Directions
Type: Run Only, Other, Run or Run/Walk

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!
Place Bib  Name                     Team Name                          Gender Clock   Chip    Age Division Division 
                                                                              Time    Time        Place             
===== ==== ======================== ================================== ====== ======= ======= === ======== ======== 
1     1669 Greg Jayasuriya          Middlesbrough & Cleveland Harriers M      1:10:52 1:10:35 30  1        M 17-39  
2     1605 John Clifford            Evenwood Road Runners              M      1:13:55 1:13:38 47  1        M 45-49  
3     1697 Dean Newton              New Marske Harriers Club           M      1:15:21 1:15:04 22  2        M 17-39  
4     1097 Paul BROWN               New Marske Harriers Club           M      1:15:47 1:15:29 41  1        M 40-44  
5     1822 Jonathan Ball            Valley Striders AC                 M      1:16:34 1:16:17 43  2        M 40-44  
6     1503 Colin TAYLOR             Darlington H & AC                  M      1:17:29 1:17:08 43  3        M 40-44  
7     1916 Paul Mclean              North York Moors AC                M      1:18:47 1:18:29 39  3        M 17-39  
8     1700 Ryan Norman              Middlesbrough & Cleveland Harriers M      1:19:00 1:18:43 31  4        M 17-39  
9     1824 Andrew Fleming           Unattached                         M      1:19:13 1:18:55 36  5        M 17-39  
10    1815 Chris Camps              South Shields Harriers & AC        M      1:19:39 1:19:21 37  6        M 17-39  
11    1629 Jamie Hauxwell           Unattached                         M      1:19:58 1:19:39 34  7        M 17-39  
12    1635 Daniel Duffield          New Marske Harriers Club           M      1:20:40 1:20:18 23  8        M 17-39  
13    1033 Wayne Pearson            Crook & Dist Sports AC             M      1:20:50 1:20:32 50  1        M 50-54  
14    1354 Isaac MYER               Unattached                         M      1:21:33 1:21:13 20  9        M 17-39  
15    1684 Shaun Marshall           Darlington H & AC                  M      1:21:36 1:21:15 28  10       M 17-39  
16    1607 David Coe                Unattached                         M      1:21:36 1:21:15 31  11       M 17-39  
17    1501 Barry TALMAN             Darlington H & AC                  M      1:21:36 1:21:15 42  4        M 40-44  
18    1741 Alastair Spanner         Tyne Bridge Harriers               M      1:21:41 1:21:22 46  2        M 45-49  
19    1640 Paul Elsley              Unattached                         M      1:21:44 1:21:21 39  12       M 17-39  
20    1493 Chris STOCKDALE          Tyne Bridge Harriers               M      1:21:45 1:21:26 39  13       M 17-39  
21    1800 Gregory Davies           North Shields Polytechnic Club     M      1:22:01 1:21:44 44  5        M 40-44  
22    1801 Jason Oshin              Unattached                         M      1:22:15 1:21:57 39  14       M 17-39  
23    1797 Marc Ellis               Quakers Running Club               M      1:22:25 1:22:06 46  3        M 45-49  
24    1536 Steven WALKER            Unattached                         M      1:22:53 1:22:31 35  15       M 17-39  
25    1148 Justin COX               Sedgefield Harriers                M      1:22:54 1:22:36 45  4        M 45-49  
26    1662 Paul Hilton              Tyne Bridge Harriers               M      1:23:00 1:22:40 50  2        M 50-54  
27    1718 Phil Ray                 Elvet Striders                     M      1:23:03 1:22:43 39  16       M 17-39  
28    1901 Philip Jarvis            North York Moors AC                M      1:23:57 1:23:32 48  5        M 45-49  
29    1336 James MCKENZIE           Heaton Harriers & AC               M      1:23:58 1:23:43 31  17       M 17-39  
30    1633 Neil Douglas             Unattached                         M      1:24:06 1:23:46 55  1        M 55-59  
31    1644 Liam Finnegan            Unattached                         M      1:24:18 1:23:55 33  18       M 17-39  
32    1646 James Fishburn           Billingham Marsh Hse H & AC        M      1:24:24 1:24:05 35  19       M 17-39  
33    1126 Paul CLEASBY             New Marske Harriers Club           M      1:25:02 1:24:40 46  6        M 45-49  
34    1701 Judith Nutt              Elswick Harriers                   F      1:25:10 1:24:50 40  1        F 40-44  
35    1287 David JONES              Quakers Running Club               M      1:25:12 1:24:53 44  6        M 40-44  
36    1896 Peter Kullar             Tyne Bridge Harriers               M      1:25:13 1:24:52 36  20       M 17-39  
37    1708 Derek Parrington         Swaledale Road Runners             M      1:25:20 1:24:59 54  3        M 50-54  
38    1602 Darren Carroll           North York Moors AC                M      1:25:23 1:24:58 38  21       M 17-39  
39    1639 Paul Thwaites            North York Moors AC                M      1:25:27 1:25:01 51  4        M 50-54  
40    1659 Peter Hearn              Tynedale Harriers & AC             M      1:25:33 1:24:53 55  2        M 55-59  
41    1671 Simon Jones              Pickering Running Club             M      1:25:42 1:25:20 49  7        M 45-49  
42    1580 Colin Archer             Morpeth Harriers & AC              M      1:25:58 1:25:23 37  23       M 17-39  
43    1864 Matthew Brodrick         Unattached                         M      1:26:00 1:25:38 32  24       M 17-39  
44    1513 David TOMLINSON          Darlington H & AC                  M      1:26:04 1:25:44 47  8        M 45-49  
45    1924 Jevan Robertson          Tyne Bridge Harriers               M      1:26:33 1:25:19 20  22       M 17-39  
46    1608 Lee Coe                  Stockton Striders AC               M      1:26:43 1:26:16 40  7        M 40-44  
47    1311 Chris LINES              Sedgefield Harriers                M      1:26:47 1:26:28 46  10       M 45-49  
48    1320 Philip MARKHAM           Scarborough Athletic Club          M      1:26:49 1:26:26 47  9        M 45-49  
49    1740 Tom Levi                 Thirsk & Sowerby Harriers          M      1:26:54 1:26:36 33  26       M 17-39  
50    1600 Neil Byrne               Unattached                         M      1:27:05 1:26:47 50  5        M 50-54  
51    1293 Paul KELLETT             Unattached                         M      1:27:11 1:26:17 39  25       M 17-39  
52    1063 Richard ATKINS           North York Moors AC                M      1:27:21 1:26:55 37  27       M 17-39  
53    1880 Jon Bell                 Elswick Harriers                   M      1:27:23 1:27:02 56  3        M 55-59  
54    1178 Graeme DOWNS             Unattached                         M      1:27:26 1:26:57 44  8        M 40-44  
55    1139 Martin CONNELLY          Elswick Harriers                   M      1:27:28 1:27:08 52  6        M 50-54  
56    1766 Tony Winward             Darlington H & AC                  M      1:27:32 1:27:05 26  29       M 17-39  
57    1140 Shaun CONNELLY           Elswick Harriers                   M      1:27:33 1:27:12 53  7        M 50-54  
58    1363 James NEWTON             Redcar Running Club                M      1:27:46 1:27:01 21  28       M 17-39  
59    1247 Anthony HARNETT          North York Moors AC                M      1:27:50 1:27:29 56  4        M 55-59  
60    1576 Dave Anderson            Shildon Running & AC               M      1:27:59 1:27:15 39  30       M 17-39  
61    1161 Chris Dale               Redcar Running Club                M      1:28:05 1:27:42 33  31       M 17-39  
62    1735 Alice Smith              Sunderland Harriers & AC           F      1:28:10 1:27:50 36  1        F 35-39  
63    1058 Matthew ARCHER           Elvet Striders                     M      1:28:19 1:27:59 37  32       M 17-39  
64    1359 Kay NEESAM               New Marske Harriers Club           F      1:28:32 1:28:06 51  1        F 50-54  
65    1496 Gordon STUTCHBURY        Sun City Tri                       M      1:28:35 1:28:13 58  5        M 55-59  
66    1738 Nick Smith               North York Moors AC                M      1:29:05 1:28:38 46  11       M 45-49  
67    1907 Lewis Bourner            Middlesbrough & Cleveland Harriers M      1:29:11 1:28:30 31  33       M 17-39  
68    1667 Douglas Howarth          North York Moors AC                M      1:29:24 1:29:05 54  8        M 50-54  
69    1328 Scott MCCLELLAND         Unattached                         M      1:29:27 1:28:33 25  34       M 17-39  
70    1623 Gary Dack                Billingham Marsh Hse H & AC        M      1:29:31 1:29:00 55  6        M 55-59  
71    1476 Graeme SMITH             Saltwell Harriers                  M      1:29:41 1:29:21 37  35       M 17-39  
72    1599 Michael Burke            Stockton Striders AC               M      1:29:47 1:29:22 36  36       M 17-39  
73    1440 Andy ROBSON              Unattached                         M      1:29:59 1:29:33 34  37       M 17-39  
74    1217 Jeffrey Belt             North York Moors AC                M      1:30:01 1:29:34 48  12       M 45-49  
75    1688 Paul Mcgough             North York Moors AC                M      1:30:09 1:29:43 44  10       M 40-44  
76    1881 David Donovan            Unattached                         M      1:30:27 1:29:34 44  9        M 40-44  
77    1652 John Gray                Billingham Marsh Hse H & AC        M      1:30:44 1:30:13 54  9        M 50-54  
78    1477 Neil SMITH               Darlington Triathlon Club          M      1:31:14 1:30:49 41  11       M 40-44  
79    1551 Neil WHARTON             Darlington H & AC                  M      1:31:31 1:30:30 34  38       M 17-39  
80    1199 Brian FIELDING           Unattached                         M      1:32:04 1:31:34 49  13       M 45-49  
81    1830 Wendy Chapman            Sunderland Strollers               F      1:32:09 1:31:18 49  1        F 45-49  
82    1686 Paul Mcdermott           Redcar Running Club                M      1:32:19 1:31:56 52  10       M 50-54  
83    1614 Martyn Cooper            Unattached                         M      1:32:20 1:32:01 50  11       M 50-54  
84    1609 Peter Armstong           Darlington H & AC                  M      1:32:35 1:32:16 34  39       M 17-39  
85    1456 Helen SCOTT              Unattached                         F      1:32:40 1:32:18 37  2        F 35-39  
86    1524 James WAITE              Billingham Marsh Hse H & AC        M      1:32:56 1:31:58 44  12       M 40-44  
87    1226 Neil GOODING             Quakers Running Club               M      1:33:09 1:32:40 40  14       M 40-44  
88    1418 Thomas RAMSEY            Stockton Striders AC               M      1:33:13 1:32:49 23  40       M 17-39  
