Results For
Arlee Fish Hatchery Challenge XC

Arlee, MT 59821
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Finish Place Score Name               Grade Bib  Team                Gun Time   Pace    Video      
============ ===== ================== ===== ==== =================== ========== ======= ========== 
1            1     Will Hyatt         12    1968 Thompson Falls      0:17:58.65 5:48/M  0:17:58.65 
2            2     Robbie Nuila       9     1957 St Ignatius         0:18:18.40 5:54/M  0:18:18.40 
3            3     Thomas Nuila       11    1958 St Ignatius         0:18:18.51 5:54/M  0:18:18.51 
4            4     Zoran Lafrombois   11    1953 St Ignatius         0:18:19.35 5:55/M  0:18:19.35 
5                  Scott Parke        10    1785 Drummond            0:18:36.65 6:00/M  0:18:36.65 
6            5     Cael Thilmony      10    1975 Thompson Falls      0:19:11.56 6:11/M  0:19:11.56 
7            6     John Read-Smith    11    1804 Loyola-Sacred Heart 0:19:26.75 6:16/M  0:19:26.75 
8            7     Noah Kimball       10    1802 Loyola-Sacred Heart 0:19:39.98 6:21/M  0:19:39.98 
9            8     Alex Wolf          11    1808 Loyola-Sacred Heart 0:19:46.28 6:23/M  0:19:46.28 
10           9     Colter Fellin      9     1800 Loyola-Sacred Heart 0:19:47.50 6:23/M  0:19:47.50 
11                 William Martin     11    1783 Darby               0:20:14.11 6:32/M  0:20:14.11 
12           10    Caleb Donham       9     1799 Loyola-Sacred Heart 0:20:24.27 6:35/M  0:20:24.27 
13           11    Levi Myers         11    1970 Thompson Falls      0:20:26.86 6:36/M  0:20:26.86 
14           12    Matt Tobiason      9     1807 Loyola-Sacred Heart 0:20:40.11 6:40/M  0:20:40.11 
15                 Johnathan Pfendler 11    1786 Drummond            0:21:00.63 6:47/M  0:21:00.63 
16                 Spurr Ryan         10    1935 Plains              0:21:06.64 6:49/M  0:21:06.64 
17           13    Harlon Leishman    9     1954 St Ignatius         0:21:07.33 6:49/M  0:21:07.33 
18           14    Raine Lofing       11    1758 Anaconda            0:21:17.65 6:52/M  0:21:17.65 
19           15    Erich Morigeau     11    1956 St Ignatius         0:21:19.26 6:53/M  0:21:19.26 
20                 Drew Knoll         10    1771 Arlee               0:21:27.42 6:55/M  0:21:27.42 
21           16    James Lovett       11    1760 Anaconda            0:21:35.56 6:58/M  0:21:35.56 
22           17    Emmett Theard      11    1761 Anaconda            0:21:41.70 7:00/M  0:21:41.70 
23           18    Liamm Villasenor   12    1762 Anaconda            0:21:46.68 7:02/M  0:21:46.68 
24                 Conner Chadwick    10    1943 Seeley-Swan         0:21:48.90 7:02/M  0:21:48.90 
25           19    Alessi Rolando     12    1972 Thompson Falls      0:21:50.19 7:03/M  0:21:50.19 
26           20    Malacye Piapot     10    1989 Two Eagle River     0:21:59.66 7:06/M  0:21:59.66 
27           21    Will Hawkins       9     1967 Thompson Falls      0:22:30.82 7:16/M  0:22:30.82 
28                 Brenden Vanderwall 10    1936 Plains              0:22:37.12 7:18/M  0:22:37.12 
29                 Hunter Coyle       12    1944 Seeley-Swan         0:22:37.46 7:18/M  0:22:37.46 
30           22    Joseph Howell      9     1757 Anaconda            0:22:42.50 7:20/M  0:22:42.50 
