Lucky Leprechaun 5K

Sat March 2, 2019 Camden, SC US 29020 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                   Gender City          State Country Clock   Chip    Pace  Age Age        Division Division  Team Name                     
                                                                    Time    Time              Percentage Place                                            
===== === ====================== ====== ============= ===== ======= ======= ======= ===== === ========== ======== ========= ============================= 
1     197 Ryan Plexico           M                                  17:51   17:51   5:45  35  74.3       1        M Overall                               
2     180 Cameron Hoffman        M      Cassatt       SC    US      18:37   18:37   6:00  16  71.2       2        M Overall                               
3     154 Drew Williams          M      Columbia      SC    US      18:42   18:42   6:01  41  73.8       3        M Overall                               
4     150 Jake Wallick           M      Columbia      SC    US      20:17   20:17   6:32  25  64.0       1        M 25-29                                 
5     195 Mark Bedenbaugh        M      West Colombia SC    US      20:25   20:25   6:34  56  75.7       1        M Masters                               
6     93  Alex McDonald          M      Columbia      SC    US      20:30   20:30   6:36  43  68.3       2        M Masters                               
7     24  Christian Brown        M      Kershaw       SC    US      20:32   20:32   6:37  16  64.5       1        M 15-19                                 
8     90  Geary McAlister        M      Rock Hill     SC    US      20:52   20:52   6:43  61  77.2       3        M Masters                               
9     160 H. Howard              M      Columbia      SC    US      20:59   20:59   6:45  12  68.8       1        M 11-14                                 
10    96  James Miller           M      Sumter        SC    US      20:59   20:59   6:45  55  73.1       1        M 55-59                                 
11    187 Norred Bo              M      Columbia      SC    US      21:20   21:20   6:52  14  64.2       2        M 11-14                                 
12    65  Nichole Hill           F      Camden        SC    US      21:26   21:26   6:54  34  69.2       1        F Overall                               
13    158 Tony Yarborough        M      Lancaster     SC    US      21:39   21:39   6:58  58  72.6       2        M 55-59                                 
14    125 Billy Robertson        M      Lugoff        SC    US      21:51   21:51   7:02  13  64.2       3        M 11-14                                 
15    126 olivia robertson       F      Lugoff        SC    US      22:51   22:51   7:21  15  67.9       2        F Overall                               
16    196 darrell Neway          M                                  22:59   22:59   7:24  63  71.2       1        M 60-64                                 
17    155 Jim Williams           M      Columbia      SC    US      23:00   23:00   7:24  59  68.8       3        M 55-59                                 
18    34  Dan Carrigan           M      Columbia      SC    US      23:27   23:27   7:33  28  55.4       2        M 25-29                                 
19    29  Jared Butler           M      Sumter        SC    US      23:30   23:30   7:34  40  58.4       1        M 40-44                                 
20    104 Michael Morgan         M      Elgin         SC    US      23:31   23:31   7:34  33  55.8       1        M 30-34                                 
21    161 Craig Howard           M      Columbia      SC    US      23:55   23:55   7:42  40  57.4       2        M 40-44                                 
22    202 Luke Elgin             M                                  24:06   24:06   7:45  24  53.9       1        M 20-24                                 
23    106 Saskia Munn            F      Camden        SC    US      24:17   24:17   7:49  30  60.8       3        F Overall                               
24    4   John Baker             M      Columbia      SC    US      24:41   24:41   7:57  37  54.4       1        M 35-39                                 
25    8   Phillip Beacham        M      Dalzell       SC    US      25:06   25:06   8:05  29  51.8       3        M 25-29   We thought it was a pub crawl 
26    86  Bradley Martin         M      Lugoff        SC    US      25:41   25:41   8:16  26  50.6       4        M 25-29                                 
27    61  Megan Hanna            F      Heath Springs SC    US      25:55   25:55   8:21  29  57.0       1        F 25-29                                 
28    128 William Rowan          M      Columbia      SC    US      25:56   25:56   8:21  44  54.4       3        M 40-44   Team RWB                      
29    136 Matt Spolski           M      Lugoff        SC    US      25:59   25:59   8:22  35  51.1       2        M 35-39                                 
30    142 John Surface           M      Lexington     SC    US      26:05   26:05   8:24  49  56.1       1        M 45-49                                 
31    144 J. Sweat               F      Camden        SC    US      26:12   26:12   8:26  12  62.9       1        F 11-14                                 
32    148 Lori Tucker            F      Elgin         SC    US      26:21   26:21   8:29  54  65.5       1        F Masters                               
33    102 Richard moore          M      Lancaster     SC    US      26:52   26:52   8:39  63  60.9       2        M 60-64                                 
34    5   G. Barahona            M      Lexington     SC    US      26:52   26:52   8:39  11  55.5       4        M 11-14                                 
35    153 Scott West             M      Pisgah        AL    US      26:56   26:56   8:40  52  55.6       1        M 50-54                                 
36    141 Jill Surface           F      Lexington     SC    US      27:00   27:00   8:41  46  58.7       2        F Masters                               
37    183 Bertha Lotje Woehl     F      Ridgeway      SC    US      27:12   27:12   8:45  51  61.4       3        F Masters Team RWB                      
38    2   Dakoda Anderson        M      Kershaw       SC    US      27:15   27:15   8:46  14  50.3       5        M 11-14                                 
39    99  Bethany Mitchell       F      Columbia      SC    US      27:17   27:17   8:47  28  54.1       2        F 25-29                                 
40    134 Shelly Sloan           F      Camden        SC    US      27:20   27:20   8:48  39  55.2       1        F 35-39                                 
41    177 Justin Gibbons         M      Florence      SC    US      27:21   27:21   8:48  30  47.6       2        M 30-34                                 
42    46  Kimberly Dowdy         F      Elgin         SC    US      27:25   27:25   8:49  31  53.9       1        F 30-34                                 
43    14  Gretchen Beckham       F      Camden        SC    US      27:31   27:31   8:51  36  54.1       2        F 35-39                                 
44    193 Craig Campbell         M      Columbia      SC    US      27:53   27:53   8:58  56  55.4       4        M 55-59                                 
45    171 Sarah Carmichael       F      Camden        SC    US      28:01   28:01   9:01  30  52.7       2        F 30-34                                 
46    185 Lisa Woolard           F      Camden        SC    US      28:05   28:05   9:02  58  64.5       1        F 55-59                                 
47    186 Thomas Woolard         M      Camden        SC    US      28:06   28:06   9:03  28  46.2       5        M 25-29                                 
48    15  Kara Blaisure          F      Columbia      SC    US      28:21   28:21   9:07  46  55.9       1        F 45-49                                 
49    41  Kara Clyburn           F      Camden        SC    US      28:32   28:32   9:11  42  53.8       1        F 40-44                                 
50    25  Scott Brown            M      Kershaw       SC    US      28:38   28:38   9:13  47  50.3       2        M 45-49                                 
51    182 Jakob Efros            M      Ridgeway      SC    US      28:47   28:47   9:16  18  45.2       2        M 15-19                                 
52    70  Phyllis Hughes         F      West Columbia SC    US      28:54   28:54   9:18  61  64.9       1        F 60-64                                 
53    36  George Cassidy         M      Camden        SC    US      28:56   28:56   9:19  66  58.1       1        M 65-69                                 
54    113 Melanie Pelletier      F      Elgin         SC    US      29:02   29:02   9:21  32  50.9       3        F 30-34                                 
55    74  Anne Johnstone         F      Harrisburg    NC    US      29:05   29:05   9:22  31  50.8       4        F 30-34                                 
56    191 Gabrielle McCoskey     F      Elloree       SC    US      29:12   29:12   9:24  16  52.2       1        F 15-19   McCoskey                      
57    54  Lynn Graham            F      Pomaria       SC    US      29:29   29:29   9:29  55  59.2       2        F 55-59                                 
58    98  Benjamin Mitchell      M      Columbia      SC    US      29:31   29:31   9:30  30  44.1       3        M 30-34                                 
59    107 Craig Munnik           M      Elgin         SC    US      29:40   29:40   9:33  46  48.3       3        M 45-49                                 
60    59  Kelsey Hagon           F      Columbia      SC    US      29:42   29:42   9:34  28  49.7       3        F 25-29                                 
61    26  Megan Buddin           F      Dalzell       SC    US      30:03   30:03   9:40  34  49.4       5        F 30-34                                 
62    7   Leeds Barroll          M      Lexington     SC    US      30:06   30:06   9:41  67  56.3       2        M 65-69                                 
63    173 Ayden Allen            M      Liberty Hill  SC    US      30:08   30:08   9:42  15  44.6       3        M 15-19                                 
64    1   Deseree Allen          F      Liberty Hill  SC    US      30:08   30:08   9:42  36  49.4       3        F 35-39                                 
65    192 Debra McCoskey-Reisert F      Elloree       SC    US      30:11   30:11   9:43  46  52.5       2        F 45-49   McCoskey                      
66    108 Clara Nance            F      Lexington     SC    US      30:11   30:11   9:43  47  53.0       3        F 45-49   Team RWB                      
67    13  Michael Beaudet        M      Lexington     SC    US      30:11   30:11   9:43  47  47.8       4        M 45-49   Team RWB                      
68    189 Leah Wolfe             F      Camden        SC    US      30:12   30:12   9:43  48  53.5       4        F 45-49                                 
69    103 Meghan Morales         F      Huntersville  NC    US      30:13   30:13   9:44  22  48.9       1        F 20-24                                 
70    147 Greg Tucker            M      Elgin         SC    US      30:14   30:14   9:44  52  49.6       2        M 50-54                                 
71    53  LINDA Graham           F      Camden        SC    US      30:23   30:23   9:47  62  62.5       2        F 60-64                                 
72    178 Jessica Wong           F      Florence      SC    US      30:28   30:28   9:48  28  48.5       4        F 25-29                                 
73    97  Tracy Miller           F      Sumter        SC    US      30:47   30:47   9:54  59  59.5       3        F 55-59                                 
74    118 Pete Poore             M      Columbia      SC    US      30:54   30:54   9:57  66  54.4       3        M 65-69                                 
75    40  Daniel Clyburn         M      Cassatt       SC    US      30:59   30:59   9:58  15  43.4       4        M 15-19                                 
76    62  Lisa Hart              F      Camden        SC    US      31:05   31:05   10:00 49  52.6       5        F 45-49                                 
77    181 James Efros            M      Ridgeway      SC    US      31:10   31:10   10:02 51  47.7       3        M 50-54                                 
78    63  Tom Hart               M      Camden        SC    US      31:13   31:13   10:03 57  49.9       5        M 55-59                                 
79    89  Donald Mathis          M      Bishopville   SC    US      31:22   31:22   10:06 76  60.8       1        M 70-99                                 
80    164 William Cantey         M      Camden        SC    US      31:47   31:47   10:14 42  43.7       4        M 40-44                                 
81    139 Shelley Streeter       F      Columbia      SC    US      32:00   32:00   10:18 37  46.8       4        F 35-39                                 
82    112 Karen O’Sullivan     F      Elgin         SC    US      32:40   32:40   10:31 39  46.2       5        F 35-39                                 
83    199 M. Spicer              M      Columbia      SC    US      33:12   33:12   10:41 9   49.0       1        M 1-10                                  
84    200 Rich Spicer            M      Camden        SC    US      33:13   33:13   10:41 44  42.4       5        M 40-44                                 
85    151 Susan Wallick          F      Columbia      SC    US      33:15   33:15   10:42 50  49.7       1        F 50-54                                 
86    23  Lisa Bronson           F      Columbia      SC    US      33:25   33:25   10:45 51  50.0       2        F 50-54                                 
87    172 Elisabeth Shields      F      Lugoff        SC    US      33:52   33:52   10:54 33  43.7       6        F 30-34                                 
88    16  Sharon Blakeney        F      Lugoff        SC    US      34:01   34:01   10:57 48  47.5       6        F 45-49                                 
89    45  Tanya Cote             F      Columbia      SC    US      34:56   34:56   11:15 44  44.6       2        F 40-44                                 
90    6   James Barlow           M      Columbia      SC    US      34:57   34:57   11:15 43  40.1       6        M 40-44                                 
91    87  Rick Massimo           M      Columbia      SC    US      35:03   35:03   11:17 56  44.1       6        M 55-59                                 
92    105 Pavel Mosneaguta       M      Sumter        SC    US      35:04   35:04   11:17 37  38.3       3        M 35-39   We thought it was a pub crawl 
93    56  Mistie Griffin         F      Lexington     SC    US      35:05   35:05   11:18 29  42.1       5        F 25-29   We thought it was a pub crawl 
94    188 Rosemerry Williams     F      Columbia      SC    US      35:07   35:07   11:18 65  56.2       1        F 65-69                                 
95    111 Natalia Owens          F      Cassette      SC    US      35:16   35:16   11:21 37  42.4       6        F 35-39                                 
96    124 Stephanie Roberts      F      Camden        SC    US      35:27   35:27   11:25 35  41.9       7        F 35-39                                 
97    146 Robert Truesdale       M      Elgin         SC    US      35:27   35:27   11:25 42  39.2       7        M 40-44                                 
98    3   Jessica Bagwell        F      Lugoff        SC    US      35:42   35:42   11:29 36  41.7       8        F 35-39                                 
99    135 Gail Smith             F      Camden        SC    US      35:43   35:43   11:30 42  43.0       3        F 40-44                                 
100   81  Ella Keltner           F      Camden        SC    US      35:57   35:57   11:34 22  41.1       2        F 20-24                                 
101   39  Jana Childers          F      Winnsboro     SC    US      36:07   36:07   11:37 48  44.8       7        F 45-49                                 
102   101 johnsie moore          F      Lancaster     SC    US      36:19   36:19   11:41 59  50.4       4        F 55-59                                 
103   67  Sarah Holcomb          F      Irmo          SC    US      36:29   36:29   11:45 51  45.8       3        F 50-54                                 
104   51  Jenny Gilbo            F      Lugoff        SC    US      37:04   37:04   11:56 40  40.9       4        F 40-44                                 
105   140 Mandy Suggs            F      Elgin         SC    US      38:07   38:07   12:16 59  48.1       5        F 55-59                                 
106   115 Tracy Pittman          F      Lugoff        SC    US      38:10   38:10   12:17 44  40.8       5        F 40-44                                 
107   38  Virginia Catoe         F      Lugoff        SC    US      38:12   38:12   12:18 51  43.7       4        F 50-54                                 
108   85  Richard Marshall       M      Liberty Hill  SC    US      38:15   38:15   12:19 73  47.5       2        M 70-99                                 
109   88  cheryl matheny         F      Lexington     SC    US      38:18   38:18   12:20 59  47.8       6        F 55-59                                 
110   100 Beth Montague          F      Syracuse      NY    US      38:28   38:28   12:23 65  51.3       2        F 65-69                                 
111   92  Kate McCarthy          F      Sumter        SC    US      38:28   38:28   12:23 40  39.4       6        F 40-44                                 
112   143 Jill Sweat             F      Camden        SC    US      39:36   39:36   12:45 41  38.5       7        F 40-44                                 
113   78  Debbie Kellly          F      Camden        SC    US      40:16   40:16   12:58 59  45.5       7        F 55-59                                 
114   66  Patricia Hinson        F      Camden        SC    US      40:50   40:50   13:09 50  40.4       5        F 50-54                                 
115   48  Mary Fleetwood         F      Blythewood    SC    US      41:02   41:02   13:12 43  37.7       8        F 40-44                                 
116   149 Kristin Wallace        F      Columbia      SC    US      41:03   41:03   13:13 40  36.9       9        F 40-44                                 
117   35  Tammy Carter           F      Blythewood    SC    US      41:03   41:03   13:13 44  38.0       10       F 40-44                                 
118   138 Jacqueline Stone       F      Columbia      SC    US      41:18   41:18   13:18 48  39.1       8        F 45-49                                 
119   37  Mary Cassidy           F      Camden        SC    US      41:33   41:33   13:22 61  45.2       3        F 60-64                                 
120   50  Kirsten Fuqua          F      Lugoff        SC    US      43:42   43:42   14:04 28  33.8       6        F 25-29                                 
121   116 Mindy Player           F      Camden        SC    US      43:55   43:55   14:08 50  37.6       6        F 50-54                                 
122   117 Ron Player             M      Camden        SC    US      43:56   43:56   14:08 56  35.2       7        M 55-59                                 
123   91  Ed McCall              M      Irmo          SC    US      44:02   44:02   14:10 71  40.2       3        M 70-99                                 
124   120 Jennifer Reeves        F      Elgin         SC    US      44:51   44:51   14:26 50  36.8       7        F 50-54                                 
125   109 Jason Norris           M      Elgin         SC    US      44:53   44:53   14:27 40  30.6       8        M 40-44                                 
126   57  Tara Hadtstein         F      Ridgeway      SC    US      44:55   44:55   14:27 24  32.9       3        F 20-24                                 
127   122 Lisa Riente            F      Camden        SC    US      44:55   44:55   14:27 48  36.0       9        F 45-49                                 
128   58  Tata Hadtstein         F      Ridgeway      SC    US      44:56   44:56   14:28 59  40.8       8        F 55-59                                 
129   129 Anonymous Participant  F      Camden        SC    US      44:56   44:56   14:28 48  36.0       10       F 45-49                                 
130   19  Charity Bratcher       F      Camden        SC    US      45:14   45:14   14:34 44  34.5       11       F 40-44                                 
131   20  J. Bratcher            F      Camden        SC    US      45:15   45:15   14:34 7   42.6       1        F 1-10                                  
132   127 Amanda Rowan           F      Columbia      SC    US      45:49   45:49   14:45 43  33.8       12       F 40-44   Team RWB                      
133   175 F. Frerichs            F      SumterSumter  SC    US      48:11   48:11   15:31 8   38.5       2        F 1-10                                  
134   198 Sheila Van Vlake       F      Camden        SC    US      48:12   48:12   15:31 63  39.9       4        F 60-64                                 
135   174 Caitlin Frerichs       F      SumterSumter  SC    US      48:17   48:17   15:32 30  30.6       7        F 30-34                                 
136   176 Haley Shipley          F      Sumter        SC    US      48:17   48:17   15:32 26  30.6       7        F 25-29                                 
137   32  Sarah Carmichael       F      Lugoff        SC    US      50:45   50:45   16:20 28  29.1       8        F 25-29                                 
138   71  Yvonne Jaycox          F      Lugoff        SC    US      50:48   50:48   16:21 65  38.8       3        F 65-69                                 
139   152 Jennifer Watson        F      Camden        SC    US      50:53   50:53   16:23 45  30.9       11       F 45-49                                 
140   77  Stephany Jordan        F      Kershaw       SC    US      51:06   51:06   16:27 13  31.5       2        F 11-14                                 
141   123 Elizabeth Roberts      F      Cassatt       SC    US      51:09   51:09   16:28 34  29.0       8        F 30-34                                 
142   179 Marguerite Carlton     F      Camden        SC    US      52:45   52:45   16:59 64  36.9       5        F 60-64                                 
143   157 Todd Yarborough        M      Ridgeway      SC    US      52:45   52:45   16:59 56  29.3       8        M 55-59                                 
144   167 Laurie Dukes           F      Camden        SC    US      52:47   52:47   16:59 34  28.1       9        F 30-34                                 
145   169 Kasie Self             F      Camden        SC    US      52:47   52:47   16:59 31  28.0       10       F 30-34                                 
146   28  Anna-Kathryn Burch     F      Camden        SC    US      52:49   52:49   17:00 42  29.1       13       F 40-44                                 
147   159 Vicky Yarborough       F      Lancaster     SC    US      52:49   52:49   17:00 61  35.5       6        F 60-64                                 
148   9   Debbie Bean            F      Lugoff        SC    US      52:58   52:58   17:03 58  34.2       9        F 55-59                                 
149   119 Quintestusa Raynor     F      Lugoff        SC    US      52:59   52:59   17:03 31  27.9       11       F 30-34                                 
150   10  T. Bean                M      Lugoff        SC    US      52:59   52:59   17:03 8   32.4       2        M 1-10                                  
151   156 Karen Yarborough       F      Ridgeway      SC    US      53:42   53:42   17:17 55  32.5       10       F 55-59                                 
152   184 Kaylah Miller          F      Camden        SC    US      53:46   53:46   17:18 22  27.5       4        F 20-24                                 
153   194 William Yarborough     M      Camden        SC    US      53:48   53:48   17:19 67  31.5       4        M 65-69                                 
154   52  Jennifer Glover        F      Camden        SC    US      53:53   53:53   17:21 50  30.7       8        F 50-54                                 
155   31  Amy Campbell           F      Blythewood    SC    US      55:25   55:25   17:50 40  27.4       14       F 40-44                                 
156   30  Fran Byrd              F      Columbia      SC    US      55:25   55:25   17:50 49  29.5       12       F 45-49                                 
157   79  Cheryl Kelly           F      Camden        SC    US      55:30   55:30   17:52 54  31.1       9        F 50-54   Clover Leaf Striders          
158   17  Maryann Bowen          F      Camden        SC    US      55:30   55:30   17:52 72  39.1       1        F 70-99   Clover Leaf Striders          
159   43  Allyson Concha-Posey   F      Camden        SC    US      55:48   55:48   17:58 43  27.7       15       F 40-44                                 
160   22  J. Bratcher            M      Camden        SC    US      55:48   55:48   17:58 11  26.7       6        M 11-14                                 
161   145 Todd Sweat             M      Camden        SC    US      56:14   56:14   18:06 43  24.9       9        M 40-44                                 
162   27  Michele Bundt          F      Camden        SC    US      56:31   56:31   18:11 53  30.2       10       F 50-54                                 
163   165 Katie Cantey           F      Camden        SC    US      56:31   56:31   18:11 41  27.0       16       F 40-44                                 
164   201 Jay Mullin             M      Camden        SC    US      57:43   57:43   18:35 61  27.9       3        M 60-64                                 
165   133 Tom Sliker             M      Camden        SC    US      58:29   58:29   18:49 55  26.2       9        M 55-59                                 
166   73  Corinne Jimenez        F      Columbia      SC    US      58:31   58:31   18:50 45  26.9       13       F 45-49                                 
167   84  Melanie Lindsay        F      Elgin         SC    US      58:32   58:32   18:50 34  25.3       12       F 30-34                                 
168   72  Alexander Jimenez      M      Columbia      SC    US      58:34   58:34   18:51 16  22.6       5        M 15-19                                 
169   130 Deborah Shortman       F      Columbia      SC    US      59:05   59:05   19:01 55  29.6       11       F 55-59                                 
170   190 Michelle McDaniel      F      LEXINGTON     SC    US      59:05   59:05   19:01 47  27.1       14       F 45-49                                 
171   76  Brandy Jordan          F      Kershaw       SC    US      1:00:22 1:00:22 19:26 33  24.5       13       F 30-34                                 


Top Male Finisher - Overall
Place Name            Bib Age Overall Gender Location       Time  
===== =============== === === ======= ====== ============== ===== 
1     Ryan Plexico    197 35  1       M                     17:51 
2     Cameron Hoffman 180 16  2       M      Cassatt SC US  18:37 
3     Drew Williams   154 41  3       M      Columbia SC US 18:42 


Top Female Finisher - Overall
Place Name             Bib Age Overall Gender Location     Time  
===== ================ === === ======= ====== ============ ===== 
1     Nichole Hill     65  34  12      F      Camden SC US 21:26 
2     olivia robertson 126 15  15      F      Lugoff SC US 22:51 
3     Saskia Munn      106 30  23      F      Camden SC US 24:17 


Top Male Finisher - Masters
Place Name            Bib Age Overall Gender Location            Time  
===== =============== === === ======= ====== =================== ===== 
1     Mark Bedenbaugh 195 56  5       M      West Colombia SC US 20:25 
2     Alex McDonald   93  43  6       M      Columbia SC US      20:30 
3     Geary McAlister 90  61  8       M      Rock Hill SC US     20:52 


Top Female Finisher - Masters
Place Name               Bib Age Overall Gender Location        Time  
===== ================== === === ======= ====== =============== ===== 
1     Lori Tucker        148 54  32      F      Elgin SC US     26:21 
2     Jill Surface       141 46  36      F      Lexington SC US 27:00 
3     Bertha Lotje Woehl 183 51  37      F      Ridgeway SC US  27:12 


Male 10 and Under
Place Name      Bib Age Overall Gender Location       Time  
===== ========= === === ======= ====== ============== ===== 
1     M. Spicer 199 9   83      M      Columbia SC US 33:12 
2     T. Bean   10  8   150     M      Lugoff SC US   52:59 


Male 11 to 14
Place Name            Bib Age Overall Gender Location       Time  
===== =============== === === ======= ====== ============== ===== 
1     H. Howard       160 12  9       M      Columbia SC US 20:59 
2     Norred Bo       187 14  11      M      Columbia SC US 21:20 
3     Billy Robertson 125 13  14      M      Lugoff SC US   21:51 


Male 15 to 19
Place Name            Bib Age Overall Gender Location           Time  
===== =============== === === ======= ====== ================== ===== 
1     Christian Brown 24  16  7       M      Kershaw SC US      20:32 
2     Jakob Efros     182 18  51      M      Ridgeway SC US     28:47 
3     Ayden Allen     173 15  63      M      Liberty Hill SC US 30:08 


Male 20 to 24
Place Name       Bib Age Overall Gender Location Time  
===== ========== === === ======= ====== ======== ===== 
1     Luke Elgin 202 24  22      M               24:06 


Male 25 to 29
Place Name            Bib Age Overall Gender Location       Time  
===== =============== === === ======= ====== ============== ===== 
1     Jake Wallick    150 25  4       M      Columbia SC US 20:17 
2     Dan Carrigan    34  28  18      M      Columbia SC US 23:27 
3     Phillip Beacham 8   29  25      M      Dalzell SC US  25:06 


Male 30 to 34
Place Name              Bib Age Overall Gender Location       Time  
===== ================= === === ======= ====== ============== ===== 
1     Michael Morgan    104 33  20      M      Elgin SC US    23:31 
2     Justin Gibbons    177 30  41      M      Florence SC US 27:21 
3     Benjamin Mitchell 98  30  58      M      Columbia SC US 29:31 


Male 35 to 39
Place Name             Bib Age Overall Gender Location       Time  
===== ================ === === ======= ====== ============== ===== 
1     John Baker       4   37  24      M      Columbia SC US 24:41 
2     Matt Spolski     136 35  29      M      Lugoff SC US   25:59 
3     Pavel Mosneaguta 105 37  92      M      Sumter SC US   35:04 


Male 40 to 44
Place Name          Bib Age Overall Gender Location       Time  
===== ============= === === ======= ====== ============== ===== 
1     Jared Butler  29  40  19      M      Sumter SC US   23:30 
2     Craig Howard  161 40  21      M      Columbia SC US 23:55 
3     William Rowan 128 44  28      M      Columbia SC US 25:56 


Male 45 to 49
Place Name         Bib Age Overall Gender Location        Time  
===== ============ === === ======= ====== =============== ===== 
1     John Surface 142 49  30      M      Lexington SC US 26:05 
2     Scott Brown  25  47  50      M      Kershaw SC US   28:38 
3     Craig Munnik 107 46  59      M      Elgin SC US     29:40 


Male 50 to 54
Place Name        Bib Age Overall Gender Location       Time  
===== =========== === === ======= ====== ============== ===== 
1     Scott West  153 52  35      M      Pisgah AL US   26:56 
2     Greg Tucker 147 52  70      M      Elgin SC US    30:14 
3     James Efros 181 51  77      M      Ridgeway SC US 31:10 


Male 55 to 59
Place Name            Bib Age Overall Gender Location        Time  
===== =============== === === ======= ====== =============== ===== 
1     James Miller    96  55  10      M      Sumter SC US    20:59 
2     Tony Yarborough 158 58  13      M      Lancaster SC US 21:39 
3     Jim Williams    155 59  17      M      Columbia SC US  23:00 


Male 60 to 64
Place Name          Bib Age Overall Gender Location        Time  
===== ============= === === ======= ====== =============== ===== 
1     darrell Neway 196 63  16      M                      22:59 
2     Richard moore 102 63  33      M      Lancaster SC US 26:52 
3     Jay Mullin    201 61  164     M      Camden SC US    57:43 


Male 65 to 69
Place Name           Bib Age Overall Gender Location        Time  
===== ============== === === ======= ====== =============== ===== 
1     George Cassidy 36  66  53      M      Camden SC US    28:56 
2     Leeds Barroll  7   67  62      M      Lexington SC US 30:06 
3     Pete Poore     118 66  74      M      Columbia SC US  30:54 


Male 70 and Over
Place Name             Bib Age Overall Gender Location           Time  
===== ================ === === ======= ====== ================== ===== 
1     Donald Mathis    89  76  79      M      Bishopville SC US  31:22 
2     Richard Marshall 85  73  108     M      Liberty Hill SC US 38:15 
3     Ed McCall        91  71  123     M      Irmo SC US         44:02 


Female 10 and Under
Place Name        Bib Age Overall Gender Location           Time  
===== =========== === === ======= ====== ================== ===== 
1     J. Bratcher 20  7   131     F      Camden SC US       45:15 
2     F. Frerichs 175 8   133     F      SumterSumter SC US 48:11 


Female 11 to 14
Place Name            Bib Age Overall Gender Location      Time  
===== =============== === === ======= ====== ============= ===== 
1     J. Sweat        144 12  31      F      Camden SC US  26:12 
2     Stephany Jordan 77  13  140     F      Kershaw SC US 51:06 


Female 15 to 19
Place Name               Bib Age Overall Gender Location      Time  
===== ================== === === ======= ====== ============= ===== 
1     Gabrielle McCoskey 191 16  56      F      Elloree SC US 29:12 


Female 20 to 24
Place Name           Bib Age Overall Gender Location           Time  
===== ============== === === ======= ====== ================== ===== 
1     Meghan Morales 103 22  69      F      Huntersville NC US 30:13 
2     Ella Keltner   81  22  100     F      Camden SC US       35:57 
3     Tara Hadtstein 57  24  126     F      Ridgeway SC US     44:55 


Female 25 to 29
Place Name             Bib Age Overall Gender Location            Time  
===== ================ === === ======= ====== =================== ===== 
1     Megan Hanna      61  29  27      F      Heath Springs SC US 25:55 
2     Bethany Mitchell 99  28  39      F      Columbia SC US      27:17 
3     Kelsey Hagon     59  28  60      F      Columbia SC US      29:42 


Female 30 to 34
Place Name              Bib Age Overall Gender Location     Time  
===== ================= === === ======= ====== ============ ===== 
1     Kimberly Dowdy    46  31  42      F      Elgin SC US  27:25 
2     Sarah Carmichael  171 30  45      F      Camden SC US 28:01 
3     Melanie Pelletier 113 32  54      F      Elgin SC US  29:02 


Female 35 to 39
Place Name             Bib Age Overall Gender Location           Time  
===== ================ === === ======= ====== ================== ===== 
1     Shelly Sloan     134 39  40      F      Camden SC US       27:20 
2     Gretchen Beckham 14  36  43      F      Camden SC US       27:31 
3     Deseree Allen    1   36  64      F      Liberty Hill SC US 30:08 


Female 40 to 44
Place Name         Bib Age Overall Gender Location       Time  
===== ============ === === ======= ====== ============== ===== 
1     Kara Clyburn 41  42  49      F      Camden SC US   28:32 
2     Tanya Cote   45  44  89      F      Columbia SC US 34:56 
3     Gail Smith   135 42  99      F      Camden SC US   35:43 


Female 45 to 49
Place Name                   Bib Age Overall Gender Location        Time  
===== ====================== === === ======= ====== =============== ===== 
1     Kara Blaisure          15  46  48      F      Columbia SC US  28:21 
2     Debra McCoskey-Reisert 192 46  65      F      Elloree SC US   30:11 
3     Clara Nance            108 47  66      F      Lexington SC US 30:11 


Female 50 to 54
Place Name          Bib Age Overall Gender Location       Time  
===== ============= === === ======= ====== ============== ===== 
1     Susan Wallick 151 50  85      F      Columbia SC US 33:15 
2     Lisa Bronson  23  51  86      F      Columbia SC US 33:25 
3     Sarah Holcomb 67  51  103     F      Irmo SC US     36:29 


Female 55 to 59
Place Name         Bib Age Overall Gender Location      Time  
===== ============ === === ======= ====== ============= ===== 
1     Lisa Woolard 185 58  46      F      Camden SC US  28:05 
2     Lynn Graham  54  55  57      F      Pomaria SC US 29:29 
3     Tracy Miller 97  59  73      F      Sumter SC US  30:47 


Female 60 to 64
Place Name           Bib Age Overall Gender Location            Time  
===== ============== === === ======= ====== =================== ===== 
1     Phyllis Hughes 70  61  52      F      West Columbia SC US 28:54 
2     LINDA Graham   53  62  71      F      Camden SC US        30:23 
3     Mary Cassidy   37  61  119     F      Camden SC US        41:33 


Female 65 to 69
Place Name               Bib Age Overall Gender Location       Time  
===== ================== === === ======= ====== ============== ===== 
1     Rosemerry Williams 188 65  94      F      Columbia SC US 35:07 
2     Beth Montague      100 65  110     F      Syracuse NY US 38:28 
3     Yvonne Jaycox      71  65  138     F      Lugoff SC US   50:48 


Female 70 and Over
Place Name          Bib Age Overall Gender Location     Time  
===== ============= === === ======= ====== ============ ===== 
1     Maryann Bowen 17  72  158     F      Camden SC US 55:30 

Embed Code