Results For
Run For The Gold 5K

Montgomery, NY 12549
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                     Gender Clock     Chip      Age Division Division    Pace (net time) 
                                          Time      Time          Place                                
===== === ======================== ====== ========= ========= === ======== =========== =============== 
1     202 Jonathan ZAVALA          M      1:17:02.0 0:17:17.6 18  1        Top3 Male   5:34 min/m      
2     291 Silas DAVIDSON           M      1:32:54.1 0:18:16.0 42  2        Top3 Male   5:53 min/m      
3     201 Jacob SAHLSTROM          M      1:18:20.0 0:18:35.2 16  3        Top3 Male   5:59 min/m      
4     195 Michael SLINSKEY         M      0:48:34.4 0:19:27.2 51  1        M 50-59     6:16 min/m      
5     250 Robert JACKSON           M      0:48:47.0 0:19:39.9 14  1        M 9-14      6:20 min/m      
6     217 Michael FIEGE            M      1:19:26.6 0:19:41.7 16  1        M 15-19     6:21 min/m      
7     183 Donald THURSTON          M      1:04:20.2 0:19:45.7 54  2        M 50-59     6:22 min/m      
8     88  Mike KRESGE              M      0:35:08.5 0:20:32.2 50  3        M 50-59     6:37 min/m      
9     113 Julie BENGYAK            F      0:49:54.5 0:20:46.9 38  1        Top3 Female 6:42 min/m      
10    187 Chris ALTIMARI           M      1:05:22.4 0:20:50.3 28  1        M 20-29     6:43 min/m      
11    177 Franz SCHOLTEN           M      1:05:42.3 0:21:08.3 59  4        M 50-59     6:49 min/m      
12    182 Erick SELLSTROM          M      1:05:52.5 0:21:18.9 50  5        M 50-59     6:52 min/m      
13    84  Jesse LEE                M      0:35:59.8 0:21:20.0 36  1        M 30-39     6:52 min/m      
14    31  Brian QUINN              M      0:22:01.1 0:21:59.0 16  2        M 15-19     7:05 min/m      
15    87  Kylee KRESGE             F      0:36:37.3 0:22:01.0 23  2        Top3 Female 7:06 min/m      
16    262 Zoe REINUS               F      1:36:43.2 0:22:04.6 26  3        Top3 Female 7:07 min/m      
17    166 Cam LONGO                M      1:06:44.9 0:22:09.3 16  3        M 15-19     7:08 min/m      
18    40  Ed GALLAGHER             M      0:22:13.7 0:22:11.0 55  6        M 50-59     7:09 min/m      
19    24  Lacy RUGABER             F      0:22:29.2 0:22:27.0 31  1        F 30-39     7:14 min/m      
20    197 J. QUINN                 M      0:22:47.0 0:22:44.5 12  2        M 9-14      7:20 min/m      
21    83  Evan BENDER              M      0:22:51.2 0:22:47.8 56  7        M 50-59     7:21 min/m      
22    167 Nick LONGO               M      1:07:25.6 0:22:49.3 45  1        M 40-49     7:21 min/m      
23    220 Eric ALEMANY             M      1:22:40.2 0:22:51.1 45  2        M 40-49     7:22 min/m      
24    191 Andrea VISHNEVETSKY      F      1:07:32.6 0:22:58.5 40  1        F 40-49     7:24 min/m      
25    4   Colin SCHMITT            M      0:23:16.7 0:23:14.5 30  2        M 30-39     7:29 min/m      
26    236 Tim KRAMER               M      1:23:12.3 0:23:24.0 40  3        M 40-49     7:32 min/m      
27    134 Matthew RAINALDI         M      0:52:33.1 0:23:25.0 40  4        M 40-49     7:33 min/m      
28    149 Ed RECHTOROVIC           M      0:52:33.4 0:23:25.9 50  8        M 50-59     7:33 min/m      
29    256 Joseph GARCIA            M      1:23:37.2 0:23:35.3 37  3        M 30-39     7:36 min/m      
30    67  Sarah SCOVILLE           F      0:38:18.8 0:23:39.9 39  2        F 30-39     7:38 min/m      
31    273 Kaitlyn TROY             F      1:38:20.3 0:23:40.3 23  1        F 20-29     7:38 min/m      
32    49  Laura GRIFFIN            F      0:23:46.7 0:23:42.9 13  1        F 9-14      7:39 min/m      
33    48  Ayla ANDREWS             F      0:23:48.0 0:23:44.0 13  2        F 9-14      7:39 min/m      
34    255 Brian CHRISTEIN          M      1:38:33.9 0:23:49.5 46  5        M 40-49     7:41 min/m      
35    12  Lillian TOMPKINS         F      0:23:57.7 0:23:51.2 47  2        F 40-49     7:41 min/m      
36    292 O. SCHMIDT               F      1:38:36.3 0:23:55.9 12  3        F 9-14      7:43 min/m      
37    231 Anonymous Participant    M      1:23:44.2 0:23:56.7 39  4        M 30-39     7:43 min/m      
38    175 Michael CRANA            M      1:08:36.9 0:23:57.1 30  5        M 30-39     7:43 min/m      
39    265 Michael MURPHY           M      1:38:35.7 0:23:57.7 36  6        M 30-39     7:43 min/m      
40    33  Elizabeth SOLLECITO      F      0:24:06.9 0:24:02.3 36  3        F 30-39     7:45 min/m      
41    218 Ashlyn LABRENZ           F      1:23:56.9 0:24:11.8 15  1        F 15-19     7:48 min/m      
42    207 Chris CAMPBELL           M      1:24:10.5 0:24:20.1 30  7        M 30-39     7:51 min/m      
43    272 John FRUNZI              M      1:39:14.0 0:24:32.0 44  6        M 40-49     7:54 min/m      
44    263 Dominick PIERRE          M      1:39:11.0 0:24:33.0 31  8        M 30-39     7:55 min/m      
45    192 Paul VISHNEVETSKY        M      1:09:34.9 0:25:00.9 41  7        M 40-49     8:04 min/m      
46    294 Dana QUINN               F      1:39:40.5 0:25:01.9 43  3        F 40-49     8:04 min/m      
47    157 Daniel VAZQUEZ           M      1:09:52.6 0:25:13.8 29  2        M 20-29     8:08 min/m      
48    150 O. RECHTOROVIC           M      0:54:21.5 0:25:14.3 11  3        M 9-14      8:08 min/m      
49    114 W. BENGYAK               M      0:54:27.4 0:25:14.8 10  4        M 9-14      8:08 min/m      
50    235 Kevin MAZZA              M      1:25:04.7 0:25:16.3 42  8        M 40-49     8:09 min/m      
51    112 Dan BENGYAK              M      0:54:33.8 0:25:18.3 39  9        M 30-39     8:09 min/m      
52    116 Brett CARTER             M      0:54:38.2 0:25:27.5 33  10       M 30-39     8:12 min/m      
53    2   Megan RAAB               F      0:25:34.8 0:25:30.5 39  4        F 30-39     8:13 min/m      
54    85  William MCCLELLAND       M      0:40:13.8 0:25:32.2 44  9        M 40-49     8:14 min/m      
55    32  Tom RODRIGUEZ            M      0:25:42.0 0:25:36.7 50  9        M 50-59     8:15 min/m      
56    278 John GUARINO             M      0:25:51.5 0:25:45.1 46  10       M 40-49     8:18 min/m      
57    234 Jonathan SLEIGHT         M      1:25:54.1 0:26:06.2 44  11       M 40-49     8:25 min/m      
58    23  Neta MITCHELL            F      0:26:09.8 0:26:07.8 50  1        F 50-59     8:25 min/m      
59    133 Donna DALEY              F      0:55:17.7 0:26:07.9 44  4        F 40-49     8:25 min/m      
60    96  Jamie MADAJ              F      0:40:54.4 0:26:17.7 31  5        F 30-39     8:28 min/m      
61    106 Kevin MAENDEL            M      0:55:43.3 0:26:31.8 26  3        M 20-29     8:33 min/m      
62    282 Michael TOMPKINS         M      0:26:46.7 0:26:32.6 32  11       M 30-39     8:33 min/m      
63    45  Timothy FLANNERY         M      0:26:36.5 0:26:34.1 26  4        M 20-29     8:34 min/m      
64    17  Valerie KURLANDER        F      0:55:49.6 0:26:37.3 42  5        F 40-49     8:35 min/m      
65    176 Edmund JAMES             M      1:26:29.0 0:26:42.3 47  12       M 40-49     8:36 min/m      
66    79  Katherine DE NOYELLES    F      0:41:22.4 0:26:42.8 40  6        F 40-49     8:37 min/m      
67    46  Lisa ANDREWS             F      0:26:51.5 0:26:46.5 46  7        F 40-49     8:38 min/m      
68    190 Carl BONITZ              M      1:11:24.4 0:26:50.1 48  13       M 40-49     8:39 min/m      
69    271 Shannon FRUNZI           F      1:41:33.7 0:26:50.5 45  8        F 40-49     8:39 min/m      
70    208 Joe RESTIVO              M      1:26:52.9 0:27:06.0 45  14       M 40-49     8:44 min/m      
71    105 Marcus LOEWENTHAL        M      0:56:21.9 0:27:08.8 41  15       M 40-49     8:45 min/m      
72    274 Logan LEVAN              M      1:41:54.4 0:27:10.6 36  12       M 30-39     8:46 min/m      
73    181 Shirley WIPPEL           F      1:11:52.6 0:27:15.4 55  2        F 50-59     8:47 min/m      
74    117 Laurie CONAN             F      0:56:34.6 0:27:15.7 54  3        F 50-59     8:47 min/m      
75    172 Alex MEDINA              M      1:11:58.1 0:27:22.4 37  13       M 30-39     8:49 min/m      
76    178 Meg GEIST                F      1:11:57.9 0:27:22.8 37  6        F 30-39     8:49 min/m      
77    249 Bob VANTASSEL            M      0:56:44.2 0:27:32.9 62  1        M 60-69     8:53 min/m      
78    72  Carolyn BAKER            F      0:42:15.4 0:27:37.8 57  4        F 50-59     8:54 min/m      
79    275 Steve WAGNER             M      1:42:22.5 0:27:39.9 54  10       M 50-59     8:55 min/m      
80    295 Courtney SEABURY         F      1:42:22.5 0:27:42.8 40  9        F 40-49     8:56 min/m      
81    203 Shawn BERNADINO          M      1:27:35.4 0:27:45.7 56  11       M 50-59     8:57 min/m      
82    56  Stephanie GIUFRE         F      0:42:37.4 0:27:54.9 41  10       F 40-49     9:00 min/m      
83    30  Greg GREINER             M      0:28:01.2 0:27:55.2 48  16       M 40-49     9:00 min/m      
84    118 Tom VOLPE                M      0:57:22.8 0:28:08.2 41  17       M 40-49     9:04 min/m      
85    277 Mike LOIACONO            M      1:43:15.4 0:28:33.2 49  18       M 40-49     9:12 min/m      