31           23    Briar Palmer       11    1971 Thompson Falls      0:22:47.28 7:21/M  0:22:47.28 
32           24    Wade Dahood        10    1756 Anaconda            0:22:55.20 7:24/M  0:22:55.20 
33           25    Ben Croft          12    1965 Thompson Falls      0:23:03.92 7:26/M  0:23:03.92 
34                 Branson Zempel     9     1777 Charlo              0:23:16.32 7:30/M  0:23:16.32 
35                 Christian Murdock  11    1969 Thompson Falls      0:23:21.88 7:32/M  0:23:21.88 
36           26    Sawyer Pule        9     1960 St Ignatius         0:23:23.97 7:33/M  0:23:23.97 
37           27    Kody Dillard       12    1952 St Ignatius         0:23:39.25 7:38/M  0:23:39.25 
38           28    Orion Logan        9     1759 Anaconda            0:24:05.81 7:46/M  0:24:05.81 
39           29    Quinn Fellin       9     1801 Loyola-Sacred Heart 0:24:06.44 7:47/M  0:24:06.44 
40                 Landry Leishman    12    1955 St Ignatius         0:24:28.52 7:54/M  0:24:28.52 
41                 Will Brown         11    1798 Loyola-Sacred Heart 0:24:32.75 7:55/M  0:24:32.75 
42                 Leo Peirce         11    1959 St Ignatius         0:24:42.98 7:58/M  0:24:42.98 
43                 Dillon MacIlwraith 12    1782 Darby               0:25:00.38 8:04/M  0:25:00.38 
44                 Dalton Suthers     9     1787 Drummond            0:25:08.02 8:06/M  0:25:08.02 
45                 Levi Nentwig       9     1775 Charlo              0:25:15.74 8:09/M  0:25:15.74 
46                 Wyatt Tipton       12    1806 Loyola-Sacred Heart 0:25:19.52 8:10/M  0:25:19.52 
47                 Alek Sweeden       11    1973 Thompson Falls      0:25:21.53 8:11/M  0:25:21.53 
48           30    Sean Trahan        10    1991 Two Eagle River     0:25:35.17 8:15/M  0:25:35.17 
49                 Steven Anderson    9     1797 Loyola-Sacred Heart 0:26:32.04 8:34/M  0:26:32.04 
50           31    John Finley        10    1985 Two Eagle River     0:27:05.02 8:44/M  0:27:05.02 
51                 William Schertz    9     1805 Loyola-Sacred Heart 0:27:09.59 8:46/M  0:27:09.59 
52                 Hayden Jones       10    1941 Powell County       0:27:32.44 8:53/M  0:27:32.44 
53           32    Kautious Lamere    9     1987 Two Eagle River     0:27:51.52 8:59/M  0:27:51.52 
54           33    Joseph Mahkuk      9     1988 Two Eagle River     0:28:06.62 9:04/M  0:28:06.62 
55                 Gideon Rubink      9     1942 Powell County       0:28:09.79 9:05/M  0:28:09.79 
56           34    John Stevens       10    1990 Two Eagle River     0:29:16.48 9:27/M  0:29:16.48 
57           35    Sxwlekws Bell      12    1984 Two Eagle River     0:29:37.87 9:34/M  0:29:37.87 
58                 Wesley Stevenson   9     1945 Seeley-Swan         0:31:58.54 10:19/M 0:31:58.54 
59                 Orion Kennedy      9     1986 Two Eagle River     0:42:11.67 13:37/M 0:42:11.67 


Scored Boys
Place Name               Bib  Age Overall Gender Location       Time     
===== ================== ==== === ======= ====== ============== ======== 
      Scott Parke        1785     5       M        US           18:36.65 
      William Martin     1783     11      M      Darby MT US    20:14.11 
      Johnathan Pfendler 1786     15      M      Drummond MT US 21:00.63 

If you continue to use this site, you consent to use all cookies. We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies.