Results For
Freedom From Seizures 5K

Newark, DE 19702
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib  Name                       Gender Clock     Chip      Pace  Age Age        Division Division  Team Name                
                                             Time      Time                Percentage Place                                       
===== ==== ========================== ====== ========= ========= ===== === ========== ======== ========= ======================== 
1     5052 Andrew Weber               M      0:18:01.3 0:18:01.2 5:48  41  75.7       1        M Winner  Fusion Running Club      
2     5071 Jorge Morales              M      0:19:17.6 0:19:16.8 6:12  54  78.2       1        M Masters                          
3     5065 Leah-Kate Atkinson         F      0:19:39.1 0:19:39.1 6:20  34  75.3       1        F Winner                           
4     5036 Danny Sloyer               M      0:20:24.8 0:20:24.8 6:34  15  65.2       1        M 14-19   Jack's Caravel Team      
5     5068 John Fazio                 M      0:20:36.4 0:20:35.4 6:38  46  68.7       1        M 40-49                            
6     5053 Daniel Weile               M      0:21:09.5 0:21:07.3 6:48  48  68.1       2        M 40-49   Fusion Running Club      
7     4449 Carter Eggleston           M      0:21:32.0 0:21:32.0 6:56  40  62.8       3        M 40-49   RunHAC                   
8     5032 Jeff Shughart              M      0:21:40.1 0:21:38.9 6:58  31  59.4       1        M 30-39                            
9     5021 Joshua Robitzer            M      0:23:19.6 0:23:06.0 7:26  41  59.0       4        M 40-49                            
10    5038 Gregory Smith              M      0:23:26.3 0:23:16.7 7:30  45  60.4       5        M 40-49                            
11    4404 Brandon Augustine          M      0:24:27.5 0:24:04.5 7:45  33  53.7       2        M 30-39   Team Wolanski            
12    4959 A. Hutton                  F      0:24:38.1 0:24:13.6 7:48  12  67.8       1        F 10-13   RunHAC                   
13    5081 Harry Escarge              M      0:25:09.4 0:24:24.7 7:51  45  57.6       6        M 40-49                            
14    4447 David Donohue              M      0:25:13.9 0:24:44.8 7:58  53  60.5       1        M 50-59                            
15    4998 David Mulrooney            M      0:25:14.0 0:24:47.6 7:59  31  51.9       3        M 30-39                            
16    4953 Tom Horwath                M      0:24:57.6 0:24:55.6 8:01  57  62.0       2        M 50-59                            
17    5066 DUANE CHRISTY              M      0:25:11.8 0:25:08.4 8:06  57  61.5       3        M 50-59                            
18    5040 Janet Somerville           F      0:25:27.5 0:25:15.7 8:08  52  66.7       1        F Masters Fusion Running Club      
19    5085 Vanessa Lee                F      0:25:56.9 0:25:28.8 8:12  48  63.3       1        F 40-49   RunHAC                   
20    4414 Andrea Bradley             F      0:25:52.3 0:25:49.2 8:19  43  59.8       2        F 40-49   RunHAC                   
21    4958 Kristy Hutton              F      0:26:17.4 0:25:52.9 8:20  41  58.8       3        F 40-49   RunHAC                   
22    4945 Christian Heneghan         M      0:26:41.9 0:25:59.8 8:22  52  57.1       4        M 50-59   RunHAC                   
23    4923 Carroll Fitzgerald         M      0:26:46.2 0:26:19.1 8:28  66  63.6       1        M 60-69                            
24    4966 Eileen Kehoe               F      0:28:10.0 0:27:18.8 8:47  48  59.1       4        F 40-49   Harrison's Jurassic Crew 
25    4980 Bethany LaChance           F      0:28:15.2 0:27:45.4 8:56  26  53.1       1        F 20-29                            
26    4981 Jeff Leggett               M      0:28:21.0 0:27:47.9 8:57  61  57.6       2        M 60-69   Fusion Running Club      
27    4964 Susan Kalet                F      0:28:36.1 0:27:55.5 8:59  44  55.7       5        F 40-49   RunHAC                   
28    4428 Amy Chikwem                F      0:28:48.7 0:28:03.7 9:02  35  52.9       1        F 30-39                            
29    4968 Charlene Kemmerle          F      0:28:44.7 0:28:06.1 9:03  36  52.9       2        F 30-39   Addi's Unicorns          
30    4956 John Hupp                  M      0:28:43.7 0:28:17.4 9:06  61  56.6       3        M 60-69                            
