Results For
Hurricane Man

St Pete Beach, FL 33706
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                     Gender City               State Chip      Age Division Division  Team Name 
                                                                   Time          Place                        
===== === ======================== ====== ================== ===== ========= === ======== ========= ========= 
1     12  Grant Nelson             M      Tampa              FL    0:54:23.3 33  1        M Overall OEVT      
2     7   Christopher Scott        M      Virginia Beach     VA    0:56:38.4 27  1        M 25-29   NERD      
3     29  John Rocco Aversa        M      St Petersburg      FL    0:56:47.0 43  1        M 40-44   SPM       
4     127 Marina Falcone           F      Tampa              FL    0:57:14.4 31  1        F Overall SPM       
5     33  Timothy O'Neill          M      Naples             FL    0:57:37.8 44  1        M 45-49   T2NM      
6     32  Sean Keenan              M      Saint Petersburg   FL    0:58:22.4 45  2        M 45-49   SPBA      
7     9   Daniel Montiel           M      Clearwater         FL    0:59:30.2 30  1        M 30-34   UC14      
8     102 Rick Walker              M      Sarasota           FL    1:00:17.8 68  1        M 65-69   SHARK     
9     138 Valerie Valle            F      Saint Petersburg   FL    1:00:38.2 42  1        F 40-44   SPM       
10    4   Matthew Fons             M      Fort Myers         FL    1:00:51.6 25  2        M 25-29   SWIM      
11    20  Michael Mulbarger        M      Tampa              FL    1:00:56.5 40  2        M 40-44   GTSA      
12    128 Allison Retotar          F      Naples             FL    1:03:07.6 32  1        F 30-34   T2NM      
13    185 Karen Einsidler          F      Tenafly            NJ    1:03:46.6 63  1        F 60-64   AGUA      
14    147 Katrina Sukduang         F      Bethesda           MD    1:04:34.3 47  1        F 45-49   UC10      
15    215 Shannon Cutting          F      Cape Coral         FL    1:05:23.9 55  1        F 55-59   T2NM      
16    166 Dawn Clark               F      Saint Petersburg   FL    1:07:00.6 54  2        F 55-59   SPM       
17    71  Bryant Davies            M      Saint Petersburg   FL    1:07:10.7 56  1        M 55-59   SPM       
18    105 Bruce Mohl               M      Bonita Springs     FL    1:07:14.4 73  1        M 70-74   T2NM      
19    13  Anonymous Participant    M                               1:07:22.4 36  1        M 35-39   SPM       
20    39  Jordan Valenza           M      Sarasota           FL    1:07:28.5 46  3        M 45-49   SHARK     
21    17  John Ryan Fitzgerald     M      Montgomery         AL    1:08:01.6 37  2        M 35-39   OEVT      
22    136 Maren Lynch              F      Largo              FL    1:08:43.7 41  2        F 40-44   WFLM      
23    42  Paul Valitutto           M      Tampa              FL    1:09:03.2 47  4        M 45-49   TTM       
24    11  Arni Sumarlidason        M      Reston             VA    1:09:06.5 33  2        M 30-34   OEVT      
25    61  Paul Schriefer           M      Tallahassee        FL    1:09:10.8 54  2        M 55-59   UC14      
26    44  Bill Nelson              M      Tampa              FL    1:09:28.1 48  5        M 45-49   BGFMS     
27    66  Pat Guest                M      St Petersburg      FL    1:09:31.1 55  3        M 55-59   OEVT      
28    73  Kerry Ritrievi           M      Tampa              FL    1:09:41.4 56  4        M 55-59   OEVT      
29    15  Kevin Thompson           M      St Petersburg      FL    1:10:07.7 35  3        M 35-39   OEVT      
30    41  Sam Moreland             M      Fort Myers         FL    1:10:32.9 47  6        M 45-49   UC14      
31    153 Carolyn Walters          F      Overland Park      KS    1:11:15.7 49  1        F 50-54   OEVT      
32    126 Erin Hotchkiss           F      Land O' Lakes      FL    1:11:41.8 30  2        F 30-34   OEVT      
33    155 Daphne Elliott           F      Sarasota           FL    1:11:43.7 51  2        F 50-54   SHARK     
34    75  David Schick             M      Winter Park        FL    1:11:45.2 56  5        M 55-59   YCFM      
