Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                   Gender City             State Country Clock   Chip    Pace  Age Age        Division Division 
                                                                       Time    Time              Percentage Place             
===== === ====================== ====== ================ ===== ======= ======= ======= ===== === ========== ======== ======== 
1     59  Todd Carpenter         M      Port Charlotte   FL    US      18:30.0 18:30.0 5:57  43  75.7       1        M OA     
2     86  Rich Esposito          M      Venice           FL    US      18:50.7 18:50.7 6:04  49  86.8       1        M 25-29  
3     112 Joseph Smith           M      North Port       FL    US      19:27.2 19:27.2 6:16  14  70.4       1        M YOA    
4     202 Mark Stueve            M      englewood        FL    US      19:34.5 19:34.5 6:18  60  81.6       1        M M      
5     235 Guy Scheiwiller        M                                     20:08.2 20:08.2 6:29  49  72.7       1        M 45-49  
6     204 Michael Giampino       M      Venice           FL    US      20:20.1 20:20.1 6:33  42  68.4       1        M 40-44  
7     247 Martin Chappell        M                                     20:42.1 20:42.1 6:40  39  65.8       1        M 35-39  
8     207 Lauren Lumley          F      Sarasota         FL    US      20:54.5 20:54.5 6:44  24  70.6       1        F OA     
9     18  Kenneth (Scott) Varner M      Port Charlotte   FL    US      21:11.5 21:11.5 6:49  54  71.8       1        M GM     
10    192 Ryan Handlon           M      Punta Gorda      FL    US      21:26.0 21:26.0 6:54  31  60.9       1        M 30-34  
11    25  Darielle Costa         F      North Port       FL    US      21:37.3 21:37.3 6:58  17  69.4       1        F 15-19  
12    35  Chad Belcher           M      Sarasota         FL    US      21:56.0 21:56.0 7:04  45  64.8       2        M 45-49  
13    15  Astrid Gilbert         F      North Port       FL    US      22:24.0 22:24.0 7:13  33  66.1       1        F 30-34  
14    88  Quentin Gordon         M      Port Charlotte   FL    US      22:24.7 22:24.7 7:13  55  68.4       1        M 55-59  
15    22  John Libonati          M      Rotonda West     FL    US      22:25.1 22:25.1 7:13  43  62.4       2        M 40-44  
16    211 Scott Geezil           M                       FL    US      22:29.5 22:29.5 7:14  53  67.1       1        M 50-54  
17    21  Sally Libonati         F      Rotonda West     FL    US      22:39.4 22:39.4 7:18  41  67.3       1        F M      
18    237 Bethany Heslam         F      North Port       FL    US      22:43.9 22:43.9 7:19  52  74.3       1        F GM     
19    230 John Bates             M      Captiva          FL    US      22:54.5 22:54.5 7:22  65  72.7       1        M SGM    
20    246 Jason Spears           M                                     22:55.0 22:55.0 7:23  32  57.1       2        M 30-34  
21    60  C. Carpenter           M      Port Charlotte   FL    US      22:57.8 22:57.8 7:23  10  67.6       1        M 9-10   
22    225 K. Machado             F      Murdock          FL    US      23:04.4 23:04.4 7:26  10  75.3       1        F YOA    
23    111 Alexis Smith           F      North Port       FL    US      23:25.0 23:25.0 7:32  14  67.4       1        F 13-14  
24    26  Heidi Federici         F      Punta gorda      FL    US      23:28.7 23:28.7 7:33  33  63.0       2        F 30-34  
25    185 John Briggs            M      North Port       FL    US      23:43.1 23:43.1 7:38  46  60.4       3        M 45-49  
