Race the Reserve

Sat August 10, 2019 Coupeville, WA US 98329 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name               Gender City          State Country Clock     Chip      Pace  Age Age        Division Division 
                                                                Time      Time                Percentage Place             
===== === ================== ====== ============= ===== ======= ========= ========= ===== === ========== ======== ======== 
1     405 Sean Celli         M      Black Diamond WA    US      3:21:20.9 3:21:18.6 7:41  23  61.3       1        M 0-99   
2     407 William Dolde      M      Clinton       WA    US      3:29:58.1 3:29:54.8 8:01  48  64.5       2        M 0-99   
3     416 Kevin Mccaffrey    M      Seattle       WA    US      3:51:37.2 3:51:30.3 8:50  35  53.6       3        M 0-99   
4     411 Jay Jones          M      Oak Harbor    WA    US      3:55:06.9 3:55:02.8 8:58  32  52.5       4        M 0-99   
5     404 Andrew Bowes       M      Bothell       WA    US      4:13:28.2 4:13:21.3 9:40  60  59.6       5        M 0-99   
6     403 David Appleby      M      Langley                     4:27:19.1 4:27:10.3 10:12 45  49.4       6        M 0-99   
7     402 Candice Appleby    F      Langley                     4:27:19.1 4:27:10.5 10:12 35  51.3       1        F 0-99   
8     418 Christopher Miller M      Moscow        ID    US      4:29:24.5 4:29:19.1 10:17 27  45.9       7        M 0-99   
9     423 Bobbi Scott        F      Chapin        SC    US      4:48:40.4 4:48:40.4 11:01 39  48.3       2        F 0-99   
10    406 Chuck Davis        M      Chapin        SC    US      4:48:43.2 4:48:43.2 11:01 41  44.3       8        M 0-99   
11    420 Melissa Ord        F      Olympia       WA    US      4:50:42.1 4:50:37.5 11:06 20  46.8       3        F 0-99   
12    421 Kara Phipps        F      Tacoma        WA    US      4:55:54.0 4:55:50.3 11:17 22  46.0       4        F 0-99   
13    410 Rob Hayden         M      Gig Harbor    WA    US      5:02:56.7 5:02:50.6 11:34 42  42.5       9        M 0-99   
14    422 Mike Pruyne        M      Oak Harbor    WA    US      5:07:33.0 5:07:24.2 11:44 49  44.4       10       M 0-99   
15    414 Lee Martin         M      Gig Harbor    WA    US      5:12:17.2 5:12:12.0 11:55 47  43.0       11       M 0-99   
16    401 Linda Adesanya     F      Little Elm    TX    US      5:48:53.2 5:48:46.9 13:19 48  43.2       5        F 0-99   
17    417 Karen Michelsen    F      Toronto                     6:04:04.2 6:04:04.2 13:54 54  44.7       6        F 0-99   
18    415 Spencer Martin     M      Gig Harbor    WA    US      6:09:56.7 6:09:50.9 14:07 23  33.4       12       M 0-99   
19    413 Lori Lucas         F      New Castle    IN    US      6:14:44.5 6:14:35.7 14:18 43  38.3       7        F 0-99   
20    412 Gerard Lopez       M      Clinton       WA    US      7:13:08.0 7:13:08.0 16:32 73  39.9       13       M 0-99   
21    419 Stanley Nakashima  M      Mount Vernon  WA    US      7:16:21.5 7:16:21.5 16:39 66  36.7       14       M 0-99   
22    409 Richard A Haase    M      Shoreline     WA    US      7:16:26.9 7:16:26.9 16:40 72  39.1       15       M 0-99   

Additional results can be found at http://www.BuDuRacing.com.

Embed Code