Fall City Day Run

Sat June 13, 2020 Fall City, WA US 98024 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                  Gender City          State Country Clock      Chip       Pace  Age Age        10K Run 10K Run 
                                                                   Time       Time                 Percentage Place           
===== === ===================== ====== ============= ===== ======= ========== ========== ===== === ========== ======= ======= 
1     50  Emmet Hogan           M      Issaquah      WA    US      33:14.45   33:13.74   5:21  50  90.4       M Top3  1       
2     69  Bill Johnson          M      Snoqualmie    WA    US      34:37.08   34:35.95   5:34  38  79.0       M Top3  2       
3     91  Declan O'Neill        M      Seattle       WA    US      35:23.27   35:21.31   5:41  18  75.6       M Top3  3       
4     125 Paul Young            M      Normandy Park WA    US      35:23.53   35:22.44   5:42  28  75.5       M Top3  4       
                                                                                                              M2529   1       
5     51  Nathan Clifford       M      Bellevue      WA    US      38:03.78   38:02.14   6:07  30  70.2       M Top3  5       
                                                                                                              M3034   1       
6     132 Drea Garvue           F      Seattle       WA    US      38:17.11   38:15.15   6:09  34  79.6       F Top3  1       
7     7   Steve Heaps           M      Fall City     WA    US      38:19.52   38:18.01   6:10  54  81.2       M Top3  6       
                                                                                                              M5054   1       
8     43  Scott Clayton         M      Belfair       WA    US      38:39.48   38:38.18   6:13  58  83.3       M Top3  7       
                                                                                                              M5559   1       
9     9   Jeff Brandt           M      Bonney Lake   WA    US      39:31.06   39:29.55   6:21  55  79.4       M Top3  8       
                                                                                                              M5559   2       
10    26  Nolan Gilliam         M      Fall City     WA    US      40:15.53   40:11.83   6:28  31  66.5       M Top3  9       
                                                                                                              M3034   2       
11    90  Emma O'Neill          F      Redwood City  CA    US      40:26.48   40:24.26   6:30  32  75.2       F Top3  2       
12    28  Shelby Burgess        F      Fall City     WA    US      40:59.82   40:56.94   6:35  28  74.1       F Top3  3       
13    93  Matthew Winkeleer     M      Graham        WA    US      41:16.23   41:13.73   6:38  33  65.0       M Top3  10      
                                                                                                              M3034   3       
14    34  John Guin             M      Bellevue      WA    US      41:43.41   41:41.90   6:43  52  73.3       M Top3  11      
                                                                                                              M5054   2       
15    63  Alistair Leigh        M      Seattle       WA    US      42:00.42   41:55.80   6:45  54  74.1       M Top3  12      
                                                                                                              M5054   3       
16    55  Melissa Mazor         F      Redmond       WA    US      42:37.43   42:33.98   6:51  38  72.6       F Top3  4       
                                                                                                              F3539   1       
17    56  Deb Vannoy            F      Woodinville   WA    US      43:02.45   42:59.42   6:55  39  72.2       F Top3  5       
                                                                                                              F3539   2       
18    78  Eileen Martindale     F      Sammamish     WA    US      44:02.87   44:00.37   7:05  46  74.5       F Top3  6       
                                                                                                              F4549   1       
19    92  Brenna O'Neill        F      Seattle       WA    US      44:26.11   44:23.67   7:09  28  68.3       F Top3  7       
                                                                                                              F2529   1       
20    62  stephen faciszewski   M      Seattle       WA    US      44:47.15   44:42.69   7:12  56  70.7       M Top3  13      
                                                                                                              M5559   3       
21    95  Rocha Cres            M      Seattle             US      44:46.77   44:44.28   7:12  37  60.8       M Top3  14      
                                                                                                              M3539   1       
22    562 Damian Canul          M      Redmond       WA    US      45:22.10   45:22.10   7:18  32  59.0       M Top3  15      
                                                                                                              M3034   4       
23    61  Charles Dooley        M      Bellingham    WA    US      45:59.22   45:55.24   7:23  63  73.5       M Top3  16      
                                                                                                              M6064   1       
24    1   Jeffrey Ganson        M      Duvall        WA    US      46:22.31   46:06.51   7:25  48  64.1       M Top3  17      
                                                                                                              M4549   1       
25    29  Jessii Stevens        F      North Bend    WA    US      46:10.07   46:07.00   7:25  37  66.7       F Top3  8       
                                                                                                              F3539   3       
26    68  Leslie Johnson        F      Snoqualmie    WA    US      46:15.58   46:10.74   7:26  37  66.6       F Top3  9       
                                                                                                              F3539   4       
27    73  michael frederick     M      Bellevue      WA    US      46:35.03   46:22.48   7:28  62  72.1       M Top3  18      
                                                                                                              M6064   2       
28    76  David Longmuir        M      Seattle       WA    US      46:44.09   46:30.57   7:29  71  78.6       M Top3  19      
                                                                                                              M7074   1       
29    30  Carl Kadie            M      Bellevue            US      46:57.88   46:50.91   7:32  56  67.5       M Top3  20      
                                                                                                              M5559   4       
30    44  Laurie Shepherd       F      issaquah      WA    US      46:55.68   46:51.55   7:32  41  67.1       F Top3  10      
                                                                                                              F4044   1       
31    3   Monika Larson         F      Fall City     WA    US      47:06.08   46:56.61   7:33  42  67.4       F Top3  11      
                                                                                                              F4044   2       
32    48  Nicole Pitts          F      Carnation     WA    US      47:31.05   47:24.91   7:38  52  74.0       F Top3  12      
                                                                                                              F5054   1       
33    88  Juliana Chen          F      Bellevue      WA    US      48:10.23   47:41.94   7:41  37  64.5       F Top3  13      
                                                                                                              F3539   5       
34    572 Brian Murphy          M      North Bend    WA    US      48:27.47   48:27.47   7:48  59  67.1       M Top3  21      
                                                                                                              M5559   5       
35    71  Derek Spradlin        M      North Bend    WA    US      48:51.13   48:38.68   7:50  47  60.2       M Top3  22      
                                                                                                              M4549   2       
36    64  Sue Hollis            F      Seattle       WA    US      49:22.69   49:01.22   7:53  56  75.3       F Top3  14      
                                                                                                              F5559   1       
37    77  Sariya Rashid         F      Sammamish     WA    US      49:11.90   49:08.68   7:55  43  64.9       F Top3  15      
                                                                                                              F4044   3       
38    89  Alie Boon-Dooley      F      Bellingham    WA    US      50:04.62   49:59.84   8:03  24  60.7       F Top3  16      
                                                                                                              F2024   1       
39    19  Oskar Cole            M      Redmond       WA    US      50:19.01   50:10.83   8:05  13  57.5       M Top3  23      
                                                                                                              B0-13   1       
40    27  Elise Ribary          F      Maple Valley  WA    US      50:18.17   50:12.98   8:05  35  60.8       F Top3  17      
                                                                                                              F3539   6       
41    17  Rahul Joshi           M      Sammamish     WA    US      50:53.05   50:32.02   8:08  40  54.8       M Top3  24      
                                                                                                              M4044   1       
42    6   Sue Heaps             F      Fall City     WA    US      50:38.41   50:32.46   8:08  53  70.3       F Top3  18      
                                                                                                              F5054   2       
43    58  Brittany Goldfinch    F      Redmond       WA    US      50:56.79   50:40.00   8:09  29  59.9       F Top3  19      
                                                                                                              F2529   2       
44    31  Benjamin Kadie        M      Los Angeles         US      50:56.81   50:49.83   8:11  24  52.6       M Top3  25      
                                                                                                              M2024   1       
45    15  Lindsey Klein         F      Sammamish     WA    US      51:07.99   50:59.97   8:12  36  60.1       F Top3  20      
                                                                                                              F3539   7       
46    96  George Gullufsen      M                                  51:09.35   51:02.63   8:13  66  68.0       M Top3  26      
                                                                                                              M6569   1       
47    80  Brett Carnahan        M      Sammamish     WA    US      51:26.88   51:23.66   8:16  38  53.2       M Top3  27      
                                                                                                              M3539   2       
48    5   Tyler Pascoe          M      Redmond       WA    US      51:37.59   51:27.17   8:17  25  51.9       M Top3  28      
                                                                                                              M2529   2       
49    33  Angela Page           F      Bothell             US      51:59.47   51:40.49   8:19  26  58.7       F Top3  21      
                                                                                                              F2529   3       
50    12  Stuart Lisk           M      Carnation     WA    US      52:05.69   51:44.00   8:20  60  63.4       M Top3  29      
                                                                                                              M6064   3       
51    45  Norm Alberg           M      Issaquah      WA    US      52:09.15   52:00.39   8:22  61  63.6       M Top3  30      
                                                                                                              M6064   4       
52    4   brad szlezak          M      Fall City     WA    US      53:02.85   52:49.66   8:30  35  51.0       M Top3  31      
                                                                                                              M3539   3       
53    495 Jason Hedrickson      M      Seattle       WA    US      53:21.43   53:21.43   8:35  35  50.5       M Top3  32      
                                                                                                              M3539   4       
54    2   Andy Stowell          M      SUMNER              US      54:24.21   54:09.33   8:43  54  57.4       M Top3  33      
                                                                                                              M5054   4       
55    20  ZDENKO JENDRUH        M      Renton        WA    US      54:41.45   54:20.73   8:45  61  60.9       M Top3  34      
                                                                                                              M6064   5       
56    74  Chris Lobet           M      Fall City     WA    US      55:03.14   54:52.86   8:50  54  56.6       M Top3  35      
                                                                                                              M5054   5       
57    142 Erin Bordeau          F      Fall City     WA    US      55:22.20   54:55.33   8:50  43  58.1       F Top3  22      
                                                                                                              F4044   4       
58    13  Erin Kavanaugh        F      North Bend    WA    US      55:26.20   55:01.19   8:51  38  56.2       F Top3  23      
                                                                                                              F3539   8       
59    8   David Tolbert         M      Fall City     WA    US      55:18.94   55:03.47   8:52  42  51.1       M Top3  36      
                                                                                                              M4044   2       
60    16  Ryan Alexander        M      Snohomish     WA    US      55:19.29   55:04.22   8:52  41  50.7       M Top3  37      
                                                                                                              M4044   3       
61    79  Darrin Stolz          M      Seattle       WA    US      55:35.17   55:18.38   8:54  53  55.7       M Top3  38      
                                                                                                              M5054   6       
62    135 Dean Stolz            M      Seattle       WA    US      55:45.63   55:28.54   8:56  56  57.0       M Top3  39      
                                                                                                              M5559   6       
63    85  Stewart Johnston      M      Black Diamond WA    US      56:14.41   55:37.98   8:57  37  48.9       M Top3  40      
                                                                                                              M3539   5       
64    129 Amy Fannon            F      Redmond       WA    US      56:16.15   56:09.43   9:02  42  56.4       F Top3  24      
                                                                                                              F4044   5       
65    42  Mike Crook            M      Redmond       WA    US      56:28.91   56:13.28   9:03  47  52.1       M Top3  41      
                                                                                                              M4549   3       
66    49  Jo Tuck               F      Fall City     WA    US      56:43.63   56:37.06   9:07  44  56.8       F Top3  25      
                                                                                                              F4044   6       
67    14  Stefany Northcutt     F      Redmond       WA    US      56:45.08   56:37.07   9:07  36  54.1       F Top3  26      
                                                                                                              F3539   9       
68    94  Michael Chase         M      Federal Way   WA    US      57:00.37   56:49.72   9:09  41  49.2       M Top3  42      
                                                                                                              M4044   4       
69    81  Owen Chang            M      Sammamish     WA    US      57:19.96   57:12.44   9:12  59  56.8       M Top3  43      
                                                                                                              M5559   7       
70    82  Jiayi Shen            M      Sammamish     WA    US      57:25.16   57:17.06   9:13  18  46.7       M Top3  44      
                                                                                                              M14-19  1       
71    47  BREANNA BINDER        F      North Bend    WA    US      57:50.71   57:24.72   9:14  33  53.0       F Top3  27      
                                                                                                              F3034   1       
72    21  Tommy Ash             M      Duvall        WA    US      58:42.72   58:18.56   9:23  35  46.2       M Top3  45      
                                                                                                              M3539   6       
73    18  Anonymous Participant F                          US      59:00.57   58:44.77   9:27  40  53.2       F Top3  28      
                                                                                                              F4044   7       
74    59  Carina Roark          F      Sammamish     WA    US      59:09.05   58:52.16   9:28  29  51.5       F Top3  29      
                                                                                                              F2529   4       
75    144 Vineet Pruthi         M      Redmond       WA    US      59:22.36   58:56.65   9:29  38  46.4       M Top3  46      
                                                                                                              M3539   7       
76    83  Jarrett Chang-Lam     M      Sammamish     WA    US      59:05.07   59:05.07   9:31  18  45.2       M Top3  47      
                                                                                                              M14-19  2       
77    52  Bob Sandall           M      Renton        WA    US      59:56.09   59:38.05   9:36  61  55.5       M Top3  48      
                                                                                                              M6064   6       
78    70  Chris Gaul            F      Seattle       WA    US      59:58.14   59:42.11   9:36  67  71.9       F Top3  30      
                                                                                                              F6569   1       
79    97  Stephanie Lillybridge F      Bellevue      WA    US      1:00:10.33 59:54.86   9:39  35  51.0       F Top3  31      
                                                                                                              F3539   10      
80    53  Carlee Partridge      F      Fall City     WA    US      1:00:09.96 59:55.64   9:39  35  51.0       F Top3  32      
                                                                                                              F3539   11      
81    328 Tory Lincoln          F      Fall City     WA    US      1:00:25.19 1:00:01.71 9:40  36  51.1       F Top3  33      
                                                                                                              F3539   12      
82    75  Brianna Neal          F      Shoreline     WA    US      1:00:29.95 1:00:13.06 9:41  29  50.4       F Top3  34      
                                                                                                              F2529   5       
83    134 Tanya Alter           F      Fall City     WA    US      1:00:49.86 1:00:30.25 9:44  50  56.6       F Top3  35      
                                                                                                              F5054   3       
84    22  Clifford Mosley       M      Fall City     WA    US      1:00:56.37 1:00:33.55 9:45  48  48.8       M Top3  49      
                                                                                                              M4549   4       
85    127 Chris Beitzel         M      Bellevue      WA    US      1:01:07.86 1:00:51.07 9:48  39  45.2       M Top3  50      
                                                                                                              M3539   8       
86    126 Harpreet Sangha       F      Kent          WA    US      1:01:32.43 1:01:25.88 9:53  30  49.4       F Top3  36      
                                                                                                              F3034   2       
87    60  Janet Hobbs           F      Issaquah      WA    US      1:02:09.41 1:01:41.91 9:56  59  62.2       F Top3  37      
                                                                                                              F5559   2       
88    332 Kelly Bernado         F      Issaquah      WA    US      1:02:17.08 1:02:01.61 9:59  50  55.2       F Top3  38      
                                                                                                              F5054   4       
89    133 Nitya Sharma          M      Seattle       WA    US      1:03:34.22 1:02:47.97 10:06 30  42.5       M Top3  51      
                                                                                                              M3034   5       
90    140 Sunny Ajmera          M      Sammamish     WA    US      1:03:49.94 1:03:06.33 10:09 33  42.5       M Top3  52      
                                                                                                              M3034   6       
91    25  James Huntley         M      Sammamish     WA    US      1:03:27.38 1:03:07.02 10:09 42  44.6       M Top3  53      
                                                                                                              M4044   5       
92    54  Jessica Littke        F      Poulsbo       WA    US      1:04:17.25 1:03:45.81 10:16 29  47.6       F Top3  39      
                                                                                                              F2529   6       
93    32  Craig Renning         M                                  1:05:16.77 1:04:42.68 10:25 32  41.4       M Top3  54      
                                                                                                              M3034   7       
94    57  Susan Lord            F      North Bend    WA    US      1:05:20.10 1:04:59.74 10:28 65  64.2       F Top3  40      
                                                                                                              F6569   2       
95    141 Harpreet singh        M      Bothell       WA    US      1:07:18.64 1:06:31.60 10:42 36  40.7       M Top3  55      
                                                                                                              M3539   9       
96    65  Stephanie Middleton   F      Issaquah      WA    US      1:09:00.52 1:08:37.99 11:03 33  44.3       F Top3  41      
                                                                                                              F3034   3       
97    23  Connie Shroades       F      North Bend    WA    US      1:11:18.98 1:10:49.93 11:24 52  49.6       F Top3  42      
                                                                                                              F5054   5       
98    24  Carolyn Phelps        F      Snoqualmie    WA    US      1:11:29.14 1:11:00.10 11:26 47  46.6       F Top3  43      
                                                                                                              F4549   2       
99    67  Joshua Gianola        M      Yakima        WA    US      1:11:56.64 1:11:26.02 11:30 30  37.4       M Top3  56      
                                                                                                              M3034   8       
100   66  Vanessa Moss          F      Yakima        WA    US      1:11:56.41 1:11:26.33 11:30 26  42.5       F Top3  44      
                                                                                                              F2529   7       
101   145 Ezra Hendrickson      F      Seattle       WA    US      1:12:22.61 1:11:47.73 11:33 34  42.4       F Top3  45      
                                                                                                              F3034   4       
102   138 Anonymous Participant F                          US      1:12:53.20 1:12:36.11 11:41 44  44.3       F Top3  46      
                                                                                                              F4044   8       
103   84  Amie Johnston         F      Black Diamond WA    US      1:14:27.56 1:13:51.92 11:53 37  41.7       F Top3  47      
                                                                                                              F3539   13      
104   86  Jennie Johnston       F      Algona        WA    US      1:20:44.85 1:20:08.82 12:54 40  39.0       F Top3  48      
                                                                                                              F4044   9       
105   139 Sunil Ajmera          M      Sammamish     WA    US      1:27:15.94 1:26:28.55 13:55 63  39.0       M Top3  57      
                                                                                                              M6064   7       
106   143 Suhas Manangi         M      Redmond       WA    US      1:32:29.20 1:31:41.26 14:45 31  29.2       M Top3  58      
                                                                                                              M3034   9       


Overall Winners
Place Name           Bib Age Gender Location         Time     
===== ============== === === ====== ================ ======== 
1     Emmet Hogan    50  50  M      Issaquah WA US   33:13.74 
2     Bill Johnson   69  38  M      Snoqualmie WA US 34:35.95 
3     Declan O'Neill 91  18  M      Seattle WA US    35:21.31 


Overall Male
Place Name           Bib Age Overall Location         Time     
===== ============== === === ======= ================ ======== 
1     Emmet Hogan    50  50  1       Issaquah WA US   33:13.74 
2     Bill Johnson   69  38  2       Snoqualmie WA US 34:35.95 
3     Declan O'Neill 91  18  3       Seattle WA US    35:21.31 


Overall Female
Place Name           Bib Age Overall Location           Time     
===== ============== === === ======= ================== ======== 
1     Drea Garvue    132 34  6       Seattle WA US      38:15.15 
2     Emma O'Neill   90  32  11      Redwood City CA US 40:24.26 
3     Shelby Burgess 28  28  12      Fall City WA US    40:56.94 


Boys 0 - 13
Place Name       Bib Age Overall Location      Time     
===== ========== === === ======= ============= ======== 
1     Oskar Cole 19  13  39      Redmond WA US 50:10.83 


Male 14 - 19
Place Name              Bib Age Overall Location        Time     
===== ================= === === ======= =============== ======== 
1     Jiayi Shen        82  18  70      Sammamish WA US 57:17.06 
2     Jarrett Chang-Lam 83  18  76      Sammamish WA US 59:05.07 


Male 20-24
Place Name           Bib Age Overall Location        Time     
===== ============== === === ======= =============== ======== 
1     Benjamin Kadie 31  24  44      Los Angeles  US 50:49.83 


Female 20-24
Place Name             Bib Age Overall Location         Time     
===== ================ === === ======= ================ ======== 
1     Alie Boon-Dooley 89  24  38      Bellingham WA US 49:59.84 


Male 25-29
Place Name         Bib Age Overall Location            Time     
===== ============ === === ======= =================== ======== 
1     Paul Young   125 28  4       Normandy Park WA US 35:22.44 
2     Tyler Pascoe 5   25  48      Redmond WA US       51:27.17 


Female 25-29
Place Name               Bib Age Overall Location        Time       
===== ================== === === ======= =============== ========== 
1     Brenna O'Neill     92  28  19      Seattle WA US   44:23.67   
2     Brittany Goldfinch 58  29  43      Redmond WA US   50:40.00   
3     Angela Page        33  26  49      Bothell  US     51:40.49   
4     Carina Roark       59  29  74      Sammamish WA US 58:52.16   
5     Brianna Neal       75  29  82      Shoreline WA US 1:00:13.06 
6     Jessica Littke     54  29  92      Poulsbo WA US   1:03:45.81 
7     Vanessa Moss       66  26  100     Yakima WA US    1:11:26.33 


Male 30-34
Place Name              Bib Age Overall Location        Time       
===== ================= === === ======= =============== ========== 
1     Nathan Clifford   51  30  5       Bellevue WA US  38:02.14   
2     Nolan Gilliam     26  31  10      Fall City WA US 40:11.83   
3     Matthew Winkeleer 93  33  13      Graham WA US    41:13.73   
4     Damian Canul      562 32  22      Redmond WA US   45:22.10   
5     Nitya Sharma      133 30  89      Seattle WA US   1:02:47.97 
6     Sunny Ajmera      140 33  90      Sammamish WA US 1:03:06.33 
7     Craig Renning     32  32  93                      1:04:42.68 
8     Joshua Gianola    67  30  99      Yakima WA US    1:11:26.02 
9     Suhas Manangi     143 31  106     Redmond WA US   1:31:41.26 


Female 30-34
Place Name                Bib Age Overall Location         Time       
===== =================== === === ======= ================ ========== 
1     BREANNA BINDER      47  33  71      North Bend WA US 57:24.72   
2     Harpreet Sangha     126 30  86      Kent WA US       1:01:25.88 
3     Stephanie Middleton 65  33  96      Issaquah WA US   1:08:37.99 
4     Ezra Hendrickson    145 34  101     Seattle WA US    1:11:47.73 


Male 35-39
Place Name             Bib Age Overall Location            Time       
===== ================ === === ======= =================== ========== 
1     Rocha Cres       95  37  21      Seattle  US         44:44.28   
2     Brett Carnahan   80  38  47      Sammamish WA US     51:23.66   
3     brad szlezak     4   35  52      Fall City WA US     52:49.66   
4     Jason Hedrickson 495 35  53      Seattle WA US       53:21.43   
5     Stewart Johnston 85  37  63      Black Diamond WA US 55:37.98   
6     Tommy Ash        21  35  72      Duvall WA US        58:18.56   
7     Vineet Pruthi    144 38  75      Redmond WA US       58:56.65   
8     Chris Beitzel    127 39  85      Bellevue WA US      1:00:51.07 
9     Harpreet singh   141 36  95      Bothell WA US       1:06:31.60 


Female 35-39
Place Name                  Bib Age Overall Location            Time       
===== ===================== === === ======= =================== ========== 
1     Melissa Mazor         55  38  16      Redmond WA US       42:33.98   
2     Deb Vannoy            56  39  17      Woodinville WA US   42:59.42   
3     Jessii Stevens        29  37  25      North Bend WA US    46:07.00   
4     Leslie Johnson        68  37  26      Snoqualmie WA US    46:10.74   
5     Juliana Chen          88  37  33      Bellevue WA US      47:41.94   
6     Elise Ribary          27  35  40      Maple Valley WA US  50:12.98   
7     Lindsey Klein         15  36  45      Sammamish WA US     50:59.97   
8     Erin Kavanaugh        13  38  58      North Bend WA US    55:01.19   
9     Stefany Northcutt     14  36  67      Redmond WA US       56:37.07   
10    Stephanie Lillybridge 97  35  79      Bellevue WA US      59:54.86   
11    Carlee Partridge      53  35  80      Fall City WA US     59:55.64   
12    Tory Lincoln          328 36  81      Fall City WA US     1:00:01.71 
13    Amie Johnston         84  37  103     Black Diamond WA US 1:13:51.92 


Male 40-44
Place Name           Bib Age Overall Location          Time       
===== ============== === === ======= ================= ========== 
1     Rahul Joshi    17  40  41      Sammamish WA US   50:32.02   
2     David Tolbert  8   42  59      Fall City WA US   55:03.47   
3     Ryan Alexander 16  41  60      Snohomish WA US   55:04.22   
4     Michael Chase  94  41  68      Federal Way WA US 56:49.72   
5     James Huntley  25  42  91      Sammamish WA US   1:03:07.02 


Female 40-44
Place Name                  Bib Age Overall Location        Time       
===== ===================== === === ======= =============== ========== 
1     Laurie Shepherd       44  41  30      issaquah WA US  46:51.55   
2     Monika Larson         3   42  31      Fall City WA US 46:56.61   
3     Sariya Rashid         77  43  37      Sammamish WA US 49:08.68   
4     Erin Bordeau          142 43  57      Fall City WA US 54:55.33   
5     Amy Fannon            129 42  64      Redmond WA US   56:09.43   
6     Jo Tuck               49  44  66      Fall City WA US 56:37.06   
7     Anonymous Participant 18  40  73        US            58:44.77   
8     Anonymous Participant 138 44  102       US            1:12:36.11 
9     Jennie Johnston       86  40  104     Algona WA US    1:20:08.82 


Male 45-49
Place Name            Bib Age Overall Location         Time       
===== =============== === === ======= ================ ========== 
1     Jeffrey Ganson  1   48  24      Duvall WA US     46:06.51   
2     Derek Spradlin  71  47  35      North Bend WA US 48:38.68   
3     Mike Crook      42  47  65      Redmond WA US    56:13.28   
4     Clifford Mosley 22  48  84      Fall City WA US  1:00:33.55 


Female 45-49
Place Name              Bib Age Overall Location         Time       
===== ================= === === ======= ================ ========== 
1     Eileen Martindale 78  46  18      Sammamish WA US  44:00.37   
2     Carolyn Phelps    24  47  98      Snoqualmie WA US 1:11:00.10 


Male 50-54
Place Name           Bib Age Overall Location        Time     
===== ============== === === ======= =============== ======== 
1     Steve Heaps    7   54  7       Fall City WA US 38:18.01 
2     John Guin      34  52  14      Bellevue WA US  41:41.90 
3     Alistair Leigh 63  54  15      Seattle WA US   41:55.80 
4     Andy Stowell   2   54  54      SUMNER  US      54:09.33 
5     Chris Lobet    74  54  56      Fall City WA US 54:52.86 
6     Darrin Stolz   79  53  61      Seattle WA US   55:18.38 


Female 50-54
Place Name            Bib Age Overall Location         Time       
===== =============== === === ======= ================ ========== 
1     Nicole Pitts    48  52  32      Carnation WA US  47:24.91   
2     Sue Heaps       6   53  42      Fall City WA US  50:32.46   
3     Tanya Alter     134 50  83      Fall City WA US  1:00:30.25 
4     Kelly Bernado   332 50  88      Issaquah WA US   1:02:01.61 
5     Connie Shroades 23  52  97      North Bend WA US 1:10:49.93 


Male 55-59
Place Name                Bib Age Overall Location          Time     
===== =================== === === ======= ================= ======== 
1     Scott Clayton       43  58  8       Belfair WA US     38:38.18 
2     Jeff Brandt         9   55  9       Bonney Lake WA US 39:29.55 
3     stephen faciszewski 62  56  20      Seattle WA US     44:42.69 
4     Carl Kadie          30  56  29      Bellevue  US      46:50.91 
5     Brian Murphy        572 59  34      North Bend WA US  48:27.47 
6     Dean Stolz          135 56  62      Seattle WA US     55:28.54 
7     Owen Chang          81  59  69      Sammamish WA US   57:12.44 


Female 55-59
Place Name        Bib Age Overall Location       Time       
===== =========== === === ======= ============== ========== 
1     Sue Hollis  64  56  36      Seattle WA US  49:01.22   
2     Janet Hobbs 60  59  87      Issaquah WA US 1:01:41.91 


Male 60-64
Place Name              Bib Age Overall Location         Time       
===== ================= === === ======= ================ ========== 
1     Charles Dooley    61  63  23      Bellingham WA US 45:55.24   
2     michael frederick 73  62  27      Bellevue WA US   46:22.48   
3     Stuart Lisk       12  60  50      Carnation WA US  51:44.00   
4     Norm Alberg       45  61  51      Issaquah WA US   52:00.39   
5     ZDENKO JENDRUH    20  61  55      Renton WA US     54:20.73   
6     Bob Sandall       52  61  77      Renton WA US     59:38.05   
7     Sunil Ajmera      139 63  105     Sammamish WA US  1:26:28.55 


Male 65-69
Place Name             Bib Age Overall Location Time     
===== ================ === === ======= ======== ======== 
1     George Gullufsen 96  66  46               51:02.63 


Female 65-69
Place Name       Bib Age Overall Location         Time       
===== ========== === === ======= ================ ========== 
1     Chris Gaul 70  67  78      Seattle WA US    59:42.11   
2     Susan Lord 57  65  94      North Bend WA US 1:04:59.74 


Male 70-74
Place Name           Bib Age Overall Location      Time     
===== ============== === === ======= ============= ======== 
1     David Longmuir 76  71  28      Seattle WA US 46:30.57 

Embed Code