Free the Mind/Anchor the Soul 5k Run/Walk

Thu July 4, 2019 West Milton, OH US 45383 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                Gender City           Chip      Pace  Age Age        Division Division 
                                                    Time                Percentage Place             
===== === =================== ====== ============== ========= ===== === ========== ======== ======== 
1     573 Blake Guillozet     M                     16:50.0   5:26  21  77.0       1        M 20-30  
2     572 David Larson        M                     17:14.1   5:34  37  77.7       1        M 31-40  
3     549 Bobby Wiltshire     M                     17:41.1   5:42  30  73.4       2        M 20-30  
4     568 Shannon Milnickel   M                     17:49.1   5:45  18  72.8       1        M 15-19  
5     26  William Brock       M      West Milton    18:15.7   5:53  17  71.6       2        M 15-19  
6     578 Ryan King           M                     18:21.8   5:55  35  72.1       2        M 31-40  
7     591 Nick Pratt          M                     18:45.7   6:03  16  70.5       3        M 15-19  
8     76  Isaac Flora         M      Troy           18:50.8   6:05  17  69.4       4        M 15-19  
9     656 Robert Ventura      M                     19:12.1   6:12  15  69.9       5        M 15-19  
10    152 Tristan Persinger   M      West Milton    19:37.9   6:20  15  68.4       6        M 15-19  
11    117 Jeff McDaniel       M      Troy           19:51.5   6:24  57  78.3       1        M 51-60  
12    551 Michael Lyons       M                     19:53.2   6:25  13  70.4       1        M 6-14   
13    595 Zach Davidson       M                     19:54.7   6:25  17  65.6       7        M 15-19  
14    565 Mark Leo            M                     20:13.1   6:31  44  69.6       1        M 41-50  
15    61  John Davenport      M      Lynchburg      20:23.9   6:35  20  63.5       3        M 20-30  
16    182 Eric Trittschuh     M      West Milton    20:30.4   6:37  13  68.3       2        M 6-14   
17    658 Nathan Childs       M                     20:47.9   6:43  15  64.5       8        M 15-19  
18    79  CAYDEN GALENTINE    M      West Milton    21:00.9   6:47  15  63.9       9        M 15-19  
19    559 Jerry Oaks          M                     21:04.2   6:48  47  68.3       2        M 41-50  
20    602 Laura Finn          F                     21:17.0   6:52  17  70.3       1        F 15-19  
21    652 Annie Martino       F                     21:20.5   6:53  17  70.1       2        F 15-19  
22    84  Alex Hayes          M      Casstown       21:23.1   6:54  16  61.8       10       M 15-19  
23    125 Michael Meredith    M      Troy           21:23.7   6:54  44  65.8       3        M 41-50  
24    570 Patrick Gibson      M                     21:24.4   6:54  35  61.8       3        M 31-40  
25    556 Barry Martens       M                     21:26.0   6:55  52  69.8       2        M 51-60  
26    585 Brennan Larned      M                     21:34.4   6:58  15  62.2       11       M 15-19  
27    576 Nate Hunnicutt      M                     21:40.5   7:00  15  61.9       12       M 15-19  
28    594 Rachel Davidson     F                     21:41.8   7:00  20  67.9       1        F 20-30  
29    567 Adam Bensman        M                     21:48.9   7:02  14  62.7       3        M 6-14   
30    71  Joel Fehrman        M      Marysville     21:53.2   7:04  21  59.2       4        M 20-30  
31    638 Micah Tatebe        M                     22:06.2   7:08  21  58.6       5        M 20-30  
32    566 Cofeman Pernmitt    M                     22:06.4   7:08  14  61.8       4        M 6-14   
33    89  S. Hept             F      Tipp City      22:10.1   7:09  12  74.2       1        F 6-14   
34    579 Carolyn Iddings     F                     22:19.3   7:12  44  69.7       1        F 41-50  
35    27  Mike Brockert       M      Troy           22:32.5   7:16  58  69.6       3        M 51-60  
