Results For
Unity Ultra 3

Virtual, 1609
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                     Gender Clock   Distance in KM Pace  Age Division Division 
                                          Time                             Place             
===== === ======================== ====== ======= ============== ===== === ======== ======== 
1     612 Geoffrey Abrams          M      1:31:12 21.51          4:14  49  22       M4049    
2     690 Byron Comley             M      0:49:06 10.02          4:54  15  1        M0019    
3     655 David Shiburi            M      1:29:19 17.93          4:59  41  21       M4049    
4     559 Carol Plummer            F      1:07:23 13.37          5:03  47  10       F4049    
5     565 Takalani Tshiuda         M      1:15:59 15.07          5:03  50  10       M5059    
6     662 Kate Rees                F      1:07:12 13.3           5:03  43  9        F4049    
7     526 Solomon More             M      1:09:57 13.41          5:13  38  8        M2039    
8     676 Thihanedzwi Magadze      M      1:07:51 13             5:13  49  10       M4049    
9     501 Julias Motaung           M      1:07:59 13             5:14  32  6        M2039    
10    556 Victor Seshoka           M      1:29:00 17             5:14  42  20       M4049    
11    540 Yanda Theophilus Mntonga M      1:11:29 13.63          5:14  35  9        M2039    
12    554 Douglas Desmond          M      1:07:01 12.41          5:24  32  2        M2039    
13    684 Adrian Garden            M      1:07:00 12.34          5:26  45  2        M4049    
14    531 Mxolisi Masiso           M      1:12:45 13.38          5:26  54  9        M5059    
15    595 Bradley Simpson          M      1:56:58 21.5           5:26  46  25       M4049    
16    683 Kathryn Garden           F      1:07:08 12.3           5:27  44  8        F4049    
17    551 Moshabi Lazarus Malete   M      1:11:42 13.09          5:29  54  5        M5059    
18    532 Ntomboxolo Mngambi       F      1:12:07 13.12          5:30  50  8        F5059    
19    539 Elvis Mkhabele           M      0:55:55 10.07          5:33  47  1        M4049    
20    560 William Bester           M      1:07:00 12.03          5:34  47  3        M4049    
21    523 Andre Broerse            M      1:07:00 11.93          5:37  42  4        M4049    
22    619 Richard Halton           M      1:07:14 11.94          5:38  35  5        M2039    
23    574 Angela Meneses           F      1:07:01 11.86          5:39  42  6        F4049    
24    575 Samantha Herman          F      1:07:00 11.8           5:41  41  4        F4049    
25    669 Craig van der Westhuizen M      1:07:00 11.67          5:44  46  5        M4049    
26    527 Warren Montano           M      1:07:04 11.61          5:47  52  1        M5059    
27    596 Susan Simpson            F      1:54:11 19.6           5:50  44  17       F4049    
28    583 Sithembiso Mkhize        M      3:35:43 36.897         5:51  40  27       M4049    
29    576 Andrew Morrison-Young    M      1:07:10 11.453         5:52  53  3        M5059    
30    562 Sydwell Nkosi            M      1:07:06 11.43          5:52  31  3        M2039    
31    643 Brian Dlamini            M      1:07:09 11.43          5:52  45  7        M4049    
32    633 Sam Rametse              M      1:14:39 12.34          6:03  40  17       M4049    
33    673 Cedric Booysen           M      1:07:05 11.07          6:04  58  2        M5059    
34    548 Leandra Coburn           F      3:14:44 32             6:05  45  19       F4049    
35    529 Samantha Simpson         F      1:07:49 11.02          6:09  34  7        F2039    
36    681 Jemina Madiga            F      1:07:27 10.89          6:12  47  12       F4049    
37    695 Robert Mc Tavish         M      1:09:12 11.04          6:16  49  12       M4049    
38    579 Given Baloyi             M      2:45:39 26.39          6:17  40  26       M4049    
39    563 Natalie Ralphs           F      1:07:02 10.54          6:22  56  4        F5059    
40    503 Reah Lebattie            F      1:16:26 12             6:22  60  5        F6099    
41    525 Rantsho Molotja          M      3:13:08 30.23          6:23  50  15       M5059    
42    632 Bafana Yika              M      1:12:01 11.27          6:23  57  6        M5059    
43    654 Sharon Newman            F      1:07:37 10.58          6:23  50  6        F5059    
44    535 Juanita Brink            F      1:06:15 10.34          6:25  42  2        F4049    
45    530 Sona Uys                 F      1:08:23 10.63          6:26  57  7        F5059    
46    627 Peter Spinks             M      1:12:02 11.17          6:27  41  14       M4049    
47    653 Duane Newman             M      1:07:37 10.46          6:28  52  4        M5059    
48    572 Kelvin Mukuku            M      1:32:33 14.22          6:30  41  24       M4049    
49    573 Adielah Johnson          F      1:07:00 10.28          6:31  34  1        F2039    
50    518 David Havenga            M      1:07:00 10.2           6:34  62  1        M6099    
51    640 Elize Uys                F      2:49:08 25.64          6:36  56  13       F5059    
52    641 Martin Uys               M      2:49:01 25.58          6:36  60  8        M6099    
53    606 Jeff Mahlangu            M      1:53:28 16.99          6:41  57  12       M5059    
54    603 Shonie Pule              F      1:08:00 10.1           6:44  34  8        F2039    
55    536 Ilse Muller              F      2:19:50 20.6           6:47  42  18       F4049    
56    602 Fred Platt               M      2:25:52 21.16          6:54  54  14       M5059    
57    620 Brittany Hall            F      1:08:30 9.72           7:03  32  9        F2039    
58    689 Karen Comley             F      0:49:42 7              7:06  46  1        F4049    
59    507 Gavin Esterhuizen        M      1:12:18 10.15          7:08  48  15       M4049    
60    511 Kevin Crole              M      1:12:14 10.13          7:08  53  7        M5059    
61    552 Lubabalo Tyala           M      1:16:16 10.59          7:12  38  10       M2039    
62    504 Sitatu Nyikana           M      1:12:25 10.04          7:12  46  16       M4049    
63    558 Sarah Robertson          F      1:07:05 9.27           7:14  57  5        F5059    
64    550 Laura Venter             F      1:06:18 9.1            7:17  56  1        F5059    
65    686 Jurie Hayes              M      1:07:06 9.18           7:19  39  4        M2039    
66    607 Jacqueline Mahlangu      F      1:37:07 13.28          7:19  57  11       F5059    
67    538 Nadia Drude              F      1:07:00 9.15           7:19  32  2        F2039    
68    584 Glynis Duncan            F      1:07:00 9.14           7:20  65  1        F6099    
69    590 Bernard M T Gantana      M      1:21:37 11.1           7:21  57  11       M5059    
70    668 Samantha Winterbottom    F      1:14:42 10.01          7:28  46  14       F4049    
71    621 Michelle Karim           F      1:18:28 10.3           7:37  35  12       F2039    
72    618 Agnesia Geyser           F      1:07:06 8.67           7:44  34  4        F2039    
73    694 Zukiswa Mthimunye        F      1:22:33 10.63          7:46  37  13       F2039    
74    657 Heather van Niekerk      F      1:18:22 10.07          7:47  45  15       F4049    
75    543 Riana Gadney Liebenberg  F      1:18:00 10.02          7:47  37  11       F2039    
76    505 Sabra Abdool             F      1:21:23 10.45          7:47  56  9        F5059    
77    616 Suzan Santo              F      1:21:02 10.6           7:39  48  16       F4049    