89    1289 Matthew JONES            Vegan Runners UK                   M      1:33:20 1:32:46 40  15       M 40-44  
90    1664 danny wade               Low Fell RC                        M      1:33:28 1:32:14 43  13       M 40-44  
91    1531 Chris WALKER             North York Moors AC                M      1:33:33 1:33:11 35  42       M 17-39  
92    1856 Mario Pinnella           Unattached                         M      1:33:39 1:33:02 34  41       M 17-39  
93    1506 Ben TAYLORSON            Redcar Running Club                M      1:33:52 1:33:18 37  43       M 17-39  
94    1720 Nicholas Rhys            Unattached                         M      1:34:10 1:33:48 45  14       M 45-49  
95    1734 Ben Smale                Sedgefield Harriers                M      1:34:26 1:33:46 35  45       M 17-39  
96    1922 Lee Hutchinson           Orchard Eagles Running Club        M      1:34:29 1:33:38 37  44       M 17-39  
97    1710 Adrian Cottam            Quakers Running Club               M      1:34:29 1:34:10 33  47       M 17-39  
98    1703 Joseph Ohara             Unattached                         M      1:34:40 1:33:58 21  46       M 17-39  
99    1798 Andrew Dobinson          Sunderland Strollers               M      1:34:41 1:34:17 49  15       M 45-49  
100   1592 Kevin Brown              Unattached                         M      1:34:42 1:34:19 53  13       M 50-54  
101   1137 Adam CONNELLY            Unattached                         M      1:34:45 1:33:25 43  16       M 40-44  
102   1422 William Retchless        Bedale & Aiskew Runners            M      1:34:47 1:34:26 28  49       M 17-39  
103   1510 Shaun THOMPSON           Evenwood Road Runners              M      1:34:53 1:34:15 50  12       M 50-54  
104   1805 David Smith              Unattached                         M      1:34:55 1:34:25 36  48       M 17-39  
105   1086 Mark Ralph               Sunderland Strollers               M      1:34:58 1:34:33 48  16       M 45-49  
106   1297 Samantha KENYON          Unattached                         F      1:35:05 1:34:44 42  2        F 40-44  
107   1078 Rick BENNETT             Evenwood Road Runners              M      1:35:14 1:34:33 51  14       M 50-54  
108   1487 George STAINSBY          Tyne Bridge Harriers               M      1:35:23 1:34:38 45  17       M 45-49  
109   1653 Callum Greig             Unattached                         M      1:35:25 1:34:26 22  50       M 17-39  
110   1591 Ian Brooks               Blaydon Harriers & Ac              M      1:35:26 1:34:38 42  18       M 40-44  
111   1632 Philip Doonan            Unattached                         M      1:35:27 1:34:58 54  15       M 50-54  
112   1771 David Bracken            Darlington H & AC                  M      1:35:29 1:34:06 42  17       M 40-44  
113   1193 Joe EVANS                Unattached                         M      1:35:30 1:34:50 26  51       M 17-39  
114   1272 Philip HOWARD            Unattached                         M      1:35:39 1:34:54 40  19       M 40-44  
115   1155 Ruth DADSWELL            Birtley AC                         F      1:36:14 1:34:57 43  3        F 40-44  
116   1760 Paul Wilkin              Middlesbrough & Cleveland Harriers M      1:36:31 1:35:49 48  19       M 45-49  
117   1784 Paul Henry               Unattached                         M      1:36:36 1:35:22 47  18       M 45-49  
118   1228 Nicki GOULDING           Unattached                         F      1:36:37 1:36:18 43  4        F 40-44  
119   1346 Martyn MOLLOY            Unattached                         M      1:36:41 1:36:01 33  52       M 17-39  
120   1206 Michael FORSTER          Unattached                         M      1:36:41 1:36:01 39  53       M 17-39  
121   1156 Dean LAW                 North York Moors AC                M      1:36:41 1:35:57 43  21       M 40-44  
122   1730 Philip Scott             Tyne Bridge Harriers               M      1:36:49 1:36:05 35  54       M 17-39  
123   1665 Corey Horn               Quakers Running Club               M      1:36:49 1:36:05 22  55       M 17-39  
124   1430 Ian RICHARDSON           Southampton Athletic Club          M      1:36:52 1:36:33 65  1        M 65-69  
125   1332 Jason MCGOURAN           Middlesbrough & Cleveland Harriers M      1:37:15 1:36:53 25  60       M 17-39  
126   1067 David Walker             Sedgefield Harriers                M      1:37:19 1:36:01 51  16       M 50-54  
127   1213 Greg Hart                Unattached                         M      1:37:21 1:35:49 43  20       M 40-44  
128   1927 Mark Jackson             Middlesbrough & Cleveland Harriers M      1:37:24 1:37:00 38  61       M 17-39  
129   1882 Toby Higgins             Unattached                         M      1:37:41 1:36:21 30  56       M 17-39  
130   1630 Daniel Doddy             Unattached                         M      1:37:45 1:36:25 28  57       M 17-39  
131   1216 Nathan GARRAWAY          Unattached                         M      1:38:01 1:36:35 36  58       M 17-39  
132   1472 Richard Conder           Unattached                         M      1:38:07 1:36:52 38  59       M 17-39  
133   1912 Cheryl Hall              North Shields Polytechnic Club     F      1:38:13 1:37:47 32  1        F 17-34  
134   1382 David PALEY              New Marske Harriers Club           M      1:38:15 1:37:35 45  20       M 45-49  
135   1691 Graham Miller            Unattached                         M      1:38:18 1:37:57 27  63       M 17-39  
136   1844 Christopher Sayers       Run Peterlee                       M      1:38:20 1:37:33 40  23       M 40-44  
137   1200 Chris FISH               Unattached                         M      1:38:21 1:37:58 40  24       M 40-44  
138   1713 Paul Pickford            Sunderland Harriers & AC           M      1:38:28 1:37:01 41  22       M 40-44  
139   1674 Stephen King             Stockton Striders AC               M      1:38:29 1:37:57 51  17       M 50-54  
140   1273 Chris HULLAH             New Marske Harriers Club           M      1:38:36 1:38:10 35  64       M 17-39  
141   1132 Michael LYTH             New Marske Harriers Club           M      1:38:36 1:38:11 34  65       M 17-39  
142   1403 Chris Boothman           Unattached                         M      1:38:41 1:38:03 56  7        M 55-59  
143   1421 Christopher RAWLE        Sunderland Strollers               M      1:38:41 1:37:59 40  25       M 40-44  
144   1786 Paul Cummings            Sunderland Strollers               M      1:38:41 1:37:48 48  21       M 45-49  
145   1900 Emma Weall               Wigan Phoenix                      F      1:38:52 1:38:30 37  3        F 35-39  
146   1606 Chris Cobain             Unattached                         M      1:38:55 1:37:34 33  62       M 17-39  
147   1840 Andy Harvey              Pickering Running Club             M      1:39:15 1:38:29 53  18       M 50-54  
148   1827 Glyn Davies              Sunderland Strollers               M      1:39:21 1:38:31 40  26       M 40-44  
149   1407 Haydn PLATTS             Unattached                         M      1:39:22 1:38:43 56  8        M 55-59  
150   1069 Richard BARKER           Unattached                         M      1:39:25 1:39:04 47  23       M 45-49  
151   1225 Darren GOFTON            Unattached                         M      1:39:30 1:39:03 45  22       M 45-49  
152   1751 Anthony Tiernan          Sunderland Strollers               M      1:39:38 1:38:50 50  19       M 50-54  
153   1920 John Spraggett           New Marske Harriers Club           M      1:39:39 1:39:01 69  2        M 65-69  
154   1672 Peter Keen               North York Moors AC                M      1:39:45 1:39:03 41  27       M 40-44  
155   1080 Jon BICKNELL             Unattached                         M      1:39:49 1:39:16 43  28       M 40-44  
156   1707 Michael Parr             Unattached                         M      1:39:52 1:39:18 31  67       M 17-39  
157   1829 Paul Davies              Unattached                         M      1:39:53 1:39:30 30  69       M 17-39  
158   1181 Paul DURSTON             Unattached                         M      1:39:55 1:39:24 37  68       M 17-39  
159   1438 Paul ROBINSON            Unattached                         M      1:39:57 1:39:13 45  24       M 45-49  
160   1165 Lauren DENNISON          Unattached                         F      1:40:03 1:39:37 19  2        F 17-34  
161   1819 Mark Simpson             New Marske Harriers Club           M      1:40:06 1:39:46 45  25       M 45-49  
162   1641 Terence Martin Fahey     Redcar Running Club                M      1:40:09 1:39:44 62  1        M 60-64  
163   1866 Joe Crinion              Unattached                         M      1:40:09 1:39:06 30  66       M 17-39  
164   1744 Joanne Stewart           Darlington Triathlon Club          F      1:40:15 1:39:50 40  5        F 40-44  
165   1791 Dean O'Brien             Claremont Road Runners             M      1:40:16 1:39:49 39  70       M 17-39  
166   1507 Daniel TELFORD           Unattached                         M      1:40:34 1:39:52 28  71       M 17-39  
167   1555 Frederick Tennant        Quakers Running Club               M      1:40:51 1:40:27 51  22       M 50-54  
168   1111 Claire CALVERLEY         Unattached                         F      1:40:52 1:40:28 42  6        F 40-44  
169   1660 Jacqui Herring           Steel City Striders RC             F      1:40:55 1:39:36 45  2        F 45-49  
170   1681 Andrew Marshall          Loftus & Whitby AC                 M      1:41:00 1:40:03 51  21       M 50-54  
171   1538 John WALPOLE             Redcar Running Club                M      1:41:02 1:39:49 41  29       M 40-44  
172   1373 Geoff OGRADY             Runnymede Runners                  M      1:41:06 1:39:46 54  20       M 50-54  
173   1399 Alex Brisley             Unattached                         M      1:41:09 1:40:50 34  72       M 17-39  
174   1545 Paul Dunne               Darlington H & AC                  M      1:41:15 1:40:40 50  23       M 50-54  
175   1894 Sophie Mcphillips        Unattached                         F      1:41:25 1:40:24 30  3        F 17-34  
176   1166 Martin DENNISON          Unattached                         M      1:41:27 1:41:02 53  24       M 50-54  
177   1837 Neil Harker              Hartlepool Burn Road Harriers      M      1:41:43 1:40:41 40  31       M 40-44  
178   1699 Christopher Nicholas     Sunderland Harriers & AC           M      1:41:55 1:40:28 41  30       M 40-44  
179   1215 Robert GAMESBY           Unattached                         M      1:42:04 1:41:08 42  32       M 40-44  
180   1138 Emma CONNELLY            Unattached                         F      1:42:12 1:41:03 42  7        F 40-44  
181   1362 Chris NEWTON             Stockton Striders AC               M      1:42:26 1:41:52 43  33       M 40-44  
182   1859 Hayley Dobinson          Unattached                         F      1:42:28 1:42:04 17  4        F 17-34  
183   1584 Natalie Bell             Elvet Striders                     F      1:42:36 1:42:12 32  5        F 17-34  
184   1160 Andrew DAVIES            Elvet Striders                     M      1:42:38 1:42:12 42  35       M 40-44  
185   1719 Andrew Rayner            Unattached                         M      1:42:45 1:42:23 26  73       M 17-39  
186   1657 Robert Harding           Unattached                         M      1:42:50 1:41:54 65  3        M 65-69  
187   1677 Craig Lightfoot          Unattached                         M      1:42:52 1:41:48 55  9        M 55-59  
188   1490 Sharon STEPHENSON        Hartlepool Burn Road Harriers      F      1:42:54 1:42:26 46  3        F 45-49  
189   1485 Ian SPELLMAN             Redcar Running Club                M      1:42:56 1:41:43 49  27       M 45-49  
190   1207 Mike Watson              Darlington H & AC                  M      1:42:57 1:42:26 47  28       M 45-49  
191   1101 John Crosby              Sedgefield Harriers                M      1:43:11 1:41:59 44  34       M 40-44  
192   1380 Lee OXLEY                Unattached                         M      1:43:20 1:41:42 45  26       M 45-49  
193   1748 Angus Thompson           Unattached                         M      1:43:23 1:42:27 54  25       M 50-54  
194   1787 Simon Wilson             Unattached                         M      1:43:46 1:42:35 34  74       M 17-39  
195   1779 John Savage              Orchard Eagles Running Club        M      1:43:54 1:43:03 43  36       M 40-44  
196   1567 Emma WILSON              Unattached                         F      1:43:54 1:43:31 26  6        F 17-34  
197   1315 Martin LUXTON            North York Moors AC                M      1:43:55 1:43:18 66  4        M 65-69  
198   1483 Brenda SPEDDING          Unattached                         F      1:44:13 1:43:13 56  1        F 55-59  
199   1474 Michael SMIDDY           Unattached                         M      1:44:15 1:43:47 29  77       M 17-39  
200   1857 Iain Nicholson           Unattached                         M      1:44:27 1:43:41 51  26       M 50-54  
201   1925 Scott Ellwood            Crook & Dist Sports AC             M      1:44:34 1:43:49 40  38       M 40-44  
202   1437 David ROBINSON           North York Moors AC                M      1:44:37 1:43:54 51  27       M 50-54  
203   1494 Charlotte STONEHOUSE     New Marske Harriers Club           F      1:44:45 1:44:06 41  8        F 40-44  
204   1731 Andrew Sigsworth         Unattached                         M      1:44:46 1:43:01 28  75       M 17-39  
205   1153 Michael CULLWICK         Unattached                         M      1:44:49 1:44:00 48  29       M 45-49  
206   1227 Paula GOODSON            Unattached                         F      1:44:52 1:43:49 49  4        F 45-49  
207   1895 Dean Guy                 Unattached                         M      1:44:52 1:43:03 42  37       M 40-44  
208   1066 Brian BAILES             Birtley AC                         M      1:44:57 1:43:39 56  10       M 55-59  
209   1869 Jamie Taylor             Unattached                         M      1:45:02 1:44:36 42  41       M 40-44  
210   1906 John Nicholson           Unattached                         M      1:45:07 1:44:26 45  30       M 45-49  
211   1307 Simon LEARMAN            Unattached                         M      1:45:08 1:43:59 44  39       M 40-44  
212   1845 Peter Wood               Run Peterlee                       M      1:45:09 1:44:18 42  40       M 40-44  
213   1246 John HARE                Unattached                         M      1:45:10 1:43:30 36  76       M 17-39  
214   1391 Zak PARKER               Unattached                         M      1:45:12 1:44:20 18  78       M 17-39  
215   1755 Helen Wade               Kimberworth Striders               F      1:45:20 1:44:56 40  10       F 40-44  
216   1610 Steve Colton             Kimberworth Striders               M      1:45:20 1:44:56 35  79       M 17-39  
217   1414 Richard PURDY            Derwent Valley RC                  M      1:45:20 1:44:41 40  42       M 40-44  
218   1637 Barry Edwards            Unattached                         M      1:45:34 1:44:30 46  31       M 45-49  
219   1142 Stephen COOPER           Stockton Striders AC               M      1:45:42 1:44:52 57  11       M 55-59  
220   1650 Stephen Gardner          Darlington H & AC                  M      1:45:47 1:45:12 58  12       M 55-59  
221   1628 Danny Dixon              Unattached                         M      1:45:48 1:45:13 43  43       M 40-44  
222   1144 Lynne CORNELL            Unattached                         F      1:45:51 1:44:55 54  2        F 50-54  
223   1350 Helen MORRIS             Roundhay Runners                   F      1:45:59 1:44:50 43  9        F 40-44  
224   1694 Liam Montgomery          Unattached                         M      1:46:09 1:45:30 46  33       M 45-49  
225   1642 Andrew Featherstone      Sedgefield Harriers                M      1:46:12 1:45:23 36  81       M 17-39  
226   1788 Lisa Hutchinson          Sunderland Strollers               F      1:46:17 1:45:27 42  11       F 40-44  
227   1242 Richard HALL             Unattached                         M      1:46:21 1:45:36 44  44       M 40-44  
228   1096 Tim BROOK                Unattached                         M      1:46:21 1:44:58 33  80       M 17-39  
229   1224 Andrew GLENCROSS         Darlington H & AC                  M      1:46:24 1:45:48 49  36       M 45-49  
230   1868 Glenn Mcalpin            Unattached                         M      1:46:26 1:45:51 48  37       M 45-49  
231   1099 Tony BROWN               Unattached                         M      1:46:29 1:45:42 48  35       M 45-49  
232   1104 David BULLOCK            Heaton Harriers & AC               M      1:46:30 1:45:49 33  84       M 17-39  
233   1670 Ian Johnson              Unattached                         M      1:46:35 1:45:23 51  28       M 50-54  
234   1116 Lee Carruthers           Houghton Harriers & AC             M      1:46:39 1:45:47 43  45       M 40-44  
235   1621 Neil Critchley           Sunderland Strollers               M      1:46:39 1:46:13 51  31       M 50-54  
236   1673 Pete King                Sedgefield Harriers                M      1:46:41 1:45:12 49  32       M 45-49  
237   1756 Gary Watkins             Unattached                         M      1:46:41 1:46:06 51  30       M 50-54  
238   1466 Iain SINGER              Ashington Hirst RC                 M      1:46:42 1:45:38 48  34       M 45-49  
239   1412 Sarah PRICE              Unattached                         F      1:46:43 1:45:34 35  4        F 35-39  
240   1890 Stuart Dawes             Unattached                         M      1:46:53 1:46:01 49  38       M 45-49  
241   1168 Steve Clift              Stockton Striders AC               M      1:46:56 1:46:17 37  85       M 17-39  
242   1676 Dan Lawson               Washington Running Club            M      1:47:04 1:46:04 44  46       M 40-44  
243   1742 Jane Spink               Sedgefield Harriers                F      1:47:08 1:45:41 40  12       F 40-44  
244   1530 Andy WALKER              Unattached                         M      1:47:10 1:45:28 38  82       M 17-39  
245   1475 David SMITH              Unattached                         M      1:47:13 1:46:21 46  40       M 45-49  
246   1526 Nicholas WAITE           Unattached                         M      1:47:15 1:45:30 24  83       M 17-39  
247   1177 Kevin DOVE               Stockton Striders AC               M      1:47:18 1:46:44 36  86       M 17-39  
248   1879 Charlie Colquhoun        Unattached                         M      1:47:20 1:46:04 52  29       M 50-54  
249   1776 Tom Morris               Unattached                         M      1:47:21 1:46:14 64  2        M 60-64  
250   1329 Andrea Rhodes            Unattached                         F      1:47:21 1:46:50 51  4        F 50-54  
251   1514 Angela TURNBULL          Unattached                         F      1:47:25 1:46:28 50  3        F 50-54  
252   1088 Stephen BODDY            Stockton Striders AC               M      1:47:32 1:46:58 43  47       M 40-44  
253   1340 Sean MICKLEWRIGHT        Unattached                         M      1:47:33 1:46:48 50  32       M 50-54  
254   1444 Paul ROCHESTER           North Shields Polytechnic Club     M      1:47:36 1:46:46 32  88       M 17-39  
255   1585 Floyd Evans              Unattached                         M      1:47:54 1:46:44 39  87       M 17-39  
256   1128 Jamie Dilassa            Nidd Valley Road Runners           M      1:48:02 1:46:20 48  39       M 45-49  
257   1098 Robert BROWN             Heaton Harriers & AC               M      1:48:05 1:47:31 40  48       M 40-44  
258   1624 Sam Daley                Heaton Harriers & AC               M      1:48:06 1:47:23 65  5        M 65-69  
259   1254 Gavin HEATON             Unattached                         M      1:48:07 1:46:53 36  89       M 17-39  
260   1711 Bernie Peteg             Unattached                         M      1:48:10 1:47:42 45  42       M 45-49  
261   1374 Don O'HENLY              Unattached                         M      1:48:18 1:47:49 51  35       M 50-54  
262   1897 Matthew Tarrant          New Marske Harriers Club           M      1:48:28 1:46:48 59  13       M 55-59  
263   1261 Sara HIMSWORTH           Unattached                         F      1:48:41 1:47:32 37  5        F 35-39  
264   1826 Fiona Henderson          Unattached                         F      1:48:44 1:47:28 44  13       F 40-44  
265   1858 David Boyd               Unattached                         M      1:48:45 1:48:00 51  36       M 50-54  
266   1678 Raymond Lightle          Bedale & Aiskew Runners            M      1:48:45 1:48:21 69  7        M 65-69  
267   1383 Michael PALLISTER        Unattached                         M      1:48:48 1:47:11 31  90       M 17-39  
268   1409 Angela SUTHERAN          Aycliffe Running Club              F      1:48:49 1:48:15 46  5        F 45-49  
269   1553 Andrew WHILES            Redcar Running Club                M      1:48:49 1:47:35 52  34       M 50-54  
270   1648 Shaun Flewker-Barker     Redcar Running Club                M      1:48:51 1:48:20 32  92       M 17-39  
271   1643 Bill Ferguson            North York Moors AC                M      1:48:56 1:48:11 69  6        M 65-69  
272   1523 Christopher WAITE        Unattached                         M      1:49:10 1:47:25 21  91       M 17-39  
273   1587 Sam Bloor                Unattached                         M      1:49:14 1:48:36 36  94       M 17-39  
274   1645 Peter Finney             Unattached                         M      1:49:15 1:47:39 49  41       M 45-49  
275   1839 Ian Harbron              Orchard Eagles Running Club        M      1:49:24 1:47:31 50  33       M 50-54  
276   1666 Steven Housley           Unattached                         M      1:49:24 1:48:29 46  43       M 45-49  
277   1811 Peter Scammell           Unattached                         M      1:49:32 1:49:05 59  14       M 55-59  
278   1417 Mike Kennedy             Orchard Eagles Running Club        M      1:49:32 1:48:40 45  44       M 45-49  
279   1698 Steven Newton            Orchard Eagles Running Club        M      1:49:33 1:48:41 49  45       M 45-49  
280   1911 Stephen Martin           Unattached                         M      1:49:34 1:48:42 45  46       M 45-49  
281   1299 Simon KIRKLEY            Tyne Bridge Harriers               M      1:49:44 1:48:54 45  47       M 45-49  
282   1264 Andy HODGSON             Unattached                         M      1:49:45 1:49:06 49  48       M 45-49  
283   1841 Robert Gillham           Quakers Running Club               M      1:49:48 1:49:15 51  37       M 50-54  
284   1747 Holly Taylor             Ardeley Runners                    F      1:49:49 1:48:07 31  7        F 17-34  
285   1589 Kevin Boyes              Unattached                         M      1:49:57 1:49:27 50  38       M 50-54  
286   1593 Natalie Brown            Unattached                         F      1:49:58 1:49:22 45  6        F 45-49  
287   1769 Dominic Yeates           Unattached                         M      1:49:58 1:48:33 20  93       M 17-39  
288   1379 Tracey OWEN              Darlington H & AC                  F      1:50:03 1:49:21 34  9        F 17-34  
289   1089 Ginnie BONNIE            Unattached                         F      1:50:03 1:49:22 43  14       F 40-44  
290   1386 Stuart PARK              Sedgefield Harriers                M      1:50:09 1:48:41 35  95       M 17-39  
291   1280 Rob IREDALE              Unattached                         M      1:50:13 1:49:00 32  96       M 17-39  
292   1865 Andrew Walton            Unattached                         M      1:50:15 1:49:36 33  98       M 17-39  
293   1314 Frances LOWREY           Unattached                         F      1:50:22 1:48:46 28  8        F 17-34  
294   1368 James NOBLE              Unattached                         M      1:50:34 1:49:35 34  97       M 17-39  
295   1726 Shaun Rowley             Unattached                         M      1:50:35 1:50:11 47  52       M 45-49  
296   1796 Colin Winter             North Shields Polytechnic Club     M      1:50:40 1:50:40 46  53       M 45-49  
297   1562 David WILLAN             Unattached                         M      1:50:41 1:49:03 44  49       M 40-44  
298   1583 Martin Bell              Unattached                         M      1:50:42 1:49:56 49  50       M 45-49  
299   1854 Marie Costello           Unattached                         F      1:50:54 1:49:56 33  10       F 17-34  
300   1164 Richard DEGG             Redcar Running Club                M      1:51:00 1:50:03 52  39       M 50-54  
301   1358 Andrew NEASHAM           Darlington H & AC                  M      1:51:05 1:50:28 54  40       M 50-54  
302   1870 Jason Davies             Unattached                         M      1:51:08 1:50:03 47  51       M 45-49  
303   1548 Peter WELHAM             Unattached                         M      1:51:08 1:49:25 48  49       M 45-49  
304   1590 Helen Brooks             Unattached                         F      1:51:11 1:50:14 38  6        F 35-39  
305   1462 Nicola SHERIDAN          Unattached                         F      1:51:12 1:50:16 28  11       F 17-34  
306   1525 Martin WAITE             Unattached                         M      1:51:31 1:49:46 59  15       M 55-59  
307   1356 Stewart NEAL             Unattached                         M      1:51:44 1:50:15 42  50       M 40-44  
308   1886 David Ralph              Darlington H & AC                  M      1:51:48 1:50:30 33  99       M 17-39  
309   1723 Thomas Carberry          Billingham Marsh Hse H & AC        M      1:52:02 1:51:01 44  51       M 40-44  
310   1661 Helen Hill               Billingham Marsh Hse H & AC        F      1:52:03 1:51:01 43  16       F 40-44  
311   1690 Grant Milestone          Unattached                         M      1:52:05 1:50:46 36  100      M 17-39  
312   1885 Michael Pate             Unattached                         M      1:52:08 1:51:29 34  102      M 17-39  
313   1542 Debbie WARREN            Redcar Running Club                F      1:52:16 1:51:09 56  2        F 55-59  
314   1519 Amanda VAN WYK           Unattached                         F      1:52:17 1:50:59 44  15       F 40-44  
315   1150 Martyn COYLE             Unattached                         M      1:52:18 1:51:31 28  103      M 17-39  
316   1244 Paul HANNAH              Unattached                         M      1:52:19 1:50:44 46  54       M 45-49  
317   1888 Susannah Cook            Unattached                         F      1:52:19 1:51:03 44  17       F 40-44  
318   1288 Evan JONES               Swaledale Road Runners             M      1:52:19 1:51:40 53  41       M 50-54  
319   1426 Martin REYNOLDS          Unattached                         M      1:52:22 1:51:56 61  3        M 60-64  
320   1461 Nigel SHAW               Hartlepool Burn Road Harriers      M      1:52:29 1:51:36 58  16       M 55-59  
321   1457 Louise SEARSON           Unattached                         F      1:52:36 1:52:04 44  18       F 40-44  
322   1102 Faye BUCKTON             Unattached                         F      1:52:41 1:51:09 27  12       F 17-34  
323   1568 Kiska WILSON             Richmond & Zetland Harriers        F      1:52:50 1:52:20 30  13       F 17-34  
324   1395 Serena PARTRIDGE         Pickering Running Club             F      1:52:54 1:52:16 44  19       F 40-44  
325   1679 Stuart Loftus            Unattached                         M      1:52:56 1:51:20 38  101      M 17-39  
326   1106 Graham BUNTING           Redcar Running Club                M      1:52:57 1:51:41 29  104      M 17-39  
327   1192 Louise ELLISON           Redcar Running Club                F      1:53:04 1:52:32 42  20       F 40-44  
328   1832 Mick Skirving            Hartlepool Burn Road Harriers      M      1:53:08 1:52:07 49  55       M 45-49  
329   1651 Grace Gilpin             Swaledale Road Runners             F      1:53:08 1:52:29 58  3        F 55-59  
330   1831 Billy Sutherland         Unattached                         M      1:53:22 1:52:28 66  8        M 65-69  
331   1256 David HEPBURN            Unattached                         M      1:53:28 1:52:27 56  18       M 55-59  
332   1304 James Britland           Unattached                         M      1:53:29 1:53:01 32  105      M 17-39  
333   1393 Graeme Surtees           Hartlepool Burn Road Harriers      M      1:53:32 1:52:21 56  17       M 55-59  
334   1330 Allyson MCCOURT          Unattached                         F      1:53:35 1:52:31 49  7        F 45-49  
335   1762 David Wilson             Unattached                         M      1:53:46 1:52:31 42  53       M 40-44  
336   1833 Catherine Anderson       Darlington H & AC                  F      1:53:56 1:53:27 62  1        F 60-64  
337   1404 Lee Colman               Unattached                         M      1:54:05 1:52:12 44  52       M 40-44  
338   1416 Tony Allinson            Sunderland Harriers & AC           M      1:54:06 1:52:14 45  56       M 45-49  
339   1378 Stephen OSHAUGHNESSY     Unattached                         M      1:54:09 1:52:31 42  54       M 40-44  
340   1774 Martin Donnelly          Unattached                         M      1:54:24 1:53:25 48  57       M 45-49  
341   1218 Sharon GAYTER            North York Moors AC                F      1:54:26 1:53:51 54  5        F 50-54  
342   1582 Steve Beevers            Unattached                         M      1:54:29 1:52:48 43  55       M 40-44  
343   1746 Carly Swales             Unattached                         F      1:54:31 1:53:55 31  14       F 17-34  
344   1529 Alan WALKER              Evenwood Road Runners              M      1:54:34 1:53:50 39  108      M 17-39  
345   1848 Lloyd Ashby              Unattached                         M      1:54:39 1:54:07 43  57       M 40-44  
346   1619 Louise Coultate          North Shields Polytechnic Club     F      1:54:51 1:54:20 34  15       F 17-34  
347   1237 Nicc Aldridge            Unattached                         F      1:54:52 1:53:36 43  21       F 40-44  
348   1743 Janice Stewart           Ashington Hirst RC                 F      1:54:54 1:54:13 43  22       F 40-44  
349   1285 Samuel JOHNSTON          Stockton Striders AC               M      1:54:54 1:54:20 23  110      M 17-39  
350   1554 Pauline WHITTAKER        Richmond & Zetland Harriers        F      1:54:54 1:54:25 52  6        F 50-54  
351   1904 Andrew Maxwell           Unattached                         M      1:54:55 1:54:14 48  58       M 45-49  
352   1914 Philip Pritchard         Unattached                         M      1:55:00 1:53:40 39  107      M 17-39  
353   1683 Keith Marshall           Unattached                         M      1:55:01 1:53:55 59  19       M 55-59  
354   1281 Jo IRELAND               Scarborough Athletic Club          F      1:55:03 1:53:59 49  8        F 45-49  
355   1617 John Corvesor            Stockton Striders AC               M      1:55:05 1:53:31 50  42       M 50-54  
356   1279 Michelle INCE            Unattached                         F      1:55:08 1:54:36 48  9        F 45-49  
357   1070 Peter BARKER             Redcar Running Club                M      1:55:09 1:53:34 34  106      M 17-39  
358   1867 Nicholas Kane            Unattached                         M      1:55:25 1:54:06 31  109      M 17-39  
359   1884 Andrew Hart              New Marske Harriers Club           M      1:55:28 1:55:00 34  111      M 17-39  
360   1189 Peter ELLIOT             Unattached                         M      1:55:32 1:53:56 67  9        M 65-69  
361   1222 Stewart Kerton           Unattached                         M      1:55:35 1:54:05 42  56       M 40-44  
362   1352 Danny MULHOLLAND         Unattached                         M      1:55:37 1:54:33 44  58       M 40-44  
363   1134 Peter COLLINSON          Unattached                         M      1:55:42 1:54:17 49  59       M 45-49  
364   1105 Richard BULMER           Totley AC                          M      1:55:42 1:54:10 51  43       M 50-54  
365   1274 Kayleigh HULLAH          Unattached                         F      1:55:54 1:55:16 31  17       F 17-34  
366   1612 Judith Cook              Unattached                         F      1:56:00 1:54:52 51  7        F 50-54  
367   1838 Naomi Mcarthur           Holme Pierrepont RC                F      1:56:01 1:54:20 38  7        F 35-39  
368   1212 John FROST               Unattached                         M      1:56:06 1:54:23 48  60       M 45-49  
369   1613 Lesley Cooper            Unattached                         F      1:56:11 1:55:38 54  8        F 50-54  
370   1887 Reuben Speed             Unattached                         M      1:56:14 1:54:55 47  61       M 45-49  
371   1174 Charlotte DOUGLAS        Unattached                         F      1:56:23 1:55:43 21  19       F 17-34  
372   1316 Malcolm MAHER            New Marske Harriers Club           M      1:56:23 1:55:03 41  59       M 40-44  
373   1913 Nigel Eddy               Unattached                         M      1:56:31 1:54:54 57  20       M 55-59  
374   1271 Charlotte HOWARD         Unattached                         F      1:56:33 1:55:47 41  23       F 40-44  
375   1597 David Bulmer             Unattached                         M      1:56:35 1:55:03 57  21       M 55-59  
376   1716 Sarah Rankin             Elvet Striders                     F      1:56:39 1:55:56 53  9        F 50-54  
377   1702 Chris O'Connor           Unattached                         M      1:56:47 1:56:20 43  62       M 40-44  
378   1433 Alexandra ROBERTS        Unattached                         F      1:56:48 1:55:15 38  8        F 35-39  
379   1521 Paul VICKERS             Unattached                         M      1:56:48 1:55:15 43  60       M 40-44  
380   1693 Graham Mockler           Unattached                         M      1:56:49 1:55:36 40  61       M 40-44  
381   1850 Rachel Ward              Unattached                         F      1:56:55 1:55:11 32  16       F 17-34  
382   1846 Victoria Douglass        Tyne Bridge Harriers               F      1:56:59 1:56:02 35  10       F 35-39  
383   1764 David Wilson-Stonestreet Unattached                         M      1:57:01 1:56:26 44  63       M 40-44  
384   1595 Maxine Buckton           Gateshead Harriers & AC            F      1:57:05 1:55:34 27  18       F 17-34  
385   1251 Michelle Hart            Stockton Striders AC               F      1:57:10 1:55:39 38  9        F 35-39  
386   1724 Zoe Rogers               Darlington H & AC                  F      1:57:27 1:56:50 38  11       F 35-39  
387   1934 Terri Watson             Run Peterlee                       M      1:57:34 1:56:09 39  112      M 17-39  
388   1463 Stephen Ash              Unattached                         M      1:57:40 1:56:29 52  44       M 50-54  
389   1114 Matthew CARNALL          Unattached                         M      1:57:42 1:57:42 40  65       M 40-44  
390   1569 Clare WINSPEAR           Unattached                         F      1:57:43 1:56:38 57  4        F 55-59  
391   1172 Martyn DONKIN            Unattached                         M      1:57:47 1:56:13 34  113      M 17-39  
392   1439 Adrian ROBSON            Unattached                         M      1:57:50 1:56:52 47  62       M 45-49  
393   1488 Rach STANTON             Unattached                         F      1:57:54 1:56:55 39  12       F 35-39  
394   1169 Jeff DIXON               Ashington Hirst RC                 M      1:57:56 1:56:51 43  64       M 40-44  
395   1795 Joe Nalder               Unattached                         M      1:57:57 1:56:17 34  114      M 17-39  
396   1109 Kate BUTTERBY            Stockton Striders AC               F      1:58:02 1:57:02 30  20       F 17-34  
397   1365 Robert NICHOLSON         Aycliffe Running Club              M      1:58:04 1:56:49 63  4        M 60-64  
398   1486 Ian SPENCER              Sedgefield Harriers                M      1:58:11 1:56:44 57  22       M 55-59  
399   1564 Jo WILLIAMS              Unattached                         F      1:58:16 1:57:20 40  24       F 40-44  
400   1371 Carley OGDEN             Unattached                         F      1:58:18 1:57:04 36  13       F 35-39  
401   1853 Paul Air                 Unattached                         M      1:58:26 1:57:30 38  116      M 17-39  
402   1878 Joanne Collins           Unattached                         F      1:58:27 1:57:25 47  10       F 45-49  
403   1214 Kirsty Lowery            Unattached                         F      1:58:27 1:57:25 41  25       F 40-44  
404   1588 Mark Booth               Unattached                         M      1:58:28 1:56:49 37  115      M 17-39  
405   1546 Sarah WATSON             Unattached                         F      1:58:34 1:57:25 34  22       F 17-34  
406   1647 Samantha Flewker-Barker  Unattached                         F      1:58:39 1:57:24 32  21       F 17-34  
407   1277 Peter I'ANSON            Unattached                         M      1:58:43 1:58:00 48  65       M 45-49  
408   1862 David Kent               Unattached                         M      1:58:49 1:58:00 44  66       M 40-44  
409   1638 Deborah Edwards          Stockton Striders AC               F      1:58:49 1:58:32 33  23       F 17-34  
410   1658 Claire Haymonds          Unattached                         F      1:58:50 1:58:32 45  12       F 45-49  
411   1793 Jamie Pratt              Quakers Running Club               M      1:58:57 1:58:25 33  121      M 17-39  
412   1119 Derek Chalmers           Unattached                         M      1:59:00 1:57:24 46  63       M 45-49  
413   1136 Felicity CONLON          Washington Running Club            F      1:59:02 1:57:45 40  26       F 40-44  
414   1810 Derek Trueman            Washington Running Club            M      1:59:03 1:57:45 46  64       M 45-49  
415   1500 Stephen SWINSCOE         Unattached                         M      1:59:08 1:57:54 24  119      M 17-39  
416   1728 Anita Savage Grainge     Orchard Eagles Running Club        F      1:59:13 1:58:19 50  10       F 50-54  
417   1091 Stuart BOWEN             Orchard Eagles Running Club        M      1:59:15 1:58:22 47  66       M 45-49  
418   1127 Andrea CLYBURN           Billingham Marsh Hse H & AC        F      1:59:16 1:58:17 39  15       F 35-39  
419   1794 Simonator Charlton       Unattached                         M      1:59:24 1:57:37 36  117      M 17-39  
420   1117 Sophie CARRUTHERS        Unattached                         F      1:59:27 1:58:36 18  24       F 17-34  
421   1317 Naheem MAJID             Unattached                         M      1:59:33 1:57:43 35  118      M 17-39  
422   1100 Victoria BROWN           Unattached                         F      1:59:38 1:58:05 36  14       F 35-39  
423   1115 Cher CARROLL             Unattached                         F      1:59:39 1:58:06 46  11       F 45-49  
424   1565 Nadine WILLIAMS          Unattached                         F      1:59:47 1:58:52 38  16       F 35-39  
425   1190 Shane ELLIOT             Unattached                         M      1:59:49 1:58:13 37  120      M 17-39  
426   1552 Tony WHEELER             Unattached                         M      1:59:50 1:58:12 43  67       M 40-44  
427   1544 Christopher WATSON       Redcar Running Club                M      1:59:51 1:58:36 31  123      M 17-39  
428   1296 Russ KELLY               Redcar Running Club                M      1:59:51 1:58:34 46  67       M 45-49  
429   1843 Michelle Gallagher       Run Peterlee                       F      1:59:51 1:59:08 43  27       F 40-44  
430   1790 David Nalder             Unattached                         M      1:59:57 1:58:20 65  10       M 65-69  
431   1863 James Craig              Unattached                         M      2:00:14 1:58:53 39  124      M 17-39  
432   1390 Michael PARKER           Unattached                         M      2:00:21 1:58:34 30  122      M 17-39  
433   1204 Danielle FLYNN           Unattached                         F      2:00:27 1:59:38 29  25       F 17-34  
434   1223 Neal GILLSON             Hartlepool Burn Road Harriers      M      2:00:30 2:00:00 36  127      M 17-39  
435   1290 Philip JONES             Unattached                         M      2:00:36 1:59:49 40  68       M 40-44  
436   444  Matthew Lemmon           Aberdeen HHH                       M      2:00:40 2:00:40 34  130      M 17-39  
437   1834 Marta Gawlak             Edinburgh HHH                      F      2:00:40 1:59:59 34  27       F 17-34  
438   1758 Julie Whinn              Quakers Running Club               F      2:00:50 1:59:42 57  5        F 55-59  
439   1449 Jo RUMINS                Unattached                         F      2:00:53 1:59:57 42  29       F 40-44  
440   1877 Deborah Houghton         Unattached                         F      2:00:58 1:59:57 50  11       F 50-54  
441   1875 Ashley Head              Unattached                         F      2:00:58 1:59:56 42  28       F 40-44  
442   1557 Tiphanie Adam            Unattached                         F      2:01:00 1:59:44 24  26       F 17-34  
443   1341 Robert MILLS             Unattached                         M      2:01:01 1:59:30 70  1        M 70-74  
444   1809 Gina Williams            Redcar Running Club                F      2:01:06 1:59:43 46  13       F 45-49  
445   1915 Dan Woodgate             Unattached                         M      2:01:08 1:59:23 38  125      M 17-39  
446   1780 Lewis Price              Unattached                         M      2:01:11 1:59:44 33  126      M 17-39  
447   1861 Debbie Kent              Unattached                         F      2:01:12 2:00:23 39  18       F 35-39  
448   1302 Vicki LANGFORD           Unattached                         F      2:01:19 2:00:04 46  14       F 45-49  
449   1770 Jon Zigmond              Unattached                         M      2:01:21 1:59:51 67  11       M 65-69  
450   1073 Phil BARRON              Unattached                         M      2:01:24 2:00:19 44  69       M 40-44  
451   1441 Catherine ROBSON         Unattached                         F      2:01:26 1:59:50 39  17       F 35-39  
452   1464 Ronnie SHERWOOD          New Marske Harriers Club           M      2:01:31 2:00:26 79  1        M 75-79  
453   1343 Angela MIZEN             Elmbridge RRC                      F      2:01:35 2:00:05 49  15       F 45-49  
454   1334 Donna MCGREGOR           Unattached                         F      2:01:41 2:00:36 33  28       F 17-34  
455   1615 Terry Corker             Unattached                         M      2:01:46 2:00:39 36  129      M 17-39  
456   1355 Stacey NEAL              Unattached                         F      2:01:47 2:00:17 40  30       F 40-44  
457   1739 Paul Smith               Unattached                         M      2:01:49 2:00:27 53  45       M 50-54  
458   1141 Adam COOPER              Unattached                         M      2:01:51 2:01:02 20  131      M 17-39  
459   1458 Phil SEYMOUR             Unattached                         M      2:01:55 2:00:27 32  128      M 17-39  
460   1821 Robert Kielty            Unattached                         M      2:02:03 2:00:44 41  70       M 40-44  
461   1275 Anne HUTCHINSON          Darlington H & AC                  F      2:02:16 2:01:40 48  17       F 45-49  
462   1534 Gillian WALKER           Unattached                         F      2:02:19 2:00:47 61  2        F 60-64  
463   1180 John DUFF                Unattached                         M      2:02:19 2:01:20 60  5        M 60-64  
464   1432 Paul ROBERTS             Unattached                         M      2:02:21 2:01:23 49  68       M 45-49  
465   1814 Anthony Rigg             Unattached                         M      2:02:28 2:00:41 51  46       M 50-54  
466   1772 Anonymous Participant    Bedale & Aiskew Runners            F      2:02:36 2:01:15 38  19       F 35-39  
467   1171 Stephanie Haworth        Unattached                         F      2:02:43 2:01:32 29  29       F 17-34  
468   1563 Angela WILLIAMS          Elvet Striders                     F      2:02:46 2:02:09 49  19       F 45-49  
469   1425 Julie REID               Unattached                         F      2:02:49 2:01:17 45  16       F 45-49  
470   1818 Eve Locker               Unattached                         F      2:03:00 2:02:26 25  32       F 17-34  
471   1308 Isabel LEVETT            Unattached                         F      2:03:02 2:02:15 25  31       F 17-34  
472   1092 Alison Levett            Unattached                         F      2:03:19 2:02:32 53  13       F 50-54  
473   1572 Mike WOOD                Sedgefield Harriers                M      2:03:24 2:01:56 65  12       M 65-69  
474   1508 Andrew THOMAS            Unattached                         M      2:03:25 2:02:23 43  71       M 40-44  
475   1240 Sarah GUNN               New Marske Harriers Club           F      2:03:26 2:01:56 42  31       F 40-44  
476   1276 Lizzy Freeman            Unattached                         F      2:03:28 2:01:50 47  18       F 45-49  
477   1257 Charlotte HEWARD         Unattached                         F      2:03:30 2:02:01 28  30       F 17-34  
478   1187 Sally Dack               Billingham Marsh Hse H & AC        F      2:03:35 2:02:31 54  12       F 50-54  
479   1892 Diane Frost              Washington Running Club            F      2:03:37 2:02:34 41  32       F 40-44  
480   1575 Mark Algar               Unattached                         M      2:03:39 2:02:18 38  132      M 17-39  
481   1631 Robert Doloughan         Unattached                         M      2:03:41 2:03:06 38  136      M 17-39  
482   1768 Vicki Yarrick            Unattached                         F      2:03:42 2:03:11 46  20       F 45-49  
483   1556 Vanessa WHITWICK         Redcar Running Club                F      2:03:42 2:03:13 46  21       F 45-49  
484   1182 Philip DURSTON           Unattached                         M      2:03:44 2:02:34 65  13       M 65-69  
485   1783 Cate Titterton           Unattached                         F      2:03:44 2:02:19 37  20       F 35-39  
486   1737 Ignez Smith              Unattached                         F      2:03:45 2:03:14 39  22       F 35-39  
487   1248 Sarah HART               VocaLink Mastercard RC             F      2:03:46 2:03:03 44  33       F 40-44  
488   1596 Paul Buckworth           Unattached                         M      2:03:47 2:02:26 32  134      M 17-39  
489   1898 Jamie Campbell           Unattached                         M      2:03:52 2:02:23 26  133      M 17-39  
490   1785 Joanne Watson            North Shields Polytechnic Club     F      2:03:55 2:03:25 44  34       F 40-44  
491   1705 Wayne Osborne            Unattached                         M      2:03:56 2:02:31 41  72       M 40-44  
492   1899 Darren Fawcett           Unattached                         M      2:03:57 2:02:56 42  74       M 40-44  
493   1052 Clare AGAR               Redcar Running Club                F      2:04:05 2:02:51 37  21       F 35-39  
494   1889 Louise Priestman         Unattached                         F      2:04:08 2:02:51 23  33       F 17-34  
495   1709 Stephen Penniston        Unattached                         M      2:04:11 2:02:43 38  135      M 17-39  
496   1376 Michele O'NEILL-HALL     North East Veterans AC             F      2:04:13 2:03:20 53  14       F 50-54  
497   1917 Robert Hampshire         Unattached                         M      2:04:24 2:03:22 51  47       M 50-54  
498   1056 Craig ANDERSON           Redcar Running Club                M      2:04:27 2:02:54 42  73       M 40-44  
499   1932 Michael Oliver           Quakers Running Club               M      2:04:40 2:03:33 53  48       M 50-54  
500   1789 Carolyn Gale             North York Moors AC                F      2:04:50 2:03:46 69  1        F 65-69  
501   1318 Mark MALLEN              Unattached                         M      2:04:53 2:03:30 35  137      M 17-39  
502   1714 Bethany Raine            Unattached                         F      2:05:20 2:03:39 37  23       F 35-39  
503   1715 Mark Raine               Sedgefield Harriers                M      2:05:21 2:03:39 39  138      M 17-39  
504   1090 Gill BORTHWICK           Stockton Striders AC               F      2:05:26 2:04:29 53  15       F 50-54  
505   1294 CHRISTOPHER KELLY        Unattached                         M      2:05:36 2:05:36 67  14       M 65-69  
506   1625 Anthony Daly             Unattached                         M      2:05:47 2:04:30 44  75       M 40-44  
507   1191 Emma Beaumont            New Marske Harriers Club           F      2:05:52 2:05:23 46  24       F 45-49  
508   1124 Kerry CLARK              New Marske Harriers Club           F      2:05:53 2:04:31 51  16       F 50-54  
509   1561 Donna BLACKWELL          New Marske Harriers Club           F      2:05:54 2:04:32 38  24       F 35-39  
510   1084 Andrew BISHOP            Pudsey Pacers RC                   M      2:05:55 2:04:09 30  139      M 17-39  
511   1929 Neil Davison             Unattached                         M      2:06:05 2:04:32 48  69       M 45-49  
512   1291 Caroline Surtees         Hartlepool Burn Road Harriers      F      2:06:18 2:05:07 54  17       F 50-54  
513   1749 Mark Haynes              Unattached                         M      2:06:22 2:05:01 46  70       M 45-49  
514   1345 Andy MOGG                Unattached                         M      2:06:27 2:04:38 37  140      M 17-39  
515   1196 Elaine FAZAKERLEY        Unattached                         F      2:06:35 2:04:43 49  22       F 45-49  
516   1072 Ian BARONOWSKI           Aycliffe Running Club              M      2:06:50 2:06:21 45  72       M 45-49  
517   1883 Paul Crame               Unattached                         M      2:06:56 2:05:55 39  141      M 17-39  
518   1266 Gail Harbron             Unattached                         F      2:07:07 2:05:13 48  23       F 45-49  
519   1450 Angela Ackerley          North York Moors AC                F      2:07:11 2:06:21 47  25       F 45-49  
520   1110 Vicky BUTTERBY           Stockton Striders AC               F      2:07:15 2:06:14 35  26       F 35-39  
521   1068 Maria BANKHEAD           Unattached                         F      2:07:21 2:05:52 42  35       F 40-44  
522   1448 Peter ROXBY              Unattached                         M      2:07:21 2:06:35 46  73       M 45-49  
523   1847 Jon Ayres                Unattached                         M      2:07:48 2:05:52 46  71       M 45-49  
524   1396 Joanne PATTERSON         Elvet Striders                     F      2:07:48 2:05:52 36  25       F 35-39  
525   1447 Fiona ROE                Billingham Marsh Hse H & AC        F      2:07:57 2:06:56 28  34       F 17-34  
526   1712 Nigel Petite             Unattached                         M      2:08:07 2:06:35 60  6        M 60-64  
527   1176 Roger DOUGLAS            Unattached                         M      2:08:19 2:07:38 49  74       M 45-49  
528   1208 Emma FOSTER              Redcar Running Club                F      2:08:25 2:07:03 39  27       F 35-39  
529   1267 Teresa Parker            Stockton Striders AC               F      2:08:39 2:07:29 58  6        F 55-59  
530   1767 Colin Wooster            Unattached                         M      2:08:44 2:07:39 33  142      M 17-39  
531   1062 Sheila Harrison          Unattached                         F      2:08:53 2:07:55 54  18       F 50-54  
532   1729 Douglas Scott            New Marske Harriers Club           M      2:09:10 2:08:03 67  15       M 65-69  
533   1219 William GAYTER           North York Moors AC                M      2:09:11 2:08:47 57  23       M 55-59  
534   1663 Jamie Holliday           Unattached                         M      2:09:12 2:08:14 20  143      M 17-39  
535   1722 Tony Roberts             Darlington H & AC                  M      2:09:18 2:07:41 52  49       M 50-54  
536   1479 Ricky SMITH              Ashington Hirst RC                 M      2:09:32 2:08:49 42  78       M 40-44  
537   1252 Christine HEARMON        Sedgefield Harriers                F      2:09:33 2:07:53 56  7        F 55-59  
538   1492 Mark STEWART             Unattached                         M      2:09:33 2:07:45 43  76       M 40-44  
539   1687 Sarah Mcginnety          Unattached                         F      2:09:40 2:09:40 42  38       F 40-44  
540   1802 Azam Razzaq              Unattached                         M      2:09:55 2:09:27 49  76       M 45-49  
541   1313 Christopher LOVELL       Unattached                         M      2:10:06 2:09:13 23  144      M 17-39  
542   1727 Connor Mizen             Unattached                         M      2:10:10 2:08:41 43  77       M 40-44  
543   1578 Jeanette Appleton        Stockton Striders AC               F      2:10:17 2:08:52 54  19       F 50-54  
544   1268 Elise HOLLOWELL          Unattached                         F      2:10:20 2:09:14 46  26       F 45-49  
545   1732 Trevor Skeen             Unattached                         M      2:10:20 2:08:25 53  50       M 50-54  
546   1586 Andrea Bilton            Unattached                         F      2:10:21 2:08:56 34  35       F 17-34  
547   1071 Emma BARNES              Unattached                         F      2:10:25 2:09:32 42  37       F 40-44  
548   1777 Justin Ditchburn         Unattached                         M      2:10:30 2:08:52 47  75       M 45-49  
549   1372 Joanne OGDEN             Unattached                         F      2:10:36 2:09:48 40  40       F 40-44  
550   1065 Lesley Kipling           Unattached                         F      2:10:39 2:09:28 44  36       F 40-44  
551   1300 Paul KNIGHT              Unattached                         M      2:10:41 2:09:06 59  24       M 55-59  
552   1205 Debbie FLYNN             Unattached                         F      2:10:46 2:09:56 55  8        F 55-59  
553   1908 Helen Whiting            Quakers Running Club               F      2:10:51 2:09:42 43  39       F 40-44  
554   1420 Pauline RANSON           Hartlepool Burn Road Harriers      F      2:10:53 2:09:49 54  20       F 50-54  
555   1512 Debra Patton             Unattached                         F      2:11:09 2:10:37 48  27       F 45-49  
556   1655 Helen Hames              Unattached                         F      2:11:09 2:10:37 47  28       F 45-49  
557   1339 James Akin               Unattached                         M      2:11:26 2:09:36 65  16       M 65-69  
558   1601 Jessica Campbell         Quakers Running Club               F      2:11:27 2:10:57 28  36       F 17-34  
559   1522 Pauline WAINE            Unattached                         F      2:11:41 2:10:39 61  3        F 60-64  
560   1145 Stephen COUHIG           Unattached                         M      2:12:16 2:11:01 46  77       M 45-49  
561   1442 Christopher ROBSON       Unattached                         M      2:12:42 2:11:19 36  145      M 17-39  
562   1286 Alexander Jackson        Unattached                         M      2:12:47 2:11:30 24  146      M 17-39  
563   1558 Adam WILKINS             Unattached                         M      2:12:52 2:11:57 54  51       M 50-54  
564   1792 Melanie Newton           Quakers Running Club               F      2:12:56 2:11:45 55  9        F 55-59  
565   1123 Danielle CLARK           Darlington H & AC                  F      2:13:03 2:12:19 39  28       F 35-39  
566   1353 Sarah MURRAY             Unattached                         F      2:13:12 2:11:47 43  41       F 40-44  
567   1579 Paul Appleton            Stockton Striders AC               M      2:13:40 2:12:15 57  25       M 55-59  
568   1736 Anne Smith               Unattached                         F      2:13:44 2:12:34 61  4        F 60-64  
569   1122 Andrew CHRUSCIEL         Unattached                         M      2:13:55 2:13:23 57  26       M 55-59  
570   1202 Gary FLACK               Unattached                         M      2:13:58 2:12:52 54  52       M 50-54  
571   1348 Caroline MORGAN          Washington Running Club            F      2:14:04 2:12:46 36  29       F 35-39  
572   1761 Ria Wilkinson            Unattached                         F      2:14:16 2:13:26 25  37       F 17-34  
573   1351 Joanne MOWBRAY           Unattached                         F      2:14:29 2:14:01 40  42       F 40-44  
574   1528 Emma WALDRON             Unattached                         F      2:14:29 2:14:02 40  43       F 40-44  
575   1654 Carol Hall               Unattached                         F      2:14:30 2:13:49 63  5        F 60-64  
576   1668 Adam Hudson              Unattached                         M      2:14:32 2:13:56 29  147      M 17-39  
577   1656 Catherine Hanley         Unattached                         F      2:14:39 2:13:42 34  38       F 17-34  
578   1408 Damian POOLE             Unattached                         M      2:14:42 2:13:56 31  148      M 17-39  
579   1434 Hayley ROBERTSON         Unattached                         F      2:15:07 2:14:19 38  30       F 35-39  
580   1919 Jon Mac                  Unattached                         M      2:15:36 2:13:56 37  149      M 17-39  
581   1459 Allison SHACKLETON       Unattached                         F      2:15:54 2:15:17 44  44       F 40-44  
582   1721 Julie Richardson         Darlington H & AC                  F      2:16:09 2:14:35 45  29       F 45-49  
583   1263 Stacy HODGKINSON         Unattached                         F      2:16:13 2:14:38 37  31       F 35-39  
584   1616 Fran Corvesor            Stockton Striders AC               F      2:16:15 2:14:42 51  21       F 50-54  
585   1167 Vicky DENNY              Unattached                         F      2:16:21 2:15:14 47  31       F 45-49  
586   1319 Patrick MALLON           Unattached                         M      2:16:23 2:14:35 62  7        M 60-64  
587   1349 Gavin MORLEY             Stockton Striders AC               M      2:16:24 2:15:14 35  150      M 17-39  
588   1891 Sharon Pearson-Turner    Quakers Running Club               F      2:16:35 2:16:04 52  22       F 50-54  
589   1282 Alaister JACKSON         Unattached                         M      2:16:39 2:14:54 56  27       M 55-59  
590   1497 Lisa Butler              Unattached                         F      2:16:39 2:14:54 48  30       F 45-49  
591   1183 Joanne EARL              Unattached                         F      2:17:12 2:16:40 39  32       F 35-39  
592   1931 Ewan Walker              Unattached                         M      2:17:17 2:16:26 32  151      M 17-39  
593   1930 Craig Walker             Unattached                         M      2:17:17 2:16:27 60  8        M 60-64  
594   1283 Susan JACKSON            Unattached                         F      2:17:19 2:16:27 47  32       F 45-49  
595   1852 Lesley Grieve            Unattached                         F      2:17:31 2:16:26 62  6        F 60-64  
596   1233 Craig GREENFIELD         Redcar Running Club                M      2:17:35 2:16:28 34  152      M 17-39  
597   1465 Julie SIMPSON            Unattached                         F      2:17:47 2:17:11 46  33       F 45-49  
598   1836 Rachel Coy               Elvet Striders                     F      2:18:04 2:16:54 34  39       F 17-34  
599   1581 Kingsley Beagle          Unattached                         M      2:18:08 2:16:41 24  153      M 17-39  
600   1076 Callum BEAGLE            Unattached                         M      2:18:08 2:16:41 20  154      M 17-39  
601   1131 Christopher COLLEY       Redcar Running Club                M      2:18:17 2:17:23 46  78       M 45-49  
602   1799 Michelle Scruby          Quakers Running Club               F      2:18:36 2:17:28 37  34       F 35-39  
603   1520 Jahnavi VEERAMASUNENI    Unattached                         F      2:18:47 2:18:08 41  45       F 40-44  
604   1146 Jacqueline COULTHARD     Unattached                         F      2:18:58 2:18:10 42  46       F 40-44  
605   1634 Deborah Dryden           Unattached                         F      2:18:59 2:17:58 37  35       F 35-39  
606   1175 Emma Frankland           Unattached                         F      2:19:06 2:17:27 37  33       F 35-39  
607   1921 Keith Hurst              Unattached                         M      2:19:21 2:17:42 50  53       M 50-54  
608   1903 Nico Mouissie            Unattached                         M      2:19:28 2:18:03 37  155      M 17-39  
609   1902 Robynne Mouissie         Unattached                         F      2:19:28 2:18:04 30  40       F 17-34  
610   1680 Mark Maddison            Unattached                         M      2:19:30 2:18:19 54  54       M 50-54  
611   1872 Sarah-Jane Wilbor        Unattached                         F      2:19:37 2:18:21 33  41       F 17-34  
612   1566 Joanne WILLIS            Unattached                         F      2:19:38 2:18:35 45  34       F 45-49  
613   1143 Tina CORAH               Darlington H & AC                  F      2:19:38 2:18:04 56  10       F 55-59  
614   1243 Rob HAMILTON             Unattached                         M      2:19:45 2:18:31 45  79       M 45-49  
615   1849 Carrie Whensley          Unattached                         F      2:19:49 2:18:30 29  42       F 17-34  
616   1431 Leigh RICHARDSON         Unattached                         F      2:19:53 2:18:09 51  23       F 50-54  
617   1344 Luke MIZEN               Unattached                         M      2:20:15 2:18:44 24  156      M 17-39  
618   1325 Tracy MASKEW             Billingham Marsh Hse H & AC        F      2:20:16 2:19:12 51  24       F 50-54  
619   1053 Barrie AINSLEY           Unattached                         M      2:20:31 2:18:47 31  157      M 17-39  
620   1803 Joanne Hauxwell          Unattached                         F      2:20:41 2:19:00 35  36       F 35-39  
621   1923 Mike Whitelock-Lincoln   Unattached                         M      2:20:41 2:19:14 51  55       M 50-54  
622   1235 Angela GRIBBON           Unattached                         F      2:20:46 2:19:46 37  37       F 35-39  
623   1429 Emma RICHARDSON          Unattached                         F      2:20:59 2:19:18 27  43       F 17-34  
624   1757 Chris Whiles             Unattached                         M      2:20:59 2:20:59 27  161      M 17-39  
625   1135 Ciaran CONLON            Unattached                         M      2:21:09 2:19:38 31  158      M 17-39  
626   1157 Samantha DALEY           Unattached                         F      2:21:16 2:19:45 31  44       F 17-34  
627   1539 David WARD               Unattached                         M      2:21:25 2:20:49 29  160      M 17-39  
628   1813 Carole Morgan            Unattached                         F      2:21:26 2:20:23 63  7        F 60-64  
629   1059 Mathew ARGUMENT          Unattached                         M      2:21:41 2:19:53 30  159      M 17-39  
630   1385 Nikki PAPE               Unattached                         F      2:21:45 2:20:36 27  45       F 17-34  
631   1873 Philip Crawford          Unattached                         M      2:22:03 2:20:20 72  2        M 70-74  
632   1406 Tracey PLASKITT          Quakers Running Club               F      2:22:07 2:20:59 46  35       F 45-49  
633   1604 Susan Clark              Unattached                         F      2:22:14 2:21:38 63  8        F 60-64  
634   1234 Anthony GREENHELD        Unattached                         F      2:22:32 2:20:54 56  11       F 55-59  
635   1338 Catherine MELORANGO      Unattached                         F      2:22:48 2:21:35 26  46       F 17-34  
636   1695 Kirsty Marson            Unattached                         F      2:23:53 2:23:07 32  48       F 17-34  
637   1893 Claire Shipley           Billingham Marsh Hse H & AC        F      2:24:03 2:22:59 33  47       F 17-34  
638   1874 Lee Allen                Unattached                         M      2:24:07 2:22:40 48  80       M 45-49  
639   1627 Robert Darbyshire        Unattached                         M      2:24:10 2:22:18 42  79       M 40-44  
640   1201 Michael FITZPATRICK      Unattached                         M      2:24:13 2:22:55 59  28       M 55-59  
641   1402 Scott PICKBURN           Unattached                         M      2:24:17 2:23:18 34  162      M 17-39  
642   1133 Susan COLLINS            Unattached                         F      2:24:40 2:22:52 51  25       F 50-54  
643   1851 Rebecca Walsh            Unattached                         F      2:24:44 2:23:28 38  38       F 35-39  
644   1129 Angela CODLING           Unattached                         F      2:24:49 2:23:03 63  9        F 60-64  
645   1194 Ruth FARRELL             Unattached                         F      2:24:50 2:23:03 50  26       F 50-54  
646   1125 KAREN CLARKE             Stockton Striders AC               F      2:24:50 2:23:39 32  49       F 17-34  
647   1516 Julie TWEEDY             Billingham Marsh Hse H & AC        F      2:24:51 2:23:51 52  27       F 50-54  
648   1603 Angelique Choppin        Unattached                         F      2:25:28 2:23:37 48  36       F 45-49  
649   1505 Claire TAYLOR            Stockton Striders AC               F      2:25:51 2:24:41 43  47       F 40-44  
650   1249 Beverley HARVEY          Stockton Striders AC               F      2:25:52 2:24:41 54  28       F 50-54  
651   1855 Ray Dobinson             Unattached                         M      2:25:58 2:25:01 64  9        M 60-64  
652   1367 Melanie NIGHTINGALE      Horsforth Harriers                 F      2:26:29 2:25:04 45  37       F 45-49  
653   1370 Bernard O'CONNOR         Unattached                         M      2:26:30 2:25:05 52  56       M 50-54  
654   1860 David Williams           Unattached                         M      2:26:53 2:26:16 47  82       M 45-49  
655   1537 Lorraine WALLIS          Unattached                         F      2:26:56 2:25:29 58  12       F 55-59  
656   1424 Linda REEVES             Darlington H & AC                  F      2:26:56 2:25:30 52  29       F 50-54  
657   1195 Kirsty FAWCETT           Unattached                         F      2:26:57 2:26:02 30  50       F 17-34  
658   1170 Christine DIXON          Unattached                         F      2:26:58 2:25:59 63  10       F 60-64  
659   1163 Sarah DAWSON             Unattached                         F      2:27:01 2:26:06 36  39       F 35-39  
660   1502 Chris TARRY              Unattached                         M      2:27:01 2:26:06 36  163      M 17-39  
661   1517 David TYLER              Unattached                         M      2:27:05 2:25:28 47  81       M 45-49  
662   1436 Amanda ROBINSON          New Marske Harriers Club           F      2:27:18 2:25:36 52  30       F 50-54  
663   1258 Sarah-Jane HILL          Unattached                         F      2:27:20 2:26:14 42  48       F 40-44  
664   1560 Jan WILKINSON            Unattached                         F      2:27:37 2:26:18 54  31       F 50-54  
665   1384 Debbie PALMER            Unattached                         F      2:27:56 2:27:12 37  40       F 35-39  
666   1559 Graeme WILKINSON         Unattached                         M      2:28:21 2:27:44 45  84       M 45-49  
667   1445 Jane RODWELL             Unattached                         F      2:28:31 2:26:48 55  13       F 55-59  
668   1179 Paula DOXFORD            Unattached                         F      2:28:56 2:28:22 44  52       F 40-44  
669   1926 Wendy Short              Unattached                         F      2:28:56 2:27:40 40  51       F 40-44  
670   1405 Amanda PIPER             Unattached                         F      2:28:56 2:27:11 48  38       F 45-49  
671   1620 Lesley Coulthard         Unattached                         F      2:29:00 2:27:37 42  49       F 40-44  
672   1733 Fiona Sloanes            Unattached                         F      2:29:00 2:27:38 40  50       F 40-44  
673   1871 Beverley Shepherd        Unattached                         F      2:29:00 2:27:39 37  41       F 35-39  
674   1547 John WELCH               Unattached                         M      2:29:01 2:27:13 45  83       M 45-49  
675   1239 Sarah GRIFFITHS          Unattached                         F      2:29:18 2:28:08 29  51       F 17-34  
676   1535 Mandy WALKER             Unattached                         F      2:29:53 2:28:54 39  42       F 35-39  
677   1933 Graeme Hill              Unattached                         M      2:29:58 2:28:29 39  164      M 17-39  
678   1778 Dawn Starkey             Unattached                         F      2:30:01 2:29:02 49  39       F 45-49  
679   1454 Emma SAVAGE              Unattached                         F      2:30:13 2:29:19 73  1        F 70-74  
680   1782 David Kelly              Unattached                         M      2:30:20 2:28:37 44  80       M 40-44  
681   1909 Lauren Furness           Unattached                         F      2:30:45 2:29:59 29  52       F 17-34  
682   1910 Paul Furness             Unattached                         M      2:30:47 2:30:00 53  57       M 50-54  
683   1443 Gary ROCHE               Steel City Striders RC             M      2:31:08 2:29:54 48  85       M 45-49  
684   1807 Kelly Mcckuskey          Unattached                         F      2:31:36 2:29:50 43  53       F 40-44  
685   1781 Melanie Hare             Unattached                         F      2:31:37 2:31:02 45  40       F 45-49  
686   1495 Rebecca STOUT            Stockton Striders AC               F      2:31:37 2:31:03 40  54       F 40-44  
687   1082 Jonathan BINNS           Unattached                         M      2:31:49 2:30:14 17  165      M 17-39  
688   1265 Paul HOGGARTH            Unattached                         M      2:32:00 2:30:10 48  86       M 45-49  
689   1685 John Mc Loughlin         Unattached                         M      2:32:01 2:30:09 67  17       M 65-69  
690   1310 Sarah LEWIS              Redcar Running Club                F      2:32:34 2:31:12 38  43       F 35-39  
691   1541 Stephanie WARD           Redcar Running Club                F      2:32:39 2:31:18 38  44       F 35-39  
692   1366 Andrew NIGHTINGALE       Unattached                         M      2:32:39 2:31:17 43  81       M 40-44  
693   1876 Amanda Ford              Unattached                         F      2:33:36 2:32:18 47  41       F 45-49  
694   1298 Hayley KILLICK           Rebel Runners Medway               F      2:34:04 2:32:18 38  45       F 35-39  
695   1808 Sue Harrison             Unattached                         F      2:34:15 2:32:29 47  42       F 45-49  
696   1804 Caroline Ellison         Unattached                         F      2:34:15 2:32:29 39  46       F 35-39  
697   1388 Layla PARKER             Unattached                         F      2:34:20 2:33:16 46  43       F 45-49  
698   1162 PAULA DAWKINS            Unattached                         F      2:34:46 2:33:22 54  32       F 50-54  
699   1571 JANETTE WOOD             Unattached                         F      2:34:46 2:33:23 60  11       F 60-64  
700   1773 Timothy Argument         Unattached                         M      2:35:15 2:33:27 63  10       M 60-64  
701   1504 Stephanie TAYLOR         Unattached                         F      2:35:40 2:34:24 35  47       F 35-39  
702   1389 Lucy PARKER              Unattached                         F      2:37:32 2:35:46 21  53       F 17-34  
703   1626 Graham Darbyshire        Unattached                         M      2:37:36 2:35:44 47  87       M 45-49  
704   1750 Mark Thornton            Unattached                         M      2:37:46 2:35:59 51  58       M 50-54  
705   1428 Amanda RICH              Unattached                         F      2:39:03 2:37:40 30  54       F 17-34  
706   1301 Laura Smith              Unattached                         F      2:40:13 2:39:20 40  55       F 40-44  
707   1060 John ARMITAGE            Ashington Hirst RC                 M      2:40:22 2:39:39 53  59       M 50-54  
708   1075 Rachel BAXTREM-WALKER    Unattached                         F      2:41:01 2:40:02 43  56       F 40-44  
709   1453 Gordon SANDERSON         Redcar Running Club                M      2:42:21 2:40:57 56  29       M 55-59  
710   1394 Lesley PARRATT           New Marske Harriers Club           F      2:42:46 2:41:28 59  14       F 55-59  
711   1236 Stewart Hart             New Marske Harriers Club           M      2:42:59 2:41:30 36  166      M 17-39  
712   1636 Gemma Eddy               Unattached                         F      2:43:00 2:41:31 25  55       F 17-34  
713   1455 Tamara SAVAGE            Royal Sutton Coldfield AC          F      2:50:05 2:48:23 60  12       F 60-64  
714   1074 Joanna BAXTREM           Unattached                         F      2:53:40 2:52:40 42  57       F 40-44  
715   1210 Bill FRASER              Unattached                         M      2:54:28 2:52:36 60  11       M 60-64  
716   1752 Julie Topley             Unattached                         F      2:54:31 2:53:12 47  44       F 45-49  
717   1259 Debbie Wilson            Unattached                         F      2:54:32 2:53:03 52  33       F 50-54  
718   1918 Jacquie Kelly            Unattached                         F      2:55:09 2:54:28 64  13       F 60-64  
719   1611 Sharon Husband           Unattached                         F      2:55:31 2:54:50 51  34       F 50-54  
720   1928 James Cole               Redcar Running Club                M      2:57:36 2:55:56 27  167      M 17-39  
721   1725 George Routledge         Heaton Harriers & AC               M      3:08:38 3:06:44 71  3        M 70-74  
722   1427 Shazia RIAZ              Unattached                         F      3:13:24 3:12:12 46  45       F 45-49  
723   1211 Sophie FRENCH            Unattached                         F      3:13:24 3:12:11 28  56       F 17-34  
724   1675 Lyndsey Lamplough        Unattached                         F      3:17:36 3:15:49 38  48       F 35-39  
725   1203 Louise FLEMING           Unattached                         F      3:26:30 3:24:50 19  57       F 17-34  
726   1480 Shaun SMITH              Unattached                         M      3:26:30 3:24:50 23  168      M 17-39  
727   1532 Claire WALKER            Unattached                         F      3:28:55 3:27:13 44  58       F 40-44  
728   1753 Carolyn Vine             Unattached                         F      3:28:58 3:27:15 69  2        F 65-69  

Embed Code