The Veteran's Run

Sun November 10, 2019 Tampa, FL US 33607 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Name                  Gender City             State Chip      Clock     Pace  Age Age        Division Division  
                                                          Time      Time                Percentage Place              
===== ===================== ====== ================ ===== ========= ========= ===== === ========== ======== ========= 
1     Stephen Hansen        M      Tampa            FL    1:35:57.1 1:35:58.2 7:16  31  61.3       1        M Overall 
2     Christopher Campbell  M      Tampa            FL    1:39:49.0 1:39:53.2 7:34  30  59.0       1        M 1-99    
3     Christopher Hagemeyer M      Apollo Beach     FL    1:39:49.3 1:39:53.7 7:34  37  59.7       2        M 1-99    
4     Brandon Linder        M      Bradenton        FL    1:42:38.7 1:42:43.5 7:47  31  57.3       3        M 1-99    
5     Seth Greenwood        M      Claxton          GA    1:43:12.8 1:43:14.3 7:49  31  57.0       4        M 1-99    
6     Natalie Piszek        F      GUlfport         FL    1:47:47.7 1:47:53.1 8:10  37  62.1       1        F Overall 
7     Stefan Brors          M      Troisdorf        NW    1:48:02.4 1:48:05.1 8:11  46  58.8       5        M 1-99    
8     Colin McConahay       M      BrandonBrandon   FL    1:48:29.0 1:48:31.4 8:13  39  55.5       6        M 1-99    
9     Darcy Crum            F      Bradenton        FL    1:49:57.8 1:50:02.6 8:20  34  60.2       1        F 1-99    
10    James Reese           M      Clearwater       FL    1:52:21.4 1:52:29.1 8:31  46  56.5       7        M 1-99    
11    Patrick Thompson      M      Auburndale       FL    2:02:08.8 2:02:18.7 9:15  28  48.2       8        M 1-99    
12    Samantha Katz         F      Tampa            FL    2:02:29.9 2:02:32.0 9:17  30  53.7       2        F 1-99    
13    rita Gutekunst        F      Saint Petersburg FL    2:02:37.6 2:02:41.3 9:17  53  63.2       3        F 1-99    
14    Anonymous Participant M                             2:03:00.9 2:03:13.7 9:19  46  51.6       9        M 1-99    
15    Roy Barruel           M      Clearwater       FL    2:05:39.1 2:05:52.3 9:31  49  51.8       10       M 1-99    
16    Janet Nelson          F      Tampa            FL    2:07:03.7 2:07:10.1 9:38  57  64.2       4        F 1-99    
17    Dathan Hayes          M      Lithia           FL    2:07:32.4 2:07:46.9 9:40  41  47.8       11       M 1-99    
18    Nicholas DiNisio      M      Thonotosassa     FL    2:10:29.2 2:10:40.4 9:53  53  51.7       12       M 1-99    
19    Whitney Blankenship   F      Tampa            FL    2:10:46.3 2:10:52.4 9:54  26  50.3       5        F 1-99    
20    Matt Jacobs           M      Tampa            FL    2:11:15.7 2:11:18.2 9:57  42  46.8       13       M 1-99    
21    Brian Farrell         M      Lutz             FL    2:12:17.4 2:12:26.6 10:01 44  47.2       14       M 1-99    
22    Laura Buckner         F      Palm Harbor      FL    2:12:46.8 2:12:50.6 10:04 51  57.0       6        F 1-99    
23    Thaddeus Brannon      M      Tampa            FL    2:13:21.2 2:13:36.3 10:06 46  47.6       15       M 1-99    
24    Michael Donovan       M      Valrico          FL    2:13:48.8 2:13:55.1 10:08 47  47.8       16       M 1-99    
25    Donald Schlea         M      Saint Petersburg FL    2:13:59.2 2:14:11.1 10:09 59  53.2       17       M 1-99    
26    Joe Wegloski          M      Rocky River      OH    2:15:26.7 2:15:31.9 10:16 52  49.4       18       M 1-99    
27    Matthew Carpenter     M      Tampa            FL    2:15:41.8 2:15:51.1 10:17 29  43.4       19       M 1-99    
28    Ryan Jones            M      Weeki Wachee     FL    2:16:30.7 2:16:31.7 10:21 36  43.5       20       M 1-99    
29    KD Braden             F      Ocoee            FL    2:18:08.8 2:18:21.9 10:28 49  53.5       7        F 1-99    
30    Michelle Susud        F      Mooresville      IN    2:18:14.1 2:18:24.4 10:28 45  51.2       8        F 1-99    
31    Colleen Schlea        F      St Petersburg    FL    2:18:22.9 2:18:34.6 10:29 52  55.3       9        F 1-99    
32    Sheila Bakken         F      Tampa            FL    2:18:44.7 2:18:46.8 10:31 44  50.5       10       F 1-99    
33    Jon Ehrenfried        M      Tampa            FL    2:19:43.6 2:19:57.6 10:35 46  45.4       21       M 1-99    
34    VANESSA TUCK          F      Wesley Chapel    FL    2:23:14.1 2:23:18.2 10:51 36  46.5       11       F 1-99    
35    Christina Ingellis    F      Riverview        FL    2:23:41.2 2:23:55.1 10:53 24  45.7       12       F 1-99    
36    Yolanda Hart          F      Bradenton        FL    2:24:32.4 2:24:39.7 10:57 42  47.7       13       F 1-99    
37    Jenni Bouland         F      Tampa            FL    2:24:35.7 2:24:42.8 10:57 41  47.3       14       F 1-99    
38    Anonymous Participant M                             2:24:55.7 2:25:07.5 10:59 50  45.3       22       M 1-99    
39    Laurie Heckman        F      Winter Garden    FL    2:25:59.0 2:26:03.6 11:04 42  47.2       15       F 1-99    
40    Michael Perry         M      Tampa            FL    2:26:30.6 2:26:31.6 11:06 55  46.9       23       M 1-99    
41    Joe Hanna             M      Buffalo          NY    2:29:33.2 2:29:43.4 11:20 38  40.0       24       M 1-99    
42    Anonymous Participant M                             2:31:14.7 2:31:23.8 11:27 47  42.3       25       M 1-99    
43    Yvette Eudy           F      Gibsonton        FL    2:31:52.6 2:31:59.3 11:30 52  50.4       16       F 1-99    
44    Martha Mayer          F      Tampa            FL    2:32:27.5 2:32:44.5 11:33 56  52.8       17       F 1-99    
45    James Heckman         M      Winter Garden    FL    2:33:02.2 2:33:06.8 11:36 55  44.9       26       M 1-99    
46    Samuel Tavarez        M      Valrico          FL    2:40:15.4 2:40:24.1 12:08 46  39.6       27       M 1-99    
47    Rebecca Humbert       F      Polk City        FL    2:40:43.8 2:40:56.5 12:11 42  42.9       18       F 1-99    
48    Julio Heredia         M      Orlando          FL    2:44:33.3 2:44:39.3 12:28 52  40.6       28       M 1-99    
49    McHudson Theodore     M      Apollo Beach     FL    2:52:55.5 2:53:01.3 13:06 54  39.4       29       M 1-99    
50    Anonymous Participant M                             2:53:22.3 2:53:30.5 13:08 48  37.2       30       M 1-99    
51    Jo Rowe               F      Lakeland         FL    2:54:50.0 2:54:59.5 13:15 51  43.3       19       F 1-99    
52    JOSE CARLOS VEGA      M      Wesley Chapel    FL    3:01:36.7 3:01:43.8 13:46 49  35.9       31       M 1-99    
53    Valerie Smith         F      Safety Harbor    FL    3:04:27.7 3:04:39.8 13:58 45  38.3       20       F 1-99    
54    Wendy Dulin           F      Safety Harbor    FL    3:04:27.7 3:04:40.3 13:58 32  35.7       21       F 1-99    
55    Courtney Scott        F      Winter Haven     FL    3:32:45.2 3:32:59.7 16:07 23  30.9       22       F 1-99    
56    Deanna Watson         F      Tampa            FL    3:34:35.1 3:34:49.9 16:15 42  32.1       23       F 1-99    
57    Ashley Mulder         F      Tampa            FL    3:35:09.1 3:35:19.4 16:18 26  30.5       24       F 1-99    


Top Male Finisher - Overall
Place Name           Bib Age Overall Gender Location    Time      
===== ============== === === ======= ====== =========== ========= 
1     Stephen Hansen 54  31  1       M      Tampa FL US 1:35:57.1 


Top Female Finisher - Overall
Place Name           Bib Age Overall Gender Location       Time      
===== ============== === === ======= ====== ============== ========= 
1     Natalie Piszek 127 37  6       F      GUlfport FL US 1:47:47.7 

Embed Code