Run to the Moon

Sat July 18, 2020 Wapakoneta, OH US 45895 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                  Gender City           State Country Clock     Chip      Pace  Age Age        Division Division  
                                                                    Time      Time                Percentage Place              
===== === ===================== ====== ============== ===== ======= ========= ========= ===== === ========== ======== ========= 
1     562 Stalline Kurgat       M                                   16:24.5   16:22.9   5:17  22  79.1       1        M Overall 
2     380 Theodore Reinhart     M      Carey          OH    US      16:25.9   16:25.2   5:18  29  79.0       2        M Overall 
3     651 Owen Simonson         M      Wapakoneta     OH    US      18:48.6   18:48.0   6:04  15  71.3       3        M Overall 
4     560 Sharon Kiptoo         F                                   19:04.3   19:02.7   6:09  19  77.4       1        F Overall 
5     621 Allie Zoficie         F                                   19:04.8   19:03.0   6:09  17  78.6       2        F Overall 
6     555 Christina Johnston    F      Xenia          OH    US      19:44.2   19:43.1   6:22  36  75.4       3        F Overall 
7     599 Johnny Swiecki        M                                   20:25.4   20:20.5   6:34  15  65.9       1        M 15-19   
8     542 A. Stump              M                                   20:42.0   20:41.2   6:40  12  69.5       1        M 11-14   
9     552 J. Barnhart           M                                   20:44.0   20:42.1   6:41  10  74.9       1        M 1-10    
10    645 Hunter Stephen        M                                   20:51.9   20:50.8   6:43  15  64.3       2        M 15-19   
11    414 Kyle Schott           M      Wapakoneta     OH    US      21:19.0   21:17.9   6:52  30  61.0       1        M 30-34   
12    403 Jacob Sawmiller       M      Marysville     OH    US      21:25.7   21:20.0   6:53  25  60.7       1        M 25-29   
13    275 Dawson Luthman        M      Russia         OH    US      21:50.3   21:30.1   6:56  14  63.6       2        M 11-14   
14    475 Aiden Tkach           M      Troy           OH    US      22:37.6   22:28.3   7:15  15  59.6       3        M 15-19   
15    575 Mark Fielbekorn       M                                   22:39.9   22:31.5   7:16  31  57.8       2        M 30-34   
16    639 Kalob Pitson          M                                   22:36.5   22:35.0   7:17  16  58.5       4        M 15-19   
17    466 Jack Taylor           M      Monroe         OH    US      22:58.2   22:55.6   7:24  13  61.0       3        M 11-14   
18    360 C. Raines             M      Lima           OH    US      22:58.1   22:57.5   7:24  9   70.7       2        M 1-10    
19    465 D. Taylor             M      Monroe         OH    US      23:20.0   23:17.3   7:31  11  63.9       4        M 11-14   
20    161 Dave German           M      Fort Jennings  OH    US      23:26.2   23:18.6   7:31  51  63.6       1        M 50-54   
21    584 Zane O                M      Wapakoneta     OH    US      23:19.7   23:18.9   7:31  25  55.6       2        M 25-29   
22    250 Marvin Kremer         M      Wapakoneta     OH    US      23:28.9   23:22.4   7:32  54  65.0       2        M 50-54   
23    242 Heather Kohli         F      Lima           OH    US      23:27.0   23:23.1   7:33  34  63.3       1        F 30-34   
24    229 Nick Kennedy          M      Wapakoneta     OH    US      23:49.4   23:42.9   7:39  29  54.7       3        M 25-29   
25    527 Sidi Zein             M      Wapakoneta     OH    US      23:53.3   23:45.8   7:40  32  54.9       3        M 30-34   
26    580 Tom Stinebergh        M                                   23:53.8   23:48.6   7:41  56  64.7       1        M 55-59   
27    598 Jay Swiecki           M                                   23:58.6   23:53.4   7:42  46  59.8       1        M 45-49   
28    228 Ashley Kennedy        F      Wapakoneta     OH    US      24:02.6   23:56.5   7:43  30  61.5       2        F 30-34   
29    632 Matthew Wood          M                                   24:03.4   24:02.5   7:45  15  55.8       5        M 15-19   
30    297 Nate Metzger          M      Wapakoneta     OH    US      24:32.6   24:03.6   7:46  13  58.1       5        M 11-14   
31    243 Kevin Koziara         M      Orlando        FL    US      24:11.8   24:04.2   7:46  55  63.6       2        M 55-59   
32    613 Candis Calhoun        F      Jackson Center OH    US      24:22.3   24:18.7   7:51  31  60.6       3        F 30-34   
33    371 Tyler Reading         M      Springfield    OH    US      24:21.1   24:19.9   7:51  18  53.2       6        M 15-19   
34    566 Chuck Hudnall         M                                   24:43.0   24:21.4   7:51  46  58.6       2        M 45-49   
35    425 Scott Sheipline       M      Wapakoneta     OH    US      24:30.0   24:21.7   7:52  34  54.1       4        M 30-34   
36    186 Larry Heiing          M      Delphos        OH    US      24:30.0   24:25.3   7:53  53  61.7       3        M 50-54   
37    641 Sydney Witteborg      F                                   24:35.9   24:25.9   7:53  14  64.5       1        F 11-14   
38    158 O. Gabel              M      New Knoxville  OH    US      24:34.4   24:31.2   7:55  10  63.2       6        M 11-14   
39    374 Brad Reeder           M      Lima           OH    US      24:47.0   24:31.4   7:55  48  59.1       3        M 45-49   
40    551 Molly Barnhart        F                                   24:41.3   24:32.9   7:55  45  63.9       1        F 45-49   
41    195 Chuck Hinegardner     M      Ft. Thomas     KY    US      24:39.8   24:33.2   7:55  46  58.2       4        M 45-49   
42    597 Jerry Maus            M                                   24:42.3   24:37.1   7:56  55  62.1       3        M 55-59   
43    630 Anthony Arnold        M                                   24:40.1   24:38.4   7:57  39  55.1       1        M 35-39   
44    629 B. Arnold             F                                   24:40.1   24:39.0   7:57  10  70.4       1        F 1-10    
45    655 Joe Copeland          M                                   24:51.9   24:46.2   7:59  38  54.4       2        M 35-39   
46    617 Ron Duval             M                                   24:51.7   24:47.6   8:00  59  63.7       4        M 55-59   
47    428 C. Shroyer            M      Wapakoneta     OH    US      24:51.6   24:48.0   8:00  11  60.0       7        M 11-14   
48    429 Garret Shroyer        M      Wapakoneta     OH    US      24:54.5   24:50.0   8:01  16  53.2       7        M 15-19   
49    477 Jeremy Tkach          M      Troy           OH    US      25:07.3   24:56.9   8:03  28  51.9       4        M 25-29   
50    9   Heather Anderson      F      Wapakoneta     OH    US      25:45.3   24:58.8   8:03  28  59.0       1        F 25-29   
51    574 Cade Elling           M                                   25:04.0   25:02.5   8:05  14  54.6       8        M 11-14   
52    565 Claire Rethman        F                                   25:09.3   25:06.3   8:06  13  64.1       2        F 11-14   
53    646 Jeanette Hawk         F      Spencerville   OH    US      25:16.3   25:06.7   8:06  38  59.7       1        F 35-39   
54    592 Angie Opperman        F      Botkins        OH    US      25:20.6   25:17.6   8:10  42  60.6       1        F 40-44   
55    582 Brandon Owsley        M                                   26:13.2   25:50.9   8:20  30  50.2       5        M 30-34   
56    21  L. Auchmuty           F      Columbus Grove OH    US      25:54.9   25:54.4   8:21  9   69.1       2        F 1-10    
57    492 Kevin Verbryke        M      Wapakoneta     OH    US      26:13.2   26:05.1   8:25  35  50.7       3        M 35-39   
58    81  Heather Cole          F      Lima           OH    US      26:11.1   26:08.8   8:26  38  57.3       2        F 35-39   
59    647 Mike Wellons          M                                   26:35.2   26:10.6   8:27  50  56.2       4        M 50-54   
60    610 Kennady Tooke         F      Jackson Center OH    US      26:15.3   26:12.0   8:27  15  59.1       1        F 15-19   
61    638 Maria Slife           F      St Marys       OH    US      26:18.2   26:15.6   8:28  48  61.4       2        F 45-49   
62    8   Eric Anderson         M      Wapakoneta     OH    US      26:25.3   26:18.1   8:29  24  49.3       1        M 20-24   
63    467 Jeff Thatcher         M      Lima           OH    US      26:37.1   26:30.3   8:33  38  50.9       4        M 35-39   
64    22  Jonathan B            M      Wapakoneta     OH    US      26:33.2   26:32.2   8:34  30  48.9       6        M 30-34   
65    611 Lauren Judy           F      Jackson Center OH    US      26:39.9   26:37.4   8:35  26  55.3       2        F 25-29   
66    572 Ty Tomberlin          M                                   26:48.8   26:43.6   8:37  34  49.3       7        M 30-34   
67    197 Nancy Hirt            F      Wapakoneta     OH    US      26:54.1   26:48.5   8:39  57  66.6       1        F 55-59   
68    240 Brad Kohler           M      Wapakoneta     OH    US      27:07.1   26:56.4   8:41  58  58.2       5        M 55-59   
69    362 Michael Raines        M      Lima           OH    US      27:01.5   26:58.2   8:42  47  53.3       5        M 45-49   
70    26  William Bakker        M      Beavercreek    OH    US      27:38.3   27:08.8   8:45  37  49.3       5        M 35-39   
71    281 David Martin          M      Sidney         OH    US      27:32.3   27:28.0   8:52  58  57.1       6        M 55-59   
72    505 Abby Wendel           F      Botkins        OH    US      27:43.4   27:33.2   8:53  38  54.4       3        F 35-39   
73    567 Derrick Whetstone     M                                   27:50.8   27:46.4   8:58  49  52.6       6        M 45-49   
74    370 Vicki Rea             F      Mason          OH    US      27:51.9   27:47.5   8:58  41  54.8       2        F 40-44   
75    642 Cathy Wellons         F                                   28:11.6   27:48.7   8:58  48  58.0       3        F 45-49   
76    538 Phil Sensabaugh       M      Wapakoneta     OH    US      27:53.8   27:48.8   8:58  70  62.7       1        M 65-99   
77    476 Jeffrey Tkach         M      Troy           OH    US      28:06.2   27:55.3   9:00  54  54.4       5        M 50-54   
78    404 Paula Sawmiller       F      Wapakoneta     OH    US      28:08.1   28:02.0   9:03  49  58.2       4        F 45-49   
79    296 Hayden Metzger        M      Wapakoneta     OH    US      28:31.3   28:02.8   9:03  19  52.5       2        F 15-19   
80    654 Brittany Armbruster   F                                   28:12.3   28:05.3   9:04  29  52.5       3        F 25-29   
81    255 Carly Kuehl           F      Wapakoneta     OH    US      28:28.2   28:17.9   9:08  27  52.1       4        F 25-29   
82    267 R. Lehman             F      Harrod         OH    US      28:30.4   28:22.1   9:09  12  58.0       3        F 11-14   
83    550 Mike Barnhart         M                                   28:44.3   28:23.7   9:10  45  50.0       7        M 45-49   
84    553 Z. Barnhart           M                                   28:44.3   28:23.7   9:10  7   64.2       3        M 1-10    
85    515 Sean Wintzer          M      Wapakoneta     OH    US      28:34.4   28:24.3   9:10  28  45.6       5        M 25-29   
86    222 J. Keller             M      Minster        OH    US      28:51.4   28:29.9   9:12  11  52.2       9        M 11-14   
87    637 Kitty Moses           F                                   28:41.8   28:36.1   9:14  60  64.7       1        F 60-64   
88    262 Mike Landis           M      Springfield    OH    US      29:02.9   28:44.9   9:16  40  47.6       1        M 40-44   
89    648 Erica Reynolds        F                                   28:58.7   28:50.7   9:18  37  51.8       4        F 35-39   
90    556 Madisyn Mescher       F                                   29:16.7   29:01.4   9:22  14  54.3       4        F 11-14   
91    231 Anthony Kipp          M      Botkins        OH    US      29:40.9   29:21.3   9:28  21  44.1       2        M 20-24   
92    232 Ashlinn Kipp          F      Botkins        OH    US      29:41.8   29:22.6   9:29  26  50.2       5        F 25-29   
93    609 Courtnie Judy         F      Jackson Center               29:27.4   29:23.7   9:29  26  50.1       6        F 25-29   
94    3   Paul Albers           M      Minster        OH    US      30:00.2   29:33.3   9:32  70  59.0       2        M 65-99   
95    223 Leanne Keller         F      Minster        OH    US      30:08.9   29:47.2   9:37  50  55.3       1        F 50-54   
96    652 A. Pfening            F                                   30:01.5   29:56.9   9:40  8   61.9       3        F 1-10    
97    142 Jeff Fiebelkorn       M      Celina         OH    US      30:45.6   30:25.8   9:49  34  43.3       8        M 30-34   
98    205 Charlene Imler        F      Wapakoneta     OH    US      30:40.4   30:30.7   9:51  63  63.0       2        F 60-64   
99    391 Amanda Rose           F      Wapakoneta     OH    US      30:38.4   30:37.3   9:53  27  48.1       7        F 25-29   
100   507 Madison Wendel        F      Botkins        OH    US      30:49.8   30:39.1   9:53  13  52.5       5        F 11-14   
101   295 Stephanie Messer      F      Columbus Grove OH    US      31:08.1   30:47.9   9:56  13  52.2       6        F 11-14   
102   365 J. Randall            M      Saint Johns    OH    US      31:14.4   30:52.2   9:57  10  50.2       4        M 1-10    
103   306 Elise Minick          F      Van Wert       OH    US      31:08.8   30:55.7   9:59  29  47.6       8        F 25-29   
104   557 Mary Rex-Maley        F      Lima           OH    US      31:07.0   30:57.5   9:59  42  49.5       3        F 40-44   
105   627 Marie McKirnan        F      Celina         OH    US      31:07.4   31:00.6   10:00 63  61.9       3        F 60-64   
106   99  Rhonda Crouse         F      Ada            OH    US      31:11.7   31:10.1   10:03 46  50.7       5        F 45-49   
107   474 Leeann Tito           F      Liberty Twp    OH    US      31:17.3   31:10.5   10:03 46  50.7       6        F 45-49   
108   471 A. Tito               F      Liberty Twp    OH    US      31:17.6   31:10.6   10:03 12  52.8       7        F 11-14   
109   183 Shelby Hawkins        F      Lima           OH    US      31:28.8   31:15.2   10:05 16  48.7       3        F 15-19   
110   307 Penny Minick          F      Van Wert       OH    US      31:31.9   31:17.5   10:06 58  57.7       2        F 55-59   
111   521 Alicia Wright         F      Wapakoneta     OH    US      31:39.5   31:30.7   10:10 23  46.8       1        F 20-24   
112   288 Dave McGill           M      Portland       IN    US      31:58.2   31:35.0   10:11 50  46.6       6        M 50-54   
113   422 Quentin Sensabaugh    M      Wapakoneta     OH    US      32:02.3   31:45.4   10:15 37  42.2       6        M 35-39   
114   184 Tina Hawkins          F      Lima           OH    US      31:58.4   31:45.5   10:15 50  51.9       2        F 50-54   
115   554 Julie Messer          F      Anna           OH    US      32:01.6   31:45.7   10:15 49  51.4       7        F 45-49   
116   61  Olga Budke            F      Findlay        OH    US      32:10.6   31:55.1   10:18 17  46.9       4        F 15-19   
117   506 J. Wendel             M      Botkins        OH    US      32:11.6   32:00.3   10:19 12  44.9       10       M 11-14   
118   130 J. Emrick             M      Piqua          OH    US      32:13.4   32:04.4   10:21 9   50.6       5        M 1-10    
119   583 Brianne Oen           F      Anna           OH    US      33:08.6   32:24.1   10:27 29  45.5       9        F 25-29   
120   604 Pete McKinney         M                                   33:03.7   32:44.2   10:34 50  45.0       7        M 50-54   
121   603 Cindy McKinney        F                                   33:03.7   32:44.4   10:34 49  49.8       8        F 45-49   
