Directions
Type: Run Only, Other, Run or Run/Walk

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Place Bib Name                  Gender Clock Chip  Age Division Division Team Name                   
                                       Time  Time      Place                                         
===== === ===================== ====== ===== ===== === ======== ======== =========================== 
1     191 Joseph Reeve          M      6:27  6:10  13  1        M 13-14  Richmond & Zetland Harriers 
2     9   M. DOWNS              M      7:31  7:15  12  1        M 11-12  New Marske Harriers Club    
3     147 L. Coston             M      8:01  7:44  10  1        M 0-10   Wheatlands                  
4     6   R. MIDDLETON          M      8:07  7:51  12  2        M 11-12  New Marske Harriers Club    
5     22  Thomas Halton         M      8:10  7:53  13  2        M 13-14  New Marske Harriers Club    
6     46  Matthew Sour Lemmon   M      8:45  8:30  34  1        M 15-99  Aberdeen HHH                
7     105 G. Richmond           F      8:54  8:37  11  1        F 11-12  New Marske Harriers Club    
8     197 A. Clode              F      8:59  8:42  11  2        F 11-12  Unattached                  
9     64  D. Evans              M      9:00  8:40  10  2        M 0-10   New Marske Harriers Club    
10    148 L. George             M      9:01  8:43  10  3        M 0-10   Green Gates                 
11    7   G. CARTER             F      9:02  8:45  9   1        F 0-10   Durham City Harriers & AC   
12    156 D. Banks              M      9:05  8:45  9   4        M 0-10   Wheatlands                  
13    128 E. Rogers             M      9:12  8:55  12  3        M 11-12  Darlington H & AC           
14    186 K. Brown              F      9:13  8:56  11  3        F 11-12  New Marske Harriers Club    
15    110 W. Makepeace          M      9:13  8:50  9   5        M 0-10   Wheatlands                  
16    179 S. Parry              F      9:14  8:56  10  2        F 0-10   Belmont                     
17    127 I. Watkinson          F      9:16  8:59  8   3        F 0-10   Ings Farm                   
18    107 T. Toft               M      9:19  9:01  10  6        M 0-10   Unattached                  
19    106 S. Toft               M      9:22  9:04  12  4        M 11-12  Unattached                  
20    126 H. Rogers             M      9:24  9:08  8   7        M 0-10   Darlington H & AC           
21    12  S. OVINGTON           M      9:24  9:05  11  5        M 11-12  Unattached                  
22    123 L. Guy                F      9:30  9:12  12  4        F 11-12  Unattached                  
23    42  Z. Gribbon            M      9:31  9:15  9   8        M 0-10   St. Paulinus                
24    25  N. Marshall           M      9:32  9:15  12  6        M 11-12  New Marske Harriers Club    
25    33  William Finney        M      9:33  9:13  13  3        M 13-14  Unattached                  
26    47  H. Morton             M      9:33  9:15  12  7        M 11-12  Unattached                  
27    57  M. Walpole            M      9:35  9:15  8   9        M 0-10   Ings Farm                   
28    100 W. Parnaby            F      9:37  9:19  9   4        F 0-10   St Peters                   
29    160 M. Birkbeck           M      9:41  9:24  10  11       M 0-10   St Bedes                    
30    152 R. Heskett            M      9:44  9:24  8   12       M 0-10   Errington                   
31    4   S. ROBINSON           M      9:46  9:29  6   13       M 0-10   West Garth                  
32    200 N. Massey             M      9:46  9:23  9   10       M 0-10   Kirkleatham Hall School     
33    72  F. Paterson           M      9:47  9:29  7   14       M 0-10   St Bedes                    
34    95  E. Flynn              M      9:48  9:31  9   15       M 0-10   Ings Farm                   
35    130 Emma Crawford         F      9:49  9:25  13  1        F 13-14  Unattached                  
36    71  H. Gunn               F      10:15 9:54  11  5        F 11-12  New Marske Harriers Club    
37    143 A. Bradley            F      10:25 10:07 11  6        F 11-12  New Marske Harriers Club    
38    98  H. WELCH              F      10:26 10:09 11  7        F 11-12  New Marske Harriers Club    
39    58  J. Walpole            M      10:27 10:07 5   16       M 0-10   Ings Farm                   
40    177 Laura Sowerby         F      10:32 10:13 15  1        F 15-99  Unattached                  
41    54  L. Park               F      10:39 10:17 9   5        F 0-10   New Marske Harriers Club    
42    73  J. Trowles            M      10:41 10:23 9   17       M 0-10   Unattached                  
43    86  M. Robson             F      10:43 10:22 8   6        F 0-10   Wheatlands                  
44    101 H. Cook               F      10:47 10:26 10  7        F 0-10   New Marske Harriers Club    
45    192 J. Mclaren            M      10:49 10:26 10  18       M 0-10   Unattached                  
46    193 Juliette Mclaren      F      10:49 10:26 43  2        F 15-99  Redcar Running Club         
47    11  I. MADDISON           F      10:51 10:33 9   8        F 0-10   Durham City Harriers & AC   
48    149 F. George             F      10:55 10:36 7   9        F 0-10   Green Gates                 
49    188 O. Richards           M      11:01 10:43 9   21       M 0-10   New Marske Harriers Club    
50    45  Marta B Gawlak        F      11:02 10:43 34  3        F 15-99  Edinburgh HHH               
51    19  E. Mcgrogan           M      11:03 10:42 12  8        M 11-12  Unattached                  
52    96  N. Russell            M      11:04 10:34 9   19       M 0-10   John Emmerson Batty         
53    77  L. Hughes             M      11:06 10:49 6   22       M 0-10   John Emmerson Batty         
54    154 S. THOMPSON           M      11:06 10:40 6   20       M 0-10   Unattached                  
55    87  V. Harker             M      11:06 10:49 7   23       M 0-10   Ings Farm                   
56    55  H. Park               M      11:12 10:49 6   24       M 0-10   West Garth                  
57    132 J. Gunn               F      11:17 10:42 7   10       F 0-10   Ings Farm                   
58    36  A. Gribbon            F      11:20 10:57 7   11       F 0-10   St. Paulinus                
59    20  O. Dolphin            M      11:24 10:59 7   25       M 0-10   Saltburn                    
60    131 S. Crawford           F      11:24 10:59 10  12       F 0-10   Unattached                  
61    15  H. Pickburn           M      11:28 11:06 5   26       M 0-10   Coatham                     
62    214 L. Reed               M      11:34 11:11 10  28       M 0-10   Kirkleatham Hall School     
63    111 H. Charlton           M      11:35 11:06 9   27       M 0-10   Ings Farm                   
64    8   I. DACEY              F      11:37 11:20 9   14       F 0-10   New Marske Harriers Club    
65    17  O. Slader             F      11:38 11:11 10  13       F 0-10   Errington                   
66    119 Finley Foster         M      11:44 11:17 13  4        M 13-14  Unattached                  
67    187 M. Alway              M      11:55 11:37 7   31       M 0-10   Skelton                     
68    49  P. Sayers             F      11:56 11:33 8   15       F 0-10   Unattached                  
69    66  L. Huggins            M      11:57 11:35 8   29       M 0-10   New Marske Primary          
70    50  E. Hambley            F      12:01 11:34 11  9        F 11-12  Unattached                  
71    51  L. Raw                F      12:01 11:33 12  8        F 11-12  Unattached                  
72    61  M. Danby              M      12:01 11:43 8   32       M 0-10   Ings Farm                   
73    141 N. Daykin             F      12:06 11:45 11  10       F 11-12  Unattached                  
74    117 R. Watson             F      12:07 11:44 6   16       F 0-10   Chaloner                    
75    13  E. JONES              M      12:12 11:35 7   30       M 0-10   Unattached                  
76    178 C. Sowerby            F      12:13 11:54 12  11       F 11-12  Unattached                  
77    144 W. Stonehouse         M      12:16 11:46 9   33       M 0-10   Newcomen Primary            
78    29  E. Dolphin            M      12:19 11:55 7   36       M 0-10   Saltburn                    
79    133 M. Gunn               M      12:21 11:46 9   34       M 0-10   Ings Farm                   
80    161 C. Roe                M      12:23 11:59 11  10       M 11-12  Unattached                  
81    150 J. Urban              M      12:24 11:54 8   35       M 0-10   Newcomen Primary            
82    153 T. Heskett            M      12:25 12:04 5   39       M 0-10   Errington                   
83    40  B. Dalton             M      12:28 11:59 7   37       M 0-10   Unattached                  
84    69  J. Hunt               M      12:28 11:51 12  9        M 11-12  Unattached                  
85    38  J. Charlton           F      12:29 12:01 9   17       F 0-10   Unattached                  
86    62  T. Danby              M      12:30 12:01 5   38       M 0-10   Ings Farm                   
87    159 E. Banks              M      12:45 12:17 5   40       M 0-10   Wheatlands                  
88    39  A. Charlton           F      12:46 12:15 6   18       F 0-10   Unattached                  
89    59  A. Kitson             F      12:47 12:18 5   19       F 0-10   St. Paulinus                
90    164 C. Bailey             F      12:52 12:32 7   21       F 0-10   Unattached                  
91    182 P. Bramley            M      12:52 12:29 8   42       M 0-10   Unattached                  
92    21  L. Appleton           F      12:53 12:33 7   22       F 0-10   Unattached                  
93    84  M. Durston            M      12:54 12:24 4   41       M 0-10   St Bedes                    
94    85  E. Robson             F      12:55 12:31 6   20       F 0-10   Wheatlands                  
95    32  Jason Bradburn        M      12:56 12:35 34  2        M 15-99  Unattached                  
96    189 H. Talbot             M      12:59 12:39 4   44       M 0-10   Errington                   
97    180 S. Parry              F      13:02 12:36 5   23       F 0-10   Belmont                     
98    108 E. Thomas             F      13:04 12:38 9   24       F 0-10   John Emmerson Batty         
99    14  L. THOMAS             M      13:07 12:31 6   43       M 0-10   Zetland                     
100   24  L. Halton             F      13:09 12:45 11  12       F 11-12  Unattached                  
101   37  W. Halton             M      13:09 12:45 6   48       M 0-10   Wheatlands                  
102   158 J. Foxton             M      13:09 12:43 7   46       M 0-10   Green Gates                 
103   157 J. Weedall            M      13:15 12:44 9   47       M 0-10   Ings Farm                   
104   88  R. Young              M      13:16 12:41 8   45       M 0-10   St Bedes                    
105   89  P. Young              F      13:17 12:42 7   25       F 0-10   Ings Farm                   
106   116 V. Foster             F      13:17 12:51 8   26       F 0-10   West Garth                  
107   113 I. Palmer             F      13:23 13:02 9   27       F 0-10   Belmont                     
108   155 F. Mcgreal            M      13:25 12:59 7   50       M 0-10   West Garth                  
109   109 E. Hathaway           F      13:31 13:04 11  13       F 11-12  Wheatlands                  
110   5   M. MIDDLETON          M      13:31 12:54 5   49       M 0-10   Coatham                     
111   142 L. Daykin             F      13:33 13:11 9   28       F 0-10   Unattached                  
112   102 T. Pearson            M      13:39 13:07 9   51       M 0-10   Ings Farm                   
113   173 J. Mathie             M      13:39 13:13 11  11       M 11-12  Unattached                  
114   124 Mark Bayliss          M      13:48 13:11 33  3        M 15-99  Unattached                  
115   34  S. Allan              M      13:49 13:16 6   52       M 0-10   Skelton                     
116   63  R. Bayliss            F      13:49 13:14 7   29       F 0-10   New Marske Primary          
117   35  L. Allan              F      13:52 13:19 4   30       F 0-10   Skelton                     
118   868 A. HOPWOOD            M      13:52 13:52 6   59       M 0-10   Lakes                       
119   43  Makenzie Joel         F      13:53 13:25 13  2        F 13-14  Unattached                  
120   70  L. Boal               M      13:56 13:23 8   53       M 0-10   Newcomen Primary            
121   125 S. Worsfold           F      13:56 13:27 5   31       F 0-10   Lakes                       
122   75  J. Jackson            M      13:57 13:28 5   54       M 0-10   Lakes                       
123   118 S. Watson             M      13:59 13:36 10  55       M 0-10   Chaloner                    
124   82  L. Betts              M      14:03 14:03 9   62       M 0-10   Unattached                  
125   169 Sarah Kell            M      14:06 13:43 28  4        M 15-99  Unattached                  
126   115 A. Moffatt            F      14:06 13:39 11  14       F 11-12  Unattached                  
127   183 L. Bramley            M      14:06 13:42 6   57       M 0-10   Unattached                  
128   16  G. Leighton           F      14:07 13:39 5   33       F 0-10   Skelton                     
129   163 M. Mathie             M      14:07 13:40 6   56       M 0-10   Newcomen Primary            
130   190 E. Kerr               F      14:08 13:33 6   32       F 0-10   Riverdale                   
131   185 J. Hinchcliffe        M      14:09 13:31 11  12       M 11-12  Unattached                  
132   68  L. Macleod            M      14:15 13:53 8   60       M 0-10   New Marske Primary          
133   97  A. Smith              F      14:20 13:56 4   34       F 0-10   Ings Farm                   
134   138 O. Maher              M      14:24 13:50 10  58       M 0-10   Lakes                       
135   139 Suzanne Maher         F      14:24 13:50 40  4        F 15-99  Lakes                       
136   53  L. Bartram            F      14:36 14:16 6   38       F 0-10   St Benedicts                
137   52  Lee Bartram           M      14:37 14:17 33  5        M 15-99  Dormanstown                 
138   145 E. Brotton            F      14:39 13:59 9   35       F 0-10   Ings Farm                   
139   146 E. Brotton            M      14:39 14:00 9   61       M 0-10   Dormanstown                 
140   134 H. Weall              M      14:41 14:19 4   65       M 0-10   Unattached                  
141   67  L. Macleod            F      14:41 14:09 10  36       F 0-10   New Marske Primary          
142   120 B. Bowman             F      14:43 14:15 5   37       F 0-10   Skelton                     
143   168 Ian Banks             M      14:43 14:43 54  6        M 15-99  Unattached                  
144   28  J. Eden               M      14:50 14:16 5   63       M 0-10   Saltburn                    
145   23  H. Eden               F      14:50 14:17 6   39       F 0-10   Saltburn                    
146   60  Z. Colton             F      14:53 14:24 8   40       F 0-10   Kimberworth Striders        
147   74  C. Farrar             F      14:55 14:26 8   41       F 0-10   Ings Farm                   
148   103 C. Thomas             M      14:56 14:17 7   64       M 0-10   Zetland                     
149   181 I. Wade               F      15:00 14:33 11  15       F 11-12  Kimberworth Striders        
150   121 J. Wilson             M      15:02 14:39 8   69       M 0-10   Unattached                  
151   195 N. Wilkinson          M      15:03 14:27 5   66       M 0-10   Unattached                  
152   194 S. Pritchard          M      15:04 14:30 5   67       M 0-10   Unattached                  
153   129 H. Watkinson          M      15:08 14:30 4   68       M 0-10   Ings Farm                   
154   165 R. Bailey             M      15:15 14:55 4   72       M 0-10   Unattached                  
155   90  W. Lovatt             M      15:16 14:51 7   71       M 0-10   Dormanstown                 
156   114 O. Moggach-Palmer     M      15:19 14:49 4   70       M 0-10   Galley Hill                 
157   171 I. Readman            M      15:21 14:56 5   73       M 0-10   Belmont                     
158   92  Paul Lovatt-Jenkins   M      15:22 14:57 42  7        M 15-99  Unattached                  
159   91  N. Lovatt             M      15:22 15:00 5   74       M 0-10   Dormanstown                 
160   136 E. Curnock            F      15:29 14:48 5   42       F 0-10   Lakes                       
161   135 C. Curnock            F      15:30 14:49 8   43       F 0-10   Lakes                       
162   27  P. Homan              M      15:31 15:10 8   76       M 0-10   Unattached                  
163   175 R. Morrissey          M      15:34 15:09 6   75       M 0-10   Saltburn                    
164   174 Steve Morris          M      15:34 15:11 46  8        M 15-99  Unattached                  
165   31  Leanne Bradburn       F      15:38 15:17 35  5        F 15-99  Unattached                  
166   30  A. Bradburn           F      15:38 15:17 10  45       F 0-10   Unattached                  
167   166 I. Mathie             F      15:43 15:16 8   44       F 0-10   Newcomen Primary            
168   137 M. Buckell            M      15:44 15:15 8   77       M 0-10   Lakes                       
169   216 P. Dyball             F      16:01 15:41 7   46       F 0-10   Unattached                  
170   205 Taylor Gemma          F      16:08 15:43 37  6        F 15-99  Kirkleatham Hall School     
171   202 P. Cook               F      16:08 15:43 9   47       F 0-10   Kirkleatham Hall School     
172   122 D. Cox                M      16:23 15:51 9   78       M 0-10   Coatham                     
173   176 F. Hullah             M      16:25 15:52 4   79       M 0-10   Galley Hill                 
174   93  Stephanie Jameson     F      16:45 16:23 26  7        F 15-99  Unattached                  
175   76  J. Martin             M      16:50 16:17 6   80       M 0-10   Newcomen Primary            
176   94  C. Pearson            M      16:53 16:22 7   81       M 0-10   Ings Farm                   
177   212 M. Beckett            M      17:02 16:39 9   83       M 0-10   Kirkleatham Hall School     
178   78  D. Couhig             M      17:03 16:31 7   82       M 0-10   Ings Farm                   
179   104 Laura Redman          F      17:09 16:37 39  8        F 15-99  Unattached                  
180   206 Wilson Abbie          F      17:15 16:51 23  9        F 15-99  Kirkleatham Hall School     
181   167 A. York               F      17:24 16:43 4   48       F 0-10   St Benedicts                
182   41  J. Flintoff           M      17:25 16:50 7   84       M 0-10   West Garth                  
183   65  F. Thynne             M      17:34 17:00 5   85       M 0-10   St. Paulinus                
184   199 C. Connors            M      17:39 17:02 9   86       M 0-10   Kirkleatham Hall School     
185   209 Gemma Stevenson       F      17:39 17:04 27  10       F 15-99  Kirkleatham Hall School     
186   211 H. Wilson             F      18:28 17:48 7   49       F 0-10   Kirkleatham Hall School     
187   213 E. Knowles            F      18:29 17:50 7   50       F 0-10   Kirkleatham Hall School     
188   208 Jo Wilson             F      18:29 17:49 44  11       F 15-99  Kirkleatham Hall School     
189   83  C. Barnett            M      18:30 17:52 6   87       M 0-10   Unattached                  
190   210 H. Jefferson          F      18:30 17:51 5   51       F 0-10   Kirkleatham Hall School     
191   215 L. Hinchcliffe        M      25:51 25:12 9   88       M 0-10   Kirkleatham Hall School     
192   203 H. Baxendale          M      25:51 25:12 8   89       M 0-10   Kirkleatham Hall School     
193   207 Nicola Poulter        F      25:51 25:11 34  12       F 15-99  Kirkleatham Hall School     
194   204 Clare Flapjack Thomas F      25:51 25:12 36  13       F 15-99  Kirkleatham Hall School     

Embed Code