Results For
Gator Wilderness Camp Trail Run 5k, 10k & 15k

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                   Gender City                   State Country Clock     Chip      Pace  Age Age        Division Division 
                                                                             Time      Time                Percentage Place             
===== === ====================== ====== ====================== ===== ======= ========= ========= ===== === ========== ======== ======== 
1     403 Richard Esposito       M      North Port             FL    US      0:20:24.3 0:20:24.3 6:34  32  63.1       1        M OA     
2     181 Brandon Bontrager      M      Sarasota               FL    US      0:22:12.6 0:22:10.3 7:08  23  58.0       1        M 20-24  
3     247 J. France              F      Sarasota               FL    US      0:22:53.2 0:22:53.2 7:22  11  73.4       1        F OA     
4     407 Diego Sandate-Albarran M      Arcadia                FL    US      0:24:08.4 0:24:02.1 7:44  15  55.3       1        M 15-19  
5     390 Walter Lysinger        M      Parrish                FL    US      0:24:24.7 0:24:24.7 7:51  62  66.2       1        M M      
6     337 Dustin Hawkins         M      Englewood              FL    US      0:24:36.9 0:24:34.8 7:55  40  55.1       1        M 40-44  
7     428 Laban Schmidt          M                                           0:25:03.0 0:24:37.0 7:55  28  52.2       1        M 25-29  
8     418 Patrick Vasquez        M      Port Charlotte         FL    US      0:25:01.0 0:25:01.0 8:03  56  61.3       1        M GM     
9     137 Kenneth Varner         M      Port Charlotte         FL    US      0:25:12.6 0:25:11.4 8:06  59  62.5       1        M 55-59  
10    415 Paul Gardner           M      Sarasota               FL    US      0:25:34.6 0:25:33.6 8:14  46  55.4       1        M 45-49  
11    177 David Tridle           M      Punta Gorda            FL    US      0:25:41.0 0:25:35.1 8:14  40  52.9       2        M 40-44  
12    22  Deb Dyer               F      Punta Gorda            FL    US      0:25:38.4 0:25:38.4 8:15  62  73.9       1        F M      
13    215 Greg CLULOW            M      Port Charlotte         FL    US      0:26:14.2 0:26:14.2 8:27  62  61.6       1        M SGM    
14    203 Noah Iverson           M      Ona                    FL    US      0:26:25.9 0:26:16.1 8:27  14  51.6       1        M 13-14  
15    83  Ali Hinshaw            F      Venice                 FL    US      0:26:23.1 0:26:17.3 8:28  46  60.2       1        F 45-49  
16    433 John Bates             M                                           0:26:21.4 0:26:21.4 8:29  70  66.1       1        M VGM    
17    271 Leslie Harrison        F      Rotonda West           FL    US      0:26:47.8 0:26:47.8 8:38  57  66.6       1        F GM     
18    145 Amber Donahue          F      Punta Gorda            FL    US      0:27:24.7 0:27:17.7 8:47  35  54.3       1        F 35-39  
19    213 C. Roser               M      Punta Gorda            FL    US      0:27:33.0 0:27:24.8 8:49  12  52.0       1        M 11-12  
20    431 Matthew Jones          M                                           0:27:50.0 0:27:46.0 8:56  16  47.2       2        M 15-19  
21    235 Jaime Still            F      Sarasota               FL    US      0:28:17.2 0:27:59.3 9:01  44  55.6       1        F 40-44  
22    141 Melody Burt            F      Punta Gorda            FL    US      0:28:07.5 0:28:02.4 9:02  55  62.2       1        F 55-59  
23    45  Aaron Langley          M      Arcadia                FL    US      0:28:16.9 0:28:06.9 9:03  14  48.2       2        M 13-14  
24    200 Kayla Smith            F      Gainesville            FL    US      0:28:15.8 0:28:11.8 9:05  33  52.4       1        F 30-34  
25    159 Matt Knight            M      Wauchula               FL    US      0:28:37.2 0:28:29.3 9:10  46  49.7       2        M 45-49  
26    408 Arturo Sandate         M      Arcadia                FL    US      0:28:49.2 0:28:42.6 9:14  40  47.1       3        M 40-44  
27    161 David Bird             M      North Port             FL    US      0:28:52.8 0:28:45.0 9:15  39  46.7       1        M 35-39  
28    208 Ashlee Stoltzfus       F      Morgantown             PA    US      0:28:54.1 0:28:48.8 9:16  24  51.1       1        F 20-24  
29    193 Paul Hancock           M      Estero                 FL    US      0:29:09.8 0:29:07.5 9:22  40  46.5       4        M 40-44  
30    196 P. Hancock             M      Estero                 FL    US      0:29:10.2 0:29:08.2 9:23  11  50.7       2        M 11-12  
31    48  Indira Gomez           F      Punta Gorda            FL    US      0:29:19.8 0:29:11.8 9:24  48  55.3       2        F 45-49  
32    17  Merlin Bontrager       M      Sarasota               FL    US      0:29:30.3 0:29:15.3 9:25  57  52.9       2        M 55-59  
33    66  Caleb Byerly           M      Sarasota               FL    US      0:29:18.5 0:29:15.6 9:25  14  46.3       3        M 13-14  
34    248 Frank Kyre             M      Port Charlotte         FL    US      0:29:42.7 0:29:27.2 9:29  42  46.6       5        M 40-44  
35    156 Owen Jones             M      Bradenton              FL    US      0:29:36.7 0:29:30.4 9:30  13  47.0       4        M 13-14  
36    1   Marti Stetter          F      North Port             FL    US      0:29:37.5 0:29:37.5 9:32  62  64.0       1        F SGM    
