Running Raider 5k

Sun September 6, 2020 Russia, OH US 45363 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                Gender City          State Country Clock   Chip    Pace  Age Age        Division Division 
                                                                 Time    Time              Percentage Place             
===== === =================== ====== ============= ===== ======= ======= ======= ===== === ========== ======== ======== 
1     563 Alan Holdheide      M                                  18:13.6 18:10.3 5:51  18  71.5       1        M Open   
2     8   Drew Barhorst       M      Hilliard      OH    US      18:23.6 18:20.0 5:54  33  71.6       1        M 30-34  
3     537 Gavin George        M                                  18:22.5 18:20.7 5:54  16  72.2       1        M 15-19  
4     534 Andrew DeLoye       M                                  18:27.5 18:25.5 5:56  18  70.6       2        M 15-19  
5     14  ZACHARY F. BELL     M                          RU      18:40.8 18:39.2 6:00  17  70.2       3        M 15-19  
6     530 Fred Schmiedebusch  M                                  18:45.1 18:41.4 6:01  41  73.8       1        M 40-44  
7     11  JONATHAN R. BELL    M                          RU      18:51.3 18:49.6 6:04  14  72.8       1        M 11-14  
8     447 Katie Barga         F                                  19:26.1 19:22.9 6:14  24  76.2       1        F Open   
9     531 Mike Thomas         M                                  19:27.4 19:24.2 6:15  48  74.9       1        M 45-49  
10    467 Randy Seger         M                                  19:52.4 19:49.6 6:23  44  71.1       2        M 40-44  
11    463 Aiden Shappie       M                                  20:06.6 20:04.6 6:28  14  68.2       2        M 11-14  
12    1   Ana Adams           F      Sidney        OH    US      20:20.3 20:18.0 6:32  15  76.4       1        F 15-19  
13    94  XAVIER PHLIPOT      M                          RU      20:39.5 20:36.6 6:38  13  68.1       3        M 11-14  
14    460 Z. Shappie          M                                  20:47.1 20:44.7 6:41  12  69.6       4        M 11-14  
15    453 Brain Loughridge    M                                  20:51.2 20:45.9 6:41  37  64.6       1        M 35-39  
16    74  JOHN MAGOTO         M                          RU      21:01.3 20:57.1 6:45  25  62.0       1        M 25-29  
17    113 HENRY TUMBUSCH      M                    BRD   GB      21:03.2 21:00.6 6:46  16  63.1       4        M 15-19  
18    90  ZACH MONNIN         M                          RU      21:06.0 21:00.8 6:46  34  62.8       2        M 30-34  
19    53  Jeff Goubeaux       M      Russia        OH    US      21:38.0 21:32.5 6:56  50  68.5       1        M 50-54  
20    585 Jake Borchers       M                                  21:46.0 21:42.1 6:59  35  61.1       2        M 35-39  
21    40  KAYLA FRANCIS       F                    OH            21:51.5 21:46.5 7:01  25  67.8       1        F 25-29  
22    547 Alex Seger          M                                  21:54.0 21:54.0 7:03                 5        M 15-19  
23    110 Brandon Simon       M      Russia        OH    US      22:01.2 21:57.6 7:04  36  60.7       3        M 35-39  
24    77  Will Magoto         M      Russia        OH    US      21:59.6 21:57.6 7:04  15  61.2       6        M 15-19  
25    105 KRISTA SCHMITMEYER  F                    OH            22:10.7 22:06.3 7:07  28  66.8       2        F 25-29  
26    561 Ajay Seger          M                                  22:08.6 22:06.5 7:07  16  59.9       7        M 15-19  
27    24  Z. BORCHERS         M                    OH            22:09.8 22:07.7 7:07  11  67.4       5        M 11-14  
28    568 Greg Cottrill       M                                  22:31.6 22:23.1 7:12                 2        M 25-29  
29    567 Matt Ambos          M                                  22:29.7 22:25.6 7:13  41  61.5       3        M 40-44  
30    550 Breann Reaman       F                                  22:31.7 22:29.0 7:14                 1        F 11-14  
31    28  COLE DE'NISE        M                    OH            22:33.4 22:29.1 7:14  27  57.7       3        M 25-29  
32    119 Preston Wisen       M      Sidney        OH    US      22:47.4 22:35.1 7:16  28  57.5       4        M 25-29  
33    27  NICHOLAS CALDWELL   M                    OH            22:44.6 22:42.7 7:19  14  60.3       6        M 11-14  
34    104 GRANT SAUNDERS      M                    OH            22:48.2 22:45.8 7:20  13  61.6       7        M 11-14  
35    83  JORDAN MEYER        M                          RU      22:48.4 22:46.2 7:20  13  61.6       8        M 11-14  
36    51  E. GOUBEAUX         F                    OH            22:50.9 22:48.7 7:21  11  74.1       2        F 11-14  
37    52  JACOB GOUBEAUX      M                          RU      22:50.8 22:48.9 7:21  14  60.0       9        M 11-14  
38    75  Jonas Magoto        M      Russia        OH    US      22:56.2 22:53.7 7:22  14  59.8       10       M 11-14  
39    61  ELLA HOEHNE         F                          RU      22:57.8 22:53.7 7:22  13  70.4       3        F 11-14  
40    469 Craig McEldowry     M                                  23:03.2 22:56.5 7:23  50  64.3       2        M 50-54  
41    573 Matt Magoto         M                                  23:04.7 22:57.2 7:23                 4        M 35-39  
42    577 Sandy Hoenig        F                                  23:06.6 22:59.4 7:24  58  78.7       1        F 55-59  
43    560 Larry Topp          M                                  23:09.6 23:05.2 7:26  60  69.2       1        M 60-69  
44    462 S. Jaela            F                                  23:13.4 23:10.9 7:28  11  72.9       4        F 11-14  
45    120 B. York             M      Russia        OH    US      23:17.7 23:14.6 7:29  11  64.2       11       M 11-14  
46    548 Brayden Monnin      M                                  23:18.5 23:16.0 7:29                 12       M 11-14  
47    57  Kaitlyn Grillot     F      Fort Loramie  OH    US      23:22.4 23:16.7 7:30  14  67.8       5        F 11-14  
48    35  R. FIESSINGER       M                          RU      23:19.2 23:16.8 7:30  12  62.0       13       M 11-14  
49    23  Olivia Borchers     F      Fort Loramie  OH    US      23:22.5 23:17.3 7:30  13  69.2       6        F 11-14  
50    60  A. HOEHNE           M                          RU      23:21.8 23:19.7 7:31  11  63.9       14       M 11-14  
51    586 Chett Borchers      M                                  23:43.1 23:32.1 7:35  28  55.2       5        M 25-29  
52    55  SHAE GOUBEAUX       F                    OH            23:45.4 23:41.7 7:38  18  62.6       2        F 15-19  
53    116 C. UNVERFERTH       M                          RU      23:50.0 23:47.8 7:40  10  65.3       1        M 1-10   
54    21  Kent Borchers       M      Russia        OH    US      23:57.0 23:51.3 7:41  37  56.2       5        M 35-39  
55    85  BRIAN MONNIN        M                          RU      23:59.9 23:53.4 7:41  61  67.4       2        M 60-69  
56    7   Rick Ball           M      Houston       OH    US      24:00.7 23:55.3 7:42  54  63.6       3        M 50-54  
57    591 Eric Rosenbeck      M                                  24:18.4 23:59.0 7:43  34  55.0       3        M 30-34  
58    570 Catie Topp          F                                  24:09.3 24:03.8 7:45                 1        F 30-34  
59    572 Cameron Magoto      M                                  24:12.9 24:10.8 7:47                 2        M 1-10   
60    54  R. GOUBEAUX         F                          RU      24:17.7 24:13.5 7:48  12  68.0       7        F 11-14  
61    597 Ivan Steinice       M                                  24:23.1 24:13.7 7:48  62  67.0       3        M 60-69  
62    587 Chris Traxler       M                                  24:36.6 24:14.4 7:48  36  55.0       6        M 35-39  
63    470 Alexis Monnin       F                                  24:19.8 24:16.4 7:49  13  66.4       8        F 11-14  
64    111 Steve Snyder        M      Englewood     OH    US      24:25.5 24:19.0 7:50  39  56.0       7        M 35-39  