86    184 Abby THURSTON            F      1:13:15.0 0:28:40.0 59  5        F 50-59     9:14 min/m      
87    296 Dina BIUNDO              F      1:43:25.7 0:28:46.3 39  7        F 30-39     9:16 min/m      
88    290 Bill CARROLL             M      1:43:30.4 0:28:47.6 39  14       M 30-39     9:17 min/m      
89    179 Kaoru SHODAI             F      1:13:22.9 0:28:48.0 49  11       F 40-49     9:17 min/m      
90    71  Marianne SIMS            F      0:43:28.2 0:28:50.8 58  6        F 50-59     9:18 min/m      
91    34  Paige LOUNSBURY          F      0:29:01.2 0:28:55.6 33  8        F 30-39     9:19 min/m      
92    115 David MANCARI            M      0:58:16.2 0:28:56.6 31  15       M 30-39     9:20 min/m      
93    20  David ACEVEDO            M      0:29:05.2 0:29:01.2 43  19       M 40-49     9:21 min/m      
94    206 John DOUGHERTY           M      1:28:58.4 0:29:07.4 30  16       M 30-39     9:23 min/m      
95    297 Kate OLIVARES            F      1:44:01.6 0:29:21.1 36  9        F 30-39     9:28 min/m      
96    1   Jennifer KISZKA          F      0:29:29.3 0:29:25.0 40  12       F 40-49     9:29 min/m      
97    130 Cathy WHITE              F      0:58:41.9 0:29:29.9 53  7        F 50-59     9:30 min/m      
98    42  Dianna DRAGATSI          F      0:29:35.2 0:29:31.2 45  13       F 40-49     9:31 min/m      
99    279 Ryan RICH                M      1:44:11.0 0:29:32.1 41  20       M 40-49     9:31 min/m      
100   165 Kim LONGO                F      1:14:09.3 0:29:32.8 45  14       F 40-49     9:31 min/m      
101   186 Stephanie TIGHE          F      1:14:23.7 0:29:51.3 53  8        F 50-59     9:37 min/m      
102   188 Chris TIGHE              M      1:14:23.8 0:29:51.4 60  2        M 60-69     9:37 min/m      
103   239 Matthew FLANAGAN         M      1:44:32.1 0:29:53.2 40  21       M 40-49     9:38 min/m      
104   276 Heather FREILICH         F      1:44:42.2 0:29:59.2 55  9        F 50-59     9:40 min/m      
105   258 Charlie CASTRO           M      1:30:08.0 0:30:05.1 21  5        M 20-29     9:42 min/m      
106   128 Alexandra HANSEN         F      0:59:22.7 0:30:12.6 34  10       F 30-39     9:44 min/m      
107   240 Anthony QUAGLIETTA       M      1:30:08.7 0:30:19.1 38  17       M 30-39     9:46 min/m      
108   241 E. QUAGLIETTA            F      1:30:08.7 0:30:19.3 10  4        F 9-14      9:46 min/m      
109   298 Harry OWENS              M      1:45:07.4 0:30:23.2 63  3        M 60-69     9:48 min/m      
110   189 Teresa CRONIN            F      0:45:19.2 0:30:35.3 49  15       F 40-49     9:52 min/m      
111   152 Nicole MICHAELS          F      1:00:00.3 0:30:46.5 31  11       F 30-39     9:55 min/m      
112   153 Renee HENRY              F      1:00:00.2 0:30:46.7 36  12       F 30-39     9:55 min/m      
113   281 Alexi HARRINGTON         F      1:45:28.1 0:30:48.4 20  2        F 20-29     9:56 min/m      
114   58  Molly GIUFRE             F      0:45:32.9 0:30:50.0 13  5        F 9-14      9:56 min/m      
115   228 Raven ATRIA              F      1:30:48.2 0:30:59.9 41  16       F 40-49     9:59 min/m      
116   80  Gretchen LEITNER         F      0:45:38.7 0:31:00.4 45  17       F 40-49     10:00 min/m     
117   3   Nikki SCHMITT            F      0:31:06.9 0:31:00.9 28  3        F 20-29     10:00 min/m     
118   81  Jesse BAILEY             M      0:45:38.9 0:31:00.9 41  22       M 40-49     10:00 min/m     
119   253 K. STAFFORD              M      1:45:47.4 0:31:03.9 10  5        M 9-14      10:01 min/m     
120   77  Courtney STONE           F      0:45:48.3 0:31:07.7 46  18       F 40-49     10:02 min/m     
121   52  Brittany THOMPSON        F      0:45:51.4 0:31:08.6 30  13       F 30-39     10:02 min/m     
122   244 Camille GONZALEZ         F      1:30:58.6 0:31:09.2 32  14       F 30-39     10:02 min/m     
123   211 Max LABRENZ              M      1:31:01.8 0:31:13.4 20  6        M 20-29     10:04 min/m     
124   103 M. LEGARE                F      1:15:48.2 0:31:15.0 11  6        F 9-14      10:04 min/m     
125   101 Patrick LEGARE           M      1:15:48.2 0:31:15.0 50  12       M 50-59     10:04 min/m     
126   260 Matthew SHERIDAN         M      1:45:57.5 0:31:16.1 17  4        M 15-19     10:05 min/m     
127   259 Thomas SHERIDAN          M      1:45:59.3 0:31:17.7 52  13       M 50-59     10:05 min/m     
128   245 Daniel PURCELL           M      1:31:10.2 0:31:24.6 65  4        M 60-69     10:07 min/m     
129   43  Marianne PILUSO-FLANNERY F      0:31:29.0 0:31:25.6 45  19       F 40-49     10:08 min/m     
130   66  Colleen PONESSE          F      0:31:37.1 0:31:26.9 48  20       F 40-49     10:08 min/m     