37    216 Paloma Resendiz        F      Arcadia                FL    US      0:29:43.3 0:29:38.0 9:32  17  50.5       1        F 15-19  
38    38  ALEX RAFIDI            M      North Port             FL    US      0:30:31.7 0:30:00.6 9:40  26  42.8       2        M 25-29  
39    5   Billy Squires          M      Rotonda West           FL    US      0:30:08.5 0:30:05.9 9:41  73  60.3       1        M 70-74  
40    29  Ashley Glass           F      Venice                 FL    US      0:30:17.5 0:30:09.9 9:43  36  49.3       2        F 35-39  
41    223 Kristen Hall           F      Punta Gorda            FL    US      0:30:36.5 0:30:16.3 9:45  33  48.8       2        F 30-34  
42    182 Frank Nicolosi         M      Bradenton              FL    US      0:30:19.2 0:30:16.5 9:45  80  68.5       1        M 75-99  
43    417 K. Johnson             F      North Port             FL    US      0:30:31.1 0:30:23.4 9:47  11  55.3       1        F 11-12  
44    6   Diana Squires          F      Rotonda West           FL    US      0:30:28.6 0:30:23.5 9:47  57  58.7       2        F 55-59  
45    92  Jessica Bryson         F      North Port             FL    US      0:30:47.9 0:30:27.2 9:48  42  50.3       2        F 40-44  
46    214 Noah Roser             M      Punta Gorda            FL    US      0:30:49.9 0:30:41.2 9:53  14  44.2       5        M 13-14  
47    170 R. Smith               M      Bokeelia               FL    US      0:30:48.8 0:30:45.2 9:54  9   52.4       1        M 9-10   
48    139 Andy Ard               M      Sarasota               FL    US      0:31:21.5 0:30:56.3 9:57  46  45.7       3        M 45-49  
49    236 Linda Fugitt           F      Englewood              FL    US      0:31:12.1 0:31:03.1 10:00 31  47.4       3        F 30-34  
50    89  R. Hawkins             M      Englewood              FL    US      0:31:07.1 0:31:03.1 10:00 11  47.6       3        M 11-12  
51    125 Shelby Otway           F      Port Charlotte         FL    US      0:31:20.0 0:31:14.2 10:03 49  52.2       3        F 45-49  
52    4   Dale Riegsecker        M      Venice                 FL    US      0:31:27.8 0:31:20.7 10:05 66  53.4       1        M 65-69  
53    73  Timothy Young          M      Parrish                FL    US      0:32:24.8 0:32:12.8 10:22 60  49.3       1        M 60-64  
54    419 Rachael Ruggiero       F      Punta Gorda            FL    US      0:32:22.2 0:32:14.5 10:23 42  47.5       3        F 40-44  
55    15  Sandy Johnson          F      Arcadia                FL    US      0:32:31.2 0:32:18.4 10:24 32  45.7       4        F 30-34  
56    246 Edward France          M      Sarasota               FL    US      0:32:42.9 0:32:32.9 10:29 58  47.9       3        M 55-59  
57    391 Linda Lysinger         F      Parrish                FL    US      0:32:38.9 0:32:36.7 10:30 60  56.7       1        F 60-64  
58    93  Dale Bryson            M      Sarasota               FL    US      0:32:59.9 0:32:41.7 10:31 44  42.7       6        M 40-44  
59    104 Tony Coop F3 Rego      M      Sarasota               FL    US      0:33:27.8 0:33:19.3 10:44 55  45.7       4        M 55-59  
60    105 Tara Rego              F      Sarasota               FL    US      0:33:40.0 0:33:40.0 10:50 48  47.9       4        F 45-49  
61    127 Xander Cignarale       M      Port Charlotte         FL    US      0:34:09.0 0:33:47.7 10:53 17  38.3       3        M 15-19  
62    153 Katie Heck             F      Arcadia                FL    US      0:33:57.9 0:33:53.0 10:54 39  44.4       3        F 35-39  
63    410 Christine Nelson       F      Punta Gorda            FL    US      0:34:31.9 0:33:54.0 10:55 31  43.5       5        F 30-34  
64    126 T. Otway               M      Port Charlotte         FL    US      0:34:02.1 0:33:55.2 10:55 11  43.5       4        M 11-12  
65    411 David Nelson           M      Punta Gorda            FL    US      0:34:33.7 0:33:57.7 10:56 33  38.1       1        M 30-34  
66    232 Ellen Jaffe Jones      F      Sarasota               FL    US      0:34:16.7 0:34:11.9 11:00 68  59.9       1        F 65-69  
67    144 Mike Hamer             M      Sarasota               FL    US      0:35:13.0 0:34:48.0 11:12 47  41.0       4        M 45-49  
68    54  E. Tumbleson           F      Bonita Springs         FL    US      0:35:19.9 0:35:07.9 11:18 9   50.5       1        F 9-10   
69    234 Jerrod Tumbleson       M      Bonita Springs         FL    US      0:35:20.0 0:35:07.9 11:18 39  38.2       2        M 35-39  
70    63  Robin Wik              F      Port Charlotte         FL    US      0:35:53.4 0:35:20.0 11:22 57  50.5       3        F 55-59  
71    64  Don Wik                M      Port Charlotte         FL    US      0:35:53.5 0:35:20.8 11:23 58  44.1       5        M 55-59  
72    113 Lindsey Kinzer         F      Punta Gorda            FL    US      0:35:50.2 0:35:33.2 11:27 37  42.0       4        F 35-39  
73    114 Christopher Kinzer     M      Punta Gorda            FL    US      0:35:50.7 0:35:33.6 11:27 38  37.5       3        M 35-39  
74    233 Troy Funk              M      Sarasota               FL    US      0:35:48.8 0:35:37.4 11:28 53  42.0       1        M 50-54  
75    135 Brooke Day             F      North Port             FL    US      0:35:55.6 0:35:43.4 11:30 34  41.4       6        F 30-34  
76    162 DeAnn Oertel           F      North Port             FL    US      0:35:56.9 0:35:43.7 11:30 63  53.7       2        F 60-64  
77    250 Joshua Schlabach       M      Sarasota               FL    US      0:35:56.3 0:35:45.9 11:31 15  37.2       4        M 15-19  
78    211 Robbie Keim            M      Charm                  OH    US      0:35:57.0 0:35:47.2 11:31 46  39.5       5        M 45-49  
79    68  Savannah Morgan        F      North Port             FL    US      0:36:11.0 0:35:47.3 11:31 14  44.0       1        F 13-14  
80    221 Cordell Miller         M      MillersburgMillersburg OH    US      0:36:12.6 0:35:56.7 11:34 21  35.7       2        M 20-24  
81    47  Matthew Langley        M      Arcadia                FL    US      0:36:15.9 0:36:05.9 11:37 15  36.8       5        M 15-19  
82    71  faith young            F      Estero                 FL    US      0:36:26.2 0:36:12.0 11:39 15  42.8       2        F 15-19  
83    186 michael young          M      Estero                 FL    US      0:36:30.7 0:36:16.7 11:41 51  40.6       2        M 50-54  
84    164 Leslie Miller          F      Millersburg            OH    US      0:36:38.2 0:36:22.0 11:42 44  42.8       4        F 40-44  
85    226 Joseph Smigel          M      Punta Gorda            FL    US      0:36:38.8 0:36:30.2 11:45 62  44.2       2        M 60-64  
86    426 Phoebe Menzer          F                                           0:36:40.6 0:36:37.0 11:47 43  42.1       5        F 40-44  
87    74  Kelly Young            F      Parrish                FL    US      0:37:01.5 0:36:40.2 11:48 58  49.2       4        F 55-59  
88    404 Emily Esposito         F      North Port             FL    US      0:36:52.9 0:36:43.8 11:49 13  43.7       2        F 13-14  
89    183 Josephine Nicolosi     F      Bradenton              FL    US      0:36:51.2 0:36:51.2 11:52 76  62.4       1        F VGM    
90    239 Clif Burritt           M      Englewood              FL    US      0:37:19.6 0:37:06.3 11:57 68  46.0       2        M 65-69  
91    220 Donald Fialka          M      Venice                 FL    US      0:37:24.4 0:37:16.5 12:00 79  54.4       2        M 75-99  
92    202 Faith Iverson          F      Ona                    FL    US      0:37:32.9 0:37:23.2 12:02 16  40.7       3        F 15-19  
93    91  Jules Brooks           F      Punta Gorda            FL    US      0:37:36.9 0:37:27.8 12:03 43  41.2       6        F 40-44  
94    225 David Standen          M      North Port             FL    US      0:38:09.8 0:37:51.7 12:11 75  49.5       3        M 75-99  
95    138 Rick Hopkins           M      Port Charlotte         FL    US      0:38:47.2 0:37:59.6 12:14 66  44.0       3        M 65-69  
96    378 Kyle Schlabach         M      Sarasota               FL    US      0:38:19.8 0:38:09.1 12:17 14  35.5       6        M 13-14  
97    28  Bonnie Theall          F      Dunedin                FL    US      0:38:19.9 0:38:13.1 12:18 76  60.1       1        F 75-99  
98    222 Alexandra Huerta       F      MillersburgMillersburg OH    US      0:38:44.4 0:38:27.9 12:23 20  38.3       2        F 20-24  
99    16  Kaye Bennett           F      Punta Gorda            FL    US      0:39:19.7 0:38:50.2 12:30 54  44.4       1        F 50-54  
100   41  Kate Allison           F      Port Charlotte         FL    US      0:39:21.3 0:38:50.2 12:30 32  38.0       7        F 30-34  
101   217 Christopher Harrington M      Venice                 FL    US      0:39:51.0 0:39:12.5 12:37 49  37.0       6        M 45-49  
102   10  Heather Lukacek        F      Punta Gorda            FL    US      0:39:12.8 0:39:12.8 12:37 36  37.9       5        F 35-39  
103   218 C. Harrington          F      Venice                 FL    US      0:39:52.6 0:39:13.9 12:38 10  44.0       2        F 9-10   
104   33  pam donelson           F      Port Charlotte         FL    US      0:39:45.0 0:39:24.5 12:41 61  47.5       3        F 60-64  
105   146 Susan Coldiron         F      Punta Gorda            FL    US      0:40:04.6 0:39:51.0 12:50 60  46.4       4        F 60-64  
106   414 Grace Coldiron         F      Punta Gorda            FL    US      0:40:04.6 0:39:51.1 12:50 25  37.0       1        F 25-29  
107   40  Ryan Morazes           M      Port Charlotte         FL    US      0:40:29.1 0:39:56.9 12:51 34  32.5       2        M 30-34  
108   199 Andrew Chearo          M      Joliet                 IL    US      0:40:39.3 0:40:17.3 12:58 30  31.9       3        M 30-34  
109   154 John Rootes            M      Punta Gorda            FL    US      0:40:57.2 0:40:23.1 13:00 68  42.2       4        M 65-69  
110   42  Mitzi Brown            F      Punta Gorda            FL    US      0:40:52.7 0:40:38.9 13:05 61  46.0       5        F 60-64  
111   245 Lauren Deriso          F      Arcadia                FL    US      0:41:10.3 0:40:47.4 13:08 29  36.1       2        F 25-29  
112   209 Rachel Wright          F      Plant City             FL    US      0:41:19.9 0:40:58.2 13:11 46  38.6       5        F 45-49  
113   158 Marti Renoud-DiPaola   F      Long Beach             NY    US      0:41:46.6 0:41:16.6 13:17 62  45.9       6        F 60-64  
114   165 Ellie Miller           F      Millersburg            OH    US      0:41:33.2 0:41:16.9 13:17 15  37.5       4        F 15-19  
115   228 Anonymous Participant  F                                   US      0:41:33.3 0:41:29.3 13:21 51  40.2       2        F 50-54  
116   237 Dianne Mortenson       F      Englewood              FL    US      0:41:40.1 0:41:31.2 13:22 49  39.3       6        F 45-49  
117   168 Tracy Smith            F      Pineland               FL    US      0:41:43.8 0:41:32.9 13:22 50  39.7       3        F 50-54  
118   238 Adrian Barragan        M      Lake Placid            FL    US      0:42:40.9 0:42:27.9 13:40 25  30.3       3        M 25-29  
119   383 R. Bouchard            M      North Port             FL    US      0:43:07.7 0:42:40.6 13:44 11  34.6       5        M 11-12  
120   401 Jennifer Morales       F      ENGLEWOOD              FL    US      0:43:12.5 0:42:46.2 13:46 42  35.8       7        F 40-44  
121   179 T. Tridle              F      Punta Gorda            FL    US      0:43:24.0 0:43:00.7 13:51 9   41.2       3        F 9-10   
122   386 S. Chaney              F      North Port             FL    US      0:43:28.6 0:43:01.0 13:51 10  40.1       4        F 9-10   
123   379 John Thompson          M      Punta Gorda            FL    US      0:43:15.2 0:43:05.5 13:52 79  47.0       4        M 75-99  
124   176 Tamara Tridle          F      Punta Gorda            FL    US      0:43:30.7 0:43:06.4 13:52 32  34.2       8        F 30-34  
125   117 Hannah Jackson         F      Arcadia                FL    US      0:43:43.0 0:43:33.4 14:01 18  34.0       5        F 15-19  
126   425 Isabelle Zolkos        F                                           0:43:42.4 0:43:34.2 14:01 14  36.1       3        F 13-14  
127   212 Kenneth Groff          M      Arcadia                FL    US      0:44:12.5 0:44:02.7 14:11 71  40.1       2        M 70-74  
128   35  FINLEY LAFORET         M      North Port             FL    US      0:44:39.9 0:44:03.8 14:11 13  31.5       7        M 13-14  
129   34  GENE LAFORET           M      North Port             FL    US      0:44:44.7 0:44:08.3 14:12 41  30.9       7        M 40-44  
130   23  Greg Dyer              M      Punta Gorda            FL    US      0:44:58.8 0:44:31.2 14:20 63  36.6       3        M 60-64  
131   7   Rina Becker            F      Bradenton              FL    US      0:45:05.1 0:44:50.7 14:26 56  39.3       5        F 55-59  
132   201 Sheerynne Iverson      F      Ona                    FL    US      0:45:34.7 0:45:11.6 14:33 46  35.0       7        F 45-49  
133   224 Bryant Hall            M      Punta Gorda            FL    US      0:45:38.2 0:45:17.5 14:35 33  28.6       4        M 30-34  
134   381 Marcia Alcook          F      Zolfo Springs          FL    US      0:45:38.5 0:45:18.4 14:35 60  40.8       7        F 60-64  
135   19  Sallie Aguirre         F      Labelle                FL    US      0:45:52.3 0:45:40.2 14:42 48  35.3       8        F 45-49  
136   20  Sebrina Rimes          F      Labelle                FL    US      0:45:53.0 0:45:41.8 14:42 44  34.0       8        F 40-44  
137   169 G. Smith               M      Bokeelia               FL    US      0:45:58.1 0:45:47.1 14:44 12  31.2       6        M 11-12  
138   70  Christine young        F      Estero                 FL    US      0:46:31.1 0:46:16.1 14:54 59  39.5       6        F 55-59  
139   72  L. young               F      Estero                 FL    US      0:46:33.7 0:46:19.1 14:55 10  37.2       5        F 9-10   
140   44  David Langley          M      Arcadia                FL    US      0:47:20.6 0:47:01.3 15:08 53  31.8       3        M 50-54  
141   197 Isaac Shaffer          M      Kodak                  TN    US      0:47:28.3 0:47:09.1 15:11 63  34.6       4        M 60-64  
142   192 Judy Shoun             F      Zolfo Springs          FL    US      0:47:29.1 0:47:09.1 15:11 65  41.8       2        F 65-69  
143   155 Paul Cignarale         M      Port Charlotte         FL    US      0:48:26.5 0:48:03.9 15:28 52  30.9       4        M 50-54  
144   78  Kimberly Seward        F      Punta Gorda            FL    US      0:49:07.7 0:48:39.5 15:40 37  30.7       6        F 35-39  
145   219 Tiffany Jordan         F      Alva                   FL    US      0:49:07.6 0:48:39.9 15:40 50  33.9       4        F 50-54  
146   53  Maci Tumbleson         F      Bonita Springs         FL    US      0:48:57.7 0:48:42.7 15:41 13  33.0       4        F 13-14  
147   52  Catherine Tumbleson    F      Bonita Springs         FL    US      0:48:58.1 0:48:43.9 15:41 38  30.7       7        F 35-39  
148   172 Kyrah Lewis            F      Punta Gorda            FL    US      0:49:10.5 0:48:55.3 15:45 16  31.1       6        F 15-19  
149   173 Audrah Lewis           F      Punta Gorda            FL    US      0:49:08.8 0:48:55.5 15:45 14  32.2       5        F 13-14  
150   175 DONALD LEWIS           M      Punta Gorda            FL    US      0:49:18.0 0:49:02.6 15:47 55  31.0       6        M 55-59  
151   432 Brian Harrleson        M                                           0:50:09.7 0:49:38.7 15:59 15  26.8       6        M 15-19  
152   102 Christopher Murray     M      Parrish                FL    US      0:51:41.1 0:51:11.4 16:29 52  29.0       5        M 50-54  
153   244 B. Quave               M      Arcadia                FL    US      0:51:28.6 0:51:17.4 16:31 12  27.8       7        M 11-12  
154   243 C. Quave               M      Arcadia                FL    US      0:51:27.5 0:51:27.5 16:34 12  27.7       8        M 11-12  
155   174 J. Lewis               M      Punta Gorda            FL    US      0:52:15.3 0:52:01.4 16:45 12  27.4       9        M 11-12  