122   595 Joe Ferryman          M      Wapakonta      OH    US      32:49.0   32:46.5   10:34 45  43.3       8        M 45-49   
123   616 Beth Duval            F                                   32:53.9   32:47.2   10:35 58  55.1       3        F 55-59   
124   241 Shelby Kohler         F      Wapakoneta     OH    US      33:07.0   32:56.8   10:38 20  44.7       2        F 20-24   
125   659 Nathan Motter         M      Waynesfield    OH    US      33:18.0   32:57.1   10:38 36  40.4       7        M 35-39   
126   447 Christopher Spellmire M      Wapakoneta     OH    US      33:23.2   33:05.5   10:40 58  47.4       7        M 55-59   
127   622 Jodie Zoficie         F                                   33:15.4   33:09.2   10:42 49  49.2       9        F 45-49   
128   577 J. Tomberlin          F                                   33:18.9   33:14.1   10:43 9   53.8       4        F 1-10    
129   578 Chance Tomberlin      M                                   33:19.5   33:19.5   10:45 32  39.2       9        M 30-34   
130   656 Jenn Snyder           F                                   34:16.8   33:52.8   10:56 35  43.8       5        F 35-39   
131   148 John Foster           M      Wapakoneta     OH    US      34:04.0   33:54.0   10:56 73  53.5       3        M 65-99   
132   282 Janet Martin          F      Sidney         OH    US      34:23.7   34:04.8   11:00 54  50.6       3        F 50-54   
133   109 Beth Defelice         F      Medina         OH    US      34:14.6   34:07.7   11:01 53  49.9       4        F 50-54   
134   508 C. Wenker             F      Cincinnati     OH    US      34:11.8   34:08.0   11:01 12  48.2       8        F 11-14   
135   628 Cindy Jones           F      Buckland       OH    US      34:51.0   34:37.9   11:10 39  43.5       6        F 35-39   
136   369 L. Rea                F      Mason          OH    US      34:44.6   34:40.9   11:11 11  48.6       9        F 11-14   
137   207 Meghan Inglin         F      Belle Center   OH    US      35:18.5   35:11.1   11:21 18  42.1       5        F 15-19   
138   179 Andrea Hale           F      Wapakoneta     OH    US      35:22.6   35:11.2   11:21 38  42.6       7        F 35-39   
139   206 Christina Imler       F      Wapakoneta     OH    US      35:22.0   35:11.5   11:21 37  42.4       8        F 35-39   
140   600 Tom Baloassari        M                                   35:39.3   35:23.1   11:25 75  52.9       4        M 65-99   
141   649 D. Hinenger           M                                   35:38.3   35:33.0   11:28 11  41.9       11       M 11-14   
142   196 Maggie Hinegardner    F      Ft Thomas      KY    US      35:39.8   35:33.5   11:28 14  44.3       10       F 11-14   
143   532 Austin Sizemore       M      Elida          OH    US      35:57.7   35:41.2   11:31 16  37.0       8        M 15-19   
144   299 Terri Metzger         F      Wapakoneta     OH    US      35:57.5   35:44.8   11:32 41  42.6       4        F 40-44   
145   653 Sarah Pfenning        F      St. Marys      OH    US      36:12.4   35:50.2   11:34 35  41.4       9        F 35-39   
146   301 Cameron Middleton     M      Botkins        OH    US      36:28.6   36:17.5   11:42 21  35.7       3        M 20-24   
147   570 Juelia Ricker         F                                   36:35.8   36:26.3   11:45 17  41.1       6        F 15-19   
148   366 Mackenzie Randall     F      Saint Johns    OH    US      37:18.8   36:53.5   11:54 14  42.7       11       F 11-14   
149   336 Andrea Ott            F      New Knoxville  OH    US      37:07.4   36:56.7   11:55 15  41.9       7        F 15-19   
150   473 Fred Tito             M      Liberty Twp    OH    US      37:06.4   36:58.2   11:56 40  37.0       2        M 40-44   
151   472 E. Tito               F      Liberty Twp    OH    US      37:06.3   36:58.5   11:56 10  46.9       5        F 1-10    
152   335 Amy Ott               F      New Knoxville  OH    US      37:16.1   37:05.3   11:58 46  42.6       10       F 45-49   
153   261 M. Landis             F      Springfield    OH    US      37:28.1   37:09.8   11:59 11  45.4       12       F 11-14   
154   260 Breana Landis         F      Springfield    OH    US      37:28.9   37:10.9   12:00 37  40.2       10       F 35-39   
155   216 Michael Joyce         M      Rapid City     SD    US      38:16.8   37:59.2   12:15 54  40.0       8        M 50-54   
156   217 Neda Joyce            F      Rapid City     SD    US      38:16.8   37:59.3   12:15 54  45.4       5        F 50-54   
157   520 Patricia Woolf        F      Wapakoneta     OH    US      38:13.4   38:04.1   12:17 69  54.6       1        F 65-99   
158   633 Stephanie Wood        F      Lima           OH    US      38:31.3   38:18.0   12:21 41  39.7       5        F 40-44   
159   484 L. Turnwald           M      Columbus       OH    US      38:57.0   38:29.6   12:25 4              6        M 1-10    
160   483 Jared Turnwald        M      Columbus       OH    US      38:59.7   38:31.4   12:26 34  34.2       10       M 30-34   
161   480 Michele Trombley      F      Dayton         OH    US      39:20.4   38:49.5   12:31 33  38.0       4        F 30-34   
162   320 Shelly Nagel          F      Wapakoneta     OH    US      39:36.1   38:49.8   12:32 32  38.0       5        F 30-34   
163   221 Tracey Kantner        F      Wapakoneta     OH    US      39:35.8   38:50.7   12:32 54  44.4       6        F 50-54   
164   141 Belinda Fetters       F      Anna           OH    US      38:54.9   38:52.0   12:32 55  44.8       4        F 55-59   
165   107 Miles Davis           M      Oakwood        OH    US      39:07.1   38:52.6   12:32 14  35.2       12       M 11-14   
166   104 Ethan Davis           M      Oakwood        OH    US      39:07.3   38:52.7   12:32 43  35.9       3        M 40-44   
167   53  June Brumley          F      Brownsburg     IN    US      39:27.8   39:20.3   12:41 82  64.9       2        F 65-99   
168   485 Pam Turnwald          F      Columbus       OH    US      40:04.8   39:37.3   12:47 34  37.4       6        F 30-34   
169   137 Don Faulder           M      Maplewood      OH    US      40:11.3   39:45.3   12:49 53  37.9       9        M 50-54   
170   182 Wendi Hampp           F      Wapakoneta     OH    US      40:07.3   39:54.0   12:52 38  37.6       11       F 35-39   
171   658 Diane Schlosser       F                                   40:02.6   39:58.9   12:54 42  38.3       6        F 40-44   
172   145 Leann Fisher          F      Coldwater      OH    US      40:42.2   39:59.2   12:54 23  36.8       8        F 15-19   
173   144 Betsy Fisher          F      Wapakoneta     OH    US      40:41.9   39:59.3   12:54 25  36.8       10       F 25-29   
174   571 Amy Becher            F                                   40:03.2   40:00.2   12:54 42  38.3       7        F 40-44   
175   449 Alisha Sperry         F      Wapakoneta     OH    US      40:28.3   40:01.6   12:55 30  36.8       7        F 30-34   
176   448 Katherine Spellmire   F      Wapakoneta     OH    US      41:14.5   40:57.2   13:13 26  36.0       11       F 25-29   
177   601 Alan Weaver           M      Beavercreek    OH    US      41:29.6   41:12.9   13:18 67  41.0       5        M 65-99   
178   76  Nanci Carroll         F      Lima           OH    US      41:52.5   41:31.4   13:24 60  44.5       4        F 60-64   
179   162 Jessica Gibson        F      Lima           OH    US      41:53.4   41:32.2   13:24 34  35.6       8        F 30-34   
180   650 Laura Henning         F                                   41:42.4   41:36.7   13:25 44  37.4       8        F 40-44   
181   615 Ocann Blyton          M                                   42:07.4   41:55.7   13:32 57  37.1       8        M 55-59   
182   235 Chris Kline           M      Wapakoneta     OH    US      43:26.8   42:42.6   13:47 35  31.0       8        M 35-39   
183   234 Alexis Kline          F      Wapakoneta     OH    US      43:26.9   42:42.7   13:47 34  34.7       9        F 30-34   
184   519 Judy Woodford         F      Liberty Twp    OH    US      43:46.7   43:35.1   14:04 52  38.7       7        F 50-54   
185   100 Cyndie Cruea          F      Piqua,         OH    US      44:09.6   43:45.8   14:07 16  34.8       9        F 15-19   
186   101 Michelle Cruea        F      Piqua,         OH    US      44:10.1   43:46.3   14:07 42  35.0       9        F 40-44   
187   77  Millie Cartwright     F      Bowling Green  OH    US      44:09.5   43:46.3   14:07 20  33.7       3        F 20-24   
188   579 B. Harderfield        F                                   44:04.6   43:49.5   14:08 11  38.5       13       F 11-14   
189   34  Heather Bell          F      Piqua          OH    US      44:25.1   44:15.9   14:17 60  41.8       5        F 60-64   
190   643 Tracey Osterloh       F      Maria Stein    OH    US      44:48.2   44:22.9   14:19 57  40.2       5        F 55-59   
191   417 Ruby Ann Seffernick   F      Lima           OH    US      44:58.6   44:29.4   14:21 37  33.6       12       F 35-39   
192   416 Kirsten Searle        F      Dayton         OH    US      45:14.8   44:50.8   14:28 53  38.0       8        F 50-54   
193   294 I. Messer             F      Columbus Grove OH    US      45:16.5   44:56.7   14:30 11  37.5       14       F 11-14   
194   623 Elizabeth Wenning     F                                   45:28.9   45:07.2   14:33 30  32.7       10       F 30-34   
195   271 Beth Lockhart         F      Delaware       OH    US      45:43.9   45:13.0   14:35 38  33.1       13       F 35-39   
196   198 April Hoel            F      St. Marys      OH    US      45:35.5   45:22.5   14:38 53  37.6       9        F 50-54   
197   199 Kevin Hoel            M      St. Marys      OH    US      45:35.6   45:22.8   14:38 56  34.0       9        M 55-59   
198   18  A. Ashley             F      Dublin         OH    US      46:05.1   45:35.1   14:42 10  38.0       6        F 1-10    
199   20  Tony Ashley           M      Dublin         OH    US      46:05.7   45:35.6   14:42 46  31.3       9        M 45-49   
200   363 Rodney Raines         M      Wapakoneta     OH    US      45:51.2   45:36.2   14:43 46  31.3       10       M 45-49   
201   361 Marian Raines         F      Wapakoneta     OH    US      45:51.1   45:36.3   14:43 47  35.0       11       F 45-49   
202   387 Heather Ritchie       F      Wapakoneta     OH    US      45:55.9   45:41.5   14:44 43  33.8       10       F 40-44   
203   42  Ann Boitnot           F      Wapakoneta     OH    US      46:07.2   45:55.2   14:49 35  32.3       14       F 35-39   
204   19  Floyd Ashley          M      Albany         OH    US      46:34.7   46:03.8   14:52 69  37.4       6        M 65-99   
205   120 Cheryl Dotson         F      Lima           OH    US      46:32.1   46:19.7   14:57 59  39.4       6        F 55-59   
206   454 Sabrina Stambaugh     F      Lima           OH    US      46:32.5   46:20.3   14:57 55  37.6       7        F 55-59   
207   321 Ben Naseman           M      Wapakoneta     OH    US      46:37.8   46:22.4   14:58 33  28.3       11       M 30-34   
208   272 Helen Lore            F      St.mary's      OH    US      47:18.1   46:45.8   15:05 73  47.0       3        F 65-99   
209   327 Francis Noone         M      Wapakoneta     OH    US      47:56.0   47:16.8   15:15 37  28.3       9        M 35-39   
210   213 Jackie Jones          F      Wapakoneta     OH    US      48:24.0   48:11.7   15:33 28  30.6       12       F 25-29   
211   509 Sonya Wenker          F      Cincinnati     OH    US      48:45.0   48:41.6   15:42 45  32.2       12       F 45-49   
212   539 Sarah Goff            F      Lima           OH    US      49:04.7   48:46.0   15:44 41  31.2       11       F 40-44   
213   602 Chrissie Cotner       F                                   49:04.9   48:46.4   15:44 46  32.4       13       F 45-49   
214   277 Dana Magoto           F      Russia         OH    US      49:59.1   49:22.5   15:56 36  30.1       15       F 35-39   
215   211 Clifford Johnson      M      Miamisburg     OH    US      50:00.7   49:27.7   15:57 65  33.6       7        M 65-99   
216   276 Jessica Luthman       F      Fort Loramie   OH    US      50:08.0   49:32.0   15:59 29  29.7       13       F 25-29   
217   156 S. Fullam             M      Beavercreek    OH    US      50:10.9   49:41.1   16:02 7   36.7       7        M 1-10    
218   155 Erin Fullam           F      Beavercreek    OH    US      50:11.4   49:41.6   16:02 33  29.7       11       F 30-34   
219   503 Robert Weiler         M      Englewood      OH    US      50:31.7   49:59.4   16:08 67  33.8       8        M 65-99   
220   364 H. Randall            F      Saint Johns    OH    US      51:01.1   50:35.5   16:19 12  32.5       15       F 11-14   
221   367 Sara Randall          F      Saint Johns    OH    US      51:13.2   50:47.3   16:23 33  29.1       12       F 30-34   
222   368 Tiffany Randall       F                     OH    US      51:13.5   50:48.1   16:23 28  29.0       14       F 25-29   
223   103 Colleen Dalton        F      Dayton         OH    US      51:26.6   50:50.6   16:24 63  37.8       6        F 60-64   
224   435 Cathy Sivits          F      Kettering      OH    US      51:46.3   51:07.8   16:30 56  34.5       8        F 55-59   
225   436 Ronald Sivits         M      Dayton         OH    US      51:46.5   51:07.8   16:30 58  30.7       10       M 55-59   
226   352 Patti Phillips        F      Beavercreek    OH    US      52:23.1   52:03.2   16:47 53  32.7       10       F 50-54   
227   194 Kerry Hill            F      Beavercreek    OH    US      52:23.1   52:03.7   16:48 55  33.5       9        F 55-59   
228   54  Phillip Brumley       M      Brownsburg     IN    US      52:33.3   52:19.6   16:53 86  47.0       9        M 65-99   
229   504 Tina Welch            F      Bluffton       OH    US      53:41.9   53:14.3   17:10 53  32.0       11       F 50-54   
230   342 Chris Parthemore      M      Lima           OH    US      53:42.1   53:14.5   17:10 56  29.0       11       M 55-59   
231   60  Heidi Budke           F      Findlay        OH    US      53:48.0   53:31.7   17:16 52  31.5       12       F 50-54   
232   373 Gaby Reddin           F      Lewisville     NC    US      53:48.0   53:31.8   17:16 70  39.4       4        F 65-99   
233   398 Maurya Ryan           F      Sidney         OH    US      57:42.3   57:04.4   18:25 53  29.9       13       F 50-54   
234   95  Lois Cox              F      Tipp City      OH    US      57:43.5   57:05.9   18:25 59  32.0       10       F 55-59   
235   168 Theresa Gooch         F      Riverside      OH    US      59:48.2   58:35.0   18:54 56  30.1       11       F 55-59   
236   513 Eva Williams          F      Wapakoneta     OH    US      1:01:54.0 1:01:07.8 19:43 17  24.5       10       F 15-19   
237   170 Emily Good            F      Troy           OH    US      1:01:53.9 1:01:08.2 19:43 17  24.5       11       F 15-19   
238   35  Brigid Benjamin       F      Beavercreek    OH    US      1:03:42.6 1:02:30.4 20:10 55  27.9       12       F 55-59   
239   576 Daun Snapp            F                                   1:04:00.3 1:04:00.3 20:39 42  23.9       12       F 40-44   
240   636 Halie Byers           F      Minster        OH    US      1:12:15.3 1:12:15.3 23:18 23  20.4       4        F 20-24   


Top Male Finisher - Overall
Place Name              Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== ================= === === ======= ====== ================ ======= 
1     Stalline Kurgat   562 22  1       M                       16:22.9 
2     Theodore Reinhart 380 29  2       M      Carey OH US      16:25.2 
3     Owen Simonson     651 15  3       M      Wapakoneta OH US 18:48.0 


Top Female Finisher - Overall
Place Name               Bib Age Overall Gender Location    Time    
===== ================== === === ======= ====== =========== ======= 
1     Sharon Kiptoo      560 19  4       F                  19:02.7 
2     Allie Zoficie      621 17  5       F                  19:03.0 
3     Christina Johnston 555 36  6       F      Xenia OH US 19:43.1 

Additional results can be found at http://www.speedy-feet.com.

Embed Code