31    5067 Carly Cline                F      0:28:51.8 0:28:23.1 9:08  29  51.9       2        F 20-29                            
32    4418 Ken Bromley                M      0:28:51.9 0:28:30.0 9:10  46  49.6       7        M 40-49                            
33    4939 Heather Hahn               F      0:29:26.2 0:28:55.5 9:19  48  55.8       6        F 40-49   RunHAC                   
34    5048 Andrea Tully               F      0:29:53.3 0:29:19.4 9:26  35  50.6       3        F 30-39                            
35    4986 Jennifer Louder            F      0:30:10.9 0:29:32.7 9:31  39  50.9       4        F 30-39   Addi's Unicorns          
36    4433 J. Chow                    M      0:30:27.2 0:29:42.0 9:34  12  48.0       1        M 10-13   Team Extreme             
37    5069 Bryan Haldeman             M      0:30:36.9 0:29:53.7 9:37  27  43.0       1        M 20-29                            
38    4982 Sarah Leonardis            F      0:30:39.4 0:29:55.4 9:38  43  51.6       7        F 40-49                            
39    4957 Debra Hupp                 F      0:30:25.0 0:29:57.6 9:39  56  58.9       1        F 50-59                            
40    4940 H. Hahn                    M      0:30:34.3 0:30:03.7 9:41  12  47.5       2        M 10-13   RunHAC                   
41    4994 Cecilia Man                F      0:31:18.5 0:30:25.8 9:48  45  51.5       8        F 40-49   Team Extreme             
42    4983 Kristina Leone             F      0:30:33.8 0:30:30.6 9:49  19  48.3       1        F 14-19                            
43    5039 Rose Ann Smith             F      0:31:55.6 0:31:27.1 10:07 57  56.8       2        F 50-59                            
44    5027 Jon Sargeant               M      0:32:29.2 0:31:28.0 10:08 53  47.6       5        M 50-59                            
45    4412 K. Boyd                    F      0:32:40.1 0:31:49.2 10:15 10  54.2       2        F 10-13   RunHAC                   
46    4407 C. Besten                  F      0:32:40.1 0:32:07.8 10:20 12  51.1       3        F 10-13   RunHAC                   
47    4406 Jenifer Besten             F      0:32:54.6 0:32:22.5 10:25 45  48.4       9        F 40-49   RunHAC                   
48    5020 Rob Ridgeway               M      0:33:44.6 0:32:45.2 10:33 44  42.6       8        M 40-49   Addi's Unicorns          
49    5014 Alexis Ray                 F      0:33:45.4 0:32:45.7 10:33 41  46.4       10       F 40-49   Addi's Unicorns          
50    4952 Larry Holmes               M      0:33:54.1 0:33:11.0 10:41 43  41.7       9        M 40-49                            
51    5061 Sydney Wolfe               F      0:33:53.7 0:33:11.6 10:41 30  44.4       5        F 30-39   RunHAC                   
52    4476 Rachel Evans               F      0:33:53.5 0:33:11.8 10:41 25  44.4       3        F 20-29   RunHAC                   
53    5049 Kehinde N Umar             F      0:33:54.4 0:33:11.9 10:41 33  44.5       6        F 30-39   RunHAC                   
54    5003 Jocelyn Wong Neill         F      0:35:08.0 0:34:17.1 11:02 39  43.9       7        F 30-39   Team Red, White & Blue   
55    4403 Hayden Atkinson            M      0:35:14.8 0:34:32.3 11:07 17  37.5       2        M 14-19                            
56    4936 Eric Guglielmo             M      0:36:01.4 0:34:46.6 11:12 28  37.0       2        M 20-29   Team Hazel               
57    4424 Cory Budischak             M      0:35:34.8 0:34:50.7 11:13 36  37.7       4        M 30-39   RunHAC                   
58    4423 Anne Budischak             F      0:35:34.9 0:34:51.0 11:13 34  42.5       8        F 30-39   RunHAC                   
59    4402 James Angle                M      0:36:01.4 0:34:51.5 11:13 60  45.5       4        M 60-69   Team Hazel               
60    5034 Gaitley Sladek             F      0:37:12.8 0:35:17.3 11:21 18  41.9       2        F 14-19   Harrison's Jurassic Crew 
61    5035 Bill Sladek                M      0:37:13.0 0:35:17.6 11:22 55  43.1       6        M 50-59   Harrison's Jurassic Crew 
62    4947 Morgan Hobbs-Darling       F      0:37:11.3 0:35:57.8 11:35 27  41.0       4        F 20-29   Addi's Unicorns          
63    4946 Megan Hicks                F      0:37:11.2 0:35:58.0 11:35 32  41.0       9        F 30-39   Addi's Unicorns          
64    4413 T. Boyd                    M      0:37:26.4 0:36:32.0 11:46 8   46.5       1        M 0- 9    RunHAC                   
65    4411 Sutapa Boyd                F      0:37:26.8 0:36:32.9 11:46 41  41.6       11       F 40-49   RunHAC                   
66    4929 Taryn Gassert              F      0:39:26.1 0:36:51.8 11:52 41  41.3       12       F 40-49                            
67    5009 Carol Perrotto             F      0:38:12.1 0:36:57.7 11:54 65  53.3       1        F 60-69   RunHAC                   
68    5031 Melissa Shughart           F      0:37:42.6 0:37:01.3 11:55 31  39.8       10       F 30-39                            
69    5033 N. Shughart                F      0:37:42.2 0:37:01.4 11:55 6   53.0       1        F 0- 9                             
70    5058 Joann Wolanski             F      0:43:04.4 0:37:29.3 12:04 61  49.9       2        F 60-69   Team Wolanski            
71    5060 Mark Wolanski, Sr          M      0:43:04.5 0:37:29.3 12:04 61  42.7       5        M 60-69   Team Wolanski            
72    5017 Corrine Reed               F      0:39:41.9 0:37:35.9 12:06 47  42.5       13       F 40-49   Fusion Running Club      
73    5057 Mark Wolanski              M      0:38:48.6 0:38:07.3 12:16 33  33.9       5        M 30-39   Team Wolanski            
74    5070 Chrissy Hower              F      0:39:17.8 0:38:07.4 12:16 41  39.9       14       F 40-49   Fusion Running Club      
75    4935 Jessie Guglielmo           F      0:39:25.6 0:38:12.2 12:18 32  38.6       11       F 30-39   Team Hazel               
76    4997 Mugdha Mitra               F      0:40:20.4 0:39:37.2 12:45 38  37.8       12       F 30-39   RunHAC                   
77    4446 PAUL DONOHUE               M      0:42:32.9 0:40:57.1 13:11 82  53.3       1        M 70-99                            
78    5013 Jeanne Rapley              F      0:43:03.1 0:41:18.7 13:18 58  43.7       3        F 50-59   RunHAC                   
79    5094 Harrison Smith             M      0:43:41.7 0:41:46.1 13:27 16  31.4       3        M 14-19   Sarah Smiles             
80    4989 shelby lowman              F      0:43:04.4 0:41:49.2 13:28 26  35.2       5        F 20-29                            
81    4993 Amanda Maier               F      0:43:09.9 0:42:11.9 13:35 32  35.0       13       F 30-39   Rum Runners              
82    4434 V. Chow                    F      0:44:56.4 0:42:30.1 13:41 7   44.5       2        F 0- 9    Team Extreme             
83    5042 Keziah Soto                F      0:44:56.5 0:42:31.6 13:41 14  37.0       3        F 14-19   Team Extreme             
84    4432 Ho Ming Chow               M      0:44:56.6 0:42:32.0 13:41 45  33.0       10       M 40-49   Team Extreme             
85    5008 Susan Peck                 F      0:44:11.2 0:42:36.3 13:43 55  40.9       4        F 50-59                            
86    4930 John George                M      0:44:12.5 0:42:37.4 13:43 66  39.3       6        M 60-69                            
87    4441 Kelsey DeMonte             F      0:43:43.6 0:42:56.7 13:49 28  34.3       6        F 20-29                            
88    5093 Campbell Smith             M      0:45:16.8 0:43:22.3 13:58 52  34.2       7        M 50-59   Sarah Smiles             
89    5010 Amanda Powell              F      0:44:34.8 0:43:33.0 14:01 38  34.4       14       F 30-39                            
90    4435 Alexandria Conklin         F      0:44:48.9 0:43:35.5 14:02 30  33.8       15       F 30-39   Addi's Unicorns          
91    5075 Jennifer Acord             F      0:45:47.9 0:44:19.6 14:16 50  37.2       5        F 50-59   Fusion Running Club      
92    4442 Trevor DeMonte             M      0:44:53.4 0:44:24.4 14:18 27  28.9       3        M 20-29                            
93    4425 Sheila Burns               F      0:46:39.3 0:44:48.6 14:25 51  37.2       6        F 50-59                            
94    4950 Emily Hollander            F      0:46:03.3 0:44:49.6 14:26 28  32.9       7        F 20-29   Team Wolanski            
95    5059 Danielle Wolanski          F      0:46:10.1 0:44:56.9 14:28 28  32.8       8        F 20-29   Team Wolanski            
96    4975 Kevin Koller               M      0:48:05.5 0:45:45.3 14:44 39  29.4       6        M 30-39   Shane                    
97    4925 S. Flood                   M      0:48:05.5 0:45:46.3 14:44 7   39.5       2        M 0- 9    Shane                    
98    5062 Amie Wright                F      0:47:35.7 0:46:15.3 14:53 33  31.9       16       F 30-39                            
99    5089 Shaun Repp                 M      0:48:10.1 0:46:16.9 14:54 26  27.8       4        M 20-29                            
100   5046 Daniel Taylor              M      0:47:01.9 0:46:32.2 14:59 27  27.6       5        M 20-29                            
101   4427 THOMAS CARLSON             M      0:48:00.5 0:46:32.7 14:59 28  27.6       6        M 20-29                            
102   4965 Michelle Kegelman          F      0:48:09.9 0:46:42.4 15:02 28  31.5       9        F 20-29                            
103   5076 Brian Bartley              M      0:49:02.7 0:46:54.1 15:06 66  35.7       7        M 60-69                            
104   5028 Lisa Saxton                F      0:49:05.5 0:46:56.7 15:07 57  38.0       7        F 50-59                            
105   4978 Alexis Krawczyk            F      0:48:37.2 0:47:19.2 15:14 34  31.3       17       F 30-39                            
106   4445 michael dolan              M      0:49:24.8 0:48:22.3 15:34 39  27.8       7        M 30-39                            
107   4928 Christian Gardner          F      0:49:24.9 0:48:22.5 15:34 31  30.5       18       F 30-39                            
108   5043 Danielle Stewart           F      0:50:42.7 0:48:50.2 15:43 31  30.2       19       F 30-39                            
109   5006 Gina Paige                 F      0:50:42.6 0:48:50.2 15:43 33  30.2       20       F 30-39                            
110   5079 Joel Donaldson             M      0:51:29.9 0:50:36.6 16:17 47  28.2       11       M 40-49                            
111   5080 Lauren Donaldson           F      0:51:30.1 0:50:36.9 16:17 19  29.1       4        F 14-19                            
112   4985 Jim Lindsay                M      0:52:47.8 0:50:41.8 16:19 62  31.9       8        M 60-69                            
113   4934 Anonymous Participant      F      0:53:14.0 0:51:07.5 16:27 62  37.1       3        F 60-69                            
114   5041 Nana Soto                  F      0:54:25.8 0:52:01.5 16:45 43  29.7       15       F 40-49   Team Extreme             
115   5086 Ginger Maguire             F      0:54:51.7 0:52:25.7 16:53 42  29.2       16       F 40-49                            
116   4960 Kathy Jackson              F      0:54:50.0 0:52:26.9 16:53 53  32.5       8        F 50-59                            
117   5087 Vince Mynuk                M      0:54:52.0 0:52:27.6 16:53 35  24.9       8        M 30-39                            
118   4973 Aileen Kerrigan            F      0:53:14.4 0:52:44.6 16:59 24  27.9       10       F 20-29                            
119   4938 Ashleigh Gunter            F      0:55:39.0 0:54:23.1 17:30 29  27.1       11       F 20-29   Team Wolanski            
120   5007 Brittney Paoli             F      0:55:39.9 0:54:23.8 17:31 31  27.1       21       F 30-39   Team Wolanski            
121   4927 Christina Foxx             F      0:56:34.6 0:54:35.1 17:34 52  30.9       9        F 50-59   Rum Runners              
122   4311 Kay Acevedo                F      0:56:35.3 0:54:35.8 17:34 53  31.2       10       F 50-59   Rum Runners              
123   5051 Kim Ward                   F      0:56:46.8 0:54:45.0 17:37 53  31.1       11       F 50-59   Rum Runners              
124   4996 Christian Miller           M      0:57:02.6 0:54:55.6 17:41 75  34.1       2        M 70-99                            
125   4984 Marcy Leonzio              F      0:57:09.0 0:55:09.5 17:45 54  31.2       12       F 50-59   Rum Runners              
126   4970 Anthony Kempski            M      0:57:23.5 0:55:21.2 17:49 57  27.9       8        M 50-59   Rum Runners              
127   4969 Kathleen Kempski           F      0:57:23.3 0:55:21.8 17:49 55  31.5       13       F 50-59   Rum Runners              
128   4937 S. Guglielmo               F      0:56:52.1 0:55:38.8 17:55 10  31.0       4        F 10-13   Team Hazel               
129   5023 Kerry Roesch               F      0:58:17.5 0:55:42.7 17:56 53  30.6       14       F 50-59                            
130   4933 Sarah Greendoner           F      0:57:51.1 0:55:56.0 18:00 25  26.3       12       F 20-29                            
131   5019 Mike Riddle                M      0:58:22.7 0:55:59.5 18:01 58  27.9       9        M 50-59                            
132   4401 Kim Angle                  F      0:57:15.7 0:56:01.0 18:02 64  34.7       4        F 60-69   Team Hazel               
133   4992 Tracie Maczynski           F      0:58:26.0 0:56:04.8 18:03 31  26.3       22       F 30-39   Addi's Unicorns          
134   4429 David Chikwem              M      0:58:34.9 0:56:12.0 18:05 35  23.2       9        M 30-39                            
135   4955 Jack Huhn                  M      0:57:21.1 0:56:16.9 18:07 15  23.6       4        M 14-19   Jack's Caravel Team      
136   4405 Robert Bell                M      0:57:20.9 0:56:17.0 18:07 16  23.3       5        M 14-19   Jack's Caravel Team      
137   4431 A. Chikwem                 F      0:58:48.7 0:56:25.6 18:10 5   36.2       3        F 0- 9                             
138   4963 T. Jankov                  M      0:59:03.0 0:56:48.6 18:17 6   34.3       3        M 0- 9    Jankov Family            
139   4961 George Jankov              M      0:59:07.4 0:56:53.5 18:19 39  23.6       10       M 30-39   Jankov Family            
140   4408 Meredith Biedrzycki Jankov F      0:59:07.1 0:56:54.3 18:19 38  26.3       23       F 30-39   Jankov Family            
141   4962 P. Jankov                  M      0:59:08.1 0:56:54.6 18:19 4              4        M 0- 9    Jankov Family            
142   5095 Kendall Smith              F      0:58:57.7 0:57:02.5 18:22 13  28.2       5        F 10-13   Sarah Smiles             
143   4974 Ann Kerrigan               F      1:00:57.4 0:58:49.2 18:56 57  30.3       15       F 50-59                            
144   4999 Arleen Murchison           F      1:00:50.0 0:59:02.2 19:00 58  30.6       16       F 50-59   Team Extreme             
145   4976 Amy Kouse                  F      1:00:52.3 0:59:05.6 19:01 43  26.1       17       F 40-49   Team Extreme             
146   4977 J. Kouse                   M      1:00:50.7 0:59:06.0 19:01 10  26.0       3        M 10-13   Team Extreme             
147   5054 Hannah Weile               F      1:01:50.2 0:59:18.6 19:05 18  25.0       5        F 14-19                            
148   4436 M. Crabtree                F      1:00:34.7 0:59:20.7 19:06 11  28.3       6        F 10-13   Team Hazel               
149   4942 Ash Heil                   F      1:00:34.9 0:59:21.3 19:06 33  24.9       24       F 30-39   Team Hazel               
150   4421 Heather Brown              F      1:02:51.9 1:00:16.6 19:24 28  24.4       13       F 20-29                            
151   5022 Mara Roesch                F      1:02:51.3 1:00:17.1 19:24 27  24.4       14       F 20-29                            
152   4410 John Bowden                M      1:02:55.3 1:00:19.9 19:25 26  21.3       7        M 20-29   Sarah Smiles             
153   4420 Perry Brown                M      1:02:56.1 1:00:20.3 19:25 27  21.3       8        M 20-29                            
154   4941 Kamela Harbert             F      1:03:03.0 1:00:50.5 19:35 54  28.3       17       F 50-59                            
155   5004 Tracy Oneal                F      1:03:02.6 1:00:50.8 19:35 54  28.3       18       F 50-59                            
156   4948 Victoria Hodgson           F      1:03:03.1 1:00:51.3 19:35 29  24.2       15       F 20-29                            
157   5072 David Short                M      1:03:38.0 1:00:54.9 19:36 60  26.0       9        M 60-69                            
158   5092 Bill Sage                  M      1:03:38.1 1:00:55.4 19:37 67  27.7       10       M 60-69                            
159   4430 S. Chikwem                 F      1:02:22.8 1:00:56.2 19:37 9   29.1       4        F 0- 9                             
160   5018 Sarah Riddle               F      1:02:23.6 1:00:56.5 19:37 56  28.9       19       F 50-59                            
161   5030 Karyn Scout                F      1:03:28.9 1:00:59.2 19:38 52  27.6       20       F 50-59   Purple Rain              
162   4439 Robert Custis              M      1:03:31.9 1:01:00.3 19:38 54  24.7       10       M 50-59   Purple Rain              
163   4444 Stephanie DiSabatino       F      1:03:28.5 1:01:00.8 19:38 53  27.9       21       F 50-59   Purple Rain              
164   4419 John Brooks                M      1:03:27.6 1:01:01.2 19:38 63  26.7       11       M 60-69   Purple Rain              
165   4438 Christen Custis            F      1:03:32.5 1:01:01.8 19:39 23  24.1       16       F 20-29   Purple Rain              
166   4943 Cheryl Heimlich            F      1:03:32.6 1:01:04.5 19:39 51  27.3       22       F 50-59   Purple Rain              
167   4988 A. Louder                  F      1:03:43.3 1:01:17.6 19:44 6   32.0       5        F 0- 9    Addi's Unicorns          
168   4987 Daniel Louder              M      1:03:42.4 1:01:17.6 19:44 38  21.8       11       M 30-39   Addi's Unicorns          
169   5005 Megan OToole               F      1:03:45.1 1:01:20.0 19:44 27  24.0       17       F 20-29   Addi's Unicorns          
170   4954 Sarah Huber                F      1:03:44.8 1:01:20.5 19:45 30  24.0       25       F 30-39   Addi's Unicorns          
171   4340 Gary Allison               M      1:05:35.8 1:02:16.8 20:03 65  26.6       12       M 60-69                            
172   4348 Laura Allison              F      1:05:37.1 1:02:17.9 20:03 58  29.0       23       F 50-59                            
173   5037 Mary Anne Smith            F      1:07:45.9 1:05:06.1 20:57 64  29.9       5        F 60-69   Sarah Smiles             
174   4409 Deonne Bowden              F      1:07:47.0 1:05:06.4 20:57 58  27.7       24       F 50-59   Sarah Smiles             
175   5055 Kathryn Wheatley           F      1:08:23.8 1:06:02.5 21:15 24  22.3       18       F 20-29   Purple Rain              
176   5029 Caleb Schoen               M      1:08:24.1 1:06:04.4 21:16 24  19.4       9        M 20-29   Purple Rain              
177   4944 Karen Hendrix              F      1:08:41.8 1:06:20.3 21:21 43  23.3       18       F 40-49   Shane                    
178   4995 Carollee Mccarson          F      1:08:41.8 1:06:23.2 21:22 14  23.7       6        F 14-19   Shane                    
179   4924 Jennifer Flood             F      1:08:43.6 1:06:23.5 21:22 29  22.2       19       F 20-29   Shane                    
180   4926 E. Flood                   F      1:08:43.6 1:06:23.5 21:22 5   30.7       6        F 0- 9    Shane                    
181   5096 Bill Wheatley              M      1:09:41.7 1:07:15.3 21:39 61  23.8       13       M 60-69                            
182   5097 Julie Wheatley             F      1:09:44.1 1:07:17.2 21:39 60  27.5       6        F 60-69                            
183   5001 B. Murphy Jr.              M      1:08:28.2 1:07:23.9 21:42 10  22.8       4        M 10-13   Jack's Caravel Team      
184   5044 Courtney Sweetman          F      1:09:49.5 1:07:29.2 21:43 24  21.8       20       F 20-29   Purple Rain              
185   5000 Kimberly Murphy            F      1:10:29.5 1:07:36.8 21:46 44  23.0       19       F 40-49   Jack's Caravel Team      
186   4932 A. Godfrey                 F      1:10:39.9 1:08:57.1 22:12 6   28.4       7        F 0- 9    Team Extreme             
187   4931 Stacey Godfrey             F      1:10:47.4 1:09:01.3 22:13 35  21.5       26       F 30-39   Team Extreme             
188   4443 Gale Deputy                F      1:12:46.2 1:10:32.7 22:42 63  27.2       7        F 60-69   Mom & daughter           
189   5045 Gale Taylor                F      1:12:46.7 1:10:33.8 22:43 35  21.0       27       F 30-39   Mom & daughter           
190   4917 Brian Fish                 M      1:13:51.6 1:11:03.8 22:52 39  18.9       12       M 30-39   Harrison's Jurassic Crew 
191   4579 H. Fish                    M      1:13:57.1 1:11:11.9 22:55 6   27.3       5        M 0- 9    Harrison's Jurassic Crew 
192   4567 Tara Fish                  F      1:13:58.8 1:11:13.3 22:55 34  20.8       28       F 30-39   Harrison's Jurassic Crew 
193   4921 Andrea Fish                F      1:14:05.8 1:11:20.5 22:58 28  20.7       21       F 20-29   Harrison's Jurassic Crew 
194   4922 Dan Fish                   M      1:14:05.4 1:11:20.8 22:58 32  18.1       13       M 30-39   Harrison's Jurassic Crew 
195   4440 Rosemarie DeBarberie       F      1:14:06.2 1:11:20.9 22:58 37  20.9       29       F 30-39   Harrison's Jurassic Crew 
196   4919 M. Fish                    F      1:14:01.0 1:11:21.0 22:58 7   26.5       8        F 0- 9    Harrison's Jurassic Crew 
197   4920 L. Fish                    M      1:14:10.4 1:11:23.2 22:59 4              6        M 0- 9    Harrison's Jurassic Crew 
198   5088 Rene Nelson                F      1:15:43.2 1:11:34.0 23:02 36  20.8       30       F 30-39   Team Bryce               
199   4918 Matt Fish                  M      1:14:09.7 1:11:34.5 23:02 36  18.4       14       M 30-39   Harrison's Jurassic Crew 
200   5047 Casey Triolo               F      1:17:50.3 1:16:54.4 24:45 26  19.2       22       F 20-29   Team Casey               


Top Male Finisher - Open
Place Name         Bib  Age Overall Gender Location Time    
===== ============ ==== === ======= ====== ======== ======= 
1     Andrew Weber 5052 41  1       M      US       18:01.3 


Top Female Finisher - Open
Place Name               Bib  Age Overall Gender Location Time    
===== ================== ==== === ======= ====== ======== ======= 
1     Leah-Kate Atkinson 5065 34  3       F      US       19:39.1 


Top Male Finisher - Masters
Place Name          Bib  Age Overall Gender Location Time    
===== ============= ==== === ======= ====== ======== ======= 
1     Jorge Morales 5071 54  2       M      US       19:17.6 


Top Female Finisher - Masters
Place Name             Bib  Age Overall Gender Location Time    
===== ================ ==== === ======= ====== ======== ======= 
1     Janet Somerville 5040 52  18      F      US       25:27.5 


Male  9 and Under
Place Name      Bib  Age Overall Gender Location Time    
===== ========= ==== === ======= ====== ======== ======= 
1     T. Boyd   4413 8   64      M      US       36:32.0 
2     S. Flood  4925 7   97      M      US       45:46.3 
3     T. Jankov 4963 6   138     M      US       56:48.6 


Male 10 to 13
Place Name     Bib  Age Overall Gender Location Time    
===== ======== ==== === ======= ====== ======== ======= 
1     J. Chow  4433 12  36      M      US       29:42.0 
2     H. Hahn  4940 12  40      M      US       30:03.7 
3     J. Kouse 4977 10  146     M      US       59:06.0 


Male 14 to 19
Place Name            Bib  Age Overall Gender Location Time    
===== =============== ==== === ======= ====== ======== ======= 
1     Danny Sloyer    5036 15  4       M      US       20:24.8 
2     Hayden Atkinson 4403 17  55      M      US       34:32.3 
3     Harrison Smith  5094 16  79      M      US       41:46.1 


Male 20 to 29
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location Time    
===== ============== ==== === ======= ====== ======== ======= 
1     Bryan Haldeman 5069 27  37      M      US       29:53.7 
2     Eric Guglielmo 4936 28  56      M      US       34:46.6 
3     Trevor DeMonte 4442 27  92      M      US       44:24.4 


Male 30 to 39
Place Name              Bib  Age Overall Gender Location Time    
===== ================= ==== === ======= ====== ======== ======= 
1     Jeff Shughart     5032 31  8       M      US       21:38.9 
2     Brandon Augustine 4404 33  11      M      US       24:04.5 
3     David Mulrooney   4998 31  15      M      US       24:47.6 


Male 40 to 49
Place Name             Bib  Age Overall Gender Location Time    
===== ================ ==== === ======= ====== ======== ======= 
1     John Fazio       5068 46  5       M      US       20:35.4 
2     Daniel Weile     5053 48  6       M      US       21:07.3 
3     Carter Eggleston 4449 40  7       M      US       21:32.0 


Male 50 to 59
Place Name          Bib  Age Overall Gender Location Time    
===== ============= ==== === ======= ====== ======== ======= 
1     David Donohue 4447 53  14      M      US       24:44.8 
2     Tom Horwath   4953 57  16      M      US       24:55.6 
3     DUANE CHRISTY 5066 57  17      M      US       25:08.4 


Male 60 to 69
Place Name               Bib  Age Overall Gender Location Time    
===== ================== ==== === ======= ====== ======== ======= 
1     Carroll Fitzgerald 4923 66  23      M      US       26:19.1 
2     Jeff Leggett       4981 61  26      M      US       27:47.9 
3     John Hupp          4956 61  30      M      US       28:17.4 


Male 70 and Over
Place Name             Bib  Age Overall Gender Location Time    
===== ================ ==== === ======= ====== ======== ======= 
1     PAUL DONOHUE     4446 82  77      M      US       40:57.1 
2     Christian Miller 4996 75  124     M      US       54:55.6 


Female  9 and Under
Place Name        Bib  Age Overall Gender Location Time    
===== =========== ==== === ======= ====== ======== ======= 
1     N. Shughart 5033 6   69      F      US       37:01.4 
2     V. Chow     4434 7   82      F      US       42:30.1 
3     A. Chikwem  4431 5   137     F      US       56:25.6 


Female 10 to 13
Place Name      Bib  Age Overall Gender Location Time    
===== ========= ==== === ======= ====== ======== ======= 
1     A. Hutton 4959 12  12      F      US       24:13.6 
2     K. Boyd   4412 10  45      F      US       31:49.2 
3     C. Besten 4407 12  46      F      US       32:07.8 


Female 14 to 19
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location Time    
===== ============== ==== === ======= ====== ======== ======= 
1     Kristina Leone 4983 19  42      F      US       30:30.6 
2     Gaitley Sladek 5034 18  60      F      US       35:17.3 
3     Keziah Soto    5042 14  83      F      US       42:31.6 


Female 20 to 29
Place Name             Bib  Age Overall Gender Location Time    
===== ================ ==== === ======= ====== ======== ======= 
1     Bethany LaChance 4980 26  25      F      US       27:45.4 
2     Carly Cline      5067 29  31      F      US       28:23.1 
3     Rachel Evans     4476 25  52      F      US       33:11.8 


Female 30 to 39
Place Name              Bib  Age Overall Gender Location Time    
===== ================= ==== === ======= ====== ======== ======= 
1     Amy Chikwem       4428 35  28      F      US       28:03.7 
2     Charlene Kemmerle 4968 36  29      F      US       28:06.1 
3     Andrea Tully      5048 35  34      F      US       29:19.4 


Female 40 to 49
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location Time    
===== ============== ==== === ======= ====== ======== ======= 
1     Vanessa Lee    5085 48  19      F      US       25:28.8 
2     Andrea Bradley 4414 43  20      F      US       25:49.2 
3     Kristy Hutton  4958 41  21      F      US       25:52.9 


Female 50 to 59
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location Time    
===== ============== ==== === ======= ====== ======== ======= 
1     Debra Hupp     4957 56  39      F      US       29:57.6 
2     Rose Ann Smith 5039 57  43      F      US       31:27.1 
3     Jeanne Rapley  5013 58  78      F      US       41:18.7 


Female 60 to 69
Place Name                  Bib  Age Overall Gender Location Time    
===== ===================== ==== === ======= ====== ======== ======= 
1     Carol Perrotto        5009 65  67      F      US       36:57.7 
2     Joann Wolanski        5058 61  70      F      US       37:29.3 
3     Anonymous Participant 4934 62  113     F      US       51:07.5 

We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy. If you continue to use this site, you consent to use all cookies.