36    155 Chase Prikkel       F      Brookville     22:33.4   7:17  21  65.3       6        M 20-30  
37    94  Tood Hoover         M      West Milton    22:37.0   7:18  53  66.6       4        M 51-60  
38    112 Peter Marshall      M      Massillon      22:57.9   7:24  21  56.4       7        M 20-30  
39    659 Daiton Sharp        M                     23:12.0   7:29  17  56.3       13       M 15-19  
40    23  Danny Booker        M      Laura          23:15.6   7:30  14  58.8       5        M 6-14   
41    584 Wesley Sutherly     M                     23:38.1   7:37  16  55.9       14       M 15-19  
42    581 Jimmy Suther        M                     23:52.5   7:42  14  57.3       6        M 6-14   
43    126 Sophie Meredith     F      Troy           23:54.2   7:43  13  67.3       2        F 6-14   
44    645 Mark Reeder         M                     23:59.3   7:44  49  60.9       4        M 41-50  
45    39  Nick Brumbaugh      M      West Milton    24:02.0   7:45  17  54.4       15       M 15-19  
46    654 Emily Foy           F                     24:07.2   7:47  27  61.1       2        F 20-30  
47    623 Maria Moritz        F                     24:07.2   7:47  25  61.1       3        F 20-30  
48    115 Rod Martino         M      Tipp City      24:08.7   7:47  52  61.9       5        M 51-60  
49    618 Phil Plummer        M                     24:11.8   7:48  28  53.5       8        M 20-30  
50    644 Zachary Taw         M                     24:25.5   7:53  22  53.0       9        M 20-30  
51    151 Emilie Penick       F      Lewisburg      24:33.3   7:55  15  63.1       3        F 15-19  
52    40  Philip Brumbaugh    M      West Milton    24:45.1   7:59  18  52.4       7        M 6-14   
53    28  Carson Brown        M      West Milton    24:53.5   8:02  13  56.3       8        M 6-14   
54    599 Drew Sregfried      M                     24:59.0   8:04  32  52.3       4        M 31-40  
55    554 Jay Yoder           M                     25:21.3   8:11  53  59.4       6        M 51-60  
56    86  Michael Hefner      M      Christiansburg 25:24.4   8:12  55  60.2       7        M 51-60  
57    131 Jacob Motz          M      Laura          25:25.2   8:12  14  53.8       9        M 6-14   
58    49  S. Christian        M      Troy           25:29.5   8:13  7   71.6       10       M 6-14   
59    129 Ryan Moore          M      Ludlow Falls   25:32.5   8:14  17  51.2       16       M 15-19  
60    133 Samuel Motz         M      Laura          25:33.6   8:15  17  51.1       17       M 15-19  
61    141 Sam Orme            M      Dayton         25:35.9   8:15  15  52.4       18       M 15-19  
62    622 Mason Gooslin       M                     25:36.0   8:15  15  52.4       19       M 15-19  
63    55  David Copp          M      West Milton    25:43.8   8:18  39  52.8       5        M 31-40  
64    170 S. Sergent          M      Fairview       25:44.1   8:18  11  57.8       11       M 6-14   
65    648 Katie Reeder        F                     25:50.3   8:20  15  59.9       4        F 15-19  
66    93  Brittni Hoover      F      Cedarville     25:52.4   8:21  20  56.9       4        F 20-30  
67    196 Erin Wellman        F      Xenia          25:52.5   8:21  34  57.2       1        F 31-40  
68    47  Brad Christian      M      Troy           25:55.6   8:22  41  53.1       5        M 41-50  
69    134 adam nelson         M      Tipp City      26:02.3   8:24  13  53.8       12       M 6-14   
70    57  Sarah Copp          F      West Milton    26:13.0   8:27  37  57.0       2        F 31-40  
71    44  Jill Campbell       F      Dayton         26:17.3   8:29  54  65.5       1        F 51-60  
72    610 Jena Cosby          F                     26:23.2   8:31  30  55.8       5        F 20-30  
73    114 Amy Martino         F      Tipp City      26:24.5   8:31  38  56.7       3        F 31-40  