131   16  Danielle PELSUE          F      0:31:38.1 0:31:27.6 49  21       F 40-49     10:08 min/m     
132   261 Dawn BARRY               F      1:31:19.3 0:31:28.6 58  10       F 50-59     10:09 min/m     
133   18  Victoria KURLANDER       F      1:00:44.5 0:31:31.5 16  2        F 15-19     10:10 min/m     
134   248 Gina DANON               F      0:46:31.2 0:31:52.6 35  15       F 30-39     10:16 min/m     
135   154 Jack SHERRY              M      0:46:41.7 0:32:03.1 15  5        M 15-19     10:20 min/m     
136   227 Julie ABDELSAYED         F      1:32:12.8 0:32:26.8 17  3        F 15-19     10:28 min/m     
137   70  Kristen GRAU             F      1:01:38.6 0:32:29.7 44  22       F 40-49     10:28 min/m     
138   280 Morgan RICH              F      1:47:10.3 0:32:30.9 14  7        F 9-14      10:29 min/m     
139   19  Daniel CLAUDIO           M      0:32:35.2 0:32:32.2 47  23       M 40-49     10:29 min/m     
140   127 E. GOODSTEIN             M      1:01:54.9 0:32:43.4 9   6        M 9-14      10:33 min/m     
141   126 Danielle GOODSTEIN       F      1:02:00.4 0:32:48.9 39  16       F 30-39     10:35 min/m     
142   251 Kaleb LLOYD              M      1:47:36.2 0:32:54.0 32  18       M 30-39     10:36 min/m     
143   209 Jose HERNANDEZ           M      1:32:45.8 0:32:57.6 68  5        M 60-69     10:37 min/m     
144   286 A. USZENSKI              M      1:47:43.7 0:33:03.7 10  7        M 9-14      10:39 min/m     
145   86  E. KRESGE                F      0:47:51.6 0:33:15.4 12  8        F 9-14      10:43 min/m     
146   57  Matt GIIFRE              M      0:48:05.9 0:33:23.2 44  24       M 40-49     10:46 min/m     
147   148 Justin TOSI              M      1:02:39.0 0:33:23.5 37  19       M 30-39     10:46 min/m     
148   59  M. GIUFRE                F      0:48:06.3 0:33:23.7 10  9        F 9-14      10:46 min/m     
149   147 Annemarie TOSI           F      1:02:49.9 0:33:34.2 30  17       F 30-39     10:49 min/m     
150   14  Erin BLANCO              F      0:33:50.7 0:33:39.6 42  23       F 40-49     10:51 min/m     
151   156 Jocelyn ALVAREZ          F      1:18:26.8 0:33:45.8 28  4        F 20-29     10:53 min/m     
152   285 Janine USZENSKI          F      1:48:28.0 0:33:47.7 39  18       F 30-39     10:54 min/m     
153   65  Shannon JOHNSON          F      0:34:15.2 0:34:04.3 34  19       F 30-39     10:59 min/m     
154   28  Catherine PARODO         F      0:34:15.4 0:34:04.7 48  24       F 40-49     10:59 min/m     
155   25  Michelle AVITABILE       F      0:34:21.7 0:34:11.7 43  25       F 40-49     11:01 min/m     
156   210 Amanda TOMASELLO         F      1:34:09.1 0:34:21.9 34  20       F 30-39     11:05 min/m     
157   284 R. GIORDANO              M      1:49:06.8 0:34:26.6 7   1        M 8-        11:06 min/m     
158   283 M. GIORDANO              F      1:49:07.5 0:34:27.7 9   10       F 9-14      11:07 min/m     
159   123 Jessica BECK             F      1:03:55.3 0:34:44.9 34  21       F 30-39     11:12 min/m     
160   151 Astrid HAGAN             F      1:04:04.1 0:34:50.2 37  22       F 30-39     11:14 min/m     
161   35  Debra WILLIAMS           F      0:34:55.3 0:34:52.2 34  23       F 30-39     11:14 min/m     
162   22  Amy DOCE                 F      0:35:03.3 0:34:52.3 46  26       F 40-49     11:14 min/m     
163   212 Cole FRAZIER             M      1:34:36.5 0:34:52.3 13  8        M 9-14      11:14 min/m     
164   214 Anonymous Participant    F      1:34:37.5 0:34:53.0 7   1        F 8-        11:15 min/m     
165   76  Karen LAFORGE            F      0:49:36.7 0:34:59.8 49  27       F 40-49     11:17 min/m     
166   269 Dawn DAURIA              F      0:35:18.2 0:35:06.1 54  11       F 50-59     11:19 min/m     
167   270 Erin GORR                F      0:35:18.5 0:35:06.6 48  28       F 40-49     11:19 min/m     
168   55  Adele Savoia NELSEN      F      0:49:54.3 0:35:14.3 64  1        F 60-69     11:22 min/m     
169   254 J. CHRISTEIN             M      1:49:59.0 0:35:15.3 11  9        M 9-14      11:22 min/m     
170   75  Mary MASTERSON           F      0:49:57.6 0:35:19.1 62  2        F 60-69     11:23 min/m     
171   185 Dorothy PINCKNEY         F      1:19:54.8 0:35:21.8 59  12       F 50-59     11:24 min/m     
172   229 Kathleen GEEHERN         F      1:35:44.2 0:35:50.4 42  29       F 40-49     11:33 min/m     
173   223 John ROPER               M      1:20:46.4 0:36:06.1 52  14       M 50-59     11:38 min/m     
174   37  John SCHMITT             M      0:36:25.5 0:36:16.2 70  1        M 70+       11:42 min/m     