26    205 Kathy Hendricks        F      Venice           FL    US      23:49.0 23:49.0 7:40  49  68.6       1        F 45-49  
27    150 Ryan Brady             M      Englewood        FL    US      24:03.1 24:03.1 7:44  45  59.1       4        M 45-49  
28    46  Deb Dyer               F      Punta Gorda      FL    US      24:05.6 24:05.6 7:45  58  75.1       1        F 55-59  
29    228 A. Heydet              M                                     24:11.9 24:11.9 7:47  10  64.2       2        M 9-10   
30    224 Marti Stetter          F                             US      24:14.6 24:14.6 7:48  58  74.7       2        F 55-59  
31    63  Dave Herzog            M      Port Charlotte   FL    US      24:20.6 24:20.6 7:50  55  63.0       2        M 55-59  
32    159 Josh Morrow            M      Fort Myers       FL    US      24:34.9 24:34.9 7:55  31  53.1       3        M 30-34  
33    241 Christine Murno        F                                     24:51.9 24:51.9 8:00  47  64.3       2        F 45-49  
34    11  Christopher Harrington M      Venice           FL    US      24:56.9 24:56.9 8:02  44  56.5       3        M 40-44  
35    113 B. Smith               F      North Port       FL    US      24:59.7 24:59.7 8:03  10  69.5       1        F 9-10   
36    93  B. Flavin              M      Port Charlotte   FL    US      24:59.7 24:59.7 8:03  12  57.7       1        M 11-12  
37    109 Graham Potter          M      Port Charlotte   FL    US      25:05.8 25:05.8 8:05  62  64.7       1        M 60-64  
38    58  Chuck Johnson          M      Rotonda West     FL    US      25:12.3 25:12.3 8:07  66  66.7       1        M 65-69  
39    171 Michele Boethig        F      North Port       FL    US      25:17.1 25:17.1 8:08  47  63.3       3        F 45-49  
40    50  Valerie Rowe           F      Port Charlotte   FL    US      25:20.6 25:20.6 8:09  35  58.7       1        F 35-39  
41    27  V. Federici            M      Punta gorda      FL    US      25:31.1 25:31.1 8:13  11  58.5       2        M 11-12  
42    38  K. Robbins             F      Rotonda West     FL    US      25:31.2 25:31.2 8:13  12  64.6       1        F 11-12  
43    217 Samuel De Los Santos   M      Englewood        FL    US      25:48.1 25:48.1 8:18  16  51.4       1        M 15-19  
44    126 James Ulrey            M      Englewood        FL    US      25:50.3 25:50.3 8:19  65  64.4       2        M 65-69  
45    81  Dennis Perry           M      Cape Coral       FL    US      25:50.8 25:50.8 8:19  64  63.9       2        M 60-64  
46    198 Elke Schnell           F      Englewood        FL    US      26:10.3 26:10.3 8:25  46  60.6       4        F 45-49  
47    218 Caleb Cooper           M      Englewood        FL    US      26:10.4 26:10.4 8:25  15  51.3       2        M 15-19  
48    98  Ed Morgan              M      North Port       FL    US      26:11.4 26:11.4 8:26  73  69.4       1        M VM     
49    194 Joy Ramirez            F      North Port       FL    US      26:14.1 26:14.1 8:27  40  57.8       1        F 40-44  
50    122 Hernan Morales         M      Port Charlotte   FL    US      26:23.3 26:23.3 8:30  44  53.4       4        M 40-44  
51    76  Joyce Adams            F                             US      26:32.2 26:32.2 8:32  62  71.6       1        F SGM    
52    154 Frank Tranchino        M      North Port       FL    US      26:34.1 26:34.1 8:33  45  53.5       5        M 45-49  
53    114 K. Smith               F      North Port       FL    US      26:40.4 26:40.4 8:35  11  63.4       2        F 11-12  
54    231 Sheilia Smith          F                                     26:42.8 26:42.8 8:36  40  56.8       2        F 40-44  
