Fight For Air Climb Dallas

Sat February 9, 2019 Dallas, TX US 75201 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib  Name                      Gender City State Country Clock     Chip      Pace  Age Age        Division Division     Team Name                         
                                                               Time      Time                Percentage Place                                                   
===== ==== ========================= ====== ==== ===== ======= ========= ========= ===== === ========== ======== ============ ================================= 
1     1957 Scott Stanley             M                         7:20.1    7:20.0    7:20  56  60.8       1        M Over       West Coast Labels XGym-Team Texas 
2     6310 Aaron Williams            M                         8:16.0    7:24.1    7:24  25  50.1       2        M Over       Antime                            
3     1814 Ismail Gorsov             M                         8:43.9    8:38.0    8:38  33  43.5       3        M Over       Kindred Healthcare Meadow         
4     1949 Charles Bower             M                         8:50.6    8:40.2    8:40  50  48.9       1        M 41-50      West Coast Labels XGym-Team Texas 
5     6222 Kelsey Saltom             F                         59:27.6   9:23.6    9:24  24  44.7       1        F Over                                         
6     1953 Karen Geninatti           F                         10:05.1   9:43.4    9:43  59  57.9       2        F Over       West Coast Labels XGym-Team Texas 
7     1952 Michael Doherty           M                         10:28.7   10:12.2   10:12 38  37.9       1        M 31-40      West Coast Labels XGym-Team Texas 
8     1769 Dan Horvath               M                         17:32.4   10:22.7   10:23 38  37.3       2        M 31-40      Highrisers                        
9     1888 Ray Allen                 M                         1:30:29.7 10:30.7   10:31 53  41.3       1        M 51-60      Spok  Plano Climbers              
10    6216 Justin Shipley            M                         53:46.4   10:33.7   10:34 37  36.4       3        M 31-40      To the Top!                       
11    1754 Cady Tarver               F                         15:43.1   10:37.8   10:38 26  39.5       3        F Over       Bicycle Freaks of Texas           
12    6213 Soranno Christine         F                         33:53.3   10:44.9   10:45                1        No Age Given                                   
13    1963 Ken Brewster              M                         1:48:30.6 10:47.9   10:48 55  40.9       2        M 51-60                                        
14    1983 Adrian Landin             M                         1:22:33.4 10:48.9   10:49 44  37.4       2        M 41-50                                        
15    1770 Ben Miron                 M                         18:23.3   10:59.1   10:59 31  33.9       4        M 31-40      Highrisers                        
16    1896 Vincent Kelly             M                         1:31:36.6 11:07.0   11:07 57  40.4       3        M 51-60      Spok  Plano Climbers              
17    1874 Tim McNeeley              M                         1:16:57.4 11:19.7   11:20 36  33.7       5        M 31-40      McClimbers                        
18    6305 Sherre Chitty             F                         12:19.5   11:22.4   11:22 38  38.2       1        F 31-40      Antime                            
19    6302 Austin Juarez             M                         18:28.0   11:28.6   11:29 29  32.4       1        M 21-30      Happy Hour Fitfam                 
20    1775 Samantha Bedgood          F                         21:16.1   11:31.7   11:32 23  36.4       1        F 21-30      Huffin n Puffin                   
21    1921 Brittany Derebery         F                         12:09.7   11:33.9   11:34 31  36.3       2        F 31-40      Team Valor                        
22    6219 Unknown Partic. 6219      M                         40:33.6   11:37.8   11:38                1        No Age Given                                   
23    1771 Cyrus Morrow              M                         19:17.8   11:41.9   11:42 43  34.3       3        M 41-50      Highrisers                        
24    1969 Andy Crouch               M                         1:25:19.5 11:50.1   11:50 56  37.7       4        M 51-60                                        
25    1836 Chris Walters             M                         38:16.5   11:55.0   11:55 37  32.2       6        M 31-40      Kindred Healthcare Meadow         
26    1955 Susan Lash                F                         14:17.7   12:01.4   12:01 57  45.5       1        F 51-60      West Coast Labels XGym-Team Texas 
27    6210 Hendrieka Obidonski       F                         17:58.5   12:10.1   12:10 49  40.4       1        F 41-50      Happy Hour Fitfam                 
28    1787 Alexis Matthews           F                         21:07.6   12:13.3   12:13 24  34.4       2        F 21-30      Huffin n Puffin                   
29    1781 Christina Heath           F                         21:03.7   12:18.5   12:19 28  34.1       3        F 21-30      Huffin n Puffin                   
30    6215 E. Greenhouse             M                         58:29.4   12:34.9   12:35 8   38.9       1        M 1-10                                         
31    1972 Eisaiah Engel             M                         20:38.6   12:38.9   12:39 30  29.4       2        M 21-30                                        
32    1922 Michelle Dillon           F                         13:28.9   12:43.5   12:44 37  33.9       3        F 31-40      Team Valor                        
33    1990 Dani Miller               F                         1:46:18.6 12:48.2   12:48 30  32.8       4        F 21-30                                        
34    1808 Jeffrey Cellucci          M                         39:34.2   12:48.3   12:48 29  29.0       3        M 21-30      Kindred Healthcare Meadow         
35    1941 Tom Fischer               M                         1:07:05.7 12:50.4   12:50 51  33.3       5        M 51-60      Trina's Tribe                     
36    6212 Erika Juarez              F                         18:59.5   13:01.4   13:01 30  32.2       5        F 21-30      Happy Hour Fitfam                 
37    1910 Kari Wenholz              F                         1:33:30.0 13:07.0   13:07 45  35.7       2        F 41-50      Spok  Plano Climbers              
38    1917 Tessa Scherf              F                         1:18:00.5 13:10.4   13:10 35  32.4       4        F 31-40      Steps for Stella                  
39    1987 Autumn Maloney            F                         1:19:22.3 13:14.5   13:15 46  35.7       3        F 41-50                                        
40    1819 Ericka King               M                         39:59.7   13:30.2   13:30 51  31.7       6        M 51-60      Kindred Healthcare Meadow         
41    1854 Eric Rivera               M                         1:01:02.5 13:32.6   13:33 36  28.2       7        M 31-40      Kindred Southwest Fort Worth      
42    1760 Robert Brodner            M                         14:04.8   13:32.8   13:33 31  27.5       8        M 31-40      Get 2 Steppin                     
43    1938 Nicholas Tarantello       M                         56:47.5   13:54.7   13:55 47  29.8       4        M 41-50      To the Top!                       
44    1881 Allante Lumas             F                         1:30:44.5 13:57.5   13:58 25  30.1       6        F 21-30      Run or Die Trying                 
45    1827 Gabriel Saldana           M                         41:26.3   14:01.2   14:01 27  26.5       4        M 21-30      Kindred Healthcare Meadow         
46    1914 Loriann Garcia            F                         1:28:45.9 14:03.7   14:04 28  29.9       7        F 21-30      Stair Masters                     
47    1792 Vanessa Parnell           F                         23:40.3   14:05.0   14:05 33  30.1       5        F 31-40      Huffin n Puffin                   
48    1766 Renee Copp                F                         20:18.0   14:08.7   14:09 53  36.6       2        F 51-60      Happy Hour Fitfam                 
49    1889 James Anderson            M                         1:34:02.8 14:13.9   14:14 54  30.8       7        M 51-60      Spok  Plano Climbers              
50    1762 Amanda Monsivais          F                         17:47.1   14:20.0   14:20 26  29.3       8        F 21-30      Get 2 Steppin                     
51    1925 Teresa Pettit             F                         16:49.5   14:28.1   14:28 54  36.3       3        F 51-60      Team Valor                        
52    1956 Marsha O'Loughlin         F                         14:53.4   14:28.4   14:28 72  47.8       1        F 71-80      West Coast Labels XGym-Team Texas 
53    1855 Anna Rojas                F                         1:00:20.7 14:38.5   14:39 47  32.8       4        F 41-50      Kindred Southwest Fort Worth      
54    6217 Justin Rojas              M                         1:00:11.1 14:38.9   14:39 22  25.3       5        M 21-30                                        
55    1930 Justin Hirsch             M                         57:14.7   14:42.5   14:43 40  26.7       9        M 31-40      To the Top!                       
56    1820 Heather Kooken            F                         41:45.1   14:49.7   14:50 29  28.3       9        F 21-30      Kindred Healthcare Meadow         
57    1959 Cassidy Brown             F                         17:27.5   14:56.0   14:56 21  28.1       10       F 21-30      Wikiwiki Hele                     
58    1845 Jared Greenhouse          M                         1:00:59.7 14:59.6   15:00 35  25.3       10       M 31-40      Kindred Southwest Fort Worth      
59    1933 Byron Prescott            M                         1:13:21.4 15:02.6   15:03 52  28.7       8        M 51-60      To the Top!                       
60    1931 Nicola Hobeiche           F                         1:13:27.5 15:13.9   15:14 39  28.8       6        F 31-40      To the Top!                       
61    6306 Danny Dodd                M                         16:20.5   15:18.4   15:18 38  25.3       11       M 31-40      Antime                            
62    1939 Alma Washington           F                         57:47.8   15:27.0   15:27 44  30.0       5        F 41-50      To the Top!                       
63    1945 Trina Warrick             F                         1:09:49.0 15:28.0   15:28 50  32.2       6        F 41-50      Trina's Tribe                     
64    6200 Julia Strecker            F                         1:27:51.5 15:31.6   15:32 38  28.0       7        F 31-40                                        
65    1936 Sarah Schultz             F                         1:13:28.3 15:36.9   15:37 41  28.6       7        F 41-50      To the Top!                       
66    2000 Paula Stein               F                         1:37:42.4 15:43.0   15:43 52  32.6       4        F 51-60                                        
67    1937 Maureen Tarantello        F                         58:47.7   15:45.1   15:45 47  30.5       8        F 41-50      To the Top!                       
68    1991 Traci Milliner            F                         1:08:49.5 15:50.7   15:51 46  29.9       9        F 41-50                                        
69    1996 Jonathan Rosen            M                         1:42:59.4 15:51.8   15:52 47  26.1       5        M 41-50                                        
70    1773 Vanessa Balderas          F                         25:05.6   15:52.9   15:53 29  26.4       11       F 21-30      Huffin n Puffin                   
71    1915 Bernard Brinkmann         M                         41:00.3   15:55.3   15:55 60  29.0       9        M 51-60      Step Up                           
72    1841 Michael Coronado          M                         1:08:27.2 15:58.5   15:59 51  26.8       10       M 51-60      Kindred Southwest Fort Worth      
73    1964 Laurie Buford             F                         1:49:43.0 16:02.5   16:03 50  31.1       10       F 41-50                                        
74    1994 Kimberly Reitmajer        F                         1:49:39.3 16:03.3   16:03 56  33.6       5        F 51-60                                        
75    1811 Raquel Dilday             F                         43:18.6   16:03.7   16:04 36  26.8       8        F 31-40      Kindred Healthcare Meadow         
76    1873 Michelynne McNeeley       F                         1:21:34.5 16:04.4   16:04 35  26.5       9        F 31-40      McClimbers                        
77    1768 Crissy Weddle             F                         22:37.3   16:08.3   16:08 47  29.7       11       F 41-50      Happy Hour Fitfam                 
78    1753 Maggie Rodriguez Morabito F                         20:52.5   16:14.7   16:15 46  29.1       12       F 41-50      Bicycle Freaks of Texas           
79    1767 Helen Vieyra              F                         22:36.4   16:17.2   16:17 28  25.8       12       F 21-30      Happy Hour Fitfam                 
80    1852 Suvicha Reainthong        F                         1:08:15.1 16:21.6   16:22 37  26.4       10       F 31-40      Kindred Southwest Fort Worth      
81    1877 Noel Alvarez              M                         1:33:20.3 16:28.2   16:28 32  22.7       12       M 31-40      Run or Die Trying                 
82    1946 Valerie Weed              F                         1:11:19.0 16:29.0   16:29 40  26.9       11       F 31-40      Trina's Tribe                     
83    6209 Sasha Binkley             F                         45:45.2   16:29.1   16:29 29  25.5       13       F 21-30                                        
84    1887 Kim Alexander             F                         1:37:11.5 16:32.1   16:32 46  28.6       13       F 41-50      Spok  Plano Climbers              
85    6208 Eric Binkley              M                         45:39.3   16:32.7   16:33 41  23.9       6        M 41-50                                        
86    1763 Anita Monsivais           F                         19:45.5   16:43.8   16:44 30  25.1       14       F 21-30      Get 2 Steppin                     
87    1894 John Deboer               M                         1:38:39.2 16:44.5   16:45 56  26.6       11       M 51-60      Spok  Plano Climbers              
88    1871 Madison Snodgrass         F                         1:20:06.2 16:51.0   16:51 23  24.9       15       F 21-30      M & M                             
89    1776 Julie Boganwright         F                         25:26.7   16:51.7   16:52 38  25.8       12       F 31-40      Huffin n Puffin                   
90    1899 Jennifer Lowe             F                         1:38:47.4 16:57.7   16:58 42  26.6       14       F 41-50      Spok  Plano Climbers              
91    1907 Christine Sopithakul      F                         1:38:33.7 16:58.6   16:59 48  28.7       15       F 41-50      Spok  Plano Climbers              
92    1861 Lanean Lang               F                         1:17:53.2 17:00.3   17:00 45  27.5       16       F 41-50      Kindred White Rock Warriors       
93    1825 Christabel Moralez        M                         1:39:20.5 17:00.9   17:01 50  24.9       7        M 41-50      Kindred Healthcare Meadow         
94    1885 Latesha Smith             F                         1:33:59.7 17:02.6   17:03 36  25.2       13       F 31-40      Run or Die Trying                 
95    1850 Hector Rangel             M                         1:03:22.6 17:02.7   17:03 41  23.2       8        M 41-50      Kindred Southwest Fort Worth      
96    1876 Nicole Searfoss           F                         1:22:49.7 17:03.6   17:04 41  26.2       17       F 41-50      On your MarK Ready Set Go         
97    1870 Maggie Braden             F                         1:20:16.5 17:07.3   17:07 47  28.0       18       F 41-50      M & M                             
98    1840 Brooke Bolliger           F                         1:04:56.7 17:10.5   17:11 30  24.5       16       F 21-30      Kindred Southwest Fort Worth      
99    1772 Kristina Abbassi          F                         27:03.9   17:11.7   17:12 35  24.8       14       F 31-40      Huffin n Puffin                   
100   1926 Valen Chavez              F                         1:15:14.7 17:13.3   17:13 32  24.5       15       F 31-40      To the Top!                       
101   1848 Nicole McDonald           F                         1:04:29.4 17:27.7   17:28 38  24.9       16       F 31-40      Kindred Southwest Fort Worth      
102   1839 Ben Bacon                 M                         1:05:05.6 17:28.1   17:28 44  23.2       9        M 41-50      Kindred Southwest Fort Worth      
103   1847 Kara Inan                 F                         1:03:40.5 17:30.8   17:31 36  24.6       17       F 31-40      Kindred Southwest Fort Worth      
104   1834 Lauren Vera               F                         45:08.2   17:33.3   17:33 38  24.8       18       F 31-40      Kindred Healthcare Meadow         
105   1835 Hollis Verza              F                         45:22.2   17:36.6   17:37 28  23.9       17       F 21-30      Kindred Healthcare Meadow         
106   1929 Todd Hewes                M                         50:13.6   17:42.4   17:42 41  22.3       10       M 41-50      To the Top!                       
107   1804 Jennifer Tufford          F                         55:45.5   17:55.5   17:56 37  24.1       19       F 31-40      Kindred Greenville                
108   1984 Delaney Landin            F                         1:29:32.9 17:59.3   17:59 41  24.8       19       F 41-50                                        
109   6227 Bob Williams              M                         1:13:08.6 18:03.6   18:04 65  26.7       1        M 61-70                                        
110   1805 Terry Tufford             M                         55:47.3   18:05.7   18:06 32  20.7       13       M 31-40      Kindred Greenville                
111   6211 Michael Obidonski         M                         24:58.8   18:09.7   18:10 54  24.1       12       M 51-60      Happy Hour Fitfam                 
112   1973 Lissette Engel            F                         26:04.4   18:15.7   18:16 55  29.1       6        F 51-60                                        
113   6308 Brandi Glascow            F                         20:09.6   18:22.1   18:22 34  23.1       20       F 31-40      Antime                            
114   6228 Robert Richards           M                         1:10:44.6 18:26.4   18:26 26  20.1       6        M 21-30                                        
115   1853 Thomas Rist               M                         1:05:03.3 18:28.7   18:29 40  21.2       14       M 31-40      Kindred Southwest Fort Worth      
116   6225 Unknown Partic. 6225      M                         1:13:08.6 18:33.9   18:34                2        No Age Given                                   
117   6307 Shawn Mayfield            M                         20:18.3   18:37.5   18:38 47  22.2       11       M 41-50      Antime                            
118   1828 Irene Sarmento            F                         47:27.5   18:41.7   18:42 37  23.1       21       F 31-40      Kindred Healthcare Meadow         
119   1971 David Engel               M                         27:00.3   18:50.7   18:51 56  23.7       13       M 51-60                                        
120   1884 Kris Schmidt              M                         1:36:22.3 18:59.8   19:00 35  20.0       15       M 31-40      Run or Die Trying                 
121   1751 Kristi Haucke             F                         23:20.5   19:08.1   19:08 39  22.9       22       F 31-40      Bicycle Freaks of Texas           
122   1908 Brian Stout               M                         1:39:52.2 19:43.2   19:43 47  21.0       12       M 41-50      Spok  Plano Climbers              
123   1934 Cathy Ross                F                         1:02:03.1 19:56.7   19:57 63  29.9       1        F 61-70      To the Top!                       
124   1764 Erica Monsivais           F                         23:24.4   20:02.3   20:02 31  21.0       23       F 31-40      Get 2 Steppin                     
125   1967 Stephanie Carroll         F                         48:39.6   20:18.1   20:18 38  21.4       24       F 31-40                                        
126   1968 Renee Countryman          F                         1:33:44.5 20:19.6   20:20 42  22.2       20       F 41-50                                        
127   1902 Angie Nelson              F                         1:40:43.9 20:24.4   20:24 45  23.0       21       F 41-50      Spok  Plano Climbers              
128   6229 Julie Lee                 F                         1:17:51.2 20:34.7   20:35 43  22.3       22       F 41-50                                        
129   1905 Amity Russell             F                         1:42:09.3 20:39.8   20:40 43  22.2       23       F 41-50      Spok  Plano Climbers              
130   1879 Ronita Brooks             F                         1:37:22.6 20:40.9   20:41 36  20.8       25       F 31-40      Run or Die Trying                 
131   6214 Traci Brewer              F                         47:48.5   20:44.2   20:44 47  23.1       24       F 41-50                                        
132   1942 Courtney Gilbreath        F                         1:15:26.9 20:45.6   20:46 28  20.2       18       F 21-30      Trina's Tribe                     
133   6220 Vicky Rangel              F                         1:07:16.4 20:51.0   20:51 40  21.3       26       F 31-40                                        
134   6224 Nicholas Williams         M                         1:15:27.5 21:01.2   21:01 31  17.7       16       M 31-40                                        
135   1892 Gary Churchill            M                         1:41:51.2 21:02.1   21:02 53  20.7       14       M 51-60      Spok  Plano Climbers              
136   1909 Charity Summers           F                         1:42:55.7 21:16.1   21:16 41  21.0       25       F 41-50      Spok  Plano Climbers              
137   1883 Sameerah Mills            F                         1:38:31.9 21:24.6   21:25 45  21.9       26       F 41-50      Run or Die Trying                 
138   6221 James Mendez              M                         57:25.5   21:25.9   21:26 34  17.6       17       M 31-40                                        
139   1878 Cristal Booker            F                         1:38:36.5 21:34.2   21:34 32  19.5       27       F 31-40      Run or Die Trying                 
140   1858 Anita Arriaga             F                         1:11:13.2 21:34.9   21:35 28  19.5       19       F 21-30      Kindred White Rock Warriors       
141   1904 Dean Roper                M                         1:41:43.6 21:39.6   21:40 53  20.1       15       M 51-60      Spok  Plano Climbers              
142   1924 Trey Jaska                M                         24:40.0   21:47.8   21:48 28  17.0       7        M 21-30      Team Valor                        
143   6309 Tammy Mayfield            F                         23:51.3   21:50.1   21:50 46  21.7       27       F 41-50      Antime                            
144   1923 Holly Jaska               F                         24:35.2   21:53.7   21:54 26  19.2       20       F 21-30      Team Valor                        
145   1872 Marty McNeeley            M                         1:27:14.2 21:53.9   21:54 68  22.7       2        M 61-70      McClimbers                        
146   1928 Shereen ELDomeiri         F                         1:04:38.6 21:55.1   21:55 41  20.4       28       F 41-50      To the Top!                       
147   1830 Sherly Temporal           F                         1:19:04.6 21:58.6   21:59 53  23.6       7        F 51-60      Kindred Healthcare Meadow         
148   1817 Brent Jackson             M                         55:34.2   22:05.5   22:06 34  17.1       18       M 31-40      Kindred Healthcare Meadow         
149   1844 Marci Gardner             F                         1:19:17.9 22:56.8   22:57                2        No Age Given Kindred Southwest Fort Worth      
150   1758 Francisco Almazan         M                         27:34.4   23:27.0   23:27 30  15.9       8        M 21-30      Get 2 Steppin                     
151   1849 Lamis Mousa               M                         1:10:41.2 23:30.4   23:30 36  16.2       19       M 31-40      Kindred Southwest Fort Worth      
152   1829 Linda Stearns             F                         1:20:15.8 23:47.9   23:48 41  18.8       29       F 41-50      Kindred Healthcare Meadow         
153   6230 Rosa Garcia               F                         1:50:58.4 24:15.8   24:16 40  18.3       28       F 31-40                                        
154   1752 Ruby Reed                 F                         28:42.6   24:20.0   24:20 65  25.3       2        F 61-70      Bicycle Freaks of Texas           
155   6202 Dave Vandercook           M                         1:11:12.2 24:22.6   24:23 30  15.3       9        M 21-30                                        
156   6223 Kim Pormasdorn            M                         1:25:39.4 24:26.1   24:26 35  15.5       20       M 31-40                                        
157   6203 Kathy Vandercook          F                         1:11:12.0 24:26.2   24:26 33  17.3       29       F 31-40                                        
158   1944 Gina Ramon                F                         1:19:32.4 24:37.5   24:38 49  20.0       30       F 41-50      Trina's Tribe                     
159   1898 Dexter Lee                M                         1:45:58.4 24:54.0   24:54 46  16.5       13       M 41-50      Spok  Plano Climbers              
160   1895 Rick Emerson              M                         1:46:00.4 25:01.2   25:01 49  16.8       14       M 41-50      Spok  Plano Climbers              
161   6226 Dolores Preston           F                         1:25:47.4 25:09.2   25:09 56  21.5       8        F 51-60                                        
162   1954 Wayne Hunkins             M                         38:35.6   26:29.5   26:30 81  23.4       1        M 81-99      West Coast Labels XGym-Team Texas 
163   1982 Justin Kofron             M                         1:32:32.0 26:40.6   26:41 37  14.4       21       M 31-40                                        
164   1862 James Miller              M                         1:28:08.5 26:59.5   27:00 38  14.3       22       M 31-40      Kindred White Rock Warriors       
165   1989 Kelly McNichol            F                         50:58.3   27:40.6   27:41 53  18.7       9        F 51-60                                        
166   1812 Dora Duncan               F                         54:16.7   27:40.8   27:41 28  15.2       21       F 21-30      Kindred Healthcare Meadow         
167   1976 Shellie Granzow           F                         1:53:49.6 27:52.4   27:52 47  17.2       31       F 41-50                                        
168   1783 Kebron Isayas             F                         37:08.0   28:04.3   28:04 25  15.0       22       F 21-30      Huffin n Puffin                   
169   1822 Vicky Ma                  F                         56:07.6   28:12.5   28:13 32  14.9       30       F 31-40      Kindred Healthcare Meadow         
170   6218 Medina Antonio            M                         1:18:22.6 28:55.7   28:56 48  14.4       15       M 41-50                                        
171   1906 Tom Saine                 M                         1:49:45.5 29:01.4   29:01 54  15.1       16       M 51-60      Spok  Plano Climbers              
172   1780 Kaylee Griffin            F                         38:40.7   29:15.3   29:15 22  14.4       23       F 21-30      Huffin n Puffin                   
173   1975 Beth Gotwalt              F                         1:56:29.2 29:36.6   29:37 51  17.1       10       F 51-60                                        
174   1846 Monica Hannon             F                         1:19:28.1 29:40.7   29:41 37  14.5       31       F 31-40      Kindred Southwest Fort Worth      
175   1903 Latricia Randle           F                         1:51:29.6 30:15.3   30:15 43  15.1       32       F 41-50      Spok  Plano Climbers              
176   1918 Olive Chui                F                         1:57:22.5 30:45.1   30:45 52  16.6       11       F 51-60      TB Fighters                       
177   1856 Melanie Rufus             F                         1:21:40.3 31:07.3   31:07 37  13.9       32       F 31-40      Kindred Southwest Fort Worth      
178   1755 Leslie Verdin             M                         36:11.0   31:18.5   31:19 50  13.5       16       M 41-50      Bicycle Freaks of Texas           
179   1779 Ellie Garcia              F                         41:27.2   31:24.4   31:24 23  13.4       24       F 21-30      Huffin n Puffin                   
180   1821 Kyron Kooken              M                         1:00:38.6 32:08.1   32:08 28  11.5       10       M 21-30      Kindred Healthcare Meadow         
181   1789 Mila Melgarejo            F                         42:39.1   32:18.4   32:18 44  14.3       33       F 41-50      Huffin n Puffin                   
182   6206 Anton Williams            M                         1:46:32.5 34:17.5   34:18 30  10.8       11       M 21-30                                        
183   1988 James Marshall            M                         1:46:34.0 34:25.2   34:25 31  10.8       23       M 31-40                                        
184   1765 Linda Morones             F                         38:42.4   35:30.5   35:31 30  11.8       25       F 21-30      Get 2 Steppin                     
185   1913 Wendy Wright              F                         1:57:33.5 35:48.8   35:49 57  15.3       12       F 51-60      Spok  Plano Climbers              
186   1826 Larhonda Phelps           F                         1:58:24.5 36:10.2   36:10 28  11.6       26       F 21-30      Kindred Healthcare Meadow         
187   1920 Medhanie Tsehaie          M                         2:03:12.5 36:25.1   36:25 61  12.8       3        M 61-70      TB Fighters                       
188   1912 Michelle Wolfe            F                         1:57:43.0 36:48.7   36:49 50  13.5       34       F 41-50      Spok  Plano Climbers              
189   1869 Crystial Watkins          M                         1:38:03.4 37:00.4   37:00 37  10.4       24       M 31-40      Kindred White Rock Warriors       
190   1859 Rhonda Barrett            F                         1:38:23.8 37:05.6   37:06 46  12.8       35       F 41-50      Kindred White Rock Warriors       
191   1759 Mercedes Borquez          F                         41:57.1   38:19.9   38:20 31  11.0       33       F 31-40      Get 2 Steppin                     
192   1802 Holly Ingram              F                         1:38:58.4 39:51.2   39:51 34  10.7       34       F 31-40      Kindred Greenville                
193   1900 Patricia Miller           F                         2:02:53.0 41:28.6   41:29 52  12.3       13       F 51-60      Spok  Plano Climbers              
194   1891 Yumekie Byrd              F                         2:02:57.0 41:37.6   41:38 41  10.7       36       F 41-50      Spok  Plano Climbers              
195   1893 Ginger Cook               F                         2:02:21.9 42:07.8   42:08 36  10.2       35       F 31-40      Spok  Plano Climbers              
196   1761 Crystal Luna              F                         46:04.7   42:20.0   42:20 30  9.9        27       F 21-30      Get 2 Steppin                     
197   1919 Laura Gomez               F                         2:08:58.7 42:26.1   42:26 56  12.7       14       F 51-60      TB Fighters                       
198   1911 Shemeca Williams          F                         2:04:29.2 43:19.8   43:20 40  10.2       36       F 31-40      Spok  Plano Climbers              
199   6204 Ronald Vaughn             M                         2:23:48.2 43:29.1   43:29 48  9.6        17       M 41-50                                        
200   6205 Velescher Vaughn          F                         2:24:00.3 43:46.3   43:46 46  10.8       37       F 41-50                                        
201   1796 Jimmie Duncan             M                         2:23:42.5 44:19.0   44:19 58  10.2       17       M 51-60      Irving Fire Department            
202   1795 Hilton Barlow             M                         2:23:42.7 44:24.1   44:24 43  9.0        18       M 41-50      Irving Fire Department            
203   1897 Jim Klenke                M                         2:06:34.2 45:52.4   45:52 52  9.4        18       M 51-60      Spok  Plano Climbers              
204   1851 George Reainthong         M                         1:44:10.7 52:06.7   52:07 37  7.4        25       M 31-40      Kindred Southwest Fort Worth      
205   1866 Alexis Nixon              F                         1:23:45.3 1:23:45.3 23:45 28  5.0        28       F 21-30      Kindred White Rock Warriors       
206   1927 Elliott Clayton           M                         1:52:19.0 1:52:19.0 52:19 47  3.7        19       M 41-50      To the Top!                       
207   1935 Jennifer Sanders          F                         1:52:22.0 1:52:22.0 52:22 43  4.1        38       F 41-50      To the Top!                       


Top Male Finisher - Overall
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location Time   
===== ============== ==== === ======= ====== ======== ====== 
1     Scott Stanley  1957 56  1       M               7:20.0 
2     Aaron Williams 6310 25  2       M               7:24.1 
3     Ismail Gorsov  1814 33  3       M               8:38.0 


Top Female Finisher - Overall
Place Name            Bib  Age Overall Gender Location Time    
===== =============== ==== === ======= ====== ======== ======= 
1     Kelsey Saltom   6222 24  5       F               9:23.6  
2     Karen Geninatti 1953 59  6       F               9:43.4  
3     Cady Tarver     1754 26  11      F               10:37.8 

Embed Code