35    72  Scott Geezil             M      Venice             FL    1:11:57.7 56  6        M 55-59   UC14      
36    45  Michael Rosencrantz      M      Saint Petersburg   FL    1:11:59.5 48  7        M 45-49   SPM       
37    24  Ian Jackson              M      Clearwater         FL    1:12:42.4 41  3        M 40-44   OEVT      
38    63  Mike Stone               M      Ft Myers           FL    1:12:55.6 55  7        M 55-59   OEVT      
39    1   Jackson Blashford        M      St Petersburg      FL    1:13:06.2 19  1        M 18-24   OEVT      
40    58  Andrew Stephan           M      Tampa              FL    1:13:39.6 53  1        M 50-54   OEVT      
41    55  Richard Nixon            M      St Petersburg      FL    1:13:42.6 52  2        M 50-54   SPM       
42    123 Emma Quinn               F      St Petersburg      FL    1:13:54.0 28  1        F 25-29   SPM       
43    35  James Walton             M      St Petersburg      FL    1:14:07.9 46  8        M 45-49   SPM       
44    133 Jennifer Wixon           F      Clearwater         FL    1:14:21.9 40  3        F 40-44   CAM       
45    98  Dennis Olson             M      Port Charlotte     FL    1:14:44.5 66  2        M 65-69   CCSM      
46    26  Rob Rhinesmith           M      Valrico            FL    1:15:07.3 41  4        M 40-44   OEVT      
47    169 Jody Maurer              F      Tampa              FL    1:15:13.8 54  3        F 55-59   TYSM      
48    124 Rebecca Rice             F      Washington         DC    1:15:16.7 27  2        F 25-29   OEVT      
49    94  Rick Kinard              M      Gainesville        FL    1:15:24.8 65  3        M 65-69   GSC       
50    90  Jon Mixdorf              M      Center Point       IA    1:15:43.0 64  4        M 65-69   UC40      
51    184 Linda Hargreaves         F      Sarasota           FL    1:16:10.8 61  2        F 60-64   SHARK     
52    170 Becky Nelson             F      Tampa              FL    1:16:18.7 55  4        F 55-59   TBAM      
53    52  Talbott Crowell          M      Lexington          MA    1:16:21.6 51  3        M 50-54   T2NM      
54    21  Kevin Jacobs             M      Orlando            FL    1:16:44.5 41  5        M 40-44   LHM       
55    168 Anne Eason               F      Tampa              FL    1:16:44.5 54  5        F 55-59   BGFMS     
56    79  Keith Roberts            M      Clearwater         FL    1:17:03.8 59  8        M 55-59   FACT      
57    162 Tracy Hendershot         F      Columbus           OH    1:17:07.3 52  3        F 50-54   UC17      
58    83  Bob Guest                M      Clearwater         FL    1:17:25.3 60  1        M 60-64   OEVT      
59    92  Geoffrey Strange         M      New Port Richey    FL    1:17:44.4 64  5        M 65-69   UC14      
60    8   Kyle Gramm               M      Land O Lakes       FL    1:17:45.2 30  3        M 30-34   OEVT      
61    149 Mary Ann Leslie          F      Tampa              FL    1:17:50.9 49  2        F 45-49   OEVT      
62    76  Ian Thompson             M      Naples             FL    1:18:30.3 57  9        M 55-59   T2NM      
63    212 Connor Brown             M      Tampa              FL    1:18:50.3 20  2        M 18-24   USA - AAC 
64    23  Dennis Robinson          M      Windermere         FL    1:18:51.0 41  6        M 40-44   YCFM      
65    56  J Kaufman                M      Ashland            MA    1:18:51.4 52  4        M 50-54   UC02      
66    34  Alexander Halikoytakis   M      Tampa              FL    1:18:58.7 46  9        M 45-49   BGFMS     
67    30  Todd Foley               M      St Petersburg      FL    1:20:05.4 43  7        M 40-44   SPM       
68    36  Christopher Welch        M      Clearwater         FL    1:20:48.7 45  10       M 45-49   CAM       
69    16  Emil Baltic              M      Clearwater         FL    1:21:05.0 37  4        M 35-39   OEVT      
70    38  Francisco Silva-Gonzalez M      Tampa              FL    1:21:05.3 46  11       M 45-49   TBAM      
71    50  Paul Smith               M      Tarpon Springs           1:21:24.1 50  5        M 50-54   TFM       
72    51  Mark Tearney             M      St Pete Bch        FL    1:21:44.1 51  6        M 50-54   OEVT      
73    53  Robert Earl              M      Brandon            FL    1:21:49.1 51  7        M 50-54   UC14      
74    103 Pat Marzulli             M      Indian Rocks Beach FL    1:21:51.8 70  2        M 70-74   SPM       
75    146 Cheryl Coley             F      Sarasota           FL    1:21:57.1 47  3        F 45-49   SHARK     
76    3   Seth McDonnell           M      Tampa              FL    1:22:06.0 24  3        M 25-29   OEVT      
77    178 Beth McFadden            F      Tarpon Springs     FL    1:22:06.6 57  6        F 55-59   OEVT      
78    104 John Stitt               M      Cary               IL    1:22:25.1 72  3        M 70-74   IM        
79    64  Peter Boers              M      Nokomis            FL    1:22:29.9 55  10       M 55-59   SHARK     
80    175 Amy Thompson             F      Naples             FL    1:22:35.9 56  7        F 55-59   T2NM      
81    27  Alberto Ortiz            M      Naples             FL    1:22:36.4 42  8        M 40-44   OEVT      
82    84  Jeffrey Cahill           M      Naples             FL    1:22:36.7 61  2        M 60-64   T2NM      
83    164 Christa Dwyer            F      Saint James        NY    1:22:43.1 53  4        F 50-54   SEAW      
84    140 Kelly Ezagury            F      Tampa              FL    1:22:54.0 44  4        F 40-44   TBAM      
85    181 Jill Cunningham          F      Gainesville        FL    1:23:21.1 61  3        F 60-64   SWAG      
86    135 Suzanne Kaufman          F      Gainesville        FL    1:23:51.6 41  5        F 40-44   OEVT      
87    54  Al Nelson                M      Punta Gorda        FL    1:23:53.6 51  8        M 50-54   CCSM      
88    19  Nando Montoya            M      Tampa              FL    1:23:59.0 39  9        M 40-44   TBAM      
89    59  Jose Baez                M      Tampa              FL    1:24:10.8 54  11       M 55-59   OEVT      
90    151 Laura Albee              F      Saint Petersburg   FL    1:24:20.0 50  5        F 50-54   SPM       
91    167 Lisa Dougherty           F      Bradenton          FL    1:24:25.8 54  8        F 55-59   AMI       
92    89  Tom Warner               M      Clearwater         FL    1:24:51.8 63  3        M 60-64   OEVT      
93    95  Fred Rzymek              M      Safety Harbor      FL    1:24:52.0 66  6        M 65-69             
94    139 Noelle Cartier           F      Palmetto           FL    1:24:55.6 44  6        F 40-44   OEVT      
95    87  Claudio Coimbra          M      St Petersburg      FL    1:24:57.2 62  4        M 60-64   SPM       
96    132 Susan Popa               F      Palm Harbor        FL    1:25:28.9 40  7        F 40-44   OEVT      
97    180 Louise Moran             F      Dunedin            FL    1:25:42.0 59  9        F 55-59   FACT      
98    156 Karen Ness               F      Tampa              FL    1:25:47.3 51  6        F 50-54   TBAM      
99    144 Anne Anderson            F      Saint Petersburg   FL    1:26:12.7 46  4        F 45-49   SPM       
100   187 Anne Page                F      Waynesville        NC    1:26:15.5 71  1        F 70-74   SPM       
101   176 Carol Birch              F      Tampa              FL    1:26:46.9 57  10       F 55-59   OEVT      
102   97  David Hargreaves         M      Sarasota           FL    1:26:47.0 66  7        M 65-69   SHARK     
103   96  David Burg               M      Tampa              FL    1:27:07.3 66  8        M 65-69   OEVT      
104   28  Scott Watkins            M      Saint Petersburg   FL    1:27:25.2 42  10       M 40-44   SPM       
105   137 Stephanie Ringuet        F      St Petersburg      FL    1:27:56.5 41  8        F 40-44   SPM       
106   107 Frederick Wakelin        M      Naples             FL    1:28:25.6 76  1        M 75-79   T2NM      
107   22  Kevin Primeau            M      Land O Lakes       FL    1:28:40.2 40  11       M 40-44   UC14      
108   158 Debby Farias             F      Largo              FL    1:28:48.0 52  7        F 50-54   OEVT      
109   152 Gina Space               F      Tampa              FL    1:28:51.4 49  8        F 50-54   UC14      
110   85  Paul Hough               M      Tampa              FL    1:29:05.1 61  5        M 60-64   OEVT      
111   88  Frederick Dorsey         M      Tampa              FL    1:29:14.3 63  6        M 60-64   BGFMS     
112   2   Stuart Core              M      West Point         NY    1:29:41.6 23  3        M 18-24   OEVT      
113   93  Garry Fenimore           M      Bradenton          FL    1:29:43.6 65  9        M 65-69   AMI       
114   62  Joe Solak                M      Lutz               FL    1:29:48.5 54  12       M 55-59   OEVT      
115   122 Angelica Compton         F      Clearwater         FL    1:29:53.1 26  3        F 25-29   CAM       
116   165 Catherine Buckhorn       F      Tampa              FL    1:31:02.2 54  11       F 55-59   BGFMS     
117   69  Kenneth Morgan           M      Saint Petersburg   FL    1:31:16.5 56  13       M 55-59   SPM       
118   78  David Plummer            M      Punta Gorda        FL    1:31:29.0 58  14       M 55-59   CCSM      
119   186 Susan Ashbaugh           F      Tampa              FL    1:34:20.8 65  1        F 65-69   TBAM      
120   143 Shelley Stewart          F      Tampa              FL    1:35:35.3 44  5        F 45-49   TBAM      
121   6   Nicholas Vosotas         M      Clearwater         FL    1:35:44.3 26  4        M 25-29   OEVT      
122   106 Joseph Neal              M      The Villages       FL    1:35:44.7 76  2        M 75-79   UC14      
123   80  Craig Cameron            M      Brandon            FL    1:35:59.8 59  7        M 60-64   OEVT      
124   145 Gabriela Rego            F      Tampa              FL    1:37:10.0 46  6        F 45-49   SPBA      
125   43  Jeffrey Kikoler          M      Saint Petersburg   FL    1:37:19.2 49  12       M 45-49   BGFMS     
126   101 Charles Ashbaugh         M      Tampa              FL    1:38:52.0 68  10       M 65-69   TBAM      
127   129 Kendal Leavengood        F      Lake Alfred        FL    1:39:43.1 36  1        F 35-39   OEVT      
128   161 Kimberly Clifford        F      Tampa              FL    1:39:59.7 52  9        F 50-54   OEVT      
129   125 Laura Meehan             F      Tampa              FL    1:40:07.2 30  3        F 30-34   OEVT      
130   121 Neely Campbell           F      St Petersburg      FL    1:40:10.0 20  1        F 18-24   OEVT      
131   154 Samantha Zaino           F      Orlando            FL    1:40:33.7 49  10       F 50-54   UC14      
132   160 Niki Wilson              F      Largo              FL    1:40:50.0 51  11       F 50-54   CAM       
133   179 Ivette Compton           F      Clearwater         FL    1:41:46.7 59  12       F 55-59   CAM       
134   65  Andrew Butterfield       M      St Pete Beach      FL    1:42:21.3 55  15       M 55-59   OEVT      
135   99  Jack Helinger            M      Seminole           FL    1:43:07.0 68  11       M 65-69   OEVT      
136   171 Patricia Schriefer       F      Tallahassee        FL    1:43:18.3 55  13       F 55-59   UC14      
137   159 Flavia Medlin            F      Bradenton          FL    1:43:32.1 52  12       F 50-54   O*H*      
138   182 Sandy Scott              F      Largo              FL    1:44:12.3 61  4        F 60-64   WFLM      
139   163 Venessa Herring          F      Saint Petersburg   FL    1:44:28.2 52  13       F 50-54   UC14      
140   130 Katie Schubert           F      St Petersburg      FL    1:44:43.6 35  2        F 35-39   OEVT      
141   91  Scott Nelson             M      Tamoa              FL    1:45:27.2 65  12       M 65-69   OEVT      
142   150 Karen Mastenbrook        F      St Petersburg      FL    1:47:38.4 48  7        F 45-49   OEVT      
143   57  Valeriy Palubok          M      Sarasota           FL    1:48:49.5 53  9        M 50-54   SHARK     
144   86  Stanley Trapp            M      Holiday            FL    1:50:42.2 62  8        M 60-64   CAM       
145   48  Conrad Caringal          M      Seminole           FL    1:54:38.2 51  10       M 50-54   OEVT      
146   174 Janice Smith             F      Tierra Verde       FL    1:57:09.2 55  14       F 55-59   UC14      
147   100 Stephen Sandberg         M      Palm Harbor        FL    2:04:54.0 67  13       M 65-69   TFM       


Top Male Finisher - Overall
Place Name         Bib Age Overall Gender Location    Time    
===== ============ === === ======= ====== =========== ======= 
1     Grant Nelson 12  33  1       M      Tampa FL US 54:23.3 


Top Female Finisher - Overall
Place Name           Bib Age Overall Gender Location    Time    
===== ============== === === ======= ====== =========== ======= 
1     Marina Falcone 127 31  4       F      Tampa FL US 57:14.4 


Male 18 to 24
Place Name              Bib Age Overall Gender Location            Time      
===== ================= === === ======= ====== =================== ========= 
1     Jackson Blashford 1   19  39      M      St Petersburg FL US 1:13:06.2 
2     Connor Brown      212 20  63      M      Tampa FL US         1:18:50.3 
3     Stuart Core       2   23  112     M      West Point NY US    1:29:41.6 


Male 25 to 29
Place Name              Bib Age Overall Gender Location             Time      
===== ================= === === ======= ====== ==================== ========= 
1     Christopher Scott 7   27  2       M      Virginia Beach VA US 56:38.4   
2     Matthew Fons      4   25  10      M      Fort Myers FL US     1:00:51.6 
3     Seth McDonnell    3   24  76      M      Tampa FL US          1:22:06.0 


Male 30 to 34
Place Name              Bib Age Overall Gender Location           Time      
===== ================= === === ======= ====== ================== ========= 
1     Daniel Montiel    9   30  7       M      Clearwater FL US   59:30.2   
2     Arni Sumarlidason 11  33  24      M      Reston VA US       1:09:06.5 
3     Kyle Gramm        8   30  60      M      Land O Lakes FL US 1:17:45.2 


Male 35 to 39
Place Name                  Bib Age Overall Gender Location            Time      
===== ===================== === === ======= ====== =================== ========= 
1     Anonymous Participant 13  36  19      M        US                1:07:22.4 
2     John Ryan Fitzgerald  17  37  21      M      Montgomery AL US    1:08:01.6 
3     Kevin Thompson        15  35  29      M      St Petersburg FL US 1:10:07.7 


Male 40 to 44
Place Name              Bib Age Overall Gender Location            Time      
===== ================= === === ======= ====== =================== ========= 
1     John Rocco Aversa 29  43  3       M      St Petersburg FL US 56:47.0   
2     Michael Mulbarger 20  40  11      M      Tampa FL US         1:00:56.5 
3     Ian Jackson       24  41  37      M      Clearwater FL US    1:12:42.4 


Male 45 to 49
Place Name            Bib Age Overall Gender Location               Time      
===== =============== === === ======= ====== ====================== ========= 
1     Timothy O'Neill 33  44  5       M      Naples FL US           57:37.8   
2     Sean Keenan     32  45  6       M      Saint Petersburg FL US 58:22.4   
3     Jordan Valenza  39  46  20      M      Sarasota FL US         1:07:28.5 


Male 50 to 54
Place Name            Bib Age Overall Gender Location            Time      
===== =============== === === ======= ====== =================== ========= 
1     Andrew Stephan  58  53  40      M      Tampa FL US         1:13:39.6 
2     Richard Nixon   55  52  41      M      St Petersburg FL US 1:13:42.6 
3     Talbott Crowell 52  51  53      M      Lexington MA US     1:16:21.6 


Male 55 to 59
Place Name           Bib Age Overall Gender Location               Time      
===== ============== === === ======= ====== ====================== ========= 
1     Bryant Davies  71  56  17      M      Saint Petersburg FL US 1:07:10.7 
2     Paul Schriefer 61  54  25      M      Tallahassee FL US      1:09:10.8 
3     Pat Guest      66  55  27      M      St Petersburg FL US    1:09:31.1 


Male 60 to 64
Place Name           Bib Age Overall Gender Location         Time      
===== ============== === === ======= ====== ================ ========= 
1     Bob Guest      83  60  58      M      Clearwater FL US 1:17:25.3 
2     Jeffrey Cahill 84  61  82      M      Naples FL US     1:22:36.7 
3     Tom Warner     89  63  92      M      Clearwater FL US 1:24:51.8 


Male 65 to 69
Place Name         Bib Age Overall Gender Location             Time      
===== ============ === === ======= ====== ==================== ========= 
1     Rick Walker  102 68  8       M      Sarasota FL US       1:00:17.8 
2     Dennis Olson 98  66  45      M      Port Charlotte FL US 1:14:44.5 
3     Rick Kinard  94  65  49      M      Gainesville FL US    1:15:24.8 


Male 70 to 74
Place Name         Bib Age Overall Gender Location                 Time      
===== ============ === === ======= ====== ======================== ========= 
1     Bruce Mohl   105 73  18      M      Bonita Springs FL US     1:07:14.4 
2     Pat Marzulli 103 70  74      M      Indian Rocks Beach FL US 1:21:51.8 
3     John Stitt   104 72  78      M      Cary IL US               1:22:25.1 


Male 75 to 79
Place Name              Bib Age Overall Gender Location           Time      
===== ================= === === ======= ====== ================== ========= 
1     Frederick Wakelin 107 76  106     M      Naples FL US       1:28:25.6 
2     Joseph Neal       106 76  122     M      The Villages FL US 1:35:44.7 


18 to 24
Place Name           Bib Age Overall Gender Location            Time    
===== ============== === === ======= ====== =================== ======= 
1     Neely Campbell 121 20  130     F      St Petersburg FL US 1:40:10 


25 to 29
Place Name             Bib Age Overall Gender Location            Time      
===== ================ === === ======= ====== =================== ========= 
1     Emma Quinn       123 28  42      F      St Petersburg FL US 1:13:54.0 
2     Rebecca Rice     124 27  48      F      Washington DC US    1:15:16.7 
3     Angelica Compton 122 26  115     F      Clearwater FL US    1:29:53.1 


30 to 34
Place Name            Bib Age Overall Gender Location            Time      
===== =============== === === ======= ====== =================== ========= 
1     Allison Retotar 128 32  12      F      Naples FL US        1:03:07.6 
2     Erin Hotchkiss  126 30  32      F      Land O' Lakes FL US 1:11:41.8 
3     Laura Meehan    125 30  129     F      Tampa FL US         1:40:07.2 


35 to 39
Place Name              Bib Age Overall Gender Location            Time      
===== ================= === === ======= ====== =================== ========= 
1     Kendal Leavengood 129 36  127     F      Lake Alfred FL US   1:39:43.1 
2     Katie Schubert    130 35  140     F      St Petersburg FL US 1:44:43.6 


40 to 44
Place Name           Bib Age Overall Gender Location               Time      
===== ============== === === ======= ====== ====================== ========= 
1     Valerie Valle  138 42  9       F      Saint Petersburg FL US 1:00:38.2 
2     Maren Lynch    136 41  22      F      Largo FL US            1:08:43.7 
3     Jennifer Wixon 133 40  44      F      Clearwater FL US       1:14:21.9 


45 to 49
Place Name             Bib Age Overall Gender Location       Time      
===== ================ === === ======= ====== ============== ========= 
1     Katrina Sukduang 147 47  14      F      Bethesda MD US 1:04:34.3 
2     Mary Ann Leslie  149 49  61      F      Tampa FL US    1:17:50.9 
3     Cheryl Coley     146 47  75      F      Sarasota FL US 1:21:57.1 


50 to 54
Place Name             Bib Age Overall Gender Location            Time      
===== ================ === === ======= ====== =================== ========= 
1     Carolyn Walters  153 49  31      F      Overland Park KS US 1:11:15.7 
2     Daphne Elliott   155 51  33      F      Sarasota FL US      1:11:43.7 
3     Tracy Hendershot 162 52  57      F      Columbus OH US      1:17:07.3 


55 to 59
Place Name            Bib Age Overall Gender Location               Time      
===== =============== === === ======= ====== ====================== ========= 
1     Shannon Cutting 215 55  15      F      Cape Coral FL US       1:05:23.9 
2     Dawn Clark      166 54  16      F      Saint Petersburg FL US 1:07:00.6 
3     Jody Maurer     169 54  47      F      Tampa FL US            1:15:13.8 


60 to 64
Place Name             Bib Age Overall Gender Location          Time      
===== ================ === === ======= ====== ================= ========= 
1     Karen Einsidler  185 63  13      F      Tenafly NJ US     1:03:46.6 
2     Linda Hargreaves 184 61  51      F      Sarasota FL US    1:16:10.8 
3     Jill Cunningham  181 61  85      F      Gainesville FL US 1:23:21.1 


65 to 69
Place Name           Bib Age Overall Gender Location    Time      
===== ============== === === ======= ====== =========== ========= 
1     Susan Ashbaugh 186 65  119     F      Tampa FL US 1:34:20.8 


70 to 74
Place Name      Bib Age Overall Gender Location          Time      
===== ========= === === ======= ====== ================= ========= 
1     Anne Page 187 71  100     F      Waynesville NC US 1:26:15.5 

If you continue to use this site, you consent to use all cookies. We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies.