Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                    Gender Division     Division Clock     
                                                      Place    Time      
===== === ======================= ====== ============ ======== ========= 
1     113 Colin SANTORO           M      Top3 Overall 1        1:09:36.9 
2     75  Thomas MCKIBBIN         M      Top3 Overall 2        1:10:04.0 
3     196 Chris DYJAK             M      Top3 Overall 3        1:10:34.6 
4     174 Ben PLUMB               M      19-34        1        1:10:59.7 
5     97  Vinny RAMOS             M      19-34        2        1:12:32.3 
6     58  Dan KAYE                M      35-49        1        1:12:41.5 
7     62  Jeff LANDERS            M      19-34        3        1:13:00.6 
8     166 Yorell Alexandro PACHON M      14-18        1        1:13:24.5 
9     187 Oleksandr KLIUKHA       M      14-18        2        1:13:26.6 
10    108 Andrew SANCHEZ          M      10-13 Junior 1        1:13:44.2 
11    63  Jayson LAZARO           M      35-49        2        1:13:50.8 
12    105 Max RUSSO               M      10-13 Junior 2        1:15:51.4 
13    136 Iv+ín URRESTA          M      35-49        3        1:16:02.0 
14    87  Michael O'ROURKE        M      35-49        4        1:16:04.2 
15    47  John HAAS               M      50+          1        1:16:05.5 
16    175 Anthony URAN            M      14-18        3        1:16:11.6 
17    176 Brendan WALTER          M      10-13 Junior 3        1:16:27.8 
18    163 Eder HIDALGO            M      19-34        4        1:17:01.7 
19    195 Matt BRILL              M      19-34        5        1:17:01.7 
20    151 Gregg NICOLL            M      50+          2        1:17:03.6 
21    36  Leo FRANCO              M      50+          3        1:17:43.1 
22    8   Bobby BALDWIN JR        M      10-13 Junior 4        1:17:44.9 
23    201 Joseph CICHA            M      19-34        6        1:17:53.6 
24    160 Tim KELLEY              M      35-49        5        1:18:51.0 
25    170 Kirk CARTER             M      35-49        6        1:19:29.5 
26    104 Jake RUSSO              M      10-13 Junior 5        1:20:18.4 
27    14  Jeff BERSON             M      50+          4        1:20:19.6 
28    65  Andrew LEMPP            M      19-34        7        1:20:22.6 
29    35  John FOLAN              M      50+          5        1:20:33.3 
30    124 Bob STARKE              M      50+          6        1:20:36.5 
31    114 Richard SBERLATI        M      35-49        7        1:20:41.3 
32    100 Evan RESTIVO            M      14-18        4        1:20:47.2 
33    21  Kevin BURKE             M      50+          7        1:21:30.6 
34    183 Patrick CONNOLLY        M      14-18        5        1:21:49.4 
35    167 Brandon NASIEROWSKI     M      35-49        8        1:22:05.8 
36    154 Thomas CAPRUSO          M      35-49        9        1:22:49.3 
37    42  Bryan GOLDEN            M      35-49        10       1:23:01.5 
38    88  Daniel PAGGY            M      50+          8        1:24:28.1 
39    119 Kimberly SMOLOWITZ      F      Top3 Overall 1        1:24:29.2 
40    126 Richard SUBJECT         M      19-34        8        1:24:59.2 
41    4   Laura ALT               F      Top3 Overall 2        1:25:17.8 
42    189 Nick LOCASCIO           M      35-49        11       1:25:44.6 
43    149 Chris SIEGEL            M      35-49        12       1:26:34.7 
44    78  Vianney MIRANDA         M      19-34        9        1:26:39.5 
45    190 Marion THOMASON         M      35-49        13       1:26:49.5 
46    71  David MANRIQUE          M      19-34        10       1:26:50.4 
47    107 Karen RYAN              F      Top3 Overall 3        1:27:01.3 
48    147 James YUTESLER          M      50+          9        1:27:43.5 
49    30  John DEVITO             M      35-49        14       1:27:44.1 
50    24  Cesar CAMACHO           M      35-49        15       1:28:10.3 
51    89  Edan PAGGY              F      10-13 Junior 1        1:28:14.5 
52    133 Liz SYMONS              F      35-49        1        1:28:14.9 
53    137 Deborah Chin VERDERAME  F      50+          1        1:30:18.8 
54    53  Richard HOWARD          M      35-49        16       1:31:34.9 
55    199 Brian YANG              M      19-34        11       1:32:49.7 
56    144 Jessica WILLIS          F      35-49        2        1:33:34.3 
57    111 Tatiana SANCHEZ         F      10-13 Junior 2        1:34:06.0 
58    82  Robert G MULLER         M      50+          10       1:34:06.7 
59    168 Jake GANDARELA          M      10-13 Junior 6        1:34:52.1 
60    99  Vicki REICHLING         F      35-49        3        1:34:52.3 
61    171 Gus SEIDEL              M      10-13 Junior 7        1:35:20.0 
62    109 Christina SANCHEZ       F      35-49        4        1:37:28.1 
63    43  Lloyd GOULD             M      19-34        12       1:37:31.5 
64    19  Wayne BUESS             M      50+          11       1:39:15.2 
65    122 Irit SPECTOR            F      35-49        5        1:39:24.1 
66    31  Kevin DUSLING           M      35-49        17       1:42:07.4 
67    186 Andrew GREENWOOD        M      50+          12       1:42:39.3 
68    84  Robert E O'BRIEN        M      50+          13       1:45:51.7 
69    28  Ronel CUARTERO          M      50+          14       1:45:56.3 
70    132 Dylan SYMONS            M      14-18        6        1:46:47.8 
71    121 Louisa SORENSON         F      10-13 Junior 3        1:48:20.8 
72    52  Maria HENRY             F      50+          2        1:53:11.8 
73    90  Michella PAGGY          F      10-13 Junior 4        1:53:17.0 
74    134 Natalie SYMONS          F      10-13 Junior 5        2:00:32.6 
75    48  George HARVEY           M      35-49        18       2:06:58.8 
76    23  Lauren CAIACCIA         F      35-49        6        2:08:04.8 


10-13 Junior
Place Name            Bib Age Overall Gender Location Time      
===== =============== === === ======= ====== ======== ========= 
1     Andrew SANCHEZ  108     10      M               1:13:44.2 
1     Edan PAGGY      89      51      F               1:28:14.5 
2     Max RUSSO       105     12      M               1:15:51.4 
2     Tatiana SANCHEZ 111     57      F               1:34:06.0 
3     Brendan WALTER  176     17      M               1:16:27.8 


35-49
Place Name           Bib Age Overall Gender Location Time      
===== ============== === === ======= ====== ======== ========= 
1     Dan KAYE       58      6       M               1:12:41.5 
1     Liz SYMONS     133     52      F               1:28:14.9 
2     Jayson LAZARO  63      11      M               1:13:50.8 
2     Jessica WILLIS 144     56      F               1:33:34.3 
3     Iv+ín URRESTA 136     13      M               1:16:02.0 


50+
Place Name                   Bib Age Overall Gender Location Time      
===== ====================== === === ======= ====== ======== ========= 
1     John HAAS              47      15      M               1:16:05.5 
1     Deborah Chin VERDERAME 137     53      F               1:30:18.8 
2     Gregg NICOLL           151     20      M               1:17:03.6 
2     Maria HENRY            52      72      F               1:53:11.8 
3     Leo FRANCO             36      21      M               1:17:43.1 


Top3 Overall
Place Name               Bib Age Overall Gender Location Time      
===== ================== === === ======= ====== ======== ========= 
1     Colin SANTORO      113     1       M               1:09:36.9 
1     Kimberly SMOLOWITZ 119     39      F               1:24:29.2 
2     Thomas MCKIBBIN    75      2       M               1:10:04.0 
2     Laura ALT          4       41      F               1:25:17.8 
3     Chris DYJAK        196     3       M               1:10:34.6 


14-18
Place Name                    Bib Age Overall Gender Location Time      
===== ======================= === === ======= ====== ======== ========= 
1     Yorell Alexandro PACHON 166     8       M               1:13:24.5 
2     Oleksandr KLIUKHA       187     9       M               1:13:26.6 
3     Anthony URAN            175     16      M               1:16:11.6 
4     Evan RESTIVO            100     32      M               1:20:47.2 
5     Patrick CONNOLLY        183     34      M               1:21:49.4 


19-34
Place Name         Bib Age Overall Gender Location Time      
===== ============ === === ======= ====== ======== ========= 
1     Ben PLUMB    174     4       M               1:10:59.7 
2     Vinny RAMOS  97      5       M               1:12:32.3 
3     Jeff LANDERS 62      7       M               1:13:00.6 
4     Eder HIDALGO 163     18      M               1:17:01.7 
5     Matt BRILL   195     19      M               1:17:01.7 

Additional results can be found at http://www.PRTiming.com.

Embed Code

We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy. If you continue to use this site, you consent to use all cookies.