Freedom Run

Thu July 4, 2019 Lima, OH US 45805 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib  Name                  Gender City           State Country Clock     Chip      Pace  Age Division Division 
                                                                     Time      Time                Place             
===== ==== ===================== ====== ============== ===== ======= ========= ========= ===== === ======== ======== 
1     1688 Dustin Sprague        M      Dayton         OH    US      33:43.3   33:43.3   5:26  44  1        M OA     
2     1679 Andrew Bryan          M      Lima           OH    US      38:00.4   38:00.4   6:07  24  2        M OA     
3     1764 Brett Helmlinger      M      Maplewood      OH    US      42:51.9   42:51.9   6:54  50  3        M OA     
4     1791 Tim Reimund           M      Columbus Grove OH    US      43:07.1   43:00.3   6:55  30  1        M 30-34  
5     1794 Isaiah Johns          M      Lima           OH    US      43:26.5   43:23.9   6:59  15  1        M 15-19  
6     1865 Joe Kutka             M      Lima           OH    US      43:33.4   43:33.4   7:01  49  1        M MOA    
7     1850 Tony Homan            M      Coldwater      OH    US      43:35.8   43:34.6   7:01  42  1        M 40-44  
8     1694 Bailie Barrington     F      Waynesfield    OH    US      43:39.5   43:39.5   7:02  20  1        F OA     
9     1837 Todd Oates            M      Kenton         OH    US      43:58.1   43:57.2   7:04  52  1        M 50-54  
10    1673 Sara Anderson         F      Lima           OH    US      44:21.5   44:21.5   7:08  31  2        F OA     
11    1663 Brian Young           M      Lima           OH    US      44:23.5   44:21.9   7:08  59  1        M 55-59  
12    1757 Talen Hawkins         F      Saint Joseph   IL    US      45:44.4   45:44.4   7:22  31  3        F OA     
13    1782 Robert Baxter         M      Lima           OH    US      46:02.3   46:00.4   7:24  51  2        M 50-54  
14    1773 Jake Artz             M      Dayton         OH    US      46:22.6   46:08.5   7:26  21  1        M 20-24  
15    1666 Darryl Haycock        M      Lima           OH    US      47:09.7   46:47.9   7:32  56  2        M 55-59  
16    1650 David Entinghe        M      Chicago        IL    US      46:53.2   46:50.3   7:32  34  2        M 30-34  
17    1689 Michelle Stein        F      Lima           OH    US      47:26.5   47:23.6   7:38  31  1        F 30-34  
18    1656 Ryan Miller           M      Newport News   VA    US      47:31.8   47:29.8   7:39  36  1        M 35-39  
19    1830 ron bonifas           M      Delphos        OH    US      47:37.1   47:33.4   7:39  59  3        M 55-59  
20    1651 Taylor Hermiller      F      Pandora        OH    US      47:48.3   47:45.3   7:41  27  1        F 25-29  
21    1668 Jennifer Dervarics    F      Lima           OH    US      48:30.9   48:28.6   7:48  32  2        F 30-34  
22    1795 Greg Herron           M      Columbus Grove OH    US      48:40.7   48:33.0   7:49  59  4        M 55-59  
23    1825 Anthony Tegenkamp     M      Continental    OH    US      48:36.6   48:33.4   7:49  42  2        M 40-44  
24    1784 Terry Schnipke        M      Columbus Grove OH    US      48:51.0   48:47.7   7:51  50  3        M 50-54  
25    1852 Joshua Tidd           M      Lima           OH    US      49:20.7   48:50.1   7:52  22  2        M 20-24  
26    1654 Linda Brown           F      Wapakoneta     OH    US      1:19:32.1 49:08.8   7:55  63  1        F 60-64  
27    1699 Jason Maslan          M      Virginia Beach VA    US      49:37.6   49:33.0   7:58  32  3        M 30-34  
28    1813 Stephen Beyke         M      St. Mary's     OH    US      49:51.4   49:40.6   8:00  52  4        M 50-54  
29    1776 Jeremy Rumpf          M      Columbus       OH    US      49:48.0   49:43.5   8:00  44  3        M 40-44  
30    1753 Leah Sanderson        F      Lima           OH    US      50:18.3   50:18.3   8:06  52  1        F MOA    
31    1778 Emily Kerber          F      Lima           OH    US      50:23.4   50:19.3   8:06  28  2        F 25-29  
32    1786 Joel Griffiths        M      Lima           OH    US      50:45.5   50:41.1   8:09  35  2        M 35-39  
33    1824 john coscarelli       M      New Knoxville  OH    US      50:43.6   50:41.5   8:09  68  1        M 65-69  
34    1756 Andrea Brown          F      Lima           OH    US      51:10.6   51:06.8   8:14  26  3        F 25-29  
35    1806 Jeff Thomas           M      Lima           OH    US      51:33.5   51:28.7   8:17  37  3        M 35-39  
36    1789 Olivia Kentner        F      Wapakoneta     OH    US      52:00.4   51:39.3   8:19  19  1        F 15-19  
37    1657 C. Miller             M      Lima           OH    US      51:49.8   51:48.6   8:20  12  1        M 0-14   
38    1687 Gino Dimattia         M      Lima           OH    US      52:08.1   51:57.0   8:22  51  5        M 50-54  
39    1767 Scott Mckanna         M      Vaughnsville   OH    US      52:54.6   52:35.0   8:28  65  2        M 65-69  
40    1692 Morgan Sanchez        F      Lima           OH    US      53:28.1   53:07.5   8:33  31  3        F 30-34  
41    1669 Gabriel Harvey        M      Lima           OH    US      53:11.5   53:09.9   8:33  13  2        M 0-14   
42    1779 MARY JENKINS          F      Huntsville     OH    US      53:37.6   53:30.4   8:37  57  1        F 55-59  
43    1658 Neil Hauenstein       M      Bluffton       OH    US      53:51.6   53:45.9   8:39  54  6        M 50-54  
44    1762 Elijah Welenc         M      Dayton         OH    US      53:54.0   53:49.8   8:40  36  4        M 35-39  
45    1672 jason Bowersock       M      Lima           OH    US      54:15.4   53:58.3   8:41  41  4        M 40-44  
46    1807 Elizabeth White       F      Lima           OH    US      54:45.3   54:36.9   8:47  23  1        F 20-24  
47    1755 Andrew Kantonen       M      Lima           OH    US      55:06.5   54:53.8   8:50  55  5        M 55-59  
48    1843 Joe Gerdeman          M      Columbus Grove OH    US      55:31.1   55:26.7   8:55  53  7        M 50-54  
49    1842 Andrew Gerten         M      Lima           OH    US      55:33.0   55:30.7   8:56  16  2        M 15-19  
50    1823 Trent Wise            M      Lima           OH    US      56:11.3   55:59.8   9:01  26  1        M 25-29  
51    1684 Scott Siatkosky       M      Lima           OH    US      56:06.8   55:59.9   9:01  50  8        M 50-54  
52    1802 Krista Sprouse        F      Lima           OH    US      56:16.5   56:01.0   9:01  37  1        F 35-39  
53    1805 Brian Laycock         M      Wilmington     OH    US      56:33.9   56:30.0   9:06  42  5        M 40-44  
54    1664 Michael Keith         M      Lima           OH    US      56:49.6   56:33.3   9:06  62  1        M 60-64  
55    1751 Brian Russ            M      Lima           OH    US      56:47.7   56:37.3   9:07  47  1        M 45-49  
56    1833 Steve Mangette        M      Delphos        OH    US      57:20.1   57:07.4   9:12  55  6        M 55-59  
57    1774 Mandy Shoopman        F      Fairborn       OH    US      58:21.9   58:07.5   9:21  23  2        F 20-24  
58    1777 Dick Denning          M      Celina         OH    US      58:41.5   58:27.6   9:24  64  2        M 60-64  
59    1783 Steve Jenkins         M      Bellefontaine  OH    US      58:40.4   58:33.0   9:25  72  1        M 70-99  
60    1812 Amy Mullins           F      Ada            OH    US      58:42.7   58:37.0   9:26  48  1        F 45-49  
61    1801 Heidi Hall            F      Ada            OH    US      58:41.8   58:39.1   9:26  37  2        F 35-39  
62    1681 Eric Ambos            M      Sidney         OH    US      59:09.6   59:01.5   9:30  27  2        M 25-29  
63    1828 Sandy Dieringer       F      Celina         OH    US      59:36.5   59:23.2   9:33  64  2        F 60-64  
64    1685 Matthew Taylor        M      Lima           OH    US      59:52.7   59:46.8   9:37  34  4        M 30-34  
65    1662 Elizabeth Schroeder   F      Ottawa         OH    US      1:00:06.2 1:00:02.6 9:40  17  2        F 15-19  
66    1866 Gabriel Brooks        M      Lima           OH    US      1:00:40.4 1:00:03.6 9:40  36  5        M 35-39  
67    1792 Alecia Reimund        F      Columbus Grove OH    US      1:00:14.5 1:00:06.9 9:40  25  4        F 25-29  
68    1811 Christy Beaschler     F      Ada            OH    US      1:01:03.5 1:00:57.9 9:49  54  1        F 50-54  
69    1793 Ronda Lehman          F      Harrod         OH    US      1:01:36.3 1:01:26.8 9:53  44  1        F 40-44  
70    1683 Josh Klein            M      Ada            OH    US      1:01:41.8 1:01:29.0 9:54  27  3        M 25-29  
71    1775 Jennifer Bergman      F      Osgood         OH    US      1:01:56.0 1:01:42.8 9:56  30  4        F 30-34  
72    1785 Stephanie Vaughan     F      Spring         TX    US      1:02:14.6 1:02:10.1 10:00 30  5        F 30-34  
73    1769 Randal Diegel         M      Celina         OH    US      1:02:24.3 1:02:12.1 10:01 34  5        M 30-34  
74    1770 John Wisniewski       M      Rockwood       MI    US      1:02:33.7 1:02:29.0 10:03 63  3        M 60-64  
75    1869 Zachery Frye          M      Lima           OH    US      1:03:35.6 1:02:58.8 10:08 31  6        M 30-34  
76    1787 Stephanie Hollis      F      Lima           OH    US      1:03:20.3 1:03:08.9 10:10 44  2        F 40-44  
77    1678 Mike DeVita           M      Lima           OH    US      1:03:40.7 1:03:10.3 10:10 61  4        M 60-64  
78    1661 Aubrey Imm            F      Ottawa         OH    US      1:03:16.5 1:03:13.1 10:10 18  3        F 15-19  
79    1841 Oksana Gerten         F      Lima           OH    US      1:03:32.0 1:03:29.4 10:13 41  3        F 40-44  
80    1682 Jenna Shroyer         F      Botkins        OH    US      1:03:51.5 1:03:42.8 10:15 27  5        F 25-29  
81    1771 Gordon Lawrence       M      Botkins        OH    US      1:04:05.7 1:03:49.3 10:16 50  9        M 50-54  
82    1665 Brittany Keith        F      Lima           OH    US      1:04:12.6 1:03:56.4 10:17 24  3        F 20-24  
83    1761 Amy Eley              F      Lima           OH    US      1:04:05.1 1:03:58.6 10:18 43  4        F 40-44  
84    1834 Andrea Mangette       F      Delphos        OH    US      1:05:09.3 1:05:01.3 10:28 47  2        F 45-49  
85    1660 SUSAN SZEREMETA       F      Lima           OH    US      1:05:38.7 1:05:28.5 10:32 51  2        F 50-54  
86    1788 Matthew Kentner       M      Wapakoneta     OH    US      1:06:16.2 1:05:54.2 10:36 55  7        M 55-59  
87    1754 J Michael Tynan       M      Lima           OH    US      1:06:21.4 1:06:09.9 10:39 60  5        M 60-64  
88    1765 Brittany Armbruster   F      Lima           OH    US      1:06:34.1 1:06:13.1 10:39 32  6        F 30-34  
89    1693 Michael Armbruster    M      Lima           OH    US      1:06:34.4 1:06:13.5 10:39 32  7        M 30-34  
90    1790 Melissa Klingler      F      Ada            OH    US      1:07:19.2 1:07:14.3 10:49 52  3        F 50-54  
91    1690 Andrew Stein          M      Lima           OH    US      1:08:14.3 1:07:59.8 10:57 33  8        M 30-34  
92    1844 Alexei Gerten         M      Lima           OH    US      1:08:10.1 1:08:07.0 10:58 14  3        M 0-14   
93    1831 Garrett Gatton        M      Bluffton       OH    US      1:08:31.7 1:08:12.0 10:59 26  4        M 25-29  
94    1752 Chris Massie          M      Lima           OH    US      1:08:31.6 1:08:12.1 10:59 34  9        M 30-34  
95    1676 Lyn Mulcahy           F      Lima           OH    US      1:08:49.3 1:08:33.9 11:02 47  3        F 45-49  
96    1680 Anonymous Participant F                           US      1:08:49.8 1:08:34.4 11:02 46  4        F 45-49  
97    1759 Jennifer Music        F      Lima           OH    US      1:09:12.5 1:08:56.2 11:06 32  7        F 30-34  
98    1758 Jennifer Allgire      F      Bluffton       OH    US      1:09:12.2 1:08:56.4 11:06 32  8        F 30-34  
99    1832 Jessica Evers         F      Saint Marys    OH    US      1:09:18.8 1:09:09.7 11:08 37  3        F 35-39  
100   1652 Nathan Motter         M      Waynesfield    OH    US      1:09:41.5 1:09:27.7 11:11 38  6        M 35-39  
101   1851 Laura Stringfield     F      Columbus Grove OH    US      1:10:09.3 1:09:43.2 11:13 27  6        F 25-29  
102   1677 Kelly Rentschler      F      Lima           OH    US      1:09:44.8 1:09:43.5 11:13 49  5        F 45-49  
103   1674 Garrett Beamer        M      Elida          OH    US      1:10:10.7 1:10:03.9 11:17 13  4        M 0-14   
104   1686 Tiffany Alt           F      Columbus Grove OH    US      1:10:32.5 1:10:26.7 11:20 50  4        F 50-54  
105   1695 Connie Ziegler        F      Kenton         OH    US      1:11:17.7 1:11:10.8 11:27 61  3        F 60-64  
106   1846 AJ Rinaldi            M      Perrysburg     OH    US      1:12:29.4 1:12:18.9 11:38 33  10       M 30-34  
107   1696 Simona Jackman        F      Defiance       OH    US      1:12:51.8 1:12:34.9 11:41 39  4        F 35-39  
108   1809 Joely Rudy            F      Piqua          OH    US      1:12:52.4 1:12:46.0 11:43 47  6        F 45-49  
109   1839 Tahler Sdao           F      Lima           OH    US      1:14:03.3 1:13:33.9 11:50 26  7        F 25-29  
110   1840 Kara Stechschulte     F      Fort Jennings  OH    US      1:14:03.4 1:13:34.0 11:50 38  5        F 35-39  
111   1780 Allie Gaetano         F      Goodyear       AZ    US      1:13:46.7 1:13:37.9 11:51 28  8        F 25-29  
112   1667 Linda Haycock         F      Lima           OH    US      1:14:54.4 1:14:22.2 11:58 55  2        F 55-59  
113   1768 Rick Krogman          M      Celina         OH    US      1:14:56.9 1:14:44.1 12:02 59  8        M 55-59  
114   1849 Brandon Nevergall     M      Celina         OH    US      1:14:56.7 1:14:44.7 12:02 33  11       M 30-34  
115   1803 Julie Reichert        F      Versailles     OH    US      1:14:58.3 1:14:44.7 12:02 36  6        F 35-39  
116   1815 Sue Tarbox            F      Franklin       OH    US      1:16:38.0 1:16:13.6 12:16 61  4        F 60-64  
117   1838 Karen Dicke           F      Saint Marys    OH    US      1:16:47.7 1:16:32.8 12:19 61  5        F 60-64  
118   1675 Erika Kiel            F      Elida          OH    US      1:16:46.3 1:16:39.5 12:20 23  4        F 20-24  
119   1835 Jennifer Navarro      F      Bluffton       OH    US      1:17:18.3 1:16:58.2 12:23 37  7        F 35-39  
120   1836 Jose Navarro          M      Bluffton       OH    US      1:17:18.9 1:16:58.4 12:23 37  7        M 35-39  
121   1763 Heather Helmlinger    F      De Graff       OH    US      1:17:22.1 1:17:09.9 12:25 49  7        F 45-49  
122   1826 Bridget Rudolph       F      Findlay        OH    US      1:18:20.7 1:18:03.5 12:34 46  8        F 45-49  
123   1697 Jonathan Earle        M      Oregon         OH    US      1:18:22.0 1:18:08.0 12:34 36  8        M 35-39  
124   1772 Beth Siegrist         F      Celina         OH    US      1:18:58.6 1:18:30.0 12:38 46  9        F 45-49  
125   1814 Megan Heilman         F      Toledo         OH    US      1:18:57.9 1:18:47.5 12:41 35  8        F 35-39  
126   1659 Mary Sockrider        F      Lima           OH    US      1:19:03.0 1:18:53.1 12:42 58  3        F 55-59  
127   1781 Megan Williams        F      Sidney         OH    US      1:20:34.4 1:20:06.0 12:53 32  9        F 30-34  
128   1766 Amy Shawver           F      Piqua          OH    US      1:21:43.5 1:21:15.1 13:05 37  9        F 35-39  
129   1698 Angela Wheeler        F      Lima           OH    US      1:21:44.0 1:21:16.5 13:05 36  10       F 35-39  
130   1653 Steve Casebolt        M      Lima           OH    US      1:22:36.7 1:22:18.8 13:15 59  9        M 55-59  
131   1845 Angela Waxler         F      Sidney         OH    US      1:23:14.8 1:23:05.0 13:22 35  11       F 35-39  
132   1670 Laura Goldsberry      F      Lima           OH    US      1:23:41.2 1:23:33.3 13:27 60  6        F 60-64  
133   1671 Shawna Gallaspie      F      Lima           OH    US      1:24:00.5 1:23:52.5 13:30 42  5        F 40-44  
134   1804 Samantha Oiler        F      Toledo         OH    US      1:24:20.2 1:24:03.4 13:32 26  9        F 25-29  
135   1854 Kristi Bayhan         F      Jackson Center OH    US      1:25:05.2 1:24:49.6 13:39 45  10       F 45-49  
136   1868 Emily Krukowski       F      Ottawa         OH    US      1:26:11.7 1:26:07.8 13:52 16  4        F 15-19  
137   1810 Arthur Rudy           M      PIQUA          OH    US      1:26:36.1 1:26:28.8 13:55 49  2        M 45-49  
138   1848 Amanda Duffy          F      CARLISLE       OH    US      1:27:27.7 1:27:03.2 14:01 17  5        F 15-19  
139   1847 Julie Duffy           F      carlisle       OH    US      1:28:50.5 1:28:25.4 14:14 49  11       F 45-49  
140   1827 AARON MCGUIRE         M      Lima           OH    US      1:28:30.4 1:28:30.4 14:15 43  6        M 40-44  
141   1691 Kandee Shook          F      Wapakoneta     OH    US      1:29:07.7 1:28:44.4 14:17 23  5        F 20-24  


Top Male Finisher - Overall
Place Name             Bib  Age Overall Gender Location        Time    
===== ================ ==== === ======= ====== =============== ======= 
1     Dustin Sprague   1688 44  1       M      Dayton OH US    33:43.3 
2     Andrew Bryan     1679 24  2       M      Lima OH US      38:00.4 
3     Brett Helmlinger 1764 50  3       M      Maplewood OH US 42:51.9 


Top Female Finisher - Overall
Place Name              Bib  Age Overall Gender Location           Time    
===== ================= ==== === ======= ====== ================== ======= 
1     Bailie Barrington 1694 20  8       F      Waynesfield OH US  43:39.5 
2     Sara Anderson     1673 31  10      F      Lima OH US         44:21.5 
3     Talen Hawkins     1757 31  12      F      Saint Joseph IL US 45:44.4 


Top Male Finisher - Master's
Place Name      Bib  Age Overall Gender Location   Time    
===== ========= ==== === ======= ====== ========== ======= 
1     Joe Kutka 1865 49  6       M      Lima OH US 43:33.4 


Top Female Finisher - Master's
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location   Time    
===== ============== ==== === ======= ====== ========== ======= 
1     Leah Sanderson 1753 52  30      F      Lima OH US 50:18.3 


Male 14 and Under
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location   Time      
===== ============== ==== === ======= ====== ========== ========= 
1     C. Miller      1657 12  37      M      Lima OH US 51:48.6   
2     Gabriel Harvey 1669 13  41      M      Lima OH US 53:09.9   
3     Alexei Gerten  1844 14  92      M      Lima OH US 1:08:07.0 


Male 15 to 19
Place Name          Bib  Age Overall Gender Location   Time    
===== ============= ==== === ======= ====== ========== ======= 
1     Isaiah Johns  1794 15  5       M      Lima OH US 43:23.9 
2     Andrew Gerten 1842 16  49      M      Lima OH US 55:30.7 


Male 20 to 24
Place Name        Bib  Age Overall Gender Location     Time    
===== =========== ==== === ======= ====== ============ ======= 
1     Jake Artz   1773 21  14      M      Dayton OH US 46:08.5 
2     Joshua Tidd 1852 22  25      M      Lima OH US   48:50.1 


Male 25 to 29
Place Name       Bib  Age Overall Gender Location     Time      
===== ========== ==== === ======= ====== ============ ========= 
1     Trent Wise 1823 26  50      M      Lima OH US   55:59.8   
2     Eric Ambos 1681 27  62      M      Sidney OH US 59:01.5   
3     Josh Klein 1683 27  70      M      Ada OH US    1:01:29.0 


Male 30 to 34
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location             Time    
===== ============== ==== === ======= ====== ==================== ======= 
1     Tim Reimund    1791 30  4       M      Columbus Grove OH US 43:00.3 
2     David Entinghe 1650 34  16      M      Chicago IL US        46:50.3 
3     Jason Maslan   1699 32  27      M      Virginia Beach VA US 49:33.0 


Male 35 to 39
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location           Time    
===== ============== ==== === ======= ====== ================== ======= 
1     Ryan Miller    1656 36  18      M      Newport News VA US 47:29.8 
2     Joel Griffiths 1786 35  32      M      Lima OH US         50:41.1 
3     Jeff Thomas    1806 37  35      M      Lima OH US         51:28.7 


Male 40 to 44
Place Name              Bib  Age Overall Gender Location          Time    
===== ================= ==== === ======= ====== ================= ======= 
1     Tony Homan        1850 42  7       M      Coldwater OH US   43:34.6 
2     Anthony Tegenkamp 1825 42  23      M      Continental OH US 48:33.4 
3     Jeremy Rumpf      1776 44  29      M      Columbus OH US    49:43.5 


Male 45 to 49
Place Name        Bib  Age Overall Gender Location    Time      
===== =========== ==== === ======= ====== =========== ========= 
1     Brian Russ  1751 47  55      M      Lima OH US  56:37.3   
2     Arthur Rudy 1810 49  137     M      PIQUA OH US 1:26:28.8 


Male 50 to 54
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location             Time    
===== ============== ==== === ======= ====== ==================== ======= 
1     Todd Oates     1837 52  9       M      Kenton OH US         43:57.2 
2     Robert Baxter  1782 51  13      M      Lima OH US           46:00.4 
3     Terry Schnipke 1784 50  24      M      Columbus Grove OH US 48:47.7 


Male 55 to 59
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location      Time    
===== ============== ==== === ======= ====== ============= ======= 
1     Brian Young    1663 59  11      M      Lima OH US    44:21.9 
2     Darryl Haycock 1666 56  15      M      Lima OH US    46:47.9 
3     ron bonifas    1830 59  19      M      Delphos OH US 47:33.4 


Male 60 to 64
Place Name            Bib  Age Overall Gender Location       Time      
===== =============== ==== === ======= ====== ============== ========= 
1     Michael Keith   1664 62  54      M      Lima OH US     56:33.3   
2     Dick Denning    1777 64  58      M      Celina OH US   58:27.6   
3     John Wisniewski 1770 63  74      M      Rockwood MI US 1:02:29.0 


Male 65 to 69
Place Name            Bib  Age Overall Gender Location            Time    
===== =============== ==== === ======= ====== =================== ======= 
1     john coscarelli 1824 68  33      M      New Knoxville OH US 50:41.5 
2     Scott Mckanna   1767 65  39      M      Vaughnsville OH US  52:35.0 


Male 70 and Over
Place Name          Bib  Age Overall Gender Location            Time  
===== ============= ==== === ======= ====== =================== ===== 
1     Steve Jenkins 1783 72  59      M      Bellefontaine OH US 58:33 


Female 15 to 19
Place Name                Bib  Age Overall Gender Location         Time      
===== =================== ==== === ======= ====== ================ ========= 
1     Olivia Kentner      1789 19  36      F      Wapakoneta OH US 51:39.3   
2     Elizabeth Schroeder 1662 17  65      F      Ottawa OH US     1:00:02.6 
3     Aubrey Imm          1661 18  78      F      Ottawa OH US     1:03:13.1 


Female 20 to 24
Place Name            Bib  Age Overall Gender Location       Time      
===== =============== ==== === ======= ====== ============== ========= 
1     Elizabeth White 1807 23  46      F      Lima OH US     54:36.9   
2     Mandy Shoopman  1774 23  57      F      Fairborn OH US 58:07.5   
3     Brittany Keith  1665 24  82      F      Lima OH US     1:03:56.4 


Female 25 to 29
Place Name             Bib  Age Overall Gender Location      Time    
===== ================ ==== === ======= ====== ============= ======= 
1     Taylor Hermiller 1651 27  20      F      Pandora OH US 47:45.3 
2     Emily Kerber     1778 28  31      F      Lima OH US    50:19.3 
3     Andrea Brown     1756 26  34      F      Lima OH US    51:06.8 


Female 30 to 34
Place Name               Bib  Age Overall Gender Location   Time    
===== ================== ==== === ======= ====== ========== ======= 
1     Michelle Stein     1689 31  17      F      Lima OH US 47:23.6 
2     Jennifer Dervarics 1668 32  21      F      Lima OH US 48:28.6 
3     Morgan Sanchez     1692 31  40      F      Lima OH US 53:07.5 


Female 35 to 39
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location          Time      
===== ============== ==== === ======= ====== ================= ========= 
1     Krista Sprouse 1802 37  52      F      Lima OH US        56:01.0   
2     Heidi Hall     1801 37  61      F      Ada OH US         58:39.1   
3     Jessica Evers  1832 37  99      F      Saint Marys OH US 1:09:09.7 


Female 40 to 44
Place Name             Bib  Age Overall Gender Location     Time      
===== ================ ==== === ======= ====== ============ ========= 
1     Ronda Lehman     1793 44  69      F      Harrod OH US 1:01:26.8 
2     Stephanie Hollis 1787 44  76      F      Lima OH US   1:03:08.9 
3     Oksana Gerten    1841 41  79      F      Lima OH US   1:03:29.4 


Female 45 to 49
Place Name            Bib  Age Overall Gender Location      Time      
===== =============== ==== === ======= ====== ============= ========= 
1     Amy Mullins     1812 48  60      F      Ada OH US     58:37.0   
2     Andrea Mangette 1834 47  84      F      Delphos OH US 1:05:01.3 
3     Lyn Mulcahy     1676 47  95      F      Lima OH US    1:08:33.9 


Female 50 to 54
Place Name              Bib  Age Overall Gender Location   Time      
===== ================= ==== === ======= ====== ========== ========= 
1     Christy Beaschler 1811 54  68      F      Ada OH US  1:00:57.9 
2     SUSAN SZEREMETA   1660 51  85      F      Lima OH US 1:05:28.5 
3     Melissa Klingler  1790 52  90      F      Ada OH US  1:07:14.3 


Female 55 to 59
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location         Time      
===== ============== ==== === ======= ====== ================ ========= 
1     MARY JENKINS   1779 57  42      F      Huntsville OH US 53:30.4   
2     Linda Haycock  1667 55  112     F      Lima OH US       1:14:22.2 
3     Mary Sockrider 1659 58  126     F      Lima OH US       1:18:53.1 


Female 60 to 64
Place Name            Bib  Age Overall Gender Location         Time      
===== =============== ==== === ======= ====== ================ ========= 
1     Linda Brown     1654 63  26      F      Wapakoneta OH US 49:08.8   
2     Sandy Dieringer 1828 64  63      F      Celina OH US     59:23.2   
3     Connie Ziegler  1695 61  105     F      Kenton OH US     1:11:10.8 

Embed Code