The Veteran's Run

Sun November 8, 2020 Tampa, FL US 33607 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                   Gender City              State Country Clock     Chip      Pace  Age Division Division     
                                                                        Time      Time                Place                 
===== === ====================== ====== ================= ===== ======= ========= ========= ===== === ======== ============ 
1     419 Matthew Goolsby        M      Apollo Beach      FL    US      41:00.1   41:00.1   6:36  31  1        M Overall    
2     408 Keegan mcbride         M      Winter Garden     FL    US      41:25.2   41:25.2   6:40  14  1        M 10-14      
3     291 Nathaniel Levesque     M      Tampa             FL    US      41:59.2   41:52.6   6:44  30  1        M 27-34      
4     266 Nikki Sparbeck         F      Tampa             FL    US      43:02.7   43:02.7   6:56  33  1        F Overall    
5     382 Zachary Mason          M      Largo             FL    US      43:34.5   43:34.5   7:01  35  1        M 35-41      
6     184 Waidson Duarte         M      Pinellas Park     FL    US      43:46.6   43:40.7   7:02  38  2        M 35-41      
7     318 Cynthia Bequette       F      Brandon           FL    US      52:35.6   44:14.3   7:07  56  1        F 56-60      
8     210 Cody Vanderpol         M      Tampa             FL    US      45:07.2   45:00.9   7:15  34  2        M 27-34      
9     185 Tiffany Price          F      Tampa             FL    US      45:59.1   45:43.2   7:21  38  1        F 35-41      
10    437 Dougin Walker          M      Princeton         NJ    US      46:14.3   45:51.4   7:23  54  1        M 50-55      
11    260 Camille Mccue          F      Belleville        IL    US      46:05.6   45:54.5   7:23  38  2        F 35-41      
12    208 John Gans              M      Brooksville       FL    US      46:43.9   46:40.5   7:31  47  1        M 42-49      
13    389 Jeff Ealey             M      Sarasota          FL    US      46:53.0   46:53.0   7:33  57  1        M 56-60      
14    268 Jackie Bradley         F      Odessa            FL    US      47:07.3   46:57.9   7:33  44  1        F 42-49      
15    344 Jay Parker             M      Wesley Chapel     FL    US      47:10.8   47:09.5   7:35  50  2        M 50-55      
16    222 Abderrahim Bentarghi   M      Clearwater        FL    US      47:36.4   47:34.1   7:39  51  3        M 50-55      
17    198 Greg O'Keefe           M      Tampa             FL    US      48:08.1   48:08.1   7:45  54  4        M 50-55      
18    319 Jerica Martinez        F      Tampa             FL    US      56:29.6   48:08.2   7:45  23  1        F 20-26      
19    227 William Tennyson       M      Wesley Chapel     FL    US      51:24.1   48:09.4   7:45  49  2        M 42-49      
20    430 Josh Manske            M      Riverview         FL    US      53:14.6   48:14.2   7:46  30  3        M 27-34      
21    366 moses hensley          M      Clearwater        FL    US      48:42.1   48:38.1   7:50  35  3        M 35-41      
22    384 Jeanette Alford        F      Sarasota          FL    US      49:02.0   48:49.7   7:51  30  1        F 27-34      
23    283 Daylyn Williamson      F      Riverview         FL    US      52:06.6   49:04.2   7:54  28  2        F 27-34      
24    306 Ron Alanis             M      Land O Lakes      FL    US      52:25.2   49:10.6   7:55  50  5        M 50-55      
25    221 Marcia Larkin          F      Tampa             FL    US      49:40.0   49:34.5   7:59  49  2        F 42-49      
26    293 David Valdez           M      Tampa             FL    US      49:43.3   49:35.8   7:59  32  4        M 27-34      
27    177 Richard Cook           M      St. Petersburg    FL    US      49:52.8   49:51.9   8:01  61  1        M 61-65      
28    340 Ashley Koeppen         M      Venice            FL    US      53:49.6   50:46.3   8:10  36  4        M 35-41      
29    309 Derek Anderson         M      Saint Petersburg  FL    US      51:38.2   50:57.9   8:12  48  3        M 42-49      
30    327 David McQuade          M      Tampa             FL    US      51:17.7   51:05.9   8:13  43  4        M 42-49      
31    400 Mallory Persico        F      Saint Petersburg  FL    US      54:14.5   51:08.6   8:14  31  3        F 27-34      
32    230 Christopher Blinn      M      Tampa             FL    US      51:22.6   51:18.9   8:16  34  5        M 27-34      
33    228 Peter Kulis            M      Fort Walton Beach FL    US      51:45.4   51:19.9   8:16  47  5        M 42-49      
34    362 Donald Smith           M      New Port Richey   FL    US      54:55.4   51:53.2   8:21  75  1        M 71-99      
35    345 Daniel Sevilla         M      Odessa            FL    US      55:10.4   51:59.6   8:22  35  5        M 35-41      
36    220 Melissa Slama          F      Plant City        FL    US      52:27.6   52:23.2   8:26  32  4        F 27-34      
37    360 Matthew Keefe          M      Lithia            FL    US      55:32.3   52:24.2   8:26  38  6        M 35-41      
38    254 Laurent Vaucheret      M      Clearwater        FL    US      52:39.9   52:34.5   8:28  38  7        M 35-41      
39    401 Kyle DeCristofaro      M      Saint Petersburg  FL    US      55:46.1   52:40.1   8:29  30  6        M 27-34      
40    269 David Carmichael       M      Seffner           FL    US      52:52.4   52:50.7   8:30  65  2        M 61-65      
41    381 Bob Gray               M      Lakeland          FL    US      58:03.0   53:00.5   8:32  41  8        M 35-41      
42    372 Jonathan Hunt          M      Tampa             FL    US      56:10.2   53:07.6   8:33  38  9        M 35-41      
43    380 Giovanni Brenes        M      Tampa             FL    US      57:41.0   53:12.5   8:34  26  1        M 20-26      
44    236 Tim Lake               M      Dunedin           FL    US      53:14.7   53:14.1   8:34  32  7        M 27-34      
45    287 Patti Harmon           F      Tampa             FL    US      56:18.4   53:14.4   8:34  52  1        F 50-55      
46    443 Roberta Stevenson      F      Dunedin           FL    US      53:38.8   53:15.0   8:34  34  5        F 27-34      
47    341 Erin Campbell          F      Tampa             FL    US      54:10.9   53:55.6   8:41  42  3        F 42-49      
48    411 AJ DeSimone            M      Tampa             FL    US      54:37.9   53:56.9   8:41  28  8        M 27-34      
49    396 Angie Johnson          F      Palm Harbor       FL    US      54:17.1   54:07.1   8:43  53  2        F 50-55      
50    385 Michael Damato         M      Tampa             FL    US      57:37.3   54:30.2   8:46  24  2        M 20-26      
51    413 Jordan Noga            F      Tampa             FL    US      55:12.4   54:31.4   8:46  23  2        F 20-26      
52    438 Jill Kralovanec        F      Tampa             FL    US      54:57.0   54:33.3   8:47  52  3        F 50-55      
53    353 Irvin Reed             M      Tampa             FL    US      57:51.0   54:45.0   8:49  31  9        M 27-34      
54    365 Joselyn Jacobs         F      Tampa             FL    US      57:56.2   54:49.6   8:49  43  4        F 42-49      
55    373 Michael Keating        M      Clearwater        FL    US      58:01.5   54:57.8   8:51  55  6        M 50-55      
56    364 Dana Jacobs            M      Tampa             FL    US      58:34.4   55:26.7   8:55  40  10       M 35-41      
57    206 sandra kuehn           F      Lithia            FL    US      56:15.2   55:40.7   8:58  50  4        F 50-55      
58    267 Amber Summers          F      Tampa             FL    US      56:03.1   55:52.2   8:59  27  6        F 27-34      
59    434 Rodney Reynolds        M      Tampa             FL    US      56:24.8   55:59.9   9:01  56  2        M 56-60      
60    321 Valerie Lavin          F      Saint Petersburg  FL    US      56:38.7   56:09.5   9:02  46  5        F 42-49      
61    284 Ana Catone             F      Tampa             FL    US      59:13.7   56:10.4   9:02  48  6        F 42-49      
62    399 Cynthia Bazner         F      Clearwater        FL    US      1:04:34.3 56:11.7   9:03  52  5        F 50-55      
63    285 Robyn Thrasher         F      Tampa             FL    US      56:45.2   56:13.3   9:03  42  7        F 42-49      
64    330 Jason Reese            M      Brandon           FL    US      59:44.7   56:31.1   9:06  46  6        M 42-49      
65    431 Chris Dempsey          M      Merritt Island    FL    US      1:01:50.5 56:48.8   9:09  36  11       M 35-41      
66    337 Aindrea Morris         F      Tarpon Springs    FL    US      1:00:15.0 57:09.7   9:12  40  3        F 35-41      
67    397 Andrew Veneski         M      Tampa             FL    US      1:00:46.5 57:40.0   9:17  36  12       M 35-41      
68    205 julio martinez         M      Lutz              FL    US      57:46.0   57:43.3   9:17  62  3        M 61-65      
69    278 John Messer            M      Lutz              FL    US      58:09.8   57:55.0   9:19  43  7        M 42-49      
70    229 Kayla Steward          F      Tampa             FL    US      58:07.5   57:59.8   9:20  27  7        F 27-34      
71    416 RUTHERFORD LIM         M      Ruskin            FL    US      1:01:34.9 58:24.2   9:24  28  10       M 27-34      
72    265 Joseph Ezell           M      Panama City       FL    US      58:33.0   58:28.8   9:25  44  8        M 42-49      
73    294 Yelena Lyamzina        F      Saint Petersburg  FL    US      58:36.9   58:29.8   9:25  45  8        F 42-49      
74    187 Woody Pollack          M      Clearwater        FL    US      58:38.8   58:32.7   9:25  44  9        M 42-49      
75    188 Katie Chambers         F      Clearwater        FL    US      58:38.6   58:32.8   9:25  32  8        F 27-34      
76    214 David Nero             M      Tampa             FL    US      58:49.6   58:39.4   9:26  55  7        M 50-55      
77    315 Krysta Voegtli         F      Lutz              FL    US      58:56.3   58:40.7   9:27  38  4        F 35-41      
78    197 Gary Starr             M      Saint Petersburg  FL    US      59:12.2   58:54.7   9:29  52  8        M 50-55      
79    297 Stephanie Mohr         F      Tampa             FL    US      1:02:43.5 59:39.0   9:36  48  9        F 42-49      
80    404 Michele Nunnelley      F      Windermere        FL    US      1:00:03.0 59:52.3   9:38  56  2        F 56-60      
81    201 Larz Kervel            M      Apollo Beach      FL    US      1:00:04.3 59:59.2   9:39  65  4        M 61-65      
82    412 DEB MADDEN             F      Lakeland          FL    US      1:03:14.1 1:00:04.1 9:40  48  10       F 42-49      
83    307 Leah Alanis            F      Land O Lakes      FL    US      1:03:25.4 1:00:10.5 9:41  43  11       F 42-49      
84    347 Michael Ohme           M      Seffner           FL    US      1:00:52.3 1:00:18.2 9:42  50  9        M 50-55      
85    316 Jim Walther            M      Tampa             FL    US      1:03:37.7 1:00:25.5 9:43  51  10       M 50-55      
86    200 Philip Ehrmann         M      Kingwood          TX    US      1:00:32.7 1:00:30.1 9:44  62  5        M 61-65      
87    386 Jeffrey Ferris         M      Kissimmee         FL    US      1:05:33.7 1:00:30.9 9:44  27  11       M 27-34      
88    262 Mike Holtz             M      Shreveport        LA    US      1:01:02.5 1:00:41.8 9:46  38  13       M 35-41      
89    257 Cassie Plumridge       F      Tampa             FL    US      1:01:17.2 1:01:11.1 9:51  35  5        F 35-41      
90    342 Kelly Gardner          F      Tampa             FL    US      1:01:55.1 1:01:41.5 9:56  41  6        F 35-41      
91    346 Alyssa Ohme            F      Seffner           FL    US      1:02:22.7 1:01:46.9 9:57  19  1        F 15-19      
92    182 Cristina Chiricosta    F      Brandon           FL    US      1:02:04.3 1:02:00.8 9:59  39  7        F 35-41      
93    331 Heidi Reese            F      Brandon           FL    US      1:05:19.2 1:02:07.2 10:00 45  12       F 42-49      
94    295 Catherine Corcoran     F      Safety Harbor     FL    US      1:02:21.7 1:02:08.5 10:00 33  9        F 27-34      
95    212 Mark Mueller           M      Lutz              FL    US      1:03:03.3 1:02:26.2 10:03 46  10       M 42-49      
96    338 Natalia Candamo        F      Tampa             FL    US      1:02:43.5 1:02:30.9 10:04 28  10       F 27-34      
97    196 Susan Taylor           F      Tampa             FL    US      1:02:56.6 1:02:31.9 10:04 41  8        F 35-41      
98    324 Tatiana Loren          F      Clearwater        FL    US      1:03:08.2 1:02:43.5 10:06 36  9        F 35-41      
99    343 Mike Trott             M      Joppa             MD    US      1:02:57.7 1:02:45.1 10:06 66  1        M 66-70      
100   219 Jerome Meyers          M      Pinellas Park     FL    US      1:03:27.7 1:02:53.8 10:07 50  11       M 50-55      
101   183 Emily Lonigro          F      Riverview         FL    US      1:03:00.0 1:03:00.0 10:08 35  10       F 35-41      
102   225 Ryan Bolton            M      Tampa             FL    US      1:03:40.1 1:03:32.5 10:14 25  3        M 20-26      
103   308 william hill           M      Tampa             FL    US      1:06:56.3 1:03:50.8 10:17 31  12       M 27-34      
104   406 Gina Draper            F      Orlando           FL    US      1:04:08.6 1:03:58.1 10:18 55  6        F 50-55      
105   180 Russell Townsend       M      Valrico           FL    US      1:04:18.2 1:03:59.6 10:18 46  11       M 42-49      
106   409 Jeremy Wade            M      Bradenton         FL    US      1:07:05.5 1:04:00.9 10:18 44  12       M 42-49      
107   226 Breeana Bolton         F      Tampa             FL    US      1:04:10.3 1:04:03.1 10:18 25  3        F 20-26      
108   405 Fred Richards          M      Brockport         NY    US      1:04:23.2 1:04:03.5 10:19 72  2        M 71-99      
109   428 Anonymous Participant  F                              US      1:07:14.3 1:04:08.9 10:19 60  3        F 56-60      
110   301 rebecca boucher        F      Pinellas Park     FL    US      1:04:52.3 1:04:33.5 10:23 57  4        F 56-60      
111   429 Felix Calderon         M      Apo               AP    US      1:05:02.9 1:04:41.4 10:25 34  13       M 27-34      
112   332 julio tundidor         M      Saint Petersburg  FL    US      1:07:56.2 1:04:51.7 10:26 56  3        M 56-60      
113   194 Bellinda Jones-Thomas  F      Tampa             FL    US      1:05:15.6 1:04:52.5 10:26 51  7        F 50-55      
114   433 Marget Reynolds        F      Tampa             FL    US      1:05:22.3 1:04:56.8 10:27 57  5        F 56-60      
115   296 Stephen Fern           M      Tampa             FL    US      1:05:15.2 1:04:58.2 10:27 54  12       M 50-55      
116   403 Nick Gorshe            M      Palm Harbor       FL    US      1:10:13.2 1:05:08.2 10:29 44  13       M 42-49      
117   402 Phyllis Gorshe         F      Palm Harbor       FL    US      1:10:13.1 1:05:08.4 10:29 42  13       F 42-49      
118   310 Lauren Saladino        F      Riverview         FL    US      1:08:26.2 1:05:17.3 10:30 32  11       F 27-34      
119   231 Alicia Alexander       F      Largo             FL    US      1:05:30.0 1:05:20.4 10:31 41  11       F 35-41      
120   232 Julie Ivey             F      Redington Beach   FL    US      1:05:29.7 1:05:20.7 10:31 36  12       F 35-41      
121   259 Shawn Tostado          M      New Port Richey   FL    US      1:05:32.4 1:05:21.0 10:31 42  14       M 42-49      
122   261 Adalberto Hernandez    M      Pearland          TX    US      1:05:32.9 1:05:21.1 10:31 29  14       M 27-34      
123   191 Monica Aguilar         F      Oldsmar           FL    US      1:05:57.1 1:05:51.8 10:36 45  14       F 42-49      
124   217 KaShante Whitaker      F      Riverview         FL    US      1:08:59.4 1:05:51.8 10:36 34  12       F 27-34      
125   361 William Claybrooks     M      Tampa             FL    US      1:06:48.3 1:06:00.2 10:37 52  13       M 50-55      
126   253 Shawn Herron           M      Riverview         FL    US      1:14:23.6 1:06:03.2 10:38 22  4        M 20-26      
127   255 Beverly Miller         F      Brandon           FL    US      1:06:15.6 1:06:10.6 10:39 36  13       F 35-41      
128   178 Sharon Haynes          F      Tampa             FL    US      1:06:26.0 1:06:19.5 10:40 53  8        F 50-55      
129   193 Chris Haley            M      Dacula            GA    US      1:06:48.7 1:06:20.6 10:41 46  15       M 42-49      
130   303 Hiran Hernandez        M      Tampa             FL    US      1:09:27.0 1:06:21.0 10:41 48  16       M 42-49      
131   179 Andrew Elosge          M      Saint Petersburg  FL    US      1:07:13.6 1:06:29.3 10:42 45  17       M 42-49      
132   427 Deborah Ellinger       F      Tampa             FL    US      1:07:06.4 1:06:56.7 10:46 60  6        F 56-60      
133   203 Asher Detwiler         M      Seminole          FL    US      1:12:07.0 1:06:59.1 10:47 36  14       M 35-41      
134   280 Vesta Kingston         M      Riverview         FL    US      1:10:02.9 1:07:00.2 10:47 49  18       M 42-49      
135   223 Gary Holland           M      Tampa             FL    US      1:07:18.6 1:07:04.2 10:48 50  14       M 50-55      
136   224 Carolyn Holland        F      Tampa             FL    US      1:07:18.3 1:07:04.3 10:48 48  15       F 42-49      
137   379 Rebeca Pickering       F      Loughman          FL    US      1:07:53.8 1:07:23.9 10:51 40  14       F 35-41      
138   369 Amelia Mathis          F      Saint Petersburg  FL    US      1:10:38.8 1:07:26.7 10:51 24  4        F 20-26      
139   368 Greg Prescott          M      Alexandria        VA    US      1:10:46.8 1:07:30.8 10:52 55  15       M 50-55      
140   186 Scott Price            M      Tampa             FL    US      1:08:14.9 1:07:33.7 10:52 44  19       M 42-49      
141   418 Anonymous Participant  F                              US      1:08:19.9 1:07:56.8 10:56 63  1        F 61-65      
142   339 Bobbi Koeppen          F      Venice            FL    US      1:11:16.2 1:08:11.9 10:59 34  13       F 27-34      
143   299 Amy Faulkner           F      Largo             FL    US      1:11:25.7 1:08:18.7 11:00 46  16       F 42-49      
144   407 JASON BRADLEY          M      Tampa             FL    US      1:08:34.8 1:08:23.7 11:00 33  15       M 27-34      
145   246 Regis Taggart          M      Hudson            FL    US      1:09:23.3 1:08:45.2 11:04 61  6        M 61-65      
146   388 Lemuel Johnson         M      Brandon           FL    US      1:13:51.5 1:08:46.7 11:04 64  7        M 61-65      
147   199 Monica Ehrmann         F      Kingwood          TX    US      1:09:15.4 1:09:12.9 11:08 62  2        F 61-65      
148   435 Casey Barile           F      Tampa             FL    US      1:09:31.7 1:09:19.5 11:09 36  15       F 35-41      
149   415 Rachel Gandee          F      Holiday           FL    US      1:09:31.9 1:09:19.9 11:09 42  17       F 42-49      
150   441 Nishauntae Johnson     F      Newberry          FL    US      1:14:25.6 1:09:22.9 11:10 24  5        F 20-26      
151   204 Tamika Detwiler        F      Seminole          FL    US      1:14:33.1 1:09:25.8 11:10 38  16       F 35-41      
152   414 Sarah Schmidt          F      Orlando           FL    US      1:14:32.6 1:09:26.8 11:11 24  6        F 20-26      
153   391 Matthew Nixon          M      Brandon           FL    US      1:14:56.9 1:09:55.2 11:15 25  5        M 20-26      
154   393 Emily Meszaros         F      Brandon           FL    US      1:14:56.7 1:09:55.3 11:15 24  7        F 20-26      
155   302 Jerry Boucher          M      Pinellas Park     FL    US      1:10:15.7 1:09:55.7 11:15 62  8        M 61-65      
156   244 Rhianna Heinzelman     F      Tampa             FL    US      1:11:19.4 1:10:46.5 11:23 43  18       F 42-49      
157   410 Cherie Wade            F      Bradenton         FL    US      1:14:19.8 1:11:14.9 11:28 43  19       F 42-49      
158   300 Katlyn Stoneburner     F      Largo             FL    US      1:14:43.4 1:11:28.9 11:30 29  14       F 27-34      
159   394 Kelcey Ogrodny         F      Palm Harbor       FL    US      1:11:40.8 1:11:30.0 11:30 37  17       F 35-41      
160   238 Anonymous Participant  F                              US      1:11:59.3 1:11:52.0 11:34 46  20       F 42-49      
161   420 Kelly Pires            F      Tampa             FL    US      1:12:15.7 1:11:56.1 11:35 28  15       F 27-34      
162   181 Pryor VanOverbeke      M      Tampa             FL    US      1:12:32.4 1:11:56.9 11:35 49  20       M 42-49      
163   245 Jamie McDermott        F      Toronto           ON    CA      1:12:33.4 1:12:03.4 11:36 28  16       F 27-34      
164   358 Leigh Cant             F      Zephyrhills       FL    US      1:12:24.9 1:12:08.5 11:37 53  9        F 50-55      
165   398 Anonymous Participant  F                              US      1:12:36.2 1:12:14.9 11:38 59  7        F 56-60      
166   276 Christine Hairelson    F      Clearwater        FL    US      1:15:41.3 1:12:37.6 11:41 38  18       F 35-41      
167   375 Corbett Benn           M      Tampa             FL    US      1:13:17.8 1:12:41.8 11:42 51  16       M 50-55      
168   207 Monika Endredi         F      Tampa             FL    US      1:13:37.1 1:13:02.3 11:45 46  21       F 42-49      
169   374 Sara Parker            F      Bradenton         FL    US      1:16:34.3 1:13:27.6 11:49 35  19       F 35-41      
170   432 Bill Wise              M      Dade City         FL    US      1:18:33.5 1:13:29.9 11:50 75  3        M 71-99      
171   195 Patricia Chamorro      F      Riverview         FL    US      1:13:34.3 1:13:31.8 11:50 33  17       F 27-34      
172   279 Mary Kingston          F      Riverview         FL    US      1:16:37.6 1:13:34.8 11:50 44  22       F 42-49      
173   439 Michael Hernandez      M      Tampa             FL    US      1:18:44.0 1:13:35.7 11:51 28  16       M 27-34      
174   281 Lydia Santiago         F      Wesley Chapel     FL    US      1:16:49.2 1:13:45.2 11:52 51  10       F 50-55      
175   314 Lealan McConnell       F      Ruskin            FL    US      1:17:07.2 1:13:49.4 11:53 52  11       F 50-55      
176   426 Lisa Chamberland       F      Pinellas Park     FL    US      1:19:05.7 1:13:57.3 11:54 58  8        F 56-60      
177   354 Veronica Rodriguez     F      Saint Petersburg  FL    US      1:17:20.4 1:14:11.5 11:56 29  18       F 27-34      
178   239 Penny Nalband          F      Litchfield        CT    US      1:14:35.3 1:14:18.5 11:58 60  9        F 56-60      
179   355 Jonathan Myers         M      Palm Harbor       FL    US      1:17:27.1 1:14:22.1 11:58 55  17       M 50-55      
180   273 Joseph Parisi          M      Homosassa         FL    US      1:14:41.1 1:14:23.3 11:58 22  6        M 20-26      
181   272 Anthony Parisi         M      Homosassa         FL    US      1:14:41.6 1:14:23.8 11:58 25  7        M 20-26      
182   290 Frank DeCiutiis        M      Tampa             FL    US      1:14:57.5 1:14:43.3 12:02 47  21       M 42-49      
183   311 Kelly Smith            M      Saint Petersburg  FL    US      1:18:04.8 1:14:51.5 12:03 55  18       M 50-55      
184   215 Nicholas Nero          M      Tampa             FL    US      1:15:10.2 1:14:59.5 12:04 16  1        M 15-19      
185   421 Daniel McCoy           M      Tampa             FL    US      1:18:18.7 1:15:05.0 12:05 956 1        No Age Given 
186   304 Karen Vesey            F      Tampa             FL    US      1:18:16.3 1:15:05.9 12:05 55  12       F 50-55      
187   305 Katherine Haley        F      Altamonte Springs FL    US      1:15:58.5 1:15:19.2 12:07 21  8        F 20-26      
188   209 Alyssa Gans            F      Brooksville       FL    US      1:15:58.8 1:15:46.0 12:12 15  2        F 15-19      
189   329 Angela Lucero          F      Tampa             FL    US      1:16:30.7 1:15:56.1 12:13 41  20       F 35-41      
190   333 Lissa Buck             F      Wimauma           FL    US      1:19:22.8 1:16:09.6 12:15 50  13       F 50-55      
191   211 Christie Gardner       F      Saint Petersburg  FL    US      1:17:13.1 1:16:53.0 12:22 60  10       F 56-60      
192   359 David Ninkovich        M      Apollo Beach      FL    US      1:17:11.8 1:16:53.6 12:22 49  22       M 42-49      
193   252 Denise Kaplan          F      land o lakes      FL    US      1:17:57.6 1:17:24.7 12:27 30  19       F 27-34      
194   383 Jessica Gonzalez       F      Wesley Chapel     FL    US      1:22:39.0 1:17:35.6 12:29 41  21       F 35-41      
195   352 Kayla Diaz             F      Trinity           FL    US      1:18:27.9 1:17:50.2 12:32 31  20       F 27-34      
196   312 Ashley Sclavakis       F      Oldsmar           FL    US      1:18:35.1 1:18:26.0 12:37 40  22       F 35-41      
197   288 Ashley Harris          F      Riverview         FL    US      1:21:41.8 1:18:26.7 12:37 46  23       F 42-49      
198   275 Laura Hicks-Peck       F      Lutz              FL    US      1:18:39.7 1:18:31.2 12:38 55  14       F 50-55      
199   328 Jacqueline Brown       F      Riverview         FL    US      1:19:02.1 1:18:39.4 12:40 40  23       F 35-41      
200   202 Ticia Kerel            F      Apollo Beach      FL    US      1:19:58.1 1:19:43.3 12:50 63  3        F 61-65      
201   298 Deanna Katz            F      Tampa             FL    US      1:20:19.5 1:20:10.4 12:54 53  15       F 50-55      
202   240 Kevin Dow              M      Tampa             FL    US      1:20:11.8 1:20:11.8 12:54 52  19       M 50-55      
203   392 Darrell Dixon          M      Auburndale        FL    US      1:21:14.2 1:20:48.0 13:00 36  15       M 35-41      
204   395 Ginger Weeks           F      Auburndale        FL    US      1:21:14.1 1:20:48.2 13:00 40  24       F 35-41      
205   235 Grace Cline            F      Saint Petersburg  FL    US      1:21:07.0 1:20:59.8 13:02 52  16       F 50-55      
206   242 Porfirio Trejo         M      Tampa             FL    US      1:21:23.8 1:21:10.0 13:04 54  20       M 50-55      
207   234 Nenita Gilbuena        F      Saint Petersburg  FL    US      1:21:52.3 1:21:44.5 13:09 54  17       F 50-55      
208   216 Katrina Lusco          F      Riverview         FL    US      1:25:10.7 1:22:02.9 13:12 38  25       F 35-41      
209   218 Rachel Davis           F      Hahira            GA    US      1:25:22.9 1:22:14.7 13:14 40  26       F 35-41      
210   436 Michele Gregory        F      Tampa             FL    US      1:27:36.9 1:22:31.9 13:17 68  1        F 66-70      
211   390 Jean Huth              F      Riverview         FL    US      1:28:03.6 1:22:58.5 13:21 43  24       F 42-49      
212   213 Brooke Edell           F      Tampa             FL    US      1:24:18.5 1:24:09.5 13:33 48  25       F 42-49      
213   237 Rizalina Withrow       F      Seminole          FL    US      1:24:32.7 1:24:24.9 13:35 61  4        F 61-65      
214   248 Anonymous Participant  F                              US      1:24:39.1 1:24:35.5 13:37 41  27       F 35-41      
215   417 Mary Surprenant        F      Ocoee             FL    US      1:25:01.9 1:24:40.9 13:38 45  26       F 42-49      
216   249 Be Diem                F      Tampa             FL    US      1:24:54.9 1:24:51.2 13:39 45  27       F 42-49      
217   371 Roberto Toledo         M      Ruskin            FL    US      1:30:12.1 1:25:04.1 13:41 13  2        M 10-14      
218   348 Stephanie Ohme         F      Seffner           FL    US      1:27:16.3 1:26:42.3 13:57 50  18       F 50-55      
219   317 Cathy Ordiway          F      Palm Harbor       FL    US      1:28:49.1 1:28:21.4 14:13 61  5        F 61-65      
220   378 Karla Swenson          F      Tarpon Springs    FL    US      1:29:07.1 1:28:43.4 14:17 53  19       F 50-55      
221   387 Cheri Greenstreet      F      Saint Petersburg  FL    US      1:29:07.2 1:28:43.6 14:17 62  6        F 61-65      
222   251 Susie Merola           F      Land O Lakes      FL    US      1:29:38.2 1:29:05.9 14:20 47  28       F 42-49      
223   250 Susan Hodge            F      Lutz              FL    US      1:29:38.3 1:29:06.1 14:20 49  29       F 42-49      
224   357 Kimberly Steinke       F      Lakeland          FL    US      1:30:25.7 1:29:59.3 14:29 48  30       F 42-49      
225   351 SANDRA RODRIGUEZ-AYALA F      Lutz              FL    US      1:33:21.9 1:30:05.3 14:30 43  31       F 42-49      
226   286 Dale Tanner            M      Tampa             FL    US      1:33:15.1 1:30:10.8 14:31 41  16       M 35-41      
227   422 Dustin McGinnis        M      Brandon           FL    US      1:35:42.2 1:30:18.4 14:32 35  17       M 35-41      
228   271 Grace Parisi           F      Homosassa         FL    US      1:30:48.7 1:30:28.9 14:34 53  20       F 50-55      
229   192 Brian Haley            M      Saint Petersburg  FL    US      1:31:30.4 1:30:58.9 14:39 73  4        M 71-99      
230   326 Nicola Johnson         F      Wimauma           FL    US      1:35:10.7 1:31:59.3 14:48 39  28       F 35-41      
231   277 Livia Anton            F      Riverview         FL    US      1:35:11.0 1:31:59.3 14:48 37  29       F 35-41      
232   241 Sonia Martínez        F      Tampa             FL    US      1:38:05.7 1:32:54.1 14:57 54  21       F 50-55      
233   270 Rich Parisi            M      Homosassa         FL    US      1:33:58.2 1:33:38.5 15:04 61  9        M 61-65      
234   323 Mari Teneyuque         F      Tampa             FL    US      1:37:18.7 1:34:07.0 15:09 52  22       F 50-55      
235   363 Cynthia Dils           F      Saint Petersburg  FL    US      1:37:49.0 1:34:38.3 15:14 49  32       F 42-49      
236   349 Kimberly Frye          F      Ruskin            FL    US      1:39:26.4 1:36:12.6 15:29 41  30       F 35-41      
237   325 Susan Ajoc             F      Saint Petersburg  FL    US      1:38:03.4 1:37:33.0 15:42 54  23       F 50-55      
238   247 Therese Odell          F      Tampa             FL    US      1:42:28.1 1:39:17.0 15:59 62  7        F 61-65      
239   264 Traci Barnett          F      Panama City       FL    US      1:39:36.3 1:39:32.1 16:01 46  33       F 42-49      
240   190 Elizabeth Laverdure    F      Saint Petersburg  FL    US      1:39:43.7 1:39:39.4 16:02 40  31       F 35-41      
241   189 Tracy Plante           F      Saint Petersburg  FL    US      1:39:43.4 1:39:39.9 16:02 42  34       F 42-49      
242   442 James Wannamaker       M      Palm Harbor       FL    US      1:41:56.5 1:41:25.0 16:19 71  5        M 71-99      
243   263 Kimberly Kelly-Clark   F      Lakeland          FL    US      1:41:36.1 1:41:30.5 16:20 55  24       F 50-55      
244   356 Lisa Pongrat           F      Largo             FL    US      1:45:57.4 1:42:32.0 16:30 49  35       F 42-49      
245   377 Benjamin Hart          M      Bradenton         FL    US      1:48:32.9 1:45:15.4 16:56 42  23       M 42-49      
246   334 Kandice Claybaker      F      Saint Petersburg  FL    US      1:53:12.5 1:49:52.9 17:41 34  21       F 27-34      
247   336 Nova Nvitray           F      Saint Petersburg  FL    US      1:53:12.8 1:49:53.0 17:41 19  3        F 15-19      
248   335 Keri Wagner            F      Saint Petersburg  FL    US      1:53:13.6 1:49:53.9 17:41 31  22       F 27-34      
249   424 Ryan Hart              M      Tampa             FL    US      2:00:00.8 1:54:28.9 18:25 25  8        M 20-26      
250   313 Dave Mcconnell         M      Ruskin            FL    US      2:16:21.9 2:13:03.8 21:25 54  21       M 50-55      
251   256 Nicole Villanueva      F      Tampa             FL    US      2:16:58.7 2:16:58.7 22:03 45  36       F 42-49      


Top Male Finisher - Overall
Place Name            Bib Age Overall Gender Location           Time    
===== =============== === === ======= ====== ================== ======= 
1     Matthew Goolsby 419 31  1       M      Apollo Beach FL US 41:00.1 


Top Female Finisher - Overall
Place Name           Bib Age Overall Gender Location    Time    
===== ============== === === ======= ====== =========== ======= 
1     Nikki Sparbeck 266 33  4       F      Tampa FL US 43:02.7 


Male No Age Provided
Place Name         Bib Age Overall Gender Location    Time    
===== ============ === === ======= ====== =========== ======= 
1     Daniel McCoy 421 956 185     M      Tampa FL US 1:15:05 


Male 10 to 14
Place Name           Bib Age Overall Gender Location            Time      
===== ============== === === ======= ====== =================== ========= 
1     Keegan mcbride 408 14  2       M      Winter Garden FL US 41:25.2   
2     Roberto Toledo 371 13  217     M      Ruskin FL US        1:25:04.1 


Male 15 to 19
Place Name          Bib Age Overall Gender Location    Time      
===== ============= === === ======= ====== =========== ========= 
1     Nicholas Nero 215 16  184     M      Tampa FL US 1:14:59.5 


Male 20 to 26
Place Name            Bib Age Overall Gender Location    Time      
===== =============== === === ======= ====== =========== ========= 
1     Giovanni Brenes 380 26  43      M      Tampa FL US 53:12.5   
2     Michael Damato  385 24  50      M      Tampa FL US 54:30.2   
3     Ryan Bolton     225 25  102     M      Tampa FL US 1:03:32.5 


Male 27 to 34
Place Name               Bib Age Overall Gender Location        Time    
===== ================== === === ======= ====== =============== ======= 
1     Nathaniel Levesque 291 30  3       M      Tampa FL US     41:52.6 
2     Cody Vanderpol     210 34  8       M      Tampa FL US     45:00.9 
3     Josh Manske        430 30  20      M      Riverview FL US 48:14.2 


Male 35 to 41
Place Name           Bib Age Overall Gender Location            Time    
===== ============== === === ======= ====== =================== ======= 
1     Zachary Mason  382 35  5       M      Largo FL US         43:34.5 
2     Waidson Duarte 184 38  6       M      Pinellas Park FL US 43:40.7 
3     moses hensley  366 35  21      M      Clearwater FL US    48:38.1 


Male 42 to 49
Place Name             Bib Age Overall Gender Location               Time    
===== ================ === === ======= ====== ====================== ======= 
1     John Gans        208 47  12      M      Brooksville FL US      46:40.5 
2     William Tennyson 227 49  19      M      Wesley Chapel FL US    48:09.4 
3     Derek Anderson   309 48  29      M      Saint Petersburg FL US 50:57.9 


Male 50 to 55
Place Name                 Bib Age Overall Gender Location            Time    
===== ==================== === === ======= ====== =================== ======= 
1     Dougin Walker        437 54  10      M      Princeton NJ US     45:51.4 
2     Jay Parker           344 50  15      M      Wesley Chapel FL US 47:09.5 
3     Abderrahim Bentarghi 222 51  16      M      Clearwater FL US    47:34.1 


Male 56 to 60
Place Name            Bib Age Overall Gender Location               Time      
===== =============== === === ======= ====== ====================== ========= 
1     Jeff Ealey      389 57  13      M      Sarasota FL US         46:53.0   
2     Rodney Reynolds 434 56  59      M      Tampa FL US            55:59.9   
3     julio tundidor  332 56  112     M      Saint Petersburg FL US 1:04:51.7 


Male 61 to 65
Place Name             Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ================ === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Richard Cook     177 61  27      M      St. Petersburg FL US 49:51.9 
2     David Carmichael 269 65  40      M      Seffner FL US        52:50.7 
3     julio martinez   205 62  68      M      Lutz FL US           57:43.3 


Male 66 to 70
Place Name       Bib Age Overall Gender Location    Time      
===== ========== === === ======= ====== =========== ========= 
1     Mike Trott 343 66  99      M      Joppa MD US 1:02:45.1 


Male 71 and Over
Place Name          Bib Age Overall Gender Location              Time      
===== ============= === === ======= ====== ===================== ========= 
1     Donald Smith  362 75  34      M      New Port Richey FL US 51:53.2   
2     Fred Richards 405 72  108     M      Brockport NY US       1:04:03.5 
3     Bill Wise     432 75  170     M      Dade City FL US       1:13:29.9 


Female 15 to 19
Place Name         Bib Age Overall Gender Location               Time      
===== ============ === === ======= ====== ====================== ========= 
1     Alyssa Ohme  346 19  91      F      Seffner FL US          1:01:46.9 
2     Alyssa Gans  209 15  188     F      Brooksville FL US      1:15:46.0 
3     Nova Nvitray 336 19  247     F      Saint Petersburg FL US 1:49:53.0 


Female 20 to 26
Place Name            Bib Age Overall Gender Location    Time      
===== =============== === === ======= ====== =========== ========= 
1     Jerica Martinez 319 23  18      F      Tampa FL US 48:08.2   
2     Jordan Noga     413 23  51      F      Tampa FL US 54:31.4   
3     Breeana Bolton  226 25  107     F      Tampa FL US 1:04:03.1 


Female 27 to 34
Place Name              Bib Age Overall Gender Location               Time    
===== ================= === === ======= ====== ====================== ======= 
1     Jeanette Alford   384 30  22      F      Sarasota FL US         48:49.7 
2     Daylyn Williamson 283 28  23      F      Riverview FL US        49:04.2 
3     Mallory Persico   400 31  31      F      Saint Petersburg FL US 51:08.6 


Female 35 to 41
Place Name           Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ============== === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Tiffany Price  185 38  9       F      Tampa FL US          45:43.2 
2     Camille Mccue  260 38  11      F      Belleville IL US     45:54.5 
3     Aindrea Morris 337 40  66      F      Tarpon Springs FL US 57:09.7 


Female 42 to 49
Place Name           Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ============== === === ======= ====== ============ ======= 
1     Jackie Bradley 268 44  14      F      Odessa FL US 46:57.9 
2     Marcia Larkin  221 49  25      F      Tampa FL US  49:34.5 
3     Erin Campbell  341 42  47      F      Tampa FL US  53:55.6 


Female 50 to 55
Place Name            Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== =============== === === ======= ====== ================= ======= 
1     Patti Harmon    287 52  45      F      Tampa FL US       53:14.4 
2     Angie Johnson   396 53  49      F      Palm Harbor FL US 54:07.1 
3     Jill Kralovanec 438 52  52      F      Tampa FL US       54:33.3 


Female 56 to 60
Place Name                  Bib Age Overall Gender Location         Time      
===== ===================== === === ======= ====== ================ ========= 
1     Cynthia Bequette      318 56  7       F      Brandon FL US    44:14.3   
2     Michele Nunnelley     404 56  80      F      Windermere FL US 59:52.3   
3     Anonymous Participant 428 60  109     F        US             1:04:08.9 


Female 61 to 65
Place Name                  Bib Age Overall Gender Location           Time      
===== ===================== === === ======= ====== ================== ========= 
1     Anonymous Participant 418 63  141     F        US               1:07:56.8 
2     Monica Ehrmann        199 62  147     F      Kingwood TX US     1:09:12.9 
3     Ticia Kerel           202 63  200     F      Apollo Beach FL US 1:19:43.3 


Female 66 to 70
Place Name            Bib Age Overall Gender Location    Time      
===== =============== === === ======= ====== =========== ========= 
1     Michele Gregory 436 68  210     F      Tampa FL US 1:22:31.9 

Embed Code