Lindale Eagle Invitational

Thu October 1, 2020 Tyler, TX 75704 US Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Finish Place Score Name                 Grade Bib  Team                 Finish Time Pace   
============ ===== ==================== ===== ==== ==================== =========== ====== 
1            1     Nick Bodenheimer     11    1380 Longview Spring Hill 0:18:00.96  5:49/M 
2            2     Hayden Jeffus        12    1269 Bullard              0:18:24.37  5:56/M 
3            3     Marshall Bodenheimer 12    1379 Longview Spring Hill 0:18:53.84  6:06/M 
4            4     Austin Bain          12    1347 Kilgore              0:18:57.83  6:07/M 
5            5     Michael Chaidez      12    1426 Palestine            0:19:17.77  6:13/M 
6            6     David Robinson       12    1327 Gladewater Sabine    0:19:34.99  6:19/M 
7            7     Ab Herrera           12    1352 Kilgore              0:19:35.11  6:19/M 
8            8     Benjamin Gudger      12    1311 Emory Rains          0:19:53.37  6:25/M 
9            9     Yamir Sanchez        10    1361 Kilgore              0:20:01.65  6:28/M 
10           10    Jaden Giddings       10    1382 Longview Spring Hill 0:20:05.88  6:29/M 
11           11    Caleb Hutcheson      12    1384 Longview Spring Hill 0:20:08.13  6:30/M 
12           12    Josue Rosas          10    1359 Kilgore              0:20:14.35  6:32/M 
13           13    Luis Castillo        11    1425 Palestine            0:20:21.21  6:34/M 
14           14    Zachery Gutierrez    9     1351 Kilgore              0:20:26.31  6:36/M 
15           15    Garrett Bowden       12    1424 Palestine            0:20:36.03  6:39/M 
16           16    Gabriel Gante        12    1430 Palestine            0:20:40.71  6:40/M 
17           17    Raul Ramirez         12    1435 Palestine            0:20:42.41  6:41/M 
18           18    Kevin Quincin        7     1434 Palestine            0:20:44.27  6:41/M 
19           19    Runner 1445 Canton   12    1445 Canton High School   0:20:45.15  6:42/M 
20           20    Kevin Maldonado      9     1325 Gladewater Sabine    0:20:46.15  6:42/M 
21           21    Christopher May      11    1356 Kilgore              0:20:50.05  6:43/M 
22           22    Chris Martinez       9     1355 Kilgore              0:20:50.75  6:43/M 
23           23    Jonathan Chavez      12    1428 Palestine            0:20:54.49  6:45/M 
24           24    Caleb Cox            11    1322 Gladewater Sabine    0:20:56.57  6:45/M 
25                 Jalbert Sandoval     9     1436 Palestine            0:21:03.15  6:47/M 
26           25    Wyatt McFadin        9     1385 Longview Spring Hill 0:21:09.76  6:50/M 
27                 William Shupak       10    1362 Kilgore              0:21:11.49  6:50/M 
28           26    Runner 1446 Canton   12    1446 Canton High School   0:21:14.01  6:51/M 
29                 Blake Butcher        10    1404 Martins Mill         0:21:30.69  6:56/M 
30           27    Carson Barnhill      12    1378 Longview Spring Hill 0:21:50.75  7:03/M 
31           28    Zayne Decker         10    1381 Longview Spring Hill 0:22:00.53  7:06/M 
32           29    Daniel Robinson      9     1326 Gladewater Sabine    0:22:00.65  7:06/M 
33                 Andrew Grooters      9     1383 Longview Spring Hill 0:22:16.68  7:11/M 
34           30    Mason Honeycutt      11    1268 Bullard              0:22:27.11  7:15/M 
35           31    Leo Centeno          9     1310 Emory Rains          0:22:31.07  7:16/M 
36           32    Hagen Hodges         12    1267 Bullard              0:23:00.63  7:25/M 
37           33    Runner 1450 Canton   12    1450 Canton High School   0:23:11.27  7:29/M 
38           34    Runner 1448 Canton   12    1448 Canton High School   0:23:19.78  7:32/M 
39                 Nate Reiser          10    1406 Martins Mill         0:23:27.37  7:34/M 
40           35    Antonio Medina       12    1271 Bullard              0:23:36.76  7:37/M 
41           36    Dalen Dowell         9     1323 Gladewater Sabine    0:23:56.39  7:43/M 
42           37    Armando Ayala        10    1309 Emory Rains          0:24:07.64  7:47/M 
43           38    Antonio Vidal        12    1276 Bullard              0:24:34.85  7:56/M 
44           39    Eduardo Jaimes       12    1324 Gladewater Sabine    0:24:36.75  7:56/M 
45                 Tristen Porter       12    1465 Van                  0:24:41.87  7:58/M 
46           40    Jace Thompson        10    1313 Emory Rains          0:24:43.65  7:59/M 
47           41    Lane Clanton         12    1321 Gladewater Sabine    0:24:44.90  7:59/M 
48           42    Runner 1449 Canton   11    1449 Canton High School   0:24:56.22  8:03/M 
49                 Trevor Hall          11    1461 Van                  0:25:31.86  8:14/M 
50           43    Fernando Mendez      10    1312 Emory Rains          0:25:57.19  8:22/M 
51                 Brandon Morgan       12    1463 Van                  0:26:52.32  8:40/M 
52           44    Elijah Mays          12    1270 Bullard              0:27:00.80  8:43/M 
53           45    Runner 1447 Canton   9     1447 Canton High School   0:27:19.26  8:49/M 
54                 Noah Inman           11    1405 Martins Mill         0:29:00.44  9:21/M 


Scored Boys
Place Name                 Bib  Overall Gender Time     
===== ==================== ==== ======= ====== ======== 
1     Nick Bodenheimer     1380 1       M      18:00.96 
2     Hayden Jeffus        1269 2       M      18:24.37 
3     Marshall Bodenheimer 1379 3       M      18:53.84 

Embed Code

We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy. If you continue to use this site, you consent to use all cookies.