78    585 John Duncan              M      1:07:08 8.55           7:51  64  5        M6099    
79    623 Graeme McIntosh          M      1:10:42 8.96           7:53  41  13       M4049    
80    544 Renier Liebenberg II     M      1:19:08 10.02          7:54  41  18       M4049    
81    649 Craig Canterbury         M      1:07:57 8.54           7:57  46  11       M4049    
82    650 Edwina Burger            F      1:07:03 8.4            7:59  36  3        F2039    
83    512 Mike Gordon Van Dyk      M      1:07:00 8.33           8:03  62  2        M6099    
84    636 Charl Olivier            M      1:07:47 8.17           8:18  48  9        M4049    
85    638 Marie Steyn              F      1:07:27 8.14           8:17  61  3        F6099    
86    516 Kosie van Vuuren         M      1:07:00 8.2            8:10  67  3        M6099    
87    656 Natascha van Dommelen    F      1:23:08 10.17          8:10  38  14       F2039    
88    697 Mmathabo Moropane        F      1:23:11 10.16          8:12  37  15       F2039    
89    564 Vandini Kantilal Parbhoo F      1:07:35 8.23           8:13  36  6        F2039    
90    537 Damian Peine             M      1:09:51 8.5            8:13  34  7        M2039    
91    635 Reinette Pretorius       F      1:07:02 8.09           8:17  60  2        F6099    
92    591 Elizabeth-Ann Daniels    F      1:07:00 8              8:23  57  2        F5059    
93    601 Miranda Mashego          F      1:06:35 7.77           8:34  45  3        F4049    
94    598 Melissa Williams-Platt   F      1:07:26 7.82           8:38  49  11       F4049    
95    696 Ndileka Msweli           F      1:07:00 7.71           8:41  43  5        F4049    
96    570 Judy Vanderwagen         F      1:07:07 7.67           8:45  49  7        F4049    
97    634 Machechise Shipalana     M      1:36:00 10.83          8:52  66  7        M6099    
98    520 John Edward Jeffrey      M      1:07:00 7.5            8:56  63  4        M6099    
99    567 Helene Page-Shipp        F      1:30:20 9.93           9:06  50  10       F5059    
100   519 Berlinda Jeffrey         F      1:07:00 7.35           9:07  57  3        F5059    
101   522 Allister McFarlane       M      1:32:01 10.07          9:08  47  23       M4049    
102   617 Robert Makae             M      1:05:01 7.11           9:09  33  1        M2039    
103   652 Ashley Stewart           M      2:14:40 14.7           9:10  52  13       M5059    
104   589 Dorele Klein             F      3:43:34 23.97          9:20  46  20       F4049    
105   586 Yongama Mzimba           M      1:07:23 7.07           9:32  44  8        M4049    
106   685 Pamela Immelman          F      1:07:29 6.91           9:46  72  4        F6099    
107   644 Claudio Marangoni        M      1:21:57 8.01           10:14 48  19       M4049    
108   678 Andre' Hanekom           M      1:49:16 10.51          10:24 38  11       M2039    
109   677 Juanita Barron           F      1:11:09 6.81           10:27 41  13       F4049    
110   651 Randy Pieterse           M      1:07:23 6.39           10:33 65  6        M6099    
111   578 Ross Griffiths           M      1:07:00 6.34           10:34 40  6        M4049    
112   571 Doreen Mukuku            F      3:04:42 17.02          10:51 37  16       F2039    
113   541 Margaret Crowder         F      1:50:17 10.11          10:54 56  12       F5059    
114   614 Emma Freed               F      1:07:09 6.13           10:57 16  1        F0019    
115   542 Guiseppe Crowder         M      1:50:14 9.9            11:08 26  12       M2039    
116   500 Melissa Van Olst         F      1:09:19 6.09           11:23 27  10       F2039    
117   637 Johan Pretorius          M      1:12:41 6.31           11:31 56  8        M5059    
118   536 Megan Ward               F      1:07:25 5.35           12:36 28  5        F2039    


