Cherrylake Farm Races

Sat February 6, 2021 Groveland, FL 34736 US Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place DIVISION PLACE DIVISION BIB Name                  GENDER AGE CITY               STATE CHIP TIME  CLOCK TIME Pace  Country Age        
                                                                                                                                Percentage 
===== ============== ======== === ===================== ====== === ================== ===== ========== ========== ===== ======= ========== 
1     1              MOVER    301 Kenyon Congdon        M      49  Ocoee              FL    0:41:22.75 0:41:24.22 6:40  US      0.0        
2     2              MOVER    279 Brian Boylan          M      44  Clermont           FL    0:43:28.22 0:43:28.62 7:00  US                 
3     3              MOVER    393 Greg Jackson          M      41  Davenport          FL    0:46:30.37 0:46:31.35 7:30  US      0.0        
4     1              M19UN    512 Zachary Vanfleet      M      13  Sebring            FL    0:46:36.37 0:46:36.81 7:31  US      0.0        
5     1              M3039    473 Romain Ronceux        M      30  Orlando            FL    0:46:59.92 0:47:03.62 7:35  US      0.0        
6     1              M4049    545 David Ressler         M      45  Oakland            FL    0:47:24.95 0:47:26.77 7:39  US      0.0        
7     1              FOVER    489 Amalie Skorman        F      46  Windermere         FL    0:47:31.31 0:47:32.21 7:40  US      0.0        
8     2              M4049    336 Neil Fedorovich       M      41  Clermont           FL    0:47:58.18 0:48:05.68 7:45  US      0.0        
9     2              FOVER    308 Anonymous Participant F      31                           0:48:00.03 0:48:07.23 7:45  US      0.0        
10    2              M3039    540 Michael Suver         M      32  Tavares            FL    0:48:01.11 0:48:02.73 7:44  US      0.0        
11    3              M4049    516 Jason Watson          M      44  Mascotte           FL    0:48:25.26 0:48:27.48 7:48  US      0.0        
12    1              M5059    496 John Staszel          M      56  Clermont           FL    0:48:28.75 0:48:33.23 7:49  US      0.0        
13    1              M6069    412 Jesse Leyva           M      67  Santa Ynez         CA    0:49:07.95 0:49:11.23 7:55  US      0.0        
14    2              M5059    295 Arthur Casey          M      59  Groveland          FL    0:49:49.15 0:49:52.85 8:02  US      0.0        
15    4              M4049    408 Alex Laluz            M      49  Ocoee              FL    0:50:30.58 0:50:32.98 8:09  US      0.0        
16    5              M4049    515 James Walker          M      42  Mascotte           FL    0:50:53.75 0:50:55.73 8:12  US      0.0        
17    3              M5059    500 John Sullivan         M      53  Lake Mary          FL    0:50:55.52 0:51:03.98 8:14  US      0.0        
18    3              M3039    318 Robert Davidson       M      31  Ocoee              FL    0:51:11.09 0:51:18.64 8:16  US      0.0        
19    3              FOVER    325 Elisabeth Diamond     F      59  Bell               FL    0:51:27.75 0:51:29.73 8:18  US      0.0        
20    1              F2029    406 Carrie Kirby          F      25  Lakeland           FL    0:51:34.77 0:51:38.54 8:19  US      0.0        
21    6              M4049    343 Gerard Floyd          M      49  Oviedo             FL    0:51:42.57 0:51:47.45 8:21  US      0.0        
22    1              F5059    455 Lynne Pope            F      58  Clermont           FL    0:51:43.60 0:51:45.23 8:20  US      0.0        
23    7              M4049    538 Scott Wright          M      46                           0:51:50.01 0:51:55.48 8:22          0.0        
24    4              M5059    494 Tom Squitieri         M      56  Eustis             FL    0:52:25.85 0:52:28.09 8:27  US      0.0        
25    8              M4049    287 John Brownsord        M      47  Orlando            FL    0:53:29.02 0:53:37.86 8:38  US      0.0        
26    1              F19UN    544 Grace Gallagher       F      18  Montverde          FL    0:53:31.07 0:53:36.85 8:38  US      0.0        
27    5              M5059    445 Carl Ollivierre       M      59  Leesburg           FL    0:53:32.80 0:53:35.42 8:38  US      0.0        
28    6              M5059    543 James Gallagher       M      51  Montverde          FL    0:53:39.95 0:53:44.35 8:39  US      0.0        
29    9              M4049    312 Vincent Crossan       M      48  Oviedo             FL    0:53:53.15 0:53:58.38 8:42  US      0.0        
30    1              M2029    541 Jason Fuqua           M      28  Clermont           FL    0:54:24.42 0:54:35.69 8:48  US      0.0        
31    2              M6069    460 John Reed             M      67  Estero             FL    0:54:42.85 0:54:46.23 8:49  US      0.0        
32    1              F3039    327 Desiree Dinh          F      35  Clermont           FL    0:55:26.35 0:55:30.05 8:56  US      0.0        
33    2              F5059    320 Ann-Marie Delahunty   F      58  Orlando            FL    0:55:33.84 0:55:40.98 8:58  US      0.0        
34    10             M4049    520 D White               M      41  Mineola            FL    0:55:40.54 0:55:44.23 8:59  US      0.0        
35    11             M4049    346 Jonathan Freeman      M      45  Orlando            FL    0:55:41.54 0:55:47.71 8:59  US      0.0        
36    1              F4049    439 Erin Nichols          F      42  Orlando            FL    0:56:09.81 0:56:17.37 9:04  US      0.0        
37    3              M6069    333 James Edwards         M      63  Clermont           FL    0:56:24.22 0:56:30.17 9:06  US      0.0        
38    2              F4049    418 Amy Lowry             F      41  Clermont           FL    0:56:31.49 0:56:38.49 9:07  US      0.0        
39    4              M6069    414 Daniel Loiseau        M      62  Groveland          FL    0:56:43.40 0:56:44.37 9:08  US      0.0        
40    3              F4049    486 Rosiland Selbach      F      42  Saint Cloud        FL    0:57:14.40 0:57:18.05 9:14  US      0.0        
41    2              F3039    510 Heather Tran          F      33  Flagler Beach      FL    0:57:54.74 0:57:54.74 9:20  US      0.0        
42    2              F3039    510 Heather Tran          F      33  Flagler Beach      FL    0:57:54.74 0:57:54.74 9:20  US                 
42    12             M4049    313 Stephen Crowley       M      48  Clermont           FL    0:58:37.75 0:58:41.61 9:27  US      0.0        
43    4              M3039    451 Ben Penrod            M      36  Windermere         FL    0:58:39.15 0:58:43.43 9:28  US      0.0        
44    3              F3039    394 Stephanie Jackson     F      39  Davenport          FL    0:58:44.19 0:58:46.50 9:28  US      0.0        
45    1              M70OV    335 Steve Evans           M      70  Longwood           FL    0:59:02.74 0:59:07.49 9:31  US      0.0        
46    4              F4049    316 Karla Cuthbertson     F      48  Palm Coast         FL    0:59:15.38 0:59:17.24 9:33  US      0.0        
47    5              M6069    536 Bill Beaumont         M      62  Yulee              FL    0:59:29.87 0:59:37.01 9:36  US      0.0        
48    5              F4049    488 Rose Sirois           F      45  Winter Garden      FL    0:59:45.85 0:59:53.25 9:39  US      0.0        
49    3              F5059    297 Kim Catron            F      53  Orlando            FL    0:59:56.45 1:00:01.74 9:40  US      0.0        
50    13             M4049    527 Andy Worrall          M      49  Clermont           FL    1:00:24.77 1:00:27.53 9:44  US      0.0        
51    6              F4049    501 Wendy Sullivan        F      47  Winter Garden      FL    1:00:36.99 1:00:43.21 9:47  US      0.0        
52    2              M19UN    503 Colin Swinburne       M      17  Haines City        FL    1:00:37.09 1:00:43.81 9:47  US      0.0        
53    7              F4049    504 Kristin Swinburne     F      44  Haines City        FL    1:00:40.39 1:00:46.49 9:47  US      0.0        
54    2              F2029    328 Emily Dovydaitis      F      23  Orlando            FL    1:00:49.41 1:00:56.74 9:49  US      0.0        
55    7              M5059    431 Dave Mendo            M      54  Clermont           FL    1:01:10.34 1:01:19.99 9:53  US      0.0        
56    3              F2029    391 Nicole Huynh          F      27  Kissimmee          FL    1:01:20.30 1:01:24.16 9:53  US      0.0        
57    8              F4049    326 Kim Diaz              F      43  Montverde          FL    1:01:37.25 1:01:49.12 9:57  US      0.0        
58    5              M3039    459 Joaquin Puello        M      30  Deltona            FL    1:01:51.14 1:01:58.74 9:59  US      0.0        
59    4              F5059    317 Joy Dagon             F      55  Winter Garden      FL    1:02:02.63 1:02:10.24 10:01 US      0.0        
60    9              F4049    340 Julia Finnigan        F      41  Kissimmee          FL    1:02:17.26 1:02:19.93 10:02 US      0.0        
61    10             F4049    471 Carrie Roeder         F      44  Gotha              FL    1:02:35.75 1:02:41.72 10:06 US      0.0        
62    6              M3039    274 Christopher Beaury    M      39  Winter Garden      FL    1:03:47.72 1:03:57.57 10:18 US      0.0        
63    6              M6069    399 Gary Jones            M      62  Windermere         FL    1:03:53.18 1:04:00.74 10:19 US      0.0        
64    5              F5059    329 Gina Draper           F      55  Orlando            FL    1:04:01.27 1:04:06.68 10:20 US      0.0        
65    6              F5059    533 Marie Swanson         F      55  Winter Garden      FL    1:04:09.73 1:04:15.01 10:21 US      0.0        
66    7              F5059    443 Michele Nunnelley     F      55  Windermere         FL    1:04:19.45 1:04:24.74 10:22 US      0.0        
67    1              F6069    466 Judy Richarz          F      62  Clermont           FL    1:04:41.34 1:04:45.99 10:26 US      0.0        
68    8              M5059    465 Darrell Richarz       M      59  Clermont           FL    1:04:42.64 1:04:46.05 10:26 US      0.0        
69    7              M6069    535 Will Rogers           M      60  Surrey             BC    1:05:53.33 1:05:59.06 10:38 CA      0.0        
70    14             M4049    349 Dan Gasti             M      45  Orlando            FL    1:06:24.02 1:06:35.49 10:44 US      0.0        
71    4              F3039    484 Christina Scriven     F      39  Clermont           FL    1:06:32.48 1:06:42.94 10:45 US      0.0        
72    3              M19UN    269 Samson Backer         M      19  Mascotte           FL    1:07:06.39 1:07:17.05 10:50 US      0.0        
73    11             F4049    396 Jen Jakubowski        F      44  Windermere         FL    1:07:16.24 1:07:19.49 10:51 US      0.0        
74    12             F4049    472 Heather Rogers        F      45  Palm Beach Gardens FL    1:08:45.22 1:08:57.19 11:06 US      0.0        
75    13             F4049    475 Krista Rosentreader   F      43  Jacksonville       FL    1:09:12.99 1:09:21.24 11:10 US      0.0        
76    14             F4049    380 Virgen Hernandez      F      42  Groveland          FL    1:09:19.83 1:09:22.15 11:10 US      0.0        
77    8              M6069    281 Doug Braun            M      69  Clermont           FL    1:09:53.60 1:09:59.00 11:16 US      0.0        
78    15             F4049    421 Kelly Maric           F      49  Clermont           FL    1:10:40.59 1:10:43.06 11:23 US      0.0        
79    16             F4049    499 Amy Sullivan          F      49  Orlando            FL    1:10:49.06 1:10:59.91 11:26 US      0.0        
80    8              F5059    262 Babette Addems        F      59  Longwood           FL    1:11:35.53 1:11:40.25 11:33 US      0.0        
81    9              F5059    400 Sandra Jones          F      56  Windermere         FL    1:12:22.51 1:12:30.75 11:41 US      0.0        
82    17             F4049    452 Daniela Pereda        F      41  Clermont           FL    1:16:46.21 1:16:50.62 12:23 US      0.0        
83    2              F6069    448 Susan Paul            F      64  Maitland           FL    1:16:51.73 1:16:59.96 12:24 US      0.0        
84    9              M6069    407 Dan Kline             M      61  Maitland           FL    1:16:51.98 1:17:00.36 12:24 US      0.0        
85    10             M6069    525 Fred Wood             M      61  Groveland          FL    1:17:33.91 1:17:42.17 12:31 US      0.0        
86    9              M5059    268 Philip Ault           M      57  Alachua            FL    1:17:50.56 1:17:56.21 12:33 US      0.0        
87    18             F4049    521 Susanne White         F      48  Seffner            FL    1:20:55.15 1:21:01.25 13:03 US      0.0        
88    19             F4049    358 Marilu Gonzales       F      47  Webster            FL    1:21:34.05 1:22:01.26 13:12 US      0.0        
89    10             F5059    278 Hallie Bodiford       F      51  Clermont           FL    1:22:26.28 1:22:31.51 13:17 US      0.0        
90    11             M6069    341 Edward Flora          M      67  Groveland          FL    1:23:17.14 1:23:21.25 13:25 US      0.0        
91    15             M4049    293 Jamie Carl            M      49  Winter Garden      FL    1:24:36.12 1:24:45.94 13:39 US      0.0        
92    5              F3039    456 Amanda Post           F      39  Clermont           FL    1:25:14.01 1:25:23.24 13:45 US      0.0        
93    20             F4049    519 Carol White           F      44  Clermont           FL    1:25:15.19 1:25:23.85 13:45 US      0.0        
94    4              F2029    403 Safeena Kassoo        F      24  Temple Terrace     FL    1:25:41.06 1:25:47.45 13:49 US      0.0        
95    16             M4049    264 Ken Alegre            M      40  Arlington          VA    1:26:49.19 1:27:01.66 14:01 US      0.0        
96    21             F4049    528 Teri Yost             F      44  Oviedo             FL    1:26:50.86 1:27:03.26 14:01 US      0.0        
97    3              F6069    342 Sandra Flora          F      60  Groveland          FL    1:29:27.41 1:29:31.96 14:25 US      0.0        
98    11             F5059    506 Stacey Talhelm        F      50  Groveland          FL    1:30:53.97 1:31:02.64 14:40 US      0.0        
99    4              F6069    495 Cheryl Stamper        F      61  Groveland          FL    1:36:18.65 1:36:29.31 15:32 US      0.0        
100   5              F2029    518 Amanda White          F      28  Winter Garden      FL    1:40:28.13 1:40:31.52 16:11 US      0.0        
101   6              F3039    302 Perla Cooper          F      36  Palm Bay           FL    1:44:59.74 1:44:59.74 16:54 US      0.0        
102   7              F3039    441 Abril Nix             F      30  Palm Bay           FL    1:45:35.23 1:45:35.23 17:00 US      0.0        
103   5              F6069    464 Toni Richardson       F      67  Mascotte           FL    1:48:41.30 1:48:52.52 17:32 US      0.0        
104   12             F5059    347 Terry French          F      55  Clermont           FL    1:48:41.57 1:48:52.03 17:32 US      0.0        

Embed Code

We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy. If you continue to use this site, you consent to use all cookies.