175   213 Sydney FRAZIER           F      1:36:11.9 0:36:27.6 13  11       F 9-14      11:45 min/m     
176   219 Karissa MASON            F      1:36:12.0 0:36:27.7 13  12       F 9-14      11:45 min/m     
177   288 Wendy DEPEW              F      0:37:15.0 0:37:07.3 52  13       F 50-59     11:58 min/m     
178   136 Stephanie FAULKNER       F      1:06:21.0 0:37:11.9 43  30       F 40-49     11:59 min/m     
179   293 Amy BABICZ               F      1:51:55.3 0:37:13.0 64  3        F 60-69     12:00 min/m     
180   289 David DEPEW              M      0:37:28.1 0:37:20.5 56  15       M 50-59     12:02 min/m     
181   129 Kathy BOBELL             F      1:06:34.0 0:37:24.6 41  31       F 40-49     12:04 min/m     
182   5   Ann RABBITT              F      0:38:02.3 0:37:56.4 60  4        F 60-69     12:14 min/m     
183   135 Theresa SMITH            F      1:07:26.8 0:38:15.1 38  24       F 30-39     12:20 min/m     
184   27  Jacqueline TOUB          F      0:38:25.9 0:38:15.9 58  14       F 50-59     12:20 min/m     
185   204 Jon GIEBLER              M      1:38:16.8 0:38:26.5 30  20       M 30-39     12:24 min/m     
186   180 Lee GILLIS               F      1:23:17.0 0:38:33.0 65  5        F 60-69     12:26 min/m     
187   230 Erik GEEHERN             M      1:38:47.9 0:38:55.5 42  25       M 40-49     12:33 min/m     
188   99  O. HENRY                 F      0:54:16.8 0:39:02.5 9   13       F 9-14      12:35 min/m     
189   98  Jay HENRY                M      0:54:16.6 0:39:02.6 38  21       M 30-39     12:35 min/m     
190   102 Patrick Robert LEGARE    M      1:23:46.7 0:39:12.6 13  10       M 9-14      12:38 min/m     
191   104 Leigh LEGARE             F      1:23:47.0 0:39:12.9 45  32       F 40-49     12:39 min/m     
192   215 N. OBLIGADO              M      1:39:35.8 0:39:51.6 12  11       M 9-14      12:51 min/m     
193   47  Todd ANDREWS             M      0:40:06.2 0:39:59.2 47  26       M 40-49     12:53 min/m     
194   205 Emma GIEBLER             F      1:40:11.2 0:40:20.2 29  5        F 20-29     13:00 min/m     
195   198 Tiffany FERRIS           F      1:25:16.5 0:40:38.1 36  25       F 30-39     13:06 min/m     
196   246 Jane HUGHES              F      1:40:29.4 0:40:38.2 59  15       F 50-59     13:06 min/m     
197   44  Sean KILPATRICK          M      0:41:37.6 0:41:34.8 36  22       M 30-39     13:24 min/m     
198   29  Michelle GREINER         F      0:42:12.8 0:41:59.0 48  33       F 40-49     13:32 min/m     
199   125 Tara FLANNERY            F      1:11:43.5 0:42:31.7 45  1        F Walk      13:43 min/m     
200   124 Kate GIBNEY              F      1:11:43.7 0:42:31.8 46  2        F Walk      13:43 min/m     
201   69  Chris BURGER             M      0:57:57.7 0:43:12.9 47  27       M 40-49     13:56 min/m     
202   68  Heidi BURGER             F      0:57:58.0 0:43:13.2 48  34       F 40-49     13:56 min/m     
203   232 John "Jack" ELLIS        M      1:43:16.8 0:43:26.2 71  2        M 70+       14:00 min/m     
204   62  L. STARRO                M      0:59:04.2 0:44:11.7 5   2        M 8-        14:15 min/m     
205   63  K. STARRO                M      0:59:04.5 0:44:12.4 9   12       M 9-14      14:15 min/m     
206   51  Keri STARR               F      0:59:04.5 0:44:12.6 33  26       F 30-39     14:15 min/m     
207   15  Heather GALAGE           F      0:46:35.7 0:46:23.9 50  3        F Walk      14:58 min/m     
208   10  Kim MULLINS              F      0:46:38.1 0:46:26.5 55  4        F Walk      14:58 min/m     
209   266 Mithun VOHRA             M      0:46:35.1 0:46:28.9 40  1        M Walk      14:59 min/m     
210   267 Tina CAIAZZO             F      1:01:35.7 0:46:55.2 60  6        F 60-69     15:08 min/m     
211   54  Deborah MONKS            F      1:01:35.4 0:46:55.3 62  5        F Walk      15:08 min/m     
212   97  Lindsay BROOKS           F      1:02:01.5 0:47:17.6 32  6        F Walk      15:15 min/m     
213   300 T. YANTSOS               M      1:47:31.2 0:47:38.3 11  13       M 9-14      15:22 min/m     
214   299 Tara YANTSOS             F      1:47:37.9 0:47:44.6 43  35       F 40-49     15:24 min/m     
215   131 Andreah WHITE            F      1:17:52.6 0:48:38.2 26  6        F 20-29     15:41 min/m     
216   132 Jordan FEGLEY            M      1:17:53.7 0:48:39.1 31  23       M 30-39     15:41 min/m     
217   26  Cindy MANHARD            F      0:49:01.2 0:48:50.7 52  16       F 50-59     15:45 min/m     
218   155 C. SHERRY                M      1:33:32.1 0:48:56.8 12  14       M 9-14      15:47 min/m     
219   174 Richard CRANA            M      1:33:42.6 0:48:59.6 67  6        M 60-69     15:48 min/m     
220   247 E. FRISBIE               F      1:33:43.9 0:49:08.5 10  14       F 9-14      15:51 min/m     
221   200 Olivia DECELL            F      1:37:46.7 0:53:05.7 24  7        F Walk      17:07 min/m     
222   199 Amy SHERWOOD             F      1:37:46.8 0:53:06.0 49  8        F Walk      17:07 min/m     
223   163 Isabella SCOTTO          F      1:38:28.2 0:53:49.4 15  9        F Walk      17:21 min/m     
224   164 Vanessa GODDUHN          F      1:38:28.8 0:53:50.1 15  10       F Walk      17:21 min/m     
225   243 Lisa POLLACK             F      1:54:22.2 0:54:26.3 44  11       F Walk      17:33 min/m     
226   242 Kristen BROWN            F      1:54:21.4 0:54:27.1 34  12       F Walk      17:33 min/m     
227   216 M. PAGLIOCCA             M      1:55:13.4 0:55:29.1 12  15       M 9-14      17:53 min/m     
228   120 Veronica GAMBON          F      1:25:36.6 0:55:55.5 65  13       F Walk      18:02 min/m     
229   119 Anonymous Participant    F      1:25:37.1 0:55:59.1 65  7        F 60-69     18:03 min/m     
230   121 Christopher NIHILL       M      1:25:37.4 0:56:02.4 64  2        M Walk      18:04 min/m     
231   36  Jessie YELA              F      0:56:56.5 0:56:46.6 38  14       F Walk      18:18 min/m     
232   143 Kim TAGUE                F      1:27:53.7 0:58:34.0 62  15       F Walk      18:53 min/m     
233   122 Diane HALSTEAD           F      1:27:52.4 0:58:34.6 62  16       F Walk      18:53 min/m     
234   60  Kevin STARRO             M      1:14:10.4 0:58:37.2 41  28       M 40-49     18:54 min/m     
235   268 Danielle POTTER          F      1:13:35.8 0:58:45.4 32  17       F Walk      18:57 min/m     
236   264 Laura BECK               F      1:13:34.8 0:58:46.3 47  18       F Walk      18:57 min/m     
237   110 H. MERES                 F      1:28:54.7 0:59:43.9 7   2        F 8-        19:16 min/m     
238   107 Heather MERES            F      1:28:54.7 0:59:44.4 39  27       F 30-39     19:16 min/m     
239   108 Shaun MERES              M      1:28:54.9 0:59:45.1 33  24       M 30-39     19:16 min/m     
240   109 L. MERES                 M      1:28:54.7 0:59:45.7 7   3        M 8-        19:16 min/m     
241   89  Margot MITCHELL          F      1:15:12.4 0:59:46.2 71  19       F Walk      19:16 min/m     
242   95  Paula BALOGH             F      1:14:39.2 0:59:49.3 63  20       F Walk      19:17 min/m     
243   94  Marlene MAGNANINI        F      1:14:39.3 0:59:50.1 60  21       F Walk      19:18 min/m     
244   252 Gianni PARISI            M      2:17:03.8 1:02:21.5 15  6        M 15-19     20:06 min/m     
245   61  Joni STARRO              F      1:18:01.3 1:02:28.0 38  28       F 30-39     20:09 min/m     
246   64  J. STARRO                F      1:18:01.0 1:02:28.3 12  15       F 9-14      20:09 min/m     
247   41  Anthony FERRARA          M      1:03:23.3 1:03:13.2 66  3        M Walk      20:23 min/m     
248   170 Vincent REDA             M      1:48:03.0 1:03:19.1 42  4        M Walk      20:25 min/m     
249   171 Gideon REDA              M      1:48:03.0 1:03:20.1 17  5        M Walk      20:25 min/m     
250   169 Melissa REDA             F      1:48:03.9 1:03:20.5 37  22       F Walk      20:25 min/m     
251   74  Mark GIFFEN              M      1:18:44.5 1:03:50.0 59  6        M Walk      20:35 min/m     
252   73  Patricia GIFFEN          F      1:18:46.8 1:03:51.3 58  23       F Walk      20:35 min/m     
253   173 David SPOTTS             M      1:49:28.1 1:04:43.7 45  7        M Walk      20:52 min/m     
254   159 Gary MACENTEE            M      1:49:31.6 1:04:44.7 40  8        M Walk      20:53 min/m     
255   168 Sarah MACENTEE           F      1:49:31.6 1:04:46.0 37  24       F Walk      20:53 min/m     
256   158 Erin SLATTERY            F      1:49:31.0 1:04:46.3 29  25       F Walk      20:53 min/m     
257   160 Heather GEISSLER         F      1:49:32.4 1:04:47.1 35  26       F Walk      20:53 min/m     
258   162 Francesca SPOTTS         F      1:49:31.5 1:04:47.8 41  36       F 40-49     20:54 min/m     
259   161 Laura MIRESSI-FANIZZI    F      1:49:34.3 1:04:48.0 34  27       F Walk      20:54 min/m     
260   222 Esther ALEMANY           F      1:33:30.3 1:33:30.3 66  28       F Walk      30:09 min/m     
261   221 Lisa ALEMANY             F      1:33:52.9 1:33:52.9 38  29       F 30-39     30:17 min/m     
      139 Patricia MAHER           F                          38                                       
      142 B. BAXTER                F                          3                                        


