Results For
Run Orinda - CANCELLED

Orinda, CA 94563
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib  Name             Gender City         State Chip      Clock     Pace  Age Division Division 
                                                      Time      Time                Place             
===== ==== ================ ====== ============ ===== ========= ========= ===== === ======== ======== 
1     1032 Nick Sigmon      M      San Leandro  CA    0:07:19.7 0:07:19.7 5:14  32  1        M Open   
2     1001 Donna Baldetti   F      Walnut Creek CA    0:09:33.8 0:09:33.8 6:50  23  1        F Open   
3     182  J.r. Mintz       M      Santa Clara  CA    0:10:00.6 0:10:00.6 7:09  52  1        M 51-64  
4     75   Simon Callaway   M      Concord      CA    0:10:55.3 0:10:55.3 7:48  37  1        M 21-50  
5     136  S. Petersen      F      Alameda      CA    0:11:04.6 0:11:04.6 7:55  10  1        F 1-10   
6     189  Sharlet Gilbert  F      El Sobrante  CA    0:11:34.3 0:11:34.3 8:16  67  1        F 65-99  
7     1882 C. Kane          M      Orinda       CA    0:12:12.5 0:12:12.5 8:43  6   1        M 1-10   
8     1881 A. Kane          F      Orinda       CA    0:12:59.2 0:12:59.2 9:17  10  2        F 1-10   
9     159  O. Kane          M      Orinda       CA    0:13:11.7 0:13:11.7 9:26  6   2        M 1-10   
10    116  S. Hohenstein    F      Walnut Creek CA    0:13:39.7 0:13:39.7 9:46  9   3        F 1-10   
11    1007 C. Elkind        M      Orinda       CA    0:13:41.6 0:13:41.6 9:47  11  1        M 11-20  
12    1009 M. Elkind        F      Orinda       CA    0:13:54.6 0:13:54.6 9:56  8   4        F 1-10   
13    1010 S. Elkind        F      Orinda       CA    0:13:57.6 0:13:57.6 9:58  8   5        F 1-10   
14    1008 Jessica Elkind   F      Orinda       CA    0:15:00.3 0:15:00.3 10:43 41  1        F 21-50  
15    187  P. Busansky      F                         0:15:32.2 0:15:32.2 11:06 11  1        F 11-20  
16    140  Catherine Rogers F      Orinda       CA    0:15:38.7 0:15:38.7 11:11 43  2        F 21-50  
17    83   Z. Cole          M      Orinda       CA    0:15:38.7 0:15:38.7 11:11 4   3        M 1-10   
18    165  Jonathan Fayman  M      Orinda       CA    0:16:19.0 0:16:19.0 11:39 53  2        M 51-64  
19    166  Ava Fayman       F      Orinda       CA    0:16:30.9 0:16:30.9 11:48 13  2        F 11-20  
20    157  M. Yamout        M      Orinda       CA    0:16:31.5 0:16:31.5 11:48 5   4        M 1-10   
21    186  Kristin Stella   F                         0:16:31.7 0:16:31.7 11:48 41  3        F 21-50  
22    1013 T. Hollins       M      Berkeley     CA    0:16:35.1 0:16:35.1 11:51 8   5        M 1-10   
23    1002 Amer Budayr      M      Orinda       CA    0:19:33.8 0:19:33.8 13:58 62  3        M 51-64  
24    1003 Anaya Budayr     F      Orinda       CA    0:19:35.3 0:19:35.3 14:00 14  3        F 11-20  
25    184  Stephanie Yamout F                         0:19:50.2 0:19:50.2 14:10 36  4        F 21-50  
26    158  Mazen Yamout     M      Orinda       CA    0:19:50.2 0:19:50.2 14:10 36  6        M 1-10   
27    1025 E. Lewis         M      Orinda       CA    0:20:13.4 0:20:13.4 14:27 7   7        M 1-10   
28    170  Scott Bertrand   M      Orinda       CA    0:20:13.7 0:20:13.7 14:27 37  2        M 21-50  
29    1022 Adrian Lewis     F      Orinda       CA    0:20:15.1 0:20:15.1 14:28 43  5        F 21-50  
30    1878 N. Hohenstein    M      Walnut Creek CA    0:21:12.2 0:21:12.2 15:09 10  8        M 1-10   
31    174  Steven Danziger  M      Orinda       CA    0:23:02.7 0:23:02.7 16:28 61  4        M 51-64  
32    173  Leesa Evans      F      Orinda       CA    0:23:05.1 0:23:05.1 16:29 60  1        F 51-64  
33    1026 Justin Lewis     M      Orinda       CA    0:23:13.7 0:23:13.7 16:36 43  3        M 21-50  
34    171  C. Bertrand      M      Orinda       CA    0:23:14.0 0:23:14.0 16:36 7   9        M 1-10   
35    1024 E. Lewis         F      Orinda       CA    0:23:14.1 0:23:14.1 16:36 2   6        F 1-10   
36    1023 Barbara Lewis    F      Berkeley     CA    0:25:44.0 0:25:44.0 18:23 45  6        F 21-50  
37    1012 K. Hollins       M      Berkeley     CA    0:25:45.6 0:25:45.6 18:24 5   10       M 1-10   
38    132  Aleksandra Pang  F      Orinda       CA    0:26:46.4 0:26:46.4 19:07 32  7        F 21-50  
39    133  Andre Pang       M      Orinda       CA    0:26:46.6 0:26:46.6 19:08 39  4        M 21-50  


Top Male Finisher - Open
Place Name        Bib  Age Overall Gender Location          Time   
===== =========== ==== === ======= ====== ================= ====== 
1     Nick Sigmon 1032 32  1       M      San Leandro CA US 7:19.7 


Top Female Finisher - Open
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location           Time   
===== ============== ==== === ======= ====== ================== ====== 
1     Donna Baldetti 1001 23  2       F      Walnut Creek CA US 9:33.8 

We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy. If you continue to use this site, you consent to use all cookies.