74    119 Jennifer Mcguffey   F      West Milton    26:35.1   8:35  35  55.8       4        F 31-40  
75    179 Rachel Thompson     F      West Milton    26:44.5   8:38  15  57.9       5        F 15-19  
76    145 Kyli Parsons        F      West Milton    26:45.3   8:38  16  56.9       6        F 15-19  
77    2   Daniel Adducchio    M      Dayton         27:01.5   8:43  25  47.9       10       M 20-30  
78    160 Brad Ritchey        M      West Milton    27:25.1   8:51  43  50.9       6        M 41-50  
79    90  W. Hept             M      Tipp City      27:28.7   8:52  10  56.4       13       M 6-14   
80    562 Mark Boehm          M                     27:34.0   8:54  58  56.9       8        M 51-60  
81    110 Beth MacFarlane     F      Xenia          27:36.1   8:54  32  53.4       5        F 31-40  
82    5   Cam Arminio         M      Hamilton       27:42.4   8:56  20  46.8       11       M 20-30  
83    130 Katie Moreland      F      Cedarville     27:44.5   8:57  20  53.1       6        F 20-30  
84    158 James Ranft         M      Tipp City      27:44.7   8:57  54  54.7       9        M 51-60  
85    45  Tara Cavaness       F      Ludlow Falls   27:59.2   9:02  46  56.5       2        F 41-50  
86    553 Mindy Yoder         F                     28:05.1   9:04  49  58.1       3        F 41-50  
87    177 Doug Thompson       M      West Milton    28:11.0   9:05  44  49.9       7        M 41-50  
88    67  Maiya Dilbone       F      Troy           28:12.8   9:06  14  55.8       3        F 6-14   
89    153 Heath Peters        M      Ludlow Falls   28:14.4   9:07  43  49.5       8        M 41-50  
90    164 Naomi Rust          F      Bismarck       28:25.5   9:10  22  51.8       7        F 20-30  
91    168 Doug Schutte        M      Troy           28:28.0   9:11  49  51.3       9        M 41-50  
92    98  Kiley Jacobe        F      West Milton    28:38.4   9:14  17  52.3       7        F 15-19  
93    637 Dylan Schenck       M                     28:38.4   9:14  16  46.2       20       M 15-19  
94    38  John Brumbaugh      M      West Milton    28:38.5   9:14  46  49.9       14       M 6-14   
95    171 W. Sergent          M      Fairview       28:38.8   9:14  9   56.7       15       M 6-14   
96    46  William Cavaness    M      Ludlow Falls   28:43.6   9:16  48  50.5       10       M 41-50  
97    52  Andrew Collins      M      West Milton    28:54.7   9:20  13  48.4       16       M 6-14   
98    165 Jonathan Sando      M      Arcanum        29:14.7   9:26  33  44.8       6        M 31-40  
99    121 Whitney Medlock     F      Omaha          29:14.9   9:26  27  50.4       8        F 20-30  
100   582 Dell Larned         F                     29:22.0   9:28  47  54.4       4        F 41-50  
101   589 Michelle Nickell    F                     29:40.6   9:34  37  50.3       6        F 31-40  
102   561 Sherry Ashburn      F                     29:41.8   9:35  45  52.8       5        F 41-50  
103   187 Nicholas Walters    M      Ludlow Falls   29:42.7   9:35  13  47.1       17       M 6-14   
104   13  Haley Bloom         F      Troy           29:50.5   9:38  17  50.2       8        F 15-19  
105   66  Kristen Dilbone     F      Troy           30:09.3   9:44  42  50.8       6        F 41-50  
106   550 Anne Lyons          F                     30:10.2   9:44  15  51.3       9        F 15-19  
107   41  S. Brumbaugh        F      West Milton    30:22.6   9:48  11  55.5       4        F 6-14   
108   147 T. PARSONS          F      West Milton    30:27.6   9:50  11  55.4       5        F 6-14   
109   199 Kelly Wheeler       F      Wapakoneta     30:31.3   9:51  37  48.9       7        F 31-40  
110   108 Margo Long          F      Troy           30:32.9   9:51  14  51.6       6        F 6-14   
111   162 Kira Rohr           F      Troy           30:34.3   9:52  18  48.4       10       F 15-19  
112   577 Shane Hunnicutt     M                     30:43.0   9:55  43  45.5       11       M 41-50  