55    69  Hailey Johnson         F      Punta Gorda      FL    US      26:48.0 26:48.0 8:38  15  57.9       2        F 15-19  
56    140 Mike Clauser           M      Port Charlotte   FL    US      26:55.9 26:55.9 8:40  43  52.0       5        M 40-44  
57    56  Matt Maurer            M      North Port       FL    US      27:01.6 27:01.6 8:42  33  48.6       4        M 30-34  
58    57  Katie Maurer           F      North Port       FL    US      27:01.8 27:01.8 8:42  33  54.8       3        F 30-34  
59    135 Anderson Andou         M      Punta Gorda      FL    US      27:09.5 27:09.5 8:44  43  51.5       6        M 40-44  
60    146 Dustin Hawkins         M      Englewood        FL    US      27:25.3 27:25.3 8:50  35  48.4       2        M 35-39  
61    177 Katelyn O'Brien        F      North Port       FL    US      27:40.6 27:40.6 8:54  21  53.4       1        F 20-24  
62    174 Keith Cline            M      Rotonda West     FL    US      27:42.9 27:42.9 8:55  66  60.6       3        M 65-69  
63    187 Roland Frank           M      Englewood        FL    US      27:43.3 27:43.3 8:55  68  61.7       4        M 65-69  
64    115 B. Smith               M      North Port       FL    US      27:50.7 27:50.7 8:58  9   58.4       3        M 9-10   
65    232 Micah Smith            M                                     27:50.8 27:50.8 8:58  41  49.6       7        M 40-44  
66    223 Natasha Auriemma       F      Port Charlotte   FL    US      27:58.9 27:58.9 9:00  32  52.8       4        F 30-34  
67    142 Kevin Burckley         M      Port Charlotte   FL    US      28:15.7 28:15.7 9:06  53  53.4       2        M 50-54  
68    193 Jennifer Thomas        F      North Port       FL    US      28:27.1 28:27.1 9:09  46  55.7       5        F 45-49  
69    2   Roxanne Gillen         F      Port Charlotte   FL    US      28:31.7 28:31.7 9:11  53  59.9       1        F 50-54  
70    90  Shelby Otway           F      Port Charlotte   FL    US      28:32.3 28:32.3 9:11  44  54.6       3        F 40-44  
71    10  Melinda Hooper         F      Englewood        FL    US      28:35.7 28:35.7 9:12  37  52.3       2        F 35-39  
72    170 Mike Barnes            M      Punta Gorda      FL    US      28:40.5 28:40.5 9:14  42  48.5       8        M 40-44  
73    43  Indira Casa            F      Punta Gorda      FL    US      28:42.1 28:42.1 9:14  44  54.3       4        F 40-44  
74    201 A. Ramirez             F      North Port       FL    US      28:46.8 28:46.8 9:16  10  60.4       2        F 9-10   
75    151 Vann Johnson           M      Port Charlotte   FL    US      28:50.6 28:50.6 9:17  68  59.3       5        M 65-69  
76    29  Bob Geyer              M      Port Charlotte   FL    US      28:56.7 28:56.7 9:19  69  59.7       6        M 65-69  
77    162 P. Engelauf            F      Englewood        FL    US      28:58.1 28:58.1 9:19  11  58.3       3        F 11-12  
78    164 Shane Engelauf         M      Englewood        FL    US      28:58.5 28:58.5 9:20  36  46.0       3        M 35-39  
79    19  Kristina Varner        F      Port Charlotte   FL    US      28:59.0 28:59.0 9:20  50  57.0       2        F 50-54  
80    36  T. Belcher             F      Sarasota         FL    US      29:00.1 29:00.1 9:20  11  58.3       4        F 11-12  
81    216 Jada Newell            F      Englewood        FL    US      29:06.4 29:06.4 9:22  16  52.4       3        F 15-19  
82    107 Merly Rennie           F      Port Charlotte   FL    US      29:07.8 29:07.8 9:23  46  54.4       6        F 45-49  
83    200 C. Thomas              M      North Port       FL    US      29:14.4 29:14.4 9:25  10  53.1       4        M 9-10   
84    99  Melody Burt            F      Punta Gorda      FL    US      29:18.5 29:18.5 9:26  51  57.0       3        F 50-54  
85    195 S. Dobbs               M      Port Charlotte   FL    US      29:20.7 29:20.7 9:27  11  50.8       3        M 11-12  
86    24  Denise Costa           F      North Port       FL    US      29:25.3 29:25.3 9:28  52  57.4       4        F 50-54  
87    125 Doug Marker            M      Rotonda West     FL    US      29:26.1 29:26.1 9:28  42  47.2       9        M 40-44  
88    229 Awawda Gauthier        F                                     29:26.1 29:26.1 9:28  28  50.2       1        F 25-29  
89    165 Colette Combs          F      Punta Gorda            US      29:33.1 29:33.1 9:31  55  59.1       3        F 55-59  
90    23  Dee Stout              F      Port Charlotte   FL    US      29:35.0 29:35.0 9:31  64  65.9       1        F 60-64  
91    242 Sabrina Fultz          F      Port Charlotte   FL    US      29:35.0 29:35.0 9:31  18  50.1       4        F 15-19  
92    9   Judith Goike           F      Lake Suzy        FL    US      29:52.4 29:52.4 9:37  63  64.4       2        F 60-64  
93    215 Summer Canale          F      Englewood        FL    US      29:54.2 29:54.2 9:37  15  51.9       5        F 15-19  
94    5   Donald Fialka          M      Venice           FL    US      30:00.4 30:00.4 9:39  75  62.5       1        M 75-99  
95    240 Delaney Gerofsky       F      Port Charlotte   FL    US      30:11.7 30:11.7 9:43  18  49.1       6        F 15-19  
96    141 Jerelyn Clauser        F      Port Charlotte   FL    US      30:15.0 30:15.0 9:44  39  49.9       3        F 35-39  
97    87  Christine Lowe         F      Punta Gorda      FL    US      30:16.0 30:16.0 9:45  47  52.9       7        F 45-49  
98    123 Carol Ryan             F      Punta Gorda      FL    US      30:19.4 30:19.4 9:46  56  58.3       4        F 55-59  
99    106 William Rennie         M      Port Charlotte   FL    US      30:19.6 30:19.6 9:46  47  47.5       6        M 45-49  
100   55  Melinda Pensinger      F      Fort Myers       FL    US      30:22.5 30:22.5 9:47  56  58.2       5        F 55-59  
101   145 Jodie Hawkins          F      Englewood        FL    US      30:23.9 30:23.9 9:47  33  48.7       5        F 30-34  
102   220 Janice Jankowski       F      Port Charlotte   FL    US      30:24.3 30:24.3 9:47  43  50.9       5        F 40-44  
103   117 Bob Witte              M                                     30:52.3 30:52.3 9:56  59  51.3       3        M 55-59  
104   203 Richard Quevillon      M      Sarasota         FL    US      30:59.0 30:59.0 9:58  74  59.5       1        M 70-74  
105   199 Jennifer Gebhardt      F      Port Charlotte   FL    US      31:03.5 31:03.5 10:00 42  49.4       6        F 40-44  
106   104 Andrea Wigert          F      North Fort Myers FL    US      31:06.4 31:06.4 10:01 37  48.1       4        F 35-39  
107   95  Bob Marciano           M      Venice           FL    US      31:12.2 31:12.2 10:03 64  52.9       3        M 60-64  
108   175 John Walsh             M      Port Charlotte   FL    US      31:15.5 31:15.5 10:04 60  51.1       4        M 60-64  
109   94  Christopher Flavin     M                             US      31:22.5 31:22.5 10:06 53  48.1       3        M 50-54  
110   39  Linda Kennedy          F      Englewood        FL    US      31:27.2 31:27.2 10:07 67  64.4       1        F 65-69  
111   7   Patti Wargo            F      Port Charlotte   FL    US      31:37.9 31:37.9 10:11 59  57.9       6        F 55-59  
112   148 Damien MacCord         M      North Port       FL    US      31:39.7 31:39.7 10:11 40  43.3       10       M 40-44  
113   92  Shane Otway            M      Port Charlotte   FL    US      31:50.8 31:50.8 10:15 17  41.1       3        M 15-19  
114   222 Asena Mott             F      Fort Ogden       FL    US      32:20.3 32:20.3 10:25 42  47.5       7        F 40-44  
115   8   Kaye Bennett           F      Punta Gorda      FL    US      32:22.6 32:22.6 10:25 49  50.5       8        F 45-49  
116   147 Jill Lubiner           F      Venice           FL    US      32:22.6 32:22.6 10:25 52  52.1       5        F 50-54  
117   119 Jeff Koor              M      Punta Gorda      FL    US      32:27.6 32:27.6 10:27 46  44.1       7        M 45-49  
118   124 Breon Daugherty        F      Port Charlotte   FL    US      32:30.0 32:30.0 10:28 31  45.4       6        F 30-34  
119   166 Linda Cunningham       F      Port Charlotte   FL    US      32:39.5 32:39.5 10:31 56  54.1       7        F 55-59  
120   196 A. Dobbs               F      Port Charlotte   FL    US      32:41.0 32:41.0 10:31 9   54.9       3        F 9-10   
121   169 Martha Barnes          F      Punta Gorda      FL    US      32:41.9 32:41.9 10:31 38  45.9       5        F 35-39  
122   78  Diana Squires          F      Rotonda West     FL    US      32:43.7 32:43.7 10:32 52  51.6       6        F 50-54  
123   181 Lisa Gillaspy          F      Englewood        FL    US      32:44.8 32:44.8 10:32 54  52.7       7        F 50-54  
124   197 Mary Bonetz            F      Port Charlotte   FL    US      32:56.2 32:56.2 10:36 73  66.9       1        F VM     
125   84  Megan Demonbreun       F      Punta Gorda      FL    US      33:00.9 33:00.9 10:38 31  44.7       7        F 30-34  
126   4   Lan Repinski           F      Venice           FL    US      33:08.6 33:08.6 10:40 68  62.0       2        F 65-69  
127   233 G. Lukas               F                                     33:26.0 33:26.0 10:46 11  50.5       5        F 11-12  
128   243 Vickie Pettigrew       F      Englewood                      33:32.7 33:32.7 10:48 59  54.6       8        F 55-59  
129   219 Bobbie Mannisto        F      Port Charlotte   FL    US      33:34.1 33:34.1 10:48 35  44.3       6        F 35-39  
130   12  Sandra Newell          F      Englewood        FL    US      33:42.1 33:42.1 10:51 57  53.1       9        F 55-59  
131   82  Marci Perry            F      Cape Coral       FL    US      33:56.2 33:56.2 10:55 59  54.0       10       F 55-59  
132   221 Kathy OConnell         F      Englewood        FL    US      33:59.4 33:59.4 10:56 48  47.6       9        F 45-49  
133   161 Jennifer Engelauf      F      Englewood        FL    US      34:10.1 34:10.1 11:00 35  43.5       7        F 35-39  
134   163 R. Engelauf            F      Engelauf         FL    US      34:10.2 34:10.2 11:00 6   58.9       1        F 1- 8   
135   118 Tommy Koor             M      Punta Gorda      FL    US      34:15.6 34:15.6 11:02 13  40.9       1        M 13-14  
136   120 Jenny Koor             F      Punta Gorda      FL    US      34:22.0 34:22.0 11:04 43  45.0       8        F 40-44  
137   44  Connie Collins         F      Port Charlotte   FL    US      34:23.0 34:23.0 11:04 52  49.1       8        F 50-54  
138   61  S. Carpenter           F      Port Charlotte   FL    US      34:25.4 34:25.4 11:05 12  47.9       6        F 11-12  
139   33  Melissa Andreae        F      Punta Gorda      FL    US      34:26.5 34:26.5 11:05 35  43.2       8        F 35-39  
140   14  Ron Elkins             M      Palm Coast       FL    US      34:30.1 34:30.1 11:06 69  50.1       7        M 65-69  
141   238 Laura Novak            F                                     34:48.2 34:48.2 11:12 24  42.4       2        F 20-24  
142   156 Jennifer Schwalm       F      North Port       FL    US      35:10.2 35:10.2 11:19 41  43.4       9        F 40-44  
143   155 Scott Schwalm          M      North Port       FL    US      35:10.4 35:10.4 11:19 44  40.1       11       M 40-44  
144   28  Kathy Osullivan        F      Rotonda West     FL    US      35:29.7 35:29.7 11:25 66  56.3       3        F 65-69  
145   137 John Laird             M      North Fort Myers FL    US      35:44.4 35:44.4 11:30 69  48.4       8        M 65-69  
146   239 Aliah Novak            F                                     35:51.0 35:51.0 11:32 53  47.7       9        F 50-54  
147   116 Erin Finnegan          F      Port Charlotte   FL    US      36:07.5 36:07.5 11:38 26  40.9       2        F 25-29  
148   103 S. Holmes              F      Port Charlotte   FL    US      36:09.2 36:09.2 11:38 12  45.6       7        F 11-12  
149   91  Paul Cignarale         M      Port Charlotte   FL    US      36:14.4 36:14.4 11:40 48  40.1       8        M 45-49  
150   184 Dave Pierce            M      Venice           FL    US      36:28.4 36:28.4 11:44 74  50.6       2        M 70-74  
151   48  Keith Raney            M      North Port       FL    US      36:28.9 36:28.9 11:45 42  38.1       12       M 40-44  
152   47  Valerie Raney          F      North Port       FL    US      36:36.1 36:36.1 11:47 43  42.3       10       F 40-44  
153   37  Danielle Robbins       F      Rotonda West     FL    US      36:38.1 36:38.1 11:47 45  42.9       10       F 45-49  
154   83  Dana Schwarz           F      Punta Gorda      FL    US      36:49.8 36:49.8 11:51 55  47.4       11       F 55-59  
155   97  Z. Simmons             M      Port Charlotte   FL    US      37:24.7 37:24.7 12:02 10  41.5       5        M 9-10   
156   96  Lisa Ryan              F                       FL    US      37:26.1 37:26.1 12:03 45  42.0       11       F 45-49  
157   188 Ken Vanderberg         M      Englewood        FL    US      37:29.5 37:29.5 12:04 74  49.2       3        M 70-74  
158   167 Valerie Williams       F      Port Charlotte   FL    US      37:32.1 37:32.1 12:05 32  39.4       8        F 30-34  
159   134 Lori Bemis             F      Punta Gorda      FL    US      37:42.4 37:42.4 12:08 32  39.2       9        F 30-34  
160   54  C. Requa               M      Punta Gordada    FL    US      38:11.3 38:11.3 12:17 12  37.8       4        M 11-12  
161   53  Kim Requa              F      Punta Gordada    FL    US      38:21.4 38:21.4 12:21 43  40.3       11       F 40-44  
162   244 Lisa DeGenaro          F      Venice           FL    US      38:38.2 38:38.2 12:26 52  43.7       10       F 50-54  
163   89  Donna Tomaio           F      Port Charlotte   FL    US      38:38.8 38:38.8 12:26 58  46.8       12       F 55-59  
164   101 Pamela Sturm           F      Punta Gorda      FL    US      38:51.5 38:51.5 12:30 63  49.5       3        F 60-64  
165   144 Micki Kender           F      Englewood        FL    US      38:51.8 38:51.8 12:31 68  52.8       4        F 65-69  
166   182 Tiffany Hummel         F      Port Charlotte   FL    US      38:52.1 38:52.1 12:31 30  38.0       10       F 30-34  
167   186 Anita Frank            F      Englewood        FL    US      38:56.0 38:56.0 12:32 65  50.7       5        F 65-69  
168   245 Vicki Connell          F      Venice           FL    US      39:16.4 39:16.4 12:38 58  46.1       13       F 55-59  
169   158 Ethan Schwalm          M      North Port       FL    US      40:39.2 40:39.2 13:05 14  33.7       2        M 13-14  
170   149 Jen MacCord            F      North Port       FL    US      40:44.2 40:44.2 13:07 41  37.4       12       F 40-44  
171   45  Cassie Collins         F      Port Charlotte   FL    US      40:56.1 40:56.1 13:11 15  37.9       7        F 15-19  
172   190 Joseph Vander Linde    M      Punta Gorda      FL    US      41:01.3 41:01.3 13:12 27  31.6       2        M 25-29  
173   191 Gina Tamayo            F      Punta Gorda      FL    US      41:01.3 41:01.3 13:12 28  36.0       3        F 25-29  
174   67  Stefanie Johnson       F      Punta Gorda      FL    US      41:10.2 41:10.2 13:15 41  37.0       13       F 40-44  
175   110 Jane Potter            F      Port Charlotte   FL    US      41:12.1 41:12.1 13:16 61  45.5       4        F 60-64  
176   176 Rossina De Leon        F      Port Charlotte   FL    US      41:24.6 41:24.6 13:20 30  35.7       11       F 30-34  
177   206 Anonymous Participant  F      North Port       FL    US      41:24.6 41:24.6 13:20 58  43.7       14       F 55-59  
178   236 Dori Alameda           F                                     41:32.7 41:32.7 13:22 43  37.2       14       F 40-44  
179   130 Andre Cuillerier       M      Punta Gorda      FL    US      42:02.5 42:02.5 13:32 52  35.6       4        M 50-54  
180   131 Sandra Lavoie          F      Punta Gorda      FL    US      42:02.6 42:02.6 13:32 52  40.2       11       F 50-54  
181   17  Beverly Gaspar         F      North Port       FL    US      42:24.5 42:24.5 13:39 64  45.9       5        F 60-64  
182   226 Idali Caraballo        F                       FL    US      43:30.9 43:30.9 14:00 32  34.0       12       F 30-34  
183   52  Emily Gibb             F      Port Charlotte   FL    US      43:31.5 43:31.5 14:01 36  34.2       9        F 35-39  
184   72  Tony Capo              M      Port Charlotte   FL    US      46:10.0 46:10.0 14:52 33  28.4       5        M 30-34  
185   68  T. Johnson             M      Punta Gorda      FL    US      46:14.4 46:14.4 14:53 11  32.3       5        M 11-12  
186   66  Tammy Hoffman          F      Punta Gorda      FL    US      46:16.0 46:16.0 14:54 50  35.7       12       F 50-54  
187   85  Wynn Whalen            F      Punta Gorda      FL    US      46:20.4 46:20.4 14:55 56  38.2       15       F 55-59  
188   102 Debra Burton           F      Port Charlotte   FL    US      46:56.1 46:56.1 15:06 56  37.7       16       F 55-59  
189   234 Kaylynn Stiles         F                                     47:37.5 47:37.5 15:20 16  32.0       8        F 15-19  
190   213 Kaylee Alameda         F      Rotonda West     FL    US      47:45.4 47:45.4 15:22 15  32.5       9        F 15-19  
191   6   Mark Castle            M      Venice           FL    US      48:57.7 48:57.7 15:46 57  31.8       4        M 55-59  
192   16  Bruce Gaspar           M      North Port       FL    US      50:09.0 50:09.0 16:09 68  34.1       9        M 65-69  
193   173 NICK DAILEY            M      North Port       FL    US      51:10.6 51:10.6 16:28 29  25.4       3        M 25-29  
194   172 KECIA DAILEY           F      North Port       FL    US      51:10.6 51:10.6 16:28 34  29.0       13       F 30-34  
195   70  Tory Dann              F      Port Charlotte   FL    US      55:11.1 55:11.1 17:46 38  27.2       10       F 35-39  
196   75  Nora Newman            F      Port Charlotte   FL    US      55:11.3 55:11.3 17:46 49  29.6       12       F 45-49  
197   74  Teresa Chieffo         F      Port Charlotte   FL    US      55:11.5 55:11.5 17:46 35  26.9       11       F 35-39  
198   153 Jenna Dunakey          F      Port Charlotte   FL    US      55:38.5 55:38.5 17:55 15  27.9       10       F 15-19  
199   152 Donna Dunakey          F      Port Charlotte   FL    US      55:38.6 55:38.6 17:55 50  29.7       13       F 50-54  
200   189 Barbara Vanderberg     F      Englewood        FL    US      55:45.5 55:45.5 17:57 74  40.1       1        F 70-74  
201   30  Carol Geyer            F      Port Charlotte   FL    US      55:45.6 55:45.6 17:57 69  37.3       6        F 65-69  
202   100 Don Sturm              M      Punta Gorda      FL    US      57:08.4 57:08.4 18:23 68  29.9       10       M 65-69  


Top Male Finisher - Overall
Place Name           Bib Age Overall Gender Location             Time  
===== ============== === === ======= ====== ==================== ===== 
1     Todd Carpenter 59  43  1       M      Port Charlotte FL US 18:30 


Top Female Finisher - Overall
Place Name          Bib Age Overall Gender Location       Time    
===== ============= === === ======= ====== ============== ======= 
1     Lauren Lumley 207 24  8       F      Sarasota FL US 20:54.5 


Top Male Finisher - Masters
Place Name        Bib Age Overall Gender Location        Time    
===== =========== === === ======= ====== =============== ======= 
1     Mark Stueve 202 60  4       M      englewood FL US 19:34.5 


Top Female Finisher - Masters
Place Name           Bib Age Overall Gender Location           Time    
===== ============== === === ======= ====== ================== ======= 
1     Sally Libonati 21  41  17      F      Rotonda West FL US 22:39.4 


Top Male Finisher - Grand Masters
Place Name                   Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ====================== === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Kenneth (Scott) Varner 18  54  9       M      Port Charlotte FL US 21:11.5 


Top Female Finisher - Grand Masters
Place Name           Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== ============== === === ======= ====== ================ ======= 
1     Bethany Heslam 237 52  18      F      North Port FL US 22:43.9 


Top Male Finisher - Senior Grand Masters
Place Name       Bib Age Overall Gender Location      Time    
===== ========== === === ======= ====== ============= ======= 
1     John Bates 230 65  19      M      Captiva FL US 22:54.5 


Top Female Finisher - Senior Grand Masters
Place Name        Bib Age Overall Gender Location Time    
===== =========== === === ======= ====== ======== ======= 
1     Joyce Adams 76  62  51      F        US     26:32.2 


Top Male Finisher - Vertran Masters
Place Name      Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== ========= === === ======= ====== ================ ======= 
1     Ed Morgan 98  73  48      M      North Port FL US 26:11.4 


Top Female Finisher - Vertran Masters
Place Name        Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== =========== === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Mary Bonetz 197 73  124     F      Port Charlotte FL US 32:56.2 


Top Male Finisher - Youth Overall
Place Name         Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== ============ === === ======= ====== ================ ======= 
1     Joseph Smith 112 14  3       M      North Port FL US 19:27.2 


Top Female Finisher - Youth Overall
Place Name       Bib Age Overall Gender Location      Time    
===== ========== === === ======= ====== ============= ======= 
1     K. Machado 225 10  22      F      Murdock FL US 23:04.4 

Additional results can be found at http://www.zoomersrun.com.

Embed Code