Overall Winners
Place Name             Bib Age Gender Location Time    
===== ================ === === ====== ======== ======= 
1     Geoffrey Abrams  612 49  M        ZA     1:31:12 
2     Byron Comley     690 15  M        ZA     49:06   
3     David Shiburi    655 41  M        ZA     1:29:19 
4     Carol Plummer    559 47  F        ZA     1:07:23 
5     Takalani Tshiuda 565 50  M        ZA     1:15:59 


Male Junior
Place Name         Bib Age Overall Location Time  
===== ============ === === ======= ======== ===== 
1     Byron Comley 690 15  2         ZA     49:06 


Female Junior
Place Name       Bib Age Overall Location Time    
===== ========== === === ======= ======== ======= 
1     Emma Freed 614 16  114       ZA     1:07:09 


Male 20-39
Place Name            Bib Age Overall Location Time    
===== =============== === === ======= ======== ======= 
1     Robert Makae    617 33  102       ZA     1:05:01 
2     Douglas Desmond 554 32  12        ZA     1:07:01 
3     Sydwell Nkosi   562 31  30        ZA     1:07:06 
4     Jurie Hayes     686 39  65        ZA     1:07:06 
5     Richard Halton  619 35  22        ZA     1:07:14 


Female 20-39
Place Name            Bib Age Overall Location Time    
===== =============== === === ======= ======== ======= 
1     Adielah Johnson 573 34  49        ZA     1:07:00 
2     Nadia Drude     538 32  67        ZA     1:07:00 
3     Edwina Burger   650 36  82        ZA     1:07:03 
4     Agnesia Geyser  618 34  72        ZA     1:07:06 
5     Megan Ward      536 28  118       ZA     1:07:25 


Male 40-49
Place Name                     Bib Age Overall Location Time    
===== ======================== === === ======= ======== ======= 
1     Elvis Mkhabele           539 47  19        ZA     55:55   
2     Adrian Garden            684 45  13        ZA     1:07:00 
3     William Bester           560 47  20        ZA     1:07:00 
4     Andre Broerse            523 42  21        ZA     1:07:00 
5     Craig van der Westhuizen 669 46  25        ZA     1:07:00 


Female 40-49
Place Name            Bib Age Overall Location Time    
===== =============== === === ======= ======== ======= 
1     Karen Comley    689 46  58        ZA     49:42   
2     Juanita Brink   535 42  44        ZA     1:06:15 
3     Miranda Mashego 601 45  93        ZA     1:06:35 
4     Samantha Herman 575 41  24        ZA     1:07:00 
5     Ndileka Msweli  696 43  95        ZA     1:07:00 


Male 50-59
Place Name                   Bib Age Overall Location Time    
===== ====================== === === ======= ======== ======= 
1     Warren Montano         527 52  26        ZA     1:07:04 
2     Cedric Booysen         673 58  33        ZA     1:07:05 
3     Andrew Morrison-Young  576 53  29        ZA     1:07:10 
4     Duane Newman           653 52  47        ZA     1:07:37 
5     Moshabi Lazarus Malete 551 54  17        ZA     1:11:42 


Female 50-59
Place Name                  Bib Age Overall Location Time    
===== ===================== === === ======= ======== ======= 
1     Laura Venter          550 56  64        ZA     1:06:18 
2     Elizabeth-Ann Daniels 591 57  92        ZA     1:07:00 
3     Berlinda Jeffrey      519 57  100       ZA     1:07:00 
4     Natalie Ralphs        563 56  39        ZA     1:07:02 
5     Sarah Robertson       558 57  63        ZA     1:07:05 


Male 60-99
Place Name                Bib Age Overall Location Time    
===== =================== === === ======= ======== ======= 
1     David Havenga       518 62  50        ZA     1:07:00 
2     Mike Gordon Van Dyk 512 62  83        ZA     1:07:00 
3     Kosie van Vuuren    516 67  86        ZA     1:07:00 
4     John Edward Jeffrey 520 63  98        ZA     1:07:00 
5     John Duncan         585 64  78        ZA     1:07:08 


Female 60-99
Place Name               Bib Age Overall Location Time    
===== ================== === === ======= ======== ======= 
1     Glynis Duncan      584 65  68        ZA     1:07:00 
2     Reinette Pretorius 635 60  91        ZA     1:07:02 
3     Marie Steyn        638 61  85        ZA     1:07:27 
4     Pamela Immelman    685 72  106       ZA     1:07:29 
5     Reah Lebattie      503 60  40        ZA     1:16:26 

If you continue to use this site, you consent to use all cookies. We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies.