Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name               Gender City           State Country Clock   Chip    Pace  Age Age        Division Division  
                                                                 Time    Time              Percentage Place              
===== === ================== ====== ============== ===== ======= ======= ======= ===== === ========== ======== ========= 
1     44  Erika Scott        F      Dundas         ON    CA      18:56.0 18:56.0 6:06  31  77.7       1        F Open    
2     34  Michael Giampino   M      Venice         FL    US      20:57.4 20:57.4 6:46  44  67.0       1        M Open    
3     17  John Libonati      M      Rotonda West   FL    US      21:57.9 21:57.9 7:05  45  64.5       1        M Masters 
4     24  Leslie Harrison    F      Rotonda West   FL    US      22:45.7 22:45.7 7:21  55  76.7       1        F Masters 
5     11  Sebastian Holmes   M      Port Charlotte FL    US      23:40.7 23:40.7 7:38  16  55.9       1        M 1-18    
6     36  John Reed          M      Estero         FL    US      25:11.7 25:11.7 8:08  67  67.1       1        M Grandma 
7     16  Scott Grilliot     M      Dayton         OH    US      25:16.7 25:16.7 8:09  52  59.1       1        M 49-53   
8     1   Marti Stetter      F      North Port     FL    US      25:18.4 25:18.4 8:10  60  73.2       1        F Grandma 
9     30  Diana Dusenbury    F      Englewood      FL    US      25:35.3 25:35.3 8:15  42  59.8       1        F 39-43   
10    37  Yale Houghton      M      Port Charlotte FL    US      26:36.0 26:36.0 8:35  55  57.4       1        M 54-58   
11    35  Christine Lowe     F      Punta Gorda    FL    US      28:24.1 28:24.1 9:10  49  57.5       1        F 49-53   
12    28  Ryan Miller        M      North Port     FL    US      28:27.7 28:27.7 9:11  37  47.0       1        M 34-38   
13    10  Stacey Holmes      F      Port Charlotte FL    US      29:20.8 29:20.8 9:28  38  51.0       1        F 34-38   
14    15  Stephanie Grilliot F      Dayton         OH    US      31:07.4 31:07.4 10:02 47  51.3       1        F 44-48   
15    23  Ellen Jaffe Jones  F      Bradenton      FL    US      31:20.2 31:20.2 10:07 66  63.9       1        F Senior  
16    38  Sandra Gaw         F      Port Charlotte FL    US      31:55.6 31:55.6 10:18 40  47.4       2        F 39-43   
17    9   Steve Holmes       M      Port Charlotte FL    US      33:45.8 33:45.8 10:53 40  40.5       1        M 39-43   
18    33  Connie Collins     F      Port Charlotte FL    US      33:57.1 33:57.1 10:57 54  50.8       1        F 54-58   
19    29  Vickie Pettigrew   F      Englewood      FL    US      34:16.2 34:16.2 11:03 61  54.8       1        F 59-63   
20    31  Edward Gillen      M      Port Charlotte FL    US      34:38.3 34:38.3 11:10 61  46.3       1        M Senior  
21    7   Sandra Newell      F      Englewood      FL    US      35:16.0 35:16.0 11:23 59  51.9       2        F 59-63   
22    12  Savannah Holmes    F      Port Charlotte FL    US      36:45.3 36:45.3 11:51 15  42.0       1        F 1-18    
23    32  Roxanne Gillen     F      Port Charlotte FL    US      36:53.8 36:53.8 11:54 55  47.3       2        F 54-58   
24    18  Ed Crann           M      Punta Gorda    FL    US      37:01.8 37:01.8 11:57 72  48.2       1        M Vet Mas 
25    4   Amanda Long        F      Port Charlotte FL    US      40:16.7 40:16.7 13:00 34  36.7       2        F 34-38   
26    27  Sara Miller        F      North Port     FL    US      40:25.7 40:25.7 13:02 31  36.4       1        F 29-33   
27    39  Erika Miley        F      North Port     FL    US      40:55.8 40:55.8 13:12 34  36.1       3        F 34-38   
28    25  Jennifer Reed      F      Venice         FL    US      41:46.2 41:46.2 13:28 40  36.2       3        F 39-43   
29    26  Joseph Reed        M      Venice         FL    US      41:47.6 41:47.6 13:29 44  33.6       1        M 44-48   
30    2   Betty Ridenour     F      Punta Gorda    FL    US      42:23.0 42:23.0 13:40 53  40.3       2        F 49-53   
31    3   Tom Ridenour       M      Punta Gorda    FL    US      42:24.3 42:24.3 13:41 60  37.5       1        M 59-63   
32    6   Timothy Kurtz      M      Venice         FL    US      42:59.6 42:59.6 13:52 58  36.4       2        M 54-58   
33    5   Candace Kurtz      F      Venice         FL    US      43:00.0 43:00.0 13:52 54  40.1       3        F 54-58   
34    41  Michael Camp       M      Port Charlotte FL    US      43:29.3 43:29.3 14:02 55  35.1       3        M 54-58   
35    42  Pam Cason          F      Port Charlotte FL    US      43:34.9 43:34.9 14:04 51  38.3       3        F 49-53   
36    21  LYNN OLSON         F      Rotonda West   FL    US      44:44.0 44:44.0 14:26 56  39.5       4        F 54-58   
37    22  Tom Olson          M      Rotonda West   FL    US      44:44.6 44:44.6 14:26 57  34.7       4        M 54-58   
38    19  Andre Sewell       M      Rotonda West   FL    US      44:48.0 44:48.0 14:27 55  34.1       5        M 54-58   
39    20  Karen Sewell       F      Rotonda West   FL    US      44:51.3 44:51.3 14:28 48  36.0       2        F 44-48   
40    40  Tracy Camp         F      Port Charlotte FL    US      47:22.5 47:22.5 15:17 51  35.2       4        F 49-53   
41    43  Tommy Cason        M      Port Charlotte FL    US      47:22.7 47:22.7 15:17 42  29.2       2        M 39-43   


Top Male Finisher - Open
Place Name             Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ================ === === ======= ====== ============ ======= 
1     Michael Giampino 34  44  2       M      Venice FL US 20:57.4 


Top Female Finisher - Open
Place Name        Bib Age Overall Gender Location     Time  
===== =========== === === ======= ====== ============ ===== 
1     Erika Scott 44  31  1       F      Dundas ON CA 18:56 


Top Male Finisher - Masters
Place Name          Bib Age Overall Gender Location           Time    
===== ============= === === ======= ====== ================== ======= 
1     John Libonati 17  45  3       M      Rotonda West FL US 21:57.9 


Top Female Finisher - Masters
Place Name            Bib Age Overall Gender Location           Time    
===== =============== === === ======= ====== ================== ======= 
1     Leslie Harrison 24  55  4       F      Rotonda West FL US 22:45.7 


Top Male Finisher - Grandmasters
Place Name      Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ========= === === ======= ====== ============ ======= 
1     John Reed 36  67  6       M      Estero FL US 25:11.7 


Top Female Finisher - Grandmasters
Place Name          Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== ============= === === ======= ====== ================ ======= 
1     Marti Stetter 1   60  8       F      North Port FL US 25:18.4 


Top Male Finisher - Senior Masters
Place Name          Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ============= === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Edward Gillen 31  61  20      M      Port Charlotte FL US 34:38.3 


Top Female Finisher - Senior Masters
Place Name              Bib Age Overall Gender Location        Time    
===== ================= === === ======= ====== =============== ======= 
1     Ellen Jaffe Jones 23  66  15      F      Bradenton FL US 31:20.2 


Top Male Finisher - Vet Masters
Place Name     Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ======== === === ======= ====== ================= ======= 
1     Ed Crann 18  72  24      M      Punta Gorda FL US 37:01.8 

Additional results can be found at https://runsignup.com/Race/FL/RotondaWest/TeamDoogieNewYearsEvent.

Embed Code