156   116 Kari Jackson           F      Arcadia                FL    US      0:52:40.1 0:52:15.9 16:49 52  32.2       5        F 50-54  
157   369 William Wilkie         M                                           0:53:29.9 0:52:47.1 16:59 41  25.8       8        M 40-44  
158   427 Maddox Menzer          F                                           0:53:46.7 0:53:42.5 17:17 15  28.8       7        F 15-19  
159   230 nevaeh locke           F      Punta Gorda            FL    US      0:53:47.9 0:53:43.2 17:17 15  28.8       8        F 15-19  
160   229 Shannon Locke          F      Punta Gorda            FL    US      0:53:51.2 0:53:47.1 17:19 39  28.0       8        F 35-39  
161   98  Juliza Rodriguez       F      North Port             FL    US      0:54:35.8 0:54:12.5 17:27 39  27.8       9        F 35-39  
162   46  Debbie Langley         F      Arcadia                FL    US      0:54:35.6 0:54:15.3 17:28 51  30.7       6        F 50-54  
163   384 N. Romero              M      North Port             FL    US      0:55:14.5 0:54:48.1 17:38 12  26.0       10       M 11-12  
164   166 Brian Pavluchuk        M      Englewood              FL    US      0:55:22.3 0:54:57.6 17:41 34  23.6       5        M 30-34  
165   13  Linda Brockman         F      Venice                 FL    US      0:55:35.4 0:55:17.4 17:48 69  37.6       3        F 65-69  
166   382 J. Chaney              M      Englewood              FL    US      0:56:14.8 0:55:48.3 17:58 12  25.6       11       M 11-12  
167   69  Wanda Erickson         F      Venice                 FL    US      0:56:33.5 0:56:01.8 18:02 73  39.2       1        F 70-74  
168   399 Katie Murray           F      Englewood              FL    US      0:57:16.6 0:56:46.7 18:17 32  26.0       9        F 30-34  
169   400 Steven Vanvelzor       M      ENGLEWOOD              FL    US      0:57:18.0 0:56:47.6 18:17 36  23.2       4        M 35-39  
170   132 Joyce Bryceland        F      Port Charlotte         FL    US      0:58:16.3 0:57:58.0 18:39 49  28.1       9        F 45-49  
171   157 John Bryceland         M      Port Charlotte         FL    US      0:58:16.0 0:57:58.6 18:40 52  25.6       6        M 50-54  
172   12  Nathan Slater          M      PT CHARLOTTE           FL    US      0:58:37.9 0:58:08.1 18:43 13  23.9       8        M 13-14  
173   11  Melissa Slater         F      Port Charlotte         FL    US      0:58:37.8 0:58:08.6 18:43 46  27.2       10       F 45-49  
174   435 Laura Bixby            F      Punta Gorda            FL    US      0:59:06.4 0:58:45.1 18:55 55  29.7       7        F 55-59  
175   147 Kellie Dunson          F      Port Charlotte         FL    US      0:59:07.8 0:58:46.8 18:55 50  28.0       7        F 50-54  
176   36  BOBBY WRENN            M      North Port             FL    US      0:59:54.7 0:59:19.5 19:06 56  25.8       7        M 55-59  
177   37  V. WRENN               F      North Port             FL    US      0:59:55.0 0:59:55.0 19:17 12  27.4       2        F 11-12  
178   292 Beth Nelson            F      Punta Gorda            FL    US      1:01:19.1 1:00:43.4 19:33 56  29.0       8        F 55-59  
179   65  Michael Nelson         M      Punta Gorda            FL    US      1:01:18.8 1:00:44.3 19:33 62  26.6       5        M 60-64  
180   405 Monica Woodmansee      F      North Port             FL    US      1:01:44.5 1:01:02.8 19:39 53  27.9       8        F 50-54  
181   231 Kathryn Hurt           F      Punta Gorda            FL    US      1:02:53.9 1:02:20.0 20:04 71  34.3       2        F 70-74  
182   206 Christina Hill         F      Nokomis                FL    US      1:03:08.8 1:02:29.8 20:07 48  25.8       11       F 45-49  
183   424 Christina Wilkie       F                                           1:03:12.2 1:02:30.4 20:07 38  24.0       10       F 35-39  
184   207 Justine Cavender       F      Nokomis                FL    US      1:03:11.3 1:02:31.9 20:08 27  23.6       3        F 25-29  
185   204 Cathy Darby            F      Nokomis                FL    US      1:03:11.1 1:02:32.3 20:08 51  26.7       9        F 50-54  
186   171 SUSAN LEWIS            F      Punta Gorda            FL    US      1:03:14.5 1:02:41.9 20:11 54  27.5       10       F 50-54  
187   227 Kathryn Groff          F      Arcadia                FL    US      1:03:14.7 1:02:42.7 20:11 70  33.6       3        F 70-74  
188   188 Robert Tridle          M      Port Charlotte         FL    US      1:11:11.3 1:10:40.3 22:45 75  26.5       5        M 75-99  
189   240 Eugenia Quave          F      Arcadia                FL    US      1:11:40.4 1:11:07.9 22:54 41  21.4       9        F 40-44  
190   241 Gabriel Quave          M      Arcadia                FL    US      1:11:41.8 1:11:09.1 22:54 47  20.1       7        M 45-49  
191   178 Dakota Tridle          M      Punta Gorda            FL    US      1:11:52.3 1:11:29.2 23:01 14  19.0       9        M 13-14  
192   180 K. Tridle              F      Punta Gorda            FL    US      1:11:54.7 1:11:30.9 23:01 7   26.4       1        F 0- 8   
193   242 Iris Quave             F      Arcadia                FL    US      1:11:41.8 1:11:31.3 23:01 14  22.0       6        F 13-14  
194   184 Shera Sipes            F      Port Charlotte         FL    US      1:12:26.3 1:11:56.7 23:09 51  23.2       11       F 50-54  
195   187 Anonymous Participant  F                                   US      1:12:33.2 1:12:02.4 23:11 68  28.5       4        F 65-69  