65    80  A. MEYER            F                          RU      24:26.9 24:23.6 7:51  12  67.6       9        F 11-14  
66    47  Melanie Gibson      F      Russia        OH    US      24:48.2 24:31.5 7:54  35  60.6       1        F 35-39  
67    541 David Overman       M                                  24:51.1 24:38.6 7:56                 6        M 25-29  
68    63  S. HOYING           F                          RU      24:52.4 24:49.3 7:59  10  70.0       1        F 1-10   
69    22  L. BORCHERS         M                          RU      25:13.8 25:06.9 8:05  7   72.9       3        M 1-10   
70    12  MICHAEL M. BELL     M                          RU      25:11.3 25:07.9 8:05  13  55.8       15       M 11-14  
71    16  BRUCE BORCHERS      M                          RU      25:18.5 25:11.7 8:07  40  54.4       4        M 40-44  
72    97  L. PLEIMAN          M                          RU      25:22.7 25:15.6 8:08  10  61.5       4        M 1-10   
73    31  Julia Everman       F      Maria Stein   OH    US      25:37.4 25:16.8 8:08  34  58.7       2        F 30-34  
74    115 Wendy Uhlenhake     F      Anna          OH    US      25:36.0 25:20.9 8:10  42  60.6       1        F 40-44  
75    50  William Gold        M      Sidney        OH    US      25:30.0 25:24.4 8:11  53  59.4       4        M 50-54  
76    99  JARED POLING        M                          RU      25:27.5 25:24.6 8:11  13  55.2       16       M 11-14  
77    59  A. HOEHNE           M                          RU      25:31.1 25:29.1 8:12  7   71.8       5        M 1-10   
78    5   K. BALDRIDGE        M                          RU      25:48.3 25:39.4 8:15  8   67.0       6        M 1-10   
79    3   A. Armstrong        F      Russia        OH    US      25:46.8 25:42.3 8:16  10  67.6       2        F 1-10   
80    4   Melissa Armstrong   F      Russia        OH    US      25:47.4 25:42.6 8:17  38  58.4       2        F 35-39  
81    592 Tricia Rosenbeck    F                                  26:03.3 25:43.8 8:17  35  57.8       3        F 35-39  
82    6   WES BALDRIDGE       M                          RU      25:55.9 25:46.1 8:18  43  54.3       5        M 40-44  
83    76  Noah Magoto         M      Russia        OH    US      25:48.9 25:46.3 8:18  16  51.4       8        M 15-19  
84    564 Alex Monn           M                                  26:04.9 25:58.3 8:22                 5        M 50-54  
85    112 Michele Stoltz      F      Englewood     OH    US      26:04.7 25:58.5 8:22  54  66.5       1        F 50-54  
86    84  Tess Moeller        F      Chickasaw     OH    US      26:21.9 26:01.7 8:23  35  57.1       4        F 35-39  
87    559 Brian Miller        M                                  26:15.1 26:02.8 8:23  36  51.2       8        M 35-39  
88    41  Treg Francis        M      Russia        OH    US      26:16.7 26:07.5 8:25  22  49.7       1        M 20-24  
89    39  Corrina Francis     F      Russia        OH    US      26:17.0 26:07.7 8:25  20  56.5       1        F 20-24  
90    122 steve young         M      sidney        OH    US      26:17.4 26:10.1 8:25  52  57.3       6        M 50-54  
91    117 C. UNVERFERTH       M                          RU      26:13.3 26:10.8 8:26  9   62.2       7        M 1-10   
92    532 Ashley Galbeaux     F                                  26:26.1 26:17.4 8:28  34  56.4       3        F 30-34  
93    533 Travis Galbeaux     M                                  26:26.8 26:17.8 8:28  37  51.0       9        M 35-39  
94    535 Pam DeLoye          F                                  26:37.5 26:24.4 8:30  51  63.2       2        F 50-54  
95    72  A. Magoto           F      Russia        OH    US      26:28.3 26:26.0 8:30  9   67.8       3        F 1-10   
96    574 Brain Gleason       M                                  26:54.0 26:43.9 8:36  57  58.3       1        M 55-59  
97    30  J. DREES            M                          RU      26:57.4 26:50.0 8:38  10  57.9       8        M 1-10   
98    58  JILL HAMAKER        F                    OH            26:59.7 26:51.1 8:39  37  55.7       5        F 35-39  
99    464 Mark Shappie        M                                  27:06.2 26:57.9 8:41  38  50.1       10       M 35-39  
100   549 Mary Siegrist       F                                  27:14.6 27:08.5 8:44                 1        F 60-69  
101   62  DAN HOYING          M                          RU      27:24.8 27:08.7 8:44  37  49.4       11       M 35-39  
102   2   Taylor Ambos        F      Sidney        OH    US      27:37.6 27:23.6 8:49  28  53.9       3        F 25-29  
103   86  HOLLY MONNIN        F                          RU      27:44.2 27:29.6 8:51  27  53.7       4        F 25-29  
104   48  Melissa Godwin      F      Sidney        OH    US      27:44.3 27:34.6 8:53  45  57.0       1        F 45-49  
105   87  JORDAN MONNIN       M                          RU      27:53.0 27:38.2 8:54  29  47.0       7        M 25-29  
106   78  Kayli McClenen      F      Russia        OH    US      27:51.4 27:47.6 8:57  13  58.0       10       F 11-14  
107   71  LARRY MABBITT       M                          RU      28:04.0 27:55.8 8:59  52  53.6       7        M 50-54  
108   26  CLARE CALDWELL      F                    OH            28:10.2 27:57.1 9:00  15  55.5       3        F 15-19  
109   468 Becca Seger         F                                  28:10.5 27:57.4 9:00  14  56.5       11       F 11-14  
110   96  SARAH PINCHOT       F                    OH            28:09.6 27:57.4 9:00  16  54.5       4        F 15-19  
111   466 Megan Fraizer       F                                  28:09.2 27:57.4 9:00  18  53.1       5        F 15-19  
112   88  KATELYN MONNIN      F                          RU      28:10.5 27:57.6 9:00  15  55.5       6        F 15-19  
113   82  CLAIRE MEYER        F                          RU      28:09.5 27:57.7 9:00  16  54.5       7        F 15-19  
114   95  BECKY PINCHOT       F                    OH            28:09.2 27:57.8 9:00  18  53.0       8        F 15-19  
115   34  ANNA FIESSINGER     F                          RU      28:10.0 27:58.0 9:00  17  53.6       9        F 15-19  
116   91  Grace Niese         F      Bowling Green OH    US      28:15.9 27:58.6 9:00  25  52.8       5        F 25-29  
117   92  Jonathan Niese      M      Bowling Green OH    US      28:16.0 27:58.6 9:00  25  46.4       8        M 25-29  
118   576 B. Cordonnier       M                                  28:23.5 28:15.7 9:06  10  55.0       9        M 1-10   
119   575 Amber Cerdenier     F                                  28:27.8 28:19.9 9:07  34  52.4       4        F 30-34  
120   18  DOUG BORCHERS       M                          RU      28:25.6 28:21.4 9:08  52  52.8       8        M 50-54  
121   552 Phil Stickel        M                                  28:34.9 28:22.9 9:08  57  54.9       2        M 55-59  
122   118 HANNAH VALLANDIGHAM F                          RU      28:38.8 28:25.2 9:09  16  53.7       10       F 15-19  
123   45  AUDREY GARIETY      F                          RU      28:39.0 28:25.5 9:09  18  52.2       11       F 15-19  
124   65  NATALIE KLOSTERMAN  F                          RU      28:39.6 28:25.9 9:09  15  54.6       12       F 15-19  
125   42  L. FULLENKAMP       M                          RU      28:34.0 28:31.5 9:11  9   57.1       10       M 1-10   
126   46  E. GARIETY          F                          RU      28:38.0 28:34.2 9:12  12  57.7       12       F 11-14  
127   553 Aaron DeLoye        M                                  28:47.5 28:35.2 9:12  28  45.4       9        M 25-29  
128   29  Jarica DeLoye       F      Russia        OH    US      28:47.4 28:35.7 9:12  27  51.6       6        F 25-29  
129   542 Liz Michael         F                                  29:00.7 28:44.4 9:15                 13       F 15-19  
130   25  Bryan Boyer         M      Sidney        OH    US      29:05.8 28:45.8 9:15  34  45.9       4        M 30-34  
131   543 Lindsay McEldowney  F                                  29:03.0 28:46.3 9:16                 14       F 15-19  
132   81  BECCA MEYER         F                          RU      28:55.4 28:50.0 9:17  22  51.2       2        F 20-24  
133   69  GORDON LAWRENCE     M                    OH            29:05.1 28:50.4 9:17  48  50.4       2        M 45-49  
134   583 Kris Soliday        F                                  29:02.3 28:50.7 9:17                 2        F 40-44  
135   569 Courtney Cottrill   F                                  29:00.8 28:52.2 9:18                 7        F 25-29  
136   13  S. BELL             F                          RU      28:54.6 28:54.6 9:18  11  58.5       13       F 11-14  
137   579 H. Francis          F                                  28:57.0 28:54.7 9:18  9   62.0       4        F 1-10   
138   17  C. Borchers         F      Fort Loramie  OH    US      29:04.3 28:58.0 9:19  11  58.3       14       F 11-14  
139   20  Kelly Borchers      F      Fort Loramie  OH    US      29:06.8 29:00.8 9:20  39  52.0       6        F 35-39  
140   598 C. Grogeau          M                                  29:07.7 29:02.9 9:21  8   59.2       11       M 1-10   
141   109 KATE SHERMAN        F                          RU      29:14.0 29:10.1 9:23  13  55.3       15       F 11-14  
142   465 Todd Abels          M                                  29:21.1 29:10.3 9:23  52  51.4       9        M 50-54  
143   599 JC Grogeau          M                                  29:11.2 29:11.2 9:24  37  46.0       12       M 35-39  
144   539 Tracey Schulze      F                                  29:32.5 29:16.0 9:25  38  51.3       7        F 35-39  
145   580 Abbey Hobbs         F                                  29:56.6 29:41.4 9:33  32  49.8       5        F 30-34  
146   68  Rick Krogman        M      Celina        OH    US      29:55.4 29:42.0 9:34  57  52.5       3        M 55-59  
147   101 R. POLING           F                          RU      29:53.7 29:50.9 9:36  11  56.6       16       F 11-14  
148   100 LAURISSA POLING     M                          RU      30:10.9 29:58.4 9:39  16  44.2       9        M 15-19  
149   595 A. Guerke           M                                  30:03.7 30:00.9 9:40  12  48.1       17       M 11-14  
150   551 Joseph Stickel      M                                  30:37.5 30:31.6 9:50  20  42.5       2        M 20-24  
151   89  M. Monnin           F      Russia        OH    US      30:36.8 30:33.0 9:50  12  54.0       17       F 11-14  
152   545 Glen Schwarzman     M                                  30:58.7 30:40.3 9:52                 10       M 50-54  
153   106 Danny Schneible     M      Houston       OH    US      31:14.2 30:50.3 9:56  38  43.8       13       M 35-39  
154   32  Rhonda Farley       F      Sidney        OH    US      31:44.2 31:33.6 10:09 49  51.8       2        F 45-49  
155   114 Kaia Uhlenhake      F      Anna          OH    US      31:54.0 31:38.2 10:11 14  49.9       18       F 11-14  
156   581 J. Bergman          F                                  31:48.4 31:44.3 10:13 11  53.2       19       F 11-14  
157   536 Charlene Imler      F                                  31:56.2 31:48.7 10:14 64  61.2       2        F 60-69  
158   103 S. Prenger          M      Russia        OH    US      32:06.1 31:57.1 10:17 8   53.8       12       M 1-10   
159   102 Jeff Prenger        M      Russia        OH    US      32:06.9 31:57.2 10:17 47  45.1       3        M 45-49  
160   10  Nathan Baumgardner  M      Saint Paris   OH    US      32:19.9 32:01.3 10:18 45  44.4       4        M 45-49  
161   107 H. Schneible        F      Houston       OH    US      32:56.8 32:36.2 10:30 10  53.3       5        F 1-10   
162   44  Julie Fuller        F      De Graff      OH    US      33:13.4 32:51.1 10:34 42  46.7       3        F 40-44  
163   38  Linda Fogt          F      Sidney        OH    US      33:10.1 32:55.5 10:36 45  47.7       3        F 45-49  
164   452 M. Larger           F                                  33:26.3 33:15.4 10:42 8   55.8       6        F 1-10   
165   93  L. PHLIPOT          F                          RU      33:30.8 33:26.9 10:46 12  49.3       20       F 11-14  
166   571 Claudia Hoehne      F                                  33:28.5 33:27.3 10:46                7        F 1-10   
167   578 Marilyn Pohlman     F                                  33:40.8 33:29.4 10:47 61  56.0       3        F 60-69  
168   448 Tammy Taylor        F                                  33:49.9 33:30.8 10:47 56  52.8       2        F 55-59  
169   73  I. Magoto           F      Russia        OH    US      33:56.3 33:52.8 10:54 12  48.7       21       F 11-14  
170   37  H. Fogt             F      Sidney        OH    US      34:11.5 33:56.4 10:55 11  49.8       22       F 11-14  
171   36  Bruce Fogt          M      Sidney        OH    US      34:23.8 34:08.3 10:59 58  46.0       4        M 55-59  
172   108 ANETTE SCHULZE      F                    OH            34:32.0 34:24.3 11:04 64  56.6       4        F 60-69  
173   43  James Fuller        M      De Graff      OH    US      35:08.0 34:44.2 11:11 38  38.9       14       M 35-39  
174   451 Gene Black          M                                  35:01.8 34:47.6 11:12 75  53.9       1        M 70-99  
175   589 J. Dickman          F                                  34:56.6 34:49.2 11:12 10  49.9       8        F 1-10   
176   590 Pam Dickman         F                                  34:56.7 34:49.5 11:13 47  45.9       4        F 45-49  
177   540 Debra Henkener      F      Wapakoneta    OH    US      35:16.1 35:08.1 11:19 65  56.2       5        F 60-69  
178   558 Lisa Gehret         F                                  35:25.2 35:12.3 11:20 50  46.9       3        F 50-54  
179   121 AMY YOUNG           F                    OH            35:32.2 35:16.4 11:21 32  41.9       6        F 30-34  
180   98  Kim Poeppelman      F      Maria Stein   OH    US      35:36.9 35:21.2 11:23 43  43.7       4        F 40-44  
181   19  ED BORCHERS         M                          RU      35:37.0 35:21.2 11:23 78  56.1       2        M 70-99  
182   554 Joni Siegrist       F                                  36:09.8 35:49.4 11:32 34  41.4       7        F 30-34  
183   584 Beth Dammeyer       F                                  36:13.2 35:51.7 11:33 57  49.9       3        F 55-59  
184   588 B. Traxler          M                                  36:41.2 36:19.8 11:42 8   47.3       13       M 1-10   
185   546 Karen Fortman       F                                  37:55.9 37:38.7 12:07                5        F 45-49  
186   596 Gregg Gooding       M                                  38:04.2 37:39.1 12:07 63  43.5       4        M 60-69  
187   538 Unknown Partic. 538 M                                  39:53.3 39:34.8 12:44                4        F 55-59  
188   562 Lori Werling        F                                  40:30.3 40:12.9 12:57 50  41.1       4        F 50-54  
189   582 Laura Simon         F                                  41:58.7 41:36.7 13:24 61  45.1       6        F 60-69  
190   557 Joan Bergman        F                                  41:59.4 41:37.9 13:24 60  44.5       7        F 60-69  
191   565 L. Fullenkamp       F                                  42:09.1 41:58.4 13:31 11  40.3       23       F 11-14  
192   566 Nick Fullenkamp     M                                  42:12.7 42:02.0 13:32 47  34.3       5        M 45-49  
193   9   Connie Baumgardner  F      Saint Paris   OH    US      42:48.1 42:29.5 13:41 50  38.9       5        F 50-54  
194   66  SUSAN KLOSTERMAN    F                          RU      43:20.4 42:57.4 13:50 37  34.8       8        F 35-39  
195   70  BEV MABBITT         F                          RU      43:09.9 42:57.5 13:50 58  42.1       5        F 55-59  
196   33  Dorothy Fergus      F      Sidney        OH    US      43:31.7 43:13.6 13:55 56  40.9       6        F 55-59  
197   64  SHELLY HOYING       F                          RU      44:15.2 43:53.3 14:08 31  33.6       8        F 30-34  
198   79  CRISTINA MENDOZA    F                          RU      44:15.3 43:53.3 14:08 17  34.2       15       F 15-19  
199   594 Dennis Hall         M                                  49:21.7 48:56.8 15:45 54  31.1       11       M 50-54  
200   593 Angela Hale         F                                  49:21.7 48:57.0 15:45 53  34.9       6        F 50-54  


Top Male Finisher - Open
Place Name           Bib Age Overall Gender Location Time    
===== ============== === === ======= ====== ======== ======= 
1     Alan Holdheide 563 18  1       M               18:10.3 


Top Female Finisher - Open
Place Name        Bib Age Overall Gender Location Time    
===== =========== === === ======= ====== ======== ======= 
1     Katie Barga 447 24  8       F               19:22.9 


Male 10 and Under
Place Name           Bib Age Overall Gender Location Time    
===== ============== === === ======= ====== ======== ======= 
1     C. UNVERFERTH  116 10  53      M        RU     23:47.8 
2     Cameron Magoto 572     59      M               24:10.8 
3     L. BORCHERS    22  7   69      M        RU     25:06.9 


Male 11 to 14
Place Name             Bib Age Overall Gender Location Time    
===== ================ === === ======= ====== ======== ======= 
1     JONATHAN R. BELL 11  14  7       M        RU     18:49.6 
2     Aiden Shappie    463 14  11      M               20:04.6 
3     XAVIER PHLIPOT   94  13  13      M        RU     20:36.6 


Male 15 to 19
Place Name            Bib Age Overall Gender Location Time    
===== =============== === === ======= ====== ======== ======= 
1     Gavin George    537 16  3       M               18:20.7 
2     Andrew DeLoye   534 18  4       M               18:25.5 
3     ZACHARY F. BELL 14  17  5       M        RU     18:39.2 


Male 20 to 24
Place Name           Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ============== === === ======= ====== ============ ======= 
1     Treg Francis   41  22  88      M      Russia OH US 26:07.5 
2     Joseph Stickel 551 20  150     M                   30:31.6 


Male 25 to 29
Place Name          Bib Age Overall Gender Location Time    
===== ============= === === ======= ====== ======== ======= 
1     JOHN MAGOTO   74  25  16      M        RU     20:57.1 
2     Greg Cottrill 568     28      M               22:23.1 
3     COLE DE'NISE  28  27  31      M       OH      22:29.1 


Male 30 to 34
Place Name           Bib Age Overall Gender Location       Time    
===== ============== === === ======= ====== ============== ======= 
1     Drew Barhorst  8   33  2       M      Hilliard OH US 18:20.0 
2     ZACH MONNIN    90  34  18      M        RU           21:00.8 
3     Eric Rosenbeck 591 34  57      M                     23:59.0 


Male 35 to 39
Place Name             Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ================ === === ======= ====== ============ ======= 
1     Brain Loughridge 453 37  15      M                   20:45.9 
2     Jake Borchers    585 35  20      M                   21:42.1 
3     Brandon Simon    110 36  23      M      Russia OH US 21:57.6 


Male 40 to 44
Place Name               Bib Age Overall Gender Location Time    
===== ================== === === ======= ====== ======== ======= 
1     Fred Schmiedebusch 530 41  6       M               18:41.4 
2     Randy Seger        467 44  10      M               19:49.6 
3     Matt Ambos         567 41  29      M               22:25.6 


Male 45 to 49
Place Name            Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== =============== === === ======= ====== ============ ======= 
1     Mike Thomas     531 48  9       M                   19:24.2 
2     GORDON LAWRENCE 69  48  133     M       OH          28:50.4 
3     Jeff Prenger    102 47  159     M      Russia OH US 31:57.2 


Male 50 to 54
Place Name            Bib Age Overall Gender Location      Time    
===== =============== === === ======= ====== ============= ======= 
1     Jeff Goubeaux   53  50  19      M      Russia OH US  21:32.5 
2     Craig McEldowry 469 50  40      M                    22:56.5 
3     Rick Ball       7   54  56      M      Houston OH US 23:55.3 


Male 55 to 59
Place Name          Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ============= === === ======= ====== ============ ======= 
1     Brain Gleason 574 57  96      M                   26:43.9 
2     Phil Stickel  552 57  121     M                   28:22.9 
3     Rick Krogman  68  57  146     M      Celina OH US 29:42.0 


Male 60 to 69
Place Name          Bib Age Overall Gender Location Time    
===== ============= === === ======= ====== ======== ======= 
1     Larry Topp    560 60  43      M               23:05.2 
2     BRIAN MONNIN  85  61  55      M        RU     23:53.4 
3     Ivan Steinice 597 62  61      M               24:13.7 


Male 70 and Over
Place Name        Bib Age Overall Gender Location Time    
===== =========== === === ======= ====== ======== ======= 
1     Gene Black  451 75  174     M               34:47.6 
2     ED BORCHERS 19  78  181     M        RU     35:21.2 


Female 10 and Under
Place Name         Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ============ === === ======= ====== ============ ======= 
1     S. HOYING    63  10  68      F        RU         24:49.3 
2     A. Armstrong 3   10  79      F      Russia OH US 25:42.3 
3     A. Magoto    72  9   95      F      Russia OH US 26:26.0 


Female 11 to 14
Place Name          Bib Age Overall Gender Location Time    
===== ============= === === ======= ====== ======== ======= 
1     Breann Reaman 550     30      F               22:29.0 
2     E. GOUBEAUX   51  11  36      F       OH      22:48.7 
3     ELLA HOEHNE   61  13  39      F        RU     22:53.7 


Female 15 to 19
Place Name           Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ============== === === ======= ====== ============ ======= 
1     Ana Adams      1   15  12      F      Sidney OH US 20:18.0 
2     SHAE GOUBEAUX  55  18  52      F       OH          23:41.7 
3     CLARE CALDWELL 26  15  108     F       OH          27:57.1 


Female 20 to 24
Place Name            Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== =============== === === ======= ====== ============ ======= 
1     Corrina Francis 39  20  89      F      Russia OH US 26:07.7 
2     BECCA MEYER     81  22  132     F        RU         28:50.0 


Female 25 to 29
Place Name               Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ================== === === ======= ====== ============ ======= 
1     KAYLA FRANCIS      40  25  21      F       OH          21:46.5 
2     KRISTA SCHMITMEYER 105 28  25      F       OH          22:06.3 
3     Taylor Ambos       2   28  102     F      Sidney OH US 27:23.6 


Female 30 to 34
Place Name            Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== =============== === === ======= ====== ================= ======= 
1     Catie Topp      570     58      F                        24:03.8 
2     Julia Everman   31  34  73      F      Maria Stein OH US 25:16.8 
3     Ashley Galbeaux 532 34  92      F                        26:17.4 


Female 35 to 39
Place Name              Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ================= === === ======= ====== ============ ======= 
1     Melanie Gibson    47  35  66      F      Russia OH US 24:31.5 
2     Melissa Armstrong 4   38  80      F      Russia OH US 25:42.6 
3     Tricia Rosenbeck  592 35  81      F                   25:43.8 


Female 40 to 44
Place Name            Bib Age Overall Gender Location       Time    
===== =============== === === ======= ====== ============== ======= 
1     Wendy Uhlenhake 115 42  74      F      Anna OH US     25:20.9 
2     Kris Soliday    583     134     F                     28:50.7 
3     Julie Fuller    44  42  162     F      De Graff OH US 32:51.1 


Female 45 to 49
Place Name           Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ============== === === ======= ====== ============ ======= 
1     Melissa Godwin 48  45  104     F      Sidney OH US 27:34.6 
2     Rhonda Farley  32  49  154     F      Sidney OH US 31:33.6 
3     Linda Fogt     38  45  163     F      Sidney OH US 32:55.5 


Female 50 to 54
Place Name           Bib Age Overall Gender Location        Time    
===== ============== === === ======= ====== =============== ======= 
1     Michele Stoltz 112 54  85      F      Englewood OH US 25:58.5 
2     Pam DeLoye     535 51  94      F                      26:24.4 
3     Lisa Gehret    558 50  178     F                      35:12.3 


Female 55 to 59
Place Name          Bib Age Overall Gender Location Time    
===== ============= === === ======= ====== ======== ======= 
1     Sandy Hoenig  577 58  42      F               22:59.4 
2     Tammy Taylor  448 56  168     F               33:30.8 
3     Beth Dammeyer 584 57  183     F               35:51.7 


Female 60 to 69
Place Name            Bib Age Overall Gender Location Time    
===== =============== === === ======= ====== ======== ======= 
1     Mary Siegrist   549     100     F               27:08.5 
2     Charlene Imler  536 64  157     F               31:48.7 
3     Marilyn Pohlman 578 61  167     F               33:29.4 

Embed Code