Results For
Paddle Bender

Prosperity, SC 29127
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Name                Gender Clock   Age Event       Category Kayak class            SUP         
                                 Time                                                                
===== =================== ====== ======= === =========== ======== ====================== =========== 
1     Shawn Langston      M      0:37:49 49  4 mile solo Kayak    Fast Sea Kayak                     
2     Mack Kelly          M      0:42:24 52  4 mile solo Kayak    Sea Kayak                          
3     Terry Perkins       M      0:43:11 77  4 mile solo Kayak    Fast Sea Kayak                     
4     Kevan Richardson    M      0:44:11 60  4 mile solo Kayak    Fast Sea Kayak                     
5     Dana Richardson     F      0:45:24 52  4 mile solo Kayak    High Performance Kayak             
6     Ralph Fermin        M      0:45:28 58  4 mile solo Kayak    Fast Sea Kayak                     
7     Leslie Chaplin      F      0:48:16 54  4 mile solo Kayak    Fast Sea Kayak                     
8     David Foster        M      0:49:16 66  4 mile solo Kayak    Sea Kayak                          
9     Philip Render       M      0:49:19 65  4 mile solo Kayak    Sea Kayak                          
10    Robert Lee          M      0:50:07 69  4 mile solo Kayak    Sea Kayak                          
11    JASON SEABERG       M      0:50:53 43  4 mile solo SUP                             14'         
12    Tony Peters         M      0:51:00 50  4 mile solo SUP                             14'         
13    George Montgomery   M      0:51:15 68  4 mile solo Kayak    Sea Kayak                          
14    Nancy Packard       F      0:51:18 62  4 mile solo Kayak    Sea Kayak                          
15    Shawn Delaney       M      0:52:04 67  4 mile solo Kayak    Sea Kayak                          
16    Jeff London         M      0:52:10 47  4 mile solo SUP                             14'         
17    Heidi Stapula       F      0:52:49 44  4 mile solo SUP                             14'         
18    Terry Johnson       M      0:52:58 67  4 mile solo Kayak    Sea Kayak                          
19    Mary Louise Graff   F      0:56:35 57  4 mile solo OC-1                                        
20    Vicki ONeil         F      0:56:58 63  4 mile solo OC-1                                        
21    Steve Fisher        M      0:57:18 59  4 mile solo SUP                             14'         
22    Debbie Philips      F      0:57:50 66  4 mile solo OC-1                                        
23    Thad Johnson        M      0:58:57 66  4 mile solo Prone                                       
24    Kristin Hall        F      1:02:48 37  4 mile solo SUP                             12'6"       
25    Leslie Poujol Brown F      1:03:18 60  4 mile solo SUP                             12'6"       
26    Konnor Harris       M      1:03:52 20  4 mile solo SUP                             Under 12'6" 
27    Kristina Brown      F      1:04:30 44  4 mile solo SUP                             14'         
28    Debra Lee           F      1:05:43 66  4 mile solo Kayak    Sea Kayak                          
29    M. Brown            M      1:12:08 12  4 mile solo Kayak    Fast Sea Kayak                     
30    Patti Lowden        F      1:12:18 72  4 mile solo SUP                             12'6"       
31    Ryan Wortham        M      1:19:56 39  4 mile solo SUP                             12'6"       
32    Tyler Nunes         M      1:30:55 33  4 mile solo SUP                             Under 12'6" 
33    Brittny Nunes       F      1:32:31 35  4 mile solo SUP                             12'6"       
34    Sabrina Leaphart    F      1:34:40 47  4 mile solo SUP                             Under 12'6" 
35    Autumn Leaphart     F      1:35:07 21  4 mile solo SUP                             Under 12'6" 
36    ALICE FREEMAN       F      DNF     60  4 mile solo SUP                             14'         
37    Jamie Keller        F      DNS     20  4 mile solo SUP                             12'6"       
38    Madeline Moran      F      DNS     25  4 mile solo SUP                             Under 12'6" 
39    Shirley Smith       F      DNS     63  4 mile solo Kayak    High Performance Kayak             
40    Jose Valdivieso     M      DNS     57  4 mile solo Kayak    Sea Kayak                          
41    Reece Neal          M      DNF     48  4 mile solo Kayak    Fast Sea Kayak                     

If you continue to use this site, you consent to use all cookies. We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies.