Location: Redcar, RCC GB TS10 1HT Directions
Type: Run or Run/Walk

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!
2017 2016 2015 --- Select Results --- Under 13 Girls
Under 13 Girls
Under 13 Boys
Under 13 Boys
Under 15 Girls
Under 15 Girls
Under 15 Boys
Under 15 Boys
Under 17/20 Women
Under 17/20 Women
Under 20 Men
Under 20 Men
Senior Men
Senior Men
Senior Women
Senior Women
Under 17 Men
Under 17 Men
Participant Lookup & Tracking --- Select Results --- Under 13 Girls
Under 13 Girls
Under 13 Boys
Under 13 Boys
Under 15 Girls
Under 15 Girls
Under 15 Boys
Under 15 Boys
Under 17/20 Women
Under 17/20 Women
Under 20 Men
Under 20 Men
Senior Men
Senior Men
Senior Women
Senior Women
Under 17 Men
Under 17 Men
Participant Lookup & Tracking --- Select Results --- Under 13 Girls
Under 13 Girls
Under 13 Boys
Under 13 Boys
Under 15 Girls
Under 15 Girls
Under 15 Boys
Under 15 Boys
Under 17/20 Women
Under 17/20 Women
Under 20 Men
Under 20 Men
Senior Men
Senior Men
Senior Women
Senior Women
Under 17 Men
Under 17 Men
Participant Lookup & Tracking
All Results
Interactive Version
Place Bib Name             Gender City State Country Clock Chip  Pace Age Age        Division Division Team Name                      
                                                     Time  Time           Percentage Place                                            
===== === ================ ====== ==== ===== ======= ===== ===== ==== === ========== ======== ======== ============================== 
1     411 India Pentland   F                         22:12 22:12 4:11 16  73.2       1        F 15-16  Darlington H & AC              
2     633 Sophie Burnett   F                         22:33 22:33 4:15 19  69.7       1        F 17-19  Birtley AC                     
3     426 Rhian Purves     F                         22:44 22:44 4:17 16  71.5       2        F 15-16  Gosforth Harriers & AC         
4     646 Eli Barnbrook    F                         23:14 23:14 4:23 19  67.6       2        F 17-19  New Marske Harriers Club       
5     639 Robyn Bennett    F                         23:29 23:29 4:26 19  66.9       3        F 17-19  Elswick Harriers               
6     647 Jessica Fox      F                         23:37 23:37 4:27 19  66.5       4        F 17-19  Sunderland Harriers & AC       
7     641 Elisha Tait      F                         24:11 24:11 4:34 19  64.9       5        F 17-19  Gateshead Harriers & AC        
8     412 Elena Phillips   F                         24:33 24:33 4:38 16  66.2       3        F 15-16  Darlington H & AC              
9     439 Isobel Robinson  F                         24:39 24:39 4:39 16  65.9       4        F 15-16  North Shields Polytechnic Club 
10    435 Gracie Hufton    F                         24:46 24:46 4:40 16  65.6       5        F 15-16  Morpeth Harriers & AC          
11    649 Erin Prior       F                         24:49 24:49 4:41 19  63.3       6        F 17-19  Wallsend Harriers & AC         
12    440 Sarah Knight     F                         24:49 24:49 4:41 16  65.5       6        F 15-16  Sunderland Harriers & AC       
13    427 Rachel Rees      F                         24:58 24:58 4:43 16  65.1       7        F 15-16  Gosforth Harriers & AC         
14    428 Eva Hardie       F                         24:58 24:58 4:43 16  65.1       8        F 15-16  Houghton Harriers & AC         
15    644 Isabel Wherritt  F                         25:02 25:02 4:43 19  62.7       7        F 17-19  Middlesbrough AC (mandale)     
16    406 Hannah Short     F                         25:09 25:09 4:45 16  64.6       9        F 15-16  Birtley AC                     
17    438 Rebecca Tilley   F                         25:16 25:16 4:46 16  64.3       10       F 15-16  New Marske Harriers Club       
18    648 Shona Haston     F                         25:19 25:19 4:46 19  62.0       8        F 17-19  Teesdale AC                    
19    441 Eve Quinn        F                         25:22 25:22 4:47 16  64.1       11       F 15-16  Sunderland Harriers & AC       
20    638 Charlotte Kenyon F                         25:24 25:24 4:48 19  61.8       9        F 17-19  Durham City Harriers & AC      
21    432 Laura Havis      F                         25:24 25:24 4:48 16  64.0       12       F 15-16  Middlesbrough AC (mandale)     
22    401 Laura Edwards    F                         25:33 25:33 4:49 16  63.6       13       F 15-16  Billingham Marsh Hse H & AC    
23    405 Amy Jack         F                         25:59 25:59 4:54 16  62.6       14       F 15-16  Birtley AC                     
24    636 Jade Hutchinson  F                         26:23 26:23 4:59 19  59.5       10       F 17-19  Darlington H & AC              
25    430 Sophie Robson    F                         26:30 26:30 5:00 16  61.3       15       F 15-16  Jarrow & Hebburn AC            
26    423 Chloe Wellings   F                         26:49 26:49 5:04 16  60.6       16       F 15-16  Gateshead Harriers & AC        
27    442 Hannah Wight     F                         26:54 26:54 5:04 16  60.4       17       F 15-16  Sunderland Harriers & AC       
28    443 Lisa Thornley    F                         27:03 27:03 5:06 16  60.1       18       F 15-16  Tynedale Harriers & AC         
29    418 Amy Baker        F                         27:21 27:21 5:09 16  59.4       19       F 15-16  Gateshead Harriers & AC        
30    635 Chloe Batson     F                         27:21 27:21 5:09 19  57.4       11       F 17-19  Crook & Dist Sports AC         
31    408 Beth Fraser      F                         27:26 27:26 5:11 16  59.3       20       F 15-16  Blaydon Harriers & AC          
32    640 Emma Dixon       F                         27:35 27:35 5:13 19  56.9       12       F 17-19  Gateshead Harriers & AC        
33    437 Jordan Thrower   F                         27:53 27:53 5:16 16  58.3       21       F 15-16  New Marske Harriers Club       
34    434 Kay Errington    F                         28:06 28:06 5:18 16  57.8       22       F 15-16  Morpeth Harriers & AC          
35    634 Lauren Young     F                         28:36 28:36 5:24 19  54.9       13       F 17-19  Blackhill Bounders             
36    403 Alice Knight     F                         29:14 29:14 5:31 16  55.6       23       F 15-16  Billingham Marsh Hse H & AC    
37    444 Eira Hegarty     F                         29:27 29:27 5:34 16  55.2       24       F 15-16  Wallsend Harriers & AC         
38    414 Bridget Bradshaw F                         29:44 29:44 5:37 16  54.7       25       F 15-16  Durham City Harriers & AC      
39    407 Eve Southern     F                         30:17 30:17 5:43 16  53.7       26       F 15-16  Birtley AC                     
40    410 Abigail Anderson F                         31:01 31:01 5:51 16  52.4       27       F 15-16  Chester Le Street & Dist AC    
41    420 Jasmine Crang    F                         31:15 31:15 5:54 16  52.0       28       F 15-16  Gateshead Harriers & AC        
42    645 Rebecca Aspin    F                         31:25 31:25 5:55 19  50.0       14       F 17-19  New Marske Harriers Club       
43    402 Amy Farrow       F                         31:37 31:37 5:58 16  51.4       29       F 15-16  Billingham Marsh Hse H & AC    
44    416 Laura Hopper     F                         34:32 34:32 6:31 16  47.1       30       F 15-16  Durham City Harriers & AC      
45    415 Laura Cookson    F                         37:36 37:36 7:06 16  43.2       31       F 15-16  Durham City Harriers & AC      

Embed Code