Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                   Gender City             State Country Clock   Chip    Pace  Age Age        Division Division 
                                                                       Time    Time              Percentage Place             
===== === ====================== ====== ================ ===== ======= ======= ======= ===== === ========== ======== ======== 
1     52  Aaron Harris           M      North Port       FL    US      19:32.7 19:31.5 6:18  17  67.0       1        M OA     
2     68  Zachary Leslie         M      North Port       FL    US      19:43.6 19:42.1 6:21  16  67.1       1        M 15-19  
3     146 Jon Williams           M      Cape Coral       FL    US      19:49.5 19:49.5 6:24  49  73.5       1        M M      
4     80  Gage Monroe            M      Rotonda West     FL    US      20:28.1 20:15.2 6:32  16  65.3       2        M 15-19  
5     147 Alexa Gemma            F      Cape Coral       FL    US      21:02.4 21:02.1 6:47  42  72.8       1        F OA     
6     72  K. Machado             F      Murdock          FL    US      21:16.1 21:14.7 6:51  12  77.2       1        F YOA    
                                                                                                            1        F 9-14   
7     9   Michael Ammon          M      Fort Myers       FL    US      21:22.1 21:18.9 6:53  44  65.9       1        M 40-44  
8     36  Brendan Flavin         M      Port Charlotte   FL    US      21:32.7 21:31.3 6:57  14  63.6       1        M YOA    
                                                                                                            1        M 9-14   
9     70  Noah Love              M      Punta Gorda      FL    US      24:03.1 23:45.3 7:40  13  59.0       1        M 9-14   
10    1   Marti Stetter          F      North Port       FL    US      24:04.9 24:03.2 7:46  60  77.0       1        F M      
11    16  Diamond Brown          F      Punta Gorda      FL    US      24:14.1 24:12.3 7:48  26  60.8       1        F 25-29  
12    49  Holly Hallowell        F      Englewood        FL    US      24:22.7 24:21.5 7:51  41  62.4       1        F 40-44  
13    134 Anna Mullrain          F                                     24:39.5 24:39.5 7:57  37  60.5       1        F 35-39  
14    50  Q. Hallowell           F      Englewood        FL    US      24:46.4 24:46.4 7:59  8   74.5       1        F 0- 8   
15    71  Tiffanie Love          F      Punta Gorda      FL    US      25:30.3 25:10.2 8:07  32  58.5       1        F 30-34  
16    124 Charis Tyson           F      Sarasota         FL    US      25:35.6 25:21.6 8:11  36  58.6       2        F 35-39  
17    114 Joseph Smigel          M      Punta Gorda      FL    US      25:29.4 25:22.5 8:11  59  62.2       1        M GM     
18    112 Donald Sleitweiler     M      Port Charlotte   FL    US      26:09.7 25:59.6 8:23  52  57.4       1        M 50-54  
19    143 Briant Cummings        M                                     26:11.8 26:11.5 8:27  17  49.9       3        M 15-19  
20    137 Jasynda Davis          F      Nokomis          FL    US      26:29.1 26:27.6 8:32  38  56.6       3        F 35-39  
21    104 Linda Sethares-Caruso  F      Cape Coral       FL    US      26:42.2 26:39.8 8:36  54  64.7       1        F GM     
22    33  Sara Drake             F      Punta Gorda      FL    US      26:52.5 26:49.1 8:39  32  54.9       2        F 30-34  
23    135 Henry Gregg            M                                     27:18.7 27:10.3 8:46  60  58.6       1        M SGM    
24    101 Sandra Santello        F      Port Charlotte   FL    US      27:16.7 27:13.6 8:47  53  62.7       1        F 50-54  
25    122 Aron Tobolski          M      Port Charlotte   FL    US      27:17.3 27:14.3 8:47  31  47.7       1        M 30-34  
26    30  Mia Dickey             F      Sarasota         FL    US      27:25.5 27:14.4 8:47  13  58.9       1        F 9-14   
27    20  Roberta Burns          F      Sarasota         FL    US      27:26.2 27:15.7 8:48  23  54.0       1        F 20-24  
28    46  Xavier Gauthier        M      Punta Gorda      FL    US      27:18.3 27:16.3 8:48  14  50.2       2        M 9-14   
29    12  Mike Barnes            M      Punta Gorda      FL    US      27:47.3 27:38.5 8:55  44  50.8       2        M 40-44  
30    35  Eric Ewald             M      Port Charlotte   FL    US      28:05.7 27:56.2 9:01  43  49.9       3        M 40-44  
31    119 B. Taylor              M      Port Charlotte   FL    US      28:05.7 28:01.7 9:02  11  53.1       3        M 9-14   
32    120 Fred Taylor            M      Punta Gorda      FL    US      28:16.1 28:12.0 9:06  42  49.1       4        M 40-44  
33    45  A. Gauthier            M      Punta Gorda      FL    US      28:26.9 28:24.9 9:10  12  50.7       4        M 9-14   
34    125 Colleen Vaccaro        F      Port Charlotte   FL    US      28:33.7 28:25.1 9:10  40  53.2       2        F 40-44  
35    148 Jennifer Seegers       F      Punta Gorda      FL    US      28:45.8 28:39.6 9:15  44  54.2       3        F 40-44  
36    117 Courtney Swickert      F      Punta Gorda      FL    US      30:34.4 30:06.0 9:43  20  48.9       2        F 20-24  
37    94  Jesse Chmelar          M                                     30:35.5 30:15.7 9:46  35  43.7       1        M 35-39  
38    41  James Fralin           M      Nokomis          FL    US      30:32.6 30:27.9 9:50  45  46.5       1        M 45-49  
39    11  Martha Barnes          F      Punta Gorda      FL    US      30:39.0 30:30.0 9:50  40  49.6       4        F 40-44  
40    63  D. LaBonte             M      Nokomis          FL    US      30:32.9 30:31.4 9:51  8   56.1       1        M 0- 8   
41    60  Ava Jones              F      Sarasota         FL    US      31:36.7 31:24.0 10:08 25  46.8       2        F 25-29  
42    139 Natalie Foster         F      Nokomis          FL    US      31:33.5 31:29.0 10:09 37  47.4       4        F 35-39  
43    138 T. Foster              M      Nokomis          FL    US      31:34.0 31:30.4 10:10 8   54.3       2        M 0- 8   
44    43  Michele Galluppi       F      Port Charlotte   FL    US      31:47.1 31:32.4 10:10 52  53.5       2        F 50-54  
45    140 Ellen Jaffe Jones      F                                     31:57.3 31:55.0 10:18 65  61.9       1        F SGM    
46    65  Sarah LaBonte          F      Nokomis          FL    US      32:04.4 32:01.7 10:20 37  46.6       5        F 35-39  
47    17  Alison Burke           F      Fort Myers       FL    US      32:44.0 32:36.8 10:31 56  54.2       1        F 55-59  
48    8   Nicole Allen           F      Port Charlotte   FL    US      32:43.3 32:37.3 10:31 32  45.2       3        F 30-34  
49    151 Brian Flannery         M                                     32:46.0 32:39.0 10:32 56  47.2       1        M 55-59  
50    18  Michael Burke          M      Fort Myers       FL    US      32:49.6 32:41.5 10:33 58  47.9       2        M 55-59  
51    54  Michelle Hoff          F      Punta Gorda      FL    US      33:08.3 32:57.3 10:38 33  44.7       4        F 30-34  
52    90  Elaine Nunziata        F      Punta Gorda      FL    US      33:00.9 32:58.3 10:38 66  60.7       1        F 65-69  
53    26  Sharon Cozzette        F      Port Charlotte   FL    US      33:03.6 33:03.6 10:40 50  49.9       3        F 50-54  
54    81  N. Slater              M      Port Charlotte   FL    US      33:34.1 33:16.1 10:44 11  44.7       5        M 9-14   
55    21  Stephen Burns          M      North Port       FL    US      33:37.2 33:19.2 10:45 33  39.3       2        M 30-34  
56    84  Waleska Morales Nunez  F      Punta Gorda      FL    US      33:54.5 33:45.2 10:53 40  44.8       5        F 40-44  
57    28  Aaron Dickey           M      Sarasota         FL    US      34:00.4 33:47.6 10:54 43  41.3       5        M 40-44  
58    29  L. Dickey              F      Sarasota         FL    US      34:00.1 33:47.7 10:54 9   52.8       2        F 9-14   
59    73  Michael Mascolo        M      Port Charlotte   FL    US      33:59.6 33:47.8 10:54 37  39.5       2        M 35-39  
60    128 Debra Walker           F      Arcadia          FL    US      34:05.5 33:55.4 10:57 56  52.1       2        F 55-59  
61    113 Michele Sleitweiler    F      Port Charlotte   FL    US      34:06.0 33:55.5 10:57 53  50.3       4        F 50-54  
