Sasquatch

Sun February 10, 2019 Venice, FL US 34292 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name             Gender City           State Country Clock      Chip       Pace Age Age        Division Division 
                                                               Time       Time                Percentage Place             
===== === ================ ====== ============== ===== ======= ========== ========== ==== === ========== ======== ======== 
1     208 Josh Eaton       M      Bonita Springs FL    US      2:06:41.26 2:06:41.26      32             1        M OA     
2     218 Eric Barbara     M      Tampa                        2:38:28.02 2:38:28.02      32             1        M 30-34  
3     211 Robert Cappadona M      Tomball        TX    US      2:52:12.61 2:52:12.61      53             1        M 50-54  
4     213 Misty Kapke      F      Fort Myers     FL    US      2:54:17.27 2:54:17.27      29             1        F OA     
5     207 Hollie Nelsen    F      Sarasota       FL    US      3:00:37.72 3:00:37.72      39             1        F 35-39  
6     230 Esther Jiran     F      Fremont        MI    US      3:03:05.91 3:03:05.91      41             1        F 40-44  
7     348 Jarret Ditch     M      Bonita Springs FL    US      3:04:15.08 3:04:15.08      38             1        M 35-39  
8     212 Al Lyman         M      Nokomis        FL    US      3:06:59.17 3:06:59.17      58             1        M 55-59  
9     167 Danny Sacksteder M      Nokomis        FL    US      3:09:11.00 3:09:11.00      44             1        M 40-44  
10    354 Sayer Ji         M      Bonita Springs FL    US      3:19:30.01 3:19:30.01      45             1        M 45-49  
11    247 Jeff Perry       M      Naples         FL    US      3:36:11.87 3:36:11.87      44             2        M 40-44  
12    248 Jean Gruss       M      Sanibel        FL    US      3:38:42.58 3:38:42.58      50             2        M 50-54  
13    215 Monika Oberer    F      Bradenton      FL    US      3:40:08.52 3:40:08.52      45             1        F 45-49  
14    216 Woodford Joseph  M      Bradenton      FL    US      3:41:47.65 3:41:47.65      44             3        M 40-44  
15    220 Brad Lawrence    M                                   3:45:27.61 3:45:27.61      34             2        M 30-34  
16    209 Justin Hilliard  M      Cape Coral     FL    US      3:46:34.14 3:46:34.14      43             4        M 40-44  
17    214 kyle lantz       M      Bonita Springs FL    US      3:46:39.59 3:46:39.59      42             5        M 40-44  
18    99  Andrea Rutsky    F      Bradenton      FL    US      3:58:29.46 3:58:29.46      45             2        F 45-49  
19    205 Jamie Booth      M      Fort Myers     FL    US      3:59:04.57 3:59:04.57      38             2        M 35-39  
20    219 David Shiner     M                                   4:02:23.54 4:02:23.54      46             2        M 45-49  


Top Male Finisher - Over All
Place Name       Bib Age Overall Gender Location             Time       
===== ========== === === ======= ====== ==================== ========== 
1     Josh Eaton 208 32  1       M      Bonita Springs FL US 2:06:41.26 


Top Female Finisher - Over All
Place Name        Bib Age Overall Gender Location         Time       
===== =========== === === ======= ====== ================ ========== 
1     Misty Kapke 213 29  4       F      Fort Myers FL US 2:54:17.27 

Embed Code