113   29  Jennifer Brown      F      Englewood      30:48.8   9:56  28  47.8       9        F 20-30  
114   103 Luke Kinninger      M      Tipp City      30:56.8   9:59  37  43.3       7        M 31-40  
115   183 Megan Trittschuh    F      West Milton    30:56.8   9:59  16  49.2       11       F 15-19  
116   53  Brianna Collins     F      West Milton    30:57.0   9:59  16  49.2       12       F 15-19  
117   102 Jordan King         M      West Milton    30:57.4   9:59  19  41.8       21       M 15-19  
118   596 Clifton Poling      M                     31:03.4   10:01 66  54.0       1        M 61-69  
119   120 Matt Mcguffey       M      West Milton    31:16.7   10:05 35  42.3       8        M 31-40  
120   176 Beth Thoele         F      Laura          31:25.3   10:08 56  56.2       2        F 51-60  
121   609 Jody Willoughby     F                     31:26.0   10:08 37  47.5       8        F 31-40  
122   124 Lisa Meredith       F      Troy           31:27.8   10:09 44  49.4       7        F 41-50  
123   14  Rachel Bloom        F      Troy           31:31.1   10:10 14  50.0       7        F 6-14   
124   188 Grace Warner        F      West Milton    31:43.4   10:14 22  46.4       10       F 20-30  
125   75  Gus Fischer         M      Miamisburg     31:46.0   10:15 13  44.1       18       M 6-14   
126   31  Melinda Brown       F      West Milton    31:57.2   10:18 55  54.5       3        F 51-60  
127   35  J. Brumbaugh        F      West Milton    32:10.8   10:23 10  53.9       8        F 6-14   
128   661 Jon Ogael           M                     32:11.7   10:23 16  41.1       22       M 15-19  
129   611 Marguerite Sclater  F                     32:20.9   10:26 58  55.8       4        F 51-60  
130   65  Kevin Dilbone       M      Troy           32:21.1   10:26 43  43.2       12       M 41-50  
131   37  Jessica Brumbaugh   F      West Milton    32:34.4   10:30 40  46.5       9        F 31-40  
132   96  Adrienne Isenbarger F      New Carlisle   32:40.8   10:33 35  45.4       10       F 31-40  
133   127 Heather Miller      F      Vandalia       32:42.2   10:33 41  46.5       8        F 41-50  
134   59  S. Crowe            F      West Milton    32:53.9   10:37 9   54.4       9        F 6-14   
135   95  Jamie Hylton        F      West Milton    32:58.5   10:38 37  45.3       11       F 31-40  
136   85  Lashonda Hayes      F      Casstown       33:08.6   10:41 44  46.9       9        F 41-50  
137   101 Lauren Karch        F      Troy           33:12.1   10:43 28  44.4       11       F 20-30  
138   68  steve ellis         M      Ludlow Falls   33:15.1   10:44 69  51.9       2        M 61-69  
139   178 Lori Thompson       F      West Milton    33:19.1   10:45 42  46.0       10       F 41-50  
140   163 Katie Roose         F      Troy           33:19.4   10:45 32  44.3       12       F 31-40  
141   56  K. Copp             F      West Milton    33:31.7   10:49 9   53.4       10       F 6-14   
142   169 Lily Sergent        F      Fairview       34:03.0   10:59 13  47.2       11       F 6-14   
143   74  D. Fischer          F      Miamisburg     34:03.0   10:59 10  50.9       12       F 6-14   
144   191 R. Warner           F      West Milton    34:04.2   10:59 9   52.5       13       F 6-14   
145   73  Allie Fischer       F      Miamisburg     34:05.0   11:00 41  44.6       11       F 41-50  
146   9   Allison Beetley     F      West Milton    34:32.3   11:08 17  43.3       13       F 15-19  
147   139 Sarah Olszewski     F      Troy           34:35.8   11:10 19  42.6       14       F 15-19  
148   128 Holly Minneman      F      West Milton    34:39.5   11:11 32  42.6       13       F 31-40  
149   195 Sharon Welbaum      F      Brookville     34:41.3   11:11 66  57.5       1        F 61-69  
150   181 Kiley Timmers       F      Ludlow Falls   35:03.6   11:19 17  42.7       15       F 15-19  
151   617 Lacey Reef          F                     35:19.6   11:24 31  41.7       14       F 31-40  
