15-16              
143   220 R. Ramirez            M      North Port     FL    US      32:57.8 32:57.8 10:37 10  47.1       11       M 10-12              
144   333 M. Karsab             F                                   33:01.9 33:01.9 10:38 10  52.6       5        F 10-12              
145   114 V. WRENN              F      North Port     FL    US      33:25.0 33:25.0 10:45 9   53.7       2        F 0- 9   Zoomer Kids 
146   250 BOBBY WRENN           M      North Port     FL    US      33:47.1 33:47.1 10:52 54  45.0       3        M 50-54              
147   223 Anonymous Participant M      North Port     FL    US      34:02.1 34:02.1 10:57 30  38.2       6        M 30-34              
148   189 Kristina Licking      F      North Port     FL    US      34:02.6 34:02.6 10:57 28  43.4       4        F 25-29              
149   323 Parker Balus          M                                   34:11.2 34:11.2 11:00 13  41.0       4        M 13-14              
150   155 Bob Geyer             M      Port Charlotte FL    US      34:11.5 34:11.5 11:00 71  51.7       4        M 65-99              
151   255 Kim Amontree          F      Punta Gorda    FL    US      34:15.2 34:15.2 11:02 52  49.3       5        F 50-54              
152   227 Geeta singh           F      Punta Gorda    FL    US      34:33.0 34:33.0 11:07 55  50.6       4        F 55-59              
153   148 Bruce Fourman         M      North Port     FL    US      34:58.1 34:58.1 11:15 49  41.8       6        M 45-49              
154   209 Regina Palmer         F      North Port     FL    US      35:24.5 35:24.5 11:24 14  44.6       3        F 13-14              
155   308 Chris Flavin          M                                   35:29.0 35:29.0 11:25 55  43.2       5        M 55-59              
156   175 Melisha Joseph        F      Punta Gorda    FL    US      35:31.0 35:31.0 11:26 29  41.6       5        F 25-29              
157   273 Marc Roberts          M      Venice         FL    US      35:56.4 35:56.4 11:34 41  38.4       6        M 40-44              
158   277 S. Roberts            F      Venice         FL    US      36:05.9 36:05.9 11:37 8   51.4       3        F 0- 9               
159   264 Rick Zapf             M      Venice         FL    US      36:10.8 36:10.8 11:39 63  45.2       3        M 60-64              
160   145 Sharon Formus         F      Punta Gorda    FL    US      36:12.4 36:12.4 11:39 64  53.8       3        F 60-64              
161   279 Doug Dreher           M      Punta Gorda    FL    US      36:22.7 36:22.7 11:43 60  43.9       4        M 60-64              
162   222 Betty Ridenour        F      Punta Gorda    FL    US      36:33.1 36:33.1 11:46 52  46.2       6        F 50-54              
163   215 Linda Porterfield     F      Punta Gorda    FL    US      36:46.7 36:46.7 11:50 63  52.3       4        F 60-64              
164   328 Samantha Rajala       F      Port Charlotte               37:06.9 37:06.9 11:57 14  42.5       4        F 13-14              
165   272 Andrea Race           F      Port Charlotte FL    US      37:13.4 37:13.4 11:59 33  39.8       7        F 30-34              
166   236 Eric Steinbaugh       M      Punta Gorda    FL    US      37:30.0 37:30.0 12:04 75  50.0       5        M 65-99              
167   204 Ryan Morazes          M      Port Charlotte FL    US      37:34.1 37:34.1 12:06 31  34.7       7        M 30-34              
168   317 Linda Stacy           F                                   37:41.7 37:41.7 12:08 62  50.4       5        F 60-64              
169   163 Mary Harder           F      Punta Gorda    FL    US      37:49.9 37:49.9 12:11 69  55.0       2        F 65-99              
170   258 James Bedford         M      Englewood      FL    US      37:54.3 37:54.3 12:12 59  41.8       6        M 55-59              
171   290 Toni Martel           F      Port Charlotte FL    US      38:54.9 38:54.9 12:32 36  38.3       11       F 35-39              
172   110 S. Miller             F      North Port     FL    US      39:08.5 39:08.5 12:36 9   45.8       4        F 0- 9   Zoomer Kids 
173   225 Amanda Shedlock       F      Punta Gorda    FL    US      39:13.0 39:13.0 12:37 30  37.7       8        F 30-34              
174   320 Steven Urbach         M                                   40:09.2 40:09.2 12:55 67  42.2       6        M 65-99              
175   254 Elizangela Abib       F      Port Charlotte FL    US      40:10.8 40:10.8 12:56 31  36.8       9        F 30-34              
176   159 Jennifer Guyton       F      Cape Coral     FL    US      40:37.1 40:37.1 13:04 45  38.7       4        F 45-49              
177   152 Gina Fusco            F      North Port     FL    US      40:50.0 40:50.0 13:09 28  36.2       6        F 25-29              
178   120 Dawn Blair            F      Port Charlotte FL    US      41:19.4 41:19.4 13:18 37  36.2       12       F 35-39              
179   139 Todd Dunn             M      Englewood      FL    US      41:24.6 41:24.6 13:20 48  35.1       7        M 45-49              
180   128 L. Capparelli         F      North Port     FL    US      41:26.1 41:26.1 13:20 12  39.8       6        F 10-12              
181   211 Suzanne Park          F      Englewood      FL    US      41:28.2 41:28.2 13:21 47  38.6       5        F 45-49              
182   249 Georg Wolfe           M      Punta Gorda    FL    US      41:42.9 41:42.9 13:26 62  38.9       5        M 60-64              
183   313 Walter Formus         M                                   41:48.3 41:48.3 13:27 62  38.8       6        M 60-64              
184   154 Anonymous Participant F      Punta Gorda    FL    US      43:29.9 43:29.9 14:00 29  33.9       7        F 25-29              
185   164 Michele Harris        F      North Port     FL    US      44:11.2 44:11.2 14:13 46  35.9       6        F 45-49              
186   251 Marianna Yingling     F      Port Charlotte FL    US      44:24.3 44:24.3 14:18 50  37.2       7        F 50-54              
187   147 James Foster          M      Elkhart        IN    US      44:41.3 44:41.3 14:23 30  29.1       8        M 30-34              
188   146 Alyssa Foster         F      Elkhart        IN    US      44:41.4 44:41.4 14:23 30  33.0       10       F 30-34              
189   275 Karen Roberts         F      Venice         FL    US      44:43.0 44:43.0 14:24 68  45.9       3        F 65-99              
190   325 Cindy MacArthur       F                                   44:45.7 44:45.7 14:24 61  41.9       6        F 60-64              
191   326 D MacArthur           M                                   44:48.3 44:48.3 14:25 61  35.9       7        M 60-64              
192   304 A. Reed               F      Venice         FL    US      45:10.8 45:10.8 14:33 10  38.5       7        F 10-12              
193   322 John Villarose        M                                   45:31.5 45:31.5 14:39 52  32.9       4        M 50-54              
194   280 Carol Dreher          F      Punta Gorda    NC    US      45:46.5 45:46.5 14:44 49  35.7       7        F 45-49              
195   238 Michelle Taylor       F      Punta Gorda    FL    US      47:44.0 47:44.0 15:22 51  35.0       8        F 50-54              
196   246 Letizia White         F      Punta Gorda    FL    US      47:44.6 47:44.6 15:22 39  31.6       13       F 35-39              
197   127 A. Capparelli         F      North Port     FL    US      48:33.9 48:33.9 15:38 11  34.8       8        F 10-12              
198   186 Kristie Lawson        F      Port Charlotte FL    US      48:53.0 48:53.0 15:44 37  30.6       14       F 35-39              
199   180 Amy Kunkleman         F      Punta Gorda    FL    US      48:58.2 48:58.2 15:46 41  31.1       5        F 40-44              
200   123 Linda Brockman        F      Venice         FL    US      49:56.0 49:56.0 16:04 66  40.1       4        F 65-99              
201   199 Marcia McDaniel       F      North Port     FL    US      50:18.8 50:18.8 16:12 62  37.8       7        F 60-64              
202   156 Carol Geyer           F      Port Charlotte FL    US      52:02.8 52:02.8 16:45 71  41.1       5        F 65-99              


Top Male Finisher - Overall
Place Name         Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== ============ === === ======= ====== ================ ======= 
1     Joseph Smith 231 16  1       M      North Port FL US 17:17.4 


Top Female Finisher - Overall
Place Name            Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== =============== === === ======= ====== ================= ======= 
1     Nicole Williams 248 34  15      F      Cocoa Beach FL US 21:49.9 


Top Male Finisher - Masters
Place Name       Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ========== === === ======= ====== ============ ======= 
1     Brian Ward 244 46  3       M      Venice FL US 17:36.7 


Top Female Finisher - Masters
Place Name             Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ================ === === ======= ====== ================= ======= 
1     Christina Coogan 131 49  31      F      Punta Gorda FL US 23:41.7 


Top Male Finisher - Grand Masters
Place Name         Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== ============ === === ======= ====== ================ ======= 
1     Juan Hidalgo 167 55  27      M      North Port FL US 23:27.6 


Top Female Finisher - Grand Masters
Place Name            Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== =============== === === ======= ====== ================= ======= 
1     Rebecca Krueger 179 52  33      F      Punta Gorda FL US 23:43.7 


Top Male Finisher - Senior Grand Masters
Place Name       Bib Age Overall Gender Location Time    
===== ========== === === ======= ====== ======== ======= 
1     John Bates 329 62  43      M               24:31.1 


Top Female Finisher - Senior Grand Masters
Place Name          Bib Age Overall Gender Location       Time    
===== ============= === === ======= ====== ============== ======= 
1     Marti Stetter 1       61      F      Durtirunners   25:57.1 


Top Male Finisher - Veteran Grand Master
Place Name      Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== ========= === === ======= ====== ================ ======= 
1     Ed Morgan 205 74  102     M      North Port FL US 29:09.3 


Top Female Finisher - Veteran Grand Master
Place Name       Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ========== === === ======= ====== ============ ======= 
1     Lan Castle 130 70  141     F      Venice FL US 32:48.6 

Embed Code