RunSignUp

Super Wild Wings Bowl 5K

Sunday, February 4, 2018

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!
--- Select Results --- 5K Run/Walk
Super Bowl 5K Run/Walk
Participant Lookup & Tracking --- Select Results --- 5K Run/Walk
Super Bowl 5k Run/Walk
Participant Lookup & Tracking --- Select Results --- 5K Run/Walk
5k Run/Walk
Participant Lookup & Tracking --- Select Results --- 5K Run/Walk
5k Run/Walk
Participant Lookup & Tracking --- Select Results --- 5K Run
5k Run/Walk
Participant Lookup & Tracking
All Results
Interactive Version
Place Bib Name                Gender Clock   Chip    Pace  Age Division Division                   
                                     Time    Time              Place                               
===== === =================== ====== ======= ======= ===== === ======== ========================== 
1     637 Joe Marrah          M      18:41           6:01  20                                      
2     654 Bram Parkinson      M      19:28   19:27   6:16  18  1        Overall Male Winner        
3     658 Jeremy Shinn        M      19:40   19:40   6:20  20  2        Overall Male Winner        
                                                               1        Male 20-24                 
4     671 Austin Muylle       M      19:58   19:54   6:25  14  3        Overall Male Winner        
                                                               1        Male 13-14                 
5     663 Mike Homan          M      20:29           6:36  53                                      
6     610 Robert Cook         M      20:46           6:41  52                                      
7     664 Shaun Schneider     M      20:56   20:56   6:45  37  4        Overall Male Winner        
                                                               1        Male 35-39                 
8     647 Zachary Wooledge    M      21:01   21:00   6:46  29  5        Overall Male Winner        
                                                               1        Male 25-29                 
9     670 Jason Eagleston     M      21:56   21:54   7:03  30  6        Overall Male Winner        
                                                               1        Male 30-34                 
10    659 E. Lkehnst          M      22:17   22:16   7:10  9   7        Overall Male Winner        
                                                               1        Male 10 & under            
11    530 Sophie Seward       F      22:17           7:11  17                                      
12    660 Shane Lehnst        M      22:23   22:22   7:12  37  8        Overall Male Winner        
                                                               2        Male 35-39                 
13    616 Evan Dempsey        M      22:36   22:31   7:15  13  9        Overall Male Winner        
                                                               2        Male 13-14                 
14    640 Rich Allen          M      22:55   22:54   7:23  37  10       Overall Male Winner        
                                                               3        Male 35-39                 
15    645 Tim Sochor          M      23:01   22:59   7:24  49  11       Overall Male Winner        
                                                               1        Male Master Winner         
16    582 Daniel Homer        M      23:11   23:07   7:27  45  12       Overall Male Winner        
                                                               1        Male 45-49                 
                                                               2        Male Master Winner         
17    525 Gerard Wilbrink     M      23:17   23:12   7:29  60  13       Overall Male Winner        
                                                               1        Male Grand Master Winner   
18    665 Tim Cook            M      23:16   23:13   7:29  50  14       Overall Male Winner        
                                                               1        Male 50-54                 
                                                               2        Male Grand Master Winner   
19    585 Jordan McNeilly     M      23:21   23:19   7:31  23  15       Overall Male Winner        
                                                               2        Male 20-24                 
20    625 John Heystek        M      23:32   23:25   7:33  39  16       Overall Male Winner        
                                                               4        Male 35-39                 
21    639 Lynn Kentner        M      23:34   23:27   7:33  58  17       Overall Male Winner        
                                                               1        Male 55-59                 
                                                               3        Male Grand Master Winner   
22    547 Danny Smith         M      23:46   23:43   7:39  25  18       Overall Male Winner        
                                                               2        Male 25-29                 
23    561 Gary Muylle         M      23:50   23:44   7:39  57  19       Overall Male Winner        
                                                               2        Male 55-59                 
                                                               4        Male Grand Master Winner   
24    601 Kevin Bisard        M      23:51   23:49   7:40  30  20       Overall Male Winner        
                                                               2        Male 30-34                 
25    560 Sarah Muylle        F      23:57   23:51   7:41  25  1        Overall Female Winner      
26    600 Jason Pascotto      M      24:12   24:09   7:47  32  21       Overall Male Winner        
                                                               3        Male 30-34                 
27    577 Mikey Getter        M      24:16   24:11   7:48  46  22       Overall Male Winner        
                                                               2        Male 45-49                 
                                                               3        Male Master Winner         
28    618 Sarah Summerhill    F      24:21   24:16   7:49  36  2        Overall Female Winner      
                                                               1        Female 35-39               
29    522 Alexis Lyons        F      24:32   24:31   7:54  16  3        Overall Female Winner      
                                                               1        Female 15-19               
30    523 Gary Holbrook       M      24:41   24:32   7:54  37  23       Overall Male Winner        
                                                               5        Male 35-39                 
31    627 Damian Kleman       M      24:48   24:41   7:57  13  24       Overall Male Winner        
                                                               3        Male 13-14                 
32    668 Rich Young          M      24:51   24:45   7:59  50  25       Overall Male Winner        
                                                               2        Male 50-54                 
                                                               5        Male Grand Master Winner   
33    595 Tiffany Adams       F      24:48   24:45   7:59  33  4        Overall Female Winner      
                                                               1        Female 30-34               
34    667 Mark Bush           M      24:49   24:47   7:59  55  26       Overall Male Winner        
                                                               3        Male 55-59                 
                                                               6        Male Grand Master Winner   
35    611 David Stierley      M      24:59   24:55   8:02  62  27       Overall Male Winner        
                                                               1        Male 60-64                 
                                                               7        Male Grand Master Winner   
36    672 Dave Muylle         M      25:12   25:06   8:05  58  28       Overall Male Winner        
                                                               4        Male 55-59                 
                                                               8        Male Grand Master Winner   
37    538 Christopher Merrill M      25:20   25:10   8:07  47  29       Overall Male Winner        
                                                               3        Male 45-49                 
                                                               4        Male Master Winner         
38    532 Eli Seward          M      25:16   25:13   8:08  13  30       Overall Male Winner        
                                                               4        Male 13-14                 
39    675 Andy Brogan         M      25:32   25:18   8:09  45  31       Overall Male Winner        
                                                               4        Male 45-49                 
                                                               5        Male Master Winner         
40    608 Leaha Sinnaeve      F      25:26   25:23   8:11  16  5        Overall Female Winner      
                                                               2        Female 15-19               
41    596 Ruth Smith          F      25:49   25:33   8:14  37  6        Overall Female Winner      
                                                               2        Female 35-39               
42    529 Eric Seward         M      25:50   25:42   8:17  44  32       Overall Male Winner        
                                                               1        Male 40-44                 
                                                               6        Male Master Winner         
43    576 Jim Windsand        M      25:46   25:44   8:18  63  33       Overall Male Winner        
                                                               2        Male 60-64                 
                                                               9        Male Grand Master Winner   
44    646 Eric Stockwall      M      26:00   25:55   8:21  53  34       Overall Male Winner        
                                                               3        Male 50-54                 
                                                               10       Male Grand Master Winner   
45    673 Nicole Brillauthes  F      26:25   26:22   8:30  43  7        Overall Female Winner      
                                                               1        Female Master Winner       
46    548 Debbie Bellant      F      26:22           8:30  49                                      
47    554 Megan Merrill       F      26:31   26:26   8:31  33  8        Overall Female Winner      
                                                               2        Female 30-34               
48    624 Jared Fromson       M      26:37   26:29   8:32  38  35       Overall Male Winner        
                                                               6        Male 35-39                 
49    666 Kim Bane            F      26:33           8:33  58                                      
50    599 Amy Willing         F      26:43   26:41   8:36  49  9        Overall Female Winner      
                                                               1        Female 45-49               
                                                               2        Female Master Winner       
51    540 Claire Lee          F      27:09   26:44   8:37  26  10       Overall Female Winner      
                                                               1        Female 25-29               
52    655 Z. Swager           M      26:50   26:47   8:38  8   36       Overall Male Winner        
                                                               2        Male 10 & under            
53    662 Bruce Umpstead      M      27:22   27:09   8:45  44  37       Overall Male Winner        
                                                               2        Male 40-44                 
                                                               7        Male Master Winner         
54    574 Don Sweet           M      27:34   27:18   8:48  56  38       Overall Male Winner        
                                                               5        Male 55-59                 
                                                               11       Male Grand Master Winner   
55    615 Angela Daridas      F      27:33   27:27   8:51  52  11       Overall Female Winner      
                                                               1        Female Grand Master Winner 
56    648 Duane Clarke        M      27:42   27:32   8:52  61  39       Overall Male Winner        
                                                               3        Male 60-64                 
                                                               12       Male Grand Master Winner   
57    597 Julius Sawyer       M      28:04   27:46   8:57  37  40       Overall Male Winner        
                                                               7        Male 35-39                 
58    652 Greta Sommerfeld    F      27:55   27:48   8:58  21  12       Overall Female Winner      
                                                               1        Female 20-24               
59    594 Ross Notman         M      28:07   28:05   9:03  32  41       Overall Male Winner        
                                                               4        Male 30-34                 
60    575 Bill Keller         M      28:11   28:06   9:03  73  42       Overall Male Winner        
                                                               1        Male 70-74                 
                                                               13       Male Grand Master Winner   
61    623 Suzanne Fromson     F      28:27   28:17   9:07  37  13       Overall Female Winner      
                                                               3        Female 35-39               
62    549 Melody Guarnaccia   F      28:30   28:17   9:07  50  14       Overall Female Winner      
                                                               1        Female 50-54               
                                                               2        Female Grand Master Winner 
63    676 Eva Schwarz         F      28:31   28:27   9:10  13  15       Overall Female Winner      
                                                               1        Female 13-14               
64    607 Tony Sinnaeve       M      28:37   28:29   9:11  50  43       Overall Male Winner        
                                                               4        Male 50-54                 
                                                               14       Male Grand Master Winner   
65    629 Matthew Boucher     M      28:56   28:48   9:17  23  44       Overall Male Winner        
                                                               3        Male 20-24                 
66    542 Donald White        M      29:14   29:08   9:23  35  45       Overall Male Winner        
                                                               8        Male 35-39                 
67    526 Jenny Transue       F      29:21   29:11   9:24  52  16       Overall Female Winner      
                                                               2        Female 50-54               
                                                               3        Female Grand Master Winner 
68    651 Joe Evans           M      29:18   29:11   9:24  59  46       Overall Male Winner        
                                                               6        Male 55-59                 
                                                               15       Male Grand Master Winner   
69    539 Kelly Bruce         F      29:22   29:15   9:26  42  17       Overall Female Winner      
                                                               1        Female 40-44               
                                                               3        Female Master Winner       
70    564 Bernice Wagner      F      29:41   29:36   9:32  59  18       Overall Female Winner      
                                                               1        Female 55-59               
                                                               4        Female Grand Master Winner 
71    502 Stuart Rankin       M      29:45   29:38   9:33  36  47       Overall Male Winner        
                                                               9        Male 35-39                 
72    552 Deb Smith           F      29:50   29:39   9:33  58  19       Overall Female Winner      
                                                               2        Female 55-59               
                                                               5        Female Grand Master Winner 
73    545 Joseph Peters       M      30:14   29:46   9:36  44  48       Overall Male Winner        
                                                               3        Male 40-44                 
                                                               8        Male Master Winner         
74    556 Jeff Anderson       M      29:53   29:46   9:36  52  49       Overall Male Winner        
                                                               5        Male 50-54                 
                                                               16       Male Grand Master Winner   
75    569 Naomi Segal         F      29:56   29:49   9:37  13  20       Overall Female Winner      
                                                               2        Female 13-14               
76    642 Keith Foote         M      30:07   29:55   9:39  59  50       Overall Male Winner        
                                                               7        Male 55-59                 
                                                               17       Male Grand Master Winner   
77    524 Lynne Hart          F      30:12   30:00   9:40  52  21       Overall Female Winner      
                                                               3        Female 50-54               
                                                               6        Female Grand Master Winner 
78    632 Mike Peters         M      30:16   30:01   9:40  37  51       Overall Male Winner        
                                                               10       Male 35-39                 
79    634 Alex Fitzpatrick    M      30:18   30:03   9:41  43  52       Overall Male Winner        
                                                               4        Male 40-44                 
                                                               9        Male Master Winner         
80    669 Shelley Muzo        F      30:11   30:03   9:41  39  22       Overall Female Winner      
                                                               4        Female 35-39               
81    583 Jacqueline Little   F      30:20   30:04   9:41  52  23       Overall Female Winner      
                                                               4        Female 50-54               
                                                               7        Female Grand Master Winner 
82    551 Rebecca King        F      30:16   30:06   9:42  55  24       Overall Female Winner      
                                                               3        Female 55-59               
                                                               8        Female Grand Master Winner 
83    626 Kathy Heystek       F      30:19   30:08   9:43  40  25       Overall Female Winner      
                                                               2        Female 40-44               
                                                               4        Female Master Winner       
84    553 D. Buck             M      30:21   30:10   9:43  12  53       Overall Male Winner        
                                                               1        Male 11-12                 
85    563 Cami Pendell        F      30:39   30:12   9:44  40  26       Overall Female Winner      
                                                               3        Female 40-44               
                                                               5        Female Master Winner       
86    584 Heidi Martens       F      30:15   30:13   9:44  41  27       Overall Female Winner      
                                                               4        Female 40-44               
                                                               6        Female Master Winner       
87    649 Charlie Kotz        M      30:29   30:19   9:46  58  54       Overall Male Winner        
                                                               8        Male 55-59                 
                                                               18       Male Grand Master Winner   
88    635 Michelle Phillipich F      30:36   30:25   9:48  38  28       Overall Female Winner      
                                                               5        Female 35-39               
89    537 David Chapin        M      30:42   30:26   9:49  62  55       Overall Male Winner        
                                                               4        Male 60-64                 
                                                               19       Male Grand Master Winner   
90    531 Hannah Seward       F      30:39   30:30   9:50  15  29       Overall Female Winner      
                                                               3        Female 15-19               
91    534 Kristen Woebse      F      30:46   30:35   9:51  28  30       Overall Female Winner      
                                                               2        Female 25-29               
92    619 Amy Flourry         F      30:58   30:40   9:53  39  31       Overall Female Winner      
                                                               6        Female 35-39               
93    674 Melissa Yutzey      F      31:10   30:44   9:54  37  32       Overall Female Winner      
                                                               7        Female 35-39               
94    650 Beth Kotz           F      30:54   30:45   9:55  25  33       Overall Female Winner      
                                                               3        Female 25-29               
95    613 Angie Kirsch        F      31:11   30:45   9:55  45  34       Overall Female Winner      
                                                               2        Female 45-49               
                                                               7        Female Master Winner       
96    503 Karenn Vernagus     F      31:17   31:07   10:02 41  35       Overall Female Winner      
                                                               5        Female 40-44               
                                                               8        Female Master Winner       
97    589 Stephanie Little    F      31:25   31:09   10:02 29  36       Overall Female Winner      
                                                               4        Female 25-29               
98    562 Barb Schelter       F      31:24   31:11   10:03 51  37       Overall Female Winner      
                                                               5        Female 50-54               
                                                               9        Female Grand Master Winner 
99    568 Robert Garrett      M      31:27   31:18   10:05 17  56       Overall Male Winner        
                                                               1        Male 15-19                 
100   566 Dana Mcnitt         F      31:28   31:20   10:06 21  38       Overall Female Winner      
                                                               2        Female 20-24               
101   533 Z. Seward           F      31:30   31:21   10:06 9   39       Overall Female Winner      
                                                               1        Female 10 & under          
102   541 Ryan Buter          M      32:19   31:53   10:17 24  57       Overall Male Winner        
                                                               4        Male 20-24                 
103   550 Taylor Guarnaccia   F      32:20   32:08   10:21 20  40       Overall Female Winner      
                                                               3        Female 20-24               
104   612 Jim Kirsch          M      32:43   32:11   10:22 47  58       Overall Male Winner        
                                                               5        Male 45-49                 
                                                               10       Male Master Winner         
105   510 Edie Ellis          F      32:33   32:18   10:25 54  41       Overall Female Winner      
                                                               6        Female 50-54               
                                                               10       Female Grand Master Winner 
106   653 Brian Doefer        M      32:36   32:18   10:25 51  59       Overall Male Winner        
                                                               6        Male 50-54                 
                                                               20       Male Grand Master Winner   
107   517 Meagan Brown        F      32:27   32:18   10:25 33  42       Overall Female Winner      
                                                               3        Female 30-34               
108   559 Michelle Brittain   F      32:33   32:20   10:25 41  43       Overall Female Winner      
                                                               6        Female 40-44               
                                                               9        Female Master Winner       
109   586 Vanessa Lake        F      32:45   32:30   10:29 29  44       Overall Female Winner      
                                                               5        Female 25-29               
110   515 Christine Heron     F      32:40   32:32   10:29 44  45       Overall Female Winner      
                                                               7        Female 40-44               
                                                               10       Female Master Winner       
111   573 Kim Sweet           F      32:53   32:37   10:31 54  46       Overall Female Winner      
                                                               7        Female 50-54               
                                                               11       Female Grand Master Winner 
112   661 Terry Gawel         M      33:09   32:56   10:37 64  60       Overall Male Winner        
                                                               5        Male 60-64                 
                                                               21       Male Grand Master Winner   
113   535 Fawn Buck           F      33:17   33:07   10:40 41  47       Overall Female Winner      
                                                               8        Female 40-44               
                                                               11       Female Master Winner       
114   565 Dominique Mcnitt    F      33:38   33:29   10:48 20  48       Overall Female Winner      
                                                               4        Female 20-24               
115   579 Stephanie Reid      F      34:06   33:43   10:52 30  49       Overall Female Winner      
                                                               4        Female 30-34               
116   602 Diane Willman       F      34:04   33:45   10:53 49  50       Overall Female Winner      
                                                               3        Female 45-49               
                                                               12       Female Master Winner       
117   630 K. Bisard           F      34:09   34:05   10:59 11  51       Overall Female Winner      
                                                               1        Female11-12                
118   614 Kurt Bisard         M      34:19   34:14   11:02 28  61       Overall Male Winner        
                                                               3        Male 25-29                 
119   592 Mao Lee             F      34:31   34:20   11:04 36  52       Overall Female Winner      
                                                               8        Female 35-39               
120   546 Jerry Schray        M      34:50   34:35   11:09 54  62       Overall Male Winner        
                                                               7        Male 50-54                 
                                                               22       Male Grand Master Winner   
121   631 Kristin Kotarba     F      34:51   34:39   11:10 24  53       Overall Female Winner      
                                                               5        Female 20-24               
122   598 David Munro         M      35:19   34:53   11:15 23  63       Overall Male Winner        
                                                               5        Male 20-24                 
123   555 Maryann Baxter      F      35:05   35:02   11:18 57  54       Overall Female Winner      
                                                               4        Female 55-59               
                                                               12       Female Grand Master Winner 
124   591 Randy Fielder       M      35:42   35:25   11:25 62  64       Overall Male Winner        
                                                               6        Male 60-64                 
                                                               23       Male Grand Master Winner   
125   527 Jess Sobel          M      35:42   35:29   11:26 61  65       Overall Male Winner        
                                                               7        Male 60-64                 
                                                               24       Male Grand Master Winner   
126   528 Jessica Sobel       F      35:42   35:31   11:27 22  55       Overall Female Winner      
                                                               6        Female 20-24               
127   593 Hue Vang            M      35:46   35:33   11:28 41  66       Overall Male Winner        
                                                               5        Male 40-44                 
                                                               11       Male Master Winner         
128   511 Karen McAllen       F      35:49   35:37   11:29 40  56       Overall Female Winner      
                                                               9        Female 40-44               
                                                               13       Female Master Winner       
129   580 Van Reid            M      36:24   36:00   11:36 32  67       Overall Male Winner        
                                                               5        Male 30-34                 
130   606 Jeffrey Backoski    M      36:28   36:14   11:41 33  68       Overall Male Winner        
                                                               6        Male 30-34                 
131   620 Galen Flourry       M      37:05   36:43   11:50 42  69       Overall Male Winner        
                                                               6        Male 40-44                 
                                                               12       Male Master Winner         
132   570 Sue Surateaux       F      37:05   36:49   11:52 63  57       Overall Female Winner      
                                                               1        Female 60-64               
                                                               13       Female Grand Master Winner 
133   581 Curtis Thomas       M      37:20   37:03   11:57 49  70       Overall Male Winner        
                                                               6        Male 45-49                 
                                                               13       Male Master Winner         
134   505 Marge Novak         F      37:37   37:11   11:59 68  58       Overall Female Winner      
                                                               1        Female 65-69               
                                                               14       Female Grand Master Winner 
135   509 Mary Hanson         F      37:29   37:11   11:59 49  59       Overall Female Winner      
                                                               4        Female 45-49               
                                                               14       Female Master Winner       
136   621 Bridget Potchen     F      38:08   37:48   12:11 49  60       Overall Female Winner      
                                                               5        Female 45-49               
                                                               15       Female Master Winner       
137   622 Joseph Potchen      M      38:08   37:48   12:11 48  71       Overall Male Winner        
                                                               7        Male 45-49                 
                                                               14       Male Master Winner         
138   604 Denise Egland       F      39:07   38:48   12:30 60  61       Overall Female Winner      
                                                               2        Female 60-64               
                                                               15       Female Grand Master Winner 
139   605 Jill Bielawski      F      39:48   39:22   12:41 60  62       Overall Female Winner      
                                                               3        Female 60-64               
                                                               16       Female Grand Master Winner 
140   641 Barb Slovisky       F      40:27   40:02   12:54 58  63       Overall Female Winner      
                                                               5        Female 55-59               
                                                               17       Female Grand Master Winner 
141   536 Nicole Lewis        F      40:38   40:17   12:59 26  64       Overall Female Winner      
                                                               6        Female 25-29               
142   657 Sara Ramereiz       F      40:32   40:17   12:59 39  65       Overall Female Winner      
                                                               9        Female 35-39               
143   558 David Devereaux     M      40:54   40:23   13:01 71  72       Overall Male Winner        
                                                               2        Male 70-74                 
                                                               25       Male Grand Master Winner   
144   633 Paula Bobosky       F      41:59   41:43   13:27 21  66       Overall Female Winner      
                                                               7        Female 20-24               
145   508 Lynne Thatcher      F      42:15   42:02   13:33 42  67       Overall Female Winner      
                                                               10       Female 40-44               
                                                               16       Female Master Winner       
146   617 Kay McNeal          F      42:43   42:24   13:40 62  68       Overall Female Winner      
                                                               4        Female 60-64               
                                                               18       Female Grand Master Winner 
147   571 Michelle Miller     F      43:13   42:50   13:49 44  69       Overall Female Winner      
                                                               11       Female 40-44               
                                                               17       Female Master Winner       
148   638 Edie Kentner        F      43:29   43:12   13:56 59  70       Overall Female Winner      
                                                               6        Female 55-59               
                                                               19       Female Grand Master Winner 
149   644 J. Swick            M      43:29   43:12   13:56 6   73       Overall Male Winner        
                                                               3        Male 10 & under            
150   590 Dave Thurston       M      44:45   44:31   14:21 65  74       Overall Male Winner        
                                                               1        Male 65-69                 
                                                               26       Male Grand Master Winner   
151   557 Harrison Hensley    M      46:55   46:22   14:57 81  75       Overall Male Winner        
                                                               1        Male 80 and up             
                                                               27       Male Grand Master Winner   
152   656 K. Swager           M      50:34   50:18   16:13 5   76       Overall Male Winner        
                                                               4        Male 10 & under            
153   677 Latricia Granderson F      52:01   51:33   16:37 35  71       Overall Female Winner      
                                                               10       Female 35-39               
154   572 Evan Williams       M      52:43   52:18   16:52 14  77       Overall Male Winner        
                                                               5        Male 13-14                 
155   514 Alex Freeman        M      53:15   52:53   17:03 24  78       Overall Male Winner        
                                                               6        Male 20-24                 
156   513 Mark Freeman        M      53:15   52:54   17:03 56  79       Overall Male Winner        
                                                               9        Male 55-59                 
                                                               28       Male Grand Master Winner   
157   512 Deb Freeman         F      53:15   52:54   17:03 53  72       Overall Female Winner      
                                                               8        Female 50-54               
                                                               20       Female Grand Master Winner 
158   516 Melissa Daunt       F      59:21   58:56   19:00 40  73       Overall Female Winner      
                                                               12       Female 40-44               
                                                               18       Female Master Winner       
159   521 Krystal Fauls       F      1:02:10 1:01:45 19:55 28  74       Overall Female Winner      
                                                               7        Female 25-29               
160   519 Brittany Stratz     F      1:02:11 1:01:46 19:55 29  75       Overall Female Winner      
                                                               8        Female 25-29               
161   518 Jessica Spencer     F      1:02:11 1:01:48 19:56 28  76       Overall Female Winner      
                                                               9        Female 25-29               
162   520 Jeanette Redman     F      1:02:11 1:01:48 19:56 29  77       Overall Female Winner      
                                                               10       Female 25-29               
163   544 Brenda Davis        F      1:04:27 1:04:03 20:39 56  78       Overall Female Winner      
                                                               7        Female 55-59               
                                                               21       Female Grand Master Winner 
164   543 Randy Linton        M      1:04:26 1:04:03 20:39 57  80       Overall Male Winner        
                                                               10       Male 55-59                 
                                                               29       Male Grand Master Winner   


Overall Male Winner
Place Name           Bib Age Overall Location Time  
===== ============== === === ======= ======== ===== 
1     Bram Parkinson 654 18  2                19:27 


Overall Female Winner
Place Name         Bib Age Overall Location Time  
===== ============ === === ======= ======== ===== 
1     Sarah Muylle 560 25  25               23:51 


Male Master Winner
Place Name       Bib Age Overall Location        Time  
===== ========== === === ======= =============== ===== 
1     Tim Sochor 645 49  15      Kalamazoo MI US 22:59 


Female Master Winner
Place Name               Bib Age Overall Location Time  
===== ================== === === ======= ======== ===== 
1     Nicole Brillauthes 673 43  45               26:22 


Male Grand Master Winner
Place Name            Bib Age Overall Location     Time  
===== =============== === === ======= ============ ===== 
1     Gerard Wilbrink 525 60  17      Okemos MI US 23:12 


Female Grand Master Winner
Place Name           Bib Age Overall Location Time  
===== ============== === === ======= ======== ===== 
1     Angela Daridas 615 52  55               27:27 


Male 10 & under
Place Name       Bib Age Overall Location         Time  
===== ========== === === ======= ================ ===== 
1     E. Lkehnst 659 9   10                       22:16 
2     Z. Swager  655 8   52                       26:47 
3     J. Swick   644 6   149     Glen Ellyn IL US 43:12 
4     K. Swager  656 5   152                      50:18 


Female 10 & under
Place Name      Bib Age Overall Location     Time  
===== ========= === === ======= ============ ===== 
1     Z. Seward 533 9   101     Marion IN US 31:21 


Male 11-12
Place Name    Bib Age Overall Location Time  
===== ======= === === ======= ======== ===== 
1     D. Buck 553 12  84               30:10 


Female11-12
Place Name      Bib Age Overall Location          Time  
===== ========= === === ======= ================= ===== 
1     K. Bisard 630 11  117     williamston MI US 34:05 


Male 13-14
Place Name          Bib Age Overall Location           Time  
===== ============= === === ======= ================== ===== 
1     Austin Muylle 671 14  4                          19:54 
2     Evan Dempsey  616 13  13      East Lansing MI US 22:31 
3     Damian Kleman 627 13  31      Okemos MI US       24:41 
4     Eli Seward    532 13  38      Marion IN US       25:13 
5     Evan Williams 572 14  154                        52:18 


Female 13-14
Place Name        Bib Age Overall Location Time  
===== =========== === === ======= ======== ===== 
1     Eva Schwarz 676 13  63               28:27 
2     Naomi Segal 569 13  75               29:49 


Male 15-19
Place Name           Bib Age Overall Location Time  
===== ============== === === ======= ======== ===== 
1     Robert Garrett 568 17  99               31:18 


Female 15-19
Place Name           Bib Age Overall Location     Time  
===== ============== === === ======= ============ ===== 
1     Alexis Lyons   522 16  29      Mason MI US  24:31 
2     Leaha Sinnaeve 608 16  40      Leslie MI US 25:23 
3     Hannah Seward  531 15  90      Marion IN US 30:30 


Male 20-24
Place Name            Bib Age Overall Location      Time  
===== =============== === === ======= ============= ===== 
1     Jeremy Shinn    658 20  3                     19:40 
2     Jordan McNeilly 585 23  19      Holt MI US    23:19 
3     Matthew Boucher 629 23  65      Lansing MI US 28:48 
4     Ryan Buter      541 24  102     Haslett MI US 31:53 
5     David Munro     598 23  122     Haslett MI US 34:53 
6     Alex Freeman    514 24  155     Holt MI US    52:53 


Female 20-24
Place Name              Bib Age Overall Location           Time  
===== ================= === === ======= ================== ===== 
1     Greta Sommerfeld  652 21  58                         27:48 
2     Dana Mcnitt       566 21  100                        31:20 
3     Taylor Guarnaccia 550 20  103     East Lansing MI US 32:08 
4     Dominique Mcnitt  565 20  114                        33:29 
5     Kristin Kotarba   631 24  121     Williamston MI US  34:39 
6     Jessica Sobel     528 22  126     Okemos MI US       35:31 
7     Paula Bobosky     633 21  144     East Lansing MI US 41:43 


Male 25-29
Place Name             Bib Age Overall Location      Time  
===== ================ === === ======= ============= ===== 
1     Zachary Wooledge 647 29  8                     21:00 
2     Danny Smith      547 25  22      Haslett MI US 23:43 
3     Kurt Bisard      614 28  118                   34:14 


Female 25-29
Place Name             Bib Age Overall Location          Time    
===== ================ === === ======= ================= ======= 
1     Claire Lee       540 26  51      Haslett MI US     26:44   
2     Kristen Woebse   534 28  91      Haslett MI US     30:35   
3     Beth Kotz        650 25  94                        30:45   
4     Stephanie Little 589 29  97      Climax MI US      31:09   
5     Vanessa Lake     586 29  109     Lansing MI US     32:30   
6     Nicole Lewis     536 26  141     Davison MI US     40:17   
7     Krystal Fauls    521 28  159     Garden City MI US 1:01:45 
8     Brittany Stratz  519 29  160     Dewitt MI US      1:01:46 
9     Jessica Spencer  518 28  161     south lyon MI US  1:01:48 
10    Jeanette Redman  520 29  162     Dewitt MI US      1:01:48 


Male 30-34
Place Name             Bib Age Overall Location           Time  
===== ================ === === ======= ================== ===== 
1     Jason Eagleston  670 30  9                          21:54 
2     Kevin Bisard     601 30  24      Williamston MI US  23:49 
3     Jason Pascotto   600 32  26      East Lansing MI US 24:09 
4     Ross Notman      594 32  59      Haslett MI US      28:05 
5     Van Reid         580 32  129                        36:00 
6     Jeffrey Backoski 606 33  130     Haslett MI US      36:14 


Female 30-34
Place Name           Bib Age Overall Location      Time  
===== ============== === === ======= ============= ===== 
1     Tiffany Adams  595 33  33      Chicago IL US 24:45 
2     Megan Merrill  554 33  47                    26:26 
3     Meagan Brown   517 33  107     Burton MI US  32:18 
4     Stephanie Reid 579 30  115                   33:43 


Male 35-39
Place Name            Bib Age Overall Location           Time  
===== =============== === === ======= ================== ===== 
1     Shaun Schneider 664 37  7                          20:56 
2     Shane Lehnst    660 37  12                         22:22 
3     Rich Allen      640 37  14      Okemos MI US       22:54 
4     John Heystek    625 39  20      Saint Johns MI US  23:25 
5     Gary Holbrook   523 37  30      EATON RAPIDS MI US 24:32 
6     Jared Fromson   624 38  48      St. Johns MI US    26:29 
7     Julius Sawyer   597 37  57      Dewitt MI US       27:46 
8     Donald White    542 35  66      Grand Rapids MI US 29:08 
9     Stuart Rankin   502 36  71      Eaton Rapids MI US 29:38 
10    Mike Peters     632 37  78      Holt MI US         30:01 


Female 35-39
Place Name                Bib Age Overall Location           Time  
===== =================== === === ======= ================== ===== 
1     Sarah Summerhill    618 36  28      East Lansing MI US 24:16 
2     Ruth Smith          596 37  41      Okemos MI US       25:33 
3     Suzanne Fromson     623 37  61      St. Johns MI US    28:17 
4     Shelley Muzo        669 39  80                         30:03 
5     Michelle Phillipich 635 38  88                         30:25 
6     Amy Flourry         619 39  92      Lansing MI US      30:40 
7     Melissa Yutzey      674 37  93                         30:44 
8     Mao Lee             592 36  119     Lansing MI US      34:20 
9     Sara Ramereiz       657 39  142                        40:17 
10    Latricia Granderson 677 35  153                        51:33 


Male 40-44
Place Name             Bib Age Overall Location      Time  
===== ================ === === ======= ============= ===== 
1     Eric Seward      529 44  42      Marion IN US  25:42 
2     Bruce Umpstead   662 44  53                    27:09 
3     Joseph Peters    545 44  73      Howell MI US  29:46 
4     Alex Fitzpatrick 634 43  79      Lansing MI US 30:03 
5     Hue Vang         593 41  127     Lansing MI US 35:33 
6     Galen Flourry    620 42  131     Lansing MI US 36:43 


Female 40-44
Place Name              Bib Age Overall Location           Time  
===== ================= === === ======= ================== ===== 
1     Kelly Bruce       539 42  69      Highland MI US     29:15 
2     Kathy Heystek     626 40  83      Saint Johns MI US  30:08 
3     Cami Pendell      563 40  85                         30:12 
4     Heidi Martens     584 41  86      St. Johns MI US    30:13 
5     Karenn Vernagus   503 41  96                         31:07 
6     Michelle Brittain 559 41  108                        32:20 
7     Christine Heron   515 44  110     Swartz Creek MI US 32:32 
8     Fawn Buck         535 41  113     Holt MI US         33:07 
9     Karen McAllen     511 40  128     Rockford MI US     35:37 
10    Lynne Thatcher    508 42  145     Okemos MI US       42:02 
11    Michelle Miller   571 44  147                        42:50 
12    Melissa Daunt     516 40  158     Flint MI US        58:56 


Male 45-49
Place Name                Bib Age Overall Location        Time  
===== =================== === === ======= =============== ===== 
1     Daniel Homer        582 45  16      Haslett MI US   23:07 
2     Mikey Getter        577 46  27                      24:11 
3     Christopher Merrill 538 47  37      dansville MI US 25:10 
4     Andy Brogan         675 45  39                      25:18 
5     Jim Kirsch          612 47  104                     32:11 
6     Curtis Thomas       581 49  133     Lansing MI US   37:03 
7     Joseph Potchen      622 48  137     okemos MI US    37:48 


Female 45-49
Place Name            Bib Age Overall Location           Time  
===== =============== === === ======= ================== ===== 
1     Amy Willing     599 49  50      Lansing MI US      26:41 
2     Angie Kirsch    613 45  95                         30:45 
3     Diane Willman   602 49  116     DeWitt MI US       33:45 
4     Mary Hanson     509 49  135     East Lansing MI US 37:11 
5     Bridget Potchen 621 49  136     okemos MI US       37:48 


Male 50-54
Place Name           Bib Age Overall Location       Time  
===== ============== === === ======= ============== ===== 
1     Tim Cook       665 50  18                     23:13 
2     Rich Young     668 50  32                     24:45 
3     Eric Stockwall 646 53  44                     25:55 
4     Tony Sinnaeve  607 50  64      Leslie MI US   28:29 
5     Jeff Anderson  556 52  74                     29:46 
6     Brian Doefer   653 51  106                    32:18 
7     Jerry Schray   546 54  120     Woodland MI US 34:35 


Female 50-54
Place Name              Bib Age Overall Location           Time  
===== ================= === === ======= ================== ===== 
1     Melody Guarnaccia 549 50  62      East Lansing MI US 28:17 
2     Jenny Transue     526 52  67      Okemos MI US       29:11 
3     Lynne Hart        524 52  77      Onondaga MI US     30:00 
4     Jacqueline Little 583 52  81      Climax MI US       30:04 
5     Barb Schelter     562 51  98                         31:11 
6     Edie Ellis        510 54  105     Laingsburg MI US   32:18 
7     Kim Sweet         573 54  111                        32:37 
8     Deb Freeman       512 53  157     Holt MI US         52:54 


Male 55-59
Place Name         Bib Age Overall Location          Time    
===== ============ === === ======= ================= ======= 
1     Lynn Kentner 639 58  21      Lansing MI US     23:27   
2     Gary Muylle  561 57  23                        23:44   
3     Mark Bush    667 55  34                        24:47   
4     Dave Muylle  672 58  36                        25:06   
5     Don Sweet    574 56  54                        27:18   
6     Joe Evans    651 59  68                        29:11   
7     Keith Foote  642 59  76      St. Johns MI US   29:55   
8     Charlie Kotz 649 58  87                        30:19   
9     Mark Freeman 513 56  156     Holt MI US        52:54   
10    Randy Linton 543 57  164     Grand Ledge MI US 1:04:03 


Female 55-59
Place Name           Bib Age Overall Location           Time    
===== ============== === === ======= ================== ======= 
1     Bernice Wagner 564 59  70                         29:36   
2     Deb Smith      552 58  72      Lansing MI US      29:39   
3     Rebecca King   551 55  82      Okemos MI US       30:06   
4     Maryann Baxter 555 57  123                        35:02   
5     Barb Slovisky  641 58  140     East Lansing MI US 40:02   
6     Edie Kentner   638 59  148     Lansing MI US      43:12   
7     Brenda Davis   544 56  163     Grand Ledge MI US  1:04:03 


Male 60-64
Place Name           Bib Age Overall Location           Time  
===== ============== === === ======= ================== ===== 
1     David Stierley 611 62  35                         24:55 
2     Jim Windsand   576 63  43                         25:44 
3     Duane Clarke   648 61  56                         27:32 
4     David Chapin   537 62  89      East Lansing MI US 30:26 
5     Terry Gawel    661 64  112                        32:56 
6     Randy Fielder  591 62  124                        35:25 
7     Jess Sobel     527 61  125     Okemos MI US       35:29 


Female 60-64
Place Name           Bib Age Overall Location      Time  
===== ============== === === ======= ============= ===== 
1     Sue Surateaux  570 63  132                   36:49 
2     Denise Egland  604 60  138     DeWitt MI US  38:48 
3     Jill Bielawski 605 60  139     Lansing MI US 39:22 
4     Kay McNeal     617 62  146     Eagle MI US   42:24 


Male 65-69
Place Name          Bib Age Overall Location Time  
===== ============= === === ======= ======== ===== 
1     Dave Thurston 590 65  150              44:31 


Female 65-69
Place Name        Bib Age Overall Location Time  
===== =========== === === ======= ======== ===== 
1     Marge Novak 505 68  134              37:11 


Male 70-74
Place Name            Bib Age Overall Location Time  
===== =============== === === ======= ======== ===== 
1     Bill Keller     575 73  60               28:06 
2     David Devereaux 558 71  143              40:23 


Male 80 and up
Place Name             Bib Age Overall Location Time  
===== ================ === === ======= ======== ===== 
1     Harrison Hensley 557 81  151              46:22