Top Male Finisher - OA
Place Name             Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== ================ === === ======= ====== ================ ======= 
1     Richard Esposito 403 32  1       M      North Port FL US 20:24.3 


Top Female Finisher - OA
Place Name      Bib Age Overall Gender Location       Time    
===== ========= === === ======= ====== ============== ======= 
1     J. France 247 11  3       F      Sarasota FL US 22:53.2 


Top Male Finisher - Master
Place Name            Bib Age Overall Gender Location      Time    
===== =============== === === ======= ====== ============= ======= 
1     Walter Lysinger 390 62  5       M      Parrish FL US 24:24.7 


Top Female Finisher - Master
Place Name     Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ======== === === ======= ====== ================= ======= 
1     Deb Dyer 22  62  12      F      Punta Gorda FL US 25:38.4 


Top Male Finisher - Grandmaster
Place Name            Bib Age Overall Gender Location             Time  
===== =============== === === ======= ====== ==================== ===== 
1     Patrick Vasquez 418 56  8       M      Port Charlotte FL US 25:01 


Top Female Finisher - Grandmaster
Place Name            Bib Age Overall Gender Location           Time    
===== =============== === === ======= ====== ================== ======= 
1     Leslie Harrison 271 57  17      F      Rotonda West FL US 26:47.8 


Top Male Finisher - Senior Grandmaster
Place Name        Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== =========== === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Greg CLULOW 215 62  13      M      Port Charlotte FL US 26:14.2 


Top Female Finisher - Senior Grandmaster
Place Name          Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== ============= === === ======= ====== ================ ======= 
1     Marti Stetter 1   62  36      F      North Port FL US 29:37.5 


Top Male Finisher - Veteran Master
Place Name       Bib Age Overall Gender Location Time    
===== ========== === === ======= ====== ======== ======= 
1     John Bates 433 70  16      M               26:21.4 


Top Female Finisher - Veteran Master
Place Name               Bib Age Overall Gender Location        Time    
===== ================== === === ======= ====== =============== ======= 
1     Josephine Nicolosi 183 76  89      F      Bradenton FL US 36:51.2 


Male  9 to 10
Place Name     Bib Age Overall Gender Location       Time    
===== ======== === === ======= ====== ============== ======= 
1     R. Smith 170 9   47      M      Bokeelia FL US 30:45.2 


Male 11 to 12
Place Name       Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ========== === === ======= ====== ================= ======= 
1     C. Roser   213 12  19      M      Punta Gorda FL US 27:24.8 
2     P. Hancock 196 11  30      M      Estero FL US      29:08.2 
3     R. Hawkins 89  11  50      M      Englewood FL US   31:03.1 


Male 13 to 14
Place Name          Bib Age Overall Gender Location       Time    
===== ============= === === ======= ====== ============== ======= 
1     Noah Iverson  203 14  14      M      Ona FL US      26:16.1 
2     Aaron Langley 45  14  23      M      Arcadia FL US  28:06.9 
3     Caleb Byerly  66  14  33      M      Sarasota FL US 29:15.6 


Male 15 to 19
Place Name                   Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ====================== === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Diego Sandate-Albarran 407 15  4       M      Arcadia FL US        24:02.1 
2     Matthew Jones          431 16  20      M                           27:46.0 
3     Xander Cignarale       127 17  61      M      Port Charlotte FL US 33:47.7 


Male 20 to 24
Place Name              Bib Age Overall Gender Location                     Time    
===== ================= === === ======= ====== ============================ ======= 
1     Brandon Bontrager 181 23  2       M      Sarasota FL US               22:10.3 
2     Cordell Miller    221 21  80      M      MillersburgMillersburg OH US 35:56.7 


Male 25 to 29
Place Name            Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== =============== === === ======= ====== ================= ======= 
1     Laban Schmidt   428 28  7       M                        24:37.0 
2     ALEX RAFIDI     38  26  38      M      North Port FL US  30:00.6 
3     Adrian Barragan 238 25  118     M      Lake Placid FL US 42:27.9 


Male 30 to 34
Place Name          Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ============= === === ======= ====== ==================== ======= 
1     David Nelson  411 33  65      M      Punta Gorda FL US    33:57.7 
2     Ryan Morazes  40  34  107     M      Port Charlotte FL US 39:56.9 
3     Andrew Chearo 199 30  108     M      Joliet IL US         40:17.3 


Male 35 to 39
Place Name               Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ================== === === ======= ====== ==================== ======= 
1     David Bird         161 39  27      M      North Port FL US     28:45.0 
2     Jerrod Tumbleson   234 39  69      M      Bonita Springs FL US 35:07.9 
3     Christopher Kinzer 114 38  73      M      Punta Gorda FL US    35:33.6 


Male 40 to 44
Place Name           Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ============== === === ======= ====== ================= ======= 
1     Dustin Hawkins 337 40  6       M      Englewood FL US   24:34.8 
2     David Tridle   177 40  11      M      Punta Gorda FL US 25:35.1 
3     Arturo Sandate 408 40  26      M      Arcadia FL US     28:42.6 


Male 45 to 49
Place Name         Bib Age Overall Gender Location       Time    
===== ============ === === ======= ====== ============== ======= 
1     Paul Gardner 415 46  10      M      Sarasota FL US 25:33.6 
2     Matt Knight  159 46  25      M      Wauchula FL US 28:29.3 
3     Andy Ard     139 46  48      M      Sarasota FL US 30:56.3 


Male 50 to 54
Place Name          Bib Age Overall Gender Location       Time    
===== ============= === === ======= ====== ============== ======= 
1     Troy Funk     233 53  74      M      Sarasota FL US 35:37.4 
2     michael young 186 51  83      M      Estero FL US   36:16.7 
3     David Langley 44  53  140     M      Arcadia FL US  47:01.3 


Male 55 to 59
Place Name             Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ================ === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Kenneth Varner   137 59  9       M      Port Charlotte FL US 25:11.4 
2     Merlin Bontrager 17  57  32      M      Sarasota FL US       29:15.3 
3     Edward France    246 58  56      M      Sarasota FL US       32:32.9 


Male 60 to 64
Place Name          Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ============= === === ======= ====== ================= ======= 
1     Timothy Young 73  60  53      M      Parrish FL US     32:12.8 
2     Joseph Smigel 226 62  85      M      Punta Gorda FL US 36:30.2 
3     Greg Dyer     23  63  130     M      Punta Gorda FL US 44:31.2 


Male 65 to 69
Place Name            Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== =============== === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Dale Riegsecker 4   66  52      M      Venice FL US         31:20.7 
2     Clif Burritt    239 68  90      M      Englewood FL US      37:06.3 
3     Rick Hopkins    138 66  95      M      Port Charlotte FL US 37:59.6 


Male 70 to 74
Place Name          Bib Age Overall Gender Location           Time    
===== ============= === === ======= ====== ================== ======= 
1     Billy Squires 5   73  39      M      Rotonda West FL US 30:05.9 
2     Kenneth Groff 212 71  127     M      Arcadia FL US      44:02.7 


Male 75 and Over
Place Name           Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== ============== === === ======= ====== ================ ======= 
1     Frank Nicolosi 182 80  42      M      Bradenton FL US  30:16.5 
2     Donald Fialka  220 79  91      M      Venice FL US     37:16.5 
3     David Standen  225 75  94      M      North Port FL US 37:51.7 


Female  8 and Under
Place Name      Bib Age Overall Gender Location          Time      
===== ========= === === ======= ====== ================= ========= 
1     K. Tridle 180 7   192     F      Punta Gorda FL US 1:11:30.9 


Female  9 to 10
Place Name          Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ============= === === ======= ====== ==================== ======= 
1     E. Tumbleson  54  9   68      F      Bonita Springs FL US 35:07.9 
2     C. Harrington 218 10  103     F      Venice FL US         39:13.9 
3     T. Tridle     179 9   121     F      Punta Gorda FL US    43:00.7 


Female 11 to 12
Place Name       Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== ========== === === ======= ====== ================ ======= 
1     K. Johnson 417 11  43      F      North Port FL US 30:23.4 
2     V. WRENN   37  12  177     F      North Port FL US 59:55.0 


Female 13 to 14
Place Name            Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== =============== === === ======= ====== ================ ======= 
1     Savannah Morgan 68  14  79      F      North Port FL US 35:47.3 
2     Emily Esposito  404 13  88      F      North Port FL US 36:43.8 
3     Isabelle Zolkos 425 14  126     F                       43:34.2 


Female 15 to 19
Place Name            Bib Age Overall Gender Location      Time    
===== =============== === === ======= ====== ============= ======= 
1     Paloma Resendiz 216 17  37      F      Arcadia FL US 29:38.0 
2     faith young     71  15  82      F      Estero FL US  36:12.0 
3     Faith Iverson   202 16  92      F      Ona FL US     37:23.2 


Female 20 to 24
Place Name             Bib Age Overall Gender Location                     Time    
===== ================ === === ======= ====== ============================ ======= 
1     Ashlee Stoltzfus 208 24  28      F      Morgantown PA US             28:48.8 
2     Alexandra Huerta 222 20  98      F      MillersburgMillersburg OH US 38:27.9 


Female 25 to 29
Place Name             Bib Age Overall Gender Location          Time      
===== ================ === === ======= ====== ================= ========= 
1     Grace Coldiron   414 25  106     F      Punta Gorda FL US 39:51.1   
2     Lauren Deriso    245 29  111     F      Arcadia FL US     40:47.4   
3     Justine Cavender 207 27  184     F      Nokomis FL US     1:02:31.9 


Female 30 to 34
Place Name         Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ============ === === ======= ====== ================= ======= 
1     Kayla Smith  200 33  24      F      Gainesville FL US 28:11.8 
2     Kristen Hall 223 33  41      F      Punta Gorda FL US 30:16.3 
3     Linda Fugitt 236 31  49      F      Englewood FL US   31:03.1 


Female 35 to 39
Place Name          Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ============= === === ======= ====== ================= ======= 
1     Amber Donahue 145 35  18      F      Punta Gorda FL US 27:17.7 
2     Ashley Glass  29  36  40      F      Venice FL US      30:09.9 
3     Katie Heck    153 39  62      F      Arcadia FL US     33:53.0 


Female 40 to 44
Place Name             Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ================ === === ======= ====== ================= ======= 
1     Jaime Still      235 44  21      F      Sarasota FL US    27:59.3 
2     Jessica Bryson   92  42  45      F      North Port FL US  30:27.2 
3     Rachael Ruggiero 419 42  54      F      Punta Gorda FL US 32:14.5 


Female 45 to 49
Place Name         Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ============ === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Ali Hinshaw  83  46  15      F      Venice FL US         26:17.3 
2     Indira Gomez 48  48  31      F      Punta Gorda FL US    29:11.8 
3     Shelby Otway 125 49  51      F      Port Charlotte FL US 31:14.2 


Female 50 to 54
Place Name                  Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ===================== === === ======= ====== ================= ======= 
1     Kaye Bennett          16  54  99      F      Punta Gorda FL US 38:50.2 
2     Anonymous Participant 228 51  115     F        US              41:29.3 
3     Tracy Smith           168 50  117     F      Pineland FL US    41:32.9 


Female 55 to 59
Place Name          Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ============= === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Melody Burt   141 55  22      F      Punta Gorda FL US    28:02.4 
2     Diana Squires 6   57  44      F      Rotonda West FL US   30:23.5 
3     Robin Wik     63  57  70      F      Port Charlotte FL US 35:20.0 


Female 60 to 64
Place Name           Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ============== === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Linda Lysinger 391 60  57      F      Parrish FL US        32:36.7 
2     DeAnn Oertel   162 63  76      F      North Port FL US     35:43.7 
3     pam donelson   33  61  104     F      Port Charlotte FL US 39:24.5 


Female 65 to 69
Place Name              Bib Age Overall Gender Location            Time    
===== ================= === === ======= ====== =================== ======= 
1     Ellen Jaffe Jones 232 68  66      F      Sarasota FL US      34:11.9 
2     Judy Shoun        192 65  142     F      Zolfo Springs FL US 47:09.1 
3     Linda Brockman    13  69  165     F      Venice FL US        55:17.4 


Female 70 to 74
Place Name           Bib Age Overall Gender Location          Time      
===== ============== === === ======= ====== ================= ========= 
1     Wanda Erickson 69  73  167     F      Venice FL US      56:01.8   
2     Kathryn Hurt   231 71  181     F      Punta Gorda FL US 1:02:20.0 
3     Kathryn Groff  227 70  187     F      Arcadia FL US     1:02:42.7 


Female 75 and Over
Place Name          Bib Age Overall Gender Location      Time    
===== ============= === === ======= ====== ============= ======= 
1     Bonnie Theall 28  76  97      F      Dunedin FL US 38:13.1 

We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy. If you continue to use this site, you consent to use all cookies.