The Veteran's Run

Sun November 8, 2020 Tampa, FL US 33607 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Name                    Gender City                State Chip      Clock     Pace  Age Age        Division Division     
                                                               Time      Time                Percentage Place                 
===== ======================= ====== =================== ===== ========= ========= ===== === ========== ======== ============ 
1     Tommy Ramirez           M      Saint Cloud         FL    35:37.1   35:37.8   5:44  47  82.3       1        M Overall    
2     John Distler            M      Painesville         OH    40:22.5   43:40.6   6:30  30  66.2       1        M 27-34      
3     John Gans               M      Brooksville         FL    42:49.4   42:56.3   6:54  46  67.9       1        M 35-49      
4     Charles Points          M      Spring Hill         FL    44:00.4   47:22.3   7:05  41  63.5       2        M 35-49      
5     Trond Lundberg          M      Tampa               FL    44:38.8   47:56.8   7:11  56  70.9       1        M 56-59      
6     Ralph Tauran            M      Dade City           FL    45:37.7   48:59.2   7:21  20  58.6       1        M 20-26      
7     Rogelio Charrez         M      Clearwater          FL    46:03.0   46:09.5   7:25  28  58.0       2        M 27-34      
8     Greg O'Keefe            M      Tampa               FL    46:07.3   46:07.7   7:25  53  66.8       1        M 50-55      
9     Nicholas Sotherlund     M      Sebring             FL    46:13.5   49:31.4   7:26  24  57.8       2        M 20-26      
10    Baylee Schreier         F      Tampa               FL    46:20.4   49:43.4   7:27  27  65.5       1        F Overall    
11    Jackie Bradley          F      Odessa              FL    46:31.9   46:34.3   7:29  43  68.5       1        F 35-49      
12    Jody C. Miller          M      Lutz                FL    48:43.4   48:49.3   7:50  50  61.7       2        M 50-55      
13    Rachel Gandee           F      New Port Richey     FL    49:08.3   49:10.9   7:54  41  64.0       2        F 35-49      
14    Derrick Legoas          M      Oldsmar             FL    49:37.0   49:40.3   7:59  32  53.9       3        M 27-34      
15    Danielle Browning       F      Crystal River       FL    49:57.4   53:18.9   8:02  30  60.7       1        F 27-34      
16    Lindsey O’Brennan     F      Tampa               FL    49:59.5   50:04.0   8:03  35  61.1       3        F 35-49      
17    Tom Sterner             M      Palmetto            FL    50:10.0   53:34.6   8:04  43  56.5       3        M 35-49      
18    Amber Summers           F      Tampa               FL    50:36.0   53:58.7   8:09  26  59.9       1        F 20-26      
19    Kelly Chandler          F      Painesville         OH    51:27.1   54:47.9   8:17  31  59.0       2        F 27-34      
20    Bradley Gullett         M      Saint Petersburg    FL    51:31.5   54:54.0   8:18  26  51.9       3        M 20-26      
21    Amanda Azubuike         F      Tampa               FL    51:39.5   54:59.7   8:19  48  64.8       4        F 35-49      
22    Edward Pritchard        M      Odessa              FL    52:07.1   55:27.5   8:23  60  62.9       1        M 60-99      
23    Edward Todd             M      Tampa               FL    52:33.3   56:00.3   8:27  36  51.5       4        M 35-49      
24    Aiden Amann             M      Palm Harbor         FL    52:54.6   56:13.4   8:31  16  51.5       1        M 15-19      
25    Theresa Winterhalter    F      Clearwater          FL    52:56.5   56:23.1   8:31  54  68.0       1        F 50-55      
26    Kelly Gardner           F      Tampa               FL    52:58.6   53:01.9   8:32  40  59.0       5        F 35-49      
27    JESUS HERNANDEZ-GARCIA  M      San Juan            PR    53:03.3   56:27.7   8:32  35  50.8       5        M 35-49      
28    Luisa Walker            F      Lithia              FL    53:11.8   53:17.3   8:34  41  59.1       6        F 35-49      
29    Charlie Barrett         M      Saint Petersburg    FL    53:12.5   57:30.0   8:34  36  50.9       6        M 35-49      
30    Ron Guentzler           M      Rock Creek          OH    53:57.8   57:16.9   8:41  38  50.7       7        M 35-49      
31    Kandice Thomason        F      Tampa               FL    54:01.7   57:21.2   8:42  31  56.1       3        F 27-34      
32    Reggie Hendricks        M      Brandon             FL    54:08.0   54:12.2   8:43  59  60.0       2        M 56-59      
33    Heather Woods           F      Saint Petersburg    FL    54:08.4   54:21.8   8:43  31  56.0       4        F 27-34      
34    Michael McLendon        M      Tampa               FL    54:18.2   57:39.3   8:44  46  53.5       8        M 35-49      
35    Oskar Calderon          M      Lithia              FL    54:22.6   54:32.0   8:45  50  55.3       3        M 50-55      
36    Darcy Herbst            F      Tampa               FL    54:24.6   57:55.3   8:45  26  55.7       2        F 20-26      
37    Kevin Smith             M      Plant Citylant City FL    54:33.1   58:06.2   8:47  38  50.1       9        M 35-49      
38    Mitchell Garner         M      Ann Arbor           MI    54:37.4   54:43.0   8:47  68  64.8       2        M 60-99      
39    Scott Williamson        M      Bradenton           FL    54:47.9   55:02.8   8:49  37  49.6       10       M 35-49      
40    Jason Shipman           M      Tampa               FL    54:50.3   54:57.8   8:50  26  48.7       4        M 20-26      
41    Brandy Alexander        F      Lithia              FL    54:59.3   58:18.8   8:51  40  56.8       7        F 35-49      
42    Eddie Barnes            M      Lutz                FL    55:01.8   58:30.8   8:51  24  48.5       5        M 20-26      
43    Irvin Reed              M      Tampa               FL    55:09.3   58:43.8   8:53  30  48.4       4        M 27-34      
44    Bob Gray                M      Lakeland            FL    55:24.4   55:30.5   8:55  40  50.0       11       M 35-49      
45    Terry Gruchow           M      Oldsmar             FL    55:35.8   59:07.8   8:57  63  60.7       3        M 60-99      
46    Brian Gibbs             M      Tampa               FL    56:04.1   59:28.3   9:01  27  47.7       5        M 27-34      
47    Marcus Wright           M      Brandon             FL    56:04.4   59:32.0   9:01  28  47.6       6        M 27-34      
48    Alex De Leon            M      Brandon             FL    56:05.6   59:24.4   9:02  31  47.7       7        M 27-34      
49    Jason Skerritt          M      Saint Petersburg    FL    56:15.6   56:21.9   9:03  34  47.8       8        M 27-34      
50    Laurent Vaucheret       M      Clearwater          FL    56:20.2   59:43.6   9:04  37  48.3       12       M 35-49      
51    Alfredo Torrealba       M      Clearwater          FL    56:21.4   56:27.9   9:04  40  49.2       13       M 35-49      
52    Austin Judd             M      New Port Richey     FL    56:30.1   56:31.1   9:06  17  47.7       2        M 15-19      
53    Deanna Hutchins         F      Valrico             FL    56:44.3   1:00:03.5 9:08  51  61.1       2        F 50-55      
54    Ana Calderon            F      Tampa               FL    56:53.9   1:00:25.2 9:09  39  54.6       8        F 35-49      
55    Khizran Usman           F      Sarasota            FL    56:56.4   57:04.5   9:10  40  54.9       9        F 35-49      
56    David Vargas            M      Tampa               FL    57:07.6   1:00:34.1 9:12  34  47.1       9        M 27-34      
57    Taylor Goode            F      Saint Petersburg    FL    57:10.0   1:00:34.8 9:12  28  53.1       5        F 27-34      
58    Nelson Cardona          M      Valrico             FL    57:22.6   1:00:58.6 9:14  60  57.2       4        M 60-99      
59    Amanda Boettcher        F      Tampa               FL    57:40.1   57:45.3   9:17  35  53.0       10       F 35-49      
60    Amanda Regalado         F      Hollywood           FL    57:43.5   57:56.6   9:17  27  52.5       6        F 27-34      
61    Alana Johnson           F      Clearwater          FL    57:57.7   1:01:24.8 9:20  33  52.5       7        F 27-34      
62    Joshua Boeckman         M      Tampa               FL    58:02.3   1:01:39.2 9:20  27  46.0       10       M 27-34      
63    Brandon Boettcher       M      Tampa               FL    58:08.8   58:13.8   9:21  36  46.5       14       M 35-49      
64    Valerie Ambrioso-Taylor F      Riverview           FL    58:52.6   1:02:12.9 9:29  49  57.5       11       F 35-49      
65    Angeline Santi          F      Palm Harbor         FL    59:18.5   59:21.1   9:33  40  52.7       12       F 35-49      
66    Kristin Kender          F      Troy                MI    59:31.4   1:02:52.4 9:35  40  52.5       13       F 35-49      
67    Casey Barile            F      Tampa               FL    59:33.0   59:36.7   9:35  35  51.3       14       F 35-49      
68    Phyllis Henry           F      Aldie               VA    1:00:00.5 1:00:08.2 9:39  54  60.0       3        F 50-55      
69    Sue Brown Nickerson     F      Valparaiso          IN    1:00:03.6 1:00:09.6 9:40  58  63.0       1        F 56-59      
70    Beverly Miller          F      Brandon             FL    1:00:06.3 1:03:29.3 9:40  35  50.8       15       F 35-49      
71    Theresa Rodriguez       F      Land O Lakes        FL    1:00:44.0 1:04:21.0 9:46  54  59.2       4        F 50-55      
72    Edwin Rodriguez         M      Land O Lakes        FL    1:00:44.5 1:04:21.2 9:47  60  54.0       5        M 60-99      
73    Kimberly Nietubicz      F      Newark              DE    1:00:46.2 1:04:18.7 9:47  34  50.1       8        F 27-34      
74    Danielle Bova           F      Tampa               FL    1:00:58.1 1:04:36.4 9:49  41  51.6       16       F 35-49      
75    Unknown Partic. 396     M                                1:01:02.5 1:04:26.7 9:49                 1        No Age Given 
76    Erica Gardner           F      Lutz                FL    1:01:04.7 1:04:29.1 9:50  37  50.4       17       F 35-49      
77    John Messer             M      Lutz                FL    1:01:10.2 1:04:36.9 9:51  42  46.0       15       M 35-49      
78    Monica Aguilar          F      Oldsmar             FL    1:01:15.9 1:01:35.7 9:52  44  52.5       18       F 35-49      
79    Steve Kowalke           M      Lithia              FL    1:01:53.3 1:05:14.1 9:58  51  49.0       4        M 50-55      
80    Christy Taylor          F      Lutz                FL    1:02:21.4 1:05:49.6 10:02 43  51.1       19       F 35-49      
81    Kevin Kelty             M      Tampa               FL    1:02:45.5 1:06:12.1 10:06 49  47.5       16       M 35-49      
82    Laurie Godwin           F      Plant City          FL    1:02:56.6 1:06:20.4 10:08 45  51.6       20       F 35-49      
83    Jodie Ellis             F      Riverview           FL    1:02:57.9 1:06:26.3 10:08 56  58.6       2        F 56-59      
84    Brittany McGee          F      Weeki Wachee        FL    1:02:59.5 1:06:21.6 10:08 28  48.2       9        F 27-34      
85    Tam Vo                  F      Valrico             FL    1:03:17.5 1:03:23.9 10:11 46  51.8       21       F 35-49      
86    Brian Morris            M      Lutz                FL    1:03:32.0 1:03:43.2 10:13 47  46.1       17       M 35-49      
87    Jennifer Morris         F      Lutz                FL    1:03:32.1 1:03:43.2 10:13 42  49.8       22       F 35-49      
88    Nicole Mosier           F      Saint Petersburg    FL    1:03:52.6 1:04:00.4 10:17 36  48.0       23       F 35-49      
89    Luisa Mayer             F      Tampa               FL    1:03:58.8 1:07:35.7 10:18 52  54.9       5        F 50-55      
90    Carrie Damaska          F      Tampa               FL    1:03:58.8 1:07:35.4 10:18 41  49.1       24       F 35-49      
91    Vedant Agarwal          M      Tampa               FL    1:04:05.9 1:07:46.9 10:19 15  43.2       3        M 15-19      
92    Clifton Williams        M      Wesley Chapel       FL    1:04:10.5 1:07:40.4 10:20 43  44.2       18       M 35-49      
93    Daniel Lopes            M      Orlando             FL    1:04:25.6 1:07:51.4 10:22 40  43.0       19       M 35-49      
94    Steve Janiak            M      Chelmsford          MA    1:04:37.4 1:08:09.8 10:24 55  48.5       5        M 50-55      
95    Alyssa Gans             F      Brooksville         FL    1:04:42.2 1:04:49.2 10:25 14  50.6       1        F 10-14      
96    Cristina Chiricosta     F      Brandon             FL    1:04:45.5 1:08:08.0 10:25 38  47.7       25       F 35-49      
97    Maggie White            F      Palm Harbor         FL    1:04:46.7 1:04:59.3 10:26 46  50.6       26       F 35-49      
98    Patrick Ofenloch        M      Palm Harbor         FL    1:04:59.4 1:08:25.7 10:28 31  41.1       11       M 27-34      
99    Meredith Seeley         F      TampaTampa          FL    1:05:51.6 1:06:12.0 10:36 39  47.1       27       F 35-49      
100   Patrick Morrison        M      Tampa               FL    1:06:30.2 1:09:53.9 10:42 53  46.3       6        M 50-55      
101   Lynn Kilroy             F      Tampa               FL    1:06:30.3 1:09:53.8 10:42 48  50.3       28       F 35-49      
102   Kelcey Ogrodny          F      Palm Harbor         FL    1:06:33.2 1:06:43.5 10:43 36  46.1       29       F 35-49      
103   Amelia Mathis           F      Saint Petersburg    FL    1:06:35.2 1:10:03.5 10:43 23  45.6       3        F 20-26      
104   Andrea Cardwell         F      Lutz                FL    1:06:36.8 1:10:09.7 10:43 44  48.3       30       F 35-49      
105   Jonathan Myers          M      Palm Harbor         FL    1:06:46.2 1:10:26.1 10:45 54  46.6       7        M 50-55      
106   KIM OWENS               F      Palm Harbor         FL    1:06:48.6 1:07:00.6 10:45 46  49.0       31       F 35-49      
107   Linda Lysinger          F      Parrish             FL    1:06:54.4 1:10:13.0 10:46 58  56.6       3        F 56-59      
108   Walter Lysinger         M      Parrish             FL    1:06:54.5 1:10:13.2 10:46 59  48.6       3        M 56-59      
109   Tracy Kimball           F      Saint Petersburg    FL    1:07:06.9 1:10:37.4 10:48 48  49.9       32       F 35-49      
110   Jennifer Brown          F      Plant City          FL    1:07:30.4 1:07:36.8 10:52 40  46.3       33       F 35-49      
111   Ralph Schofield         M      Pensacola           FL    1:07:45.5 1:11:19.4 10:54 35  39.8       20       M 35-49      
112   Inja Obrien             F      Pinellas Park       FL    1:07:52.0 1:08:02.2 10:55 48  49.3       34       F 35-49      
113   Mark Kennedy            M      Tampa               FL    1:08:00.4 1:11:29.6 10:57 44  42.1       21       M 35-49      
114   Crystal Jewell          F      Seminole            FL    1:08:18.3 1:11:59.0 11:00 36  44.9       35       F 35-49      
115   Connie Campbell         F      Tampa               FL    1:08:33.8 1:11:59.6 11:02 52  51.2       6        F 50-55      
116   Billy Hartman           M      Pinellas Park       FL    1:08:33.8 1:12:00.1 11:02 45  42.1       22       M 35-49      
117   Karina Mong             F      Dover               FL    1:08:48.3 1:08:53.6 11:04 37  44.7       36       F 35-49      
118   Lisa Rippe              F      Minneapolisa        MN    1:08:58.9 1:09:04.5 11:06 51  50.3       7        F 50-55      
119   Lisa Roper Maneval      F      Lithia              FL    1:09:04.8 1:12:25.5 11:07 44  46.5       37       F 35-49      
120   Timothy Maneval         M      Lithia              FL    1:09:04.9 1:12:25.2 11:07 40  40.1       23       M 35-49      
121   Cristina Chagas Papale  F      Palmetto            GA    1:09:05.5 1:09:24.6 11:07 43  46.1       38       F 35-49      
122   Kayleigh Bordenkircher  F      Tampa               FL    1:09:09.4 1:12:40.0 11:08 29  43.9       10       F 27-34      
123   Jessica Cain            F      Tampa               FL    1:09:19.8 1:09:41.1 11:09 37  44.4       39       F 35-49      
124   Amy Guisinger           F      Oldsmar             FL    1:09:21.5 1:09:30.6 11:10 43  46.0       40       F 35-49      
125   Steve Skeen             M      Valrico             FL    1:09:22.4 1:12:51.1 11:10 46  41.9       24       M 35-49      
126   Jeanne Keeney           F      Apollo Beach        FL    1:09:31.3 1:12:53.2 11:11 62  57.5       1        F 60-99      
127   Rhianna Heinzelman      F      Tampa               FL    1:09:31.9 1:13:09.4 11:11 42  45.5       41       F 35-49      
128   Samantha Martinez       F      Tampa               FL    1:09:37.0 1:09:52.6 11:12 33  43.7       11       F 27-34      
129   Stephani Heirshberg     F      Tampa               FL    1:09:41.5 1:13:16.7 11:13 37  44.1       42       F 35-49      
130   Barbara Foster          F      Apopka              FL    1:09:52.3 1:09:59.5 11:15 69  63.3       2        F 60-99      
131   Donna Cline             F      Seffner             FL    1:09:53.6 1:10:02.5 11:15 54  51.5       8        F 50-55      
132   Jerica Martinez         F      Tampa               FL    1:10:44.7 1:14:08.6 11:23 23  42.9       4        F 20-26      
133   Ling Dixon              F      Perrysburg          OH    1:10:57.1 1:14:36.2 11:25 48  47.2       43       F 35-49      
134   Shelby Luedtke          F      Largo               FL    1:10:59.7 1:14:36.2 11:26 27  42.7       12       F 27-34      
135   Kenneth Hagood          M      Largo               FL    1:11:03.4 1:11:04.9 11:26 40  39.0       25       M 35-49      
136   Nicole Leontsinis       F      Tampa               FL    1:11:06.7 1:11:27.0 11:27 48  47.1       44       F 35-49      
137   Karena Burnette         F      Lakeland            FL    1:11:20.3 1:14:59.3 11:29 44  45.1       45       F 35-49      
138   Megan McGee             F      Plant City          FL    1:11:20.7 1:14:59.6 11:29 37  43.1       46       F 35-49      
139   Michelle Haers          F      Pinellas Park       FL    1:11:21.3 1:11:42.8 11:29 55  51.1       9        F 50-55      
140   Nichole Richeson        F      Tampa               FL    1:12:56.1 1:16:34.4 11:44 39  42.6       47       F 35-49      
141   Alissa Zaharis-Molina   F      Tampa               FL    1:13:28.7 1:17:02.0 11:50 39  42.3       48       F 35-49      
142   Elizabeth Guidry        F      Lutz                FL    1:13:32.2 1:17:01.2 11:50 24  41.2       5        F 20-26      
143   Amy Gustafson           F      Saint Petersburg    FL    1:13:39.4 1:17:19.8 11:51 54  48.9       10       F 50-55      
144   Brett Hutchins          M      Valrico             FL    1:13:50.0 1:17:15.7 11:53 61  44.8       6        M 60-99      
145   Mary Golkar             F      Tampa               FL    1:13:57.9 1:17:19.6 11:54 40  42.2       49       F 35-49      
146   Nadia Pirkle            F      Lutz                FL    1:14:31.3 1:14:44.5 12:00 36  41.1       50       F 35-49      
147   Melissa Thomas          F      Clearwater          FL    1:14:54.1 1:15:05.5 12:03 51  46.3       11       F 50-55      
148   Veronica Rodriguez      F      Saint Petersburg    FL    1:15:16.1 1:19:30.7 12:07 28  40.3       13       F 27-34      
149   Jason Swink             M      Riverview           FL    1:15:38.0 1:18:59.6 12:10 48  39.1       26       M 35-49      
150   Teresa Spencer          F      Wesley Chapel       FL    1:15:39.6 1:19:12.9 12:11 53  47.0       12       F 50-55      
151   Jessica Kings           F      Tampa               FL    1:15:40.6 1:19:10.5 12:11 33  40.2       14       F 27-34      
152   Deanna Katz             F      Tampa               FL    1:15:46.1 1:19:22.0 12:12 52  46.3       13       F 50-55      
153   Brianne Perez           F      Dunedin             FL    1:15:54.3 1:19:22.7 12:13 36  40.4       51       F 35-49      
154   Brittany Khorsandian    F      Tampa               FL    1:16:00.9 1:16:14.1 12:14 26  39.9       6        F 20-26      
155   Ashlee LeCompte         F      Tampa               FL    1:16:29.5 1:20:01.0 12:19 28  39.7       15       F 27-34      
156   Tiffany Liu             F      Riverview           FL    1:16:52.2 1:17:03.8 12:22 43  41.5       52       F 35-49      
157   Lisa Santelli           F      Tampa               FL    1:16:54.6 1:20:32.0 12:23 43  41.5       53       F 35-49      
158   Lan Pham                F      Largo               FL    1:16:54.8 1:20:22.5 12:23 43  41.5       54       F 35-49      
159   Candy Rodriguez         F      Tampa               FL    1:17:43.3 1:21:18.8 12:30 26  39.0       7        F 20-26      
160   James Wannamaker        M      Palm Harbor         FL    1:17:48.9 1:21:25.2 12:31 70  46.5       7        M 60-99      
161   Leah Churchill          F      Land O Lakes        FL    1:17:54.2 1:21:31.7 12:32 48  43.0       55       F 35-49      
162   Meg Romero              F      La Plata            MD    1:18:18.0 1:21:52.9 12:36 44  41.1       56       F 35-49      
163   Allyssa Bouvet          F      Wesley Chapel       FL    1:18:36.3 1:22:09.8 12:39 41  40.0       57       F 35-49      
164   Susan Hodge             F      Land O Lakes        FL    1:18:36.5 1:22:10.0 12:39 48  42.6       58       F 35-49      
165   Laura Williamson        F      Bradenton           FL    1:18:41.4 1:18:57.2 12:40 33  38.7       16       F 27-34      
166   Chris Thames            M      Bradenton           FL    1:18:42.5 1:18:56.8 12:40 42  35.8       27       M 35-49      
167   Rick McClain            M      Palmetto            FL    1:18:42.7 1:18:56.9 12:40 46  36.9       28       M 35-49      
168   Aindrea Morris          F      Tarpon Springs      FL    1:18:57.2 1:19:11.1 12:42 39  39.3       59       F 35-49      
169   Tracy Plante            F      Saint Petersburg    FL    1:19:09.1 1:22:51.9 12:44 41  39.7       60       F 35-49      
170   Kristin Plante          F      Saint Petersburg    FL    1:19:09.5 1:22:52.3 12:44 44  40.6       61       F 35-49      
171   Stephen Fern            M      Tampa               FL    1:19:11.8 1:19:11.8 12:45 53  38.9       8        M 50-55      
172   Susan Mitchell          F      Tampa               FL    1:19:53.5 1:23:24.2 12:51 68  54.6       3        F 60-99      
173   Anita Martin            F      Safety Harbor       FL    1:20:38.4 1:24:12.6 12:59 50  42.5       14       F 50-55      
174   Jessica Gonzalez        F      Wesley Chapel       FL    1:20:56.0 1:21:00.5 13:01 40  38.6       62       F 35-49      
175   Brandon Basista         M      Wesley Chapel       FL    1:20:56.7 1:21:01.4 13:02 36  33.4       29       M 35-49      
176   Ibsen Garcia            M      Tampa               FL    1:21:26.3 1:24:58.6 13:06 28  32.8       12       M 27-34      
177   Michael Butler          M      Hudson              FL    1:21:50.0 1:25:21.8 13:10 50  36.7       9        M 50-55      
178   Julissa Esquea          F      Orlando             FL    1:22:36.5 1:26:08.2 13:18 28  36.7       17       F 27-34      
179   Trecia Jones            F      Orlando             FL    1:23:35.0 1:27:09.7 13:27 47  39.6       63       F 35-49      
180   David Toran             M      Lake Mary           FL    1:23:37.9 1:27:10.8 13:28 48  35.3       30       M 35-49      
181   Ashley Sclavakis        F      Oldsmar             FL    1:24:14.6 1:24:22.5 13:33 39  36.9       64       F 35-49      
182   Cathy Ordiway           F      Palm Harbor         FL    1:24:48.3 1:28:22.6 13:39 60  45.9       4        F 60-99      
183   Maureen Wingfield       F      Seminole            FL    1:24:59.0 1:28:26.5 13:41 43  37.5       65       F 35-49      
184   yulitza perez           F      Port Richey         FL    1:25:22.5 1:25:22.5 13:44 21  35.5       8        F 20-26      
185   Ashley Harris           F      Riverview           FL    1:26:03.7 1:29:37.0 13:51 45  37.7       66       F 35-49      
186   Brian Stancari          M      Safety Harbor       FL    1:26:08.7 1:29:46.8 13:52 56  36.7       4        M 56-59      
187   Kaycee Heiss            F      Tampa               FL    1:26:45.2 1:30:24.6 13:58 27  35.0       18       F 27-34      
188   Kerri Judd              F      New Port Richey     FL    1:27:01.8 1:27:02.5 14:00 46  37.6       67       F 35-49      
189   Cheryl Harman           F      Minneola            FL    1:27:10.4 1:27:22.0 14:02 46  37.6       68       F 35-49      
190   Sara Wallett            F      Orlando             FL    1:28:27.7 1:28:36.2 14:14 32  34.3       19       F 27-34      
191   Daniel Dollar           M      Saint Petersburg    FL    1:28:35.0 1:32:05.6 14:15 37  30.7       31       M 35-49      
192   Jocelyn Finocchiaro     F      Tampa               FL    1:29:00.7 1:32:23.6 14:20 45  36.5       69       F 35-49      
193   Kimberly Kelly-Clark    F      Lakeland            FL    1:29:56.8 1:33:28.2 14:29 54  40.0       15       F 50-55      
194   Jessica Fusiek          F      Wesley Chapel       FL    1:30:30.5 1:34:10.5 14:34 39  34.3       70       F 35-49      
195   Sarah Filderman         F      New York            NY    1:32:46.5 1:36:26.4 14:56 50  36.9       16       F 50-55      
196   Courtnie Hagood         F      Largo               FL    1:34:14.6 1:34:16.7 15:10 41  33.4       71       F 35-49      
197   Sandra Cowley           F      Tampa               FL    1:35:17.4 1:38:59.4 15:20 71  47.9       5        F 60-99      
198   Marilyn Lusher          F      Trinity             FL    1:35:21.7 1:39:04.6 15:21 66  44.4       6        F 60-99      
199   Tasha Santalucia        F      Apollo Beach        FL    1:35:51.9 1:39:31.6 15:26 44  33.5       72       F 35-49      
200   Matthew Northcutt       M      Palm Harbor         FL    1:35:52.7 1:39:28.2 15:26 67  36.6       8        M 60-99      
201   Lori Head               F      Largo               FL    1:35:53.0 1:39:28.4 15:26 52  36.6       17       F 50-55      
202   Anjella Theodore        F      Riverview           FL    1:36:17.6 1:39:49.6 15:30 30  31.5       20       F 27-34      
203   Benjamin Hart           M      Bradenton           FL    1:40:49.8 1:41:04.6 16:14 41  27.7       32       M 35-49      
204   Robin Mcpherson         F      Riverview           FL    1:42:53.4 1:43:03.1 16:34 50  33.3       18       F 50-55      
205   Ralph Sr Schofield      M      Tampa               FL    1:44:57.9 1:48:34.0 16:54 62  31.8       9        M 60-99      
206   CRISTINA ALVES          F      Saint Petersburg    FL    1:48:46.3 1:48:57.0 17:30 39  28.5       73       F 35-49      
207   Eduardo Mesquita        M      Tampa               FL    1:48:47.1 1:48:57.2 17:30 33  24.6       13       M 27-34      
208   Virginia Fleming        F      lutz                FL    2:09:24.3 2:12:42.5 20:50 38  23.9       74       F 35-49      
209   Jeff Fleming            M      lutz                FL    2:09:25.4 2:12:42.9 20:50 38  21.1       33       M 35-49      


Top Male Finisher - Overall
Place Name          Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ============= === === ======= ====== ================= ======= 
1     Tommy Ramirez 374 47  1       M      Saint Cloud FL US 35:37.1 


Top Female Finisher - Overall
Place Name            Bib Age Overall Gender Location    Time    
===== =============== === === ======= ====== =========== ======= 
1     Baylee Schreier 365 27  10      F      Tampa FL US 46:20.4 


Male 15 to 19
Place Name           Bib Age Overall Gender Location              Time      
===== ============== === === ======= ====== ===================== ========= 
1     Aiden Amann    377 16  24      M      Palm Harbor FL US     52:54.6   
2     Austin Judd    219 17  52      M      New Port Richey FL US 56:30.1   
3     Vedant Agarwal 372 15  91      M      Tampa FL US           1:04:05.9 


Male 20 to 26
Place Name                Bib Age Overall Gender Location               Time    
===== =================== === === ======= ====== ====================== ======= 
1     Ralph Tauran        344 20  6       M      Dade City FL US        45:37.7 
2     Nicholas Sotherlund 297 24  9       M      Sebring FL US          46:13.5 
3     Bradley Gullett     245 26  20      M      Saint Petersburg FL US 51:31.5 


Male 27 to 34
Place Name            Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== =============== === === ======= ====== ================= ======= 
1     John Distler    379 30  2       M      Painesville OH US 40:22.5 
2     Rogelio Charrez 210 28  7       M      Clearwater FL US  46:03.0 
3     Derrick Legoas  182 32  14      M      Oldsmar FL US     49:37.0 


Male 35 to 49
Place Name           Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ============== === === ======= ====== ================= ======= 
1     John Gans      175 46  3       M      Brooksville FL US 42:49.4 
2     Charles Points 341 41  4       M      Spring Hill FL US 44:00.4 
3     Tom Sterner    296 43  17      M      Palmetto FL US    50:10.0 


Male 50 to 55
Place Name           Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ============== === === ======= ====== ============ ======= 
1     Greg O'Keefe   179 53  8       M      Tampa FL US  46:07.3 
2     Jody C. Miller 184 50  12      M      Lutz FL US   48:43.4 
3     Oskar Calderon 336 50  35      M      Lithia FL US 54:22.6 


Male 56 to 59
Place Name             Bib Age Overall Gender Location      Time      
===== ================ === === ======= ====== ============= ========= 
1     Trond Lundberg   273 56  5       M      Tampa FL US   44:38.8   
2     Reggie Hendricks 137 59  32      M      Brandon FL US 54:08.0   
3     Walter Lysinger  299 59  108     M      Parrish FL US 1:06:54.5 


Male 60 and Over
Place Name             Bib Age Overall Gender Location        Time    
===== ================ === === ======= ====== =============== ======= 
1     Edward Pritchard 293 60  22      M      Odessa FL US    52:07.1 
2     Mitchell Garner  164 68  38      M      Ann Arbor MI US 54:37.4 
3     Terry Gruchow    373 63  45      M      Oldsmar FL US   55:35.8 


Female 10 to 14
Place Name        Bib Age Overall Gender Location          Time      
===== =========== === === ======= ====== ================= ========= 
1     Alyssa Gans 176 14  95      F      Brooksville FL US 1:04:42.2 


Female 20 to 26
Place Name          Bib Age Overall Gender Location               Time      
===== ============= === === ======= ====== ====================== ========= 
1     Amber Summers 326 26  18      F      Tampa FL US            50:36.0   
2     Darcy Herbst  310 26  36      F      Tampa FL US            54:24.6   
3     Amelia Mathis 357 23  103     F      Saint Petersburg FL US 1:06:35.2 


Female 27 to 34
Place Name              Bib Age Overall Gender Location            Time    
===== ================= === === ======= ====== =================== ======= 
1     Danielle Browning 252 30  15      F      Crystal River FL US 49:57.4 
2     Kelly Chandler    380 31  19      F      Painesville OH US   51:27.1 
3     Kandice Thomason  334 31  31      F      Tampa FL US         54:01.7 


Female 35 to 49
Place Name                Bib Age Overall Gender Location              Time    
===== =================== === === ======= ====== ===================== ======= 
1     Jackie Bradley      223 43  11      F      Odessa FL US          46:31.9 
2     Rachel Gandee       217 41  13      F      New Port Richey FL US 49:08.3 
3     Lindsey O’Brennan 171 35  16      F      Tampa FL US           49:59.5 


Female 50 to 55
Place Name                 Bib Age Overall Gender Location         Time      
===== ==================== === === ======= ====== ================ ========= 
1     Theresa Winterhalter 340 54  25      F      Clearwater FL US 52:56.5   
2     Deanna Hutchins      294 51  53      F      Valrico FL US    56:44.3   
3     Phyllis Henry        153 54  68      F      Aldie VA US      1:00:00.5 


Female 56 to 59
Place Name                Bib Age Overall Gender Location         Time      
===== =================== === === ======= ====== ================ ========= 
1     Sue Brown Nickerson 285 58  69      F      Valparaiso IN US 1:00:03.6 
2     Jodie Ellis         345 56  83      F      Riverview FL US  1:02:57.9 
3     Linda Lysinger      300 58  107     F      Parrish FL US    1:06:54.4 


Female 60 and Over
Place Name           Bib Age Overall Gender Location           Time      
===== ============== === === ======= ====== ================== ========= 
1     Jeanne Keeney  347 62  126     F      Apollo Beach FL US 1:09:31.3 
2     Barbara Foster 178 69  130     F      Apopka FL US       1:09:52.3 
3     Susan Mitchell 144 68  172     F      Tampa FL US        1:19:53.5 

Embed Code