62    136 L. Davis               M      Nokomis          FL    US      34:22.2 34:18.9 11:04 8   49.9       3        M 0- 8   
63    19  Amanda Burns           F      North Port       FL    US      34:45.7 34:28.1 11:07 31  42.7       5        F 30-34  
64    39  Sharon Formus          F      Punta Gorda      FL    US      34:44.8 34:41.4 11:11 64  56.2       1        F 60-64  
65    15  J. Bowman              F      Port Charlotte   FL    US      35:30.6 35:22.7 11:25 10  48.9       3        F 9-14   
66    107 L. Simko               M      Nokomis          FL    US      36:14.8 36:10.0 11:40 9   44.9       6        M 9-14   
67    38  Holli Fleming          F      Punta Gorda      FL    US      37:02.7 36:49.8 11:53 32  40.0       6        F 30-34  
68    13  M.J. Bellino           F      Punta Gorda      FL    US      37:15.5 37:09.7 11:59 64  52.5       6        F 40-44  
69    83  Shannon Monroe         M      Rotonda West     FL    US      37:34.2 37:19.3 12:02 43  37.4       6        M 40-44  
70    2   Marc Afflerbach        M      North Port       FL    US      37:56.0 37:50.7 12:12 48  38.3       2        M 45-49  
71    102 Wendy Schaub           F      Punta Gorda      FL    US      37:58.4 37:51.8 12:13 55  46.1       3        F 55-59  
72    14  Ashley Bowman          F      Port Charlotte   FL    US      38:06.6 37:58.8 12:15 30  38.7       7        F 30-34  
73    96  Vicki Polk             F      Punta Gorda      FL    US      38:32.5 38:24.8 12:23 55  45.4       4        F 55-59  
74    133 Jennifer DeVito Roisum F                                     39:02.3 38:41.4 12:29 44  40.2       7        F 40-44  
75    82  Joei Monroe            F      Rotonda West     FL    US      38:57.3 38:42.8 12:29 41  39.3       8        F 40-44  
76    93  Caroline O’ Connor   F      Englewood        FL    US      39:03.6 38:49.7 12:32 50  42.5       5        F 50-54  
77    132 T. White               F      Punta Gorda      FL    US      39:43.0 39:37.9 12:47 8   46.6       2        F 0- 8   
78    109 William Simko          M      Nokomis          FL    US      40:05.5 39:40.1 12:48 47  36.2       3        M 45-49  
79    131 Melissa White          F      Punta Gorda      FL    US      39:54.2 39:47.3 12:50 40  38.0       9        F 40-44  
80    145 Alexiss Cumings        F                                     39:48.2 39:47.4 12:50 20  37.0       3        F 20-24  
81    144 M. Cummings            F                                     39:48.6 39:47.6 12:50 10  43.5       4        F 9-14   
82    149 Danny Chamberlain      M                                     40:05.2 39:49.1 12:51 35  33.2       3        M 35-39  
83    95  Rick pierce            M      Port Charlotte   FL    US      40:01.2 40:01.2 12:55 65  41.5       1        M 65-69  
84    66  John Laird             M      North Fort Myers FL    US      40:19.1 40:03.4 12:55 71  44.0       1        M VM     
85    150 Kerri Chamberlain      F                                     40:29.3 40:15.9 12:59 38  37.2       6        F 35-39  
86    85  Gaylin Morris          F      Punta Gorda      FL    US      41:13.5 41:05.5 13:15 55  42.5       5        F 55-59  
87    142 M. Orendorff           M                                     42:10.0 41:51.5 13:30 7   43.5       4        M 0- 8   
88    3   Rebecca Afflerbach     F      North Port       FL    US      42:10.7 42:06.4 13:35 48  38.3       1        F 45-49  
89    67  Wendy Leslie           F      North Port       FL    US      43:07.9 42:52.4 13:50 46  36.9       2        F 45-49  
90    37  Chris Flavin           M      Port Charlotte   FL    US      42:59.8 42:55.6 13:51 55  35.6       3        M 55-59  
91    118 Julia Swickert         F      Punta Gorda      FL    US      43:31.0 43:04.1 13:54 47  37.1       3        F 45-49  
92    111 Melissa Slater         F      Port Charlotte   FL    US      43:51.9 43:34.8 14:03 44  35.7       10       F 40-44  
93    24  Debra Burton           F      Port Charlotte   FL    US      44:23.3 44:07.0 14:14 58  41.0       6        F 55-59  
94    61  Virge Jones            F      Sarasota         FL    US      44:41.5 44:28.4 14:21 45  35.3       4        F 45-49  
95    64  P. LaBonte             M      Nokomis          FL    US      44:36.0 44:32.5 14:22 8   38.4       5        M 0- 8   
96    153 Pat Vasquez            M                                     45:29.8 44:48.6 14:27 53  33.6       2        M 50-54  
97    152 Lori Vasquez           F      Port Charlotte   FL    US      45:30.0 44:50.3 14:28 53  38.1       6        F 50-54  
98    51  Lisa Hardy             F      Punta Gorda      FL    US      45:30.5 45:01.9 14:32 57  39.7       7        F 55-59  
99    23  Emily Slater           F      Port Charlotte   FL    US      45:30.2 45:13.1 14:35 15  34.2       1        F 15-19  
100   110 Makenneh Slater        F      Port Charlotte   FL    US      45:32.4 45:16.8 14:36 18  32.6       2        F 15-19  
101   91  Cheryl Olechowski      F      Punta Gorda      FL    US      46:04.7 45:38.1 14:43 54  37.8       7        F 50-54  
102   92  Ken Olechowski         M      Punta Gorda      FL    US      46:24.0 45:56.3 14:49 66  36.5       2        M 65-69  
103   115 Shirley Stewart        F      Punta Gorda      FL    US      46:20.8 45:56.4 14:49 64  42.4       2        F 60-64  
104   88  David Nordberg         M      East Dennis      MA    US      46:15.1 46:10.6 14:54 56  33.3       4        M 55-59  
105   130 Emily Wendel           F      East Dennis      MA    US      46:27.0 46:21.5 14:57 48  34.8       5        F 45-49  
106   32  Jennifer Dines         F      North Port       FL    US      47:14.6 46:48.1 15:06 38  32.0       7        F 35-39  
107   40  A. Fralin              F      Nokomis          FL    US      49:28.0 49:02.5 15:49 11  34.3       5        F 9-14   
108   69  R. Lofsten             F      Port Charlotte   FL    US      49:26.1 49:14.5 15:53 10  35.1       6        F 9-14   
109   74  Marcia McDaniel        F      North Port       FL    US      49:52.8 49:25.4 15:57 62  38.4       3        F 60-64  
110   42  Kriscie Fralin         F      Nokomis          FL    US      49:55.4 49:29.0 15:58 48  32.6       6        F 45-49  
111   108 Tara Simko             F      Nokomis          FL    US      50:02.1 49:35.3 16:00 45  31.6       7        F 45-49  
112   55  M. Hoye                M      North Port       FL    US      53:30.2 53:08.6 17:09 5   40.0       6        M 0- 8   
113   75  Jennifer McSharry      F      Venice           FL    US      53:33.7 53:14.2 17:10 49  30.7       8        F 45-49  
114   116 Stanley Stewart        M      Punta Gorda      FL    US      54:42.6 54:17.5 17:31 65  30.6       3        M 65-69  
115   76  Krystina McSharry      F      North Port       FL    US      54:59.2 54:38.5 17:38 32  27.0       8        F 30-34  
116   6   J. Aguirre             M      Port Charlotte   FL    US      55:26.6 54:51.0 17:42 8   31.2       7        M 0- 8   
117   78  Kenzie Mihalakis       F      Punta Gorda      FL    US      55:23.8 55:08.6 17:47 14  28.5       7        F 9-14   
118   79  Tina Mihalakis         F      Port Charlotte   FL    US      55:23.4 55:10.8 17:48 49  29.6       9        F 45-49  
119   141 Christy Nicklas        F                                     55:39.8 55:18.3 17:50 49  29.5       10       F 45-49  
120   77  K. Mihalakis           F      Punta Gorda      FL    US      56:51.6 56:36.8 18:16 12  29.0       8        F 9-14   
121   10  Pamela Barber          F      Port Charlotte   FL    US      56:50.4 56:37.3 18:16 47  28.2       11       F 45-49  
122   7   Roni Aguirre           F      Port Charlotte   FL    US      57:11.0 56:37.5 18:16 39  26.6       8        F 35-39  
123   5   Gino Aguirre           M      Port Charlotte   FL    US      57:13.9 56:39.5 18:17 35  23.3       4        M 35-39  
124   57  O. Hoye                F      North Port       FL    US      57:03.3 56:42.4 18:18 3              3        F 0- 8   
125   56  Mike Hoye              M      North Port       FL    US      57:04.9 56:42.7 18:18 34  23.2       3        M 30-34  
126   4   E. Aguirre             F      Port Charlotte   FL    US      57:16.4 56:44.0 18:18 6   35.3       4        F 0- 8   
127   34  Kurt Dwyer             M      Venice           FL    US      57:17.7 57:17.7 18:29 49  25.4       4        M 45-49  


Top Male Finisher - Overall
Place Name         Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== ============ === === ======= ====== ================ ======= 
1     Aaron Harris 52  17  1       M      North Port FL US 19:31.5 


Top Female Finisher - Overall
Place Name        Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== =========== === === ======= ====== ================ ======= 
1     Alexa Gemma 147 42  5       F      Cape Coral FL US 21:02.1 


Top Male Finisher - Masters
Place Name         Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== ============ === === ======= ====== ================ ======= 
1     Jon Williams 146 49  3       M      Cape Coral FL US 19:49.5 


Top Female Finisher - Masters
Place Name          Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== ============= === === ======= ====== ================ ======= 
1     Marti Stetter 1   60  10      F      North Port FL US 24:03.2 


Top Male Finisher - Grandmasters
Place Name          Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ============= === === ======= ====== ================= ======= 
1     Joseph Smigel 114 59  17      M      Punta Gorda FL US 25:22.5 


Top Female Finisher - Grandmasters
Place Name                  Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== ===================== === === ======= ====== ================ ======= 
1     Linda Sethares-Caruso 104 54  21      F      Cape Coral FL US 26:39.8 


Top Male Finisher - Senior Grandmasters
Place Name        Bib Age Overall Gender Location Time    
===== =========== === === ======= ====== ======== ======= 
1     Henry Gregg 135 60  23      M               27:10.3 


Top Female Finisher - Senior Grandmasters
Place Name              Bib Age Overall Gender Location Time  
===== ================= === === ======= ====== ======== ===== 
1     Ellen Jaffe Jones 140 65  45      F               31:55 


Top Male Finisher - Veterans Masters
Place Name       Bib Age Overall Gender Location               Time    
===== ========== === === ======= ====== ====================== ======= 
1     John Laird 66  71  84      M      North Fort Myers FL US 40:03.4 


Top Male Finisher - Youth Overall 14
Place Name           Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ============== === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Brendan Flavin 36  14  8       M      Port Charlotte FL US 21:31.3 


Top Female Finisher - Youth Overall 14
Place Name       Bib Age Overall Gender Location      Time    
===== ========== === === ======= ====== ============= ======= 
1     K. Machado 72  12  6       F      Murdock FL US 21:14.7 


Male  8 and Under
Place Name       Bib Age Overall Gender Location      Time    
===== ========== === === ======= ====== ============= ======= 
1     D. LaBonte 63  8   40      M      Nokomis FL US 30:31.4 
2     T. Foster  138 8   43      M      Nokomis FL US 31:30.4 
3     L. Davis   136 8   62      M      Nokomis FL US 34:18.9 


Male  9 to 14
Place Name            Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== =============== === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Brendan Flavin  36  14  8       M      Port Charlotte FL US 21:31.3 
1     Noah Love       70  13  9       M      Punta Gorda FL US    23:45.3 
2     Xavier Gauthier 46  14  28      M      Punta Gorda FL US    27:16.3 


Male 15 to 19
Place Name            Bib Age Overall Gender Location           Time    
===== =============== === === ======= ====== ================== ======= 
1     Zachary Leslie  68  16  2       M      North Port FL US   19:42.1 
2     Gage Monroe     80  16  4       M      Rotonda West FL US 20:15.2 
3     Briant Cummings 143 17  19      M                         26:11.5 


Male 30 to 34
Place Name          Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ============= === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Aron Tobolski 122 31  25      M      Port Charlotte FL US 27:14.3 
2     Stephen Burns 21  33  55      M      North Port FL US     33:19.2 
3     Mike Hoye     56  34  125     M      North Port FL US     56:42.7 


Male 35 to 39
Place Name              Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ================= === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Jesse Chmelar     94  35  37      M                           30:15.7 
2     Michael Mascolo   73  37  59      M      Port Charlotte FL US 33:47.8 
3     Danny Chamberlain 149 35  82      M                           39:49.1 


Male 40 to 44
Place Name          Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ============= === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Michael Ammon 9   44  7       M      Fort Myers FL US     21:18.9 
2     Mike Barnes   12  44  29      M      Punta Gorda FL US    27:38.5 
3     Eric Ewald    35  43  30      M      Port Charlotte FL US 27:56.2 


Male 45 to 49
Place Name            Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== =============== === === ======= ====== ================ ======= 
1     James Fralin    41  45  38      M      Nokomis FL US    30:27.9 
2     Marc Afflerbach 2   48  70      M      North Port FL US 37:50.7 
3     William Simko   109 47  78      M      Nokomis FL US    39:40.1 


Male 50 to 54
Place Name               Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ================== === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Donald Sleitweiler 112 52  18      M      Port Charlotte FL US 25:59.6 
2     Pat Vasquez        153 53  96      M                           44:48.6 


Male 55 to 59
Place Name           Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ============== === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Brian Flannery 151 56  49      M                           32:39.0 
2     Michael Burke  18  58  50      M      Fort Myers FL US     32:41.5 
3     Chris Flavin   37  55  90      M      Port Charlotte FL US 42:55.6 


Male 65 to 69
Place Name            Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== =============== === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Rick pierce     95  65  83      M      Port Charlotte FL US 40:01.2 
2     Ken Olechowski  92  66  102     M      Punta Gorda FL US    45:56.3 
3     Stanley Stewart 116 65  114     M      Punta Gorda FL US    54:17.5 


Female  8 and Under
Place Name         Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ============ === === ======= ====== ================= ======= 
1     Q. Hallowell 50  8   14      F      Englewood FL US   24:46.4 
2     T. White     132 8   77      F      Punta Gorda FL US 39:37.9 
3     O. Hoye      57  3   124     F      North Port FL US  56:42.4 


Female  9 to 14
Place Name       Bib Age Overall Gender Location       Time    
===== ========== === === ======= ====== ============== ======= 
1     K. Machado 72  12  6       F      Murdock FL US  21:14.7 
1     Mia Dickey 30  13  26      F      Sarasota FL US 27:14.4 
2     L. Dickey  29  9   58      F      Sarasota FL US 33:47.7 


Female 15 to 19
Place Name            Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== =============== === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Emily Slater    23  15  99      F      Port Charlotte FL US 45:13.1 
2     Makenneh Slater 110 18  100     F      Port Charlotte FL US 45:16.8 


Female 20 to 24
Place Name              Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ================= === === ======= ====== ================= ======= 
1     Roberta Burns     20  23  27      F      Sarasota FL US    27:15.7 
2     Courtney Swickert 117 20  36      F      Punta Gorda FL US 30:06.0 
3     Alexiss Cumings   145 20  80      F                        39:47.4 


Female 25 to 29
Place Name          Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ============= === === ======= ====== ================= ======= 
1     Diamond Brown 16  26  11      F      Punta Gorda FL US 24:12.3 
2     Ava Jones     60  25  41      F      Sarasota FL US    31:24.0 


Female 30 to 34
Place Name          Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ============= === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Tiffanie Love 71  32  15      F      Punta Gorda FL US    25:10.2 
2     Sara Drake    33  32  22      F      Punta Gorda FL US    26:49.1 
3     Nicole Allen  8   32  48      F      Port Charlotte FL US 32:37.3 


Female 35 to 39
Place Name          Bib Age Overall Gender Location       Time    
===== ============= === === ======= ====== ============== ======= 
1     Anna Mullrain 134 37  13      F                     24:39.5 
2     Charis Tyson  124 36  16      F      Sarasota FL US 25:21.6 
3     Jasynda Davis 137 38  20      F      Nokomis FL US  26:27.6 


Female 40 to 44
Place Name             Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ================ === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Holly Hallowell  49  41  12      F      Englewood FL US      24:21.5 
2     Colleen Vaccaro  125 40  34      F      Port Charlotte FL US 28:25.1 
3     Jennifer Seegers 148 44  35      F      Punta Gorda FL US    28:39.6 


Female 45 to 49
Place Name               Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ================== === === ======= ====== ================= ======= 
1     Rebecca Afflerbach 3   48  88      F      North Port FL US  42:06.4 
2     Wendy Leslie       67  46  89      F      North Port FL US  42:52.4 
3     Julia Swickert     118 47  91      F      Punta Gorda FL US 43:04.1 


Female 50 to 54
Place Name             Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ================ === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Sandra Santello  101 53  24      F      Port Charlotte FL US 27:13.6 
2     Michele Galluppi 43  52  44      F      Port Charlotte FL US 31:32.4 
3     Sharon Cozzette  26  50  53      F      Port Charlotte FL US 33:03.6 


Female 55 to 59
Place Name         Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ============ === === ======= ====== ================= ======= 
1     Alison Burke 17  56  47      F      Fort Myers FL US  32:36.8 
2     Debra Walker 128 56  60      F      Arcadia FL US     33:55.4 
3     Wendy Schaub 102 55  71      F      Punta Gorda FL US 37:51.8 


Female 60 to 64
Place Name            Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== =============== === === ======= ====== ================= ======= 
1     Sharon Formus   39  64  64      F      Punta Gorda FL US 34:41.4 
2     Shirley Stewart 115 64  103     F      Punta Gorda FL US 45:56.4 
3     Marcia McDaniel 74  62  109     F      North Port FL US  49:25.4 


Female 65 to 69
Place Name            Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== =============== === === ======= ====== ================= ======= 
1     Elaine Nunziata 90  66  52      F      Punta Gorda FL US 32:58.3 

Embed Code