Paddy's Pig Run 5k

Fri June 7, 2019 Bellefontaine, OH US 43311 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Name                  Gender City            State Chip    Pace  Age 
                                                         Time              
===== ===================== ====== =============== ===== ======= ===== === 
1     isaac smith           M      Urbana          OH    20:44.1 6:41  18  
2     Earl Zilles           M                            21:05.9 6:48  56  
3     Josh Stolly           M                            21:30.6 6:56  38  
4     Micah Woolf           M                            23:01.5 7:26  15  
5     Elliott Hager         M                            23:12.1 7:29  14  
6     Zeb Wagner            M      Bellefontaine   OH    23:13.9 7:30  37  
7     William Houser        M      Bellefontaine   OH    23:51.9 7:42  54  
8     Jason Dillon          M      West Liberty    OH    24:05.3 7:46  38  
9     Shawn Landenwitch     M      Bellefontaine   OH    24:09.7 7:48  35  
10    Mitch Vance           M                            24:20.1 7:51  15  
11    Clifton Sower         M                            24:28.3 7:54  58  
12    P. Stolly             M                            24:32.1 7:55  10  
13    Carrie Smith          F      Urbana          OH    24:32.1 7:55  43  
14    Ryan Grandsiaff       M                            24:52.4 8:01  39  
15    Devin Greene          M      Bellefontaine   OH    25:41.2 8:17  40  
16    Chistopher Miller     M                            26:05.9 8:25  40  
17    Rob Drumm             M      East Liberty    OH    26:22.6 8:31  53  
18    Jason Tingley         M      East Liberty    OH    26:44.6 8:38  35  
19    Alex Mckirahan        M      Bellefontaine   OH    26:58.4 8:42  34  
20    Cameron Kline         M      Bellefontaine   OH    27:27.8 8:52  15  
21    Carla Greene          F      Bellefontaine   OH    27:28.3 8:52  39  
22    Jay Morehart          M      Ada             OH    27:35.9 8:54  57  
23    Carrie Kline          F      Bellefontaine   OH    27:53.5 9:00  43  
24    C. Kline              M      Bellefontaine   OH    27:54.9 9:00  12  
25    Jim O'Rielley         M                            28:01.2 9:02  62  
26    Sarah Burmeister      F      Bellefontaine   OH    28:17.9 9:08  43  
27    LeeAnn Smith          F                            28:41.7 9:15  58  
28    Stephanie Altstaetter F                            28:43.8 9:16  13  
29    Julie Schrader        F                            29:06.6 9:23  46  
30    Joe Rose              M      West Liberty    OH    29:13.2 9:26  47  
31    Rita Winner           F                            29:15.4 9:26  21  
32    Vanessa Winner        F                            29:15.4 9:26  20  
33    Dwayne Adkins         M      Columbus        OH    29:45.3 9:36  59  
34    Joy Winget            F      Cridersville    OH    29:48.8 9:37  41  
35    C. Altstaetter        M                            29:52.8 9:38  11  
36    Nate Hardy            M      Bellefontaine   OH    30:57.3 9:59  15  
37    O. Winner             M                            31:08.1 10:03 10  
38    L. Zumberger          F                            31:08.4 10:03 9   
39    Philipp Altstaetter   M                            32:10.2 10:23 42  
40    Jacob Huhn            M                            32:11.8 10:23 14  
41    Jeremy Burmeister     M                            33:08.0 10:41 44  
42    Unknown Partic. 379   M                            33:16.2 10:44     
43    Jeff Roman            M                            33:29.9 10:48 46  
44    tom eagle             M      North Lewisburg OH    33:36.5 10:50 62  
45    Jan Morehart          F      Ada             OH    33:48.9 10:54 60  
46    Melissa Vance         F      Bellefontaine   OH    34:06.7 11:00 42  
47    Jordann Barnett       F      Bellefontaine   OH    34:56.5 11:16 28  
48    Allison Wilson        F                            35:11.6 11:21 19  
49    J. Tingley            F      East Liberty    OH    36:17.1 11:42 4   
50    M. Seifring           M                            36:17.2 11:42 8   
51    Beth Kerns            F                            36:40.6 11:50 18  
52    Kim Weber             F                            36:46.5 11:52 46  
53    Jess Haney            F                            37:00.9 11:56 34  
54    Kelsia Fultz          F                            37:01.2 11:57 28  
55    Jen Conover           F                            37:03.4 11:57 34  
56    Susan O'Rielley       F                            37:25.0 12:04 60  
57    Margaret McClanahan   F      Bellefontaine   OH    39:12.7 12:39 52  
58    Janice Naderer        F      West Liberty    OH    39:23.0 12:42 54  
59    Christina Anderson    F      Zanesfield      OH    39:23.8 12:43 59  
60    Chelsea Steinman      F      Findlay         OH    39:24.6 12:43 30  
61    Mary Giannola         F      West Liberty    OH    39:41.3 12:48 61  
62    Melissa Winner        F      Bellefontaine   OH    39:46.2 12:50 27  
63    Krista Nelson         F                            39:46.9 12:50 31  
64    E. Winner             M                            39:55.4 12:53 5   
65    C. Altstaetter        F                            41:34.5 13:25 9   
66    L. Sweeney            M                            41:41.3 13:27 11  
67    J. Tingley            M      East Liberty    OH    42:23.3 13:40 6   
68    Maryellen Winn        F      Coatesville     PA    42:49.2 13:49 63  
69    S. Altstaetter        F                            48:09.2 15:32 6   
70    Robert Strayer        M      Lakeview        OH    48:45.6 15:44 65  
71    Brandi Altstaetter    F                            48:46.0 15:44 39  
72    Brant Dunn            M                            48:48.5 15:45 59  
73    J. Tingley            F      East Liberty    OH    49:21.0 15:55 8   
74    Gerald Poeppelman     M                            49:57.4 16:07 59  
75    Anonymous Participant M                            50:02.0 16:08 62  
76    Jim Naderer           M                            50:03.8 16:09 57  
77    Jill Stolly           F                            50:46.0 16:23 60  
78    Theresa Donn          F                            50:49.3 16:24 57  
79    Jenny Tynan           F                            52:31.2 16:57 57  
80    Patricia Stemble      F      Rushsylvania    OH    52:31.9 16:57 56  
81    Diane Oliver          F      Bellefontaine   OH    52:34.7 16:58 52  
82    Donald Hensley, Jr.   M      Bellefontaine   OH    52:35.7 16:58 51  
83    Linda LeVally Early   F      Grove City      OH    53:17.3 17:11 76  
84    Bertha Schwaderer     F      Bellefontaine   OH    53:24.2 17:14 70  
85    Jackie Tingley        F      East Liberty    OH    54:17.6 17:31 35  
86    Brian Woolf           M                            55:44.7 17:59 32  
87    Jes Woolf             F                            55:44.9 17:59 27  


Top Male Finisher - Open
Place Name        Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== =========== === === ======= ====== ============ ======= 
1     isaac smith 27  18  1       M      Urbana OH US 20:44.1 
2     Earl Zilles 312 56  2       M                   21:05.9 
3     Josh Stolly 303 38  3       M                   21:30.6 


Top Female Finisher - Open
Place Name         Bib Age Overall Gender Location            Time    
===== ============ === === ======= ====== =================== ======= 
1     Carrie Smith 26  43  13      F      Urbana OH US        24:32.1 
2     Carla Greene 8   39  21      F      Bellefontaine OH US 27:28.3 
3     Carrie Kline 15  43  23      F      Bellefontaine OH US 27:53.5 

Embed Code