Coach T Invitational

Sat October 10, 2020 Denton, TX 76207 US Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Finish Place Score Name                 Grade Bib  Team                Finish Time Pace   
============ ===== ==================== ===== ==== =================== =========== ====== 
1            1     Natalie Cook         11    618  Flower Mound        0:17:48.45  5:45/M 
2            2     Austin Owen          11    2018 Lewisville Marcus   0:17:54.16  5:47/M 
3            3     Emma Curry           12    2488 Waxahachie          0:18:15.89  5:54/M 
4            4     Keaton Morrison      12    1634 Lewisville Hebron   0:18:28.47  5:58/M 
5            5     Emilee Jones         9     2559 Waxahachie          0:18:40.77  6:02/M 
6            6     Kaylie Cox           11    2090 Southlake Carroll   0:18:42.13  6:02/M 
7            7     Chloe Hassman        12    213  Coppell             0:18:43.17  6:02/M 
8            8     Abigail McIlvain     12    2381 Southlake Carroll   0:18:49.75  6:04/M 
9            9     Grace Williamson     12    2484 Southlake Carroll   0:18:57.09  6:07/M 
10           10    Virginia Knight      11    673  Flower Mound        0:19:02.87  6:09/M 
11           11    Laurel Hook          12    2208 Southlake Carroll   0:19:06.98  6:10/M 
12           12    Payton Evert         12    1900 Lewisville Marcus   0:19:08.75  6:11/M 
13           13    Jenna Kirby          11    1603 Lewisville Hebron   0:19:12.02  6:12/M 
14           14    Alyson Moore         12    2562 Waxahachie          0:19:15.79  6:13/M 
15           15    Ava Bushaw           10    2086 Southlake Carroll   0:19:20.21  6:14/M 
16           16    Miranda Vreeland     12    753  Flower Mound        0:19:20.22  6:14/M 
17           17    Olivia Jones         11    2235 Southlake Carroll   0:19:24.48  6:16/M 
18           18    Sasha Crawford       10    922  Keller              0:19:24.61  6:16/M 
19           19    Hannah McLaughlin    12    744  Flower Mound        0:19:25.05  6:16/M 
20                 Lola Deane           9     764  Fort Worth Boswell  0:19:30.57  6:18/M 
21           20    Vivien Boehmer       9     915  Keller              0:19:33.68  6:19/M 
22           21    Lily Garland         9     2185 Southlake Carroll   0:19:38.15  6:20/M 
23           22    Jordan Sanders       12    1179 Keller Timber Creek 0:19:39.45  6:20/M 
24           23    Gabrielle Gilberti   10    1973 Lewisville Marcus   0:19:41.85  6:21/M 
25           24    Lily Dunn            10    1588 Lewisville Hebron   0:19:43.44  6:22/M 
26                 Grace Pineda         9     794  Fort Worth Boswell  0:19:45.23  6:22/M 
27           25    Morgan Jeffares      11    1076 Keller Timber Creek 0:19:45.85  6:23/M 
28                 Natalie Ng           10    2388 Southlake Carroll   0:19:47.10  6:23/M 
29           26    Natalie Tomancak     11    1683 Lewisville Hebron   0:19:50.35  6:24/M 
30           27    Alexa Turati         9     311  Coppell             0:19:54.01  6:25/M 
31                 Alyssa Harris              2008 Founders Academy    0:19:55.79  6:26/M 
32           28    Morgan Colon         12    58   Coppell             0:19:59.27  6:27/M 
33           29    Peyton Fiorito       11    933  Keller              0:19:59.93  6:27/M 
34           30    Cori Morgan          11    2563 Waxahachie          0:20:02.29  6:28/M 
35           31    Adrianna McCullough  10    1119 Keller Timber Creek 0:20:07.07  6:29/M 
36           32    Katelynn Johnson     10    1975 Lewisville Marcus   0:20:09.40  6:30/M 
37           33    Abbey Coberly        10    616  Flower Mound        0:20:13.37  6:31/M 
38           34    Amelia Martinez      9     1116 Keller Timber Creek 0:20:17.93  6:33/M 
39           35    Natalie Fleming      12    210  Coppell             0:20:22.04  6:34/M 
40           36    Abigail Evans        10    1885 Lewisville Marcus   0:20:22.91  6:34/M 
41           37    Katie Gilberti       10    1974 Lewisville Marcus   0:20:24.46  6:35/M 
42           38    Louisa (lulu Ehinger 10    60   Coppell             0:20:30.33  6:37/M 
43           39    Gabriella Barrera    12    1057 Keller Timber Creek 0:20:31.13  6:37/M 
44           40    Erin Jones-Taylor    10    1078 Keller Timber Creek 0:20:34.81  6:38/M 
45           41    Mackenzie Braegger   9     1058 Keller Timber Creek 0:20:36.98  6:39/M 
46           42    Hanna Noyola         9     220  Coppell             0:20:37.72  6:39/M 
47           43    Grace Jiranek        10    1594 Lewisville Hebron   0:20:40.99  6:40/M 
48           44    Natalie Yook         12    762  Flower Mound        0:20:46.14  6:42/M 
49           45    Reezon Eke           12    62   Coppell             0:20:46.81  6:42/M 
50           46    Raquel Susko         10    2024 Lewisville Marcus   0:20:47.59  6:42/M 
51           47    Audrey Elggren       9     652  Flower Mound        0:20:49.01  6:43/M 
52                 Avery Hancock        11    212  Coppell             0:20:50.42  6:43/M 
53                 Kylie Brown          9     603  Flower Mound        0:20:53.45  6:44/M 
54           48    Lily Sonday          12    1034 Keller              0:20:54.11  6:45/M 
55           49    Yecenia Cortez       12    921  Keller              0:20:58.47  6:46/M 
56                 Ally Talbot          11    1270 Keller Timber Creek 0:21:01.36  6:47/M 
57                 Mallory Embry        10    1871 Lewisville Marcus   0:21:02.43  6:47/M 
58                 Hayden Rayburn       11    2019 Lewisville Marcus   0:21:02.77  6:47/M 
59                 Jessie Sanders       12    1126 Keller Timber Creek 0:21:04.69  6:48/M 
60           50    Honor Pearson        11    1019 Keller              0:21:05.09  6:48/M 
61           51    Hannah Lewis         11    1624 Lewisville Hebron   0:21:14.32  6:51/M 
62           52    Alexandra Horn       10    939  Keller              0:21:22.25  6:54/M 
63           53    Emily Price          12    1636 Lewisville Hebron   0:21:23.09  6:54/M 
64                 Allie Lyda           12    743  Flower Mound        0:21:25.30  6:55/M 
65                 Chloe Mann           9     784  Fort Worth Boswell  0:21:57.72  7:05/M 
66                 Emily Stansberger    10    1193 Keller Timber Creek 0:22:16.87  7:11/M 
67                 Elizabeth Walker     10    315  Coppell             0:22:19.41  7:12/M 
68                 Zoebella Madison     11    218  Coppell             0:22:37.51  7:18/M 
69           54    Tessa Dominy         11    2490 Waxahachie          0:23:01.23  7:26/M 
70                 Grace Wilkins        9     1052 Keller              0:23:24.43  7:33/M 


Scored Girls
Place Name         Bib  Overall Gender Time     
===== ============ ==== ======= ====== ======== 
1     Natalie Cook 618  1       F      17:48.45 
2     Austin Owen  2018 2       F      17:54.16 
3     Emma Curry   2488 3       F      18:15.89 

Embed Code

We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy. If you continue to use this site, you consent to use all cookies.