152   136 Morgan Nemeth       F      West Milton    35:27.1   11:26 17  42.2       16       F 15-19  
153   586 Tawni Getlinger     F                     35:33.7   11:28 67  56.9       2        F 61-69  
154   587 Olivia Cox          F                     35:34.8   11:29 18  41.6       17       F 15-19  
155   122 C. Meredith         F      Troy           35:39.1   11:30 9   50.2       14       F 6-14   
156   616 M. Reef             F                     35:39.8   11:30 8   51.9       15       F 6-14   
157   107 Amy Long            F      Troy           35:44.8   11:32 45  43.9       12       F 41-50  
158   583 Toby Larned         M                     35:45.0   11:32 47  40.2       13       M 41-50  
159   156 Kasey Prikkel       F      Brookville     35:50.1   11:34 22  41.1       12       F 20-30  
160   36  Jennifer Brumbaugh  F      West Milton    35:53.6   11:35 46  44.1       13       F 41-50  
161   81  Linette Gerlach     F      Casstown       36:37.2   11:49 50  45.0       14       F 41-50  
162   109 Pam Looker          F      Sidney         36:40.1   11:50 45  42.8       15       F 41-50  
163   111 Helena Marshall     F      Hilliard       36:46.4   11:52 27  40.1       13       F 20-30  
164   30  Madeline Brown      F      West Milton    37:06.9   11:58 18  39.9       18       F 15-19  
165   64  Kristen Dickison    F      Pleasant Hill  37:06.9   11:58 16  41.0       19       F 15-19  
166   50  Vanessa Christian   F      Troy           37:08.3   11:59 47  43.0       16       F 41-50  
167   174 Makenzie Spayde     F      Carrollton     37:24.5   12:04 23  39.4       14       F 20-30  
168   48  L. Christian        M      Troy           38:29.9   12:25 6   51.0       19       M 6-14   
169   33  Olivia Brown        F      West Milton    38:33.5   12:26 16  39.5       20       F 15-19  
170   32  Molly Brown         F      West Milton    38:33.8   12:26 42  39.7       17       F 41-50  
171   116 Andrew May          M      Hilliard       39:22.3   12:42 29  32.9       12       M 20-30  
172   598 Brendan Re          M                     39:33.3   12:46 21  32.8       13       M 20-30  
173   149 Savannah Pemberton  F      Englewood      39:33.7   12:46 17  37.8       21       F 15-19  
174   545 Vicki Wiltshire     F                     39:33.9   12:46                3        F 61-69  
175   194 LARKIN WELBAUM      M      West Milton    40:27.2   13:03 17  32.3       23       M 15-19  
176   173 Kyle Spayde         M      Carrollton     40:45.4   13:09 24  31.8       14       M 20-30  
177   193 DARBY WELBAUM       F      West Milton    41:09.8   13:17 13  39.1       16       F 6-14   
178   628 Ruth Looker         F                     41:41.2   13:27 17  35.9       22       F 15-19  
179   88  Corey Hept          M      Tipp City      42:05.1   13:35 42  33.0       14       M 41-50  
180   142 S. Orme             M      Dayton         42:06.0   13:35 7   43.4       20       M 6-14   
181   631 E. Sando            F                     42:24.1   13:41 7   45.4       17       F 6-14   
182   54  David Collins       M      West Milton    42:39.9   13:46 44  33.0       15       M 41-50  
183   51  Abigail Collins     F      West Milton    42:40.0   13:46 42  35.9       18       F 41-50  
184   186 Mara Walters        F      Ludlow Falls   42:40.8   13:46 15  36.3       23       F 15-19  
185   143 Heather Orrill      F      Troutman       42:54.7   13:51 36  34.6       15       F 31-40  
186   7   Rachel Bates        F      Springfield    42:56.0   13:51 34  34.5       16       F 31-40  
187   614 James Cosby         M                     43:01.8   13:53 31  30.3       9        M 31-40  
188   627 J. Looker           M                     43:21.0   13:59 11  34.3       21       M 6-14   
189   72  AmyBeth Fetters     F      Phillipsburg   43:29.0   14:02 58  41.5       5        F 51-60  
190   552 James Bull          M                     43:29.0   14:02 45  32.6       16       M 41-50  
191   105 STEVEN KNEPPER      M      West Milton    44:51.0   14:28 29  28.9       15       M 20-30  
192   167 Dale Schutte        M      Troy           44:56.2   14:30 74  41.0       1        M 70-99  
193   197 Brenda West         F      Troy           44:56.3   14:30 48  35.9       19       F 41-50  
194   159 Noel Ranft          F      Tipp City      45:01.4   14:31 54  38.3       6        F 51-60  
195   135 STACY NELSON        F      Tipp City      45:33.1   14:42 49  35.8       20       F 41-50  
196   620 Angela Deere        F                     45:52.7   14:48 48  35.2       21       F 41-50  
197   15  Scott Bloom         M      Troy           46:00.4   14:50 44  30.6       17       M 41-50  
198   34  Robert Brown        M      West Milton    46:35.6   15:02 55  32.8       10       M 51-60  
199   3   Kia Adducchio       F      Dayton         46:56.0   15:08 48  34.4       22       F 41-50  
200   10  Sarah Bethel        F      Tipp City      46:56.1   15:08 36  31.7       17       F 31-40  
201   1   A. Adducchio        F      Springfield    48:20.5   15:36 9   37.0       18       F 6-14   
202   4   Samantha Adducchio  F      Springfield    48:23.5   15:37 44  32.1       23       F 41-50  
203   563 Jenna Moran         F                     48:28.4   15:38 30  30.4       15       F 20-30  
204   564 Chris Moran         M                     48:28.6   15:38 28  26.7       16       M 20-30  
205   148 Ian Pemberton       M      Englewood      48:34.3   15:40 49  30.1       18       M 41-50  
206   200 JAMES WILSON        M      West Milton    48:42.6   15:43 64  33.8       3        M 61-69  
207   132 Julie Motz          F      Laura          48:48.8   15:45 46  32.4       24       F 41-50  
208   157 Ginny Rammel        F      Laura          48:48.9   15:45 70  43.2       1        F 70-99  
209   150 Tammy Pemberton     F      Englewood      49:02.6   15:49 47  32.6       25       F 41-50  
210   12  E. Bloom            F      Troy           49:07.8   15:51 7   39.2       19       F 6-14   
211   113 Sue Martin          F      New Carlisle   49:08.4   15:51 47  32.5       26       F 41-50  
212   11  Cyndi Bloom         F      Troy           49:08.4   15:51 43  31.4       27       F 41-50  
213   69  Tisa Ellis          F      West Milton    50:04.5   16:09 45  31.3       28       F 41-50  
214   104 Jennifer Knepper    F      West Milton    50:21.2   16:15 54  34.2       7        F 51-60  
215   574 Joy Ginn            F                     50:31.6   16:18 62  37.5       4        F 61-69  
216   575 William Ginnim      M                     50:32.0   16:18 60  31.5       11       M 51-60  
217   606 B. Wilson           F                     52:33.0   16:57 9   34.1       20       F 6-14   
218   180 Wendi Thompson      F      Ludlow Falls   52:35.1   16:58 47  30.4       29       F 41-50  
219   100 Janis Johnson       F      West Milton    52:35.2   16:58 30  28.0       16       F 20-30  
220   63  Sally Davidson      F      West Milton    52:36.5   16:58 54  32.7       8        F 51-60  
221   18  Lynn Bohlender      M      West Milton    53:41.1   17:19 68  31.8       4        M 61-69  
222   62  Roger Davidson      M      West Milton    53:48.0   17:21 46  26.6       19       M 41-50  
223   16  Charlene Bohlender  F      West Milton    54:01.0   17:25 63  35.6       5        F 61-69  
224   17  Larry Bohlender     M      Sun City       54:02.9   17:26 75  34.6       2        M 70-99  
225   140 Brian Orme          M      Dayton         54:07.6   17:28 43  25.8       20       M 41-50  
226   8   Kirsten Beeler      F      Beavercreek    54:12.7   17:29 70  38.9       2        F 70-99  
227   172 Anita Sink          F      Covington      54:18.4   17:31 53  31.4       9        F 51-60  
228   651 Kelly Michalski     F                     54:19.2   17:31 50  30.3       30       F 41-50  
229   154 Pam Phelps          F      Tipp City      54:20.0   17:32 64  35.8       6        F 61-69  
230   19  Chrissy Booher      F      Laura          55:17.5   17:50 48  29.2       31       F 41-50  
231   22  Randy Booher        M      Laura          55:18.6   17:51 48  26.2       21       M 41-50  
232   21  Jessica Booher      F      Laura          55:18.6   17:51 23  26.6       17       F 20-30  
233   83  Colton Grauman      M      West Milton    55:30.3   17:54 18  23.4       24       M 15-19  
234   660 Michelle Welch      F                     55:53.5   18:02 41  27.2       32       F 41-50  
235   175 Marie Speers        F      Brookville     56:58.6   18:23 29  25.9       18       F 20-30  
236   161 Colista Rogers      F      Tipp City      57:00.5   18:23 31  25.8       18       F 31-40  
237   560 A. Mitchell         F                     57:35.6   18:35 7   33.4       21       F 6-14   
238   198 Bill Wetzel         M      Clayton        57:38.4   18:36 64  28.6       5        M 61-69  
239   144 Marsha Osman        F      Beavercreek    57:45.5   18:38 58  31.3       10       F 51-60  
240   642 Danny Fuson         M                     59:00.1   19:02 52  25.3       12       M 51-60  
241   629 Hannah Olander      F                     59:25.4   19:10 27  24.8       19       F 20-30  
242   630 A. Olander          F                     59:25.5   19:10 4              1        F 1- 5   
243   555 Manilyn Mitchell    F                     1:00:06.2 19:23 67  33.6       7        F 61-69  
244   588 BJ McInnej          F                     1:00:06.7 19:23 56  29.4       11       F 51-60  
245   24  Felicia Booker      F      Laura          1:01:51.4 19:57 42  24.8       33       F 41-50  
246   25  M. Booker           M      Laura          1:01:51.5 19:57 12  23.3       22       M 6-14   
247   192 CARRIE WELBAUM      F      West Milton    1:01:56.8 19:59 41  24.6       34       F 41-50  
248   185 Jennifer Walters    F      Ludlow Falls   1:01:57.9 19:59 44  25.1       35       F 41-50  
249   146 LORI PARSONS        F      West Milton    1:01:57.9 19:59 49  26.3       36       F 41-50  
250   42  Jared Bundenthal    M      Arcanum        1:02:00.3 20:00 19  20.9       25       M 15-19  
251   6   Kayla Arnold        F      Gettysburg     1:02:00.4 20:00 18  23.9       24       F 15-19  
252   43  Lessie Cable        F      Greenville     1:02:01.7 20:01 18  23.9       25       F 15-19  
253   657 Tessa Schatz        F                     1:02:01.8 20:01 19  23.8       26       F 15-19  
254   78  Holly Francis       F      Troy           1:02:35.2 20:11 50  26.3       37       F 41-50  
255   189 Lisa Warner         F      Troy           1:02:35.3 20:11 51  26.6       12       F 51-60  
256   641 April Fuson         F                     1:02:57.2 20:18 49  25.9       38       F 41-50  
257   118 Sherry McGhee       F      West Milton    1:02:59.5 20:19 50  26.2       39       F 41-50  
258   640 Ron Mcghee          M                     1:02:59.7 20:19 55  24.3       13       M 51-60  
259   87  Toby Heidt          M      Brighton       1:03:21.7 20:26 21  20.4       17       M 20-30  
260   649 Amethyst Holmes     F                     1:03:22.3 20:27 27  23.3       20       F 20-30  
261   635 S. Lola             F                     1:05:21.7 21:05 8   28.3       22       F 6-14   
262   166 Laci Sando          F      Arcanum        1:05:22.4 21:05 30  22.5       21       F 20-30  
263   626 A. Sando            M                     1:05:22.4 21:05 4              1        M 1- 5   
264   137 Benjamin Neuhardt   M      West Milton    1:05:48.2 21:14 29  19.7       18       M 20-30  
265   138 Sara Neuhardt       F      West Milton    1:05:48.4 21:14 25  22.4       22       F 20-30  
266   99  John Johansen       M      West Milton    1:08:17.1 22:02 79  29.6       3        M 70-99  
267   624 Betty Lou Johansen  F                     1:08:18.6 22:02 78  34.7       3        F 70-99  


Male 6-14
Place Name            Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== =============== === === ======= ====== ================= ======= 
1     Michael Lyons   551 13  12      M                        19:53.2 
2     Eric Trittschuh 182 13  16      M      West Milton OH US 20:30.4 


Males 15-19
Place Name              Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ================= === === ======= ====== ================= ======= 
1     Shannon Milnickel 568 18  4       M                        17:49.1 
2     William Brock     26  17  5       M      West Milton OH US 18:15.7 


Males 20 to 30
Place Name            Bib Age Overall Gender Location Time    
===== =============== === === ======= ====== ======== ======= 
1     Blake Guillozet 573 21  1       M               16:50.0 
2     Bobby Wiltshire 549 30  3       M               17:41.1 


Male 31 to 40
Place Name         Bib Age Overall Gender Location Time    
===== ============ === === ======= ====== ======== ======= 
1     David Larson 572 37  2       M               17:14.1 
2     Ryan King    578 35  6       M               18:21.8 


Male 41 to 50
Place Name       Bib Age Overall Gender Location Time    
===== ========== === === ======= ====== ======== ======= 
1     Mark Leo   565 44  14      M               20:13.1 
2     Jerry Oaks 559 47  19      M               21:04.2 


Male 51 to 60
Place Name          Bib Age Overall Gender Location   Time    
===== ============= === === ======= ====== ========== ======= 
1     Jeff McDaniel 117 57  11      M      Troy OH US 19:51.5 
2     Barry Martens 556 52  25      M                 21:26.0 


Male 61 to 69
Place Name           Bib Age Overall Gender Location           Time    
===== ============== === === ======= ====== ================== ======= 
1     Clifton Poling 596 66  118     M                         31:03.4 
2     steve ellis    68  69  138     M      Ludlow Falls OH US 33:15.1 


Male Age 70+
Place Name            Bib Age Overall Gender Location       Time    
===== =============== === === ======= ====== ============== ======= 
1     Dale Schutte    167 74  192     M      Troy OH US     44:56.2 
2     Larry Bohlender 17  75  224     M      Sun City AZ US 54:02.9 


Female  6 to 14
Place Name            Bib Age Overall Gender Location        Time    
===== =============== === === ======= ====== =============== ======= 
1     S. Hept         89  12  33      F      Tipp City OH US 22:10.1 
2     Sophie Meredith 126 13  43      F      Troy OH US      23:54.2 


Female 15 to 19
Place Name          Bib Age Overall Gender Location Time    
===== ============= === === ======= ====== ======== ======= 
1     Laura Finn    602 17  20      F               21:17.0 
2     Annie Martino 652 17  21      F               21:20.5 


Female 20 to 30
Place Name            Bib Age Overall Gender Location Time    
===== =============== === === ======= ====== ======== ======= 
1     Rachel Davidson 594 20  28      F               21:41.8 
2     Emily Foy       654 27  46      F               24:07.2 


Female 31 to 40
Place Name         Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ============ === === ======= ====== ================= ======= 
1     Erin Wellman 196 34  67      F      Xenia OH US       25:52.5 
2     Sarah Copp   57  37  70      F      West Milton OH US 26:13.0 


Female 41 to 50
Place Name            Bib Age Overall Gender Location           Time    
===== =============== === === ======= ====== ================== ======= 
1     Carolyn Iddings 579 44  34      F                         22:19.3 
2     Tara Cavaness   45  46  85      F      Ludlow Falls OR US 27:59.2 


Female 51 to 60
Place Name          Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ============= === === ======= ====== ============ ======= 
1     Jill Campbell 44  54  71      F      Dayton OH US 26:17.3 
2     Beth Thoele   176 56  120     F      Laura OH US  31:25.3 


Female 61 to 69
Place Name            Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== =============== === === ======= ====== ================ ======= 
1     Sharon Welbaum  195 66  149     F      Brookville OH US 34:41.3 
2     Tawni Getlinger 586 67  153     F                       35:33.7 


Female 70 and Over
Place Name           Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ============== === === ======= ====== ================= ======= 
1     Ginny Rammel   157 70  208     F      Laura OH US       48:48.9 
2     Kirsten Beeler 8   70  226     F      Beavercreek OH US 54:12.7 

Embed Code