Blue Lake Triathlon Sunday

Mon June 4, 2018 Fairview, OR 97024 US

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Year 2018 2017
Result Set --- Select Results --- Olympic Tri Open
Olympic Tri Open
Sprint Du Relay
Sprint Du Relay
Sprint Tri 3P Relay
Sprint Tri 3P Relay
Olympic AB Clydesdale
Olympic AB Clydesdale
Olympic Du F&F
Olympic Du F&F
Sprint AB F&F
Sprint AB F&F
Sprint AB Clydesdale
Sprint AB Clydesdale
Sprint Du F&F
Sprint Du F&F
Olympic Aquabike Athena
Olympic Aquabike Athena
Sprint Du Athena
Sprint Du Athena
Sprint Du Clydesdale
Sprint Du Clydesdale
Olympic Aquabike Relay
Olympic Aquabike Relay
Sprint Aquabike Relay
Sprint Aquabike Relay
Sprint Aquabike Athena
Sprint Aquabike Athena
Olympic Du Relay
Olympic Du Relay
Olympic Tri Clydesdale
Olympic Tri Clydesdale
Sprint Tri 2P Relay
Sprint Tri 2P Relay
Olympic Tri 2P Relay
Olympic Tri 2P Relay
Sprint Friends & Family
Sprint Tri F&F
Sprint Aquabike
Sprint Aquabike
Sprint Duathlon
Sprint Duathlon
Sprint Tri Athena
Sprint Tri Athena
Sprint Tri Clydesdale
Sprint Tri Clydesdale
Sprint Tri Open
Sprint Tri Open
Olympic Friends & Family
Olympic Tri F&F
Olympic Aquabike
Olympic Aquabike
Olympic Duathlon
Olympic Duathlon
Olympic Du Clydesdale
Olympic Du Clydesdale
Olympic Tri Athena
Olympic Tri Athena
Olympic Tri 3P Relay
Olympic Tri 3P Relay
Participant Lookup & Tracking --- Select Results --- Olympic Tri Open
Olympic Tri Open
Olympic Du Relay
Olympic Du Relay
Olympic Du F&F
Olympic Du F&F
Sprint AB F&F
Sprint AB F&F
Sprint AB Clydesdale
Sprint AB Clydesdale
Sprint Du F&F
Sprint Du F&F
Olympic Aquabike Athena
Olympic Aquabike Athena
Sprint Du Athena
Sprint Du Athena
Sprint Du Clydesdale
Sprint Du Clydesdale
Olympic Aquabike Relay
Olympic Aquabike Relay
Sprint Aquabike Relay
Sprint Aquabike Relay
Sprint Aquabike Athena
Sprint Aquabike Athena
Sprint Du Relay
Sprint Du Relay
Sprint Relay
Sprint Tri Relay
Olympic Clydesdale
Olympic Tri Clydesdale
Olympic Relay
Olympic Tri Relay
Sprint Friends & Family
Sprint Tri F&F
Sprint Aquabike
Sprint Aquabike
Sprint Duathlon
Sprint Duathlon
Sprint Athena
Sprint Tri Athena
Sprint Clydesdale
Sprint Tri Clydesdale
Sprint Tri Open
Sprint Tri Open
Olympic Friends & Family
Olympic Tri F&F
Olympic Aquabike
Olympic Aquabike
Olympic Duathlon
Olympic Duathlon
Olympic Du Clydesdale
Olympic Du Clydesdale
Olympic Athena
Olympic Tri Athena
Olympic AB Clydesdale
Olympic AB Clydesdale
Participant Lookup & Tracking
Age Group/Division All Results
Interactive Version
Place Bib  Name                     Gender Swim    T1      Bike    T2      Run     Chip      Age Division Division  Team Name                                         
                                                                                   Time          Place                                                                
===== ==== ======================== ====== ======= ======= ======= ======= ======= ========= === ======== ========= ================================================= 
1     1007 Marcus Farris            M      0:22:03 0:58:32         0:00:52 0:36:10 1:57:36.4 28  1        M Overall OTHER                                             
2     960  Adrien Calmels           M      0:19:49 0:01:15 1:01:29 0:01:08 0:35:13 1:58:54.5 23  2        M Overall                                                   
3     942  Matt Berg                M              0:22:03 0:59:54 0:00:51 0:38:12 2:00:59.6 46  3        M Overall                                                   
4     1013 Christopher Funch        M      1:27:43                         0:35:35 2:02:19.9 30  1        M 30-34   NONE                                              
5     1265 Curtiss Feltner          M      0:22:07 1:03:29         0:01:15 0:35:45 2:02:35.8 30  2        M 30-34                                                     
6     1114 Evan Price               M      0:23:21 1:04:49         0:00:53 0:36:05 2:05:07.4 27  1        M 25-29   Dialed Cycling                                    
7     1021 Kory Gray                M      0:23:25 1:02:06         0:01:03 0:39:11 2:05:44.6 32  3        M 30-34   NONE                                              
8     985  Justin Davis             M      0:25:09 0:01:20 1:01:11 0:00:58 0:39:33 2:08:10.6 42  1        M Masters                                                   
9     1177 Carl Werner              M      1:30:43         1:02:23         0:39:51 2:09:27.2 40  1        M 40-44   NONE                                              
10    1134 Derrick Rubalcava        M      0:23:22 1:02:13 0:43:50         0:42:59 2:09:28.3 23  1        M 20-24   Dialed Cycling                                    
11    1161 Scott Tienken            M      0:21:33 1:06:00         0:01:03 0:42:51 2:11:26.6 30  4        M 30-34   NONE                                              
12    1128 Kimbert Robinson         M      0:24:23 0:01:59 1:03:58 0:01:23 0:40:03 2:11:45.3 19  1        M 16-19   Oregon State University Triathlon Club            
13    945  Nick Blank               M      1:29:52         1:07:04         0:44:27 2:13:11.4 29  2        M 25-29                                                     
14    1029 Catherine Harley         F              0:25:29 1:05:45 0:01:23 0:40:49 2:13:25.4 28  1        F Overall NONE                                              
15    1095 Alexander Ochman         M      0:27:20 0:01:42 1:04:24 0:01:32 0:38:35 2:13:32.7 38  1        M 35-39                                                     
16    1107 Alan Plank               M      0:25:20 0:01:29 1:02:55 0:01:11 0:43:39 2:14:35.1 34  5        M 30-34   Dialed Cycling                                    
17    1035 Anne Heiner              F      0:26:13 0:01:29 1:04:18 0:01:16 0:42:29 2:15:45.3 33  2        F Overall                                                   
18    1271 Scott Barnett            M      0:26:57 0:01:59 1:08:35 0:01:14 0:37:19 2:16:04.8 29  3        M 25-29                                                     
19    987  Mick Desserault          M      0:24:41 0:01:44 1:06:05 0:01:45 0:42:23 2:16:37.5 52  1        M 50-54   Multnomah Athletic Club- Endurance Sports (MAC)   
20    974  Shannon Coates           F              0:27:57 1:06:55 0:01:28 0:40:51 2:17:10.3 32  3        F Overall OTHER                                             
21    1263 Jaime Dispenza           M      0:26:13 0:01:59 1:03:49 0:01:12 0:44:45 2:17:58.2 52  2        M 50-54                                                     
22    1062 Matt Legrand             M      0:25:04 0:01:47 1:05:35 0:01:08 0:44:28 2:18:01.7 39  2        M 35-39   Dialed Cycling                                    
23    929  Brad Albrich             M      0:26:45 0:02:45 1:04:27 0:01:24 0:43:40 2:19:01.1 46  1        M 45-49   OTHER                                             
24    932  Aj Alley                 M      0:26:37 0:01:46 1:06:54 0:01:04 0:42:49 2:19:10.7 32  6        M 30-34   OTHER                                             
25    1277 Nick Hartford            M      0:24:42 0:02:13 1:06:49 0:01:32 0:43:58 2:19:13.7 28  4        M 25-29                                                     
26    1086 Lisa Mueller             F      0:26:16 0:01:27 1:04:59 0:01:10 0:45:44 2:19:35.6 46  1        F Masters NONE                                              
27    1000 A.r. (abdelrahm Elmously M      0:25:29 0:02:54 1:03:24 0:01:16 0:47:42 2:20:45.6 32  7        M 30-34   NONE                                              
28    1043 Mathew Hunnicutt         M      0:26:18 0:01:24 1:07:37 0:01:14 0:44:22 2:20:54.6 41  2        M 40-44   NONE                                              
29    1057 Nicole Krill             F      0:28:47 0:01:31 1:06:44 0:01:03 0:42:56 2:21:00.2 24  1        F 20-24   Oregon State University Triathlon Club            
30    1153 Eric Steimer             M      0:26:17 0:01:43 1:08:45 0:01:29 0:42:46 2:21:00.8 33  8        M 30-34   Team 10 Barrel                                    
31    967  Yuri Chavez              M      0:27:57 0:01:33 1:07:33 0:01:18 0:42:45 2:21:05.4 55  1        M 55-59   NONE                                              
32    1093 Spencer Newell           M      0:29:37 0:03:09 1:03:22 0:02:25 0:42:55 2:21:28.8 39  3        M 35-39                                                     
33    1113 Jason Preuit             M      0:25:03 0:01:20 1:06:35 0:01:25 0:47:19 2:21:41.1 49  2        M 45-49                                                     
34    1075 Sean McBurney            M      0:27:18 0:01:41 1:05:09 0:01:13 0:46:29 2:21:50.5 37  4        M 35-39   Portland Triathlon Club                           
35    978  Joe Cooper               M      0:30:40 0:02:45 1:06:05 0:01:57 0:40:44 2:22:11.3 51  3        M 50-54   OTHER                                             
36    973  Ed Clarke                M      0:22:41 0:01:55 1:07:18 0:01:08 0:49:13 2:22:15.1 55  2        M 55-59   NONE                                              
37    1123 Andrew Rayner            M      0:27:16 0:01:20 1:09:11 0:01:17 0:43:20 2:22:24.3 37  5        M 35-39                                                     
38    1099 Emily Painter            F      0:29:10 0:01:20 1:10:54 0:01:01 0:40:11 2:22:36.7 31  1        F 30-34                                                     
39    1047 Dan Johnson              M      0:28:02 0:01:35 1:04:22 0:01:28 0:47:16 2:22:43.6 49  3        M 45-49   Portland Triathlon Club                           
40    976  Chad Conner              M      0:25:34 0:02:09 1:06:08 0:01:20 0:47:51 2:23:01.4 27  5        M 25-29   NONE                                              
41    935  Karl Bailey              M      1:39:02         1:09:35         0:46:53 2:23:50.7 47  4        M 45-49   Dialed Cycling                                    
42    1063 Allison Lehnen           F      0:27:11 0:01:42 1:11:26 0:01:33 0:42:00 2:23:52.1 36  1        F 35-39                                                     
43    1024 Conor Grogan             M      0:29:42 0:02:12 1:09:05 0:01:15 0:41:39 2:23:52.7 31  9        M 30-34   Portland Triathlon Club                           
44    1259 Erik Marter              M              0:29:40 1:05:18 0:01:25 0:47:35 2:23:58.5 51  4        M 50-54                                                     
45    1119 Scott Raegen             M      0:24:22 0:02:04 1:07:49 0:01:41 0:48:31 2:24:26.8 36  6        M 35-39   OTHER                                             
46    1268 Lars Gjovik              M      0:26:14 0:02:13 1:12:06 0:01:07 0:43:05 2:24:44.3 29  6        M 25-29                                                     
47    1002 Monica Emerick           F      0:30:02 0:01:38 1:07:53 0:01:10 0:44:13 2:24:55.9 45  1        F 45-49                                                     
48    1152 Paul Stasiewicz          M      0:27:09 0:01:49 1:08:24 0:01:15 0:46:35 2:25:10.8 43  3        M 40-44   OTHER                                             
49    1032 Ryan Hatch               M      0:29:05 0:02:28 1:05:58 0:02:13 0:45:36 2:25:20.2 45  5        M 45-49   NONE                                              
50    969  Brandon Chrisopulos      M      0:29:29 0:02:44 1:10:45 0:01:37 0:40:57 2:25:32.2 40  4        M 40-44   NONE                                              
51    1264 Mark Fujii               M      0:27:35 0:02:14 1:06:43 0:01:21 0:47:52 2:25:44.2 59  3        M 55-59                                                     
52    947  Michael Boehnke          M      0:30:13 0:01:59 1:05:53 0:01:52 0:46:03 2:26:00.7 52  5        M 50-54   OTHER                                             
53    1261 William Sooter           M      0:25:31 0:02:23 1:15:07 0:01:21 0:41:40 2:26:02.1 19  2        M 16-19                                                     
54    1150 Stephanie Spiak          F      0:31:38 0:01:17 1:06:35 0:01:12 0:45:34 2:26:16.5 46  2        F 45-49   Team 10 Barrel                                    
55    1015 Donald Geddes            M      0:27:31 0:01:50 1:07:37 0:01:34 0:47:52 2:26:23.7 65  1        M 65-69   OTHER                                             
56    1257 Ross Laver               M      0:31:57 0:02:42 1:07:22 0:01:30 0:43:15 2:26:46.3 41  5        M 40-44                                                     
57    1117 Patrick Pursley          M      0:32:01 0:02:04 1:09:12 0:01:25 0:42:20 2:27:01.2 34  10       M 30-34                                                     
58    1151 Witali Spuling           M      0:31:55 0:02:13 1:06:10 0:01:12 0:46:16 2:27:46.8 35  7        M 35-39   Portland Triathlon Club                           
59    1046 Kevin Jenson             M      0:28:18 0:02:12 1:08:34 0:01:39 0:47:27 2:28:09.7 41  6        M 40-44                                                     
60    954  Morten Bulow             M      0:30:19 0:01:54 1:07:42 0:01:27 0:46:53 2:28:14.8 46  6        M 45-49                                                     
61    1018 Eva Gifford              F      0:23:54 0:01:23 1:11:36 0:01:16 0:50:07 2:28:16.7 26  1        F 25-29   Ironheads                                         
62    1017 Ken Gerts                M      0:29:09 0:01:44 1:07:46 0:01:45 0:48:02 2:28:25.3 40  7        M 40-44                                                     
63    1005 Adrienne Farabee         F      0:28:30 0:01:39 1:09:33 0:01:11 0:47:35 2:28:28.1 41  1        F 40-44   Team 10 Barrel                                    
64    996  Emma Dow                 F      0:23:27 0:02:04 1:12:41 0:01:23 0:49:20 2:28:54.4 25  2        F 25-29                                                     
65    1262 Lori Summers             F      0:24:06 0:02:11 1:20:42 0:01:28 0:40:58 2:29:25.6 34  2        F 30-34                                                     
66    1058 Gautam Kumar             M      0:32:47 0:02:55 1:06:21 0:01:54 0:46:47 2:30:43.5 39  8        M 35-39   NONE                                              
67    1252 Chris Crever             M      0:29:36 0:02:38 1:10:27 0:01:30 0:46:46 2:30:57.2 52  6        M 50-54                                                     
68    995  David Doughty            M      0:30:28 0:02:27 1:06:41 0:01:55 0:49:38 2:31:08.9 55  4        M 55-59   OTHER                                             
69    946  Jaden Boehme             M      1:43:37         1:14:55         0:48:53 2:31:26.8 21  2        M 20-24                                                     
70    1127 Dana Robertson Halter    F      1:40:18         1:13:13         0:52:50 2:31:32.6 44  2        F 40-44                                                     
71    1139 Jordan Scott             M      0:28:20 0:03:07 1:14:41 0:01:50 0:43:52 2:31:50.1 32  11       M 30-34   NONE                                              
72    1254 Jonathon Yim             M      0:29:15 0:02:26 1:12:10 0:02:24 0:45:49 2:32:04.5 34  12       M 30-34                                                     
73    1056 Steve Knox               M      0:33:31 0:02:49 1:05:36 0:01:47 0:48:32 2:32:15.9 57  5        M 55-59   Multnomah Athletic Club- Endurance Sports (MAC)   
74    1179 Darryl Williams          M      0:27:39 0:01:58 1:10:01 0:01:20 0:51:24 2:32:20.9 54  7        M 50-54   Portland Triathlon Club                           
75    1145 Haedon Shields           M      1:51:08         1:14:50         0:43:31 2:32:49.4 25  7        M 25-29   Oregon State University Triathlon Club            
76    1141 Michael Shaw             M              0:32:36 1:10:20         0:50:04 2:32:59.9 53  8        M 50-54   OTHER                                             
77    1048 Kenneth Johnson          M      0:30:20 0:01:54 1:10:32 0:01:24 0:49:16 2:33:25.9 24  3        M 20-24   University of Oregon Tri Team                     
78    1094 Alyson Obrien            F      0:22:30 0:02:04 1:14:33 0:01:26 0:53:03 2:33:37.2 30  3        F 30-34   Multnomah Athletic Club- Endurance Sports (MAC)   
79    1116 Ashley Puls              F      0:26:24 0:03:05 1:14:12 0:01:51 0:48:06 2:33:37.5 35  2        F 35-39   Portland Triathlon Club                           
80    1183 Michelle Woodmansee      F      0:25:36 0:02:09 1:11:56 0:01:06 0:52:55 2:33:42.2 42  3        F 40-44   NONE                                              
81    1146 Zach Slape               M      0:30:57 0:01:58 1:12:49 0:02:05 0:46:04 2:33:53.4 29  8        M 25-29   NONE                                              
82    1041 Gwen Hryciw              F      1:44:31         1:10:55         0:51:16 2:34:15.1 27  3        F 25-29   Team 10 Barrel                                    
83    1120 Stacy Ramakers           F      0:32:01 0:02:20 1:11:00 0:01:30 0:47:29 2:34:19.2 40  4        F 40-44                                                     
84    1098 Duwayne Olson            M      0:28:08 0:01:54 1:15:10 0:01:44 0:47:31 2:34:26.9 51  9        M 50-54   NONE                                              
85    1088 Brian Muirhead           M      0:30:24 0:02:21 1:13:25 0:01:29 0:47:11 2:34:49.1 46  7        M 45-49   NONE                                              
86    1135 Jason Ruetten            M      0:33:43 0:02:28 1:12:33 0:01:37 0:44:38 2:34:58.8 21  4        M 20-24   Multnomah Athletic Club- Endurance Sports (MAC)   
87    1253 Michael Hanna            M      0:29:20 0:02:21 1:10:48 0:02:01 0:50:34 2:35:03.9 56  6        M 55-59                                                     
88    1162 Evan Timperley           M      1:50:09         1:13:17         0:46:48 2:35:05.4 34  13       M 30-34   NONE                                              
89    1001 Greg Elwell              M      1:48:00         1:13:16         0:48:29 2:35:16.2 48  8        M 45-49                                                     
90    993  Sheila Donahoe           F      0:25:20 0:01:55 1:13:03 0:02:08 0:52:55 2:35:21.6 53  1        F 50-54   Team Club Sport                                   
91    990  Laura Dewitt             F      0:27:56 0:02:36 1:17:29         0:47:32 2:35:33.1 33  4        F 30-34   NONE                                              
92    1346 Kevin Bobillot           M      0:27:33 0:02:42 1:11:14 0:01:45 0:52:33 2:35:47.4 60  1        M 60-64                                                     
93    934  Michael Back             M      0:28:07 0:02:19 1:07:34 0:01:37 0:56:34 2:36:09.8 56  7        M 55-59   Dialed Cycling                                    
94    926  Kristy Aalberg           F      0:31:18 0:02:48 1:13:51 0:01:46 0:46:43 2:36:26.8 53  2        F 50-54   ORRC                                              
95    1133 Shelley Ross             F      0:28:14 0:02:25 1:14:56 0:01:53 0:49:11 2:36:39.7 51  3        F 50-54                                                     
96    1065 Joseph Lontai            M      0:28:36 0:03:48 1:13:02 0:03:29 0:47:51 2:36:45.1 41  8        M 40-44   Multnomah Athletic Club- Endurance Sports (MAC)   
97    1115 Julian Pscheid           M      0:39:14 0:01:19 1:11:12 0:01:26 0:43:54 2:37:03.7 37  9        M 35-39   Ironheads                                         
98    1073 Stacie Matthews          F      1:49:27         1:15:23         0:49:08 2:37:15.9 42  5        F 40-44                                                     
99    1130 Kirsten Romney           F      0:30:28 0:02:05 1:12:14 0:01:39 0:51:17 2:37:41.8 29  4        F 25-29                                                     
100   1279 Carly Vanart             F      0:23:53 0:02:40 1:10:43 0:04:59 0:55:28 2:37:42.1 38  3        F 35-39                                                     
101   1010 Jordan Flynn             M      0:29:49 0:03:38 1:16:19 0:02:00 0:45:57 2:37:43.1 32  14       M 30-34   NONE                                              
102   1187 Christian Youngerman     M      0:30:49 0:05:42 1:12:15 0:03:40 0:45:46 2:38:10.7 46  9        M 45-49                                                     
103   972  Shawn Clark              M      0:30:34 0:02:22 1:13:00 0:01:24 0:51:03 2:38:22.3 52  10       M 50-54                                                     
104   1142 Kevin Sheehy             M      0:28:07 0:03:36 1:14:17 0:02:32 0:50:22 2:38:53.9 28  9        M 25-29                                                     
105   1148 Julia Smith              F      0:25:55 0:02:08 1:12:30 0:01:19 0:57:10 2:39:01.5 47  3        F 45-49   Portland Triathlon Club                           
106   965  Jimmy Cassis             M      1:50:36         1:09:14         0:50:50 2:39:41.4 34  15       M 30-34                                                     
107   951  Eric Brown               M      0:33:16 0:02:19 1:11:27 0:02:06 0:50:37 2:39:45.1 34  16       M 30-34   Willamette Valley Triathlon Club                  
108   1186 Robert Young             M      0:32:09 0:02:53 1:11:32 0:01:47 0:51:44 2:40:05.1 51  11       M 50-54                                                     
109   1071 Gabe Marcelo             M      0:38:31 0:02:11 1:13:01 0:01:39 0:45:15 2:40:36.9 22  5        M 20-24   University of Oregon Tri Team                     
110   997  Carey Doyle              F      0:25:32 0:02:38 1:17:48 0:01:55 0:52:46 2:40:39.1 45  4        F 45-49   Ironheads                                         
111   956  Erin Burke               F      0:29:25 0:02:33 1:17:14 0:01:24 0:50:18 2:40:53.6 39  4        F 35-39                                                     
112   1022 Eric Greager             M      0:27:58 0:02:26 1:14:56 0:02:18 0:53:52 2:41:29.7 64  2        M 60-64   NONE                                              
113   992  Susan Dixon              F      0:29:38 0:03:42 1:21:49 0:02:12 0:44:16 2:41:36.8 31  5        F 30-34   Team 10 Barrel                                    
114   958  Gregory Byers            M      0:30:13 0:03:35 1:13:16 0:02:23 0:52:28 2:41:54.5 57  8        M 55-59                                                     
115   1181 John Wilson              M      0:41:25 0:02:17 1:06:31 0:01:26 0:50:18 2:41:57.6 35  10       M 35-39   NONE                                              
116   1138 Jennifer Scherzinger     F      0:31:27 0:02:29 1:15:52 0:01:47 0:50:56 2:42:30.3 38  5        F 35-39   NONE                                              
117   1269 Bianca Medina            F      0:28:29 0:03:07 1:16:30 0:01:58 0:52:30 2:42:34.3 32  6        F 30-34                                                     
118   1096 Lisa Ochman              F      0:26:42 0:02:17 1:16:54 0:01:54 0:54:56 2:42:43.1 35  6        F 35-39                                                     
119   950  Adam Brittle             M      0:31:51 0:01:56 1:16:23 0:01:23 0:51:20 2:42:53.1 43  9        M 40-44                                                     
120   1156 Mary Stevens             F      0:35:31 0:02:54 1:19:12 0:01:23 0:44:00 2:43:00.5 28  5        F 25-29   NONE                                              
121   1069 Keyon Maljai             M      0:33:02 0:02:32 1:07:21 0:01:52 0:58:29 2:43:16.3 38  11       M 35-39                                                     
122   1004 Matthew Evans            M      0:34:40 0:02:17 1:10:55 0:01:10 0:54:27 2:43:29.1 39  12       M 35-39                                                     
123   979  Chris Cornell            M      0:39:00 0:02:38 1:13:20 0:01:44 0:46:48 2:43:30.1 48  10       M 45-49   Willamette Valley Triathlon Club                  
124   1184 Chern Yeo                M      0:31:53 0:02:44 1:17:25 0:01:30 0:50:03 2:43:35.6 39  13       M 35-39   NONE                                              
125   1250 Roy Martin               M      0:33:39 0:03:36 1:15:58 0:01:54 0:48:36 2:43:44.6 35  14       M 35-39                                                     
126   1118 Beverly Quenzer          F      0:31:22 0:03:32 1:20:47 0:01:38 0:46:32 2:43:50.1 39  7        F 35-39   NONE                                              
127   1040 Will Holden              M      0:29:51 0:03:14 1:13:21 0:01:26 0:56:05 2:43:57.6 44  10       M 40-44                                                     
128   1061 Stuart Lee               M      0:32:23 0:02:32 1:15:46 0:01:58 0:51:29 2:44:07.2 63  3        M 60-64                                                     
129   1036 Sean Henry               M      0:29:13 0:03:31 1:17:46 0:03:04 0:50:42 2:44:15.8 48  11       M 45-49                                                     
130   1171 Hannah Walton            F      0:27:41 0:03:36 1:23:19 0:00:58 0:48:45 2:44:18.2 25  6        F 25-29   NONE                                              
131   1070 Francisco Mancipe        M      0:37:10 0:04:10 2:03:04         0:47:12 2:44:27.6 50  12       M 50-54                                                     
132   1270 Frederick Smelser        M      1:49:29         1:13:56         0:57:57 2:45:25.7 40  11       M 40-44                                                     
133   1182 Sarah Wilson             F      0:31:32 0:02:23 1:14:09 0:01:47 0:55:46 2:45:35.6 29  7        F 25-29   NONE                                              
134   1101 Lee Patzer               M      0:36:56 0:04:20 1:14:40 0:03:05 0:46:59 2:45:59.8 30  17       M 30-34                                                     
135   1159 Piper Sullivan           F      0:28:36 0:02:56 1:19:25 0:01:56 0:54:11 2:47:04.5 31  7        F 30-34                                                     
136   1003 Steven Ernst             M      0:33:55 0:02:44 1:15:13 0:01:27 0:53:50 2:47:10.1 34  18       M 30-34   NONE                                              
137   1012 Briana Frink             F      0:30:15 0:02:21 1:21:54 0:02:11 0:50:32 2:47:12.8 23  2        F 20-24   Oregon State University Triathlon Club            
138   941  Rick Benevento           M      0:33:44 0:02:59 1:17:56 0:02:28 0:50:08 2:47:14.6 50  13       M 50-54   Multnomah Athletic Club- Endurance Sports (MAC)   
139   1033 Erica Heagy              F      0:32:41 0:02:05 1:19:10 0:01:38 0:51:43 2:47:17.5 40  6        F 40-44   Portland Triathlon Club                           
140   1267 Kirt Nilsson             M      1:49:54         1:18:35         0:59:25 2:47:24.8 48  12       M 45-49                                                     
141   1081 Amanda Miller            F      0:28:05 0:02:16 1:22:16 0:02:37 0:52:29 2:47:42.6 26  8        F 25-29   NONE                                              
142   964  Stephen Carter           M      0:35:14 0:02:17 1:10:37 0:02:22 0:57:15 2:47:45.6 39  15       M 35-39   Ironheads                                         
143   944  9715331328 Blanc Gonnet  M      0:37:49 0:03:31 1:13:29 0:02:08 0:51:09 2:48:07.1 59  9        M 55-59                                                     
144   1106 Michelle Pincock         F      0:30:49 0:02:23 1:19:12 0:01:50 0:54:21 2:48:35.9 42  7        F 40-44   NONE                                              
145   1251 Tiffany Taylor           F      0:31:29 0:01:46 1:18:17 0:01:59 0:55:18 2:48:49.6 30  8        F 30-34                                                     
146   1097 Skip Offenhauser         M      0:36:37 0:03:39 2:08:41         0:50:36 2:49:00.8 53  14       M 50-54   Laughing Dog Tri Team                             
147   975  Sarah Coffman            F      0:34:42 0:03:36 2:10:44         0:47:27 2:49:07.3 44  8        F 40-44   NONE                                              
148   955  Anita Burkard            F      1:58:33                         2:16:58 2:49:17.8 55  1        F 55-59                                                     
149   1027 Brian Gutierrez          M      0:29:27 0:06:02 1:20:45 0:04:50 0:48:28 2:49:31.8 37  16       M 35-39                                                     
150   1030 Rajiv Harry              M      0:34:58 0:04:58 2:09:57         0:43:56 2:49:57.6 33  19       M 30-34                                                     
151   1060 Paul Larson              M      0:33:24 0:02:40 1:11:24 0:01:53 1:01:03 2:50:23.9 56  10       M 55-59   OTHER                                             
152   1102 Nohelia Peterson         F      0:30:44 0:02:39 2:17:02         0:49:24 2:50:30.5 44  9        F 40-44   NONE                                              
153   1038 Kyle Ho                  M      0:26:57 0:02:33 1:19:31 0:01:59 0:59:45 2:50:44.8 28  10       M 25-29                                                     
154   1345 Katheryn Caine           F      0:33:00 0:04:12         1:18:11 0:55:48 2:51:10.3 58  2        F 55-59                                                     
155   1085 Lindley Morton           M      0:26:30 0:02:10 1:14:57 0:02:21 1:05:18 2:51:16.2 71  1        M 70-74                                                     
156   1008 Thomas Fate              M      2:03:06         1:22:33         0:51:26 2:51:41.6 22  6        M 20-24   University of Oregon Tri Team                     
157   943  David Bigelow            M      1:58:45                         2:09:58 2:51:51.5 55  11       M 55-59                                                     
158   1178 Micah Wiese              M      1:56:07         1:23:32         0:56:59 2:51:56.8 36  17       M 35-39   Eastwind Endurance Club                           
159   963  Mary Carroll             F      0:36:57 0:02:43         1:16:19 0:55:57 2:51:56.9 49  5        F 45-49   Deschutes Multisport Club                         
160   1090 Molly Murphy             F      0:26:56 0:02:43 1:26:12 0:02:31 0:53:36 2:51:58.1 38  8        F 35-39   NONE                                              
161   1170 Jaime Walters            F      0:32:15 0:01:54 1:20:14 0:01:51 0:55:48 2:52:01.8 44  10       F 40-44                                                     
162   1079 Kassandra Meras          F      0:27:12 0:02:12 1:21:32 0:01:04 1:00:26 2:52:26.3 25  9        F 25-29   Dialed Cycling                                    
163   1084 Andrew Morrell           M      0:23:27 1:22:24 1:06:39         0:00:07 2:52:37.4 28  11       M 25-29                                                     
164   940  Ron Beilstein            M      0:32:08 0:03:25 1:13:11 0:02:15 1:01:48 2:52:46.2 69  2        M 65-69   NONE                                              
165   1108 Asa Pogrelis             M      0:37:36 0:04:24 1:17:39 0:04:29 0:49:11 2:53:19.3 38  18       M 35-39   NONE                                              
166   959  Kaci Caldwell            F      0:29:12 0:02:26 1:22:41 0:01:56 0:57:07 2:53:21.8 37  9        F 35-39                                                     
167   953  Michael Bufalino         M      0:33:21 0:03:15 1:10:52 0:02:10 1:04:03 2:53:41.3 45  13       M 45-49                                                     
168   970  Jeff Christensen         M      0:30:37 0:02:33 1:14:38 0:01:59 1:04:01 2:53:48.1 55  12       M 55-59   NONE                                              
169   1077 Edward McCormack         M      0:30:26 0:03:10 1:18:23 0:02:49 0:59:02 2:53:49.1 69  3        M 65-69                                                     
170   1105 Laura Pigion             F      0:36:22 0:02:12 2:15:19         0:52:46 2:53:58.5 36  10       F 35-39   Portland Triathlon Club                           
171   1131 Ari Ronick               M      0:39:18 0:04:13         1:23:55 0:46:48 2:54:13.8 32  20       M 30-34   NONE                                              
172   1154 Jessica Steimer          F      0:35:27 0:02:42 2:16:15         0:51:24 2:54:24.1 33  9        F 30-34                                                     
173   1067 Athena Lyons             F      2:03:24                         2:15:28 2:54:54.1 35  11       F 35-39                                                     
174   1137 David Sanders            M      0:29:23 0:06:33 1:15:13 0:03:42 1:00:24 2:55:16.1 53  15       M 50-54                                                     
175   1055 Karen King               F      0:35:16 0:04:21         1:18:27 0:57:25 2:55:28.1 49  6        F 45-49   TRIumph                                           
176   1072 Ethan Martin             M      0:45:42 0:03:24 1:13:54 0:02:34 0:49:58 2:55:32.1 46  14       M 45-49   NONE                                              
177   1064 John Letts               M      0:29:40 0:04:12 1:17:24 0:02:38 1:01:45 2:55:38.1 66  4        M 65-69                                                     
178   1052 Ben Kenyon               M      0:38:26 0:03:07 1:17:11 0:02:09 0:55:22 2:56:15.2 35  19       M 35-39   NONE                                              
179   1126 Lina Reiss               F      0:31:01 0:02:47 1:22:07 0:02:00 0:59:33 2:57:28.3 43  11       F 40-44   Multnomah Athletic Club- Endurance Sports (MAC)   
180   1051 Anne Kenney              F      0:36:14 0:03:49         1:23:26 0:54:54 2:58:23.2 45  7        F 45-49                                                     
181   1050 Love Jonson              F      0:37:18 0:02:19         1:30:23 0:48:36 2:58:36.0 25  10       F 25-29   NONE                                              
182   1006 Lindsey Farah-Pirscher   F      0:31:42 0:02:33 1:19:22 0:02:22 1:03:25 2:59:24.2 31  10       F 30-34                                                     
183   1044 Susie Jacoby             F      0:32:54 0:03:40         1:22:00 1:00:55 2:59:29.3 52  4        F 50-54                                                     
184   977  Emily Cooper             F      0:31:59 0:03:52         1:26:41 0:56:58 2:59:30.9 28  11       F 25-29   Tri Team PDX                                      
185   928  Chip Addabbo             M      1:59:21                         2:22:11 2:59:43.4 46  15       M 45-49   NONE                                              
186   1276 Leanne Schrotzberger     F      0:26:48 0:01:50         1:26:47 1:04:24 2:59:48.2 54  5        F 50-54                                                     
187   933  Sarah Anderson           F      0:26:54 0:03:09 1:34:04 0:02:01 0:53:43 2:59:51.4 24  3        F 20-24   NONE                                              
188   1175 Emily Watson             F      2:00:28                         2:23:39 3:00:05.5 39  12       F 35-39   Portland Triathlon Club                           
189   1110 Sarah Powell             F      0:39:08 0:02:09         1:21:05 0:57:47 3:00:09.4 23  4        F 20-24   NONE                                              
190   1149 Jenny Sou                F      0:39:14 0:03:42 1:23:24 0:02:18 0:52:06 3:00:44.6 42  12       F 40-44   NONE                                              
191   1083 Alyssa Morishita         F      0:37:00 0:04:52         1:30:19 0:49:16 3:01:27.4 29  12       F 25-29   NONE                                              
192   1087 John Muench              M      0:29:04 0:03:36 1:20:30 0:01:54 1:06:26 3:01:29.3 61  4        M 60-64   NONE                                              
193   1103 Patti Peterson           F      0:36:15 0:02:08 1:20:35 0:01:44 1:01:26 3:02:07.9 65  1        F 65-69                                                     
194   1111 Elisha Powell IV         M      0:40:43 0:03:46         1:23:55 0:53:54 3:02:17.5 57  13       M 55-59   NONE                                              
195   1092 Matthew Nelson           M      0:36:47 0:05:31         1:23:46 0:56:31 3:02:34.2 39  20       M 35-39   NONE                                              
196   1147 Duane Smith              M      0:41:54 0:02:57 1:18:27 0:01:25 0:58:43 3:03:26.7 45  16       M 45-49                                                     
197   1169 Lisa Walker              F      0:40:17 0:03:14         1:21:23 0:58:33 3:03:27.6 59  3        F 55-59   Tri Team PDX                                      
198   1078 Kindra McRobbie          F      0:37:02 0:03:31 1:26:49 0:02:23 0:53:47 3:03:31.1 31  11       F 30-34                                                     
199   1129 Dean Rollins             M      0:29:54 0:03:00 1:16:28 0:03:50 1:10:52 3:04:04.4 56  14       M 55-59   NONE                                              
200   948  Taylor Boehnke           F      0:42:15 0:02:22 1:19:56 0:03:02 0:56:58 3:04:33.3 36  13       F 35-39   OTHER                                             
201   1172 Leah Wand                F      0:43:24 0:04:01         1:26:55 0:50:25 3:04:44.8 43  13       F 40-44   NONE                                              
202   982  Donovan Cutsforth        M      0:34:48 0:04:45         1:27:52 0:57:23 3:04:47.8 43  12       M 40-44   NONE                                              
203   1025 Anton Grube              M      0:34:47 0:04:44         1:27:54 0:57:24 3:04:48.8 40  13       M 40-44   NONE                                              
204   1045 Catherine James          F      0:28:47 0:01:57 1:33:02 0:01:10 0:59:56 3:04:51.6 24  5        F 20-24   NONE                                              
205   1260 Dave Caldwell            M      2:19:46                         2:28:09 3:06:21.9 44  14       M 40-44                                                     
206   998  Anne Duncan              F      0:34:25 0:03:10         1:27:01 1:02:41 3:07:15.7 37  14       F 35-39   Team in Training, The Leukemia & Lymphoma Society 
207   1049 Mike Jones               M      2:00:41         1:18:26         1:09:20 3:07:27.2 40  15       M 40-44   NONE                                              
208   949  Rachel Brekke            F      0:29:52 0:03:51         1:29:43 1:04:10 3:07:35.2 33  12       F 30-34                                                     
209   1144 Jonathan Duke Shepard    M      0:38:18 0:02:59         1:28:08 0:58:13 3:07:38.1 46  17       M 45-49   Portland Triathlon Club                           
210   1157 Gloria Sthay             F      0:31:49 0:04:17 1:22:26 0:02:30 1:06:41 3:07:42.8 65  2        F 65-69   NONE                                              
211   1109 Judy Powell              F      0:36:18 0:03:24         1:27:01 1:01:07 3:07:50.7 56  4        F 55-59   NONE                                              
212   1258 Elba Benzler             M      0:40:37 0:03:04         1:18:29 1:06:03 3:08:13.4 49  18       M 45-49                                                     
213   1143 Laura Sheldon            F      0:36:43 0:04:19         1:31:28 0:55:50 3:08:20.5 37  15       F 35-39   NONE                                              
214   1080 Robyn Metcalfe           F      0:33:19 0:02:55 1:27:43 0:02:08 1:03:44 3:09:49.1 27  13       F 25-29   University of Oregon Tri Team                     
215   1034 Scott Hegge              M      0:40:32 0:03:48 1:25:14 0:02:08 0:58:06 3:09:49.9 36  21       M 35-39                                                     
216   1039 Robert E Hoffman         M      0:39:22 0:03:41         1:21:52 1:05:35 3:10:28.8 59  15       M 55-59                                                     
217   1042 Vivien Hudig             F      0:42:24 0:03:24         1:28:29 0:56:21 3:10:37.1 40  14       F 40-44                                                     
218   957  Gail Burns               F      0:36:15 0:02:33         1:27:27 1:04:26 3:10:41.1 55  5        F 55-59   TRIumph                                           
219   1176 Jordan Weiler            M      0:39:07 0:03:42 1:27:05 0:02:46 0:58:39 3:11:18.3 33  21       M 30-34   NONE                                              
220   1019 Catherine Glavan         F      0:34:57 0:04:22         1:38:21 0:54:11 3:11:51.1 41  15       F 40-44   NONE                                              
221   1273 Mary Jane Ewing          F      0:30:59 0:03:34 1:26:02 0:02:25 1:09:42 3:12:41.8 69  3        F 65-69                                                     
222   1255 William Hayward          M      0:33:29 0:04:13         1:32:11 1:03:31 3:13:24.6 59  16       M 55-59                                                     
223   1163 Mark Trachtenbarg        M      2:08:12         1:28:09         1:07:04 3:13:29.4 39  22       M 35-39   NONE                                              
224   931  Jill Allen               F      0:36:53 0:02:54         1:31:37 1:02:45 3:14:08.6 39  16       F 35-39   NONE                                              
225   1278 Dannielle Spevacek       F      0:34:24                 1:30:20 1:09:31 3:14:15.1 21  6        F 20-24                                                     
226   1076 Aine McCarthy            F      0:35:17 0:03:13 1:28:06 0:02:20 1:05:37 3:14:33.1 35  17       F 35-39   Portland Triathlon Club                           
227   988  Anne Detraglia           F      0:35:53 0:02:43 1:22:44 0:02:48 1:11:27 3:15:35.7 49  8        F 45-49   NONE                                              
228   1121 Agustin Ramos Guillen    M      0:40:10 0:04:08         1:28:28 1:03:07 3:15:53.9 30  22       M 30-34   NONE                                              
229   1165 Lesley Upham             F      0:41:28 0:04:07         1:31:04 0:59:43 3:16:21.3 40  16       F 40-44                                                     
230   1158 Bob Stjohn               M      0:38:30 0:04:31 1:27:00 0:02:35 1:05:17 3:17:53.1 43  16       M 40-44                                                     
231   989  Sal Detraglia            M      0:40:50 0:04:03         1:29:13 1:04:29 3:18:35.9 51  16       M 50-54                                                     
232   1023 Andrew Griggel           M      2:04:00         1:21:36         1:17:48 3:18:40.9 37  23       M 35-39                                                     
233   1168 Stacey Waldrup           F      0:32:59 0:02:21         1:37:00 1:06:52 3:19:12.6 31  13       F 30-34   NONE                                              
234   1089 Mary Murphy              F      0:34:56 0:03:56         1:43:14 0:58:09 3:20:14.8 38  18       F 35-39   NONE                                              
235   1274 Heath Hash               M      2:21:32                         2:31:24 3:20:55.9 37  24       M 35-39                                                     
236   984  Simmony Davidson         F      0:39:38 0:03:37         1:29:16 1:08:31 3:21:01.5 39  19       F 35-39   TRIumph                                           
237   1174 Weirong Wang             M      0:44:23 0:06:31                 2:30:17 3:21:10.2 49  19       M 45-49   NONE                                              
238   1053 Wonbin Kim               M      0:39:52 0:04:42         1:25:14 1:11:34 3:21:21.1 33  23       M 30-34   NONE                                              
239   1009 Ruth Fischer             F      0:38:12 0:02:45         1:32:18 1:09:21 3:22:36.4 64  1        F 60-64                                                     
240   938  Linda Beale              F      0:41:21 0:05:40         1:32:32 1:03:15 3:22:47.7 52  6        F 50-54   NONE                                              
241   1256 Alan Bacharach           M      2:06:22         1:23:19         1:21:30 3:24:56.2 58  17       M 55-59                                                     
242   1180 John Williams            M      0:46:34 0:04:36         1:33:37 1:01:00 3:25:46.6 40  17       M 40-44   NONE                                              
243   1068 Adan Magana              M      0:39:05 0:03:07         1:34:46 1:09:09 3:26:06.3 37  25       M 35-39   Willamette Valley Triathlon Club                  
244   1272 Kellie Wolff             F      0:38:41 0:07:46         1:30:22 1:11:34 3:28:23.1 48  9        F 45-49                                                     
245   1125 Lori Reed                F      0:39:33 0:02:47         1:38:19 1:08:48 3:29:27.2 49  10       F 45-49   TRIumph                                           
246   1031 Amy Harshfield           F      0:43:55 0:03:19         1:35:49 1:06:33 3:29:35.7 40  17       F 40-44   NONE                                              
247   1054 Christie King            F      0:40:11 0:04:05         1:37:37 1:08:05 3:29:59.4 41  18       F 40-44                                                     
248   986  Elizabeth Defranco       F      0:51:31 0:03:13         1:36:55 0:59:35 3:31:13.8 31  14       F 30-34   NONE                                              
249   1132 Chris Ross               M      2:23:24                         2:47:58 3:31:38.5 39  26       M 35-39   Portland Triathlon Club                           
250   1082 Mike Mitchell            M      0:32:45 0:06:00         1:54:41 1:00:05 3:33:30.6 49  20       M 45-49   NONE                                              
251   1136 Jessica Russo            F      0:42:54 0:04:58         1:37:21 1:08:38 3:33:50.8 47  11       F 45-49   NONE                                              
252   968  Catherine Chester        F      0:38:12 0:03:47         1:33:04 1:21:32 3:36:35.6 49  12       F 45-49   NONE                                              
253   980  Celeste Courson          F      0:40:11 0:03:02         1:35:48 1:21:25 3:40:26.4 45  13       F 45-49   TRIumph                                           
254   939  Sarah Beck               F      0:35:57 0:03:17         1:31:24 1:31:02 3:41:40.8 35  20       F 35-39   NoPo                                              
255   1028 Diem-Thy Hamai           F      0:38:27 0:07:49         1:47:21 1:08:35 3:42:11.1 43  19       F 40-44   NONE                                              
256   1059 Kellie Langenwalter      F      0:33:26 0:05:39         1:45:15 1:32:37 3:56:56.2 37  21       F 35-39                                                     
257   1275 Terree Marvin            F      2:44:49         1:44:33         1:21:26 4:02:58.5 58  6        F 55-59                                                     
258   1014 Nancy Garcia             F      0:46:57 0:05:22         1:41:41 1:31:23 4:05:22.8 32  15       F 30-34                                                     
259   966  Ken Caylor               M      2:54:48         1:53:28         1:48:32 4:39:42.5 66  5        M 65-69   NONE                                              
      971  Elliot Clark             M      0:33:37 0:02:25 1:19:16 0:02:54                   45                     NONE                                              
      983  Neil Czelder             M      0:35:07 0:05:08                                   58                     Ironheads                                         
      1160 Ben Tello                M      0:33:00                                           32                                                                       
      1266 Jamie Hahn               F              0:46:58                                   38                                                                       


Top Male Finisher - Open
Place Name           Bib  Age Overall Gender Time      
===== ============== ==== === ======= ====== ========= 
1     Marcus Farris  1007 28  1       M      1:57:36.4 
2     Adrien Calmels 960  23  2       M      1:58:54.5 
3     Matt Berg      942  46  3       M      2:00:59.6 


Top Female Finisher - Open
Place Name             Bib  Age Overall Gender Time      
===== ================ ==== === ======= ====== ========= 
1     Catherine Harley 1029 28  14      F      2:13:25.4 
2     Anne Heiner      1035 33  17      F      2:15:45.3 
3     Shannon Coates   974  32  20      F      2:17:10.3 


Top Male Finisher - Masters
Place Name         Bib Age Overall Gender Time      
===== ============ === === ======= ====== ========= 
1     Justin Davis 985 42  8       M      2:08:10.6 


Top Female Finisher - Masters
Place Name         Bib  Age Overall Gender Time      
===== ============ ==== === ======= ====== ========= 
1     Lisa Mueller 1086 46  26      F      2:19:35.6 


M 16-19
Place Name             Bib  Age Overall Gender Time      
===== ================ ==== === ======= ====== ========= 
1     Kimbert Robinson 1128 19  12      M      2:11:45.3 
2     William Sooter   1261 19  53      M      2:26:02.1 


M 20-24
Place Name              Bib  Age Overall Gender Time      
===== ================= ==== === ======= ====== ========= 
1     Derrick Rubalcava 1134 23  10      M      2:09:28.3 
2     Jaden Boehme      946  21  69      M      2:31:26.8 
3     Kenneth Johnson   1048 24  77      M      2:33:25.9 


M 25-29
Place Name          Bib  Age Overall Gender Time      
===== ============= ==== === ======= ====== ========= 
1     Evan Price    1114 27  6       M      2:05:07.4 
2     Nick Blank    945  29  13      M      2:13:11.4 
3     Scott Barnett 1271 29  18      M      2:16:04.8 


M 30-34
Place Name              Bib  Age Overall Gender Time      
===== ================= ==== === ======= ====== ========= 
1     Christopher Funch 1013 30  4       M      2:02:19.9 
2     Curtiss Feltner   1265 30  5       M      2:02:35.8 
3     Kory Gray         1021 32  7       M      2:05:44.6 


M 35-39
Place Name             Bib  Age Overall Gender Time      
===== ================ ==== === ======= ====== ========= 
1     Alexander Ochman 1095 38  15      M      2:13:32.7 
2     Matt Legrand     1062 39  22      M      2:18:01.7 
3     Spencer Newell   1093 39  32      M      2:21:28.8 


M 40-44
Place Name             Bib  Age Overall Gender Time      
===== ================ ==== === ======= ====== ========= 
1     Carl Werner      1177 40  9       M      2:09:27.2 
2     Mathew Hunnicutt 1043 41  28      M      2:20:54.6 
3     Paul Stasiewicz  1152 43  48      M      2:25:10.8 


M 45-49
Place Name         Bib  Age Overall Gender Time      
===== ============ ==== === ======= ====== ========= 
1     Brad Albrich 929  46  23      M      2:19:01.1 
2     Jason Preuit 1113 49  33      M      2:21:41.1 
3     Dan Johnson  1047 49  39      M      2:22:43.6 


M 50-54
Place Name            Bib  Age Overall Gender Time      
===== =============== ==== === ======= ====== ========= 
1     Mick Desserault 987  52  19      M      2:16:37.5 
2     Jaime Dispenza  1263 52  21      M      2:17:58.2 
3     Joe Cooper      978  51  35      M      2:22:11.3 


M 55-59
Place Name        Bib  Age Overall Gender Time      
===== =========== ==== === ======= ====== ========= 
1     Yuri Chavez 967  55  31      M      2:21:05.4 
2     Ed Clarke   973  55  36      M      2:22:15.1 
3     Mark Fujii  1264 59  51      M      2:25:44.2 


M 60-64
Place Name           Bib  Age Overall Gender Time      
===== ============== ==== === ======= ====== ========= 
1     Kevin Bobillot 1346 60  92      M      2:35:47.4 
2     Eric Greager   1022 64  112     M      2:41:29.7 
3     Stuart Lee     1061 63  128     M      2:44:07.2 


M 65-69
Place Name             Bib  Age Overall Gender Time      
===== ================ ==== === ======= ====== ========= 
1     Donald Geddes    1015 65  55      M      2:26:23.7 
2     Ron Beilstein    940  69  164     M      2:52:46.2 
3     Edward McCormack 1077 69  169     M      2:53:49.1 


M 70-74
Place Name           Bib  Age Overall Gender Time      
===== ============== ==== === ======= ====== ========= 
1     Lindley Morton 1085 71  155     M      2:51:16.2 


F 20-24
Place Name           Bib  Age Overall Gender Time      
===== ============== ==== === ======= ====== ========= 
1     Nicole Krill   1057 24  29      F      2:21:00.2 
2     Briana Frink   1012 23  137     F      2:47:12.8 
3     Sarah Anderson 933  24  187     F      2:59:51.4 


F 25-29
Place Name        Bib  Age Overall Gender Time      
===== =========== ==== === ======= ====== ========= 
1     Eva Gifford 1018 26  61      F      2:28:16.7 
2     Emma Dow    996  25  64      F      2:28:54.4 
3     Gwen Hryciw 1041 27  82      F      2:34:15.1 


F 30-34
Place Name          Bib  Age Overall Gender Time      
===== ============= ==== === ======= ====== ========= 
1     Emily Painter 1099 31  38      F      2:22:36.7 
2     Lori Summers  1262 34  65      F      2:29:25.6 
3     Alyson Obrien 1094 30  78      F      2:33:37.2 


F 35-39
Place Name           Bib  Age Overall Gender Time      
===== ============== ==== === ======= ====== ========= 
1     Allison Lehnen 1063 36  42      F      2:23:52.1 
2     Ashley Puls    1116 35  79      F      2:33:37.5 
3     Carly Vanart   1279 38  100     F      2:37:42.1 


F 40-44
Place Name                  Bib  Age Overall Gender Time      
===== ===================== ==== === ======= ====== ========= 
1     Adrienne Farabee      1005 41  63      F      2:28:28.1 
2     Dana Robertson Halter 1127 44  70      F      2:31:32.6 
3     Michelle Woodmansee   1183 42  80      F      2:33:42.2 


F 45-49
Place Name            Bib  Age Overall Gender Time      
===== =============== ==== === ======= ====== ========= 
1     Monica Emerick  1002 45  47      F      2:24:55.9 
2     Stephanie Spiak 1150 46  54      F      2:26:16.5 
3     Julia Smith     1148 47  105     F      2:39:01.5 


F 50-54
Place Name           Bib  Age Overall Gender Time      
===== ============== ==== === ======= ====== ========= 
1     Sheila Donahoe 993  53  90      F      2:35:21.6 
2     Kristy Aalberg 926  53  94      F      2:36:26.8 
3     Shelley Ross   1133 51  95      F      2:36:39.7 


F 55-59
Place Name           Bib  Age Overall Gender Time      
===== ============== ==== === ======= ====== ========= 
1     Anita Burkard  955  55  148     F      2:49:17.8 
2     Katheryn Caine 1345 58  154     F      2:51:10.3 
3     Lisa Walker    1169 59  197     F      3:03:27.6 


F 60-64
Place Name         Bib  Age Overall Gender Time      
===== ============ ==== === ======= ====== ========= 
1     Ruth Fischer 1009 64  239     F      3:22:36.4 


F 65-69
Place Name            Bib  Age Overall Gender Time      
===== =============== ==== === ======= ====== ========= 
1     Patti Peterson  1103 65  193     F      3:02:07.9 
2     Gloria Sthay    1157 65  210     F      3:07:42.8 
3     Mary Jane Ewing 1273 69  221     F      3:12:41.8 

Embed Code

We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy. If you continue to use this site, you consent to use all cookies.