F 15-19
Place Name               Bib Age Overall Gender Time      
===== ================== === === ======= ====== ========= 
1     Ashlyn LABRENZ     218 15  41      F      1:23:56.9 
2     Victoria KURLANDER 18  16  133     F      1:00:44.5 
3     Julie ABDELSAYED   227 17  136     F      1:32:12.8 


F 20-29
Place Name             Bib Age Overall Gender Time      
===== ================ === === ======= ====== ========= 
1     Kaitlyn TROY     273 23  31      F      1:38:20.3 
2     Alexi HARRINGTON 281 20  113     F      1:45:28.1 
3     Nikki SCHMITT    3   28  117     F      31:06.9   
4     Jocelyn ALVAREZ  156 28  151     F      1:18:26.8 
5     Emma GIEBLER     205 29  194     F      1:40:11.2 


F 30-39
Place Name                Bib Age Overall Gender Time    
===== =================== === === ======= ====== ======= 
1     Lacy RUGABER        24  31  19      F      22:29.2 
2     Sarah SCOVILLE      67  39  30      F      38:18.8 
3     Elizabeth SOLLECITO 33  36  40      F      24:06.9 
4     Megan RAAB          2   39  53      F      25:34.8 
5     Jamie MADAJ         96  31  60      F      40:54.4 


F 40-49
Place Name                Bib Age Overall Gender Time      
===== =================== === === ======= ====== ========= 
1     Andrea VISHNEVETSKY 191 40  24      F      1:07:32.6 
2     Lillian TOMPKINS    12  47  35      F      23:57.7   
3     Dana QUINN          294 43  46      F      1:39:40.5 
4     Donna DALEY         133 44  59      F      55:17.7   
5     Valerie KURLANDER   17  42  64      F      55:49.6   


F 50-59
Place Name           Bib Age Overall Gender Time      
===== ============== === === ======= ====== ========= 
1     Neta MITCHELL  23  50  58      F      26:09.8   
2     Shirley WIPPEL 181 55  73      F      1:11:52.6 
3     Laurie CONAN   117 54  74      F      56:34.6   
4     Carolyn BAKER  72  57  78      F      42:15.4   
5     Abby THURSTON  184 59  86      F      1:13:15.0 


F 60-69
Place Name                Bib Age Overall Gender Time      
===== =================== === === ======= ====== ========= 
1     Adele Savoia NELSEN 55  64  168     F      49:54.3   
2     Mary MASTERSON      75  62  170     F      49:57.6   
3     Amy BABICZ          293 64  179     F      1:51:55.3 
4     Ann RABBITT         5   60  182     F      38:02.3   
5     Lee GILLIS          180 65  186     F      1:23:17.0 


F 8-
Place Name                  Bib Age Overall Gender Time      
===== ===================== === === ======= ====== ========= 
1     Anonymous Participant 214 7   164     F      1:34:37.5 
2     H. MERES              110 7   237     F      1:28:54.7 


F 9-14
Place Name          Bib Age Overall Gender Time      
===== ============= === === ======= ====== ========= 
1     Laura GRIFFIN 49  13  32      F      23:46.7   
2     Ayla ANDREWS  48  13  33      F      23:48.0   
3     O. SCHMIDT    292 12  36      F      1:38:36.3 
4     E. QUAGLIETTA 241 10  108     F      1:30:08.7 
5     Molly GIUFRE  58  13  114     F      45:32.9   


F Walk
Place Name           Bib Age Overall Gender Time      
===== ============== === === ======= ====== ========= 
      Patricia MAHER 139 38          F                
      B. BAXTER      142 3           F                
1     Tara FLANNERY  125 45  199     F      1:11:43.5 
2     Kate GIBNEY    124 46  200     F      1:11:43.7 
3     Heather GALAGE 15  50  207     F      46:35.7   


M 15-19
Place Name             Bib Age Overall Gender Time      
===== ================ === === ======= ====== ========= 
1     Michael FIEGE    217 16  6       M      1:19:26.6 
2     Brian QUINN      31  16  14      M      22:01.1   
3     Cam LONGO        166 16  17      M      1:06:44.9 
4     Matthew SHERIDAN 260 17  126     M      1:45:57.5 
5     Jack SHERRY      154 15  135     M      46:41.7   


M 20-29
Place Name             Bib Age Overall Gender Time      
===== ================ === === ======= ====== ========= 
1     Chris ALTIMARI   187 28  10      M      1:05:22.4 
2     Daniel VAZQUEZ   157 29  47      M      1:09:52.6 
3     Kevin MAENDEL    106 26  61      M      55:43.3   
4     Timothy FLANNERY 45  26  63      M      26:36.5   
5     Charlie CASTRO   258 21  105     M      1:30:08.0 


M 30-39
Place Name                  Bib Age Overall Gender Time      
===== ===================== === === ======= ====== ========= 
1     Jesse LEE             84  36  13      M      35:59.8   
2     Colin SCHMITT         4   30  25      M      23:16.7   
3     Joseph GARCIA         256 37  29      M      1:23:37.2 
4     Anonymous Participant 231 39  37      M      1:23:44.2 
5     Michael CRANA         175 30  38      M      1:08:36.9 


M 40-49
Place Name             Bib Age Overall Gender Time      
===== ================ === === ======= ====== ========= 
1     Nick LONGO       167 45  22      M      1:07:25.6 
2     Eric ALEMANY     220 45  23      M      1:22:40.2 
3     Tim KRAMER       236 40  26      M      1:23:12.3 
4     Matthew RAINALDI 134 40  27      M      52:33.1   
5     Brian CHRISTEIN  255 46  34      M      1:38:33.9 


M 50-59
Place Name             Bib Age Overall Gender Time      
===== ================ === === ======= ====== ========= 
1     Michael SLINSKEY 195 51  4       M      48:34.4   
2     Donald THURSTON  183 54  7       M      1:04:20.2 
3     Mike KRESGE      88  50  8       M      35:08.5   
4     Franz SCHOLTEN   177 59  11      M      1:05:42.3 
5     Erick SELLSTROM  182 50  12      M      1:05:52.5 


M 60-69
Place Name           Bib Age Overall Gender Time      
===== ============== === === ======= ====== ========= 
1     Bob VANTASSEL  249 62  77      M      56:44.2   
2     Chris TIGHE    188 60  102     M      1:14:23.8 
3     Harry OWENS    298 63  109     M      1:45:07.4 
4     Daniel PURCELL 245 65  128     M      1:31:10.2 
5     Jose HERNANDEZ 209 68  143     M      1:32:45.8 


M 70+
Place Name              Bib Age Overall Gender Time      
===== ================= === === ======= ====== ========= 
1     John SCHMITT      37  70  174     M      36:25.5   
2     John "Jack" ELLIS 232 71  203     M      1:43:16.8 


M 8-
Place Name        Bib Age Overall Gender Time      
===== =========== === === ======= ====== ========= 
1     R. GIORDANO 284 7   157     M      1:49:06.8 
2     L. STARRO   62  5   204     M      59:04.2   
3     L. MERES    109 7   240     M      1:28:54.7 


M 9-14
Place Name           Bib Age Overall Gender Time      
===== ============== === === ======= ====== ========= 
1     Robert JACKSON 250 14  5       M      48:47.0   
2     J. QUINN       197 12  20      M      22:47.0   
3     O. RECHTOROVIC 150 11  48      M      54:21.5   
4     W. BENGYAK     114 10  49      M      54:27.4   
5     K. STAFFORD    253 10  119     M      1:45:47.4 


M Walk
Place Name               Bib Age Overall Gender Time      
===== ================== === === ======= ====== ========= 
1     Mithun VOHRA       266 40  209     M      46:35.1   
2     Christopher NIHILL 121 64  230     M      1:25:37.4 
3     Anthony FERRARA    41  66  247     M      1:03:23.3 
4     Vincent REDA       170 42  248     M      1:48:03.0 
5     Gideon REDA        171 17  249     M      1:48:03.0 


Top3 Female
Place Name          Bib Age Overall Gender Time      
===== ============= === === ======= ====== ========= 
1     Julie BENGYAK 113 38  9       F      49:54.5   
2     Kylee KRESGE  87  23  15      F      36:37.3   
3     Zoe REINUS    262 26  16      F      1:36:43.2 


Top3 Male
Place Name            Bib Age Overall Gender Time      
===== =============== === === ======= ====== ========= 
1     Jonathan ZAVALA 202 18  1       M      1:17:02.0 
2     Silas DAVIDSON  291 42  2       M      1:32:54.1 
3     Jacob SAHLSTROM 201 16  3       M      1:18:20.0 

If you continue to use this site, you consent to use all cookies. We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies.